XCMG XE370CA 800305455 Onderrolassemblage voor rupsbanden / Fabrikant en fabriek van zware chassiscomponenten voor graafmachines / CQCTRACK / OEM-kwaliteit / ODM-prijs
Technisch witboek
XCMG XE370CA800305455 /800345727Onderrolassemblage voor rupsbanden: zware chassiscomponenten voor rupsgraafmachines — rechtstreeks van de fabrikant (CQCTRACK / OEM-kwaliteit, ODM-prijs)
1. Samenvatting: De onderstelstandaard opnieuw gedefinieerd
Binnen het segment van middelgrote tot grote hydraulische graafmachines neemt de klasse van 36-37 ton een uniek veeleisende operationele positie in. Machines in deze gewichtscategorie worden ingezet bij grondverzetprojecten, ondersteunende werkzaamheden in de mijnbouw, het laden van steengroeven, de ontwikkeling van zware infrastructuur en funderingsuitgravingen – omgevingen waar de integriteit van het onderstel direct bepalend is voor de beschikbaarheid van de machine en uiteindelijk voor de winstgevendheid van het project. De XCMG XE370CA is een vlaggenschipmodel in deze klasse, en de Track Lower Roller Assembly (OEM-onderdeelnummer)800305455) dient als een cruciale dragende verbinding tussen de aanzienlijke massa van de machine en de grond eronder.
Dit document biedt een uitgebreide technische beschrijving van de XCMG XE370CA 800305455 /800345727De onderste rupsbandrolconstructie, vervaardigd door CQC TRACK (Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd.), is ontworpen als een afgedichte, levenslang gesmeerde, zware onderrol. Deze constructie draagt het bedrijfsgewicht van de machine, verdeelt dynamische belastingen over de rupsband, zorgt voor een nauwkeurige uitlijning van de rupsbanden tijdens rechtuit rijden en bochten nemen, en absorbeert de aanhoudende schokken die kenmerkend zijn voor de zware omstandigheden in de bouw en mijnbouw.
Wat dit product fundamenteel onderscheidt, is niet alleen de dimensionale nauwkeurigheid, maar vooral de technische strengheid die elke fase van de productiecyclus beheerst. Gefabriceerd in een ISO 9001:2015 gecertificeerde fabriek en conform de protocollen van China Quality Certification (CQC), komt elke rolassemblage voort uit een productiesysteem dat metallurgische integriteit, bewerkingsprecisie, uniformiteit van de warmtebehandeling en verificatie van de afdichtingsintegriteit gedurende het gehele productieproces waarborgt. De leverancier, CQC TRACK, fungeert als directe fabrikant, waardoor de vele tussenpersonen die doorgaans de kosten opdrijven en de transparantie van de toeleveringsketen verminderen, worden geëlimineerd.
Dit whitepaper is bedoeld voor inkoopprofessionals, fleetonderhoudstechnici en apparatuurdealers. Het begint met een analyse van het machineplatform en de identificatie van onderdeelnummers, en gaat vervolgens verder met een grondige technische analyse, materiaalspecificaties, kwaliteitsborgingskaders en sluit af met de voordelen voor de toeleveringsketen die inherent zijn aan het OEM-kwaliteit/ODM-prijs-productiemodel.
2. De XCMG XE370CA hostmachine: Technisch platformoverzicht
2.1 Machineclassificatie en operationeel profiel
De XCMG XE370CA is een hydraulische rupsgraafmachine in de gewichtsklasse van 36-37 ton. Deze machine wordt algemeen erkend als een van de populairste graafmachines in de 40-tonsklasse die de Chinese zware machine-industrie heeft voortgebracht. Het ontwerp is gericht op een combinatie van kracht, duurzaamheid en brandstofefficiëntie, waardoor de machine bijzonder geschikt is voor grondwerken, mijnbouw, tunnelbouw, gemeentelijke infrastructuur, aanleg van snelwegen en bruggen, havenbouw en andere veeleisende toepassingen.
De machine is voorzien van een naadloos geïntegreerd hydraulisch systeem dat optimale prestaties garandeert bij zeer efficiënte en zware toepassingen. Belangrijke structurele componenten zijn vervaardigd uit geïmporteerd, sterk en slijtvast staal, waardoor de machine beter bestand is tegen zware werkomstandigheden.
2.2 Specificaties aandrijflijn en hydraulisch systeem
De XE370CA wordt aangedreven door de ISUZU AA-6HK1XQP dieselmotor, een zescilinder, direct ingespoten, viertakt, watergekoelde, turbomotor met luchtkoeling. Belangrijke motorparameters zijn onder andere:
| Parameter | Specificatie |
|---|---|
| Nominaal vermogen | 190,5 kW bij 2.000 tpm |
| Maximaal koppel | 872,8 N·m bij 1700 tpm |
| Verplaatsing | 7,79 L |
| Cilinders | 6 |
| Inhoud brandstoftank | 630 liter |
Het hydraulische systeem is voorzien van twee zuigerpompen met een gecombineerd debiet van 2 × 320 l/min – een aanzienlijke capaciteit die gelijktijdige, snelle aansturing van graaf-, zwenk- en rijfuncties mogelijk maakt. De druk van de hoofdveiligheidskleppen is ingesteld op 31,5 MPa / 34,3 MPa, waarbij het rijsysteem werkt op 34,3 MPa en het zwenksysteem op 27,5 MPa. Het stuursysteem handhaaft de druk op 3,9 MPa.
2.3 Machinegewicht en context van de belasting van het onderstel
Het bedrijfsgewicht van de XE370CA wordt in verschillende bronnen vermeld, met kleine variaties als gevolg van configuratieverschillen. De primaire specificatie is 36.600 kg (ongeveer 80.689 lb), hoewel bepaalde regionale varianten een gewicht van 38.500 kg hebben wanneer ze zijn uitgerust met extra contragewichten of grotere bakken. De bakinhoud varieert standaard van 1,4 tot 1,8 m³, met een optie van 2,3 m³ beschikbaar in specifieke configuraties.
Vanuit het oogpunt van ondersteltechniek levert de verhouding tussen machinegewicht en contactoppervlak met de grond een bodemdruk op van 66,6 kPa. Deze waarde definieert de belasting per oppervlakte-eenheid die het gehele onderstelsysteem moet kunnen opvangen. De machine heeft een hellingshoek van ≥35 graden en kan hellingen beklimmen die aanzienlijke zijdelingse stuwkrachten uitoefenen op de flenzen van de onderste rol.
