WhatsApp online chat!

SANY SY1250H SSY004621574 Rupsbandtandwielassemblage / Zware EXC-onderstelonderdelen, expert in de productie van onderdelen // CQC TRACK // OEM-fabrikant en toeleverancier

Korte beschrijving:

SANY TRACK TANDWIEL MONTAGE 
Model SY1250H
Onderdeelnummer SSY004621574
Techniek Gieten
Oppervlaktehardheid HRC50-58Diepte 10-12 mm
Kleuren Zwart
Garantietijd 12 maanden of 2000 m/u, afhankelijk van wat het eerst bereikt wordt.
Certificering IS09001-2015
Gewicht 330 kg
FOB-prijs FOB haven Xiamen US$ 25-100/stuk
Levertijd Binnen 20 dagen na het sluiten van het contract.
Betalingstermijn T/T, L/C, WESTERN UNION
OEM/ODM Aanvaardbaar
Type Onderdelen van het onderstel van een rupsgraafmachine
Bewegend type Rupsgraafmachine
Klantenservice na aankoop Technische ondersteuning via video, online ondersteuning


Productdetails

Productlabels

SY1250 Rupsbandtandwielassemblage

Technisch witboek

SANY SY1250H SSY004621574 Rupsbandtandwielassemblage: Expert in de productie van zware EXC-onderstelonderdelen —CQC-TRAJECT/ OEM-fabrikant en toeleverancier

1. Samenvatting: Het ontwerpen van de voedingsinterface

De klasse van hydraulische graafmachines van 120-125 ton vertegenwoordigt het summum van graafcapaciteit in de mijnbouw en zware constructie. Machines van deze omvang werken op de uiterste grens van het conventionele ontwerp van hydraulische graafmachines, waarbij elk onderdeel van het onderstel krachten moet weerstaan ​​die standaardonderdelen snel zouden vernielen. De SANY SY1250H is een vlaggenschipmodel in het segment van 120-tons mijnbouwgraafmachines, en de bijbehorende rupsbandtandwielassemblage (OEM-onderdeelnummer)SSY004621574) dient als de cruciale interface waar het koppel van de eindaandrijving samenkomt met de voortstuwing van de rupsbanden.

Dit document biedt een uitgebreide technische beschrijving van de SANY SY1250H SSY004621574 rupsbandtandwielassemblage, zoals geproduceerd door CQC TRACK (Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd.). Dit onderdeel, ontworpen als een gesmeed, inductiegehard zwaar tandwiel – in de industrie ook wel aangeduid als aandrijfwiel, eindaandrijftandwiel, rupsbandtandwiel of tandwielvelgassemblage – is van cruciaal belang voor het overbrengen van het enorme koppel van de rijmotor naar de rupsbandketting. Een defect aan dit onderdeel kan leiden tot catastrofale stilstand en kostbare schade aan het gehele onderstel.

Wat dit product fundamenteel onderscheidt, is de combinatie van geavanceerde productiemethoden en strenge kwaliteitscontrole. De assemblage wordt vervaardigd in een ISO 9001:2015 gecertificeerde fabriek en maakt gebruik van gesloten matrijs-smeedtechnieken in plaats van gieten, toegepaste gecontroleerde inductieharding op de tandflanken en precisie-CNC-bewerking op alle kritische contactvlakken. De leverancier, CQC TRACK, fungeert als directe fabrikant en fabriek, waardoor meerdere tussenlagen worden geëlimineerd en de technische capaciteit voor zowel OEM- als ODM-productievereisten behouden blijft.

Dit whitepaper is bedoeld voor inkoopprofessionals, onderhoudstechnici voor machineparken, managers van mijnbouwapparatuur en wereldwijde distributeurs. Het begint met een analyse van het machineplatform en de identificatie van onderdeelnummers, en gaat vervolgens verder met een grondige technische analyse van de tandwielassemblage, materiaalspecificaties, de cruciale MTG-freestechnologie, kwaliteitsborgingskaders, en sluit af met de voordelen van de toeleveringsketen die inherent zijn aan het OEM-fabrikant/bronfabriekmodel.

2. De SANY SY1250H hostmachine: Technisch platformoverzicht

2.1 Machineclassificatie en operationeel profiel

De SANY SY1250H is een hydraulische rupsgraafmachine van 120 ton, speciaal ontworpen voor grootschalige mijnbouwactiviteiten, steengroeven, zware infrastructuurprojecten en grondverzet. De machine heeft binnen de Chinese zware machine-industrie de reputatie van "Mijndrager" verworven en won zowel de "Gouden Vinger Award" als onderdeel van de TOP50-lijst met beste bouwmachines als de CMIIC "Mijnkoning"-onderscheiding, waarmee de machine zijn positie als maatstaf voor in China geproduceerde grote graafmachines bevestigt.

De SY1250H is speciaal ontworpen voor zware omstandigheden in de steen-, kolen- en metaalmijnbouw, waarbij een robuust en betrouwbaar ontwerp de belangrijkste doelstellingen waren. Dankzij geavanceerde regeltechnologie optimaliseert de machine het energieverbruik tijdens de werkzaamheden om een ​​optimale balans tussen productiviteit en efficiëntie te bereiken.

SANY positioneert de SY1250H als een strategisch product dat de afhankelijkheid van geïmporteerde graafmachines van meer dan 100 ton moet verminderen. Het product biedt meerdere eigen technologische voordelen en volledig onafhankelijk intellectueel eigendom, waaronder diverse patenten die primeurs in de binnenlandse industrie zijn. De graafmachine ondersteunt meer dan 20 optionele werkapparaten, waardoor deze zeer flexibel inzetbaar is voor uiteenlopende operationele eisen.

2.2 Specificaties aandrijflijn en hydraulisch systeem

De SY1250H wordt aangedreven door de Cummins QSK23 dieselmotor, een robuuste, 23-liter, zescilinder, direct ingespoten, viertakt, watergekoelde, turbogeladen motor. Belangrijke motorparameters zijn onder andere:

Parameter Specificatie
Motormodel Cummins QSK23
Verplaatsing 23 L
Nominaal vermogen 567 kW bij 1.800 tpm
Maximaal koppel 3.468 N·m bij 1.350 tpm
Inhoud brandstoftank 1.560 liter
Inhoud van de hydraulische tank 830–1.100 L

De motor levert robuust vermogen met ruime reservecapaciteit, wat resulteert in een hoge dynamische respons, een laag brandstofverbruik en bewezen betrouwbaarheid. Met een nominaal bedrijfsvermogen van 567 kW valt de SY1250H stevig in de categorie ultragrote graafmachines met een vermogen van meer dan 760 pk.

Het hydraulische systeem maakt gebruik van een volledig elektronisch gestuurde, gesloten hydraulische hoofdklep met een grote doorstroming, gecombineerd met een hydraulisch systeem met vier pompen en vier circuits. Dubbele tandemzuigerpompen leveren een debiet van 4 × 500 l/min en zijn voorzien van drukbeveiligingsfuncties om overloopverliezen te minimaliseren. Het systeem omvat intelligente stroomverdeling en precisieregeling, temperatuuronafhankelijke, gescheiden koeling en passieve daaltechnologie voor de giek – wat gezamenlijk resulteert in een lager brandstofverbruik. De toepassing van volledig elektronisch gestuurde technologie vervangt stuurleidingen door kabelboomverbindingen, waardoor drukverlies wordt verminderd, de reactiesnelheid wordt verbeterd en soepelere samengestelde bewegingen met een nauwkeurigere stroomverdeling mogelijk zijn.

