KOMATSU 21n3013111 21N3000011 PC1000 Rupsband-leerwielsamestelling / Swaardiens-mynbou EXC-onderstel Onderdeelbronvervaardiger / CQC RAPSPOOR
KOMATSU21N3013111 21N3000011PC1000 Rups-Idlewiel-samestelling
Vervaardiger van swaardiens-mynbou-EXC-onderdele vir onderstelle
OEM-gehalte voorste tussenrol / gidswielsamestelling
Bronvervaardiger: CQC TRACK (HELI)
1. Tegniese Oorsig: Ingenieursuitnemendheid vir 100-ton-klas myngraafmasjiene
Die Komatsu PC1000-reeks verteenwoordig die toppunt van Japannese swaar masjinerie-ingenieurswese in die ultraklas-myngraafmasjiensegment. Hierdie gedugte masjiene – spesifiek die PC1000-6- en PC1000-7-modelle – word in die wêreld se mees veeleisende mynbou- en swaar konstruksie-omgewings ontplooi, van ysterertsbedrywighede in Wes-Australië en Brasilië tot kopermyne in Chili, en van oliesandprojekte in Kanada tot steengroefbedrywighede regoor Afrika, Rusland en Suidoos-Asië.
Met 'n bedryfsgewig van ongeveer 99 200 kg (218 700 lbs) en 'n enjinkraglewering van 567 kW (758 pk) van die Komatsu SDA16V160E-2-enjin, is die PC1000-reeks spesifiek gebou vir hoëproduksiemynbou, steengroefbedrywighede en grootskaalse grondverskuiwingsprojekte. Die onderstel van hierdie 100-ton-klas graafmasjien moet uiterste laste, deurlopende werking en die moeilikste terreintoestande weerstaan.
Die Rupsloopwiel-samestelling (Voorste Rupsloopwiel/Gidswiel), geïdentifiseer deur Komatsu OEM-onderdeelnommers 21N3013111 en 21N3000011, is 'n missie-kritieke onderstelkomponent wat dien as die voorwaartse geleidings- en spanningsbestuurstelsel vir die graafmasjien se rupsketting. As die eweknie van die agterste aandryfkettingwiel (21N-271-1171), moet die rupsloop-samestelling uiterste laste, voortdurende skuur en erge impakkragte weerstaan terwyl presiese rupsbelyning gehandhaaf word.
Hierdie dokument verskaf omvattende tegniese spesifikasies vir dieKomatsu 21N3013111/21N3000011 Rupsband-leerwielsamestelling, versoenbaar met PC1000-reeks graafmasjienmodelle. As 'n professionele vervaardiger van swaardiens-mynbou-EXC-onderdele vir onderstelle, lewer CQC TRACK (HELI) OEM-gehalte komponente wat ontwerp is om te voldoen aan of oorspronklike toerustingspesifikasies vir mynbou- en swaar konstruksietoepassings wêreldwyd te oortref.
2. Komatsu PC1000-reeks – Oorsig van die masjienplatform
2.1 Modelspesifikasies
| Parameter | Spesifikasie |
|---|---|
| Bedryfsgewig | 99 200 kg (218 700 lbs) |
| Enjinmodel | Komatsu SDA16V160E-2 |
| Enjinkrag | 567 kW (758 pk) teen 1 800 opm |
| Verplasing | 15.24 liter |
| Emmerkapasiteit | 5.5 – 8.5 m³ |
| Maksimum Graafbereik | 16.9 m |
| Maksimum Graafdiepte | 11.8 m |
| Maksimum Graafkrag (ISO) | 588 kN |
2.2 Onderstelspesifikasies
| Parameter | Spesifikasie |
|---|---|
| Spoorskoenbreedte | 800 mm (standaard) |
| Aantal draerrollers (per kant) | 3 |
| Aantal spoorrollers (per kant) | 8 |
| Gronddruk | 0.108 MPa |
| Spoorkettinghoogte | 260 mm (tipies vir die 100-ton-klas) |
2.3 Toepassingsomgewings
Die Komatsu PC1000-reeks is doelgerig gebou vir:
- Oppervlakmynbou: Harde rotsuitgrawing, oorbelastingverwydering, ertsonttrekking
- Steengroefbedrywighede: Primêre produksie, banklaai, materiaalhantering
- Swaar Konstruksie: Grootskaalse grondverskuiwings-, infrastruktuurprojekte
- Materiaalhantering: Voorraadbestuur, hawebedrywighede
