Komatsu Mini Track Excavator PC75 Tandwielset / 22E2711111 21W2741110 21W2731110 21W2731112 / Bron OEM-fabrikant / CQC TRACK
Komatsu minirupsgraafmachine PC75 tandwielset– OEM-kruisverwijzingsonderdeelnummers 22E2711111, 21W2741110, 21W2731110, 21W2731112
OEM-fabrikant – CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.) – gevestigd in Quanzhou, China
Technische samenvatting
Deze technische publicatie biedt uitgebreide technische documentatie voor de Komatsu PC75 rupsbandtandwielgroep, inclusief OEM-referentieonderdeelnummers.22E-27-11111,21W-27-41110,21W-27-31110, 21W-27-31112—ontworpen voor de Komatsu PC75-serie hydraulische rupsgraafmachines. Deze tandwielassemblages, ook wel eindaandrijftandwielgroepen, aandrijftandwielen of rupsbandtandwielen genoemd, vormen het belangrijkste onderdeel voor de krachtoverbrenging binnen het onderstel van de minigraafmachineklasse van 7-8 ton.
Binnen de PC75-onderstelconstructie fungeert het aandrijftandwiel als het actieve aandrijfelement. Het zet het koppel van de hydraulische motor om in een lineaire trekkracht die de rupsband aandrijft en de hele machine voortbeweegt. Voor Komatsu PC75-graafmachines – machines die veelvuldig worden ingezet op bouwplaatsen, bij nutswerken, landschapsarchitectuur, woningbouw en lichte infrastructuurprojecten in Zuid-Amerika, Australië, Europa, Rusland en Centraal-Azië – is de technische integriteit van de tandwielconstructie van essentieel belang voor de mobiliteit van de machine, de operationele productiviteit en de totale eigendomskosten.
Deze analyse onderzoekt de PC75-tandwielgroep vanuit meerdere technische invalshoeken: functionele technische principes van koppeloverdracht en rupsbandaangrijping, metallurgische samenstelling met gedetailleerde materiaalspecificaties, waaronder 50Mn en 42CrMo gelegeerd staal, geavanceerde productieprocessen met gesloten matrijs warm smeden en precisie CNC-bewerking, uitgebreide warmtebehandelingsprotocollen, waaronder inductieharden tot een oppervlaktehardheid van HRC 52-58, dimensionale specificaties voor de montage van het PC75-onderstel, strenge kwaliteitsborgingsprotocollen, waaronder ISO 9001:2015-certificering, uitgebreide installatieprocedures, slijtagediagnose en vervangingscriteria, regionale marktanalyse voor belangrijke wereldwijde markten en strategische inkoopoverwegingen voor inkoopprofessionals die wereldwijd Komatsu minigraafmachinevloten beheren.
De Komatsu PC75 is een veelzijdige en betrouwbare compacte hydraulische graafmachine, ontworpen voor een breed scala aan bouw-, landschaps- en nutswerkzaamheden, en staat bekend om zijn duurzaamheid en efficiëntie. De PC75UU-3 is een verbeterde versie van de UU-serie met verbeterde hydrauliek, betere motorprestaties en een lager brandstofverbruik. Voor krappe stedelijke omgevingen hebben modellen met een draaicirkel van nul, zoals de PC75UU-serie, de voorkeur.
CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.) is een verticaal geïntegreerde OEM- en ODM-fabrikant met meer dan twintig jaar ervaring in de productie van onderstelcomponenten voor rupsgraafmachines. Het bedrijf heeft zich gevestigd als een van de toonaangevende fabrikanten van onderstelcomponenten in de regio Quanzhou, een vooraanstaand industrieel cluster voor de wereldwijde productie van grondverzetmachines in de provincie Fujian, China. De strategische ligging in Quanzhou biedt uitstekende toegang tot belangrijke internationale havens, waaronder Xiamen en Fuzhou, waardoor efficiënte exportlogistiek naar de wereldwijde markt voor bouwmachines mogelijk is. Met staatsgrond en fabrieksfaciliteiten, en volledig geïntegreerde productielijnen voor smeden, gieten en de productie van complete onderstelcomponenten, is CQC TRACK een verticaal geïntegreerde leverancier van hoogwaardige OEM-onderdelen voor zware rupsgraafmachines.
CQC TRACK heet u van harte welkom om samen te werken en een succesvol, langdurig partnerschap aan te gaan. Het bedrijf produceert een compleet assortiment Komatsu-compatibele onderstelonderdelen voor alle soorten machines, van minigraafmachines tot ultra-klasse machines. Ons assortiment omvat onder andere rupsbandtandwielen, spanrollen, looprollen, draagrollen, rupsbandkettingen en rupsbandschoenen – allemaal vervaardigd volgens OEM-vervangingsnormen, wat garant staat voor een betrouwbare pasvorm, duurzaamheid en stabiele prestaties.
1. Productidentificatie en toepassingsgebied
1.1 Componentnomenclatuur en functioneel overzicht
Een aandrijftandwielassemblage – technisch aangeduid als eindaandrijftandwielgroep, rupsbandtandwiel of tandwielassemblage – is het primaire actieve aandrijfcomponent van het onderstel van de graafmachine. Het is gemonteerd aan de achterzijde van het rupsbandframe en rechtstreeks verbonden met de uitgaande as van de eindaandrijfversnellingsbak. In tegenstelling tot passieve componenten zoals spanwielen of looprollen, die vrij draaien, is het aandrijftandwiel een actief, aangedreven component dat rechtstreeks in de bussen van de rupsband grijpt om de machine aan te drijven.
De belangrijkste functionele verantwoordelijkheden van het aandrijftandwiel zijn:
- Omzetting van koppel naar trekkracht: Het rotatiekoppel dat door de hydraulische rijmotor wordt gegenereerd, wordt via de eindaandrijving omgezet in een lineaire trekkracht die de rupsband en daarmee de 7-8 ton zware machine in beweging brengt.
- Nauwkeurige kettingaangrijping: De ketting grijpt perfect aan op de lagers van de rupsband met behulp van de exacte tandgeometrie, wat zorgt voor een soepele en constante krachtoverbrenging zonder overslaan, vastlopen of overmatige wrijving.
- Belastingverdeling: De aandrijfkracht gelijkmatig verdelen over meerdere tanden en bussen om geconcentreerde spanningspunten te voorkomen die voortijdige slijtage of defecten zouden veroorzaken.
- Richtingscontrole: Werkt samen met het voorste spanwiel en de looprollen om de juiste uitlijning van de rupsbanden te behouden tijdens voorwaartse, achterwaartse en draaibewegingen.
De eindaandrijving bevindt zich in het onderstel van de graafmachine en is verantwoordelijk voor de beweging van de machine. Wanneer de hydraulische motor draait, brengt deze vermogen over naar de versnellingsbak, die dit vermogen vervolgens omzet in koppel en de rupsbandtandwielen aandrijft. Deze tandwielen bewegen op hun beurt de rupsbanden en zorgen ervoor dat de graafmachine vooruit of achteruit beweegt.
1.2 OEM-onderdeelnummers en compatibele graafmachinemodellen
De vier tandwielassemblages die in deze analyse worden beschreven, komen overeen met de exacte technische specificaties van Komatsu OEM en bieden directe uitwisselbaarheid tussen verschillende PC75-varianten en verwante Komatsu-modellen. De onderstaande tabel biedt uitgebreide kruisverwijzingsgegevens:
| OEM-onderdeelnummer | Primaire compatibele Komatsu-modellen | Graafmachineklasse | Beschrijving |
|---|---|---|---|
| 22E-27-11111 | PC75R-2, PC75UU-2, PC75UU-3, PC75UU-7, PC75UR-3, PC78US-5, PC70FR-1, PC60/75UU-7 | 7–8 ton | Aandrijftandwielgroep; configuratie met 20-21 tanden; referentie buitendiameter 474 mm |
| 21W-27-41110 | PC78US-6, PC78US-8, PC78US-10, PC78UU-6, PC78MR-6, PC88MR-6, PC88MR-8, PC88MR-10; Volvo ECR88 | 7–9 ton | Zwaar uitgevoerde tandwiel; compatibel met meerdere merken. |
| 21W-27-31110 | PC75UU-3, PC75UR-3, PC78US-5, PC70FR-1 | 7–8 ton | Gesmede tandwielgroep; standaard PC75-specificatie |
| 21W-27-31112 | PC75UU-3, PC78US-5, PC70FR-1; Yanmar VIO80, VIO75, VIO70, VIO70-2, B7-3, VIO82 | 7–8 ton | Tandwielassemblage; compatibel met diverse merken Yanmar minigraafmachines. |
Het tandwiel 22E-27-11111 is gedocumenteerd voor Komatsu PC60/75UU-7-toepassingen, wat de directe compatibiliteit met de PC75UU-7-variant bevestigt. Bronnen in de industrie geven aan dat de KOMATSU 21W-27-11111 een PC60/75UU-7-tandwiel is, geproduceerd volgens de OEM-specificaties van Komatsu.
Het tandwiel 21W-27-31112 is specifiek gedocumenteerd voor Komatsu PC78US-5, PC75UU-3 en PC70FR-1 graafmachines, evenals Yanmar VIO80, VIO75, VIO70, VIO70-2, B7-3 en VIO82 minigraafmachines. Dit toont een brede compatibiliteit aan tussen Komatsu en Yanmar onderstelsystemen in de 7-8 tonklasse.