De maximale trekkracht bedraagt 285 kN, terwijl de graafkracht van de bak 242–263 kN bereikt, afhankelijk van de configuratie en meetmethode. Deze krachten genereren aanzienlijke dynamische belastingen die via de rupsbanden worden overgebracht op de onderrollen, met name tijdens agressieve graafcycli en tegenrotatiemanoeuvres.
2.4 Afmetingen van het onderstel
De afmetingen van het onderstel van de XE370CA bepalen de ruimtelijke marge waarbinnen de onderste rolconstructie van de rupsband moet functioneren. Kritische parameters zijn onder andere:
| Parameter | Waarde (mm) |
|---|---|
| Totale spoorlengte | 5.035 |
| Wielbasis (rupsbanden op de grond) | 4.040 |
| Spoorbreedte | 2.590 |
| Breedte van de hardloopschoen | 600 |
| Totale chassisbreedte | 3.190 |
| Minimale bodemvrijheid | 500 |
De wielbasis van 4040 mm – de afstand tussen de hartlijn van het voorste spanwiel en de hartlijn van het achterste tandwiel – bepaalt de afstand tussen de onderste looprollen langs het onderstel. De spoorbreedte van 2590 mm bepaalt de zijdelingse afstand tussen de linker en rechter rupsbanden, die samen met het zwaartepunt van de machine de rolstabiliteit en de zijdelingse belasting bepaalt die elke flens van de onderste looprol moet kunnen weerstaan.
De rupsbandbreedte van 600 mm zorgt voor een aanzienlijk contactoppervlak, waardoor de bodemdruk wordt verlaagd, maar tegelijkertijd de zijdelingse hefboomwerking op de flenzen van de onderrol toeneemt wanneer de machine hellingen oprijdt of bochten in tegengestelde richting maakt. De relatie tussen deze dimensionale parameters en de ontwerpeisen voor de onderrol zal verder worden onderzocht in het onderdeel over de technische analyse.
3. Productidentificatie en kruisverwijzing
3.1 Primair OEM-onderdeelnummer
Het onderdeel dat centraal staat in dit technische document is de XCMG 800305455 800345727 / Track Lower Roller Assembly. Dit onderdeelnummer komt overeen met de complete onderste rupsbandrol – in de industrie ook wel aangeduid als onderrol, rupsbandrolassemblage, onderste draagrol of chassissteunrol – zoals oorspronkelijk ontworpen voor de XCMG XE370CA hydraulische graafmachine.
Het onderdeelnummer 800305455 is de officiële OEM-aanduiding. Dit nummer moet worden vermeld in alle inkoopdocumentatie, onderhoudsgegevens en onderdelencatalogi om een nauwkeurige kruisverwijzing te garanderen. De assemblage is ontworpen voor directe 1:1 mechanische uitwisselbaarheid met het originele onderdeel, waardoor geen aanpassingen aan de bevestigingspunten van het rupsframe, de uitlijnboringen van de assen of de bevestigingspunten nodig zijn.
3.2 Context van het onderstel
Het onderstel van de XCMG XE370CA is in de officiële XCMG-onderdelendocumentatie gecatalogiseerd onder de assemblage 'Onderstelassemblage' (312600163) als een assemblagegroep. Binnen deze assemblagegroep vormt de rupsbandketting (800305454) samen met de onderste rupsbandrollen het complete aandrijfsysteem. De onderste rolassemblage 800305455 is dus een onderdeel van dit grotere onderstel-ecosysteem en is direct verbonden met de rupsbandketting 800305454 en de bevestigingspunten van het rupsbandframe.
3.3 Merk en certificeringen van de leverancier
De leverancier voor deze assemblage is CQC TRACK (Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd.), een fabrikant gevestigd in Quanzhou, China, die zich voornamelijk bezighoudt met de productie van onderdelen voor het onderstel van graafmachines en bulldozers, waaronder looprollen, draagrollen, tandwielen, spanrollen, rupskettingassemblages en rupsplaten. De productiefaciliteit is ISO 9001:2015 gecertificeerd en werkt onder CQC-productcertificering, wat een dubbele kwaliteitsborging biedt die veel leveranciers van aftermarket-onderdelen niet hebben.
De merkidentiteit van de leverancier – CQCTRACK – positioneert zich in de wereldwijde markt voor onderdelen van bouwmachines als een bron van OEM-kwaliteit onderstelcomponenten. Door rechtstreeks bij de fabriek in te kopen, elimineert de leverancier meerdere distributielagen, waardoor zowel OEM-kwaliteitsnormen als ODM-prijsstructuren mogelijk zijn die de totale eigendomskosten voor wagenparkbeheerders verlagen.
4. Technische deconstructie: Anatomie van de 800305455 onderste rolassemblage
De onderrolconstructie van de rupsband is een nauwkeurig ontworpen composieteenheid die bestaat uit meerdere, op elkaar inwerkende subsystemen. De materiaalkeuze, de fabricagemethode en de maattoleranties van elk subsysteem moeten op elkaar afgestemd zijn om te voldoen aan de prestatie-eisen van de 36,6 ton wegende machine. De volgende paragrafen geven een uitgebreide analyse van de functie van elk onderdeel binnen de constructie.
4.1 Rolbehuizing en flenssysteem
Functie: De rolbehuizing vormt het primaire contactoppervlak met de lagers van de rupsband en, via die lagers, met de grond. De rolbehuizing draait rond de stationaire as terwijl de machine rijdt, en het buitenste loopvlak ervan komt continu in contact met schurende materialen door middel van glijden en rollen.
Materiaalkeuze: De rolbehuizing wordt nauwkeurig gesmeed uit een speciaal microgelegeerd boorstaal, doorgaans uit de 40MnB- of 50Mn-kwaliteitsfamilies. Toevoeging van boor verbetert de hardbaarheid, waardoor het materiaal doorgeharde sectiediktes kan bereiken, zelfs in de zware doorsneden die kenmerkend zijn voor een onderrol van 36-37 ton. Smeden – in plaats van gieten – zorgt ervoor dat de korrelstructuur van het metaal zich langs de hoofdspanningsassen van het onderdeel uitlijnt, wat resulteert in een gerichte sterkte die gegoten equivalenten niet kunnen bereiken en een superieure weerstand biedt tegen stootbelasting en vermoeiingsscheurvorming.