3. Funksionele Definisie: Die Kritieke Rol van die Voorste Leerloopwiel in 100-Ton Klas Graafmasjiene
3.1 Primêre Funksies
Die voorste tussenliggaam van die rupsband dien vier onderling gekoppelde funksies wat krities is vir die werkverrigting van die graafmasjien en die lewensduur van die onderstel:
| Funksie | Beskrywing | Operasionele Impak |
|---|---|---|
| Spoorleiding en rigtingbeheer | Dien as die voorste gids vir die rupsketting, wat behoorlike belyning en lineêre reisrigting verseker soos die rups die hoofonderstelraam binnegaan en verlaat. | Voorkom ontsporing; verseker reguitlynstabiliteit tydens reis oor mynterrein |
| Bestuur van spoorspanning | Gemonteer op 'n beweegbare sleepwa wat aan die spoorspansilinder gekoppel is, wat presiese aanpassing van die spoorversagting moontlik maak om kettingverlenging oor dienslewe te akkommodeer. | Optimaliseer spoor-tot-grond kontak; voorkom oormatige slytasie; maak spoorverwydering vir onderhoud moontlik |
| Lasverspreiding en impakabsorpsie | Ondersteun 'n beduidende gedeelte van die masjien se gewig (ongeveer 12–15 ton per tussenrol) en absorbeer aanvanklike impakbelastings van hindernisse, rotse en ongelyke terrein. | Beskerm finale aandrywing en rupsbandraam teen skok-geïnduseerde skade; verleng die lewensduur van die onderstel |
| Spoorskakel-artikulasie | Verskaf 'n geboë oppervlak waaroor spoorverbindings draai, wat gladde artikulasie verseker en wrywingsweerstand tydens spoorrotasie verminder. | Verminder kragverlies; verleng die lewensduur van die rupsketting; verbeter brandstofdoeltreffendheid |
3.2 Komponentidentifikasie
| Aanwysing | Besonderhede |
|---|---|
| OEM-onderdeelnommers | 21N3013111, 21N3000011 |
| Geassosieerde Kettingwiel Onderdeelnr. | 21N-271-1171 |
| Komponenttipe | Spoor Voorste Leerwiel / Gidswiel Samestelling |
| Versoenbare Modelle | Komatsu PC1000-6, PC1000-7, PC1000LC |
| Masjienklas | 100-ton ultraklas myngraafmasjien |
| Posisie per Masjien | 2 (een per spoorkant) |
| Spoorkettinghoogte | 260 mm (standaard vir 100-ton-klas) |
4. Gedetailleerde Komponentverdeling en Tegniese Spesifikasies
4.1 Leerwiel (velg) Ingenieurswese
Die dryfwiel is die sigbare roterende komponent wat direk met die rupsketting in aanraking kom. Die ingenieurswese daarvan bepaal slytasieleeftyd en operasionele betroubaarheid in mynboutoepassings.
| Spesifikasiekategorie | Besonderhede |
|---|---|
| Materiaal | Hoëkoolstof-, hoësterkte-legeringsstaal (41CrMo4 of ekwivalent) |
| Vervaardigingsproses | Geslote-matrys smeewerk met CNC-afwerking |
| Buitenste deursnee | 800–900 mm (tipies vir die 100-ton-klas) |
| Flensontwerp | Dubbele integrale flense aan die buitenste kante vir positiewe spoorkettingretensie |
| Flenshoogte | 35–45 mm (voorkom ontsporing tydens sywaartse hellingbewerking in mynterrein) |
| Hardheid van die hardloopoppervlak | Induksieverhard; HRC 50–58 |
| Geharde Kas Diepte | 8–12 mm (diep verharding vir verlengde slytasieleeftyd in mynboutoestande) |
| Sentrale Groef | Presisie-gemasjineer om rupskettinggidsblokke te akkommodeer vir bykomende laterale stabiliteit |
4.2 Spesifikasies van die Spilas (Rutelaar)
Die tussenwielas dien as die sentrale lasdraende as wat alle operasionele laste van die tussenwiel na die steunhakies en hoofraam oordra.