Het tandwiel 21W-27-41110 is gedocumenteerd voor Komatsu PC78US-6, PC78US-8, PC78US-10, PC78UU-6, PC78MR-6, PC88MR-6, PC88MR-8 en PC88MR-10 graafmachines, evenals Volvo ECR88 minigraafmachines. Dit bevestigt de compatibiliteit tussen Komatsu en Volvo onderstelsystemen van verschillende merken.
De uitgebreide platformonafhankelijke compatibiliteit van deze tandwielassemblages maakt ze waardevolle onderdelen voor wagenparkbeheerders die meerdere Komatsu-modelgeneraties beheren, en zelfs apparatuur van verschillende merken zoals Yanmar en Volvo.
1.3 Specificaties en onderstelparameters van de Komatsu PC75 graafmachine
De Komatsu PC75-serie vertegenwoordigt de 7-8-tons klasse binnen het Komatsu-productassortiment en biedt aanzienlijke graafprestaties in een compact formaat, geschikt voor krappe werklocaties. De PC75 is een veelzijdige en betrouwbare compacte hydraulische graafmachine die veelvuldig wordt gebruikt in de bouw, landschapsarchitectuur en nutsprojecten.
De onderstaande tabel geeft een overzicht van de technische specificaties van de PC75-serie, gebaseerd op meerdere gezaghebbende bronnen:
| Parameter | PC75R-2 | PC75UU-3 | PC75-1 |
|---|---|---|---|
| Bedrijfsgewicht | 7.160–7.950 kg (15.785–17.527 lb) | 7.490–7.950 kg (16.514–17.527 lb) | 7.400 kg (16.314 lb) |
| Motorvermogen | 50 kW (68 pk) | 54,6 kW (73,2 pk) | 51 kW (68,4 pk) |
| Motormodel | Komatsu 4D95LE-2X | Komatsu S4D95LE-3 | Komatsu 4D98E |
| Verplaatsing | 3,26 L (199 in³) | 3,26 L (199 in³) | 3,4 L (202,5 in³) |
| Inhoud van de emmer | 0,13–0,46 m³ | 0,24–0,64 m³ (0,32–0,84 km³) | 0,3 m³ (0,4 yd³) |
| Maximale graafdiepte | 4,25 m (13,9 ft) | 4,45 m (14,6 ft) | 3,615–4,25 m |
| Maximale graafafstand | — | 6,92 m (22,7 ft) | 6,335–6,65 m |
| Spoorbreedte | — | — | 450 mm (17,72 inch) |
| Spoorbreedte | — | — | 1.650 mm (5,42 ft) |
| Bodemvrijheid | — | 0,4 m (1,3 ft) | 0,4 m (1,32 ft) |
| Bodemdruk | — | — | 32,41 kPa (4,7 psi) |
| Maximale reissnelheid | — | 4,5 km/u (2,8 mph) | 5,1 km/u (3,17 mph) |
| Inhoud brandstoftank | — | — | 100 L (26,5 gal) |
Gegevensbronnen:
De PC75R-2 rupsgraafmachines zijn speciaal ontworpen voor werkzaamheden in krappe ruimtes en moeilijk bereikbare gebieden. Ze beschikken over speciale functies en opties, zijn multifunctionele machines met een zwenkarm en kunnen in aangepaste configuraties worden geleverd.
De PC75UU-3 is een betrouwbare en krachtige graafmachine met indrukwekkende specificaties en prestaties. Van de robuuste motor tot de compacte afmetingen, deze machine is ontworpen om diverse taken met gemak aan te pakken. De PC75UU-3 is een verbeterde versie van de UU-serie met verbeterde hydrauliek, betere motorprestaties en een lager brandstofverbruik.
De PC75-1 is uitgerust met een motor van 68,4 pk en een hydraulische pomp met een debiet van 44,2 gpm, wat een efficiënte en betrouwbare werking op de werklocatie garandeert.
1.4 Configuratie van de onderstelcomponenten
Het onderstel van de Komatsu PC75 is ontworpen voor duurzaamheid en stabiliteit. Belangrijke parameters van het onderstel zijn onder andere:
- Breedte van de baanschoen: 450 mm (standaard voor PC75-1)
- Spoorbreedte: 1.650 mm
- Lengte van de rails op de grond: 2.160 mm (7,09 ft)
- Bodemvrijheid: 400 mm
- Afmetingen rubberen rupsbanden: 450 mm breed, 76 mm steek, 80 schakels voor configuraties met rubberen rupsbanden.
Een handige vuistregel voor het identificeren van onderdelen: een onderdeelnummer identificeert het component, terwijl een machineserienummer de juiste montagereeks bevestigt (serienummers, opties, revisies). Dit principe is essentieel voor een nauwkeurige inkoop van onderdelen.
1.5 Componentarchitectuur en samenstelling van de assemblage
Een complete Komatsu PC75 aandrijftandwielassemblage bestaat uit meerdere nauwkeurig ontworpen subcomponenten, die elk met uiterste precisie zijn vervaardigd voor de onderstelconfiguratie van de minigraafmachine:
- Tandwielrand (tandwiel): Het getande buitenste onderdeel dat direct in contact staat met de lagers van de rupsbandketting. De tanden hebben een nauwkeurige evolvente geometrie die is ontworpen om in te grijpen in de cilindrische lagers van de ketting zonder overmatige wrijving of slijtage te veroorzaken. Voor de PC75-klasse heeft het tandwiel doorgaans 20-21 tanden met een buitendiameter van ongeveer 474 mm. Een tandwiel wordt gedefinieerd als een geprofileerd wiel met tanden of vertanding die in contact staan met een ketting, rupsband of ander geperforeerd of ingedeukt materiaal.
- Naaf (montage-interface): Het centrale gedeelte van het tandwiel dat direct op de flens van de uitgaande naaf van de eindaandrijfmotor wordt vastgeschroefd of via een spieverbinding op de planetaire drager van de uitgaande as wordt gemonteerd. De naaf is voorzien van nauwkeurig geboorde boutgaten met geharde zittingoppervlakken. Montage via spieverbinding of bouten op de planetaire drager van de uitgaande as zorgt voor een solide, slipvrije koppeloverdracht.
- Bevestigingsmateriaal: Sterke bouten, geharde ringen en borgmoeren (doorgaans klasse 10.9 of hoger) waarmee de tandwielvelg aan de aandrijfnaaf wordt bevestigd. Voor de 7-8 ton klasse liggen de aanhaalmomenten voor bouten doorgaans tussen de 250 en 450 Nm, afhankelijk van de specifieke boutmaat.
- Eindoverbrengingsinterface: Het tandwiel is verbonden met de meertraps planetaire tandwielreductie-eindoverbrenging, die planetaire tandwielreductietrappen bevat die het uitgangskoppel voor de aandrijving aanzienlijk verhogen.
- Tandwielconfiguratie: Het PC75-tandwiel heeft doorgaans 20-21 tanden (dit varieert per modeljaar), waarbij industriële referenties 20-21 gaten en een buitendiameter van ongeveer 474 mm aangeven voor dit type tandwiel.
2. Metallurgische samenstelling en smeedtechniek
2.1 Specificaties voor materiaalkwaliteit
CQC TRACK produceert Komatsu kruiskoppelingsaandrijftandwielen van hoogwaardig gelegeerd staal, geselecteerd op basis van hun specifieke mechanische eigenschappen voor onderstellen van 7-8 tons graafmachines. De belangrijkste materiaalsoorten die worden gebruikt, zijn:
50Mn gelegeerd staal: Een hoogwaardig mangaanstaal met superieure slijtvastheid en oppervlaktehardheid. 50Mn-staal wordt veel gebruikt bij de productie van onderdelen voor rupsvoertuigen die onder zware belasting werken, en biedt uitstekende slijtvastheid en slagvastheid. Na warmtebehandeling bereikt 50Mn een oppervlaktehardheid van HRC 48–58 met een hardingsdiepte van 4–6 mm (waarbij HRC 45 wordt bereikt), waardoor het zelfs onder zware werkomstandigheden een uitzonderlijke slagvastheid en slijtvastheid biedt.
42CrMo gelegeerd staal (Premium kwaliteit): Een gesmeed chroom-molybdeen gelegeerd staal met uitzonderlijke sterkte, hoge hardbaarheid en superieure slagvastheid. 42CrMo is een constructiestaal met een gemiddeld koolstofgehalte, hoge sterkte, hoge taaiheid, goede hardbaarheid en uitstekende vermoeiingsweerstand. Voor veeleisende toepassingen waar een lange levensduur cruciaal is, biedt gesmeed 42CrMo de hoogste prestaties. Na afschrikken en temperen bereikt 42CrMo een hardheid van HRC 48-52, en met inductieafschrikken en temperen bereikt de hardheid HRC 54-60.
40Mn2 gelegeerd staal: een chroom-mangaanlegering die een optimale balans biedt tussen oppervlaktehardbaarheid, kernsterkte en kosteneffectiviteit voor toepassingen in minigraafmachines. Dit materiaal reageert goed op inductieve warmtebehandeling, waardoor uniforme hardheidsprofielen met minimale vervorming worden bereikt.
