XCMG XE370CA 800305455 Spodný valček pásu / Výrobca a továreň na komponenty podvozku pre ťažké bagre / CQCTRACK / OEM kvalita ODM cena
Technická biela kniha
XCMG XE370CA800305455 /800345727Spodný valček pásu: Komponenty podvozku pre ťažké pásové rýpadlá — Priamo od výrobcu a z továrne (kvalita CQCTRACK / OEM, cena ODM)
1. Stručný prehľad: Predefinovanie štandardu podvozku
V segmente stredných až veľkých hydraulických rýpadiel zaberá trieda 36 – 37 metrických ton jedinečne náročné prevádzkové prostredie. Stroje v tejto hmotnostnej kategórii sa nasadzujú pri zemných prácach, podporných ťažobných operáciách, nakladaní v lomoch, rozvoji ťažkej infraštruktúry a výkopových prácach základov – v prostrediach, kde integrita podvozku priamo určuje dostupnosť stroja a v konečnom dôsledku ziskovosť projektu. XCMG XE370CA je vlajkovou loďou modelu v tejto triede a jeho spodná kladka pásu (číslo dielu OEM)800305455) slúži ako kritické nosné rozhranie medzi podstatnou hmotnosťou stroja a zemou pod ním.
Tento dokument poskytuje komplexný technický opis XCMG XE370CA 800305455 /800345727Zostava spodného valčeka pásu vyrobená spoločnosťou CQC TRACK (Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd.). Táto zostava, navrhnutá ako utesnený, doživotne mazaný vysokovýkonný spodný valec, podopiera prevádzkovú hmotnosť stroja, rozkladá dynamické zaťaženie cez pás, udržiava presné zarovnanie pásu počas priamej jazdy a otáčania a absorbuje neúprosné nárazy, ktoré sú charakteristické pre náročné stavebné a banské prostredie.
Tento produkt sa zásadne nelíši len rozmerovou presnosťou – je to technická dôslednosť, ktorá riadi každú fázu jeho výrobného životného cyklu. Každá zostava valcov, vyrobená v zariadení s certifikátom ISO 9001:2015 a v súlade s protokolmi čínskej certifikácie kvality (CQC), pochádza z výrobného systému, ktorý počas celého výrobného procesu zabezpečuje metalurgickú integritu, presnosť obrábania, rovnomernosť tepelného spracovania a overovanie integrity tesnenia. Dodávateľ, CQC TRACK, funguje ako priamy dodávateľ, čím eliminuje viacerých sprostredkovateľov, ktorí zvyčajne zvyšujú náklady a znižujú transparentnosť dodávateľského reťazca.
Táto biela kniha je určená pre odborníkov v oblasti obstarávania, technikov údržby vozového parku a predajcov zariadení. Pokračuje analýzou platformy hostiteľského stroja a identifikáciou čísel dielov, pokračuje dôkladnou inžinierskou dekonštrukciou, špecifikáciami materiálovej vedy, rámcami zabezpečenia kvality a končí výhodami dodávateľského reťazca, ktoré sú vlastné výrobnému modelu OEM Quality / ODM Price.
2. Hostiteľský počítač XCMG XE370CA: Prehľad technickej platformy
2.1 Klasifikácia strojov a prevádzkový profil
XCMG XE370CA je hydraulické pásové rýpadlo s nosnosťou 36 – 37 metrických ton – stroj, ktorý sa stal všeobecne uznávaným ako jedno z najpopulárnejších rýpadiel triedy 40 ton, ktoré sa objavili v čínskom sektore ťažkých strojov. Je skonštruované s ohľadom na výkon, odolnosť a palivovú účinnosť, vďaka čomu je obzvlášť vhodné pre zemné práce, banské práce, výstavbu tunelov, komunálnu infraštruktúru, výstavbu diaľnic a mostov, výstavbu prístavov a ďalšie náročné aplikácie.
Stroj obsahuje bezproblémovo integrovaný hydraulický systém, ktorý zaisťuje optimálny výkon pri vysokoúčinných a náročných prevádzkach. Kľúčové konštrukčné komponenty sú vyrobené z dovážanej vysokopevnostnej a odolnej ocele, čo zvyšuje prispôsobivosť stroja náročným pracovným podmienkam.
2.2 Špecifikácie hnacieho ústrojenstva a hydraulického systému
Model XE370CA poháňa vznetový motor ISUZU AA-6HK1XQP, šesťvalcový, štvortaktný, vodou chladený, preplňovaný turbodúchadlom s priamym vstrekovaním a medzichladením vzduch-vzduch. Medzi kľúčové parametre motora patria:
| Parameter | Špecifikácia |
|---|---|
| Menovitý výkon | 190,5 kW pri 2 000 ot./min |
| Maximálny krútiaci moment | 872,8 N·m pri 1 700 ot./min |
| Posun | 7,79 l |
| Valce | 6 |
| Objem palivovej nádrže | 630 l |
Hydraulický systém je vybavený dvoma hlavnými piestovými čerpadlami s kombinovaným prietokom 2 × 320 l/min – čo je značný prietok, ktorý umožňuje súčasné a vysokorýchlostné ovládanie funkcií kopania, otáčania a pojazdu. Tlaky hlavných poistných ventilov sú nastavené na 31,5 MPa / 34,3 MPa, pričom systém pojazdu pracuje pri tlaku 34,3 MPa a systém otáčania pri tlaku 27,5 MPa. Riadiaci systém udržiava tlak na úrovni 3,9 MPa.
2.3 Kontext hmotnosti stroja a zaťaženia podvozku
Prevádzková hmotnosť modelu XE370CA je zdokumentovaná vo viacerých zdrojoch s miernymi odchýlkami odrážajúcimi rozdiely v konfigurácii. Primárna špecifikácia je 36 600 kg (približne 80 689 libier), hoci niektoré regionálne varianty sú uvedené na 38 500 kg, ak sú vybavené dodatočnými protizávažiami alebo väčšími lyžicami. Objem lyžice sa štandardne pohybuje od 1,4 do 1,8 m³, pričom v špecifických konfiguráciách je k dispozícii aj možnosť 2,3 m³.
Z hľadiska konštrukcie podvozku vzťah medzi hmotnosťou stroja a kontaktnou plochou so zemou predstavuje tlak na zem 66,6 kPa – číslo, ktoré definuje zaťaženie na jednotku plochy, ktoré musí celý systém podvozku zvládnuť. Stroj dosahuje stúpavosť ≥35 stupňov, čo umožňuje prechádzať svahmi, ktoré kladú značné bočné tlakové sily na príruby spodných valcov.