| Spesifikasiekategorie | Besonderhede |
|---|---|
| Materiaal | Hoë-treksterkte legeringsstaal (41CrMo4 of ekwivalent) |
| Hittebehandeling | Geblus en getemper (Q&T) vir kerntaaiheid; 280–350 HB (29–38 HRC) kernhardheid |
| Oppervlakafwerking | Presisiegeslyp tot ≤0.8 µm Ra vir optimale seëlkontak |
| Moegheidsweerstand | Ontwerp vir 10⁷+ siklusse onder nominale las |
| Buigsterkte | Ontwerp om ernstige sy-impakte van rotsbotsings te weerstaan sonder permanente vervorming |
4.3 Laerstelselkonfigurasie
Die laerstelsel is die hart van die tussenrol-samestelling, wat rotasiegladdheid en lewensduur in deurlopende mynboubedrywighede bepaal.
| Spesifikasiekategorie | Besonderhede |
|---|---|
| Laer Tipe | Dubbelry selfinstellende kogellagers of gepaarde tapse rollagers |
| Laaikapasiteit | Ontwerp vir gekombineerde radiale belastings (masjiengewig) en aksiale belastings (sykragte tydens draai) |
| Wanbelyning Akkommodasie | Selfbelynende funksie vergoed vir geringe as-tot-beugel-wanbelyning as gevolg van spoorraamdefleksie |
| Smering | Vooraf gevul met hoëprestasie-litiumkompleks EP-vet; lewenslange verseëling |
| Laerlewe | Ontwerp vir 5 000–8 000 bedryfsure onder normale mynboutoestande |
4.4 Verseëlingstelselingenieurswese
Die verseëlingstelsel is van die allergrootste belang vir die lewensduur in mynbou-omgewings waar stof, modder en skuurdeeltjies algemeen voorkom.
| Spesifikasiekategorie | Besonderhede |
|---|---|
| Seëltipe | Multi-versperringstelsel: drywende gesigseël (Duo-Cone) + labirintvoorseëls |
| Primêre Seëlmateriaal | Viton (FKM) vir hoëtemperatuur-mynboutoepassings; NBR vir standaardtoepassings |
| Uitsluiting van besoedelingstowwe | Labyrint-voorseëls voorkom die indringing van sand, modder en fyn deeltjies wat algemeen in mynboubedrywighede voorkom |
| Smeermiddelretensie | Nul-lek-ontwerp handhaaf laersmering oor verlengde diensintervalle |
| Dienslewe | Lewenslange verseëling onder normale bedryfstoestande; veldvervanging nie nodig nie |
4.5 Spoorspanningskoppelvlak
Die tussenrol-samestelling bevat 'n presisie-ontwerpte koppelvlak vir verbinding met die rupsbandspanningstelsel.
| Spesifikasiekategorie | Besonderhede |
|---|---|
| Koppelvlaktipe | Geskroefde baas of gesmede houer |
| Verbinding | Direkte koppeling aan spoorspanningsilinder en spanningsstang |
| Aanpassingsbereik | 200–300 mm-reis (maak voorsiening vir verlenging van die rupsketting oor die leeftyd) |
| Spanningsmetode | Smeer hidrouliese silinder (veldverstelbaar via standaard vetspuit) |
5. Bronvervaardiger: CQC TRACK (HELI) – Bronvervaardiger vir swaardiensmynbou-EXC-onderdele
5.1 Vervaardigerprofiel
CQC TRACK (wat onder die HELI Group-filiasie werk) is 'n gespesialiseerde vervaardiger en verskaffer van swaargewig-onderstelkomponente vir rupsbande, met hoofkwartier in Quanzhou, China. Die maatskappy handhaaf volle vertikale integrasie dwarsdeur die vervaardigingsproses, van grondstofkeuse tot finale montering en kwaliteitstoetsing.
