Komatsu Mini-rupsgraafmasjien PC75 Kettingwielgroep / 22E2711111 21W2741110 21W2731110 21W2731112 / Bron OEM Vervaardiger / CQC TRACK
Komatsu Mini-rupsgraafmasjien PC75 Tandwielgroep– OEM Kruisverwysingsonderdeelnommers 22E2711111, 21W2741110, 21W2731110, 21W2731112
Bron OEM Vervaardiger – CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.) – Gebaseer in Quanzhou, China
Tegniese Opsomming
Hierdie tegniese publikasie verskaf omvattende ingenieursdokumentasie vir die Komatsu PC75-rupskettingwielgroep—bestaande uit OEM-kruisverwysingsonderdeelnommers.22E-27-11111,21W-27-41110,21W-27-31110, 21W-27-31112—ontwerp vir die Komatsu PC75-reeks hidrouliese rupsgraafmasjiene. Hierdie kettingrat-samestellings, alternatiewelik aangedui as finale aandrywingskettingratgroepe, aandryfkettingratte of rupskettingwiele, verteenwoordig die primêre kragoordragkomponent binne die onderstelstelsel van die 7–8 ton minigraafmasjienklas.
Binne die PC75-onderstelargitektuur dien die aandryfkettingwiel as die aktiewe aandrywingskomponent, wat hidrouliese motorwringkrag omskakel in lineêre trekkrag wat die rupsketting beweeg en die hele masjien aandryf. Vir Komatsu PC75-graafmasjiene – masjiene wat wyd gebruik word in konstruksieterreine, nutswerk, landskapsontwikkeling, residensiële ontwikkeling en ligte infrastruktuurprojekte regoor Suid-Amerika, Australië, Europa, Rusland en Sentraal-Asië – is die ingenieursintegriteit van die kettingwielsamestelling fundamenteel vir masjienmobiliteit, operasionele produktiwiteit en totale koste van eienaarskap.
Hierdie analise ondersoek die PC75-kettingwielgroep deur verskeie tegniese lense: funksionele ingenieursbeginsels van wringkrag-oordrag en spooraanskakeling, metallurgiese samestelling met gedetailleerde materiaalgraadspesifikasies, insluitend 50Mn- en 42CrMo-legeringstaal, gevorderde vervaardigingsprosesingenieurswese met geslote-matrys warm smee en presisie CNC-bewerking, omvattende hittebehandelingsprotokolle, insluitend induksieverharding wat HRC 52-58 oppervlakhardheid bereik, dimensionele spesifikasies vir PC75-onderstelpassing, streng gehalteversekeringsprotokolle, insluitend ISO 9001:2015-sertifisering, omvattende installasieprosedures, slytasiediagnose en vervangingskriteria, streeksmarkanalise vir belangrike globale markte, en strategiese verkrygingsoorwegings vir verkrygingsprofessionele persone wat Komatsu-minigraafvlote wêreldwyd bestuur.
Die Komatsu PC75 is 'n veelsydige en betroubare kompakte hidrouliese graafmasjien wat ontwerp is vir 'n wye reeks konstruksie-, landskap- en nutsdienste, bekend vir sy duursaamheid en doeltreffendheid. Die PC75UU-3 is 'n opgegradeerde weergawe van die UU-reeks met verbeterde hidroulika, verbeterde enjinprestasie en beter brandstofverbruik. Vir stywe stedelike werk word modelle met nul-stert-swaai soos die PC75UU-reeks voorkeur gegee.
CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.) funksioneer as 'n vertikaal geïntegreerde OEM- en ODM-vervaardiger met meer as twee dekades se spesialisasie in onderstelkomponente vir rupsgraafmasjiene. Die maatskappy het homself gevestig as een van die top vervaardigers van onderstelkomponente in die Quanzhou-streek, 'n vooraanstaande industriële groep vir globale vervaardiging van grondverskuiwingstoerusting, geleë in Fujian-provinsie, China. Die maatskappy se strategiese posisie in Quanzhou bied uitstekende toegang tot groot internasionale hawens, insluitend Xiamen en Fuzhou, wat doeltreffende uitvoerlogistiek na globale konstruksietoerustingmarkte moontlik maak. Met staatsbeheerde grond en fabrieksfasiliteite, en volledig geïntegreerde produksielyne wat smeewerk, gietwerk en volledige onderstelkomponentproduksie insluit, verteenwoordig CQC TRACK 'n vertikaal geïntegreerde bronvervaardiger van OEM-gehalte swaargewig-onderstelkomponente vir rupsgraafmasjiene.
CQC TRACK verwelkom u hartlik om samewerking te bou en 'n briljante langtermynvennootskap saam te genereer. Die maatskappy vervaardig 'n volledige reeks Komatsu-versoenbare onderdele wat die hele spektrum dek, van minigraafmasjiene tot ultraklas-masjiene, insluitend rupskettingwiele, leeloopwiele, rupsrollers, draerrollers, rupskettings en rupsskoene - alles vervaardig om aan OEM-vervangingsstandaarde te voldoen wat betroubare passing, duursaamheid en stabiele werkverrigting verseker.