Maximálna ťažná sila je dimenzovaná na 285 kN, zatiaľ čo kopacia sila lyžice dosahuje 242 – 263 kN v závislosti od konfigurácie a metodiky merania. Tieto sily generujú značné dynamické zaťaženie, ktoré sa prenáša cez pásovú reťaz na spodné valce, najmä počas agresívnych kopacích cyklov a manévrov otáčania v protismere.
2.4 Rozmery podvozku
Rozmery podvozku modelu XE370CA definujú priestorový rámec, v ktorom musí fungovať zostava spodných valčekov pásu. Medzi kľúčové parametre patria:
| Parameter | Hodnota (mm) |
|---|---|
| Celková dĺžka trate | 5 035 |
| Rázvor kolies (rozchod kolies na zemi) | 4 040 |
| Rozchod koľají | 2 590 |
| Šírka pásovej obuvi | 600 |
| Celková šírka podvozku | 3 190 |
| Minimálna svetlá výška | 500 |
Rázvor kolies 4 040 mm – vzdialenosť medzi osou predného napínacieho kolesa a osou zadného ozubeného kolesa – určuje rozostup medzi spodnými valčekmi pozdĺž rámu podvozku. Rozchod koľají 2 590 mm určuje bočnú vzdialenosť medzi ľavou a pravou zostavou pásu, ktorá v spojení s ťažiskom stroja definuje obálku stability pri nakláňaní a bočné zaťaženie, ktorému musí odolávať každá príruba spodného valčeka.
Šírka pásov 600 mm poskytuje značnú kontaktnú plochu, ktorá znižuje tlak na zem, ale zodpovedajúcim spôsobom zvyšuje bočný pákový efekt pôsobiaci na príruby spodných valcov, keď stroj prechádza bočnými svahmi alebo vykonáva protibežné otáčanie. Vzťah medzi týmito rozmerovými parametrami a očakávaniami týkajúcimi sa konštrukcie spodných valcov bude ďalej preskúmaný v časti o technickej dekonštrukcii.
3. Identifikácia produktu a krížové odkazy
3.1 Primárne číslo dielu OEM
Hlavnou súčasťou tohto technického dokumentu je zostava spodného valčeka pásu XCMG 800305455 800345727. Toto číslo dielu zodpovedá kompletnému spodnému valčeku pásu – v priemyselnej terminológii sa tiež označuje ako spodný valec, zostava valčeka pásu, spodný nosný valec alebo podporný valec podvozku – pôvodne navrhnutý pre hydraulické rýpadlo XCMG XE370CA.
Číslo dielu 800305455 je oficiálne označenie výrobcu originálneho zariadenia (OEM). Toto číslo by malo byť uvedené vo všetkej dokumentácii k obstarávaniu, záznamoch o údržbe a katalógoch dielov, aby sa zabezpečilo presné krížové odkazovanie. Zostava je navrhnutá pre priamu mechanickú zameniteľnosť 1:1 s pôvodným komponentom, čo nevyžaduje žiadne úpravy montážnych výstupkov rámu pásu, otvorov pre zarovnanie hriadeľov alebo umiestnenia upevňovacích prvkov na mieste.
3.2 Kontext podvozkového systému
Podvozok modelu XCMG XE370CA je v oficiálnej dokumentácii k dielom XCMG katalogizovaný ako zostava podvozku (312600163) ako montážna skupina. V rámci tejto montážnej skupiny pracuje pásová reťaz (800305454) v súčinnosti so spodnými valčekmi pásu a tvorí kompletný systém pohonu pásu. Zostava spodných valčekov 800305455 je teda súčasťou tohto väčšieho ekosystému podvozku a priamo prepojuje pásovú reťaz 800305454 a sedlové úchyty rámu pásu.
3.3 Značka a certifikácie dodávateľa
Dodávateľom tejto zostavy je spoločnosť CQC TRACK (Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd.), výrobca so sídlom v čínskom Quanzhou, ktorého hlavná činnosť zahŕňa diely podvozku rýpadiel a buldozérov vrátane pásových kladiek, nosných kladiek, ozubených kolies, napínacích kolies, zostáv pásových reťazí a pásových pätiek. Výrobný závod je držiteľom certifikácie ISO 9001:2015 a prevádzkuje sa v rámci produktovej certifikácie CQC, ktorá poskytuje dvojvrstvové zabezpečenie kvality, ktoré mnohí dodávatelia náhradných dielov nedodržiavajú.
Značka dodávateľa – CQCTRACK – je na globálnom trhu s dielmi pre stavebné stroje etablovaná ako zdroj podvozkových komponentov v kvalite OEM. Vďaka priamemu odberu priamo z továrne dodávateľ eliminuje viacero úrovní distribúcie, čo umožňuje dodržiavať štandardy kvality OEM aj cenové štruktúry ODM, ktoré zlepšujú celkové náklady na vlastníctvo pre prevádzkovateľov vozových parkov.
4. Inžinierska dekonštrukcia: Anatómia spodnej valčekovej zostavy 800305455
Zostava spodných valčekov pásu je precízne vyrobená kompozitná jednotka pozostávajúca z viacerých interagujúcich subsystémov. Výber materiálu, výrobná metodika a rozmerové tolerancie každého subsystému musia fungovať spoločne, aby sa dosiahli očakávania týkajúce sa výkonu 36,6-tonového hostiteľského stroja. Nasledujúce časti poskytujú podrobnú analýzu funkcie každého komponentu v rámci zostavy.
4.1 Systém plášťa valčeka a príruby
Funkcia: Plášť valčeka tvorí primárnu kontaktnú plochu s puzdrami reťaze pásov a prostredníctvom týchto puzdier so zemou. Počas pohybu stroja sa otáča okolo stacionárneho hriadeľa a jeho vonkajší povrch behúňa je v neustálom klznom a valivom kontakte s abrazívnymi materiálmi.
Výber materiálu: Plášť valca je presne kovaný z mikrolegovanej bórovej ocele na mieru, typicky z radov tried 40MnB alebo 50Mn. Prídavky bóru zlepšujú kaliteľnosť, čo umožňuje materiálu dosiahnuť hrúbky prekalených prierezov aj v ťažkých prierezoch charakteristických pre spodný valec triedy 36 – 37 ton. Kovanie – namiesto odlievania – zarovnáva tok zŕn kovu pozdĺž hlavných osí napätia komponentu, čím sa dosahuje smerová pevnosť, ktorú odlievané ekvivalenty nedokážu dosiahnuť, a ponúka sa vynikajúca odolnosť voči nárazom, rázom a šíreniu únavových trhlín.
Konfigurácia príruby: Plášť valca obsahuje integrované dvojité príruby – konštrukčné riešenie, ktoré odráža požiadavky na bočné zaťaženie prevádzkového prostredia XE370CA. Tieto príruby sú presne opracované na špecifické výšky a hrúbky, ktoré sú navrhnuté tak, aby zabezpečili kontaktné vedenie s vnútornými skupinami článkov pásovej reťaze. Konštrukcia s dvojitou prírubou zabraňuje bočnému skĺznutiu pásovej reťaze z valca počas otáčania rýpadla, prechodu cez bočný svah alebo nerovného terénu.