Hoogwaardig gelegeerd staal: De tandwielen worden vervaardigd uit hoogwaardig gelegeerd staal, waardoor de onderdelen bestand zijn tegen extreme spanningen en zware omgevingsomstandigheden die veel voorkomen bij het gebruik van zware machines.
De materiaalkeuze bepaalt direct de levensduur van het tandwiel in omgevingen met hoge slijtage. Bij stalen onderdelen zoals tandwielen zit het kwaliteitsverschil tussen OEM-onderdelen en aftermarket-onderdelen grotendeels in de materiaalkwaliteit en de warmtebehandeling. Deze factoren kunnen worden gemeten en geverifieerd met hardheidstests en metallurgische analyses.
2.2 Smeedtechnologie: De basis voor de productie
De aandrijftandwielen van de Komatsu PC75 worden vervaardigd met behulp van geavanceerde warmsmeedtechnieken met gesloten matrijzen. Smeden is een productieproces waarbij metaal wordt gevormd door middel van plaatselijke drukkrachten, meestal uitgeoefend door een hamer of pers. Het smeedproces biedt verschillende belangrijke voordelen ten opzichte van gegoten alternatieven:
Korrelstroomoriëntatie: Het smeedproces zorgt ervoor dat de korrelstructuur van het materiaal overeenkomt met de geometrie van het tandwiel, waarbij de korrelgrenzen zo georiënteerd zijn dat ze de belangrijkste trek- en drukspanningen tijdens gebruik kunnen weerstaan. Deze korrelstroomoriëntatie is met name belangrijk bij de tandwortelradius, waar de spanningsconcentraties het hoogst zijn. Het smeedproces creëert een superieure korrelstructuur die essentieel is voor het opvangen van schokbelastingen. Het kerntandwiel wordt doorgaans gesmeed uit chroom-molybdeen gelegeerd staal (bijv. 42CrMo, 50Mn). Dit smeedproces zorgt ervoor dat de korrelstroom van het metaal overeenkomt met de vorm van het onderdeel, wat resulteert in een superieure treksterkte en slagvastheid in vergelijking met gegoten alternatieven.
Porositeitseliminatie: De hoge drukkrachten tijdens het smeden elimineren interne holtes en porositeit die anders als scheurinitiatiepunten zouden fungeren onder cyclische belasting. Gegoten componenten kunnen interne porositeit of insluitingen bevatten die als scheurinitiatiepunten kunnen dienen onder herhaalde belastingcycli.
Materiaalconsolidatie: Het smeedproces verhoogt de materiaaldichtheid, wat resulteert in superieure mechanische eigenschappen in vergelijking met gegoten componenten met een gelijkwaardige legeringssamenstelling. De dichte, uniforme microstructuur van gesmeed staal zorgt voor consistente prestaties over de gehele dwarsdoorsnede van het onderdeel.
Oppervlakte-integriteit: Het gesmede oppervlak vertoont een superieure vermoeiingsweerstand dankzij de afwezigheid van gietfouten en de residuele drukspanningen die door het smeedproces zijn ontstaan.
Warmsmeedproces met gesloten matrijs: Het tandwiel ondergaat een meerfasig warmsmeedproces dat bestaat uit primair warmsmeden voor de initiële volumeverdeling, secundair warmsmeden voor het vaststellen van de kernstructuurgeometrie, tertiair warmsmeden voor het bereiken van de uiteindelijke maatnauwkeurigheid en trimmen en doorboren voor het verwijderen van bramen en het vormen van eventuele benodigde doorgaande gaten.
2.3 Precisie CNC-bewerking
Alle kritische oppervlakken van Komatsu kruiskoppelingsaandrijftandwielen worden bewerkt met behulp van moderne CNC-draaibanken, freesmachines en boorcentra die voorbewerking en nabewerking uitvoeren volgens de ISO 2768-mK-normen voor maatnauwkeurigheid. Belangrijke bewerkingsstappen zijn onder andere:
- Tandprofielbewerking: Nauwkeurige bewerking van het tandprofiel van het tandwiel om een exacte drukhoek en steek te garanderen voor een slipvrije aangrijping met de rupsbandlagers. De configuratie met 20-21 tanden vereist een precieze tandafstand en profielgeometrie.
- Boren: Precisieboren van de centrale montageboring om te voldoen aan de exacte specificaties voor de naafaansluiting.
- Boutgaten boren: Nauwkeurig boren van montageboutgaten met exacte positioneringstoleranties.
- Bewerking van het montageoppervlak: Nauwkeurige oppervlaktebewerking van het montageoppervlak van de naaf voor optimale krachtoverdracht.
- Buitendiameterbewerking: Precisiedraaien van de buitendiameter volgens exacte specificaties (circa 474 mm voor de PC75-klasse).
Er worden ultramoderne CNC-tandwielfrees- en draaicentra gebruikt om nauwkeurigheid op micronniveau te bereiken in tandprofiel, steek en montagegaten. Dit garandeert een perfecte uitlijning en vermindert trillingen tijdens gebruik. Door gebruik te maken van gespecialiseerde hardings- en ontlaattechnieken beschikken de producten over uitstekende mechanische eigenschappen, uitzonderlijke duurzaamheid en een verhoogde weerstand tegen vervorming en breuk.
2.4 Geïntegreerde productieworkflow
De productiekracht van CQC TRACK is gebaseerd op volledige verticale integratie en gecontroleerde, opeenvolgende processen:
- Materiaalvoorziening: Gebruik van hoogwaardige 50Mn-, 42CrMo- en 40Mn2-legeringsstalen via strategische samenwerkingsverbanden met leveranciers, met volledige materiaalcertificering en traceerbaarheid.
- Smeedmogelijkheden: Geavanceerde warmsmeedprocessen met gesloten matrijzen garanderen een optimale korrelstructuur en materiaaldichtheid.
- CNC-bewerkingscentra: Precisiebewerking van alle kritische oppervlakken volgens ISO 2768-mK-toleranties, inclusief nauwkeurig bewerkte tandprofielen en montageoppervlakken.
- Geavanceerde warmtebehandelingslijnen: computergestuurde inductiehardings- en ontlaatovens voor het bereiken van diepe, uniforme oppervlaktehardheidsprofielen.
- Montage en testen: Stofvrije montageomgevingen met dynamische tests op elk afgewerkt tandwiel.
- Antiroestcoating: Industriële verfsystemen die langdurige roestbescherming bieden, verkrijgbaar in zwart, geel of aangepaste kleuren volgens de specificaties van de klant.
3. Warmtebehandelingstechniek
3.1 Metallurgische principes voor tandwieltoepassingen
Warmtebehandeling is de meest cruciale productiestap die de levensduur van aandrijftandwielen in bouwmachines bepaalt. Het warmtebehandelingsproces – voornamelijk afschrikken en temperen – transformeert staal op moleculair niveau, waardoor een nauwkeurige balans tussen hardheid en taaiheid wordt bereikt. Voor onderstelonderdelen bepaalt deze balans hoe lang een onderdeel meegaat voordat vermoeidheid of vervorming optreedt.
Het afkoelingsproces is waar de werkelijke sterkte van staal begint. Het onderdeel wordt verhit tot een kritische temperatuur (doorgaans rond de 850-900 °C), waarbij de kristallijne structuur transformeert in austeniet. Vervolgens wordt het snel afgekoeld, meestal door onderdompeling in water of olie. Deze abrupte temperatuurdaling fixeert de koolstofatomen, waardoor een zeer harde maar broze microstructuur ontstaat die bekend staat als martensiet. Dit creëert het harde, slijtvaste oppervlak dat essentieel is voor tandwieltanden.
Hoewel afschrikken de hardheid verhoogt, introduceert het ook brosheid. Ontlaten is de cruciale vervolgstap die interne spanningen verlicht en de ductiliteit herstelt. Het onderdeel wordt opnieuw verwarmd tot een lagere, gecontroleerde temperatuur (doorgaans tussen 150 en 500 °C) en gedurende een bepaalde tijd op die temperatuur gehouden, alvorens langzaam af te koelen. Dit proces vermindert de extreme hardheid enigszins, maar verbetert de taaiheid, slagvastheid en flexibiliteit aanzienlijk. Het resultaat is een ideale combinatie: een gehard, slijtvast oppervlak en een sterke, flexibele kern – perfect voor tandwielen die dynamische belastingen en schokken moeten weerstaan.
3.2 Specificaties voor inductieharden
De aandrijftandwielen van de Komatsu PC75 ondergaan een inductiehardingsbehandeling om de vereiste hardheid op de tandoppervlakken te bereiken. De tandwielen worden inductief gehard om een slijtvast oppervlak te creëren, terwijl de kern sterk en buigzaam blijft.
De specifieke warmtebehandelingsparameters voor de aandrijftandwielen van de Komatsu PC75 zijn als volgt:
| Parameter | Standaardspecificatie | Premium specificatie |
|---|---|---|
| Oppervlaktehardheid (tandflanken) | HRC 48–54 | HRC 52–58 |
| Casusdiepte | 4–6 mm | 6–8 mm |
| Kernhardheid | HRC 28+ | HRC 30+ |
| Ontlaattemperatuur | 180–200 °C | 180–200 °C |
| Warmtebehandelingsmethode | Inductieharden met temperen | Inductieharden met temperen |
De tandwieltanden ondergaan computergestuurde inductieharding. Dit proces creëert een diepe, constante oppervlaktehardheid (doorgaans 55-62 HRC) op de tandflanken en -wortels – de gebieden met de hoogste contactspanning en slijtage. De kern blijft taai en buigzaam, waardoor structurele veerkracht wordt geboden tegen schokbelastingen.