Kernvervaardigingsvermoëns vir mynbou-graadkomponente:
| Vermoë | Beskrywing |
|---|---|
| Geslote-matrys smee | 8 000–12 000 ton smeeperse vir ultra-klas komponentproduksie |
| Hittebehandeling | Rekenaarbeheerde induksieverhardings- en karbureringsoonde met presiese temperatuurprofilering |
| Diep Verharding | Gespesialiseerde prosesse wat 8–12 mm kasdiepte bereik vir myngraad-slytasiebestandheid |
| Presisiebewerking | Grootkapasiteit CNC-draaisentrums en bewerkingsentrums met mikronvlak-akkuraatheid |
| Seëlsamestelling | Skoonkamer-monteringsomgewing vir drywende vlakseëls en laerstelsels |
| Kwaliteitstoetsing | Interne NDT-laboratorium met MPI-, UT- en hardheidstoetsvermoëns |
5.2 Gehalteversekeringsprotokolle vir Mynboutoepassings
| Gehaltebeheermaatreël | Implementeringsstandaard | Verifikasiemetode |
|---|---|---|
| Materiaalsertifisering | Volledige naspeurbaarheid met chemiese samestellingsanalise | Meultoetsverslae (MTR'e); spektrografiese analise |
| Nie-vernietigende toetsing | Magnetiese deeltjie-inspeksie (MPI) op gesmede komponente | Kraakopsporing op kritieke spanningsareas |
| Ultrasoniese Toetsing | UT op dryfasse en gesmede bakwerke | Interne foutopsporing |
| Dimensionele Verifikasie | Koördinaatmeetmasjien (CMM) inspeksie | ±0.02 mm toleransie op laertydskrifte en seëlbehuisings |
| Hardheidstoetsing | Rockwell (HRC) verifikasie op alle hittebehandelde oppervlaktes | Oppervlak- en omhulseldieptemeting |
| Seëlintegriteitstoetsing | Drukvalidering van drywende seëlsamestellings | Lektoetsing voor versending |
| Standaarde-nakoming | ISO 9001:2015 gesertifiseerde vervaardigingsprosesse | Verifikasie van derdeparty-oudits |
5.3 Metallurgiese Ingenieurswese vir Swaargewigtoepassings
CQC TRACK gebruik gevorderde metallurgiese ingenieurswese om die optimale balans van hardheid, taaiheid en moegheidsweerstand te bereik wat benodig word vir 100-ton-klas graafmasjien-leerwiele:
| Legeringsgraad | Toepassing | Sleutel Eienskappe |
|---|---|---|
| 41CrMo4 Chroom-Molibdeen | Ekstreme-duty mynbou toepassings | Uitstekende verhardbaarheid; uitsonderlike moegheidsweerstand; verbeterde lae-temperatuur taaiheid |
| 50Mn Mangaanstaal | Standaard swaardiens-loopwiele | Uitstekende verhardbaarheid; goeie slytasieweerstand; koste-effektief |
| 40Cr Chroomlegering | Verbeterde moegheidstoepassings | Verbeterde verhardbaarheid; verbeterde moegheidssterkte; goeie taaiheid |
Dubbele Eienskap Hittebehandeling Ingenieurswese:
- Blus en Temperering (Q&T): Hele gesmede bakwerk geausteniseer by 840–880°C, geblus, dan getemper by 500–650°C. Kernhardheid: 280–350 HB (29–38 HRC) — wat optimale taaiheid vir impakabsorpsie bied.
- Induksie-oppervlakverharding: Na afronding van die bewerking ondergaan die kritieke slytasie-oppervlak gelokaliseerde induksieverharding. Oppervlakhardheid: HRC 50–58 met 'n kastdiepte van 8–12 mm — wat uitsonderlike slytasieweerstand bied terwyl die kerntaaiheid behoue bly.
- Hardheidsprofielverifikasie: Mikrohardheidsdeurgange verifieer beheerde oorgang van harde oppervlak na taai kern, wat afsplintering of skeiding van die kern onder impakbelasting voorkom.
6. Verwante Onderstelkomponente vir Komatsu PC1000-reeks
Vir omvattende onderstelonderhoud – van kritieke belang vir mynboubedrywighede waar stilstandtyd direk produksie-inkomste beïnvloed – moet die voorste tussenwiel saam met komplementêre komponente geëvalueer word. CQC TRACK vervaardig die volledige onderstelkomponentportefeulje vir Komatsu PC1000-reeks graafmasjiene.