V kontexte XE370CA s rozchodom koľají 2 590 mm a tlakom na podložie 66,6 kPa môžu byť bočné sily generované počas protibežného otáčania značné. Konfigurácia s dvojitou prírubou je špecificky navrhnutá tak, aby poskytovala pozitívne bočné obmedzenie, ktoré zabraňuje vykoľajeniu, čo môže spôsobiť rozsiahle poškodenie ozubených kolies, napínacích kolies a rámov koľají, ako aj vytvoriť značné bezpečnostné riziká na aktívnych pracoviskách.
Integrita výroby: Proces kovania zabezpečuje, že prechodová zóna medzi prírubou a plášťom si udržiava rovnomernú hrúbku steny bez stúpačiek koncentrácie napätia, ktoré by mohli slúžiť ako miesta vzniku trhlín pri cyklickom zaťažení. Po kovaní a hrubom obrábaní prechádza plášť viacerými fázami tepelného spracovania – podrobne opísanými v časti 5 – aby sa dosiahla požadovaná kombinácia povrchovej tvrdosti a húževnatosti jadra.
4.2 Centrálny hriadeľ
Funkcia: Hriadeľ slúži ako stacionárne konštrukčné jadro celej zostavy. Počas prevádzky sa neotáča; namiesto toho sa okolo hriadeľa otáča plášť valčeka prostredníctvom medziľahlých ložiskových puzdier. Hriadeľ rovnomerne rozkladá zaťažovacie sily pozdĺž svojej dĺžky a poskytuje montážne rozhrania, ktoré upevňujú zostavu valčeka k rámu koľajnice.
Výber materiálu: Hriadeľ je vyrobený z kalenej a popúšťanej legovanej ocele, typicky triedy 42CrMo. Táto chróm-molybdénová zliatina ponúka optimalizovanú rovnováhu medzi pevnosťou v ťahu, odolnosťou proti únave a húževnatosťou – vlastnosti nevyhnutné pre súčiastku, ktorá musí odolávať vysokému statickému zaťaženiu aj opakovaným rázovým cyklom bez deformácie alebo lomu.
Požiadavky na povrchovú úpravu: Čapy hriadeľa sú presne brúsené na jemnú povrchovú úpravu meranú v mikrometrových rozsahoch Ra. Táto kvalita povrchu nie je len kozmetická; priamo znižuje koeficienty trenia na kontaktných plochách ložiska a zaisťuje konzistentný vývoj mazacieho filmu pri zaťažení. Drsný povrch hriadeľa bude obrusovať puzdro ložiska, čím sa budú vytvárať úlomky opotrebenia, ktoré kontaminujú mazivo a urýchľujú degradáciu tesnenia.
Montážna konfigurácia: Konce hriadeľov majú montážne plošky alebo otvory pre čapy, ktoré upevňujú zostavu valčeka k sedlovým úchytom rámu pásu pomocou kalených poistných čapov. Tieto montážne rozhrania zabezpečujú pozitívne axiálne umiestnenie a zabraňujú otáčaniu hriadeľa vzhľadom na rám pásu, čím sa zabezpečuje, že všetok relatívny pohyb sa deje na rozhraní medzi puzdrom valčeka, puzdrom a hriadeľom.
4.3 Systém ložiskových puzdier
Funkcia: Puzdro ložiska je kritickým rozhraním medzi rotujúcim plášťom valčeka a stacionárnym hriadeľom. Musí prispôsobiť sa rotačnému pohybu a zároveň prenášať vysoké radiálne zaťaženie z plášťa na hriadeľ bez nadmerného trenia, opotrebenia alebo hromadenia vôle.
Výber materiálu: Puzdro je vyrobené zo spekaného bronzu alebo špeciálnych zliatin cínu a bronzu. Tieto materiály sú vybrané pre ich optimalizovanú rovnováhu medzi pevnosťou v tlaku, zaliateľnosťou (schopnosťou absorbovať malé cudzie častice bez poškodenia povrchu hriadeľa) a prispôsobivosťou pri menších odchýlkach medzi hriadeľom a puzdrom. Pórovitosť spekaného bronzu slúži aj ako zásobník maziva, ktorý zadržiava olej vo svojej mikroštruktúre na udržanie mazania počas štartu a v podmienkach krátkodobého nedostatku oleja.
Regulácia vôle: Vnútorný priemer puzdra je opracovaný na kontrolovanú vôľu s čapom hriadeľa, zvyčajne v rozsahu 0,08 až 0,15 mm. Táto vôľa umožňuje tvorbu mazacieho filmu a zároveň zabraňuje nadmernej radiálnej vôli, ktorá by umožnila náraz plášťa valčeka do hriadeľa pri dynamickom zaťažení – čo by rýchlo degradovalo obe súčiastky.
Vlastnosti mazania: Puzdro má na svojom vnútornom povrchu vyfrézované olejové drážky alebo rozvádzacie kanály. Tieto kanály usmerňujú tok maziva cez celé rozhranie ložiska, čím zabezpečujú, že olej dosiahne celú šírku kontaktnej zóny. Počas montáže sa puzdro s riadeným presahovým uložením zatlačí do otvoru valčekového puzdra a zostava sa potom naplní olejom cez uzatvárateľný otvor, čím sa vytvorí utesnená konfigurácia s mazaním na celú dobu životnosti.
4.4 Konfigurácia plávajúceho tesnenia
Funkcia: Tesniaci systém je pravdepodobne najdôležitejším faktorom ovplyvňujúcim výkon spodných valcov rýpadla. Vniknutie bahna, vody, kremičitého prachu alebo jemných abrazívnych častíc vedie k rýchlemu opotrebovaniu puzdier, ryhovaniu hriadeľa, kontaminácii maziva a prípadnému zadretiu zostavy. Model XE370CA, ktorý sa často používa v baníctve a pri zemných prácach, pracuje v prostrediach, kde sú jemné abrazívne častice všadeprítomné.
Konštrukcia tesnenia – konfigurácia dvojitého plávajúceho olejového tesnenia: Zostava 800305455 využíva konfiguráciu dvojitého plávajúceho olejového tesnenia – prístup, ktorý je široko overený v aplikáciách podvozkov stavebných a poľnohospodárskych strojov pre svoju odolnosť v znečistenom prostredí.