2.3 Machinegewicht en context van de belasting van het onderstel

De SANY SY1250H heeft een aanzienlijk gewicht dat direct van invloed is op de ontwerpvereisten van de onderstelcomponenten. Het operationele gewicht wordt door meerdere gezaghebbende bronnen consistent vastgesteld op 125.000 kg, waarmee een duidelijke basislijn van 125 ton wordt gecreëerd. Bepaalde regionale varianten en configuraties vertonen variaties (116.400–122.000 kg) afhankelijk van het contragewicht en de aanbouwdelen.

De bakinhoud varieert van 7,0 tot 10,0 m³, waarbij de standaardconfiguratie een bergbak van 8,0 m³ biedt. Voor de SY1350H-variant is ook een configuratie met een bak van 9,1 m³ beschikbaar. De maximale graafkracht van de bak bedraagt ​​585–605 kN en die van de arm 460–495 kN.

Vanuit het oogpunt van ondersteltechniek resulteert de verhouding tussen machinegewicht en contactoppervlak met de grond in een bodemdruk van 150 kPa (ongeveer 1,5 kg/cm²). De machine heeft een hellingshoek van 70% (ongeveer 35°) en een rijsnelheid van 3,5 km/u (hoge snelheid) / 2,4 km/u (lage snelheid).

2.3.1 Afmetingen van het onderstel

De afmetingen van het onderstel van de SY1250H bepalen de ruimtelijke en mechanische beperkingen waarbinnen de rupsbandaandrijving moet functioneren:

Parameter Waarde
Totale lengte van het spoor 6.630 mm
Lengte van het contactoppervlak met de grond (wielbasis) 5.150 mm
Spoorbreedte 3900 mm
Breedte van de hardloopschoen 700 mm
Minimale bodemvrijheid 1.085 mm
Totale transportlengte 14.710 mm
Totale transportbreedte 5.560 mm
Totale transporthoogte 6.260 mm

De spoorbreedte van 3900 mm (hart-op-hartafstand tussen de linker en rechter rupsbanden) is een cruciale ontwerpparameter. Deze brede spoorbreedte – ongebruikelijk breed voor een graafmachine van 125 ton – zorgt voor aanzienlijke stabiliteit van het hoge zwaartepunt van de machine tijdens werkzaamheden in steengroeven en mijnen, maar legt tegelijkertijd een aanzienlijke zijdelingse belasting op de tandwielen tijdens draaimanoeuvres. De breedte van de rupsplaten van 700 mm zorgt voor een groot contactoppervlak, waardoor de bodemdruk op zachte ondergrond wordt verminderd, maar tegelijkertijd de zijdelingse hefboomwerking op het tandwieloppervlak toeneemt wanneer de machine hellingen oprijdt of tegenrotatiebewegingen maakt.

De wielbasis van 5150 mm (afstand tussen de hartlijn van het voorste spanwiel en de hartlijn van het achterste tandwiel) bepaalt de geometrie van de tandafstand in het rupsbandframe en beïnvloedt de spanningsverdeling die het tandwiel tijdens het rijden moet opvangen. De totale rupsbandlengte van 6630 mm definieert het aantal rupsbandschakels en daarmee de steekomtrekverhouding die de tandgeometrie van het tandwiel bepaalt.

2.4 Onderstelconfiguratie — SY1250H “Vier wielen en één riem”

De SY1250H is voorzien van een verbeterde onderstelconfiguratie van 150 ton, wat een aanzienlijke ontwerpverbetering is ten opzichte van standaardsystemen van 125 ton. Volgens de documentatie van SANY maakt de machine gebruik van een onderstel van 150 ton met grotere asdiameters om de druk op de lageroppervlakken te verminderen. Dit resulteert in een langere levensduur en een 30% hogere laadcapaciteit voor het aandrijfsysteem.

Het rupsaandrijfsysteem omvat:

component Specificatie
Tracklinks per zijde 51
Type hardloopschoen Bergrotsbak / Zware mijnbouw
Draagrollen per zijde 3
Onderste rollen per zijde 8–9

De rupsbandspanning wordt geregeld door een hydraulische rupsbandspanner die in de loopwielconstructie is geïntegreerd, waardoor slijtage en thermische uitzetting tijdens gebruik adequaat worden gecompenseerd.

Het tandwiel bevindt zich op de positie van de eindaandrijving aan de achterzijde van het onderstel. Het is direct gemonteerd op de planetaire naaf van de eindaandrijving en grijpt in op de bussen van de rupsbandketting om het koppel van de hydraulische motor om te zetten in lineaire aandrijfkracht. Het ontwerp van het tandwiel is geschikt voor het koppel van twee 18L eindaandrijvingen, waarbij de totale trekkracht is afgestemd op een machine van 125 ton.

2.4.1 Speciaal ontwikkeld voor zware mijnbouwomstandigheden

Deze machine is speciaal ontworpen voor zware bedrijfsomstandigheden, zoals in de steen-, kolen- en metaalwinning, met een hoge operationele capaciteit en betrouwbaarheid als belangrijkste ontwerpdoelstellingen. Dankzij nauwkeurig afgestemde regeltechnologie optimaliseert de machine het energieverbruik tijdens gebruik. De verlengde levensduur van deze machineserie bedraagt ​​25.000 uur, wat neerkomt op een toename van 30% in de totale levensduur van de machine.

3. Productidentificatie en kruisverwijzing

3.1 Primair OEM-onderdeelnummer

Het onderdeel dat centraal staat in dit technische document is de SANY SSY004621574 rupsbandtandwielassemblage. Dit OEM-onderdeelnummer komt overeen met het complete rupsbandtandwiel – in de industrie ook wel aangeduid als aandrijfwiel, eindaandrijftandwiel, rupsbandtandwielassemblage of tandwielvelg – zoals oorspronkelijk ontworpen voor de SANY SY1250H hydraulische graafmachine.

Het onderdeelnummer SSY004621574 is de officiële OEM-aanduiding. Dit nummer moet worden vermeld in alle inkoopdocumentatie, onderhoudsgegevens en onderdelencatalogi om een ​​nauwkeurige kruisverwijzing te garanderen. De assemblage is ontworpen voor directe 1:1 mechanische uitwisselbaarheid met het originele onderdeel, waardoor geen aanpassingen aan de aandrijfas, de montageflens of de boutposities nodig zijn.

3.2 Compatibiliteit van aandrijving en voortstuwing

Het SSY004621574-tandwiel grijpt direct aan op de SANY SY1250H-rupsketting, waarbij de tandgeometrie nauwkeurig is afgestemd op de steek van de ketting, de diameter van de lagerbus en de afstand tussen de schakels. Een goede compatibiliteit tussen tandwiel en ketting is essentieel: het tandwiel vormt de mechanische verbinding tussen de eindaandrijving en het rupsbandsysteem. Geen hoogwaardig tandwiel → geen stabiele rijprestaties. Daarom zijn nauwkeurigheid, tandhardheid en duurzaamheid op lange termijn cruciale factoren voor wereldwijde afnemers, van verhuurbedrijven tot aannemers in de bouw.