Door middel van warmtebehandeling wordt een betere hardheid en scheurweerstand tijdens gebruik gegarandeerd, waardoor de levensduur van het tandwiel in veeleisende toepassingen aanzienlijk wordt verlengd.
3.3 Kwaliteitscontrole en consistentie
Effectieve warmtebehandeling vereist strikte kwaliteitscontrole. Fabrikanten moeten continu de temperatuuruniformiteit, de verblijftijd, de afkoelsnelheid en de metallografische structuur bewaken om ervoor te zorgen dat het proces aan de prestatie-eisen voldoet. Het negeren van deze parameters – of het vertrouwen op inconsistente warmtebehandeling – kan de levensduur van componenten drastisch verkorten. Zelfs kleine temperatuurafwijkingen tijdens het afkoelen of temperen kunnen leiden tot ongelijkmatige hardheid, waardoor voortijdige slijtage, scheuren of dimensionale instabiliteit kunnen ontstaan.
Onderdelen die vervaardigd zijn met geavanceerde legeringen en warmtebehandelingen ondergaan strenge tests om een uniforme hardheid, slagvastheid en vermoeiingssterkte te garanderen. Dit kwaliteitsniveau verkleint de kans op onverwachte storingen en zorgt ervoor dat machines langer optimaal blijven presteren.
4. Maatspecificaties
4.1 Maatgegevens van het tandwiel
De Komatsu PC75 tandwielgroep is ontworpen volgens nauwkeurige maatspecificaties voor directe montage op het PC75 rupsbandframe en het eindaandrijfsysteem. Industriële bronnen geven de volgende maatreferentie voor tandwielen in deze klasse:
| Dimensie | Waarde | Eenheid | Beschrijving |
|---|---|---|---|
| Buitendiameter (OD) | 474 | mm | Totale buitendiameter van het tandwiel (referentie) |
| Gewicht | 36 | kg | Geschat gewicht van de componenten |
| Aantal gaten | 20–21 | Gaten | Configuratie van de montagegaten |
| Aantal tanden | 20–21 | Tanden | aantal tanden van het tandwiel |
Volgens bronnen in de industrie hebben tandwielen die geschikt zijn voor KOMATSU- en CATERPILLAR-toepassingen in deze klasse doorgaans 20-21 gaten, een buitendiameter van 474 mm en een gewicht van ongeveer 36 kg. Deze specificaties komen overeen met de PC75-klasse van minigraafmachines.
4.2 Parameters voor de montage van het onderstel
Het onderstel van de Komatsu PC75-1 heeft de volgende kenmerken:
- Spoorbreedte: 450 mm
- Spoorbreedte: 1.650 mm (5,42 ft)
- Lengte van de rails op de grond: 2.160 mm (7,09 ft)
- Bodemvrijheid: 400 mm
- Bodemdruk: 32,41 kPa (4,7 psi)
- Maximale rijsnelheid: 5,1 km/u (3,17 mph)
4.3 Configuratie van de tandwielmontage
Het onderstel van de Komatsu PC75 is voorzien van een robuust aandrijfsysteem dat de volgende componenten omvat:
- Aandrijfversnellingsbak: Deze bevindt zich in het onderstel en is verbonden met de hydraulische motor en de aandrijftandwielen van de rupsbanden. De versnellingsbak zet de hydraulische energie om in koppel en drijft de aandrijftandwielen van de rupsbanden aan.
- Tandwielmontage-interface: Het tandwiel wordt met bouten (20-21 boutgaten) aan de uitgaande planetaire drager bevestigd, wat zorgt voor een solide en slipvrije koppeloverdracht.
- Afdichtingssysteem: Zwevende vlakafdichting met labyrintvoorafdichtingen voorkomt het binnendringen van verontreinigingen en het lekken van smeermiddel.
5. Kwaliteitsborging en testprotocollen
5.1 ISO 9001:2015 gecertificeerde productie
CQC TRACK werkt volgens ISO 9001:2015 gecertificeerde kwaliteitsmanagementsystemen, waarbij componenten traceerbaar zijn vanaf de ontvangst van de grondstoffen tot de uiteindelijke assemblage. Het kwaliteitsmanagementsysteem omvat alle productiestadia:
- Materiaalcertificering: Certificering van de binnenkomende grondstoffen, waarbij de legeringssamenstelling en mechanische eigenschappen worden geverifieerd aan de hand van industrienormen, inclusief fabriekstestcertificaten voor 50Mn-, 42CrMo- en 40Mn2-staal.
- Maatcontrole: Inspectie van alle kritische afmetingen met behulp van gekalibreerde meetapparatuur, waaronder een coördinatenmeetmachine (CMM) en precisie-meetinstrumenten.
- Validatie van warmtebehandeling: Verificatie van hardheidsprofielen en indringdiepte met behulp van gekalibreerde Rockwell-hardheidsmeters en metallografisch onderzoek.
- Eindtest: Dynamische testen en kwaliteitscontrole
5.2 Kwaliteitsnormen voor Komatsu-onderstelonderdelen
Onderdelen voor het onderstel van Komatsu-graafmachines zijn ontworpen voor zware omstandigheden in de bouw. Deze componenten zijn ontworpen om de duurzaamheid en operationele efficiëntie te verbeteren en worden geproduceerd volgens de OEM-vervangingsnormen. Belangrijke kwaliteitskenmerken zijn onder meer:
- Hoogwaardige materiaaltechnologie: De componenten zijn vervaardigd van hoogwaardig gelegeerd staal.
- Nauwkeurig ontworpen: De nauwkeurig gefreesde tandwieltanden zorgen voor een soepele aangrijping van de rupsbanden.
- Zware prestaties: Robuust draagvermogen, geschikt voor continu gebruik tot 8 ton in ruig terrein.
- Nabewerking: Nabewerking zorgt ervoor dat het tandwiel een glad oppervlak en nauwkeurige precisie krijgt.
5.3 Garantie en verwachte levensduur
De standaard garantieperiode voor aandrijftandwielen van de aftermarket varieert doorgaans van 12 tot 24 maanden, afhankelijk van de fabrikant en de toepassing. Voor Komatsu PC75-tandwielen geproduceerd door CQC TRACK zijn de garantieperiodes afgestemd op de eisen van de klant en de zwaarte van de toepassing. De verwachte levensduur van PC75-tandwielen in bouwtoepassingen varieert doorgaans van 3.000 tot 6.000 bedrijfsuren, afhankelijk van de bodemgesteldheid, de werkwijze van de gebruiker en het onderhoudsschema.
5.4 Bescherming tegen corrosie en verpakking
Het oppervlak van het tandwiel is gecoat met een corrosiewerende industriële verf, verkrijgbaar in zwart, geel of aangepaste kleuren volgens de specificaties van de klant. De coating beschermt het tandwiel tegen roest en blootstelling aan zware weersomstandigheden tijdens opslag en gebruik in het veld.
De afgewerkte tandwielen worden verpakt in roestwerende folie en verzonden op pallets of in gegasde houten kratten die geschikt zijn voor internationaal zeetransport. Elk pakket is voorzien van een etiket met artikelnummer, afmetingen en aantal voor eenvoudige hantering en identificatie in de havens en magazijnen van bestemming. De verpakking voldoet aan de internationale verzendnormen voor zeevrachtexport vanuit Chinese havens (Xiamen, Fuzhou) naar bestemmingen wereldwijd, waarbij de gegasde houten kratten voldoen aan de ISPM 15-fytosanitaire voorschriften. Snelle levering is mogelijk binnen 7-30 dagen, afhankelijk van het ordervolume en de bestemming.
6. Installatie- en railspanningsprocedures
6.1 Voorbereiding vóór de installatie
Een correcte installatie van de aandrijfkettingwielassemblage op een Komatsu PC75-graafmachine is cruciaal voor het behalen van de verwachte levensduur. De volgende procedures moeten worden gevolgd:
- Voorbereiding van de locatie: Parkeer de machine op een vlakke en stevige ondergrond. Zet de parkeerrem aan. Blokkeer de rupsbanden stevig om onbedoelde beweging te voorkomen.
- Componentinspectie: Controleer vóór de installatie de eindaandrijvingsnaaf op slijtage, corrosie of beschadiging van de vertanding. Reinig alle montageoppervlakken grondig en verwijder al het vuil, oude pakkingresten en corrosie.
- Inspectie van de tandwielassemblage: Controleer de nieuwe tandwielassemblage op eventuele transportschade. Controleer of de montagegaten schoon en vrij van vuil zijn.
- Hardwarecontrole: Controleer alle bevestigingsbouten op beschadiging of uitrekking van de schroefdraad. Gebruik voor zware toepassingen nieuwe bouten en ringen van sterkteklasse 10.9 of hoger.