Plávajúce tesnenie sa skladá z dvoch primárnych prvkov, ktoré pracujú v protiklade:
- Kovový tesniaci krúžok: Vyrobený z vysoko chrómovej zliatiny kalenej na dosiahnutie povrchovej tvrdosti HRC 55 – 65. Tesniace plochy sú počas výroby lapované do zrkadlovej hladkosti, čím sa vytvára presné tesniace rozhranie s minimálnym potenciálom úniku a vysokou odolnosťou proti opotrebovaniu.
- Syntetický kaučukový O-krúžok: Poskytuje axiálnu pružnú silu, ktorá udržiava tlak na tesniacej ploche aj pri postupnom opotrebovaní komponentov počas tisícok prevádzkových hodín. O-krúžok je umiestnený v drážke za každým kovovým tesniacim krúžkom a jeho elastická deformácia vyvíja konzistentnú silu, aby udržala lapované plochy v kontakte.
Dva tesniace krúžky sú zostavené v protiľahlých pároch, pričom ich prekryté tesniace plochy sa dotýkajú. O-krúžky poskytujú axiálnu pružnú silu, ktorá udržiava tlak na tesniacu plochu. Pri otáčaní valca sa tesniace krúžky môžu radiálne pohybovať, aby sa vyrovnali s menším posunutím hriadeľa alebo tepelnou rozťažnosťou – odtiaľ pochádza termín „plávajúce“ tesnenie. Táto schopnosť plávania robí konfiguráciu jedinečne tolerantnou voči rázovým zaťaženiam a ohýbaniu rámu, ku ktorým dochádza počas prevádzky rýpadla.
Vonkajšia ochrana: Tesniaca zostava je ďalej chránená vonkajším okrajom proti nečistotám na telese tesnenia. Tento okraj odkláňa väčšie nečistoty od tesniacich plôch skôr, ako sa dostanú k zraniteľnému rozhraniu medzi prekrývajúcimi sa kovovými krúžkami.
Overenie tesnenia z výroby: Po montáži sa každý valec naplní mazivom a podrobí sa tlakovej skúške tesnosti. Olejová dutina sa natlakuje stlačeným vzduchom na tlak približne 0,4 MPa a celá zostava sa ponorí do vody, aby sa potvrdila neprítomnosť bublín. Táto skúška zabezpečuje, že jednotka opúšťa továreň s overeným tesniacim obalom bez kontaminácie – čo je kritická kvalitatívna kritériá, ktoré odlišujú produkciu CQC TRACK od menej prísnych alternatív na trhu s náhradnými dielmi.
4.5 Koncové kryty a upevňovacie komponenty
Funkcia: Koncové kryty uzatvárajú konce plášťa valčeka, udržiavajú plávajúce tesnenia v správnej axiálnej polohe a poskytujú montážne rozhrania pre upevňovacie kolíky. Slúžia tiež ako vonkajšia bariéra, ktorá zabraňuje vniknutiu veľkých nečistôt na tesniace plochy.
Konštrukčné vlastnosti: Koncové kryty sú vyrobené z kalenej ocele a majú geometriu odkláňajúcu nečistoty, ktorá odvádza cudzí materiál od tesniacich plôch. Maznice alebo závitové plniace otvory oleja sú zvyčajne umiestnené na jednom koncovom kryte, čo umožňuje počiatočné doplnenie maziva počas montáže. V závislosti od špecifikácií zákazníka niektoré varianty zahŕňajú možnosť pravidelného dopĺňania, zatiaľ čo iné sú utesnené na celú dobu životnosti, ktoré nevyžadujú servis v teréne.
Špecifikácie upevňovacích prvkov: Koncové kryty sú upevnené vysokopevnostnými upevňovacími prvkami s kontrolovanými špecifikáciami krútiaceho momentu. Uvoľnené alebo nedostatočne utiahnuté upevňovacie prvky krytov môžu umožniť axiálny pohyb, ktorý znižuje kontaktný tlak tesnenia, čo vedie k predčasnému úniku a vniknutiu nečistôt.
5. Protokol o materiálovej vede a tepelnom spracovaní
Metalurgia materiálu je základným rozlišovacím znakom medzi prémiovými kladkami pásov a náhradnými dielmi komoditnej triedy. Zostava 800305455 využíva triedený materiál a protokol tepelného spracovania, ktoré sú špeciálne optimalizované pre podmienky zaťaženia a opotrebenia charakteristické pre hmotnostnú triedu 36,6 tony modelu XE370CA a typické prevádzkové prostredie.
5.1 Špecifikácia základného materiálu
Plášť valca je vyrobený z mikrolegovanej bórovej ocele z radu 40MnB alebo 50Mn. Prísady bóru zvyšujú kaliteľnosť, čo umožňuje materiálu dosiahnuť rovnomerné profily tvrdosti aj v hrubých prierezoch, ktoré charakterizujú valce spodnej časti rýpadla. Matrica zo zliatiny chrómu a mangánu ponúka vysokú odolnosť proti opotrebovaniu a rázovú húževnatosť v širokom teplotnom rozsahu, čo je vhodné pre lomové prevádzky v horúcom podnebí, kde okolité teploty presahujú 40 °C, ako aj pre zimnú výstavbu v chladných oblastiach, kde teploty klesajú pod -15 °C.
Centrálny hriadeľ je vyrobený z legovanej ocele triedy 42CrMo. Táto chróm-molybdénová zliatina ponúka vysokú pevnosť v ťahu – po tepelnom spracovaní typicky presahujúcu 1 000 MPa – v kombinácii s dobrou húževnatosťou a odolnosťou proti únave. Zloženie obsahuje približne 0,38 – 0,45 % uhlíka, 0,9 – 1,2 % chrómu a 0,15 – 0,30 % molybdénu, čo poskytuje pevnosť potrebnú na udržanie štrukturálnej integrity pri maximálnej ťažnej sile 285 kN modelu XE370CA.
5.2 Proces tepelného spracovania – kalenie a popúšťanie
Po kovaní a hrubom obrábaní sa plášť valca podrobí kaleniu a popúšťaniu (Q&T) – dvojstupňovému tepelnému procesu, ktorý stanovuje základné mechanické vlastnosti komponentu:
- Austenitizácia: Súčiastka sa zahrieva na teploty presahujúce 850 °C, čím sa jej mikroštruktúra mení na austenit.
- Kalenie: Súčiastka sa rýchlo ochladí v oleji alebo polymérnom médiu, čím sa austenit premení na martenzit – tvrdú, pevnú, ale krehkú mikroštruktúru. Rýchlosť ochladzovania sa presne reguluje, aby sa zabránilo deformácii alebo praskaniu, najmä v oblastiach prírub, kde geometrické zmeny vytvárajú koncentrácie napätia.