1. Produkidentifikasie en Toepassingsdekking
1.1 Komponentnaam en Funksionele Oorsig
'n Aandryfkettingwielsamestelling—tegnies aangedui as 'n finale aandryfkettingwielgroep, rupskettingwiel of kettingwielsamestelling—is die primêre aktiewe aandrywingskomponent van die graafmasjien se onderstelstelsel, gemonteer aan die agterkant van die rupsbandraam en direk gekoppel aan die uitsetas van die finale aandrywingsratkas. Anders as passiewe komponente soos leiers of rollers, wat vrylik roteer, is die aandryfkettingwiel 'n aktiewe, aangedrewe komponent wat direk met die rupsketting se busse in aanraking kom om die masjien aan te dryf.
Die primêre funksionele verantwoordelikhede van die aandryfkettingwiel sluit in:
- Wringkrag-na-traksie-omskakeling: Omskakeling van die rotasiewringkrag wat deur die hidrouliese reismotor via die finale aandrywingsratkas gegenereer word, in lineêre trekkrag wat die rupsketting en gevolglik die 7-8 ton-masjien beweeg.
- Presisie-kettingkoppeling: Koppel met die rupskettingbusse met presiese tandgeometrie om gladde, konsekwente kragoordrag te verseker sonder om te spring, te bind of oormatige wrywing te veroorsaak.
- Lasverdeling: Die dryflas eweredig versprei oor verskeie tande en busse om gekonsentreerde spanningspunte te voorkom wat voortydige slytasie of mislukking kan veroorsaak.
- Rigtingbeheer: Werk in samewerking met die voorste tussenwiel en rupsrollers om behoorlike rupskettingbelyning te handhaaf tydens voorwaartse beweging, agterwaartse beweging en draaibedrywighede.
Die finale aandrywingsratkas is binne die onderstel van die graafmasjien geleë en is verantwoordelik vir die masjien se beweging. Wanneer die hidrouliese motor draai, dra dit krag oor na die ratkas, wat dan die krag in wringkrag omskakel en die rupsband-aandrywingskettingwiele aandryf, wat weer die spore beweeg en die graafmasjien vorentoe of agtertoe dryf.
1.2 OEM-onderdeelnommers en versoenbare graafmasjienmodelle
Die vier kettingwielsamestellings wat in hierdie analise gedokumenteer word, stem ooreen met presiese Komatsu OEM-ingenieurspesifikasies, wat direkte uitruilbaarheid bied oor verskeie PC75-variante en verwante Komatsu-modelle. Die tabel hieronder verskaf omvattende kruisverwysingsdata:
| OEM-onderdeelnommer | Primêre Versoenbare Komatsu-modelle | Graafmasjien Klas | Beskrywing |
|---|---|---|---|
| 22E-27-11111 | PC75R-2, PC75UU-2, PC75UU-3, PC75UU-7, PC75UR-3, PC78US-5, PC70FR-1, PC60/75UU-7 | 7–8 ton | Aandryfkettinggroep; 20–21 tandkonfigurasie; verwysing van die buitediameter van 474 mm |
| 21W-27-41110 | PC78US-6, PC78US-8, PC78US-10, PC78UU-6, PC78MR-6, PC88MR-6, PC88MR-8, PC88MR-10; Volvo ECR88 | 7–9 ton | Swaargewig-tandwiel; kruishandelsmerk-versoenbaarheid |
| 21W-27-31110 | PC75UU-3, PC75UR-3, PC78US-5, PC70FR-1 | 7–8 ton | Smeedkettinggroep; standaard PC75-spesifikasie |
| 21W-27-31112 | PC75UU-3, PC78US-5, PC70FR-1; Yanmar VIO80, VIO75, VIO70, VIO70-2, B7-3, VIO82 | 7–8 ton | Tandwielsamestelling; kruishandelsmerk-versoenbaarheid met Yanmar-minigraafmasjiene |
Die 22E-27-11111-kettingwiel is gedokumenteer vir Komatsu PC60/75UU-7-toepassings, wat direkte versoenbaarheid met die PC75UU-7-variant bevestig. Bedryfsbronne dui aan dat die KOMATSU 21W-27-11111 'n PC60/75UU-7-KETTWANDWANDEL is, vervaardig volgens Komatsu se OEM-spesifikasies.
Die 21W-27-31112-kettingwiel is spesifiek gedokumenteer vir Komatsu PC78US-5, PC75UU-3 en PC70FR-1-graafmasjiene, sowel as Yanmar VIO80, VIO75, VIO70, VIO70-2, B7-3 en VIO82 minigraafmasjiene. Dit demonstreer breë kruishandelsmerk-versoenbaarheid tussen Komatsu- en Yanmar-onderstelstelsels in die 7-8-ton-klas.