- Eindoverbrengingsinterface: Zorg ervoor dat de montage-interface van het tandwiel correct is uitgelijnd met de planetaire drager van de eindoverbrenging. Monteer de bevestigingsbouten van het tandwiel met het voorgeschreven aanhaalmoment met behulp van een gekalibreerde momentsleutel.
- Aangrijping van de rupsketting: Controleer na de montage van het tandwiel of de rupsketting goed in de tanden van het tandwiel grijpt voordat u de machine in gebruik neemt.
6.2 Specificaties voor het aanhaalmoment van bouten
Voor de Komatsu PC75-klasse graafmachines gelden de volgende koppelwaarden:
- Montagemateriaal: Klasse 10.9 of hoger voor zware toepassingen.
- Aanhaalmoment bouten: 250–450 Nm, afhankelijk van de boutmaat en -configuratie (raadpleeg de Komatsu-servicehandleiding voor modelspecifieke specificaties).
- Koppelpatroon: Verspringend (kruislings) patroon toegepast in drie opeenvolgende stappen
- Anti-seize pasta: Breng vóór de montage een hoogwaardige anti-seize pasta aan op de schroefdraad van de bouten om vastlopen te voorkomen en nauwkeurige koppelmetingen te garanderen.
- Na 2-4 uur gebruik de bouten van de tandwielbevestiging opnieuw vastdraaien met het voorgeschreven aanhaalmoment. Hierbij moet rekening worden gehouden met de initiële inloop en thermische uitzetting.
6.3 Procedure voor het afstellen van de spoorspanning
Na de montage van de tandwielen moet de juiste rupsbandspanning worden ingesteld volgens de specificaties van de Komatsu PC75. De algemene procedure voor graafmachines van 7-8 ton is als volgt:
Stap 1: Voorbereiding – Voer de controle en afstelling uit op een vlakke en stevige ondergrond. Laat de motor stationair draaien, rijd de machine vervolgens een afstand vooruit die gelijk is aan de lengte van de rupsbanden op de grond, en stop de machine langzaam.
Stap 2: Meting – Meet de doorhang van de rupsband als de verticale afstand tussen de bovenkant van de rupsbandketting en de bovenkant van het rupsbandframe, halverwege tussen het voorste spanwiel en de eerste rupsbandrol.
Stap 3: Controle van het standaardbereik – Voor graafmachines in de klasse van 7-8 ton is de juiste doorbuiging van de rupsbanden doorgaans 15-30 mm. Als de doorbuiging buiten het standaardbereik valt, moet deze dienovereenkomstig worden aangepast.
Stap 4: De rupsbandspanning aanpassen – Om de rupsbandspanning te verhogen, pompt u vet door de smeernippel van de rupsbandspanner met behulp van een handmatige vetpomp.
Stap 5: Controle – Na de afstelling laat u de motor stationair draaien op een laag toerental, beweegt u de machine langzaam vooruit over een afstand gelijk aan de lengte van de rupsband op de grond, en controleert u vervolgens de rupsbandspanning opnieuw. Als de spanning niet correct is, stelt u deze opnieuw af.
6.4 Kritische overwegingen bij het spannen
De volgende operationele overwegingen zijn essentieel voor het maximaliseren van de levensduur van de onderdelen van het landingsgestel:
- Bodemomstandigheden: Pas de rupsbandspanning aan op basis van de bodemomstandigheden waarin de machine werkt. Een verhoogde rupsbandspanning verhoogt zowel de belasting als de slijtage van alle onderdelen van het onderstel.
- Slijtagegevolgen: Een onjuist afgestelde rupsband kan problemen en slijtage aan andere onderdelen veroorzaken. Een te strakke rupsband verhoogt de belasting, wat de slijtage van rollen, spanwielen, tandwielen en kettinglagers versnelt.
- Regelmatige controle: De slijtage van pinnen en bussen van het onderstel is afhankelijk van de werkomstandigheden en de bodemgesteldheid. Controleer de rupsbandspanning regelmatig en houd deze binnen het standaardbereik.
- Controle na installatie: Controleer na 2-4 uur gebruik de rupsbandspanning opnieuw en draai de bevestigingsbouten opnieuw aan zoals aangegeven in de Komatsu-servicehandleiding om rekening te houden met de initiële plaatsing en thermische uitzetting.
7. Criteria voor diagnose en vervanging van slijtage
7.1 Primaire slijtage-indicatoren
Voor machinehandelaren, verhuurbedrijven en eindgebruikers die Komatsu PC75-graafmachines beheren, is het vroegtijdig opsporen van slijtage aan de aandrijftandwielen essentieel om secundaire schade aan rupsbanden, rollen en eindaandrijvingen te voorkomen. De volgende slijtage-indicatoren moeten in de gaten worden gehouden:
Tanddiktevermindering: Tanden die tot minder dan 70% van hun oorspronkelijke dikte zijn afgesleten, moeten onmiddellijk worden vervangen. Dit is meetbaar met een gekalibreerde schuifmaat of speciale tandslijtagemeters.
Haakvorming: Wanneer het aandrijfvlak van de tandwieltand een karakteristieke "haak" of ondersneden vorm krijgt, duidt dit op aanzienlijke slijtage die de acceptabele grenzen overschrijdt. Haakvorming vermindert de aandrijfefficiëntie en versnelt de slijtage van de kettinglagers.
Gescheurde wortelgebieden: De wortelradius van de tand moet regelmatig visueel worden geïnspecteerd. Scheuren in het wortelgebied duiden op vermoeidheid door spanning en kunnen, indien niet tijdig behandeld, leiden tot catastrofaal tandverlies. Warmtebehandeling wordt toegepast om een betere scheurweerstand op lange termijn te garanderen.
Verlenging van de boutgaten: Verlenging of vervorming van de montagegaten voor de bouten wijst erop dat het tandwiel met losse bouten heeft gewerkt of dat er te veel koppel is toegepast. Deze situatie brengt de veilige bevestiging van het tandwiel aan de eindaandrijfnaaf in gevaar.
Ongelijkmatige slijtage van de tanden: Als sommige tanden aanzienlijk meer slijtage vertonen dan andere, kan dit duiden op een verkeerde uitlijning tussen het tandwiel en de rupsketting of problemen met de concentriciteit van de uitgaande as van de eindaandrijving.
Tekenen dat uw aandrijfversnellingsbak aan vervanging toe is: Ongebruikelijke geluiden uit de versnellingsbak, verminderde snelheid of vermogen van de graafmachine, olielekkage uit de versnellingsbak, de rupsbanden van de graafmachine bewegen niet gelijkmatig, of de versnellingsbak is beschadigd of versleten tot op het punt van reparatie.
7.2 Planning van vervangingsintervallen
Een goed onderhouden tandwiel verlaagt direct de operationele kosten op lange termijn. Controleer bij het vervangen van de rupsketting altijd de tandwielen en vervang ze indien nodig om te zorgen voor een gelijkmatige slijtage. De economische reden is eenvoudig: het monteren van een nieuwe rupsketting op een versleten tandwiel versnelt de slijtage van de lagers van de nieuwe ketting, waardoor de levensduur van het systeem aanzienlijk wordt verkort. Omgekeerd leidt het monteren van een nieuw tandwiel op een versleten ketting tot versnelde slijtage van de tanden en voortijdige uitval van het tandwiel.
Voor vlootbeheerders is de aanbevolen vervangingsstrategie om het tandwiel en de rupsketting als een complete set te vervangen zodra een van beide componenten het einde van zijn levensduur bereikt. Volgens de beste praktijken in de sector wordt aanbevolen om slijtageonderdelen in sets te vervangen om gelijkmatige slijtage te garanderen en voortijdige defecten te voorkomen. Voor PC75 minigraafmachines in de bouw liggen de geplande vervangingsintervallen voor het onderstel doorgaans tussen de 3.000 en 6.000 bedrijfsuren, afhankelijk van de bodemgesteldheid en het onderhoud.
7.3 Onderhoudsrichtlijnen voor reisversnellingsbakken
Om de levensduur van de eindaandrijving te verlengen, worden volgens de beste praktijken in de branche de volgende aanbevelingen gedaan:
- Regelmatig smeren en olie verversen: goede smering is essentieel voor een goede werking van de versnellingsbak.
- Voorkom overbelasting: overbelast de graafmachine niet en stel deze niet bloot aan extreme temperaturen die de ontwerplimieten overschrijden.
- Regelmatige inspecties en onderhoud: Voer periodieke inspecties uit om problemen vroegtijdig te signaleren.
- Vervang beschadigde onderdelen onmiddellijk: Pak versleten of beschadigde onderdelen direct aan.
- Gebruik hoogwaardige smeermiddelen en vervangingsonderdelen: Gebruik API GL-5 Extreme Pressure (EP) hypoid tandwielolie.
8. Toepassingen op regionale markten
8.1 Zuid-Amerika: Braziliaanse bouw, Chileense infrastructuur en Argentijnse ontwikkeling
De Zuid-Amerikaanse bouwmarkt kent een aanzienlijke vraag naar graafmachines van 7-8 ton, met name in Braziliaanse infrastructuurprojecten (São Paulo, Rio de Janeiro, Belo Horizonte), Chileense stadsontwikkeling (Santiago, Valparaíso, Concepción), Peruaanse bouwprojecten (Lima, Arequipa) en Argentijnse infrastructuurprojecten (Buenos Aires, Córdoba). Komatsu PC75-graafmachines worden op grote schaal ingezet voor nutswerken, woningbouw, terreinvoorbereiding en lichte infrastructuurprojecten.
