KOMATSU 21n3013111 21N3000011 PC1000 Loopwielassemblage / Zwaar uitgevoerde mijnbouw EXC Onderstelonderdeel Bron Fabrikant / CQC TRACK
KOMATSU21N3013111 21N3000011PC1000 Spoorloopwielassemblage
Zware mijnbouw EXC-onderstelonderdelen, leverancier van onderdelen.
Voorste spanwiel-/geleidingswielassemblage van OEM-kwaliteit
Bronfabrikant: CQC TRACK (HELI)
1. Technisch overzicht: Technische uitmuntendheid voor mijnbouwgraafmachines van 100 ton
De Komatsu PC1000-serie vertegenwoordigt het summum van Japanse zware machinebouw in het ultra-klasse segment van mijnbouwgraafmachines. Deze formidabele machines – met name de modellen PC1000-6 en PC1000-7 – worden ingezet in de meest veeleisende mijnbouw- en zware bouwomgevingen ter wereld, van ijzerertsmijnen in West-Australië en Brazilië tot kopermijnen in Chili, en van oliezandprojecten in Canada tot steengroeven in Afrika, Rusland en Zuidoost-Azië.
Met een bedrijfsgewicht van circa 99.200 kg en een motorvermogen van 567 kW (758 pk) van de Komatsu SDA16V160E-2-motor is de PC1000-serie speciaal ontworpen voor grootschalige mijnbouw, steengroeven en grondverzetprojecten. Het onderstel van deze graafmachine van 100 ton moet bestand zijn tegen extreme belastingen, continu gebruik en de zwaarste terreinomstandigheden.
De rupsbandspanwielconstructie (voorste spanwiel/geleidingswiel), aangeduid met Komatsu OEM-onderdeelnummers 21N3013111 en 21N3000011, is een essentieel onderdeel van het onderstel dat fungeert als voorwaartse geleiding en spanningsregeling voor de rupsbandketting van de graafmachine. Als tegenhanger van het achterste aandrijftandwiel (21N-271-1171) moet de spanwielconstructie bestand zijn tegen extreme belastingen, continue slijtage en zware impactkrachten, terwijl een nauwkeurige uitlijning van de rupsbanden behouden blijft.
Dit document bevat uitgebreide technische specificaties voor deKomatsu 21N3013111/21N3000011 Loopwielassemblage, compatibel met graafmachines uit de PC1000-serie. Als professionele fabrikant van onderdelen voor zware mijnbouw-EXC-onderstellen levert CQC TRACK (HELI) componenten van OEM-kwaliteit die zijn ontworpen om te voldoen aan of te overtreffen de specificaties van de originele apparatuur voor mijnbouw- en zware bouwtoepassingen wereldwijd.
2. Komatsu PC1000-serie – Overzicht van het machineplatform.
2.1 Modelspecificaties
| Parameter | Specificatie |
|---|---|
| Bedrijfsgewicht | 99.200 kg (218.700 lbs) |
| Motormodel | Komatsu SDA16V160E-2 |
| Motorvermogen | 567 kW (758 pk) bij 1.800 tpm |
| Verplaatsing | 15,24 L |
| Inhoud van de emmer | 5,5 – 8,5 m³ |
| Maximale graafafstand | 16,9 m |
| Maximale graafdiepte | 11,8 m |
| Maximale graafkracht (ISO) | 588 kN |
2.2 Specificaties van het onderstel
| Parameter | Specificatie |
|---|---|
| Breedte van de hardloopschoen | 800 mm (standaard) |
| Aantal draagrollen (per zijde) | 3 |
| Aantal looprollen (per zijde) | 8 |
| Bodemdruk | 0,108 MPa |
| Spoorkettingsteek | 260 mm (typisch voor de 100-tons klasse) |
2.3 Toepassingsomgevingen
De Komatsu PC1000-serie is speciaal ontworpen voor:
- Dagbouw: Uitgraven van hard gesteente, verwijderen van de bovenlaag, ertswinning
- Steengroeveactiviteiten: primaire productie, laden van de groeve, materiaalverwerking.