| Komponent | OEM-verwysing | Funksie | Integrasienota |
|---|---|---|---|
| Aandryfkettingwiel | 21N-271-1171 | Finale aandrywing; 260 mm steek; gesmede 41CrMo4 staal | Vervang met rupsketting as ooreenstemmende stelsel |
| Spoorkettingmontering | 260 mm-steek | Verseëlde en gesmeerde rupsketting (SLT) met verharde busse | Standaardtoonhoogte vir PC1000-reeks |
| Atletiekskoene | 800 mm breedte | Driedubbele grouser (rots) vir mynbou; dubbele grouser vir algemene toepassings | Pas by die toepassingsterrein |
| Spooronderrollers | 8 per kant | Ondersteun masjiengewig op die onderste spoorstring | Moet in stelle vervang word vir eweredige slytasieverspreiding |
| Rupsdraerrollers (Bo) | 3 per kant | Ondersteun boonste spoor-terugkeerstring | Gidsspoorketting bo spoorraam |
| Spoorversteller en terugslagveer | Geassosieer met luier | Hidrouliese spanning en impakabsorpsie | Koppel direk met die 21N3013111-tussenrol |
6.1 Beginsel van die aanpassing van die tussenrol en rupsketting
Vir PC1000-reeks myngraafmasjiene moet die voorste tussenrol en rupsketting as 'n gepaarde stelsel beoordeel word. Die gebruik van 'n nuwe tussenrol met 'n erg verslete ketting (of andersom) skep:
- Versnelde loopvlakslytasie: Wanpassende kontakgeometrie vernietig die loopvlak van die ledigingswiel
- Busskade: Voortydige mislukking van rupskettingbusse
- Risiko van ontsporing: Onbehoorlike inskakeling verhoog die potensiaal vir laterale gly.
- Verminderde dienslewe: 40–60% vermindering in die algehele onderstel se lewensduur
6.2 Kettingwielspesifikasies vir PC1000 (Verwysing)
Vir volledige onderstelbeplanning, is die dryfkettingwiel (21N-271-1171) spesifikasies:
| Parameter | Spesifikasie |
|---|---|
| Materiaal | Gesmede 41CrMo4-legeringstaal |
| Verhardingsproses | Induksieverharding (Tandflanke en Wortels) |
| Saakdiepte | 5–8 mm |
| Oppervlakhardheid | 55–60 HRC |
| Vervaardigingsstandaard | ISO 9001:2015 Gesertifiseer |
7. Globale marktoepassings en streeksaanpassings
Die Komatsu PC1000-reeks word wêreldwyd in mynbou- en swaar konstruksiebedrywighede gebruik. CQC TRACK-komponente word met spesifieke streeksaanpassings ontwerp om aan plaaslike bedryfstoestande en verkrygingsvoorkeure vir myneienaars en onderdeleverspreiders te voldoen.
7.1 Suid-Amerika
| Parameter | Aanpassing |
|---|---|
| Operasionele Omgewing | Hoë-hoogte Andesmyne (3 000–4 500 m), ysterertsafskilfering, koperbedrywighede, hoë humiditeitskusstreke |
| Komponent Aanpassings | Verbeterde anti-korrosie bedekkings; swaar seëlstelsels vir fyn deeltjie-uitsluiting; hoë-hoogte prestasie validering |
| Aankoopvoorkeur | Direkte fabrieksbestelling; volledige onderstelstelle; verlengde waarborgprogramme; Spaanse/Portugese tegniese dokumentasie |
7.2 Afrika
| Parameter | Aanpassing |
|---|---|
| Operasionele Omgewing | Uiterste sand-/graniet-skuring, hoë omgewingstemperature, afgeleë mynbouplekke, lang vervoerafstande |
| Komponent Aanpassings | Hoëtemperatuur-vetformulerings; Viton-seëls vir chemiese weerstand; verlengde diensintervalle; robuuste konstruksie vir afstandbediening |
| Aankoopvoorkeur | Grootmaatbestellings vir mynboubedrywighede; houerverskeping; tegniese dokumentasie in Engels en Frans; lugvragopsies vir dringende vervangings |
7.3 Rusland en GOS
| Parameter | Aanpassing |
|---|---|