De constructie verwerkt het koppel van de twee 18L-eindaandrijvingen en brengt de aandrijfkracht over op de rupsband. Het ontwerp kenmerkt zich door een robuuste, slipvrije verbinding, die doorgaans op de uitgaande as van de eindaandrijving wordt geperst en vastgezet met een spie.

3.3 Merk en certificeringen van de leverancier

De leverancier voor deze assemblage is CQC TRACK (Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd.). Het bedrijf is opgericht in 2005 en houdt zich bezig met de productie, fabricage en verkoop van onderdelen voor bouwmachines. De hoofdactiviteit omvat onderdelen voor het onderstel van graafmachines en bulldozers, waaronder looprollen, draagrollen, tandwielen, spanrollen, rupskettingassemblages en rupsplaten. De productiefaciliteit is ISO 9001:2015 gecertificeerd en werkt volgens strenge kwaliteitsmanagementsystemen.

CQC TRACK levert duurzame en kosteneffectieve oplossingen voor graafmachines, bulldozers en boorinstallaties die in de zwaarste omstandigheden werken. Het productassortiment van de leverancier omvat complete onderstelcomponenten voor Komatsu, Caterpillar, Hitachi, Liebherr en meer.

De leverancier fungeert als OEM-fabrikant en -fabriek, waardoor directe toegang tot de productiebron mogelijk is zonder tussenliggende distributeurs of handelsondernemingen. Dit model van directe levering vanuit de fabriek maakt zowel OEM-kwaliteitsnormen als fabrieksprijzen mogelijk, waardoor de winstmarges die doorgaans ontstaan ​​bij distributiekanalen met meerdere niveaus, worden geëlimineerd.

4. Technische analyse: Anatomie van de SSY004621574 tandwielassemblage

De tandwielconstructie van de rupsband is een nauwkeurig ontworpen onderdeel voor krachtoverbrenging, bestaande uit meerdere op elkaar inwerkend ontwerpkenmerk. In tegenstelling tot de looprollen, die voornamelijk de last dragen, is de enige functie van het tandwiel de efficiënte koppeloverdracht van de eindaandrijving naar de rupsbandketting – een functie die uitzonderlijke nauwkeurigheid van het tandprofiel, oppervlaktehardheid en structurele integriteit vereist onder continue cyclische belasting.

4.1 Gesmeed tandwielhuis

Functie: Het tandwiellichaam vormt de structurele massa van de assemblage. Het brengt het volledige koppel van de eindaandrijving via het tandprofiel over op de bussen van de rupsbandketting. Het tandwiel moet bestand zijn tegen tandbreuk, plastische vervorming en vermoeiingsscheuren onder de extreme cyclische belastingen die in mijnbouwtoepassingen voorkomen.

Materiaalkeuze: Het tandwiel is vervaardigd uit hoogwaardig koolstofgelegeerd staal met behulp van een gesloten matrijs-smeedproces dat de metaalkorrelstructuur verfijnt. Typische materiaalsoorten voor tandwielen in de 120-tons graafmachineklasse zijn onder andere 42CrMo4 (EN 10083-norm) of gelijkwaardige, zeer sterke koolstofgelegeerde staalsoorten. De gesmede constructie, in plaats van gieten, biedt een uitzonderlijke treksterkte en slagvastheid, waardoor het risico op tandbreuk of kernscheuren onder hoge belasting aanzienlijk wordt verminderd in vergelijking met gegoten alternatieven.

Het smeedproces zorgt ervoor dat de metaalkorrels zich langs de belangrijkste spanningsassen van het onderdeel richten, waardoor een gerichte sterkte en vermoeiingsweerstand worden verkregen die gegoten equivalenten niet kunnen bereiken. Voor een tandwiel dat miljoenen keren in contact komt met de tandwielbus gedurende zijn levensduur, is smeden de meest geschikte productiemethode.

Productiemethode: Het tandwiel wordt eerst ruw gesmeed uit blokken gecertificeerd gelegeerd staal en vervolgens met behulp van CNC-machines nauwkeurig op de gewenste afmetingen bewerkt. Alle kritische contactvlakken – inclusief de splineboring, de montageflens en de boutgaten – worden met CNC-machines bewerkt volgens de exacte OEM-toleranties. Dit garandeert een perfecte, directe vervanging zonder aanpassingen en zorgt voor een nauwkeurige uitlijning met de uitgaande as van de eindaandrijving.

4.2 Tandprofiel en insluitingsgeometrie

Functie: De tandwieltanden zijn de primaire werkoppervlakken die in contact komen met de bussen van de rupsband om rotatiekoppel om te zetten in lineaire rupsbandbeweging. De tandgeometrie bepaalt de aangrijpingseigenschappen, de lastverdeling en het slijtagegedrag van het gehele aandrijfmechanisme.

Ontwerpparameters: Het tandprofiel van het tandwiel is ontworpen om een ​​consistente, progressieve aangrijping met de lagers van de rupsketting te garanderen. Het ontwerp omvat:

  • De tandafstand is nauwkeurig afgestemd op de afstand tussen de schakels van de rupsband om een ​​gelijkmatige lastverdeling over alle aangrijpende tanden te garanderen.
  • De tandbreedte is zodanig gekozen dat het volledige contactoppervlak van de bus wordt benut, terwijl er tegelijkertijd voldoende ruimte overblijft voor de afvoer van vuil en puin.
  • De radius van de tandwortel is geoptimaliseerd om spanningsconcentratie te minimaliseren op de kritieke overgang tussen tand en tandlichaam, waar vermoeidheidsscheuren het meest voorkomen.
  • De tandflankhoek is ontworpen om een ​​soepele in- en uitgang van de bus te bevorderen, waardoor de impactbelasting tijdens elke aangrijpcyclus wordt verminderd.

Voor de SY1250H, met een bedrijfsgewicht van 125 ton en een maximaal koppel van 3.468 N·m, moet de tandgeometrie van het tandwiel bestand zijn tegen aanzienlijke aangrijpkrachten en tegelijkertijd een nauwkeurige uitlijning met de rupsketting behouden.

CNC-precisiebewerking: Het tandwiel is met CNC-machines nauwkeurig gefreesd volgens de OEM-toleranties. Deze precisie zorgt voor een soepele krachtoverbrenging, minder trillingen en minder slijtage aan de kettingschakels en bussen – factoren die de totale levensduur van het onderstel verlengen.

4.3 Spline-interface / Montagehub

Functie: De spieverbinding (of spiebaanmontagenaaf) zorgt voor de mechanische verbinding tussen het tandwiel en de uitgaande as van de eindaandrijving. Deze verbinding moet het volledige koppel overbrengen zonder relatieve rotatie (door beschadiging van de spiebanen of afbreken van de spiebanen) en tegelijkertijd montage en demontage in het veld mogelijk maken.