Flensconfiguratie: De rolbehuizing is voorzien van geïntegreerde dubbele flenzen – een ontwerpkeuze die rekening houdt met de zijdelingse belastingseisen van het werkgebied van de XE370CA. Deze flenzen zijn nauwkeurig gefreesd tot specifieke hoogtes en diktes, ontworpen om contactgeleiding met de binnenste schakelgroepen van de rupsband te garanderen. Het ontwerp met dubbele flenzen voorkomt dat de rupsband zijdelings van de rol glijdt tijdens draaibewegingen van de graafmachine, het rijden op hellingen of het bewegen over oneffen terrein.
In de context van de XE370CA, met zijn spoorbreedte van 2590 mm en een bodemdruk van 66,6 kPa, kunnen de zijdelingse krachten die tijdens het draaien in tegengestelde richting ontstaan aanzienlijk zijn. De dubbele flensconfiguratie is specifiek ontworpen om een positieve zijdelingse stabiliteit te bieden die ontsporingen voorkomt. Ontsporingen kunnen namelijk aanzienlijke schade veroorzaken aan tandwielen, loopwielen en railframes, en bovendien aanzienlijke veiligheidsrisico's opleveren op actieve werklocaties.
Productie-integriteit: Het smeedproces zorgt ervoor dat de overgangszone tussen flens en mantel een uniforme wanddikte behoudt zonder spanningsconcentraties die onder cyclische belasting als scheurinitiatiepunten zouden kunnen dienen. Na het smeden en de voorbewerking ondergaat de mantel meerdere warmtebehandelingsfasen – gedetailleerd beschreven in paragraaf 5 – om de vereiste combinatie van oppervlaktehardheid en kernsterkte te bereiken.
4.2 Centrale as
Functie: De as fungeert als de stationaire structurele kern van de gehele constructie. Tijdens bedrijf draait de as niet; in plaats daarvan draait de rolbehuizing rond de as via tussenliggende lagerbussen. De as verdeelt de belasting gelijkmatig over de lengte en biedt de bevestigingspunten waarmee de rolconstructie aan het rupsframe wordt vastgemaakt.
Materiaalkeuze: De as wordt vervaardigd uit gehard en getemperd gelegeerd staal, doorgaans uit de 42CrMo-klasse. Deze chroom-molybdeenlegering biedt een optimale balans tussen treksterkte, vermoeiingsweerstand en taaiheid – eigenschappen die essentieel zijn voor een onderdeel dat zowel hoge statische belastingen als herhaalde impactcycli moet kunnen weerstaan zonder te vervormen of te breken.
Oppervlakte-eisen: De aslagers worden nauwkeurig geslepen tot een fijne oppervlakteafwerking, gemeten in Ra-micrometerbereiken. Deze oppervlaktekwaliteit is niet louter cosmetisch; het vermindert direct de wrijvingscoëfficiënten bij de contactvlakken van het lager en zorgt voor een consistente ontwikkeling van de smeerfilm onder belasting. Een ruw asoppervlak zal de lagerbus slijten, waardoor slijtagefragmenten ontstaan die het smeermiddel vervuilen en de slijtage van de afdichting versnellen.
Montageconfiguratie: De uiteinden van de as zijn voorzien van montagevlakken of penboringen waarmee de rolconstructie met behulp van geharde borgpennen aan de zadelbevestigingen van het rupsframe wordt vastgezet. Deze montagevlakken zorgen voor een nauwkeurige axiale positionering en voorkomen rotatie van de as ten opzichte van het rupsframe, waardoor alle relatieve beweging plaatsvindt op het raakvlak tussen de rolbehuizing, de bus en de as.
4.3 Lagerbussysteem
Functie: De lagerbus vormt de cruciale verbinding tussen de roterende rolbehuizing en de stationaire as. Deze moet de rotatiebeweging opvangen en tegelijkertijd hoge radiale belastingen van de behuizing naar de as overbrengen zonder overmatige wrijving, slijtage of speling.
Materiaalkeuze: De bus is vervaardigd uit gesinterd brons of speciale tinbronslegeringen. Deze materialen zijn gekozen vanwege hun optimale balans tussen druksterkte, inbedbaarheid (het vermogen om kleine vreemde deeltjes te absorberen zonder het asoppervlak te beschadigen) en vervormbaarheid bij geringe uitlijningsafwijkingen tussen as en behuizing. De porositeit van gesinterd brons fungeert tevens als smeermiddelreservoir, waardoor olie in de microstructuur wordt vastgehouden om smering te garanderen tijdens het opstarten en bij kortstondig olietekort.
Spelingcontrole: De binnendiameter van de bus wordt machinaal bewerkt met een gecontroleerde speling ten opzichte van de as, doorgaans tussen 0,08 en 0,15 mm. Deze speling maakt de ontwikkeling van een smeerfilm mogelijk en voorkomt tegelijkertijd overmatige radiale speling. Dergelijke speling zou ervoor zorgen dat de rolbus onder dynamische belasting tegen de as botst, wat beide componenten snel zou beschadigen.
Smeereigenschappen: De bus is voorzien van oliegroeven of verdeelkanalen die in het binnenoppervlak zijn gefreesd. Deze kanalen leiden de smeerolie over het gehele contactoppervlak, waardoor de olie de volledige breedte van de contactzone bereikt. Tijdens de montage wordt de bus met een gecontroleerde perspassing in de boring van de rolbehuizing geperst. Vervolgens wordt de constructie via een afgesloten opening met olie gevuld, waardoor een afgedichte, levenslang gesmeerde configuratie ontstaat.
4.4 Configuratie van de zwevende afdichting
Functie: Het afdichtingssysteem is wellicht de meest cruciale factor voor de prestaties van de onderrollen van een graafmachine. Het binnendringen van modder, water, silicastof of schurende deeltjes leidt tot snelle slijtage van de bussen, beschadiging van de as, verontreiniging van het smeermiddel en uiteindelijk tot vastlopen van de assemblage. De XE370CA, die veelvuldig wordt gebruikt in de mijnbouw en grondverzet, werkt in omgevingen waar fijne schurende deeltjes alomtegenwoordig zijn.
Afdichtingsontwerp – Dubbele zwevende oliekeerringconfiguratie: De 800305455-assemblage maakt gebruik van een dubbele zwevende oliekeerringconfiguratie – een aanpak die zich ruimschoots heeft bewezen in onderstellen van bouw- en landbouwmachines vanwege de duurzaamheid in vervuilde omgevingen.