- Popúšťanie: Kalený komponent sa opätovne zahreje na strednú teplotu (zvyčajne 400 – 600 °C), čím sa zníži vnútorné napätie a zároveň sa zachová vysoká tvrdosť. Teplota popúšťania sa volí na základe požadovanej rovnováhy medzi tvrdosťou (odolnosťou proti opotrebovaniu) a húževnatosťou (odolnosťou voči nárazu).
5.3 Povrchové indukčné kalenie
Po kalení a popúšťaní sa plášť valca lokálne aplikuje na čelné plochy prírub a jazdnú plochu behúňa indukčné kalenie strednej frekvencie. Táto dvojzónová stratégia kalenia je kľúčová:
- Indukčné kalenie využíva elektromagnetickú cievku na rýchle zahriatie iba povrchovej vrstvy súčiastky, po čom nasleduje okamžité kalenie. Proces selektívne kalí zónu opotrebenia, pričom mikroštruktúra jadra zostáva nedotknutá.
- Hĺbka kaleného puzdra je pre náročné aplikácie tejto triedy regulovaná v rozsahu 8 – 12 mm. Táto hĺbka výrazne prevyšuje typické špecifikácie pre trh s náhradnými dielmi, čím sa zabezpečuje, že zóna odolná voči opotrebeniu zostane neporušená aj po tisíckach hodín abrazívneho kontaktu s puzdrami pásových reťazí.
- Tvrdosť povrchu po indukčnom kalení dosahuje HRC 52 – 58, čo priamo zvyšuje odolnosť proti opotrebovaniu v dôsledku abrazívneho oxidu kremičitého, jemných hornín a stavebných sutín, ktoré sú neustále v kontakte s valcovaným povrchom.
5.4 Zachovanie húževnatosti jadra
Jadro plášťa valca, neovplyvnené indukčným kalením, si zachováva tvrdosť v rozsahu HRC 28 – 35. Táto nižšia tvrdosť zodpovedá výrazne vyššej húževnatosti, čo umožňuje jadru absorbovať rázové zaťaženie bez praskania. Táto kombinácia jadra a húževnatosti nie je náhodná: príliš tvrdý a krehký valec by riskoval katastrofálne zlyhanie, keby XE370CA narazil do zakopanej skaly alebo prešiel cez ostrú rímsu pri plnom zaťažení.
V prípade hriadeľa sa procesom tepelného spracovania dosahuje povrchová tvrdosť HRC 48 – 55 v kontaktných zónach ložiskového čapu, zatiaľ čo jadro si zachováva tvrdosť HRC 30 alebo vyššiu, čo zaisťuje, že hriadeľ odoláva ohybu alebo lomu pri špičkovom rázovom zaťažení, ale netrpí nadmerným opotrebovaním na rozhraní ložiska.
5.5 Zdôvodnenie hĺbky zosilneného puzdra
Hĺbka konštrukcie puzdra 8 – 12 mm nie je ľubovoľná. Rozsiahle testovanie opotrebenia v triede rýpadiel s nosnosťou 36 – 37 ton preukázalo, že hĺbky puzdra pod 6 mm sa v abrazívnych podmienkach predčasne opotrebujú, po čom mäkší materiál jadra exponenciálne urýchľuje opotrebovanie. Špecifikácia 8 – 12 mm zabezpečuje, že kalená vrstva pretrváva po väčšinu životnosti valca. Táto predĺžená hĺbka kaleného puzdra sa priamo premieta do dlhšej prevádzkovej životnosti predtým, ako valec dosiahne limity priemeru pre výmenu.
Pre porovnanie, údaje z odvetvia naznačujú, že rozsah 6 – 12 mm pokrýva väčšinu aplikácií ťažkých rýpadiel, pričom varianty špecifické pre bane dostávajú hlbší koniec spektra. Zostava CQC TRACK 800305455 je špecifikovaná na hlbšom konci tohto rozsahu, čo odráža jej zamýšľané použitie v náročných prostrediach zemných prác a lomov.
6. Prevádzkové funkcie a mechanické požiadavky
6.1 Primárne zaťaženie
Spodný valec pásu je primárnym bodom podopretia zaťaženia v podvozkovom systéme rýpadla XE370CA. Hmotnosť stroja s hmotnosťou 36,6 tony, doplnená o dynamické faktory zaťaženia z kopacích síl, zrýchlenia výkyvu výložníka a nárazov, je rozložená medzi sadu spodných valcov na každej strane stroja. Keď sa reťaz pásov počas jazdy otáča, každý valec postupne nesie časť tohto zaťaženia, keď prechádza pod rámom pásu.
Povrch behúňa plášťa valčeka slúži ako priame rozhranie s puzdrami reťaze pásov. Pri každej otáčke reťaze pásov sa puzdrá dotýkajú kaleného povrchu valčeka a odvaľujú sa po ňom. Abrazívne častice sa nevyhnutne zachytávajú medzi týmito pohyblivými povrchmi. Indukčne kalený povrch valčeka odoláva tomuto trojdielnemu oderu, čím sa predlžuje čas, kým dôjde k merateľnému zmenšeniu priemeru behúňa.
Z technického hľadiska je priemer plášťa valčeka – hoci to nie je v aktuálnej špecifikácii uvedené – kritický pre geometriu pásového systému. Opotrebovaný plášť valčeka so zmenšeným priemerom mení geometriu dráhy reťaze pásu, čo ovplyvňuje rozloženie napätia v páse a potenciálne vedie k nerovnomernému opotrebovaniu komponentov podvozku.
6.2 Zarovnanie a navádzanie trate
Spodné valčeky zabezpečujú nepretržité bočné vedenie pásovej reťaze. Dvojité príruby na každom valčeku zachytávajú vnútorné skupiny článkov, čím obmedzujú bočný pohyb v rámci navrhnutých tolerancií. Táto vodiaca funkcia je obzvlášť dôležitá pre XE370CA, ktorý sa používa v aplikáciách, kde sú bežné prejazdy cez bočný svah a agresívne otáčacie manévre.
Počas protibežného otáčania – manévru, pri ktorom sa rýpadlo otáča na jednej koľaji, zatiaľ čo druhá sa pohybuje dopredu – môžu bočné sily na koľajniciach výrazne prekročiť statické rozloženie hmotnosti stroja. Bez správneho vedenia príruby môžu tieto bočné sily posunúť pásovú reťaz z prírub valčekov, čo môže spôsobiť vykoľajenie. Vykoľajenie môže poškodiť ozubené koleso, napínacie koleso, pásovú reťaz a rám koľaje, ako aj predstavovať značné bezpečnostné riziko pre blízky personál.
Dvojitá prírubová konštrukcia zostavy 800305455 zaisťuje pozitívne uchytenie reťaze za všetkých prevádzkových podmienok vrátane maximálnej stúpavosti 35 stupňov hostiteľského stroja. Príruby sú dimenzované a tvarované tak, aby zodpovedali geometrii vnútornej skupiny článkov pásovej reťaze, čím sa zabezpečí, že pásová reťaz zostane usadená na valci aj pri značných bočných silách.