| Operasionele Omgewing | Temperature onder vriespunt (-40°C), permafrost, bevrore grondmynbou, seisoenale ontdooiingstoestande |
| Komponent Aanpassings | Laetemperatuur-laervet; staalformulerings met verbeterde laetemperatuur-impaksterkte; koue-begin-geoptimaliseerde seëls; anti-bros breukontwerp |
| Aankoopvoorkeur | Fabrieksdirekte pryse; omvattende sertifiseringspakkette; ondersteuning vir doeanedokumentasie; tegniese spesifikasies in Russies |
7.4 Australië
| Parameter | Aanpassing |
|---|---|
| Operasionele Omgewing | Ysterertsmynbou (Pilbara), hoë skuur, uiterste hitte, afstandbedrywighede, streng veiligheidsstandaarde |
| Komponent Aanpassings | Swaargewig-seëlstelsels vir fyn deeltjie-uitsluiting; ontwerp met verlengde slytasie-lewe; voldoening aan Australiese mynveiligheidsstandaarde; AS/NZS-sertifisering |
| Aankoopvoorkeur | Net-betyds aflewering; volledige onderstelstel beskikbaarheid; tegniese ondersteuning met plaaslike verteenwoordiging; aflewering op die mynperseel |
7.5 Korea en Suidoos-Asië
| Parameter | Aanpassing |
|---|---|
| Operasionele Omgewing | Steengroefbedrywighede, skeepswerftoepassings, stedelike konstruksie, hoë-presisievereistes |
| Komponent Aanpassings | Presisie-dimensionele toleransies; verminderde geraasprofiel; KCS-sertifisering; hoëgehalte-oppervlakafwerking |
| Aankoopvoorkeur | Klein tot medium bestelhoeveelhede; vinnige versending; tegniese dokumentasie in Koreaans/Chinees; LCL-versendings in houers |
7.6 Noord-Amerika
| Parameter | Aanpassing |
|---|---|
| Operasionele Omgewing | Oliesand (Kanada), harde rotsmynbou, steengroefbedrywighede, streng veiligheidsstandaarde |
| Komponent Aanpassings | Swaargewig seëlstelsels vir fyn deeltjie-uitsluiting; ontwerp met verlengde slytasie-lewe; voldoening aan ANSI/SAE-standaarde |
| Aankoopvoorkeur | Volledige onderstelstel beskikbaar; tegniese ondersteuning met plaaslike verteenwoordiging; vinnige onderdele beskikbaarheid |
7.7 Beste praktyke vir die mynbedryf
Vir mynboubedrywighede in alle streke word die volgende verkrygingspraktyke aanbeveel:
| Oefening | Voordeel |
|---|---|
| Fabriek-Direkte Verkryging | Laagste eenheidskoste; direkte tegniese ondersteuning; volumepryse; voorsieningskettingsekuriteit |
| Volledige Onderstelstelle | Gepaste slytasiekomponente (rollers, leedraers, tandwiele, kettings); verlengde lewensduur; vereenvoudigde verkryging |
| Beplande Onderhoudskedulering | Gekoördineerde vervanging tydens geskeduleerde stilstandtyd; minimaliseer produksieonderbreking; voorspelbare begroting |
| Komponentnaspeurbaarheid | Meultoetsverslae; hittebehandelingsrekords; kwaliteitsertifisering; ISO 9001:2015-nakoming |
| Voorraadbuffervoorraad | Kritieke komponente word op die perseel gehou vir mynboubedrywighede; verminder stilstandrisiko |
8. Verkryging en Verenigbaarheidsverifikasie
8.1 Stappe vir verifikasie voor aankoop
- Masjienmodelbevestiging: Verifieer die presiese modelbenaming (PC1000-6, PC1000-7, PC1000LC) en reeksnommer
- OEM-onderdeelnommerverifikasie: Bevestig die onderdeelnommer van die wiel teen masjiendokumentasie:
- 21N3013111 (primêre tussenrol-samestelling)
- 21N3000011 (alternatief of subkomponent)
- Onderstelkonfigurasie: Verifieer aantal spoorrollers per kant (8 standaard) en spoorskoenwydte (800 mm standaard)
- Verifikasie van die spoorkettingsteek: Bevestig bestaande spoorkettingsteek—PC1000-reeks gebruik 'n standaard van 260 mm-steek.