Ontwerpconfiguratie: Afhankelijk van het specifieke ontwerp van de SY1250H-eindaandrijving, wordt de tandwielinterface als volgt tot stand gebracht:

  • Spline-aandrijving – Inwendige splines, gefreesd in de tandwielnaaf, grijpen in op uitwendige splines op de eindaandrijvingsas. De spline-tanden zijn nauwkeurig gevormd om volledig contact over de gehele lengte te garanderen, waardoor schuifkrachten gelijkmatig over alle spline-tanden worden verdeeld.
  • Gefreesde as – Een in de boring van het tandwiel gefreesde spiebaan neemt een vierkante of rechthoekige spie op die aan de uitgaande as is bevestigd, waardoor een betrouwbare koppeloverdracht in zowel voorwaartse als achterwaartse richting mogelijk is.

Koppelcapaciteit: De interface is ontworpen om het piekkoppel van 3468 N·m te verwerken zonder permanente vervorming of speling door slijtage. Bouten of bevestigingsmateriaal bevestigen de constructie axiaal op de aandrijfas, die doorgaans wordt vastgedraaid met een koppel van 450-500 N·m (droog koppel), vergelijkbaar met de specificaties voor graafmachines van vergelijkbare grootte.

4.4 Bevestigingsboutconfiguratie

Functie: Het tandwiel is met een reeks zeer sterke bevestigingsbouten aan de eindaandrijfnaaf bevestigd. Deze bouten moeten de klemkracht behouden onder cyclische belasting, trillingen en thermische uitzetting, zonder los te raken of te bezwijken door vermoeidheid.

Specificaties: De boutcirkeldiameter, het aantal bouten en de boutmaat zijn nauwkeurig afgestemd op de OEM-eindoverbrengingsconfiguratie. Voor de montage van tandwielen in dit formaat worden doorgaans bouten van hoogwaardig gelegeerd staal (klasse 12.9) gebruikt, die in een stervormig patroon worden aangedraaid om een ​​gelijkmatige belasting van de montageflens te garanderen.

4.5 Corrosiebestendige coating

Functie: Het afgewerkte tandwiel krijgt een beschermende coating om corrosie tijdens opslag, transport en gebruik in het veld te voorkomen.

Toegepaste coatings: CQC TRACK-tandwielen zijn afgewerkt met een mangaan- of zinkfosfaatcoating die olie absorbeert en roestvorming tegengaat. Deze coating biedt superieure bescherming tegen corrosie tijdens opslag en gebruik, en vormt een uitstekende basis voor verfhechting indien dit vereist is volgens de specificaties van de locatie.

5. Materiaalwetenschap en warmtebehandelingsprotocol

Materiaalmetallurgie en warmtebehandeling zijn de bepalende factoren die hoogwaardige tandwielen voor de mijnbouw onderscheiden van standaard vervangingsonderdelen. De SSY004621574-assemblage maakt gebruik van een hoogwaardig materiaal en een thermisch verwerkingsprotocol dat specifiek is geoptimaliseerd voor de belastingomstandigheden van 125 ton die kenmerkend zijn voor de SY1250H.

5.1 Specificatie van het basismateriaal

Het tandwielhuis is gesmeed uit hoogwaardig koolstofgelegeerd staal, doorgaans gespecificeerd als 42CrMo4 (EN 10083) of een functioneel gelijkwaardige, zeer sterke variant. Voor toepassingen met zware belasting worden ook varianten zoals 40Cr of 35Mn gebruikt, die een uitstekende sterkte en vermoeiingsweerstand bieden, waardoor het tandwiel bestand is tegen constante hoge belasting.

De 42CrMo4-samenstelling omvat ongeveer: 0,38–0,45% koolstof (voor hardheid), 0,9–1,2% chroom (voor hardbaarheid en slijtvastheid), 0,15–0,30% molybdeen (voor sterkte bij hoge temperaturen en temperbestendigheid) en mangaan (voor deoxidatie en hardbaarheid). Deze chemische samenstelling levert een legering op die goed reageert op warmtebehandeling, waardoor een hoge sterkte wordt bereikt met behoud van een acceptabele taaiheid voor slagvastheid.

5.2 Warmtebehandelingsproces

Hoogwaardige tandwielassemblages ondergaan een warmtebehandelingsprotocol in meerdere fasen.

Afschrikken en temperen (Q&T): Na het smeden en de voorbewerking ondergaat het tandwiel een afschrik- en temperproces. Standaardprocessen omvatten afschrikken en temperen, gevolgd door inductieharden van het oppervlak. Het tandwiel wordt verwarmd tot de austenitiseringstemperatuur (850-900 °C), snel afgeschrikt in olie om de microstructuur om te zetten naar martensiet, en vervolgens getemperd bij een tussentemperatuur (doorgaans 400-600 °C) om interne spanningen te verminderen en tegelijkertijd een hoge hardheid te behouden. Dit bepaalt de basismechanische eigenschappen van het gehele tandwiellichaam vóór de oppervlaktebehandeling.

Inductieharden op tandflanken: De tandwieltanden ondergaan gecontroleerd inductieharden om een ​​diepe, uniforme oppervlaktehardheid te bereiken (doorgaans 55-58 HRC). Bij inductieharden wordt een elektromagnetische spoel gebruikt om alleen de oppervlaktelaag van de tanden snel te verhitten, gevolgd door onmiddellijke afkoeling. Dit proces wordt nauwkeurig gecontroleerd om een ​​hardingsdiepte van 5-8 mm op de tandflanken en contactoppervlakken te bereiken.

De slijtvaste technologie van SANY's eigen "vier wielen en één riem"-onderstelcomponenten maakt gebruik van zeer slijtvaste gelegeerde staalsoorten, met smeed- of gietprocessen en integrale profileringsharding toegepast op de tandoppervlakken. Dit zorgt voor energie-efficiëntie, een uniforme oppervlaktehardingslaag, hoge slijtvastheid en stabiele kwaliteit, waardoor de duurzaamheid en levensduur van het product aanzienlijk worden verlengd. Voor tandwielen in zware graafmachines kunnen ook geavanceerde oppervlaktebehandelingstechnieken zoals QPQ (Quench-Polish-Quench) zoutbadnitreren worden toegepast om een ​​verhoogde oppervlaktehardheid (58-62 HRC) te bereiken met behoud van de kernhardheid (28-32 HRC).

5.3 Motivering van het hardheidsprofiel

Het tandwiel heeft een geleidelijk oplopend hardheidsprofiel dat de slijtvastheid maximaliseert, terwijl de kernsterkte en het schokabsorberend vermogen behouden blijven:

  • Tandoppervlak: HRC 55–58 (of 58–62 met geavanceerde behandelingen). Deze hoge oppervlaktehardheid biedt een uitzonderlijke slijtvastheid tegen de lagers van de rupsband, waardoor de slijtvastheid aanzienlijk toeneemt en voortijdige "haakvorming" op de tanden wordt voorkomen.
  • Onderlaag (hardheidsdiepte 5–8 mm): De hardheid neemt geleidelijk af van het oppervlak naar de kern, waardoor een overgangszone ontstaat die het harde oppervlak ondersteunt en tegelijkertijd scheurvorming tegengaat.
  • Kern: Lagere hardheid (ongeveer HRC 28-32) zorgt voor taaiheid en schokabsorptie, waardoor het tandwiel bestand is tegen de schokbelastingen die optreden wanneer de graafmachine over rotsachtig terrein rijdt of tegen obstakels aanbotst.