- Zware constructie: grootschalige grondverzet- en infrastructuurprojecten
- Materiaalbehandeling: voorraadbeheer, havenactiviteiten
3. Functionele definitie: De cruciale rol van de voorste spanrol in graafmachines van 100 ton
3.1 Primaire functies
De voorste spanrolconstructie van de rupsband vervult vier onderling verbonden functies die cruciaal zijn voor de prestaties van de graafmachine en de levensduur van het onderstel:
| Functie | Beschrijving | Operationele impact |
|---|---|---|
| Spoorgeleiding en richtingscontrole | Dient als voorste geleider voor de rupsbanden, waardoor een correcte uitlijning en lineaire bewegingsrichting worden gegarandeerd wanneer de rupsbanden het hoofdframe van het onderstel in- en uitgaan. | Voorkomt ontsporing; zorgt voor stabiliteit in rechte lijn tijdens het rijden over mijnterrein. |
| Spoorspanningsbeheer | Gemonteerd op een beweegbare wagen die is verbonden met de rupsbandspancilinder, waardoor een nauwkeurige afstelling van de rupsbanddoorbuiging mogelijk is om de kettingverlenging gedurende de levensduur op te vangen. | Optimaliseert het contact tussen de rails en de ondergrond; voorkomt overmatige slijtage; maakt het mogelijk om de rails te verwijderen voor onderhoud. |
| Lastverdeling en schokabsorptie | Draagt een aanzienlijk deel van het gewicht van de machine (ongeveer 12-15 ton per loopwiel) en absorbeert de eerste schokken van obstakels, stenen en oneffen terrein. | Beschermt de eindaandrijving en het rupsframe tegen schade door schokken; verlengt de levensduur van het onderstel. |
| Spoorverbindingsgewricht | Biedt een gebogen oppervlak waarover de rupsschakels draaien, wat zorgt voor een soepele beweging en minimale wrijvingsweerstand tijdens de rotatie van de rupsbanden. | Vermindert vermogensverlies; verlengt de levensduur van de rupsbanden; verbetert de brandstofefficiëntie. |
3.2 Componentidentificatie
| Aanduiding | Detail |
|---|---|
| OEM-onderdeelnummers | 21N3013111, 21N3000011 |
| Bijbehorend tandwielonderdeelnummer. | 21N-271-1171 |
| Componenttype | Loopwiel-/geleidingswielassemblage aan de voorzijde van de rupsband |
| Compatibele modellen | Komatsu PC1000-6, PC1000-7, PC1000LC |
| Machineklasse | 100-tons ultra-klasse mijnbouwgraafmachine |
| Positie per machine | 2 (één per spoorzijde) |
| Spoorkettingsteek | 260 mm (standaard voor de 100-tons klasse) |
4. Gedetailleerde onderdelenlijst en technische specificaties
4.1 Technische aspecten van het spanwiel (velg)
Het spanwiel is het zichtbare, roterende onderdeel dat direct contact maakt met de rupsband. De constructie ervan bepaalt de levensduur en de bedrijfszekerheid bij toepassingen in de mijnbouw.
| Specificatiecategorie | Detail |
|---|---|
| Materiaal | Hoogwaardig, sterk gelegeerd staal met een hoog koolstofgehalte (41CrMo4 of equivalent) |
| Productieproces | Gesloten matrijs smeden met CNC-nabewerking |
| Buitendiameter | 800–900 mm (typisch voor de 100-tons klasse) |
| Flensontwerp | Dubbele, geïntegreerde flenzen aan de buitenranden voor een goede bevestiging van de rupsbandketting. |
| Flenshoogte | 35–45 mm (voorkomt ontsporing tijdens werkzaamheden op hellingen in mijnbouwgebieden) |
| Hardheid van het loopoppervlak | Inductiegehard; HRC 50–58 |
| Geharde behuizing diepte | 8–12 mm (diepe harding voor een langere levensduur onder mijnbouwomstandigheden) |
| Centrale groef | Nauwkeurig gefreesd om geleidingsblokken voor de rupsbandketting te kunnen plaatsen voor extra zijdelingse stabiliteit. |
4.2 Specificaties van de vrijloopas (spindel)
De spanas fungeert als de centrale dragende as en brengt alle bedrijfsbelastingen van het spanwiel over op de steunbeugels en het frame.