Die 21W-27-41110-kettingwiel is gedokumenteer vir Komatsu PC78US-6, PC78US-8, PC78US-10, PC78UU-6, PC78MR-6, PC88MR-6, PC88MR-8, en PC88MR-10-graafmasjiene, sowel as Volvo ECR88-minigraafmasjiene. Dit bevestig kruishandelsmerk-versoenbaarheid tussen Komatsu- en Volvo-onderstelstelsels.
Die omvattende kruisplatform-versoenbaarheid van hierdie kettingrat-samestellings maak hulle waardevolle voorraaditems vir vlootoperateurs wat verskeie Komatsu-modelgenerasies en selfs kruishandelsmerk-toerusting van Yanmar en Volvo bestuur.
1.3 Komatsu PC75 Graafmasjien Spesifikasies en Onderstel Parameters
Die Komatsu PC75-reeks verteenwoordig die 7–8 ton-klas in die Komatsu-produkreeks en bied aansienlike graafprestasie in 'n kompakte pakket wat geskik is vir beperkte werksterreine. Die PC75 is 'n veelsydige en betroubare kompakte hidrouliese graafmasjien wat wyd gebruik word in konstruksie, landskap en nutsprojekte.
Die tabel hieronder verskaf omvattende tegniese spesifikasies vir die PC75-reeks gebaseer op verskeie gesaghebbende bronne:
| Parameter | PC75R-2 | PC75UU-3 | PC75-1 |
|---|---|---|---|
| Bedryfsgewig | 7 160–7 950 kg (15 785–17 527 lb) | 7 490–7 950 kg (16 514–17 527 lb) | 7 400 kg (16 314 lb) |
| Enjinkrag | 50 kW (68 pk) | 54.6 kW (73.2 pk) | 51 kW (68.4 pk) |
| Enjinmodel | Komatsu 4D95LE-2X | Komatsu S4D95LE-3 | Komatsu 4D98E |
| Verplasing | 3.26 L (199 duim³) | 3.26 L (199 duim³) | 3.4 L (202.5 duim³) |
| Emmerkapasiteit | 0.13–0.46 m³ | 0,24–0,64 m³ (0,32–0,84 yd³) | 0.3 m³ (0.4 yd³) |
| Maksimum Graafdiepte | 4.25 m (13.9 vt) | 4.45 m (14.6 vt) | 3.615–4.25 m |
| Maksimum Graafbereik | — | 6.92 m (22.7 vt) | 6.335–6.65 m |
| Spoorwydte | — | — | 450 mm (17.72 duim) |
| Spoormeter | — | — | 1 650 mm (5,42 vt) |
| Grondvryhoogte | — | 0.4 m (1.3 vt) | 0.4 m (1.32 vt) |
| Gronddruk | — | — | 32.41 kPa (4.7 psi) |
| Maksimum reisspoed | — | 4.5 km/h (2.8 mph) | 5.1 km/h (3.17 mph) |
| Brandstoftenkkapasiteit | — | — | 100 liter (26.5 gal) |
Databronne:
Die PC75R-2-rups-midigraafmasjiene is spesifiek ontwerp om in beknopte ruimtes en moeilik bereikbare areas te werk, met spesiale kenmerke en opsies, veeldoelige masjiene toegerus met 'n swaai-offset-giek en kan in pasgemaakte konfigurasies voorsien word.
Die PC75UU-3 is 'n betroubare en kragtige graafmasjien wat indrukwekkende spesifikasies en werkverrigting bied. Van sy robuuste enjin tot sy kompakte afmetings, is hierdie masjien ontwerp om verskeie take met gemak aan te pak. Die PC75UU-3 is 'n opgegradeerde weergawe van die UU-reeks met verbeterde hidroulika, verbeterde enjinwerkverrigting en beter brandstofverbruik.
Die PC75-1 is toegerus met 'n 68.4 pk-enjin en 'n hidrouliese pompvloeikapasiteit van 44.2 gpm, wat doeltreffende en betroubare werking op die werksterrein verseker.
1.4 Onderstelkomponentkonfigurasie
Die Komatsu PC75-onderstel is ontwerp vir duursaamheid en stabiliteit. Belangrike onderstelparameters sluit in:
- Rupsbandbreedte: 450 mm (standaard vir PC75-1)
- Spoorwydte: 1 650 mm
- Lengte van die spoor op die grond: 2 160 mm (7,09 vt)
- Grondvryhoogte: 400 mm
- Rubberspoorgroottes: 450 mm breedte, 76 mm steek, 80 skakels vir rubberspoorkonfigurasies
'n Vinnige reël vir onderdeelidentifikasie: 'n onderdeelnommer identifiseer die komponent, terwyl 'n masjien se reeksnommer die korrekte pasbereik bevestig (reeksonderbrekings, opsies, hersienings). Hierdie beginsel is noodsaaklik vir akkurate verkryging van onderdele.