Dit ontwerp met aflopende groeven heeft twee cruciale voordelen: het harde oppervlak is bestand tegen slijtage door contact met de lagerbussen van de rupsbanden, waardoor de levensduur aanzienlijk wordt verlengd. De sterke kern absorbeert stootbelastingen en voorkomt scheurvorming vanuit de tandwortel, waardoor catastrofale tandbreuk die de machine buiten bedrijf zou stellen, wordt voorkomen. De nauwkeurige inductieharding zorgt voor een uniforme hardingsdiepte over alle tanden, wat consistente slijtage-eigenschappen en een voorspelbare levensduur garandeert.

5.4 Validatie van de hardheid

De hardheid van de componenten wordt na de warmtebehandeling gecontroleerd met behulp van gekalibreerde Rockwell-hardheidsmeters. De 100% steekproef garandeert dat elke productiebatch voldoet aan de vereiste specificaties voor oppervlakte- en kernhardheid.

6. MTG-freestechnologie: het kwaliteitsverschil

6.1 Wat is MTG-frezen?

MTG-frezen (Multi-Tooth Generation high-precision milling) is een geavanceerde CNC-bewerkingstechniek die wordt toegepast op het tandprofiel van het tandwiel na warmtebehandeling. In tegenstelling tot conventioneel frezen, waarbij mogelijk ruimere toleranties of minder nauwkeurige indexering worden gebruikt, bereikt MTG-technologie een superieure dimensionale nauwkeurigheid en consistente oppervlakteafwerking over de gehele tandset.

6.2 Technische principes

Het MTG-proces maakt gebruik van nauwkeurig geïndexeerde meerassige CNC-bewerking met speciaal gereedschap dat specifiek is ontworpen voor het genereren van tandwieltanden. Het proces garandeert dat de steekcirkeldiameter (PCD) van het tandwiel overeenkomt met de steek van de rupsketting met een tolerantieniveau dat niet haalbaar is met conventionele productiemethoden. Even belangrijk is dat de afstand tussen de tanden over de volledige omtrek van het tandwiel binnen een uniforme, nauwe tolerantie blijft, waardoor elke tand met identieke geometrie in de bussen van de rupsketting grijpt.

De MTG-freesmethode zorgt bovendien voor een superieure oppervlakteafwerking van de tandoppervlakken, waardoor de initiële slijtage wordt verminderd en een consistente, langdurige verbinding met de lagerbussen van de rupsband wordt bevorderd.

6.3 Waarom MTG belangrijk is voor SY1250H-tandwielen

Voor een 125 ton zware graafmachine die in een mijnbouwomgeving werkt, zijn de eisen aan de precisie van de tandwielen zeer streng:

  • Een gelijkmatige lastverdeling vermindert de plaatselijke overbelasting van individuele tanden, wat slijtage zou versnellen en het risico op tandbreuk zou vergroten.
  • Door minder trillingen tijdens het rijden wordt de levensduur van het gehele onderstel verlengd, inclusief lagers, rollen en de eindaandrijving zelf.
  • Voorspelbare slijtagepatronen stellen wagenparkbeheerders in staat om de vervanging van tandwielen te plannen op basis van urenintervallen, in plaats van te moeten reageren op onverwachte storingen.

De door MTG gefreesde tandwielen bereiken een mate van consistentie tussen de tanden die standaard gefreesde exemplaren niet kunnen evenaren. De investering in MTG-technologie betaalt zich terug in een langere levensduur en voorspelbare prestaties van het onderstel.

6.4 Compatibiliteit met OEM-specificaties

De CQC TRACK-tandwielen zijn ontworpen volgens de originele specificaties en maken gebruik van hoogwaardige materialen en productieprocessen om betrouwbare prestaties te leveren. Het MTG-freesproces zorgt ervoor dat het tandprofiel exact overeenkomt met de geometrie van de rupsbandketting, waardoor een goede aangrijping gegarandeerd is en het risico op snelle slijtage door een afwijkend profiel wordt geëlimineerd. De afdichtingsoppervlakken van de CQC TRACK-componenten zijn ontworpen om te voldoen aan of te overtreffen de OEM-specificaties, waardoor een goede aansluiting op het bestaande Duo-Cone-afdichtingssysteem van de machine wordt gewaarborgd.

7. Operationele functie en mechanische vereisten

7.1 Primaire krachtoverbrenging

Het tandwiel is het enige onderdeel dat verantwoordelijk is voor het overbrengen van het enorme koppel van de eindaandrijving naar de rupsband. Elke omwenteling van de uitgaande as van de eindaandrijving wordt omgezet in een lineaire beweging van de rupsband door de vertanding van het tandwiel in de kettingbussen.

De mechanische werking is als volgt: De rijmotor drijft de planetaire tandwieloverbrenging van de eindaandrijving aan. De uitgaande as van de eindaandrijving (met spiebanen of een spie) laat de tandwielconstructie draaien. De tanden van de tandwielen grijpen in de bussen van de rupsband. De trekkracht beweegt de rupsband rond het onderstel, waardoor de graafmachine vooruit of achteruit wordt bewogen.

Geen enkel ander onderdeel kan een versleten of defect tandwiel compenseren; het tandwiel moet het volledige koppel kunnen overbrengen zonder te slippen, de vertanding te beschadigen of tanden te breken. Daarom kan een defect tandwiel leiden tot catastrofale stilstand en kostbare schade aan het gehele onderstel.

7.2 Dynamiek van tandcontact

Tijdens elke omwenteling van het tandwiel grijpt elke tand tweemaal in een bus van de rupsketting (eenmaal wanneer de tand de bus ingaat, eenmaal wanneer deze eruit komt). Gedurende de levensduur van een tandwiel kan elke tand miljoenen aangrijpcycli ondergaan. De dynamiek van deze aangrijping is complex:

  • Ingangsimpact: Wanneer een tandwieltand een bus nadert, raakt de tandpunt eerst het oppervlak van de bus voordat deze volledig in de busopening past. De hardheid van het tandoppervlak bepaalt hoe goed het bestand is tegen de initiële contactimpact en slijtage.
  • Volledige aangrijping: Tijdens de krachtfase van de rotatie drukt de tand van het tandwiel tegen de bus, waardoor de trekkracht wordt overgebracht op de rupsband. De geometrie van de tandflank bepaalt hoe gelijkmatig deze kracht over het contactoppervlak wordt verdeeld.
  • Ontlasting bij het verlaten van de bus: Wanneer de tand de bus verlaat, neemt de aangrijpkracht af en wordt eventueel tussen de tand en de bus vastzittend vuil verwijderd. De zwevende werking van de bus op de rupsbandpennen maakt enige uitlijningsafwijking tijdens deze fase mogelijk.