| Specificatiecategorie | Detail |
|---|---|
| Materiaal | Hoogwaardig gelegeerd staal met hoge treksterkte (41CrMo4 of equivalent) |
| Warmtebehandeling | Gehard en getemperd (Q&T) voor kernhardheid; kernhardheid van 280–350 HB (29–38 HRC). |
| Oppervlakteafwerking | Nauwkeurig geslepen tot ≤0,8 µm Ra voor optimaal afdichtingscontact. |
| Vermoeidheidsweerstand | Ontworpen voor meer dan 10⁷ cycli onder nominale belasting. |
| Buigsterkte | Ontworpen om zware zijdelingse impacten door rotsinslagen te weerstaan zonder blijvende vervorming. |
4.3 Configuratie van het lagersysteem
Het lagersysteem vormt het hart van de loopwielconstructie en bepaalt de soepelheid van de rotatie en de levensduur bij continue mijnbouwactiviteiten.
| Specificatiecategorie | Detail |
|---|---|
| Lagertype | Dubbelrijige zelfuitlijnende kogellagers of bijpassende kegellagers |
| Draagvermogen | Ontworpen voor gecombineerde radiale belastingen (machinegewicht) en axiale belastingen (zijwaartse krachten tijdens het draaien). |
| Uitlijningsfout | De zelfuitlijnende functie compenseert kleine uitlijningsfouten tussen de as en de beugel als gevolg van doorbuiging van het railframe. |
| Smering | Voorgevuld met hoogwaardig lithiumcomplex EP-vet; levenslang verzegeld. |
| Lagerlevensduur | Ontworpen voor 5.000 tot 8.000 bedrijfsuren onder normale mijnbouwomstandigheden. |
4.4 Engineering van afdichtingssystemen
Het afdichtingssysteem is van cruciaal belang voor de levensduur in mijnbouwomgevingen waar stof, modder en schurende deeltjes veelvuldig voorkomen.
| Specificatiecategorie | Detail |
|---|---|
| Afdichtingstype | Meerlaags barrièresysteem: zwevende afdichting (Duo-Cone) + labyrint-voorafdichtingen |
| Primair afdichtingsmateriaal | Viton (FKM) voor toepassingen in de mijnbouw bij hoge temperaturen; NBR voor standaardtoepassingen. |
| Uitsluiting van verontreinigingen | Labyrint-voorafdichtingen voorkomen het binnendringen van zand, modder en fijne deeltjes die vaak voorkomen bij mijnbouwactiviteiten. |
| Smeermiddelretentie | Het lekvrije ontwerp zorgt ervoor dat de lagers gedurende langere onderhoudsintervallen gesmeerd blijven. |
| Levensduur van de dienst | Levenslange afdichting onder normale bedrijfsomstandigheden; vervanging ter plaatse niet nodig. |
4.5 Interface voor het spannen van de rails
De spanrolconstructie is voorzien van een nauwkeurig ontworpen interface voor aansluiting op het rupsbandspansysteem.
| Specificatiecategorie | Detail |
|---|---|
| Interfacetype | Schroefdraadbus of gesmede houder |
| Verbinding | Directe koppeling aan de rupsbandspancilinder en spanstang. |
| Instelbereik | 200–300 mm veerweg (houdt rekening met de rek van de rupsband gedurende de levensduur) |
| Spanmethode | Smeermiddel voor hydraulische cilinder (instelbaar in het veld met een standaard vetpistool) |
5. Bronfabrikant: CQC TRACK (HELI) – Zwaar uitgevoerde mijnbouw EXC-onderstelonderdelen Bronfabrikant
5.1 Fabrikantenprofiel
CQC TRACK (onderdeel van de HELI Group) is een gespecialiseerde fabrikant en leverancier van zware chassiscomponenten voor rupsvoertuigen, met het hoofdkantoor in Quanzhou, China. Het bedrijf hanteert een volledig verticaal geïntegreerd productieproces, van de selectie van grondstoffen tot de uiteindelijke assemblage en kwaliteitscontrole.