De drijvende afdichting bestaat uit twee primaire elementen die in tegengestelde richting werken:
- Metalen afdichtring: Vervaardigd uit een hoogwaardige chroomlegering die is gehard tot een oppervlaktehardheid van HRC 55–65. De afdichtingsvlakken worden tijdens de productie spiegelglad geslepen, waardoor een nauwkeurige afdichting ontstaat met minimale lekkage en een hoge slijtvastheid.
- Synthetische rubberen O-ring: Deze zorgt voor de axiale veerkracht die de contactdruk tussen de afdichtingsvlakken handhaaft, zelfs bij slijtage van de componenten gedurende duizenden bedrijfsuren. De O-ring is geplaatst in een groef achter elke metalen afdichtingsring en de elastische vervorming ervan zorgt voor een constante kracht om de overlappende vlakken in contact te houden.
Twee afdichtingsringen zijn in tegenoverliggende paren gemonteerd, waarbij hun overlappende afdichtingsvlakken contact maken. De O-ringen zorgen voor de axiale veerkracht die de contactdruk tussen de afdichtingsvlakken handhaaft. Naarmate de rol roteert, kunnen de afdichtingsringen radiaal bewegen om kleine asafwijkingen of thermische uitzetting op te vangen – vandaar de term "zwevende" afdichting. Deze zwevende eigenschap maakt de configuratie uniek bestand tegen de schokbelastingen en framebuiging die optreden tijdens het gebruik van een graafmachine.
Externe bescherming: De afdichtingsconstructie wordt extra beschermd door een externe vuilafstotende rand op de afdichtingsbehuizing. Deze rand leidt grotere vuildeeltjes weg van de afdichtingsvlakken voordat ze het kwetsbare contactvlak tussen de overlappende metalen ringen kunnen bereiken.
Validatie van de fabrieksafdichting: Na de assemblage wordt elke rol gevuld met smeermiddel en onderworpen aan een lektest onder druk. De oliekamer wordt onder druk gezet met perslucht tot ongeveer 0,4 MPa, waarna de gehele assemblage in water wordt ondergedompeld om te controleren of er geen luchtbellen ontstaan. Deze test garandeert dat de unit de fabriek verlaat met een geverifieerde, verontreinigingsvrije afdichting – een cruciale kwaliteitscontrole die de CQC TRACK-productie onderscheidt van minder strenge alternatieven voor de aftermarket.
4.5 Eindkappen en bevestigingsonderdelen
Functie: De eindkappen sluiten de uiteinden van de rolbehuizing af, houden de zwevende afdichtingen in de juiste axiale positie en bieden de bevestigingspunten voor de borgpen. Ze dienen tevens als externe barrière om te voorkomen dat grote deeltjes de afdichtingsvlakken bereiken.
Ontwerpkenmerken: De eindkappen zijn vervaardigd van gehard staal en voorzien van geometrieën die vuil afbuigen en zo vreemd materiaal van de afdichtingsvlakken afvoeren. Smeernippels of schroefdraadaansluitingen voor het vullen van olie bevinden zich doorgaans op één van de eindkappen, waardoor tijdens de montage de eerste smering mogelijk is. Afhankelijk van de specificaties van de klant, zijn sommige varianten voorzien van een voorziening voor periodiek bijvullen, terwijl andere varianten een levenslange afdichting hebben die geen onderhoud ter plaatse vereist.
Specificaties voor bevestigingsmiddelen: De eindkappen worden bevestigd met zeer sterke bevestigingsmiddelen met een gecontroleerd aanhaalmoment. Losse of onvoldoende aangedraaide bevestigingsmiddelen kunnen axiale beweging veroorzaken, waardoor de contactdruk van de afdichting afneemt en voortijdige lekkage en het binnendringen van verontreinigingen kunnen ontstaan.
5. Materiaalwetenschap en warmtebehandelingsprotocol
Materiaalmetallurgie is het fundamentele verschil tussen hoogwaardige rupsrollen en standaard vervangingsonderdelen. De 800305455-assemblage maakt gebruik van een hoogwaardig materiaal en een warmtebehandelingsprotocol dat specifiek is geoptimaliseerd voor de belasting- en slijtageomstandigheden die kenmerkend zijn voor de 36,6-tons gewichtsklasse van de XE370CA en typische operationele omstandigheden.
5.1 Specificatie van het basismateriaal
De rolbehuizing is vervaardigd uit een microgelegeerd boorstaal uit de 40MnB- of 50Mn-familie. De toevoeging van boor verbetert de hardbaarheid, waardoor het materiaal een uniform hardheidsprofiel bereikt, zelfs in de zware doorsneden die kenmerkend zijn voor de onderrollen van graafmachines. De chroom-mangaanlegering biedt een hoge slijtvastheid en slagvastheid over een breed temperatuurbereik, waardoor het materiaal geschikt is voor zowel steengroevewerkzaamheden in warme klimaten waar de omgevingstemperatuur boven de 40 °C uitkomt, als voor bouwwerkzaamheden in koude wintergebieden waar de temperatuur onder de -15 °C daalt.
De centrale as is vervaardigd uit gelegeerd staal van het type 42CrMo. Deze chroom-molybdeenlegering biedt een hoge treksterkte – doorgaans meer dan 1000 MPa na warmtebehandeling – in combinatie met een goede taaiheid en vermoeiingsweerstand. De samenstelling omvat circa 0,38–0,45% koolstof, 0,9–1,2% chroom en 0,15–0,30% molybdeen, wat de vereiste sterkte biedt om de structurele integriteit te behouden onder de maximale trekkracht van 285 kN van de XE370CA.
5.2 Warmtebehandelingsproces – Afschrikken en temperen
Na het smeden en de voorbewerking ondergaat de rolbehuizing een afschrik- en ontlaatproces (Q&T) – een thermisch proces in twee fasen dat de basismechanische eigenschappen van het onderdeel vaststelt:
- Austenitiseren: Het onderdeel wordt verhit tot temperaturen boven de 850 °C, waardoor de microstructuur verandert in austeniet.
- Afschrikken: Het onderdeel wordt snel afgekoeld in olie of een polymeermedium, waardoor het austeniet wordt omgezet in martensiet – een harde, sterke, maar broze microstructuur. De afkoelsnelheid wordt nauwkeurig geregeld om vervorming of scheuren te voorkomen, met name in de flensgebieden waar geometrische overgangen spanningsconcentraties veroorzaken.