1.5 Komponentargitektuur en Samestellingsamestelling
'n Volledige Komatsu PC75-dryfkettingstelsel bestaan uit verskeie presisie-ontwerpte subkomponente, elk vervaardig volgens presiese toleransies vir die minigraafmasjien se onderstelformaat:
- Tandwielrand (Tandring): Die getande buitenste komponent wat direk in die rupskettingbusse inskakel. Die tande beskik oor presiese evolvente geometrie wat ontwerp is om in die ketting se silindriese busse in te pas sonder om oormatige wrywing of slytasie te veroorsaak. Vir die PC75-klas beskik die tandwiel tipies oor 20-21 tande met 'n buitenste deursnee van ongeveer 474 mm. 'n Tandwiel word gedefinieer as 'n geprofileerde wiel met tande of ratte wat in 'n ketting, rupsband of ander geperforeerde of ingeduikte materiale inpas.
- Naaf (Monteerkoppelvlak): Die sentrale gedeelte van die kettingwiel wat direk aan die finale aandrywingsmotor se uitsetnaafflens vasbout of via 'n spieverbinding aan die uitsetplaneetdraer monteer. Die naaf bevat presies geboorde boutgate met verharde sitoppervlakke. Spie- of boutebevestiging aan die uitsetplaneetdraer bied soliede, glyvaste wringkrag-oordrag.
- Monteringshardeware: Hoësterkte boute, verharde wassers en sluitmoere (gewoonlik graad 10.9 of hoër) wat die kettingwielrand aan die finale aandrywingsnaaf vasmaak. Vir die 7-8 ton-klas wissel die boutwringkragspesifikasies tipies van 250-450 Nm, afhangende van die spesifieke bevestigingsmiddelgrootte.
- Finale aandrywing-koppelvlak: Die kettingrat koppel aan die meerstadium-planetêre ratreduksie-finale aandrywing, wat planetêre ratreduksiefases huisves wat die uitsetwringkrag vir aandrywing dramaties verhoog.
- Tandkonfigurasie: Die PC75-klas-kettingwiel het tipies 20–21 tande (wissel volgens modeljaar), met bedryfsverwysings wat 20–21 gate en 'n buitenste deursnee van ongeveer 474 mm vir hierdie klas kettingwiele aandui.
2. Metallurgiese Samestelling en Smeedingenieurswese
2.1 Materiaalgraadspesifikasies
CQC TRACK vervaardig Komatsu-kruisverwysingsaandrywingskettingwiele met behulp van premium allooistaalgrade wat gekies is vir hul spesifieke meganiese eienskappe in 7-8 ton graafmasjien-ondersteltoepassings. Die primêre materiaalgrade wat gebruik word, sluit in:
50Mn-legeringstaal: 'n Premiumgraad mangaanstaal wat uitstekende slytasieweerstand en oppervlakhardheidseienskappe bied. 50Mn-staal word wyd gebruik in die vervaardiging van kruipmasjienonderdele wat onder swaar laste werk, wat uitstekende slytasieweerstand en impaktaaiheid bied. Na hittebehandeling bereik 50Mn 'n oppervlakhardheid van HRC 48-58 met 'n verharde diepte van 4-6 mm (wat HRC 45 op hierdie diepte bereik), wat dit in staat stel om uitsonderlike impakweerstand en slytasieweerstand te lewer, selfs onder strawwe werksomstandighede.
42CrMo-legeringstaal (Premium Graad): 'n Chroom-molibdeen gesmede legeringstaal wat uitsonderlike sterkte, diep verhardbaarheid en uitstekende impakweerstand bied. 42CrMo is 'n medium koolstoflegeringsstruktuurstaal met hoë sterkte, hoë taaiheid, goeie verhardbaarheid en uitstekende moegheidsweerstand. Vir veeleisende toepassings waar verlengde lewensduur krities is, bied gesmede 42CrMo die hoogste vlak van werkverrigting. Na blus en tempering bereik 42CrMo 'n hardheid van HRC 48-52, en met induksieblus en tempering bereik die hardheid HRC 54-60.
40Mn2-legeringstaal: 'n Chroom-mangaan-legering wat 'n optimale balans van oppervlakverhardbaarheid, kerntaaiheid en koste-effektiwiteit vir minigraaftoepassings bied. Hierdie materiaal reageer goed op induksiehittebehandeling en behaal eenvormige omhulselhardheidsprofiele met minimale vervorming.
Hoësterkte-legeringstaal: Tandwiele word vervaardig met behulp van hoësterkte-legeringstaalkonstruksie, wat komponente in staat stel om uiterste spanning en strawwe omgewingstoestande wat algemeen in swaar masjineriebedrywighede voorkom, te weerstaan.