Kernproductiemogelijkheden voor componenten van mijnbouwkwaliteit:
| Vermogen | Beschrijving |
|---|---|
| Gesloten matrijs smeden | Smeedpersen van 8.000 tot 12.000 ton voor de productie van componenten van de hoogste kwaliteit. |
| Warmtebehandeling | Computergestuurde inductiehardings- en carboneringsovens met nauwkeurige temperatuurregeling. |
| Diepverharding | Gespecialiseerde processen zorgen voor een hardingsdiepte van 8–12 mm, geschikt voor slijtvastheid in de mijnbouw. |
| Precisiebewerking | CNC-draai- en bewerkingscentra met grote capaciteit en nauwkeurigheid op micronniveau. |
| Afdichtingsassemblage | Cleanroom-assemblageomgeving voor zwevende afdichtingen en lagersystemen |
| Kwaliteitstesten | Eigen NDT-laboratorium met mogelijkheden voor MPI, UT en hardheidstesten. |
5.2 Kwaliteitsborgingsprotocollen voor mijnbouwtoepassingen
| kwaliteitscontrolemaatregel | Implementatiestandaard | Verificatiemethode |
|---|---|---|
| Materiaalcertificering | Volledige traceerbaarheid met analyse van de chemische samenstelling. | Testrapporten van de fabriek (MTR's); spectrografische analyse |
| Niet-destructief onderzoek | Magnetisch deeltjesonderzoek (MPI) op gesmede componenten | Scheurdetectie op kritieke spanningsgebieden |
| Ultrasoon onderzoek | UT op vrijloopassen en gesmede onderdelen | Interne foutdetectie |
| Dimensionale verificatie | Inspectie met behulp van een coördinatenmeetmachine (CMM). | Tolerantie van ±0,02 mm op lagertappen en afdichtingshuizen. |
| Hardheidstesten | Rockwell (HRC)-verificatie op alle warmtebehandelde oppervlakken. | Oppervlakte- en kastdieptemeting |
| Testen van de afdichtingsintegriteit | Drukvalidatie van zwevende afdichtingssystemen | Lektest vóór verzending |
| Naleving van normen | ISO 9001:2015 gecertificeerde productieprocessen | Controle door een externe partij |
5.3 Metallurgische techniek voor zware toepassingen
CQC TRACK maakt gebruik van geavanceerde metallurgische technieken om de optimale balans te bereiken tussen hardheid, taaiheid en vermoeiingsweerstand die vereist is voor loopwielen van graafmachines in de 100-tonsklasse:
| Legeringskwaliteit | Sollicitatie | Belangrijkste eigenschappen |
|---|---|---|
| 41CrMo4 Chroom-molybdeen | Extreem veeleisende toepassingen in de mijnbouw | Superieure hardbaarheid; uitzonderlijke vermoeiingsweerstand; verbeterde taaiheid bij lage temperaturen. |
| 50Mn mangaanstaal | Standaard zware spanrollen | Uitstekende hardbaarheid; goede slijtvastheid; kosteneffectief |
| 40Cr chroomlegering | Verbeterde vermoeidheidstoepassingen | Verbeterde hardbaarheid; verhoogde vermoeiingssterkte; goede taaiheid |
Techniek voor warmtebehandeling met dubbele eigenschappen:
- Afschrikken en temperen (Q&T): Het gehele gesmede lichaam wordt geaustenitiseerd bij 840–880 °C, afgeschrikt en vervolgens getemperd bij 500–650 °C. Kernhardheid: 280–350 HB (29–38 HRC) — wat zorgt voor optimale taaiheid voor schokabsorptie.
- Inductieve oppervlakteharding: Na de nabewerking ondergaat het kritische slijtageoppervlak een plaatselijke inductieve harding. Oppervlaktehardheid: HRC 50–58 met een hardingsdiepte van 8–12 mm — wat zorgt voor een uitzonderlijke slijtvastheid met behoud van de kernhardheid.
- Verificatie van het hardheidsprofiel: Microhardheidsmetingen verifiëren een gecontroleerde overgang van hard oppervlak naar taaie kern, waardoor afbrokkeling of scheiding van de buitenlaag en de kern onder impactbelasting wordt voorkomen.
6. Bijbehorende onderstelcomponenten voor de Komatsu PC1000-serie
Voor een grondig onderhoud van het onderstel – cruciaal voor mijnbouwactiviteiten waar stilstand direct van invloed is op de productieopbrengsten – moet het voorste loopwiel samen met de bijbehorende componenten worden geëvalueerd. CQC TRACK produceert het complete portfolio aan chassiscomponenten voor Komatsu PC1000-serie graafmachines.