6.3 Riadenie prehnutia koľaje
Previs pásu – kontrolovaný pokles v spodnej časti pásu medzi predným napínacím kolesom a zadným ozubeným kolesom – je rozhodujúci pre životnosť podvozku a výkon stroja. Systém pásov XCMG XE370CA obsahuje hydraulický nastavovač pásu, ktorý udržiava správne napnutie. Príliš voľný previs umožňuje, aby reťaz pásu počas jazdy narážala na rám pásu, čo spôsobuje hluk, vibrácie a zrýchlené opotrebovanie. Príliš tesný previs zvyšuje valivý odpor, znižuje spotrebu paliva, nadmerne zaťažuje koncový prevod a urýchľuje opotrebovanie puzdier reťaze.
Každá spodná kladka slúži ako lokalizovaný oporný bod, ktorý prispieva ku globálnemu profilu previsu pásu. Správne fungujúce spodné kladky udržiavajú správnu vertikálnu polohu reťaze pásu, čím zabezpečujú, že rozloženie previsu medzi napínacím kolesom, kladkami a ozubeným kolesom zodpovedá konštrukčnému zámeru. Opotrebované alebo zadreté kladky narúšajú toto rozloženie previsu, čo spôsobuje lokalizované zmeny napätia, ktoré urýchľujú opotrebovanie špecifických komponentov.
6.4 Útlm nárazu
Spodný valec pásu absorbuje a tlmí nárazy prenášané zo zeme cez pásy na podvozok stroja. Keď model XE370CA prechádza nerovným terénom, prevaľuje sa cez skaly alebo naráža na obrubníky a prekážky, valce fungujú ako prvky tlmiace nárazy. Schopnosť konfigurácie plávajúceho tesnenia prispôsobiť sa radiálnemu vznášaniu – zvyčajne v rozsahu 1 – 3 mm – poskytuje určitý stupeň poddajnosti, ktorý chráni ložiskový systém pred špičkovým rázovým zaťažením.
Húževnatosť jadra plášťa valčeka (HRC 28 – 35) a hriadeľa (HRC 30 alebo vyššia) poskytuje dodatočnú schopnosť absorbovať nárazy. Hriadeľ musí najmä odolávať ohybu pri nárazových zaťaženiach, ktoré by mohli spôsobiť nesprávne zarovnanie ložísk alebo posunutie valčeka vzhľadom na rám koľajnice.
7. Rámec zabezpečenia kvality a certifikácie
7.1 Certifikácia ISO 9001:2015
Výrobný závod si udržiava certifikáciu ISO 9001:2015 vo všetkých výrobných činnostiach. Táto certifikácia vyžaduje zdokumentované systémy riadenia kvality, ktoré upravujú:
- Kvalifikácia dodávateľa surovín a vstupná kontrola
- Protokoly o priebežnej kontrole v každej fáze výroby
- Postupy riešenia nezhôd a nápravných opatrení
- Kalibrácia a údržba kontrolných a testovacích zariadení
- Metriky neustáleho zlepšovania a cykly manažérskej kontroly
- Pripravenosť na audit a pravidelné overovanie treťou stranou
V prípade spodnej valcovej zostavy 800305455 certifikácia ISO 9001:2015 zabezpečuje, že výrobné prostredie je kontrolované, procesy sú dokumentované a odchýlky od normy sú zaznamenávané a riešené systematicky – nie ad hoc.
7.2 Certifikácia produktu CQC
Okrem certifikácie ISO na systémovej úrovni je montáž držiteľom certifikácie produktu CQC od Čínskeho centra pre certifikáciu kvality. CQC predstavuje dobrovoľnú značku certifikácie produktu, ktorá potvrdzuje súlad s čínskymi národnými normami pre kvalitu, bezpečnosť a výkon priemyselných komponentov. Proces certifikácie zahŕňa:
- Typové skúšky: Počiatočné skúšky výrobných vzoriek na overenie súladu so všetkými platnými normami
- Inšpekcia továrne: Pravidelné audity výrobných zariadení na overenie priebežného súladu s predpismi
- Dohľad nad výrobkami: Priebežné testovanie vzoriek odobratých z výrobných šarží s cieľom zistiť akékoľvek zníženie kvality
Certifikácia CQC poskytuje ďalšiu vrstvu overovania kvality, ktorá odlišuje komponenty CQC TRACK od komoditných alternatív na trhu s náhradnými dielmi, ktorým chýba nezávislá certifikácia tretej strany.
7.3 Brány kvality výroby
Každá výrobná dávka zostavy 800305455 prechádza niekoľkými kontrolnými bránami kvality:
Overenie prichádzajúceho materiálu:
- Analýza chemického zloženia všetkých výkovkov pred obrábaním
- Skúšanie mechanických vlastností (pevnosť v ťahu, medza klzu, predĺženie, tvrdosť)
Kontrola rozmerov počas procesu:
- 100 % rozmerové overenie kritických prvkov vrátane priemerov čapov hriadeľa, výšok prírub, rovnobežnosti prírub a polôh montážnych otvorov
- Štatistické riadenie procesov (SPC) monitorovanie kľúčových obrábacích operácií
Skúšanie tvrdosti:
- Overovanie povrchovej tvrdosti indukčne kalených súčiastok odberom vzoriek pomocou kalibrovaných tvrdomerov Rockwell
- Meranie hĺbky náteru na deštruktívne testovaných vzorkách v stanovených intervaloch
- Overenie tvrdosti jadra na zabezpečenie správneho tepelného spracovania
Testovanie integrity tesnenia:
- Každý zmontovaný valec sa naplní mazivom a podrobí sa skúške tesnosti pod tlakom, ako je popísané v časti 4.4.
- Skúšobný tlak a trvanie sú štandardizované a zaznamenávajú sa pre každú jednotku.
Analýza zábehu montáže a trosiek:
- Hotové zostavy prechádzajú kontrolovaným zábehom na testovacích prípravkoch
- Po zábehu sa zostava vyčistí a nečistoty sa analyzujú na prípadné známky vnútornej kontaminácie alebo abnormálneho opotrebenia.
Záverečná vizuálna kontrola:
- Všetky dokončené zostavy prechádzajú záverečnou vizuálnou kontrolou povrchovej úpravy, integrity náteru a presnosti označovania.