Die materiaalgraadkeuse bepaal direk die kettingrat se lewensduur in hoë-skuring omgewings. Vir staalonderdele soos kettingratte, gaan die kwaliteitsverskil tussen OEM en na-mark grootliks oor materiaalgraad en hittebehandeling. Hierdie kan gemeet en geverifieer word met hardheidstoetse en metallurgiese analise.
2.2 Smeetegnologie: Die Vervaardigingstigting
Komatsu PC75-aandrywingskettingwiele word vervaardig met behulp van gevorderde geslote-matrys warm smee-tegnieke. Smee is 'n vervaardigingsproses wat metaal vorm deur gelokaliseerde drukkragte te gebruik, tipies gelewer deur 'n hamer of pers. Die smeeproses bied verskeie kritieke voordele bo gietalternatiewe:
Korrelvloei-belyning: Die smeeproses belyn die materiaalkorrelstruktuur met die kettingwielgeometrie, met korrelgrense wat georiënteer is om die hooftrek- en drukspannings wat tydens werking voorkom, te weerstaan. Hierdie korrelvloei-oriëntasie is veral belangrik by die tandwortelradius waar spanningskonsentrasies die hoogste is. Die smeeproses skep 'n superieure korrelstruktuur wat noodsaaklik is vir die hantering van skokbelastings. Die kernkettingwiel word tipies gesmee van chroom-molibdeen-legeringstaal (bv. 42CrMo, 50Mn). Hierdie smeeproses belyn die metaal se korrelvloei met die komponent se vorm, wat lei tot superieure treksterkte en impakweerstand in vergelyking met gietalternatiewe.
Porositeit-eliminasie: Die hoë drukkragte van smeewerk elimineer interne leemtes en porositeit wat andersins as kraakinisiasieplekke onder sikliese belasting sou optree. Gegoten komponente kan interne porositeit of insluitsels bevat wat as kraakinisiasieplekke onder herhaalde belastingsiklusse kan dien.
Materiaalkonsolidasie: Die smeeproses verhoog materiaaldigtheid, wat lei tot beter meganiese eienskappe in vergelyking met gietkomponente van ekwivalente legeringsamestelling. Die digte, eenvormige mikrostruktuur van gesmede staal bied konsekwente werkverrigting oor die hele komponent-dwarssnit.
Oppervlakintegriteit: Die gesmede oppervlak vertoon beter moegheidsweerstand as gevolg van die afwesigheid van gietdefekte en die druk-residuele spanning wat deur die smeeproses veroorsaak word.
Geslote-Matrys Warm Smeeproses: Die kettingrat ondergaan 'n meerstadium warm smeeproses wat primêre warm smee insluit vir aanvanklike volumeverspreiding, sekondêre warm smee om die kernstrukturele geometrie te vestig, tersiêre warm smee om finale dimensionele akkuraatheid te bereik, en sny-deurboor om flits uit te skakel en enige nodige deurgate te vorm.
2.3 Presisie CNC-bewerking
Alle kritieke oppervlaktes van Komatsu-kruisverwysingsaandrywingskettingwiele word bewerk met behulp van moderne CNC-draaibanke, freesmasjiene en boorsentrums wat ruwe en afwerkingsbewerkings volgens ISO 2768-mK-dimensionele akkuraatheidstandaarde uitvoer. Belangrike bewerkingsoperasies sluit in:
- Tandprofielbewerking: Presisiebewerking van die kettingtandprofiel om presiese drukhoek en steek te verseker vir glyvaste inskakeling met spoorbusse. Die 20–21 tandkonfigurasie vereis presiese tandspasiëring en profielgeometrie.
- Boorbewerking: Presisieboor van die sentrale monteringsgat om presiese naafkoppelvlakspesifikasies te bereik.
- Boutgatboor: Presisieboor van monteringsboutgate met presiese posisionele toleransies.
- Monteringsoppervlakbewerking: Presisie-oppervlakbewerking van die naafmonteringskoppelvlak vir optimale lasoordrag.
- Buitenste diameterbewerking: Presisiedraaiwerk van die buitenste diameter volgens presiese spesifikasies (ongeveer 474 mm vir die PC75-klas).
Moderne CNC-rat-hobbing- en draaisentrums word gebruik om mikronvlak-akkuraatheid in tandprofiel, steek en monteergatdimensies te behaal. Dit waarborg perfekte belyning en verminder vibrasie tydens werking. Deur gebruik te maak van gespesialiseerde verhardings- en temperingstegnieke verseker produkte dat hulle uitstekende meganiese eienskappe, uitsonderlike duursaamheid en verbeterde weerstand teen vervorming en breuk besit.
2.4 Geïntegreerde Produksiewerkvloei
CQC TRACK se vervaardigingsvernuf is gebou op volledige vertikale integrasie en beheerde opeenvolgende prosesse:
- Materiaalverkryging: Benutting van premium 50Mn-, 42CrMo- en 40Mn2-legeringstaal deur strategiese voorsieningsvennootskappe, met volledige materiaalsertifisering en naspeurbaarheid.