| component | OEM-referentie | Functie | Integratienota |
|---|---|---|---|
| Aandrijftandwiel | 21N-271-1171 | Eindoverbrenging; steek van 260 mm; gesmeed 41CrMo4-staal | Vervangen door een rupsbandsysteem als passend systeem |
| Rupsbandkettingassemblage | Steek van 260 mm | Afgedichte en gesmeerde rupsband (SLT) ketting met geharde bussen | Standaard pixelafstand voor de PC1000-serie. |
| Trainingsschoenen | 800 mm breedte | Drievoudige kammen (rots) voor mijnbouw; dubbele kammen voor algemene toepassingen | Afstemmen op het terrein van de toepassing |
| Onderrollen van de rails | 8 per zijde | Ondersteun het gewicht van de machine op de onderste rupsband. | Moeten per set worden vervangen voor een gelijkmatige slijtageverdeling. |
| Rupsbanddragerrollen (boven) | 3 per zijde | Ondersteun de bovenste retourleiding | Geleiderketting boven het rupsbandframe |
| Spoorversteller en terugslagveer | Geassocieerd met luiaard | Hydraulische spanningsregeling en schokabsorptie | Maakt rechtstreeks verbinding met de 21N3013111-loopwiel. |
6.1 Principe van afstemming tussen spanrol en rupsketting
Bij de PC1000-serie mijnbouwgraafmachines moeten de voorste spanrol en de rupsband als een op elkaar afgestemd systeem worden beschouwd. Het gebruik van een nieuwe spanrol met een sterk versleten rupsband (of omgekeerd) leidt tot:
- Versnelde slijtage van het loopvlak: Een onjuiste contactgeometrie beschadigt het loopvlak van de spanrol.
- Schade aan de lagers: Voortijdige slijtage van de lagers van de rupsbandketting
- Risico op ontsporing: Onjuiste inschakeling vergroot de kans op zijdelingse slip.
- Verkorte levensduur: 40-60% kortere levensduur van het onderstel.
6.2 Specificaties van het tandwiel voor PC1000 (referentie)
Voor een complete onderstelplanning zijn de specificaties van het aandrijftandwiel (21N-271-1171) als volgt:
| Parameter | Specificatie |
|---|---|
| Materiaal | Gesmeed 41CrMo4 gelegeerd staal |
| Verhardingsproces | Inductieverharding (tandflanken en -wortels) |
| Casusdiepte | 5–8 mm |
| Oppervlaktehardheid | 55–60 HRC |
| Productienorm | ISO 9001:2015 gecertificeerd |
7. Wereldwijde markttoepassingen en regionale aanpassingen
De Komatsu PC1000-serie wordt wereldwijd ingezet in de mijnbouw en zware bouwwerkzaamheden. CQC TRACK-componenten zijn ontworpen met specifieke regionale aanpassingen om te voldoen aan de lokale operationele omstandigheden en inkoopvoorkeuren van mijnbouweigenaren en onderdelenleveranciers.
7.1 Zuid-Amerika
| Parameter | Aanpassing |
|---|---|
| Operationele omgeving | Mijnen op grote hoogte in de Andes (3.000-4.500 m), ijzerertswinning, koperwinning, kustgebieden met hoge luchtvochtigheid |
| Componentaanpassingen | Verbeterde anticorrosiecoatings; robuuste afdichtingssystemen voor het buitenhouden van fijne deeltjes; validatie van prestaties op grote hoogte. |
| Inkoopvoorkeur | Rechtstreekse inkoop bij de fabriek; complete onderstelkits; uitgebreide garantieprogramma's; technische documentatie in het Spaans/Portugees. |
7.2 Afrika
| Parameter | Aanpassing |
|---|---|
| Operationele omgeving | Extreme slijtage door zand/graniet, hoge omgevingstemperaturen, afgelegen mijnbouwlocaties, lange transportafstanden. |
| Componentaanpassingen | Vetten voor hoge temperaturen; Viton-afdichtingen voor chemische bestendigheid; langere onderhoudsintervallen; robuuste constructie voor bediening op afstand. |
| Inkoopvoorkeur | Grote bestellingen voor mijnbouwactiviteiten; containervervoer; technische documentatie in het Engels en Frans; mogelijkheden voor luchtvracht bij spoedvervangingen. |
7.3 Rusland en het GOS
| Parameter | Aanpassing |
|---|---|
| Operationele omgeving | Temperaturen onder het vriespunt (-40°C), permafrost, mijnbouw in bevroren grond, seizoensgebonden dooiomstandigheden |