- Ontlaten: Het afgeschrikte onderdeel wordt opnieuw verhit tot een tussentemperatuur (doorgaans 400-600 °C), waardoor interne spanningen worden verminderd terwijl de hoge hardheid behouden blijft. De ontlaattemperatuur wordt gekozen op basis van de gewenste balans tussen hardheid (slijtvastheid) en taaiheid (slagvastheid).
5.3 Oppervlakte-inductieharding
Na het afkoelen en temperen ondergaat de rolbehuizing een inductiehardingsproces met middelhoge frequentie, dat lokaal wordt toegepast op de flensvlakken en het loopvlak. Deze hardingsstrategie met twee zones is cruciaal:
- Bij inductieharden wordt een elektromagnetische spoel gebruikt om alleen de oppervlaktelaag van het onderdeel snel te verhitten, gevolgd door onmiddellijke afkoeling. Het proces hardt selectief de slijtagezone uit, terwijl de microstructuur van de kern onaangetast blijft.
- De diepte van de geharde laag wordt beperkt tot een bereik van 8–12 mm voor zware toepassingen in deze klasse. Deze diepte overtreft aanzienlijk de gebruikelijke specificaties voor aftermarket-onderdelen, waardoor de slijtvaste zone intact blijft, zelfs na duizenden uren schurend contact met de lagers van de rupsbandketting.
- Na inductieharding bereikt de oppervlaktehardheid HRC 52-58, wat de slijtvastheid direct verbetert tegen schurende silica, steenslag en bouwafval die continu in contact komen met het roloppervlak.
5.4 Behoud van kernsterkte
De kern van de rolbehuizing, die niet door inductieharding is aangetast, behoudt een hardheid in het bereik van HRC 28–35. Deze lagere hardheid komt overeen met een aanzienlijk hogere taaiheid, waardoor de kern impactbelastingen kan absorberen zonder te breken. Deze combinatie van kern en taaiheid is geen toeval: een te harde, broze rol zou een catastrofaal risico op breuk met zich meebrengen wanneer de XE370CA, volledig belast, tegen een begraven rotsblok botst of over een scherpe richel rijdt.
De as wordt door middel van warmtebehandeling op het contactvlak met het lager een oppervlaktehardheid van 48-55 HRC bereikt, terwijl de kern een hardheid van 30 HRC of hoger behoudt. Dit zorgt ervoor dat de as bestand is tegen buigen of breken bij maximale impactbelastingen, maar ook tegen overmatige slijtage aan het lageroppervlak.
5.5 Geharde behuizingsdiepte Reden
De gekozen hardingsdiepte van 8–12 mm is niet willekeurig. Uitgebreide slijtagetests in graafmachines van 36–37 ton hebben aangetoond dat hardingsdieptes onder de 6 mm voortijdig slijten onder schurende omstandigheden, waarna het zachtere kernmateriaal de slijtage exponentieel versnelt. De specificatie van 8–12 mm zorgt ervoor dat de geharde laag gedurende het grootste deel van de levensduur van de rol behouden blijft. Deze grotere hardingsdiepte vertaalt zich direct in een langere operationele levensduur voordat de rol de maximale vervangingsdiameter bereikt.
Ter vergelijking: gegevens uit de industrie suggereren dat het bereik van 6–12 mm de meeste toepassingen voor zware graafmachines dekt, waarbij varianten die specifiek voor de mijnbouw zijn ontwikkeld, de diepere varianten van dit spectrum gebruiken. De CQC TRACK 800305455-assemblage is gespecificeerd aan de diepere kant van dit bereik, wat de beoogde toepassing in veeleisende grondverzet- en steengroeveomgevingen weerspiegelt.
6. Operationele functies en mechanische vereisten
6.1 Primaire lastdrager
De onderste rupsbandrol is een primair draagpunt in het onderstel van de XE370CA. Het machinegewicht van 36,6 ton, aangevuld met dynamische belastingen als gevolg van graafkrachten, versnelling van de giekzwaai en impactgebeurtenissen, wordt verdeeld over de onderste rollen aan weerszijden van de machine. Terwijl de rupsband beweegt, draagt elke rol achtereenvolgens een deel van deze belasting terwijl deze onder het rupsbandframe door beweegt.
Het loopvlak van de rolbehuizing vormt het directe contact met de lagerbussen van de rupsband. Bij elke omwenteling van de rupsband komen de lagerbussen in contact met het geharde roloppervlak en rollen eroverheen. Onvermijdelijk raken schurende deeltjes tussen deze bewegende oppervlakken gevangen. Het inductiegeharde roloppervlak weerstaat deze drielichamenslijtage, waardoor het langer duurt voordat er een meetbare afname van de loopvlakdiameter optreedt.
Vanuit technisch oogpunt is de diameter van de rolbehuizing – hoewel niet vermeld in de huidige specificaties – cruciaal voor de geometrie van het rupsbandsysteem. Een versleten rolbehuizing met een kleinere diameter verandert de geometrie van het rupsbandtraject, wat de spanningsverdeling op de rupsbanden beïnvloedt en mogelijk leidt tot ongelijkmatige slijtage van de onderdelen van het onderstel.
6.2 Spoorlijnuitlijning en -geleiding
De onderste rollen zorgen voor continue zijdelingse geleiding van de rupsband. De dubbele flenzen op elke rol klemmen de binnenste schakelgroepen vast, waardoor de zijdelingse beweging binnen de ontworpen toleranties blijft. Deze geleidingsfunctie is met name cruciaal voor de XE370CA, die wordt ingezet in toepassingen waar het rijden over hellingen en agressieve bochtenmanoeuvres routinematig voorkomen.
Tijdens een tegenrotatiemanoeuvre – waarbij de graafmachine op één rupsband draait terwijl de andere vooruit beweegt – kunnen de zijwaartse krachten op de rupsbanden de statische gewichtsverdeling van de machine aanzienlijk overschrijden. Zonder de juiste geleiding van de flenzen kunnen deze zijwaartse krachten de rupsbandketting van de rolflenzen duwen, wat ontsporing tot gevolg kan hebben. Ontsporingen kunnen schade veroorzaken aan het tandwiel, de spanrol, de rupsbandketting en het rupsbandframe, en vormen bovendien een aanzienlijk veiligheidsrisico voor personeel in de buurt.