- Smeevermoëns: Gevorderde geslote-matrys warm smeeprosesse wat optimale korrelvloei en materiaaldigtheid verseker
- CNC-bewerkingsentrums: Presisiebewerking van alle kritieke oppervlaktes volgens ISO 2768-mK-toleransies, insluitend presisiebewerkte tandprofiele en monteeroppervlaktes
- Gevorderde hittebehandelingslyne: Rekenaarbeheerde induksieverhardings- en temperingsoonde wat diep, eenvormige omhulselhardheidsprofiele bereik
- Montering en Toetsing: Stofvrye monteringsomgewings met dinamiese toetsing op elke voltooide tandwiel
- Anti-korrosiebedekking: Industriële verfstelsels wat langtermyn roesbeskerming bied, beskikbaar in swart, geel of pasgemaakte kleure om aan kliëntspesifikasies te voldoen.
3. Hittebehandelingsingenieurswese
3.1 Metallurgiese Beginsels vir Kettingwieltoepassings
Hittebehandeling is die enkele mees kritieke vervaardigingsproses wat die lewensduur van aandrywingskettings in konstruksietoepassings bepaal. Die hittebehandelingsproses—hoofsaaklik blus en temper—transformeer staal op molekulêre vlak en bereik 'n presiese balans tussen hardheid en taaiheid. Vir onderstelkomponente bepaal hierdie balans hoe lank 'n onderdeel kan hou voordat moegheid of vervorming voorkom.
Die blusproses is waar staal se ware sterkte begin. Die komponent word verhit tot 'n kritieke temperatuur (gewoonlik rondom 850–900°C), waar die kristallyne struktuur in austeniet omskep word. Dit word dan vinnig afgekoel – gewoonlik deur onderdompeling in water of olie. Hierdie skielike temperatuurdaling sluit koolstofatome in plek en vorm 'n baie harde maar bros mikrostruktuur wat bekend staan as martensiet. Dit skep die harde, slytbestande oppervlak wat noodsaaklik is vir kettingtande.
Terwyl bluswerk hardheid bied, bring dit ook brosheid mee. Tempering is die belangrike opvolgstap wat interne spanning verlig en rekbaarheid herstel. Die komponent word weer verhit tot 'n laer, beheerde temperatuur (gewoonlik tussen 150–500°C) en vir 'n spesifieke tydperk gehou voordat dit stadig afkoel. Hierdie proses verminder uiterste hardheid effens, maar verbeter taaiheid, impakweerstand en buigsaamheid aansienlik. Die resultaat is 'n ideale kombinasie – 'n verharde, slytasiebestande oppervlak en 'n sterk, buigsame kern – perfek vir kettingratte wat dinamiese belastings en skokke moet weerstaan.
3.2 Induksie Verharding Spesifikasies
Komatsu PC75-aandrywingskettingwiele gebruik induksieverharding-hittebehandeling om die vereiste hardheidsprofiel op die tandoppervlaktes te verkry. Die kettingtande word induksieverhard om 'n slytasiebestande oppervlak te skep terwyl 'n taai, rekbare kern behoue bly.
Die spesifieke hittebehandelingsparameters vir Komatsu PC75-dryfkettingwiele is soos volg:
| Parameter | Standaardspesifikasie | Premium-spesifikasie |
|---|---|---|
| Oppervlakhardheid (Tandflanke) | HRC 48–54 | HRC 52–58 |
| Saakdiepte | 4–6 mm | 6–8 mm |
| Kernhardheid | HRC 28+ | HRC 30+ |
| Tempertemperatuur | 180–200°C | 180–200°C |
| Hittebehandelingsmetode | Induksieverharding met tempering | Induksieverharding met tempering |
Die kettingtande ondergaan rekenaarbeheerde induksieverharding. Hierdie proses skep 'n diep, konsekwente omhulselhardheid (tipies 55-62 HRC) op die tandflanke en wortels – die areas van die hoogste kontakspanning en slytasie. Die kern bly taai en rekbaar, wat strukturele veerkragtigheid teen skokbelastings bied.
Hittebehandeling word toegepas om beter hardheid en kraakweerstand tydens werktyd te verseker, wat die lewensduur van die kettingrat in veeleisende toepassings aansienlik verleng.
3.3 Gehaltebeheer en Konsekwentheid
Doeltreffende hittebehandeling vereis streng gehaltebeheer. Vervaardigers moet temperatuuruniformiteit, weektyd, verkoelingstempo en metallografiese struktuur voortdurend monitor om te verseker dat die proses aan prestasievereistes voldoen. Deur hierdie parameters te ignoreer – of op inkonsekwente hittebehandeling staat te maak – kan die lewensduur van komponente drasties verkort word. Selfs geringe temperatuurafwykings tydens blus of tempering kan lei tot ongelyke hardheid, wat voortydige slytasie, krake of dimensionele onstabiliteit veroorsaak.