| Componentaanpassingen | Lagervet voor lage temperaturen; staalsamenstellingen met verbeterde slagvastheid bij lage temperaturen; afdichtingen geoptimaliseerd voor koude start; ontwerp ter voorkoming van brosbreuk. |
| Inkoopvoorkeur | Fabrieksprijzen; uitgebreide certificeringspakketten; ondersteuning bij douanedocumentatie; technische specificaties in het Russisch. |
7.4 Australië
| Parameter | Aanpassing |
|---|---|
| Operationele omgeving | IJzerertsmijnbouw (Pilbara), hoge slijtage, extreme hitte, werkzaamheden op afgelegen locaties, strenge veiligheidsnormen |
| Componentaanpassingen | Robuuste afdichtingssystemen voor het buitenhouden van fijne deeltjes; ontwerp met verlengde levensduur; voldoet aan de Australische veiligheidsnormen voor de mijnbouw; AS/NZS-certificering |
| Inkoopvoorkeur | Just-in-time levering; beschikbaarheid van complete onderstelkits; technische ondersteuning met lokale vertegenwoordiging; levering op de mijnlocatie. |
7.5 Korea en Zuidoost-Azië
| Parameter | Aanpassing |
|---|---|
| Operationele omgeving | Steengroevewerkzaamheden, scheepswerftoepassingen, stedelijke bouw, hoge precisie-eisen |
| Componentaanpassingen | Nauwkeurige maattoleranties; verlaagd geluidsniveau; KCS-certificering; hoogwaardige oppervlakteafwerking |
| Inkoopvoorkeur | Kleine tot middelgrote orderhoeveelheden; snelle verzending; technische documentatie in het Koreaans/Chinees; LCL-containerzendingen. |
7.6 Noord-Amerika
| Parameter | Aanpassing |
|---|---|
| Operationele omgeving | Oliezanden (Canada), hardgesteentemijnbouw, steengroeveactiviteiten, strenge veiligheidsnormen |
| Componentaanpassingen | Robuuste afdichtingssystemen voor het buitenhouden van fijne deeltjes; ontwerp met verlengde levensduur; voldoet aan ANSI/SAE-normen |
| Inkoopvoorkeur | Complete onderstelkits beschikbaar; technische ondersteuning met lokale vertegenwoordiging; snelle beschikbaarheid van onderdelen. |
7.7 Beste praktijken in de mijnbouwsector
Voor mijnbouwactiviteiten in alle regio's worden de volgende inkooppraktijken aanbevolen:
| Oefening | Voordeel |
|---|---|
| Rechtstreekse inkoop bij de fabriek | Laagste eenheidskosten; directe technische ondersteuning; volumekorting; zekerheid van de toeleveringsketen |
| Complete onderstelsets | Op elkaar afgestemde slijtageonderdelen (rollen, spanrollen, tandwielen, kettingen); langere levensduur; vereenvoudigde inkoop |
| Planning van gepland onderhoud | Gecoördineerde vervanging tijdens geplande stilstand; minimaliseert productieonderbrekingen; voorspelbare budgettering |
| Traceerbaarheid van componenten | Fabriekstestrapporten; warmtebehandelingsgegevens; kwaliteitscertificering; ISO 9001:2015-conformiteit |
| Voorraadbuffer | Kritieke componenten voor mijnbouwactiviteiten worden ter plaatse bewaard; dit vermindert het risico op stilstand. |
8. Inkoop en compatibiliteitscontrole
8.1 Verificatiestappen vóór aankoop
- Bevestiging van het machinemodel: Controleer de exacte modelaanduiding (PC1000-6, PC1000-7, PC1000LC) en het serienummer.
- Verificatie van OEM-onderdeelnummer: Controleer het onderdeelnummer van de spanrol aan de hand van de machinedocumentatie:
- 21N3013111 (primaire spanrolassemblage)
- 21N3000011 (alternatief of subcomponent)
- Onderstelconfiguratie: Controleer het aantal looprollen per zijde (8 standaard) en de breedte van de loopschoen (800 mm standaard).
- Controle van de steek van de rupsbanden: Bevestig de bestaande steek van de rupsbanden – de PC1000-serie gebruikt een standaardsteek van 260 mm.
- Compatibiliteit van het spansysteem: Controleer de compatibiliteit van de cilinder van de rupsbandspanner met de interface van de spanrol.