Het ontwerp met dubbele flens van de 800305455-assemblage zorgt voor een betrouwbare kettinggeleiding onder alle bedrijfsomstandigheden, inclusief de maximale hellingshoek van 35 graden van de machine. De flenzen zijn qua grootte en vorm afgestemd op de geometrie van de binnenste schakels van de rupsband, waardoor de rupsband stevig op de rol blijft zitten, zelfs bij aanzienlijke zijdelingse krachten.
6.3 Beheer van doorzakking van het spoor
De doorhang van de rupsbanden – de gecontroleerde doorbuiging van het onderste deel van de rupsband tussen het voorste spanwiel en het achterste tandwiel – is cruciaal voor de levensduur van het onderstel en de prestaties van de machine. Het rupsbandsysteem van de XCMG XE370CA is voorzien van een hydraulische rupsbandspanner die de juiste spanning handhaaft. Een te losse doorhang zorgt ervoor dat de rupsbandketting tijdens het rijden tegen het frame slaat, wat leidt tot lawaai, trillingen en versnelde slijtage. Een te strakke doorhang verhoogt de rolweerstand, vermindert het brandstofverbruik, belast de eindaandrijving te veel en versnelt de slijtage van de kettinglagers.
Elke onderrol fungeert als een lokaal steunpunt dat bijdraagt aan het algehele doorhangprofiel van de rupsband. Goed functionerende onderrollen zorgen ervoor dat de rupsbandketting in de juiste verticale positie blijft, waardoor de doorhangverdeling tussen de spanrol, de rollen en het tandwiel overeenkomt met het ontwerp. Versleten of vastgelopen rollen verstoren deze doorhangverdeling, waardoor lokale spanningsvariaties ontstaan die de slijtage van specifieke onderdelen versnellen.
6.4 Impactdemping
De onderste rol van de rupsband absorbeert en dempt schokken die via de rupsband van de grond naar het chassis van de machine worden overgebracht. Wanneer de XE370CA over oneffen terrein rijdt, over rotsen rolt of tegen stoepranden en obstakels botst, fungeren de rollen als schokabsorberende elementen. De zwevende afdichting, die een radiale speling van doorgaans 1-3 mm mogelijk maakt, biedt een zekere mate van flexibiliteit die het lagersysteem beschermt tegen piekbelastingen.
De hoge hardheid van de rolbehuizing (HRC 28–35) en de as (HRC 30 of hoger) zorgt voor extra schokabsorptie. Met name de as moet bestand zijn tegen buiging onder impactbelastingen die de lageroppervlakken kunnen uitlijnen of de rol ten opzichte van het rupsframe kunnen verschuiven.
7. Kader voor kwaliteitsborging en certificering
7.1 ISO 9001:2015-certificering
De productiefaciliteit is ISO 9001:2015 gecertificeerd voor alle productieactiviteiten. Deze certificering vereist gedocumenteerde kwaliteitsmanagementsystemen die betrekking hebben op:
- Kwalificatie van grondstoffenleveranciers en ingangsinspectie
- Inspectieprotocollen tijdens het productieproces in elke fase
- Procedures voor het afhandelen van afwijkingen en het nemen van corrigerende maatregelen
- Kalibratie en onderhoud van inspectie- en testapparatuur
- Continue verbeteringsindicatoren en managementevaluatiecycli
- Auditgereedheid en periodieke verificatie door derden
Voor de 800305455 onderste rolassemblage garandeert de ISO 9001:2015-certificering dat de productieomgeving gecontroleerd is, processen gedocumenteerd zijn en afwijkingen van de standaard systematisch worden vastgelegd en aangepakt – en niet ad hoc.
7.2 CQC-productcertificering
Naast de ISO-certificering op systeemniveau beschikt de assemblage over een CQC-productcertificering van het China Quality Certification Center. CQC is een vrijwillig productkeurmerk dat garandeert dat industriële componenten voldoen aan de Chinese nationale normen voor kwaliteit, veiligheid en prestaties. Het certificeringsproces omvat:
- Typekeuring: Initiële keuring van productiemonsters om te controleren of aan alle toepasselijke normen wordt voldaan.
- Fabrieksinspectie: Periodieke controles van productiefaciliteiten om te verifiëren of de naleving van de voorschriften voortdurend gewaarborgd is.
- Productbewaking: Continue testen van monsters uit productiebatches om eventuele kwaliteitsvermindering op te sporen.
CQC-certificering biedt een extra kwaliteitscontrole die CQC TRACK-componenten onderscheidt van standaard aftermarket-alternatieven die geen onafhankelijke certificering van een derde partij hebben.
7.3 Kwaliteitspoorten voor de productie
Elke productiebatch van de 800305455-assemblage doorloopt meerdere kwaliteitscontroles:
Controle van binnenkomende materialen:
- Chemische samenstellingsanalyse van al het smeedmateriaal vóór bewerking.
- Testen van mechanische eigenschappen (treksterkte, vloeigrens, rek, hardheid)
Dimensionale inspectie tijdens het productieproces:
- 100% dimensionale verificatie van kritische kenmerken, waaronder asdiameters, flenshoogtes, flensparalleliteit en posities van de montageboringen.
- Statistische procescontrole (SPC) voor het bewaken van belangrijke bewerkingsprocessen
Hardheidstesten:
- Steekproefsgewijze verificatie van de oppervlaktehardheid van inductiegeharde componenten met behulp van gekalibreerde Rockwell-hardheidsmeters.
- Meting van de indringdiepte op destructief geteste monsters met vastgestelde tussenpozen.
- Controle van de kernhardheid om een correcte warmtebehandeling te garanderen.
Testen van de afdichtingsintegriteit:
- Elke geassembleerde rol wordt gevuld met smeermiddel en onderworpen aan een lektest onder druk, zoals beschreven in paragraaf 4.4.
- De testdruk en -duur worden gestandaardiseerd en voor elke eenheid vastgelegd.
Inloopfase van de assemblage en analyse van assemblageresten:
- Voltooide assemblages worden gecontroleerd ingelopen op testopstellingen.
- Na de inloopfase wordt de assemblage gereinigd en worden de resten geanalyseerd op aanwijzingen van interne verontreiniging of abnormale slijtage.
Eindvisuele inspectie:
- Alle voltooide assemblages worden onderworpen aan een laatste visuele inspectie om de oppervlakteafwerking, de integriteit van de coating en de nauwkeurigheid van de etikettering te controleren.