7.4 Sledovateľnosť
Čísla výrobných šarží sú vyrazené alebo vyleptané na každej zostave valčeka. Tieto kódy sledovateľnosti prepájajú hotový komponent späť cez celú výrobnú dokumentáciu vrátane:
- Certifikáty materiálov a správy o chemickej analýze
- Záznamy o tepelnom spracovaní so záznamami o teplote a trvaní
- Záznamy o skúškach tvrdosti pre každú výrobnú šaržu
- Záverečné inšpekčné správy a výsledky testov tesnení
Pre medzinárodných zákazníkov, ktorí riešia reklamácie v rámci záruky, vyšetrovania analýz porúch alebo audity zhody, táto sledovateľnosť poskytuje auditovateľnú dokumentáciu, ktorá bežne chýba komoditným produktom. Systém sledovateľnosti tiež umožňuje výrobcovi vykonať analýzu základných príčin, ak sa objaví vzorec porúch v prevádzke, čo vedie k neustálemu zlepšovaniu v celom výrobnom systéme.
7.5 Vyhlásenia o výkone – Predĺžená životnosť
Údaje od výrobcu z odvetvia naznačujú, že komponenty podvozku CQC TRACK sú navrhnuté tak, aby dosahovali predĺženú životnosť – uvádza sa až o 30 % dlhšiu ako u štandardných komponentov z druhovýroby. Toto zlepšenie sa pripisuje kombinácii kovanej konštrukcie z legovanej ocele, hlbokého indukčného kalenia, prémiových plávajúcich tesnení a prísnych kontrol kvality, ktoré presahujú základné požiadavky špecifikácií originálneho vybavenia.
8. Výhody dodávateľského reťazca: Priame získavanie z továrne
8.1 Model priamo od výrobcu
Kupujúci spolupracuje priamo so spoločnosťou CQC TRACK (Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd.) – hlavným výrobcom komponentov podvozku, nie s distribútorom ani obchodnou spoločnosťou. Hlavnou činnosťou spoločnosti sú diely podvozku rýpadiel a buldozérov vrátane pásových kladiek, nosných kladiek, ozubených kolies, napínacích kolies, zostáv pásových reťazí a pásových pätiek.
Tento model priamych dodávok eliminuje viacero úrovní sprostredkovateľov:
- Žiadne prirážky distribútorov
- Žiadne provízie obchodnej spoločnosti
- Neuplatňujú sa žiadne regionálne poplatky pre dovozcov
- Priama komunikácia medzi koncovým používateľom a tímom výrobných inžinierov
Výsledkom je cenová štruktúra, ktorá umožňuje kvalitu OEM za ceny ODM – kombinácia, ktorá je prostredníctvom tradičných distribučných kanálov zriedka dostupná.
8.2 Výrobné kapacity OEM a ODM
Pre zákazníkov so špecifickými požiadavkami nad rámec štandardnej špecifikácie 800305455 ponúka spoločnosť CQC TRACK služby OEM a zákazkovej výroby. Kupujúci môžu poskytnúť výkresy, technické špecifikácie alebo fyzické vzorky a technický tím vyrobí komponenty podľa týchto požiadaviek. Táto možnosť je obzvlášť dôležitá pre zákazníkov, ktorí prevádzkujú:
- Upravené stroje s neštandardnými konfiguráciami podvozku
- Unikátne geometrie pásových reťazí vyžadujúce vlastné profily valčekov
- Špeciálne požiadavky na materiál pre extrémne prevádzkové podmienky (napr. vysoký oder, vystavenie slanej vode, extrémny chlad)
- Veľkoobchodní distribútori hľadajú privátnu značku na komponentoch podvozku
Spoločnosť disponuje inžinierskymi a nástrojovými zdrojmi od viacerých významných značiek vrátane Komatsu, Caterpillar, Hitachi a Liebherr, čo umožňuje získanie odborných znalostí v oblasti inžinierstva naprieč aplikáciami.
8.3 Logistika a globálna exportná kapacita
Spoločnosť CQC TRACK nadviazala logistické partnerstvá, ktoré podporujú prepravu na hlavné svetové trhy:
- Severná Amerika – Priame kontajnerové prepravy cez prístavy na západnom alebo východnom pobreží
- Európa – Námorná preprava do Rotterdamu, Hamburgu alebo Antverp s možnosťou vnútrozemskej distribúcie
- Afrika – Zásielky do hlavných prístavných uzlov v Južnej Afrike, Nigérii, Keni a Ghane
- Juhovýchodná Ázia – Zrýchlená doprava do Singapuru, Jakarty, Bangkoku a Manily
- Blízky východ – Prepravné uzly cez Dubaj a Jebel Ali
Dodacie lehoty objednávok sa zvyčajne pohybujú od 15 do 30 dní pre štandardné výrobné množstvá v závislosti od aktuálneho harmonogramu výroby a konkrétnej objednanej konfigurácie. Rýchle objednávky môžu byť spracované na základe aktuálnej kapacity.
8.4 Množstevné ceny a zmluvy o dodávkach
Pre veľkoodberateľov – vrátane predajcov zariadení, prevádzkovateľov vozových parkov a distribútorov náhradných dielov – výrobca ponúka:
- Odstupňované ceny na základe ročného objemu nákupov
- Prebiehajúce zmluvy o dodávkach s garantovanými cenami a dodacími lehotami
- Dohody o inventúre konsignácie pre hlavných zákazníkov
- Programy riadenia zásob dodávateľmi (VMI) pre kvalifikovaných partnerov
Tieto opatrenia umožňujú predvídateľné riadenie zásob dielov a znižujú prevádzkový kapitál viazaný v bezpečnostných zásobách pre kritické komponenty podvozku.
9. Úvahy o inštalácii, údržbe a životnosti
9.1 Predpokladaná životnosť
Za normálnych prevádzkových podmienok pri zemných prácach a všeobecných stavebných aplikáciách môže vysokovýkonný spodný valec pásu tejto triedy vydržať 3 000 až 5 000 prevádzkových hodín, kým si merateľné opotrebenie vyžaduje výmenu. V náročných podmienkach, ako sú práce v lomoch s vysokým obsahom hornín, abrazívne prostredie s oxidom kremičitým alebo aplikácie v zamrznutej zemi, sa opotrebovanie zrýchľuje a intervaly výmeny sa skracujú. Naopak, stroje prevádzkované predovšetkým na pripravených povrchoch (asfalt, zhutnený štrk, betón) môžu dosiahnuť životnosť až 6 000 hodín alebo viac.
Údaje výrobcu naznačujú, že komponenty CQC TRACK sú navrhnuté pre dlhšiu životnosť, pričom zdokumentovaný výkon výrazne prevyšuje štandardné komponenty z druhovýroby.
9.2 Monitorovanie stavu a indikátory výmeny
Personál údržby vozového parku by mal kontrolovať spodné valce v pravidelných intervaloch, zvyčajne každých 250 až 500 prevádzkových hodín. Medzi kľúčové indikátory, ktoré vyžadujú výmenu valcov, patria:
- Viditeľné ploché škvrny od opotrebenia na klznej ploche s hĺbkou presahujúcou 5 mm. Ploché škvrny naznačujú, že valec sa prestal správne otáčať a skôr sa kĺže, než sa kotúľa.