8.2 Inkoopkanalen
| Kanaal | Het beste voor | Voordelen |
|---|---|---|
| Rechtstreeks van de fabriek (CQC TRACK) | Mijnbouwbedrijven, eigenaren van grote wagenparken, internationale distributeurs | Laagste eenheidskosten; directe technische ondersteuning; volumekorting; productie op maat; volledige traceerbaarheid |
| Geautoriseerd distributienetwerk | Aankoop van losse eenheden; dringende vervangingen in het veld; kleinere mijnbouwactiviteiten | Lokale voorraad; snelle verzending; technische ondersteuning in de lokale taal. |
9. Onderhoudsaanbevelingen en het voorkomen van storingen
9.1 Protocol voor regelmatige inspectie van mijnbouwactiviteiten
| Inspectiepunt | Frequentie | Indicatoren | Actie |
|---|---|---|---|
| Loopvlakslijtage van de spanrol | Wekelijks | Diameterreductie >15 mm; ongelijkmatig slijtagepatroon | Meet de slijtage; plan vervanging in. |
| Flensconditie | Wekelijks | Flensslijtage >5 mm; vervorming; scheurvorming | Controleer op risico op ontsporing. |
| Integriteit van de afdichting | Dagelijks | Vetlekkage; zichtbare vervuiling | Vervang de afdichting onmiddellijk als deze beschadigd is. |
| Lagerconditie | Maandelijks | Schokkerige rotatie; lawaai; overmatig spelen | Lager vervangen; as inspecteren |
| Spoorspanning | Dagelijks | Doorzakking >50 mm in het midden; overmatige spanning | Stel de doorbuiging in op 30-50 mm. |
| Bevestigingsbouten | Wekelijks | Koppelcontrole; losdraaien | Draai het aanhaalmoment volgens de specificaties. |
9.2 Veelvoorkomende storingen – Mijnbouwtoepassingen
| Storingsmodus | Primaire oorzaak | Preventie |
|---|---|---|
| Voortijdige slijtage van de flens | Ernstige hellingshoek; verkeerd uitgelijnd onderstel; te hoge rupsbandspanning | Minimaliseer de beweging op hellingen; controleer de uitlijning; handhaaf de juiste spanning. |
| Lagerblokkering | Afdichtingsfalen leidt tot verontreiniging en verlies van smeermiddel. | Regelmatige inspectie van de afdichtingen; tijdige vervanging. |
| Gebarsten spanrolvelg | Extreme impactbelastingen; materiaalmoeheid; ondermaatse fabricage | Vermijd schokbelasting; inspecteer na impactincidenten; koop bij een gerenommeerde fabrikant. |
| Gebogen spanrolas | Ernstige zijdelingse botsingen met rotsen of obstakels | Training van de machinist; obstakelvermijding; juiste rupsbandspanning |
| Ongelijkmatige slijtage van het loopvlak | Verkeerd uitgelijnd onderstel; versleten rupsbandketting | Controleer de uitlijning; vervang de ketting en het spanwiel door een bijpassende set. |
9.3 Vervangingsaanbevelingen
| Voorwaarde | Aanbeveling | Motivering |
|---|---|---|
| Storing van één enkele spanrol | Vervang de individuele spanrol als de rupsketting minimale slijtage vertoont. | Kosteneffectief; minimale uitvaltijd |
| Slijtage van spanrollen en kettingen | Vervang de spanrol en de rupsketting door een bijpassende set. | Voorkomt toonhoogteverschillen; maximaliseert de levensduur. |
| Complete revisie van het onderstel | Vervang alle onderdelen (tandwielen, spanrollen, rollen, kettingen) tegelijkertijd. | Maximale levensduur; optimale prestaties |
| Mijnbouwactiviteiten | Plan de vervanging tijdens het geplande onderhoud. | Minimaliseert productiestilstand. |
10. Overzichtstabel van de technische specificaties
| Parameter | Specificatie |
|---|---|
| OEM-onderdeelnummers | 21N3013111, 21N3000011 |
| Bijbehorend tandwielonderdeelnummer. | 21N-271-1171 |
| Compatibele modellen | Komatsu PC1000-6, PC1000-7, PC1000LC |
| Componenttype | Loopwiel-/geleidingswielassemblage aan de voorzijde van de rupsband |
| Materiaal | Gesmeed 41CrMo4 / 50Mn / 40Cr gelegeerd staal |
| Buitendiameter | 800–900 mm |
| Flenshoogte | 35–45 mm |
| Oppervlaktehardheid | HRC 50–58 (inductiegehard) |
| Casusdiepte | 8–12 mm |
| Lagertype | Dubbele rij zelfuitlijnende kogels of taps toelopende rollen |
| Afdichtingstype | Zwevende gezichtsafdichting + labyrint-voorafdichtingen (meervoudige barrière) |
| Smering | Voorgevuld lithiumcomplex EP-vet |
| Spoorkettingsteek | 260 mm |
| Bedrijfsgewicht van de machine | 99.200 kg |
| Motorvermogen | 567 kW (758 pk) |
| Levensduur van de dienst | 5.000–8.000 bedrijfsuren (mijnbouwomstandigheden) |
| Bedrijfstemperatuur | -40°C tot +85°C (-40°F tot +185°F) |
| Certificering | ISO 9001:2015 |
11. Conclusie
De Komatsu PC1000-6 en PC1000-7 graafmachines vertegenwoordigen de hoogste standaard van Japanse engineering in het ultra-klasse segment van mijnbouwgraafmachines. Deze machines van 100 ton worden ingezet in 's werelds meest veeleisende mijnbouwprojecten, waar betrouwbaarheid en duurzaamheid een directe invloed hebben op de winstgevendheid van de productie.