Voor klanten in Zuid-Amerika bieden de Komatsu-aandrijftandwielen van CQC TRACK een OEM-kwaliteit tegen concurrerende prijzen, met efficiënte logistiek naar Latijns-Amerikaanse bestemmingen zoals Brazilië (havens van Santos en Rio de Janeiro), Chili (havens van Valparaíso en San Antonio), Peru (haven van Callao), Colombia (havens van Buenaventura en Cartagena) en Mexico (havens van Veracruz en Manzanillo).
8.2 Australië: Woningbouw, verhuurvloot en infrastructuur
De Australische markt voor bouw- en verhuurmachines vraagt om aftermarket-onderdelen die voldoen aan of de OEM-prestatienormen overtreffen, met een constante beschikbaarheid. Australische gebruikers zoeken onderdelen die geschikt zijn voor het beoogde doel, van OEM-equivalent of hogere kwaliteit, met betrouwbare toeleveringsketens en gedocumenteerde kwaliteitscertificaten. De Australische markt – inclusief toepassingen in Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Adelaide en regionale centra – gebruikt Komatsu PC75-graafmachines voor woningbouw, het graven van sleuven voor nutsvoorzieningen, landschapsarchitectuur en terreinvoorbereiding.
Bronnen binnen de industrie bevestigen dat VemaTrack een breed assortiment onderstelonderdelen voor Komatsu PC75-machines heeft, waaronder rubberen rupsbanden, spanrollen en tandwielen. Australische onderdelenleveranciers beschikken over een uitgebreide voorraad Komatsu-onderstelonderdelen, met grote voorraden originele nieuwe onderdelen, nieuwe vervangingsonderdelen, gebruikte en gereviseerde onderdelen en componenten.
De productieprocessen van CQC TRACK voldoen aan de Australische eisen dankzij ISO 9001:2015-certificering, uitgebreide testprotocollen en volledige traceerbaarheid van componenten.
8.3 Europa: Duitse bouw, Franse infrastructuur en Britse ontwikkeling
De Europese markt vereist dat onderstelcomponenten voldoen aan de relevante EU-richtlijnen en veiligheidsnormen. EN 474-12:2006/A1:2008 is van toepassing op kabelgraafmachines en hun onderstelsystemen en stelt essentiële eisen aan de gezondheid en veiligheid vast, die worden bevestigd door de CE-markering. De Duitse bouwsector (Berlijn, München, Hamburg, Rijnland), de Franse infrastructuursector (Parijs, Lyon, Marseille, Lille), de Britse markt voor nutsvoorzieningen en woningbouw (Londen, Manchester, Birmingham, Glasgow) en de Scandinavische bouwsector (Stockholm, Oslo, Kopenhagen, Helsinki) vormen belangrijke toepassingsgebieden voor de Komatsu PC75-graafmachine.
Voor krappe stedelijke projecten hebben modellen met een draaicirkel van nul, zoals de PC75UU-serie, de voorkeur. Daardoor is de PC75 een populaire keuze voor stedelijke bouwprojecten in Europa waar de ruimte beperkt is.
CQC TRACK beheert technische documentatie en kwaliteitsregistraties ter ondersteuning van CE-conformiteitsverklaringen voor Europese klanten.
8.4 Rusland en Centraal-Azië: Groeiende markt voor compacte machines
Na de herstructurering van de wereldwijde toeleveringsketens betrekken Russische en Centraal-Aziatische bouwbedrijven steeds vaker onderdelen voor zwaar materieel van Chinese fabrikanten. De stedelijke ontwikkelingsprojecten in Rusland (Moskou, Sint-Petersburg, Kazan, Jekaterinburg, Novosibirsk), de infrastructuurontwikkeling in Kazachstan (Astana, Almaty, Shymkent, Karaganda), de bouwsector in Oezbekistan (Tasjkent, Samarkand, Buchara) en de ondersteunende activiteiten voor de bouw en mijnbouw in Mongolië (Ulaanbaatar, Darkhan, Erdenet) vertegenwoordigen groeiende markten voor onderdelen van Komatsu compacte graafmachines.
Voor klanten in Rusland, Kazachstan, Oezbekistan en Mongolië biedt CQC TRACK een betrouwbare levering via gevestigde exportkanalen, met verpakkingen die geschikt zijn voor spoor- en wegtransport over de routes in Centraal-Azië. De productiecapaciteit van het bedrijf ondersteunt grote bestellingen voor wagenparken die regelmatig hun onderstel moeten vervangen.
8.5 Netwerkstrategie voor servicecentra
De strategische doelstelling van CQC TRACK is het opzetten, direct of via geautoriseerde distributeurs, van een goed geïntegreerd netwerk van servicecentra in de belangrijkste markten voor bouwmachines wereldwijd. Deze servicecentra bieden complete, gespecialiseerde onderhoudsservice voor het onderstel. De servicecentra beschikken over goed opgeleide professionals met de juiste expertise en gereedschappen, en kunnen rekenen op optimale beschikbaarheid van onderdelen, zodat machines snel en betrouwbaar weer operationeel zijn.
Het bedrijf heet u van harte welkom om samen te werken en een succesvol, langdurig partnerschap aan te gaan. Met een compleet assortiment Komatsu-compatibele reserveonderdelen voor graafmachines, waaronder rupsbandtandwielen, spanrollen, looprollen, draagrollen, rupsbandkettingen en rupsbandschoenen, die allemaal voldoen aan de OEM-vervangingsnormen en zo een betrouwbare pasvorm, duurzaamheid en stabiele prestaties garanderen, bedient CQC TRACK klanten in Zuid-Amerika, Australië, Europa, Rusland en Centraal-Azië.
9. Inkoopoverwegingen voor inkoopprofessionals
9.1 Kruisverificatie
Voordat aftermarket-onderdelen voor het onderstel worden aangeschaft, dienen inkoopmedewerkers de compatibiliteit te controleren aan de hand van het serienummer van de machine en het specifieke OEM-onderdeelnummer uit de Komatsu-onderdelencatalogus. De in deze analyse gedocumenteerde onderdeelnummers – 22E-27-11111, 21W-27-41110, 21W-27-31110 en 21W-27-31112 – dienen als primaire OEM-referenties voor directe kruisverwijzing bij het bestellen.
Gebruik het onderdeelnummer om het component te identificeren en het serienummer van de machine om het juiste montagebereik te bevestigen (serienummers, opties, revisies). Dit tweestaps verificatieproces garandeert een nauwkeurige inkoop van onderdelen.
Het tandwiel 22E-27-11111 is gedocumenteerd voor Komatsu PC60/75UU-7-toepassingen. Het tandwiel 21W-27-31112 is compatibel met Komatsu PC78US-5, PC75UU-3 en PC70FR-1 graafmachines, evenals Yanmar VIO80, VIO75, VIO70, VIO70-2, B7-3 en VIO82 minigraafmachines. Het tandwiel 21W-27-41110 is compatibel met Komatsu PC78US-6, PC78US-8, PC78US-10, PC78UU-6, PC78MR-6, PC88MR-6, PC88MR-8 en PC88MR-10 graafmachines, evenals Volvo ECR88 minigraafmachines.
9.2 Vereisten voor kwaliteitsdocumentatie
Bij de aanschaf van aandrijftandwielen voor bouwtoepassingen dient u te vragen om kwaliteitsdocumentatie van de leverancier, waaronder:
- ISO 9001:2015-certificering
- Dimensionale inspectierapporten
- Metallurgische testcertificaten (materiaalkwaliteitsverificatie: 50Mn, 42CrMo of 40Mn2)
- Gegevens over warmtebehandeling (hardheidsprofielen: HRC 48–58, indringdiepte: 4–6 mm)
- Fabriekstestcertificaten voor grondstoffen
- Certificering van boutkwaliteit (kwaliteit 10.9 of hoger)
- Garantiedocumentatie (doorgaans 12-24 maanden)
Betrouwbare fabrikanten garanderen volledige traceerbaarheid van grondstof tot eindproduct, waardoor de materiaalkwaliteit, warmtebehandelingsparameters en maatvoering kunnen worden geverifieerd.
9.3 Supply Chain en Levertijden
CQC TRACK houdt een voorraad gereed product aan voor veelgevraagde artikelnummers, waaronder de PC75-tandwielassemblages, met levertijden van 7 tot 30 dagen, afhankelijk van het ordervolume en de bestemming. Minimale bestelhoeveelheden zijn bespreekbaar en er zijn proefhoeveelheden beschikbaar voor kwalificatietesten. Betalingsvoorwaarden zijn T/T en L/C. Snelle levering is mogelijk binnen 7 tot 30 dagen na contractbevestiging.
9.4 Kostenoptimalisatie door inkoop op de aftermarket
Onderdelen van het onderstel kunnen tot wel 50% van de totale bedrijfskosten van een machine uitmaken gedurende de levensduur. Voor bouwbedrijven, verhuurbedrijven en machinehandelaren die Komatsu PC75-graafmachines beheren, biedt het inkopen van OEM-gelijkwaardige aftermarket-tandwielen bij gespecialiseerde fabrikanten zoals CQC TRACK aanzienlijke kostenbesparingen zonder in te leveren op kwaliteit of betrouwbaarheid. De verticaal geïntegreerde productie van het bedrijf – van materiaalinkoop en warmtebehandeling tot bewerking en assemblage – elimineert meerdere winstmarges in de toeleveringsketen, waardoor concurrerende prijzen mogelijk zijn voor afnemers met grote volumes.