- Prasknuté alebo zlomené príruby. Zlomeniny prírub sú typicky výsledkom nárazového zaťaženia alebo hromadenia únavových trhlín z cyklických bočných síl.
- Bočná vôľa valčeka alebo axiálny pohyb presahujúci 2 mm. Nadmerná axiálna vôľa indikuje opotrebovanie puzdra alebo hriadeľa a spôsobí nesprávne zarovnanie reťaze pásov.
- Únik oleja z plávajúcich tesnení, o ktorom sa prejavuje vlhkosť, nahromadenie maziva alebo rozstrekovanie oleja na ráme pásu.
- Zaseknuté otáčanie. Valec, ktorý sa voľne neotáča, keď je pás zdvihnutý zo zeme – alebo ktorý počas otáčania vydáva škrípavé zvuky – má poruchu ložiska.
9.3 Parametre inštalácie
Zostava 800305455 je navrhnutá pre priamu mechanickú zameniteľnosť s pôvodným komponentom. Inštalácia na XE370CA vyžaduje:
- Čistenie montážnych plôch rámu koľajníc odstraňovaním nečistôt a starého tesniaceho materiálu
- Overenie, či sú otvory pre zarovnanie hriadeľa bez poškodenia alebo deformácie
- Inštalácia poistných kolíkov s uťahovacím momentom uvedeným v servisnej príručke stroja XCMG
Správny montážny krútiaci moment je kritický; nedostatočné utiahnutie môže spôsobiť axiálny pohyb, ktorý zhorší kontakt tesnenia, zatiaľ čo nadmerné utiahnutie môže zdeformovať montážnu prírubu alebo poškodiť koniec hriadeľa.
9.4 Pokyny pre skladovanie a manipuláciu
Spodné valčeky by sa mali pred inštaláciou skladovať na suchom mieste, najlepšie zabalené v parotesnom obale, aby sa zabránilo korózii obrobených povrchov. Valček by sa mal skladovať v horizontálnej polohe na rovnom povrchu; skladovanie valčeka na jeho konci môže poškodiť tesniace plochy alebo deformovať koncový kryt.
Valcovanie alebo pád zostáv predstavuje riziko poškodenia geometrie príruby alebo tesniacich plôch – manipulácia s nimi by sa mala vykonávať zdvíhaním zostavy, nie valcovaním. Pri dlhodobom skladovaní presahujúcom šesť mesiacov by sa mal valček pravidelne otáčať (každých 30 – 60 dní), aby sa mazivo rozložilo po ložiskových plochách a zabránilo sa lokálnej galvanickej korózii, ktorá môže vzniknúť, keď plné zaťaženie puzdra zostane statické na jednej časti hriadeľa.
10. Súhrn technických špecifikácií
| Parameter | Špecifikácia |
|---|---|
| Číslo dielu OEM | 800305455 |
| Typ komponentu | Spodný valec pásu / Spodný valec |
| Model hostiteľského počítača | Hydraulické rýpadlo XCMG XE370CA |
| Prevádzková hmotnosť stroja | 36 600 – 38 500 kg (v závislosti od konfigurácie) |
| Konfigurácia príruby | Dvojitá príruba, integrálne kovaná |
| Materiál plášťa valca | Kovaná mikrolegovaná bórová oceľ (40MnB / 50Mn) |
| Materiál hriadeľa | Kalená a popúšťaná legovaná oceľ (trieda 42CrMo) |
| Typ ložiska | Puzdro zo spekaného bronzu/cínovo-bronzového materiálu, lisované, drážkované pre olej |
| Typ tesnenia | Dvojité plávajúce olejové tesnenia (zliatina s vysokým obsahom chrómu + O-krúžok zo syntetickej gumy) |
| Tvrdosť bežeckého povrchu | HRC 52–58 |
| Hĺbka kaleného puzdra | 8–12 mm (špecifikácia pre vysoké zaťaženie) |
| Tvrdosť jadra | HRC 28–35 (plášť valčeka); ≥ HRC 30 (hriadeľ) |
| Tvrdosť povrchu hriadeľa | HRC 48–55 |
| Certifikácie kvality | Certifikácia produktu ISO 9001:2015; CQC |
| Výrobca | Spoločnosť Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd. (CQC TRACK) |
| Model dodávok | Priamy predaj od výrobcu, zdroj od výrobcu (kvalita OEM / cena ODM) |
| Globálna logistika | Severná Amerika, Európa, Afrika, juhovýchodná Ázia, Blízky východ |
| Dodacia lehota (štandardné množstvo) | 15–30 dní |
| Životnosť (normálne podmienky) | 3 000 – 5 000 prevádzkových hodín |
11. Záver
Zostava spodného valčeka pásu XCMG XE370CA 800305455 od spoločnosti CQC TRACK predstavuje plne skonštruovaný náhradný komponent podvozku vyrobený s prísnou kontrolou procesov, pokročilým metalurgickým dizajnom a priamymi dodávkami z továrne. Pre manažérov vozového parku a špecialistov na obstarávanie, ktorí optimalizujú svoju stratégiu dielov pre rýpadlá XCMG, táto zostava poskytuje zdokumentované výkonnostné charakteristiky zodpovedajúce 36,6-tonovej strojovej platforme s hlbokým indukčným kalením (8 – 12 mm), ochranou proti kontaminácii s dvojitým plávajúcim tesnením a dvojvrstvovým zabezpečením kvality prostredníctvom certifikácie systému ISO 9001:2015 a certifikácie produktu CQC.
Model priameho získavania od výrobcu poskytuje výhodu dodávateľského reťazca oproti viacúrovňovým distribučným kanálom, pričom podporuje objednávky jednotlivých kusov na výmenu pre jednotlivé stroje aj hromadné skladové zásoby pre distribútorov. Vďaka zavedenej logistike do Severnej Ameriky, Európy, Afriky a juhovýchodnej Ázie, plnej možnosti výroby OEM a zákazkovej výroby, konkurencieschopným dodacím lehotám (15 – 30 dní) a zdokumentovanej predĺženej životnosti (až o 30 % dlhšej ako u štandardných náhradných dielov) spoločnosť CQC TRACK stavia zostavu 800305455 na pozíciu technicky robustnej a ekonomicky efektívnej alternatívy na trhu s náhradnými dielmi pre podvozky pásových rýpadiel.
V prípade otázok týkajúcich sa obstarávania, technických špecifikácií alebo požiadaviek na zákazkovú výrobu je k dispozícii priamy kontakt s výrobcom prostredníctvom oficiálnych kanálov CQC TRACK.