7.3 Lastverdeling over het onderstel

Het tandwiel draagt ​​niet het gewicht van de machine; die functie is weggelegd voor de onderste looprollen. Het tandwiel is echter wel de bron van alle trekkracht, en de krachten die het genereert, beïnvloeden het gehele onderstel. Belangrijke relaties zijn onder andere:

  • Trekkracht versus slijtage: Hogere trekkrachten verhogen de contactdruk tussen de tandwieltanden en de bussen, waardoor de slijtage van beide componenten versnelt. De trekkrachtcapaciteit van de SY1250H is hierop afgestemd.
  • Invloed van de rupsbandspanning: De juiste rupsbandspanning is cruciaal voor de levensduur van de tandwielen. Te strakke rupsbanden versnellen de slijtage van bussen, tandwielen, spanrollen en zelfs de lagers in de eindaandrijving, wat leidt tot voortijdige defecten aan onderdelen.
  • Draaikrachten: Wanneer de graafmachine draait, beweegt de buitenste rupsband sneller dan de binnenste, waardoor er zijdelingse krachten op de tandwielen en de lagers van de eindaandrijving komen te staan. De dubbele flensconfiguratie van de SY1250H-tandwielen zorgt voor zijdelingse geleiding tijdens deze manoeuvres.

7.4 Slijtagemechanismen en faalwijzen

Slijtage van tandwielen treedt doorgaans geleidelijk op door cumulatief schurend contact, maar onjuist gebruik kan het defect versnellen:

  • Tandprofielslijtage: Het tandoppervlak slijt geleidelijk af door schurend contact met de lagers van de rupsband. Een afname van de tanddiepte van meer dan 15-20% wijst erop dat het tandwiel vervangen moet worden, omdat versleten tanden overmatige trillingen veroorzaken en de slijtage van de rupsbandschoenen versnellen.
  • "Haaienvin"-vorming: Wanneer een nieuwe rupsketting op een versleten tandwiel wordt gemonteerd (of omgekeerd), veroorzaakt de mismatch in slijtagepatronen plaatselijke overbelasting, wat resulteert in scherpe, haakvormige tandprofielen die de slijtage aanzienlijk verhogen.
  • Slijtage van de spiebanen/sleutels: Herhaalde koppelpieken kunnen slijtage aan de spiebanen of sleutels veroorzaken, waardoor speling ontstaat die zich vertaalt in stootbelastingen op het tandwiel.
  • Scheurvoortplanting: Vermoeidheidsscheuren kunnen ontstaan ​​bij de tandwortels, waar de spanningsconcentratie het hoogst is, en zich uiteindelijk door het tandwiellichaam voortplanten.

De inductiegeharde laag met een dikte van 5-8 mm is specifiek ontworpen om een ​​slijtvaste laag te vormen die miljoenen aangrijpcycli doorstaat voordat het zachtere kernmateriaal wordt bereikt, waarna de slijtage sterk toeneemt. Het verlengen van de levensduur van de geharde laag vertaalt zich direct in een langere levensduur van het tandwiel voordat vervanging nodig is.

8. Kwaliteitsborgingskader

8.1 ISO 9001:2015-certificering

De productiefaciliteit is ISO 9001:2015 gecertificeerd voor alle productieactiviteiten. Deze certificering vereist gedocumenteerde kwaliteitsmanagementsystemen die betrekking hebben op:

  • Kwalificatie van grondstoffenleveranciers en ingangsinspectie
  • Inspectieprotocollen tijdens het productieproces in elke fase
  • Procedures voor het afhandelen van afwijkingen en het nemen van corrigerende maatregelen
  • Kalibratie en onderhoud van inspectie- en testapparatuur
  • Continue verbeteringsindicatoren en managementevaluatiecycli

Het kwaliteitsmanagementsysteem zorgt ervoor dat verschillen in maatnauwkeurigheid tussen CQC TRACK-componenten en OEM-specificaties vrijwel volledig worden geëlimineerd, doordat elk onderdeel vóór verzending vanuit de fabriek aan de hand van exacte eisen wordt gecontroleerd.

8.2 Kwaliteitspoorten voor de productie

Elke productiebatch van de SSY004621574-assemblage doorloopt meerdere kwaliteitscontroles:

Controle van binnenkomende materialen:

  • Chemische samenstellingsanalyse van al het smeedmateriaal vóór bewerking.
  • Testen van mechanische eigenschappen (treksterkte, vloeigrens, rek, hardheid)

Validatie van smeden en warmtebehandeling:

  • Uniformiteitscontroles van het gesloten matrijs-smeedproces
  • Controle van de afschrik- en ontlaatcyclus om een ​​correcte microstructuurtransformatie te garanderen.
  • Meting van de inductiehardingsdiepte op destructief geteste monsters

Maatinspectie (100%):

  • Controle van de steekcirkeldiameter om een ​​correcte montage van de ketting te garanderen.
  • Bevestiging van de afstand tussen de tanden met behulp van coördinatenmeting
  • De afmetingen van de spiebaanboring of spiebaan worden gecontroleerd aan de hand van OEM-tekeningen.
  • Posities en toleranties van de boutgaten gecontroleerd

Hardheidstesten:

  • Steekproefsgewijze verificatie van de oppervlaktehardheid van inductiegeharde tanden met behulp van gekalibreerde Rockwell-hardheidsmeters (HRC-schaal).
  • Meting van de insluitingsdiepte op dwarsdoorsneden van monsters

Eindvisuele inspectie:

  • Alle voltooide assemblages worden onderworpen aan een laatste visuele inspectie om de oppervlakteafwerking, de integriteit van de coating en de nauwkeurigheid van de etikettering te controleren.
  • Uniformiteit van de fosfaatcoating geverifieerd

8.3 Niet-destructief onderzoek

Kritische onderdelen worden onderworpen aan magnetisch deeltjesonderzoek (MPI) om scheuren aan het oppervlak en in de nabijheid van het oppervlak op te sporen die tot defecten tijdens gebruik kunnen leiden. Deze methode is met name effectief voor het opsporen van beginnende vermoeidheidsscheuren bij de tandwortelradius voordat onderdelen naar klanten worden verzonden.

8.4 Traceerbaarheid

Op elke tandwielassemblage worden productielotnummers gestempeld of gegraveerd. Deze traceerbaarheidscodes koppelen het afgewerkte onderdeel terug aan alle productiedocumentatie, inclusief materiaalcertificaten, warmtebehandelingsverslagen, hardheidstestresultaten, dimensionale inspectielogboeken en eindgoedkeuringsdocumenten. Voor internationale klanten die garantieclaims indienen, foutenanalyses uitvoeren of compliance-audits ondergaan, biedt deze traceerbaarheid controleerbare documentatie.