De verschuiving naar aftermarket-onderdelen wordt gedreven door verschillende factoren: stijgende machinekosten en budgettaire druk hebben aftermarket-onderdelen tot een slimme investering gemaakt; de duurzaamheid en prestaties zijn in de aftermarket-sector aanzienlijk verbeterd; fabrikanten gebruiken nu geavanceerde smeed-, CNC-bewerkings- en warmtebehandelingsprocessen om onderdelen te produceren die voldoen aan de OEM-specificaties; versterkt staal, nauwkeurig geslepen componenten en warmtebehandelde tandprofielen garanderen een lange levensduur en betrouwbare werking onder extreme omstandigheden.
9.5 OEM- en ODM-servicemodellen
CQC TRACK hanteert twee primaire servicemodellen voor internationale klanten:
OEM-productie: Het bedrijf produceert componenten volgens de exacte specificaties, tekeningen en kwaliteitsnormen van de klant. De fabriek is bedreven in naadloze integratie in wereldwijde toeleveringsketens en levert betrouwbare volumeproductie van tandwielen, spanrollen, loopwielen, rupsbandschakels en complete onderstelsystemen voor merken zoals Komatsu, Hitachi, Caterpillar, Volvo, Kobelco, Doosan, Hyundai, SANY en anderen.
ODM Engineering: CQC TRACK maakt gebruik van uitgebreide praktijkervaring en werkt samen met klanten aan de ontwikkeling, het ontwerp en de validatie van verbeterde of volledig op maat gemaakte ondersteloplossingen. Het engineeringteam pakt veelvoorkomende storingen proactief aan en biedt waardegeoptimaliseerde ontwerpen die de prestaties verbeteren en de totale eigendomskosten verlagen. Als klanten geen tekeningen hebben, kunnen ze de belangrijkste afmetingen aanleveren ter vergelijking met bestaande producten, waarna er tekeningen worden gemaakt ter controle door de klant.
10. Veelgestelde vragen voor dealers en wagenparkbeheerders
Vraag 1: Wat is de functie van een aandrijftandwiel op een Komatsu PC75 graafmachine?
Een aandrijftandwiel (ook wel eindaandrijftandwielgroep of rupsbandtandwiel genoemd) is een geprofileerd wiel met tanden of vertanding die in de rupsketting grijpen. Het zet het rotatiekoppel van de hydraulische rijmotor via de eindaandrijfversnellingsbak om in een lineaire trekkracht die de rupsketting in beweging zet en de 7-8 ton zware graafmachine vooruit of achteruit duwt.
Vraag 2: Hoe kan ik controleren welk onderdeelnummer het tandwiel heeft voor mijn Komatsu PC75 graafmachine?
Controleer dit aan de hand van het serienummer van de machine en het specifieke OEM-onderdeelnummer uit de Komatsu-onderdelencatalogus. Een onderdeelnummer identificeert het component en een machineserienummer bevestigt het juiste montagebereik (serienummers, opties, revisies). De onderdeelnummers die in deze analyse worden behandeld – 22E-27-11111, 21W-27-41110, 21W-27-31110 en 21W-27-31112 – hebben betrekking op de PC75-serie en verwante modellen.
Vraag 3: Wat is het verschil tussen de onderdeelnummers 21W-27-31110 en 21W-27-31112?
De tandwielen 21W-27-31110 en 21W-27-31112 zijn beide aandrijftandwielassemblages voor de modellen PC75UU-3, PC78US-5 en PC70FR-1. Het tandwiel 21W-27-31112 is bovendien compatibel met Yanmar minigraafmachines van de merken VIO80, VIO75, VIO70, VIO70-2, B7-3 en VIO82.
Vraag 4: Welke materialen worden gebruikt in CQC TRACK-tandwielen voor Komatsu-graafmachines?
CQC TRACK maakt gebruik van hoogwaardig 50Mn, 42CrMo en 40Mn2 gelegeerd staal, inductief gehard tot HRC 48–58 met een hardingsdiepte van 4–6 mm voor optimale slijtvastheid. Het smeedproces zorgt ervoor dat de korrelstructuur van het metaal perfect aansluit op de vorm van het onderdeel, wat resulteert in een superieure treksterkte en slagvastheid in vergelijking met gegoten alternatieven.
Vraag 5: Wat zijn de maatspecificaties van de PC75-tandwielgroep?
Uit branchebronnen blijkt dat tandwielen in deze klasse die geschikt zijn voor Komatsu- en Caterpillar-toepassingen een buitendiameter van ongeveer 474 mm, een gewicht van ongeveer 36 kg en 20-21 gaten hebben.
Vraag 6: Zijn deze tandwielen directe vervangingen voor originele Komatsu-onderdelen?
Ja, alle aandrijftandwielen die door CQC TRACK worden geproduceerd, zijn directe OEM-vervangingen en worden vervaardigd volgens de originele technische specificaties van Komatsu voor maatnauwkeurigheid en mechanische eigenschappen. De originele onderdeelnummers dienen alleen ter vergelijking.
Vraag 7: Welke kwaliteitscertificaten heeft CQC TRACK?
CQC TRACK werkt volgens ISO 9001:2015 gecertificeerde kwaliteitsmanagementsystemen met volledige traceerbaarheid van componenten, van grondstof tot eindproduct.
Vraag 8: Wat is de gemiddelde levensduur van een aandrijftandwiel in PC75-toepassingen?
De levensduur van het aandrijftandwiel in PC75-toepassingen varieert doorgaans van 3.000 tot 6.000 bedrijfsuren, afhankelijk van de bodemgesteldheid, de werkwijze van de machinist en het onderhoudsschema.
Vraag 9: Welke garantie wordt er op deze tandwielen gegeven?
De standaard garantieperiode voor aandrijftandwielen die na aankoop worden gemonteerd, varieert doorgaans van 12 tot 24 maanden, afhankelijk van de fabrikant en de toepassing.
Vraag 10: Wat is de juiste specificatie voor de doorbuiging van de rupsbanden voor Komatsu PC75 graafmachines?
De juiste doorhang van de rupsbanden voor graafmachines van 7-8 ton bedraagt doorgaans 15-30 mm. Deze wordt gemeten als de verticale afstand tussen de bovenkant van de rupsband en de bovenkant van het rupsbandframe, halverwege tussen het voorste loopwiel en de eerste rupsrol. Raadpleeg altijd de Komatsu-servicehandleiding voor modelspecifieke specificaties.
Vraag 11: Wat is de levertijd voor grote bestellingen van Komatsu PC75-tandwielen?
De levertijden voor grote bestellingen van Komatsu PC75-aandrijftandwielen variëren doorgaans van 7 tot 30 dagen, afhankelijk van het bestelvolume en de bestemming, met snelle levering binnen 30 dagen na contractbevestiging.
Vraag 12: Wat zijn de signalen dat de aandrijfversnellingsbak aan vervanging toe is?
Tekenen hiervan zijn onder andere ongebruikelijke geluiden uit de versnellingsbak, een lagere snelheid of minder vermogen van de graafmachine, olielekkage uit de versnellingsbak, ongelijkmatig lopende rupsbanden of een beschadigde of onherstelbare versnellingsbak.
Vraag 13: Hoe kan ik de levensduur van zowel tandwielen als rupskettingen verlengen?
Een juiste rupsbandspanning en smering kunnen de levensduur van zowel de tandwielen als de rupsbandketting aanzienlijk verlengen. Regelmatige inspectie op slijtage, scheuren of verkeerde uitlijning van de tanden is cruciaal. Pas de rupsbandspanning aan op basis van de bodemgesteldheid; een te hoge rupsbandspanning verhoogt zowel de belasting als de slijtage van alle onderdelen van het onderstel.
11. Overzicht van de productiecapaciteit: CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.)
11.1 Bedrijfsprofiel
CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.) heeft zich gevestigd als een van de toonaangevende fabrikanten van onderstelcomponenten in de regio Quanzhou, een vooraanstaand toeleveringscentrum voor wereldwijde grondverzetmachines. Geworteld in het industriële centrum van Quanzhou, in de provincie Fujian – een regio die bekendstaat om haar concentratie van expertise in de machinebouw en strategische toegang tot belangrijke internationale havens zoals Xiamen en Fuzhou – bedient het bedrijf de wereldmarkt als een bekwame OEM- (Original Equipment Manufacturer) en ODM- (Original Design Manufacturer) partner.
HELI Machinery Manufacturing Co., Ltd., opererend onder de merknaam CQC TRACK, is een verticaal geïntegreerde producent van essentiële aandrijfcomponenten voor zware rupsgraafmachines. Met meer dan twintig jaar specialistische ervaring, eigen grond en fabrieksfaciliteiten, en volledig geïntegreerde productielijnen voor smeden, gieten en de productie van complete onderstelcomponenten, is CQC TRACK een verticaal geïntegreerde toeleverancier van OEM-kwaliteit onderdelen voor het onderstel van zware rupsgraafmachines.