7.4 Traceerbaarheid
Op elke rolassemblage worden productielotnummers gestempeld of gegraveerd. Deze traceerbaarheidscodes koppelen het voltooide onderdeel terug aan alle productiedocumentatie, waaronder:
- Materiaalcertificaten en chemische analyserapporten
- Warmtebehandelingslogboeken met temperatuur- en duurregistraties.
- Hardheidstestgegevens voor elke productiebatch
- Eindinspectierapporten en resultaten van de afdichtingstest
Voor internationale klanten die te maken hebben met garantieclaims, foutanalyses of compliance-audits, biedt deze traceerbaarheid controleerbare documentatie die bij standaardproducten doorgaans ontbreekt. Het traceerbaarheidssysteem stelt de fabrikant ook in staat om een oorzaakanalyse uit te voeren als er een patroon van storingen in het veld ontstaat, wat leidt tot continue verbetering binnen het productieproces.
7.5 Prestatieclaims – Verlengde levensduur
Uit branchegegevens van de fabrikant blijkt dat de CQC TRACK-onderstelcomponenten zijn ontworpen voor een langere levensduur – naar verluidt tot wel 30% langer dan standaard aftermarket-onderdelen. Deze verbetering is te danken aan de combinatie van gesmeed gelegeerd staal, diep inductieharding, hoogwaardige zwevende afdichtingen en strenge kwaliteitscontroles die de basisvereisten van de originele specificaties overtreffen.
8. Voordelen van de toeleveringsketen: rechtstreekse inkoop bij de fabriek
8.1 Model rechtstreeks van de fabrikant
De koper werkt rechtstreeks samen met CQC TRACK (Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd.) – een primaire fabrikant van onderstelcomponenten, geen distributeur of handelsonderneming. De hoofdactiviteit van het bedrijf omvat onderdelen voor het onderstel van graafmachines en bulldozers, waaronder looprollen, draagrollen, tandwielen, spanrollen, rupskettingassemblages en rupsplaten.
Dit model voor directe levering elimineert meerdere tussenpersonen:
- Geen winstmarges van distributeurs
- Geen commissies van handelsondernemingen
- Er worden geen regionale invoerkosten in rekening gebracht.
- Directe communicatie tussen de eindgebruiker en het productieteam.
Het resultaat is een kostenstructuur die OEM-kwaliteit mogelijk maakt tegen ODM-prijzen – een combinatie die zelden via traditionele distributiekanalen te vinden is.
8.2 OEM- en ODM-productiemogelijkheden
Voor klanten met specifieke eisen die verder gaan dan de standaardspecificatie 800305455, biedt CQC TRACK OEM- en maatwerkproductiediensten aan. Kopers kunnen tekeningen, technische specificaties of fysieke monsters aanleveren, waarna het engineeringteam componenten produceert die aan die eisen voldoen. Deze mogelijkheid is met name relevant voor klanten die actief zijn in:
- Aangepaste machines met niet-standaard onderstelconfiguraties
- Unieke rupsbandgeometrieën vereisen aangepaste rolprofielen.
- Speciale materiaaleisen voor extreme bedrijfsomstandigheden (bijv. hoge slijtage, blootstelling aan zout water, extreme kou).
- Groothandelaren die private label-merkproducten voor onderstelonderdelen zoeken
Het bedrijf beschikt over technische en gereedschapsresources voor meerdere grote merken, waaronder Komatsu, Caterpillar, Hitachi en Liebherr, waardoor expertise op het gebied van engineering voor diverse toepassingen mogelijk is.
8.3 Logistiek en wereldwijde exportcapaciteit
CQC TRACK heeft logistieke partnerschappen opgezet ter ondersteuning van verzendingen naar belangrijke wereldwijde markten:
- Noord-Amerika – Rechtstreekse containerzendingen via havens aan de west- of oostkust.
- Europa – Zeevracht naar Rotterdam, Hamburg of Antwerpen met mogelijkheden voor distributie over land.
- Afrika – Verzendingen naar belangrijke havencentra in Zuid-Afrika, Nigeria, Kenia en Ghana.
- Zuidoost-Azië – Spoedverzending naar Singapore, Jakarta, Bangkok en Manila
- Midden-Oosten – Verzendingen via Dubai en Jebel Ali
De levertijd voor standaardproductiehoeveelheden bedraagt doorgaans 15 tot 30 dagen, afhankelijk van de actuele productieplanning en de bestelde configuratie. Spoedbestellingen kunnen, afhankelijk van de beschikbare capaciteit, worden verwerkt.
8.4 Volumeprijzen en leveringsovereenkomsten
Voor afnemers die grote hoeveelheden afnemen, zoals dealers van apparatuur, wagenparkbeheerders en onderdelenleveranciers, biedt de fabrikant het volgende:
- Getrapte prijsstelling op basis van jaarlijkse aankoopvolumes
- Doorlopende leveringscontracten met gegarandeerde prijzen en levertijden.
- Voorraadbeheer op consignatiebasis voor grote klanten.
- Vendor-managed inventory (VMI)-programma's voor gekwalificeerde partners
Deze regelingen maken een voorspelbaar voorraadbeheer van onderdelen mogelijk en verminderen het werkkapitaal dat vastzit in veiligheidsvoorraden voor kritieke onderdelen van het landingsgestel.
9. Overwegingen met betrekking tot installatie, onderhoud en levensduur
9.1 Verwachte levensduur
Onder normale bedrijfsomstandigheden bij grondverzet en algemene bouwwerkzaamheden kan een zware rupsbandrol van deze klasse 3.000 tot 5.000 bedrijfsuren meegaan voordat meetbare slijtage vervanging noodzakelijk maakt. In zware omstandigheden, zoals werkzaamheden in steengroeven met een hoog steengehalte, schurende silica-omgevingen of toepassingen op bevroren grond, neemt de slijtage toe en worden de vervangingsintervallen korter. Machines die voornamelijk op voorbereide oppervlakken (asfalt, verdicht grind, beton) worden gebruikt, kunnen daarentegen een levensduur van 6.000 uur of meer bereiken.
De gegevens van de fabrikant geven aan dat CQC TRACK-componenten zijn ontworpen voor een lange levensduur, waarbij de aantoonbare prestaties de standaard aftermarket-componenten aanzienlijk overtreffen.