- Spanningstelsel-versoenbaarheid: Verifieer die versoenbaarheid van die spoorverstellersilinder met die tussenrol-koppelvlak
8.2 Bronkanale
| Kanaal | Beste vir | Voordele |
|---|---|---|
| Fabriek Direk (CQC SPOOR) | Mynmaatskappye, groot vlooteienaars, internasionale verspreiders | Laagste eenheidskoste; direkte tegniese ondersteuning; volumepryse; pasgemaakte vervaardiging; volle naspeurbaarheid |
| Gemagtigde verspreidingsnetwerk | Aankope van enkeleenhede; dringende veldvervangings; kleiner mynboubedrywighede | Plaaslike voorraad; vinnige versending; tegniese ondersteuning in plaaslike taal |
9. Onderhoudsaanbevelings en voorkoming van mislukkings
9.1 Gereelde Inspeksieprotokol vir Mynboubedrywighede
| Inspeksiepunt | Frekwensie | Aanwysers | Aksie |
|---|---|---|---|
| Leerloopvlak Slytasie | Weekliks | Diameterverkleining >15 mm; ongelyke slytasiepatroon | Meet slytasie; skeduleer vervanging |
| Flens Toestand | Weekliks | Flensslytasie >5 mm; vervorming; krake | Inspekteer vir risiko van ontsporing |
| Seëlintegriteit | Daagliks | Vetlekkasie; sigbare kontaminasie | Onmiddellike seëlvervanging indien gekompromitteer |
| Laertoestand | Maandeliks | Rowwe rotasie; geraas; oormatige speling | Laervervanging; inspekteer as |
| Spoorspanning | Daagliks | Sakking >50 mm by middelpunt; oormatige styfheid | Pas aan volgens die spesifikasie van 30–50 mm-versagting |
| Monteringsboute | Weekliks | Wringkragverifikasie; losmaak | Draai terug volgens spesifikasie |
9.2 Algemene mislukkingsmodusse – Mynboutoepassings
| Mislukkingsmodus | Primêre oorsaak | Voorkoming |
|---|---|---|
| Voortydige Flens Slytasie | Erge sywaartse hellingwerking; verkeerde onderstel; oormatige spoorspanning | Minimaliseer sywaartse hellingwerking; verifieer belyning; handhaaf behoorlike spanning |
| Laerbeslaglegging | Seëlversaking wat lei tot kontaminasie en smeermiddelverlies | Gereelde seëlinspeksie; tydige vervanging |
| Gebarste Idler Rand | Ekstreme impakbelastings; materiaalmoegheid; substandaard vervaardiging | Vermy skokbelasting; inspekteer na impakgebeurtenisse; verkry van betroubare vervaardiger |
| Gebuigde Leerloopas | Erge sy-impakte met rotse of hindernisse | Opleiding van operateurs; vermyding van hindernisse; behoorlike spoorspanning |
| Ongelyke loopvlakslytasie | Verkeerd ingestelde onderstel; verslete rupsketting | Verifieer belyning; vervang ketting en tussenrol as ooreenstemmende stel |
9.3 Vervangingsaanbevelings
| Toestand | Aanbeveling | Rasionaal |
|---|---|---|
| Enkellopende wielversaking | Vervang individuele tussenrol indien die rupsketting minimale slytasie toon | Koste-effektief; minimale stilstandtyd |
| Leerwiel- en Kettingslytasie | Vervang tussenrol en rupsketting as ooreenstemmende stel | Voorkom toonhoogte-wanverhouding; maksimeer dienslewe |
| Volledige Onderstel Opknapping | Vervang alle komponente (kettingwiele, leedramme, rollers, kettings) gelyktydig | Maksimum dienslewe; optimale prestasie |
| Mynboubedrywighede | Beplan vervanging tydens beplande instandhouding | Minimaliseer produksie stilstandtyd |
10. Opsommingstabel van tegniese spesifikasies
| Parameter | Spesifikasie |
|---|---|
| OEM-onderdeelnommers | 21N3013111, 21N3000011 |
| Geassosieerde Kettingwiel Onderdeelnr. | 21N-271-1171 |
| Versoenbare Modelle | Komatsu PC1000-6, PC1000-7, PC1000LC |
| Komponenttipe | Spoor Voorste Leerwiel / Gidswiel Samestelling |
| Materiaal | Gesmede 41CrMo4 / 50Mn / 40Cr legeringsstaal |
| Buitenste deursnee | 800–900 mm |
| Flenshoogte | 35–45 mm |
| Oppervlakhardheid | HRC 50–58 (induksiegehard) |
| Saakdiepte | 8–12 mm |
| Laer Tipe | Dubbelry selfinstellende bal of taps toelopende roller |
| Seëltipe | Drywende gesigseël + labirintvoorseëls (multi-versperring) |
| Smering | Voorgevulde litiumkompleks EP-vet |
| Spoorkettinghoogte | 260 mm |
| Masjien se bedryfsgewig | 99 200 kg |
| Enjinkrag | 567 kW (758 pk) |
| Dienslewe | 5 000–8 000 bedryfsure (mynboutoestande) |
| Bedryfstemperatuur | -40°C tot +85°C (-40°F tot +185°F) |
| Sertifisering | ISO 9001:2015 |
11. Gevolgtrekking
Die Komatsu PC1000-6 en PC1000-7 graafmasjiene verteenwoordig die hoogste standaard van Japannese ingenieurswese in die ultraklas-mynbougraafmasjiensegment. Hierdie 100-ton-masjiene word in die wêreld se mees veeleisende mynboubedrywighede ontplooi, waar betroubaarheid en duursaamheid 'n direkte impak op produksiewinsgewendheid het.