CQC TRACK produceert een uitgebreid assortiment onderstelcomponenten voor alle toepassingen van rupsgraafmachines, van minigraafmachines van 5 ton tot ultra-zware machines van 300 ton. Het productassortiment omvat rupsbandtandwielen, spanrollen, looprollen, draagrollen, rupsbandkettingen en rupsbandschoenen voor alle grote merken, waaronder Komatsu, Hitachi, Caterpillar, Volvo, Kobelco, Doosan, Hyundai, SANY en anderen.
11.2 OEM- en ODM-servicemodellen
CQC TRACK hanteert twee primaire servicemodellen voor internationale klanten:
OEM-productie: Het bedrijf produceert componenten volgens de exacte specificaties, tekeningen en kwaliteitsnormen van de klant. De fabriek is bedreven in naadloze integratie in wereldwijde toeleveringsketens en levert betrouwbare volumeproductie van tandwielen, spanrollen, loopwielen, rupsbandschakels en complete onderstelsystemen voor merken zoals Komatsu, Hitachi, Caterpillar, Volvo, Kobelco, Doosan, Hyundai, SANY en anderen.
ODM Engineering: CQC TRACK maakt gebruik van uitgebreide praktijkervaring en werkt samen met klanten aan de ontwikkeling, het ontwerp en de validatie van verbeterde of volledig op maat gemaakte ondersteloplossingen. Het engineeringteam pakt veelvoorkomende storingen proactief aan en biedt waardegeoptimaliseerde ontwerpen die de prestaties verbeteren en de totale eigendomskosten verlagen. Als klanten geen tekeningen hebben, kunnen ze de belangrijkste afmetingen aanleveren ter vergelijking met bestaande producten, waarna er tekeningen worden gemaakt ter controle door de klant.
11.3 Geïntegreerde productieworkflow
De productiekracht van het bedrijf is gebaseerd op volledige verticale integratie en gecontroleerde, opeenvolgende processen:
- Materiaalvoorziening: Gebruik van hoogwaardige 50Mn-, 42CrMo- en 40Mn2-legeringsstalen via strategische samenwerkingsverbanden met leveranciers, met volledige materiaalcertificering en traceerbaarheid.
- Smeedmogelijkheden: Geavanceerde warmsmeedprocessen met gesloten matrijzen garanderen een optimale korrelstructuur en materiaaldichtheid; het smeedproces creëert een superieure korrelstructuur die essentieel is voor het opvangen van schokbelastingen.
- CNC-bewerkingscentra: Precisiebewerking van alle kritische oppervlakken volgens ISO 2768-mK-toleranties, inclusief nauwkeurig bewerkte tandprofielen en montageoppervlakken.
- Geavanceerde warmtebehandelingslijnen: computergestuurde inductiehardings- en ontlaatovens voor diepe, uniforme hardheidsprofielen; inductiegeharde tandprofielen met een oppervlaktehardheid van 55-62 HRC op de tandflanken en -wortels.
- Assemblage en testen: Stofvrije assemblageomgevingen met dynamische tests op elk afgewerkt onderdeel.
- Antiroestcoating: Industriële verfsystemen die langdurige roestbescherming bieden, verkrijgbaar in zwart, geel of aangepaste kleuren volgens de specificaties van de klant.
- Verpakking en logistiek: Roestwerende folie, palletverpakking of gefumigeerde houten kratverpakking voor internationaal zeetransport, conform de ISPM 15-fytosanitaire voorschriften.
11.4 Kwaliteit en waardepropositie
Wereldklasse kwaliteit met fabrieksprijzen, uitgebreide ervaring in de productie van onderdelen voor graafmachineonderstellen, flexibele betalingsvoorwaarden zoals T/T en L/C, en snelle levering binnen 7-30 dagen na contractbevestiging. Het bedrijf verwelkomt u graag voor een samenwerking en een succesvol, langdurig partnerschap.
De gerichte specialisatie van het bedrijf stelt CQC TRACK in staat componenten te leveren die niet alleen voldoen aan, maar vaak zelfs de OEM-prestatienormen overtreffen. Met een volledig assortiment Komatsu-compatibele reserveonderdelen voor graafmachines, waaronder rupsbandtandwielen, spanrollen, rupsbandrollen, draagrollen, rupsbandkettingen en rupsbandschoenen, die allemaal worden geproduceerd volgens OEM-vervangingsnormen en zo een betrouwbare pasvorm, duurzaamheid en stabiele prestaties garanderen, bedient CQC TRACK klanten in Zuid-Amerika, Australië, Europa, Rusland en Centraal-Azië.
CQC TRACK heet u van harte welkom om samen te werken en een schitterend, langdurig partnerschap op te bouwen.
12. Conclusie
De vier Komatsu OEM-aandrijftandwielassemblages die in deze analyse zijn gedocumenteerd – 22E-27-11111, 21W-27-41110, 21W-27-31110 en 21W-27-31112 – vertegenwoordigen essentiële krachtoverbrengingscomponenten voor de hydraulische rupsgraafmachines van de PC75-serie die wereldwijd worden ingezet op bouwplaatsen, bij nutswerken, landschapsarchitectuur, woningbouw en lichte infrastructuurprojecten. Als het primaire actieve aandrijfcomponent aan de achterzijde van het onderstel zet het aandrijftandwiel het koppel van de eindaandrijving om in lineaire tractie en speelt het een cruciale rol in de mobiliteit van de machine, de operationele productiviteit en de levensduur van het onderstel.
De Komatsu PC75 is een veelzijdige en betrouwbare compacte hydraulische graafmachine, ontworpen voor een breed scala aan bouw-, landschaps- en nutswerkzaamheden, en staat bekend om zijn duurzaamheid en efficiëntie. De PC75R-2 rupsgraafmachines zijn specifiek ontworpen voor werkzaamheden in krappe ruimtes en moeilijk bereikbare gebieden. De PC75UU-3 is een verbeterde versie van de UU-serie met verbeterde hydrauliek, betere motorprestaties en een lager brandstofverbruik. Voor werkzaamheden in krappe stedelijke gebieden hebben modellen met een draaicirkel van nul, zoals de PC75UU-serie, de voorkeur. Bij deze machines moet het aandrijftandwiel een betrouwbare krachtoverbrenging leveren onder ve veeleisende omstandigheden – waaronder koppelbelastingen, contact met schurende ondergrond en continu cyclisch gebruik – en tegelijkertijd een nauwkeurige vertanding met de rupsketting garanderen.
De onderdeelnummers 22E-27-11111 en 21W-27-31112 tonen platformoverschrijdende compatibiliteit aan tussen verschillende Komatsu PC75-varianten en merkoverschrijdende compatibiliteit met minigraafmachines van Yanmar en Volvo. Dit maakt deze tandwielsets waardevolle voorraadartikelen voor wagenparkbeheerders met een gemengd machinepark.
CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.) produceert deze tandwielen om te voldoen aan of de OEM-specificaties te overtreffen door middel van geavanceerde gesloten matrijs-warmsmeedtechnologie, precisie-CNC-bewerking, computergestuurde inductieve warmtebehandeling die een oppervlaktehardheid van HRC 48–58 met een hardingsdiepte van 4–6 mm bereikt, en strenge kwaliteitsborgingsprotocollen. De ISO 9001:2015-gecertificeerde productieprocessen, uitgebreide testprotocollen en strategische positie als een van de toonaangevende fabrikanten van onderstelcomponenten in het industriële cluster voor zware machines van Quanzhou, garanderen een constante levering aan de wereldwijde bouwmarkt.
Voor dealers van apparatuur, verhuurbedrijven en eindgebruikers in heel Zuid-Amerika (Brazilië, Chili, Peru, Argentinië, Colombia), Australië (Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Adelaide), Europa (Duitsland, Frankrijk, Verenigd Koninkrijk, Scandinavië) en Rusland/Centraal-Azië (Moskou, Sint-Petersburg, Astana, Almaty, Tasjkent, Ulaanbaatar) bieden deze aandrijftandwielen een betrouwbaar en kosteneffectief alternatief voor originele onderdelen, zonder concessies te doen aan materiaalkwaliteit, productieprecisie of levensduur.
Voor wagenparkbeheerders en onderhouds supervisors is het implementeren van een proactief inspectie- en vervangingsschema voor tandwielen – inclusief regelmatige meting van tandslijtage, inspectie op scheuren in de tandwortel, controle van het aanhaalmoment van de bouten, juiste afstelling van de rupsbandspanning tot een doorhang van 15-30 mm en gecoördineerde vervanging van tandwielen en kettingen – de meest effectieve strategie om de levensduur van het onderstel te maximaliseren en ongeplande stilstand bij minigraafmachines te minimaliseren.
CQC TRACK heet u van harte welkom om samen te werken en een schitterend, langdurig partnerschap op te bouwen.
Deze technische publicatie is bestemd voor ingenieurs en inkoopprofessionals in de bouw-, verhuur- en lichte infrastructuursector. Alle specificaties zijn onderhevig aan verificatie aan de hand van de actuele OEM-documentatie. Originele artikelnummers dienen uitsluitend ter vergelijking. Neem voor actuele prijzen, levertijden en technische ondersteuning rechtstreeks contact op met CQC TRACK.