Komponente wat met gevorderde legerings en hittebehandelings vervaardig word, ondergaan streng toetse om eenvormige hardheid, impakweerstand en moegheidssterkte te verseker. Hierdie vlak van gehalte verminder die waarskynlikheid van onverwagte mislukkings en verseker dat masjiene vir langer tydperke teen piekprestasie werk.
4. Dimensionele Spesifikasies
4.1 Kettingwiel Dimensionele Data
Die Komatsu PC75-kettingwielgroep is ontwerp volgens presiese dimensionele spesifikasies vir direkte passing aan die PC75-rupsbandraam en finale aandrywingstelsel. Bedryfsbronne verskaf die volgende dimensionele verwysing vir kettingwiele in hierdie klas:
| Dimensie | Waarde | Eenheid | Beskrywing |
|---|---|---|---|
| Buitenste deursnee (OD) | 474 | mm | Totale buitenste deursnee van die tandwiel (verwysing) |
| Gewig | 36 | kg | Benaderde komponentgewig |
| Aantal gate | 20–21 | Gate | Konfigurasie van die monteerboutgat |
| Tandetelling | 20–21 | Tande | Kettingwiel tandtelling |
Bronne in die bedryf dui aan dat tandwiele wat geskik is vir KOMATSU- en CATERPILLAR-toepassings in hierdie klas tipies 20–21 gate, 'n buitenste deursnee van 474 mm en 'n benaderde gewig van 36 kg het. Hierdie spesifikasies stem ooreen met die PC75-klas minigraafmasjiene.
4.2 Parameters vir die pas van die onderstel
Vir die Komatsu PC75-1, die onderstelkenmerke:
- Spoorwydte: 450 mm
- Spoorwydte: 1 650 mm (5,42 vt)
- Lengte van die spoor op die grond: 2 160 mm (7,09 vt)
- Grondvryhoogte: 400 mm
- Gronddruk: 32.41 kPa (4.7 psi)
- Maksimum reisspoed: 5.1 km/h (3.17 mph)
4.3 Tandwielmonteringskonfigurasie
Die Komatsu PC75-onderstel beskik oor 'n robuuste einddryfstelsel wat die volgende insluit:
- Finale aandrywingsratkas: Geleë binne die onderstel, gekoppel aan die hidrouliese motor en die rupsaandrywingskettingwiele. Die ratkas skakel hidrouliese krag om in wringkrag en dryf die rupsaandrywingskettingwiele aan.
- Tandwielmonteringskoppelvlak: Die tandwiel word aan die uitset-planetêre draer gemonteer via 'n boutverbinding (20–21 boutgate), wat 'n soliede, glyvaste wringkrag-oordrag bied.
- Seëlstelsel: Drywende gesigseël met labirintvoorseëls voorkom die indringing van kontaminasie en lekkasie van smeermiddel.
5. Gehalteversekering en Toetsprotokolle
5.1 ISO 9001:2015 Gesertifiseerde Vervaardiging
CQC TRACK werk onder ISO 9001:2015-gesertifiseerde kwaliteitsbestuurstelsels, met komponente wat naspeurbaar is vanaf die ontvangs van grondstowwe tot die voltooide montering. Die kwaliteitsbestuurstelsel omvat alle produksiefases:
- Materiaalsertifisering: Inkomende grondstofsertifisering wat legeringsamestelling en meganiese eienskappe verifieer teen bedryfstandaarde, insluitend meultoetssertifikate vir 50Mn-, 42CrMo- en 40Mn2-staal.
- Dimensionele verifikasie: Inspeksie van alle kritieke afmetings met behulp van gekalibreerde meetapparatuur, insluitend CMM (Koördinaatmeetmasjien) en presisiemeting.
- Hittebehandelingsvalidering: Verifikasie van hardheidsprofiele en omhulseldiepte met behulp van gekalibreerde Rockwell-hardheidstoetsers en metallografiese ondersoek
- Finale Toetsing: Dinamiese toetsing en kwaliteitsverifikasie
5.2 Komatsu Onderstel Kwaliteitstandaarde
Komatsu-graafmasjienonderdele is ontwerp vir swaar werkverrigting in konstruksiemasjinerie. Hierdie komponente is ontwerp om duursaamheid en operasionele doeltreffendheid te verbeter en word vervaardig om aan OEM-vervangingsstandaarde te voldoen. Belangrike kwaliteitskenmerke sluit in:
- Hoësterkte Materiaaltegnologie: Komponente maak gebruik van hoësterkte-legeringstaalkonstruksie
- Presisie-ontwerpte ontwerp: Presisie-bewerkte kettingtande verseker gladde spooraansluiting
- Swaargewig-prestasie: Robuuste dravermoë hanteer tot 8 ton se deurlopende werking in rowwe terreine
- Afwerkingsbewerking: Afwerkingsbewerking maak dat die tandwiel 'n gladde oppervlak en akkurate presisie het.