Die Rupsloopwiel-samestelling (21N3013111 / 21N3000011) is 'n missie-kritieke komponent wat die 260 mm-steek-rupsketting lei, rupsloopspanning bestuur en impakbelastings absorbeer terwyl dit 'n beduidende gedeelte van die masjien se bedryfsgewig ondersteun. Die loopwiel se ingenieurswese – met diep induksieverharding (8–12 mm kasdiepte), presisie-multi-versperring-verseëlingstelsels en hoësterkte 41CrMo4-legeringstaalkonstruksie – is spesifiek geoptimaliseer vir die uiterste eise van mynboutoepassings.
CQC TRACK (HELI) staan as 'n professionele vervaardiger van swaardiens-mynbou-EXC-onderdele met volle vertikale integrasie, gevorderde metallurgiese ingenieurswese, streng gehalteversekeringsprotokolle en omvattende wêreldwye voorsieningskettinginfrastruktuur. Ons komponente is ontwerp om aan Komatsu OEM-spesifikasies te voldoen of dit te oortref, met die volgende kenmerke:
- Geslote-matrys smeewerk vir superieure korrelstruktuur en moegheidsweerstand
- Dubbele-eienskap hittebehandeling wat 'n taai kern (280–350 HB) met 'n duursame oppervlak (HRC 50–58) kombineer
- Diep induksieverharding met 8–12 mm kasdiepte vir verlengde mynbou-slytlewe
- Presisiebewerking met ±0.02 mm toleransies op kritieke koppelvlakke
- Multi-versperring verseëlingstelsels vir die uitsluiting van besoedelingstowwe in uiterste omgewings
- Volledige materiaalnaspeurbaarheid met meultoetsverslae en sertifisering
- ISO 9001:2015 gesertifiseerde vervaardigingsprosesse
Hierdie ingenieursbeleggings verseker betroubare werkverrigting in die wêreld se mees veeleisende operasionele omgewings – van die ysterertsmyne van Australië en Suid-Amerika tot die diamant- en goudbedrywighede van Afrika, van die permafroststreke van Rusland tot die steengroefterreine van Korea en Suidoos-Asië, en van die oliesand van Kanada tot die mynboubedrywighede van Noord-Amerika.
Vir tegniese spesifikasies, prysnavrae, of om bestellings te plaas vir Komatsu PC1000-reeks onderstelkomponente, kontak CQC TRACK se internasionale verkoopsafdeling met u masjien se reeksnommer en spesifieke vereistes.
Outeur:
CQC Internasionale Verkoopsafdeling – Jack
Vervaardiger van swaardiens-mynbou-EXC-onderdele vir onderstelle
Spesialiseer in Komatsu, Liebherr, SANY, HITACHI, KOBELCO, en LIUGONG Graafmasjienoplossings
Gesertifiseerde Vervaardiger: HELI (CQC TRACK)
*Vrywaring: Alle onderdeelnommers en masjienmodelle waarna verwys word, is slegs vir identifikasie- en versoenbaarheidsdoeleindes. CQC TRACK is 'n onafhanklike vervaardiger van na-mark en OEM-gehalte komponente. Alle handelsmerke (insluitend KOMATSU, PC1000, en geassosieerde modelbenamings) bly die eiendom van hul onderskeie eienaars.*