8.5 Prestatielevensduur

De CQC TRACK-onderdelen voor zwaar gebruik zijn ontworpen voor een lange levensduur in veeleisende mijnbouwtoepassingen. De combinatie van gesmeed gelegeerd staal, diepe inductieharding (5–8 mm), precisie-MTG-frezen en strenge kwaliteitscontroles – allemaal ondersteund door ISO 9001:2015-certificering – resulteert direct in een langere operationele levensduur voordat vervanging van de tandwielen nodig is. Gezien de synergetische relatie tussen tandwielen en andere slijtageonderdelen van het onderstel, raden veel professionals in de aftermarket aan om tandwielen en aandrijfcomponenten als complete sets met bijbehorende onderdelen te vervangen. Dit zorgt ervoor dat de slijtagecycli op elkaar afgestemd zijn en levert de beste prijs-kwaliteitverhouding op. Experts in de branche adviseren bovendien dat het vervangen van individuele componenten over het algemeen zinloos is, omdat het nieuwe onderdeel de slijtage van de oude onderdelen niet kan compenseren.

9. Voordelen van de toeleveringsketen: OEM-fabrikant, fabriek van herkomst

9.1 Model met directe levering door de fabrikant – OEM-fabrikant en toeleverancier

De koper werkt rechtstreeks samen met CQC TRACK (Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd.) – een primaire fabrikant van onderstelcomponenten, geen distributeur of handelsonderneming. Het bedrijf is opgericht in 2005 en houdt zich bezig met de productie, fabricage en verkoop van onderdelen voor bouwmachines. De hoofdactiviteit omvat onderdelen voor het onderstel van graafmachines en bulldozers, waaronder looprollen, draagrollen, tandwielen, spanrollen, rupskettingassemblages en rupsplaten.

Dit model voor directe levering elimineert meerdere tussenpersonen:

  • Geen winstmarges van distributeurs
  • Geen commissies van handelsondernemingen
  • Er worden geen regionale invoerkosten in rekening gebracht.
  • Directe communicatie tussen de eindgebruiker en het productieteam.

Het resultaat is OEM-kwaliteit tegen fabrieksprijzen – een combinatie die zelden beschikbaar is via traditionele distributiekanalen, waar de winstmarges op onderdelen voor bouwmachines doorgaans aanzienlijk zijn.

9.2 OEM- en ODM-productiemogelijkheden

Voor klanten met specifieke eisen die verder gaan dan de standaardspecificatie SSY004621574, biedt CQC TRACK OEM- en maatwerkproductiediensten aan. Kopers kunnen tekeningen, technische specificaties of fysieke monsters aanleveren, waarna het engineeringteam componenten produceert die aan die eisen voldoen. Deze mogelijkheid is met name relevant voor klanten die actief zijn in:

  • Machines met niet-standaard onderstelconfiguraties
  • Aangepaste kettinggeometrieën vereisen aangepaste tandwielprofielen.
  • Speciale materiaaleisen voor extreme bedrijfsomstandigheden (bijv. hoge slijtage, blootstelling aan zout water)
  • Private-label branding op onderstelonderdelen voor volumedistributeurs.

Het bedrijf beschikt over technische en gereedschapsresources voor meerdere grote merken, waaronder Komatsu, Caterpillar, Hitachi en Liebherr, naast hun werk met SANY-machines, waardoor expertise op het gebied van engineering voor diverse toepassingen mogelijk is.

9.3 Productiecapaciteit en levertijden

CQC TRACK beschikt over een industrieterrein van 20 hectare, een fabrieksoppervlakte van meer dan 10.000 vierkante meter, ruim 50 gekwalificeerde medewerkers en een totale investering van meer dan 10 miljoen RMB. Deze productiecapaciteit ondersteunt zowel reguliere vervangingsorders voor tandwielen als de inkoop van grote volumes voor distributeurs.

De levertijd voor standaardproductiehoeveelheden bedraagt ​​doorgaans 15 tot 30 dagen, afhankelijk van de actuele productieplanning en de bestelde configuratie. Spoedbestellingen kunnen, afhankelijk van de beschikbare capaciteit, in overleg worden verwerkt.

9.4 Logistiek en wereldwijde exportcapaciteit

CQC TRACK heeft logistieke partnerschappen opgezet ter ondersteuning van verzendingen naar belangrijke wereldwijde markten, waaronder Noord-Amerika, Europa, Afrika, Zuidoost-Azië en het Midden-Oosten. Het bedrijf heeft ruime ervaring in het verpakken van onderstelonderdelen voor internationaal zeetransport, inclusief de juiste corrosiebescherming voor transport over zee.

9.5 Volumekorting en OEM-leveringsovereenkomsten

Voor afnemers die grote hoeveelheden afnemen – waaronder dealers van apparatuur, wagenparkbeheerders en onderdelenleveranciers – biedt de fabrikant staffelprijzen op basis van jaarlijkse afnamevolumes en doorlopende leveringscontracten met gegarandeerde prijzen en levertijden. OEM-contracten voor productie kunnen zo worden gestructureerd dat ze private labeling, specificatiewijzigingen en exclusieve distributieovereenkomsten voor gekwalificeerde partners mogelijk maken.

Het OEM-productie- en toeleveringsfabriekmodel van CQC TRACK biedt een duidelijk concurrentievoordeel voor wereldwijde afnemers die de beschikbaarheid van onderdelen voor SY1250H-graafmachines op afgelegen mijnbouw- en bouwlocaties wereldwijd moeten garanderen. De combinatie van directe fabrieksprijzen, technische expertise en logistieke infrastructuur maakt deze leverancier een geschikte partner voor zowel vervangingsbestellingen van individuele machines als voor voorraadbeheer voor distributeurs.

10. Overwegingen met betrekking tot installatie en onderhoud

10.1 Installatieparameters

De SSY004621574 tandwielset is ontworpen voor directe mechanische uitwisselbaarheid met het originele onderdeel. Installatie op de SY1250H vereist:

  • Reinig de montageoppervlakken van de eindaandrijving om vuil, oud afdichtingsmateriaal en corrosie te verwijderen.
  • Controleren of de spiebaan of groef vrij is van beschadigingen of overmatige slijtage die een correcte koppeloverdracht zouden kunnen belemmeren.
  • Het tandwiel op de uitgaande as van de eindaandrijving monteren met de juiste aanhaalkracht.
  • Het vastdraaien van de bevestigingsbouten volgens de specificaties van de fabrikant (doorgaans tussen de 450 en 500 N·m, droog koppel, vergelijkbaar met de aanhaalmomenten voor bouten in soortgelijke zware graafmachines).
  • Het koppel wordt in een stervormig patroon over meerdere passages aangebracht om een ​​gelijkmatige lastverdeling te garanderen.

Het juiste aanhaalmoment is cruciaal; te weinig aanhaalmoment kan axiale beweging veroorzaken die de spieverbinding beschadigt, terwijl te veel aanhaalmoment de montageflens kan vervormen of bouten kan uitrekken tot ze plastisch vervormen en hun klemkracht verliezen.

10.2 Indicatoren voor conditiebewaking en vervanging

Onderhoudspersoneel van het wagenpark moet de tandwielen regelmatig inspecteren (doorgaans elke 500-1000 bedrijfsuren in de mijnbouw). Belangrijke indicatoren die aangeven dat de tandwielen vervangen moeten worden, zijn onder andere:

  • De tanddiepte is met meer dan 15-20% verminderd ten opzichte van de oorspronkelijke specificatie. Versleten tanden veroorzaken overmatige trillingen en versnellen de slijtage van de rupsbandschoenen.
  • "Haaienvin"- of haakvormige tandprofielen—scherpe, asymmetrische slijtagepatronen die wijzen op ongelijke slijtage van de ketting en het tandwiel.
  • Zichtbare scheurtjes in de wortelrand van de tand, met name bij magnetisch deeltjesonderzoek of nauwkeurige visuele inspectie.
  • Slijtage van de spiebaan of spiebaan blijkt uit de rotatiespeling tussen het tandwiel en de aandrijfas.
  • Corrosie of stootschade die de integriteit van de tand aantast.