De rupsbandspanrol (21N3013111 / 21N3000011) is een essentieel onderdeel dat de rupsband met een steek van 260 mm geleidt, de rupsbandspanning regelt en schokbelastingen absorbeert, terwijl het een aanzienlijk deel van het bedrijfsgewicht van de machine draagt. De constructie van de spanrol – met diepe inductieharding (8–12 mm hardingsdiepte), nauwkeurige meerlaagse afdichtingssystemen en een constructie van hoogwaardig 41CrMo4-gelegeerd staal – is specifiek geoptimaliseerd voor de extreme eisen van mijnbouwtoepassingen.
CQC TRACK (HELI) is een professionele fabrikant van onderdelen voor zware EXC-onderstellen voor de mijnbouw, met volledige verticale integratie, geavanceerde metallurgische technologie, strenge kwaliteitsborgingsprotocollen en een uitgebreide wereldwijde toeleveringsketen. Onze componenten zijn ontworpen om te voldoen aan of te overtreffen de OEM-specificaties van Komatsu, met de volgende kenmerken:
- Gesloten matrijs smeden voor een superieure korrelstructuur en vermoeiingsweerstand.
- Warmtebehandeling met dubbele eigenschappen, waarbij een taaie kern (280-350 HB) wordt gecombineerd met een hard slijtoppervlak (HRC 50-58).
- Diep inductieharden met een hardingsdiepte van 8–12 mm voor een langere levensduur bij slijtage in de mijnbouw.
- Precisiebewerking met toleranties van ±0,02 mm op kritische contactvlakken.
- Meerlaagse afdichtingssystemen voor het buitenhouden van verontreinigingen in extreme omstandigheden.
- Volledige materiaaltraceerbaarheid met fabriekstestrapporten en certificering.
- ISO 9001:2015 gecertificeerde productieprocessen
Deze technische investeringen garanderen betrouwbare prestaties in de meest veeleisende operationele omgevingen ter wereld – van de ijzerertsmijnen van Australië en Zuid-Amerika tot de diamant- en goudwinning in Afrika, van de permafrostgebieden van Rusland tot de steengroeven van Korea en Zuidoost-Azië, en van de oliezanden van Canada tot de mijnbouwactiviteiten in Noord-Amerika.
Voor technische specificaties, prijsinformatie of om onderdelen voor het onderstel van de Komatsu PC1000-serie te bestellen, kunt u contact opnemen met de internationale verkoopafdeling van CQC TRACK. Vermeld hierbij het serienummer van uw machine en uw specifieke wensen.
Auteur:
CQC Internationale Verkoopafdeling – Jack
Zware mijnbouw EXC-onderstelonderdelen, leverancier van onderdelen.
Wij zijn gespecialiseerd in graafmachines van de merken Komatsu, Liebherr, SANY, HITACHI, KOBELCO en LIUGONG.
Gecertificeerde fabrikant: HELI (CQC TRACK)
*Disclaimer: Alle genoemde onderdeelnummers en machinemodellen dienen uitsluitend ter identificatie en compatibiliteitscontrole. CQC TRACK is een onafhankelijke fabrikant van aftermarket- en OEM-kwaliteitsonderdelen. Alle handelsmerken (inclusief KOMATSU, PC1000 en bijbehorende modelaanduidingen) blijven eigendom van hun respectievelijke eigenaren.*