9.2 Indicatoren voor conditiebewaking en vervanging
Onderhoudspersoneel van de vloot dient de onderrollen regelmatig te inspecteren, doorgaans elke 250 tot 500 bedrijfsuren. Belangrijke indicatoren die aangeven dat de rollen vervangen moeten worden, zijn onder andere:
- Zichtbare slijtageplekken op het loopvlak met een diepte van meer dan 5 mm. Deze slijtageplekken duiden erop dat de rol niet meer goed draait en glijdt in plaats van rolt.
- Gebarsten of gebroken flenzen. Flensbreuken ontstaan doorgaans door stootbelasting of door de opeenhoping van vermoeidheidsscheuren als gevolg van cyclische zijdelingse krachten.
- Zijdelingse speling van de rollen of axiale beweging van meer dan 2 mm. Een te grote axiale speling duidt op slijtage van de bussen of assen en kan leiden tot een verkeerde uitlijning van de rupsbanden.
- Olielekkage uit de afdichtingsgebieden, zichtbaar door vocht, vetophoping of oliespatpatronen op het rupsbandframe.
- Vastgelopen rotatie. Een rol die niet vrij draait wanneer de rupsband van de grond wordt getild, of die tijdens het draaien schurende geluiden maakt, heeft een lagerdefect.
9.3 Installatieparameters
De 800305455-assemblage is ontworpen voor directe mechanische uitwisselbaarheid met het originele onderdeel. Installatie op de XE370CA vereist:
- Het reinigen van de montageoppervlakken van het railframe om vuil en oud afdichtingsmateriaal te verwijderen.
- Controleren of de uitlijnboringen van de assen vrij zijn van beschadigingen of vervormingen.
- Het vastzetten van de borgpennen met het aanhaalmoment zoals beschreven in de XCMG-machinehandleiding.
Het juiste aanhaalmoment is cruciaal; te weinig aanhaalmoment kan axiale beweging veroorzaken die het afdichtingscontact in gevaar brengt, terwijl te veel aanhaalmoment de montageflens kan vervormen of het uiteinde van de as kan beschadigen.
9.4 Richtlijnen voor opslag en hantering
Voordat de rol wordt geïnstalleerd, moet deze droog worden opgeslagen, bij voorkeur in een dampdichte verpakking om corrosie van de bewerkte oppervlakken te voorkomen. De rol moet horizontaal op een vlakke ondergrond worden opgeslagen; het rechtop bewaren van een rol kan de afdichtingsvlakken beschadigen of de eindkap vervormen.
Het rollen of laten vallen van de assemblage brengt het risico met zich mee dat de flensgeometrie of de afdichtingsvlakken beschadigd raken. De assemblage moet daarom worden opgetild en niet gerold. Bij langdurige opslag van meer dan zes maanden moet de rol periodiek (elke 30-60 dagen) worden gedraaid om het smeermiddel over de lageroppervlakken te verdelen en plaatselijke galvanische corrosie te voorkomen die kan optreden wanneer de volledige busbelasting statisch op één punt van de as blijft.
10. Samenvatting van de technische specificaties
| Parameter | Specificatie |
|---|---|
| OEM-onderdeelnummer | 800305455 |
| Componenttype | Onderste rolassemblage van de rupsband / Onderste rol |
| Hostmachinemodel | XCMG XE370CA Hydraulische graafmachine |
| Bedrijfsgewicht van de machine | 36.600–38.500 kg (afhankelijk van de configuratie) |
| Flensconfiguratie | Dubbele flens, integraal gesmeed |
| Materiaal van de rolbehuizing | Gesmeed microgelegeerd boorstaal (40MnB / 50Mn) |
| Asmateriaal | Gehard en getemperd gelegeerd staal (klasse 42CrMo) |
| Lagertype | Gesinterde bronzen/tinbrons bus, geperste passing, oliegroef |
| Afdichtingstype | Dubbele zwevende oliekeerringen (hoogchroomlegering + O-ring van synthetisch rubber) |
| Hardheid van het loopoppervlak | HRC 52–58 |
| Geharde behuizing diepte | 8–12 mm (zware uitvoering) |
| Kernhardheid | HRC 28–35 (rolmantel); ≥ HRC 30 (as) |
| Hardheid van het asoppervlak | HRC 48–55 |
| Kwaliteitscertificeringen | ISO 9001:2015; CQC-productcertificering |
| Fabrikant | Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd. (CQC TRACK) |
| Aanbodmodel | Rechtstreeks van de fabriek, fabrikant (OEM-kwaliteit / ODM-prijs) |
| Wereldwijde logistiek | Noord-Amerika, Europa, Afrika, Zuidoost-Azië, Midden-Oosten |
| Levertijd (standaardhoeveelheid) | 15-30 dagen |
| Levensduur (onder normale omstandigheden) | 3.000–5.000 bedrijfsuren |
11. Conclusie
De XCMG XE370CA 800305455 rupsbandonderrol van CQC TRACK is een volledig ontworpen vervangingsonderdeel voor het onderstel, vervaardigd met strenge procescontrole, geavanceerd metallurgisch ontwerp en directe levering vanuit de fabriek. Voor wagenparkbeheerders en inkoopspecialisten die hun strategie voor XCMG-graafmachineonderdelen optimaliseren, biedt deze assemblage gedocumenteerde prestatiekarakteristieken die zijn afgestemd op het 36,6-tons machineplatform, met diepe inductieharding (8–12 mm), dubbele afdichting ter bescherming tegen vervuiling en dubbele kwaliteitsborging door zowel ISO 9001:2015-systeemcertificering als CQC-productcertificering.
Het directe inkoopmodel van de fabrikant biedt een voordeel in de toeleveringsketen ten opzichte van distributiekanalen met meerdere niveaus. Het ondersteunt zowel vervangingsbestellingen voor individuele machines als voorraadbeheer voor distributeurs. Met gevestigde logistieke mogelijkheden naar Noord-Amerika, Europa, Afrika en Zuidoost-Azië, volledige OEM- en maatwerkproductiecapaciteit, concurrerende levertijden (15-30 dagen) en een gedocumenteerde langere levensduur (tot 30% langer dan standaard aftermarket-onderdelen), positioneert CQC TRACK de 800305455-assemblage als een technisch robuust en economisch efficiënt alternatief binnen de aftermarket voor rupsgraafmachineonderstellen.
Voor inkoopvragen, technische specificaties of maatwerk kunt u rechtstreeks contact opnemen met de fabrikant via de officiële CQC TRACK-kanalen.