Volgens analyses van storingen in de industrie zijn chassisproblemen verantwoordelijk voor meer dan 35% van alle storingen aan graafmachines, en 80% van deze storingen wordt veroorzaakt doordat slijtage van onderdelen niet tijdig wordt opgemerkt. Regelmatige inspectie van de tandwielen is daarom geen optie, maar een kosteneffectieve strategie om schade verderop in het proces te voorkomen.

10.3 Controles vóór de installatie

Bij het monteren van een nieuw tandwiel moet ook de rupsketting op slijtage worden gecontroleerd. Het gebruik van een nieuw tandwiel met een versleten rupsketting – of omgekeerd – versnelt de slijtage van beide onderdelen door een verschil in de aangrijpingsgeometrie. Het allerbelangrijkste is om alle onderdelen die samen op een specifieke zware machine hebben gewerkt, in één keer te vervangen. Het gebruik van een nieuwe ketting met versleten tandwielen – of omgekeerd – is een snelle manier om snel tot defecten te komen.

10.4 Richtlijnen voor opslag en hantering

Voordat tandwielen worden geïnstalleerd, moeten ze droog worden opgeslagen, bij voorkeur verpakt in dampdichte verpakking om corrosie van de bewerkte oppervlakken te voorkomen. De tandwielen moeten plat op een pallet of plank worden opgeslagen; het direct op elkaar stapelen van tandwielen kan de tandprofielen beschadigen.

Het laten vallen of stoten van tandwielen kan verborgen scheurtjes veroorzaken die mogelijk niet met het blote oog zichtbaar zijn, maar zich onder belasting wel verder ontwikkelen. De tandwielen moeten worden opgetild met behulp van geschikte hijsapparatuur en niet worden gerold of laten vallen. De fosfaatcoating op de CQC TRACK-tandwielen biedt een goede corrosiebestendigheid tijdens opslag, maar langdurige opslag in vochtige omgevingen moet worden vermeden of aangevuld met extra dampcorrosie-inhibitor (VCI) voor langdurige opslag in een magazijn.

11. Samenvatting van de technische specificaties

Parameter Specificatie
OEM-onderdeelnummer SSY004621574
Onderdeelnaam Rupsbandtandwielassemblage / Eindoverbrengingstandwiel / Aandrijfwiel
Hostmachinemodel SANY SY1250H hydraulische graafmachine
Bedrijfsgewicht van de machine 125.000 kg
Motor Cummins QSK23, 567 kW bij 1.800 tpm
Maximaal koppel 3.468 N·m bij 1.350 tpm
Materiaal Gesmeed koolstofgelegeerd staal (kwaliteit 42CrMo4 of equivalent)
Productiemethode Gesloten matrijs smeden + CNC-precisiebewerking
Genereren van tandprofielen MTG meerassige CNC-freesmachine
Oppervlaktebehandeling Inductieharding op tandflanken
Oppervlaktehardheid (tanden) HRC 55–58 (met optionele geavanceerde behandelingen die HRC 58–62 bereiken)
Kernhardheid HRC 28–32
Geharde behuizing diepte 5–8 mm
Fosfaatcoating Mangaan- of zinkfosfaat (corrosiebestendig)
Montagekoppel 450–500 N·m (droog koppel, volgens specificaties van vergelijkbare klassen)
Kwaliteitscertificeringen ISO 9001:2015 gecertificeerde productie
Niet-destructief onderzoek Magnetisch deeltjesonderzoek (MPI)
Fabrikant Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd. (CQC TRACK)
Fabriek opgericht 2005
Aanbodmodel OEM-fabrikant / Fabriek (Directe levering vanuit de fabriek)
Productiedoorlooptijd (standaardhoeveelheid) 15-30 dagen
Wereldwijde logistiek Noord-Amerika, Europa, Afrika, Zuidoost-Azië, Midden-Oosten

12. Conclusie

De SANY SY1250H SSY004621574 rupsbandtandwielassemblage van CQC TRACK is een volledig ontworpen aandrijfcomponent, vervaardigd door middel van smeden, gecontroleerd inductieharden (5-8 mm hardingsdiepte, HRC 55-58 oppervlaktehardheid), MTG-precisiefrezen van de tanden en directe levering vanuit de fabriek. Voor wagenparkbeheerders, inkoopspecialisten en distributeurs die hun strategie voor SANY-graafmachineonderdelen optimaliseren, biedt deze assemblage gedocumenteerde prestatiekarakteristieken die perfect aansluiten op het 125-tons platform van de mijnbouwgraafmachine.

Het gesloten matrijs-smeedproces – in plaats van gieten – garandeert de benodigde richtingssterkte om tandbreuk en vermoeiingsscheuren onder hoge spanning te weerstaan. Het geleidelijke hardheidsprofiel maximaliseert de slijtvastheid, terwijl de kernsterkte en het schokabsorberend vermogen behouden blijven. De MTG-freestechnologie zorgt voor een consistente tandgeometrie over de volledige omtrek, wat een soepele aangrijping en een langere levensduur bevordert.

Het directe inkoopmodel van de fabrikant als OEM-fabrikant en toeleverancier biedt een voordeel in de toeleveringsketen ten opzichte van distributiekanalen met meerdere niveaus. Dit ondersteunt zowel vervangingsbestellingen voor individuele machines als volumekopen voor distributeurs. Met ISO 9001:2015-gecertificeerde productie, gevestigde logistieke mogelijkheden naar belangrijke wereldwijde markten, OEM- en maatwerkproductiecapaciteit en een gedocumenteerde lange levensduur, positioneert CQC TRACK de SSY004621574-assemblage als een technisch robuuste en economisch efficiënte oplossing binnen de aftermarket voor onderstellen van grote graafmachines.

De SY1250H is gebouwd om 25.000 uur te functioneren onder mijnbouwomstandigheden. Elk onderdeel van het onderstel moet aan deze eisen voldoen. De keuze van het tandwiel heeft direct invloed op de beheersing van de rupsbandspanning, de levensduur van de eindaandrijving en de algehele beschikbaarheid van de machine. De SSY004621574-assemblage van CQC TRACK is ontworpen om aan deze norm te voldoen en om wereldwijde mijnbouw- en bouwbedrijven te helpen hun zware machines productief en winstgevend te houden gedurende de volledige levensduur van de machine.

Voor inkoopvragen, technische specificaties, maatwerkproductie of om OEM-leveringscontracten en private-labeling te bespreken, kunt u rechtstreeks contact opnemen met de fabrikant via de officiële CQC TRACK-kanalen.


  • Vorig:
  • Volgende:

  • Schrijf hier je bericht en stuur het naar ons.