5.3 Waarborg en dienslewensverwagtinge
Waarborgdekking volgens die bedryfstandaard vir na-mark-aandrywingskettings wissel tipies van 12 tot 24 maande, afhangende van die vervaardiger en toepassing. Vir Komatsu PC75-kettingkettings wat deur CQC TRACK vervaardig word, word waarborgtydperke in lyn gebring met kliëntvereistes en die erns van die toepassing. Die verwagte lewensduur vir PC75-kettingkettings in konstruksietoepassings wissel tipies van 3 000 tot 6 000 bedryfsure, afhangende van grondtoestande, operateurpraktyke en onderhoudskedules.
5.4 Anti-korrosiebeskerming en verpakking
Die tandwieloppervlak is bedek met korrosiewerende industriële verf, beskikbaar in swart, geel of pasgemaakte kleure om aan kliëntspesifikasies te voldoen. Die laag beskerm die tandwiel teen roes en strawwe omgewingsblootstelling tydens berging en veldbedrywighede.
Voltooide kettingratte word in roeswerende film toegedraai en in palette of berookte houtkratte verpak wat geskik is vir internasionale seevrag. Elke pakket is gemerk met onderdeelnommer, afmetings en hoeveelheid vir maklike hantering en identifikasie by bestemmingshawens en pakhuise. Verpakking voldoen aan internasionale verskepingsstandaarde vir seevraguitvoer vanaf Chinese hawens (Xiamen, Fuzhou) na bestemmings wêreldwyd, met berookte houtkratte wat voldoen aan ISPM 15 fitosanitêre regulasies. Vinnige aflewering is beskikbaar binne 7-30 dae, afhangende van die bestelvolume en bestemming.
6. Installasie- en Spoorspanningsprosedures
6.1 Voorbereiding voor installasie
Die korrekte installering van 'n aandryfkettingstelsel op 'n Komatsu PC75-graafmasjien is van kritieke belang om die verwagte lewensduur te bereik. Die volgende prosedures moet gevolg word:
- Terreinvoorbereiding: Parkeer die masjien op gelyke en ferm grond. Aktiveer die parkeerrem. Blokkeer die spore stewig om onbedoelde beweging te voorkom.
- Komponentinspeksie: Voor installasie, inspekteer die finale aandrywingsuitsetnaaf vir spline-slytasie, korrosie of skade. Maak alle monteeroppervlakke deeglik skoon en verwyder alle puin, ou pakkingmateriaal en korrosie.
- Inspeksie van die tandwielsamestelling: Inspekteer die nuwe tandwielsamestelling vir enige verskepingskade. Verifieer dat die monteergate skoon en vry van puin is.
- Hardeware-inspeksie: Inspekteer alle monteerboute vir draadskade of -strekking. Vir swaar toepassings, gebruik nuwe boute en wassers van graad 10.9 of hoër spesifikasie.
- Finale aandrywingskoppelvlak: Maak seker dat die kettingratmonteringskoppelvlak behoorlik in lyn is met die finale aandrywing se planetêre draer. Installeer die kettingratmonteringshardeware volgens die gespesifiseerde wringkragwaardes met behulp van 'n gekalibreerde wringkragsleutel.
- Rupsketting-inskakeling: Na die installering van die kettingrat, maak seker dat die kettingrat behoorlik met die kettingtande inskakel voordat die masjien gebruik word.
6.2 Boutmomentspesifikasies
Vir die Komatsu PC75-klas graafmasjien geld die volgende wringkragspesifikasies:
- Monteringshardewaregraad: Klas 10.9 of hoër vir swaar toepassings
- Bout-wringkragbereik: 250–450 Nm, afhangende van boutgrootte en -konfigurasie (raadpleeg Komatsu-dienshandleiding vir modelspesifieke spesifikasies)
- Wringkragpatroon: Gestapelde (kruis-en-dwars) patroon toegepas in drie progressiewe stadiums
- Anti-vasloopmiddel: Wend hoëgehalte-vasloopmiddel aan op boutdrade voor installasie om vreet te voorkom en akkurate wringkraglesings te verseker.
- Herdraaimomentvereiste: Na 2–4 uur se werking, draai die kettingrat se monteerboute weer vas tot die gespesifiseerde waarde om rekening te hou met die aanvanklike sitplek en termiese uitsetting.
6.3 Prosedure vir die aanpassing van spoorspanning
Na die installering van die kettingrat moet die korrekte spoorspanning volgens die Komatsu PC75-spesifikasies vasgestel word. Die algemene prosedure vir 7–8 ton-graafmasjiene is soos volg:
Stap 1: Voorbereiding – Voer die kontrole en aanpassing uit op gelyke en ferm grond. Laat die enjin teen lae luier loop, beweeg dan die masjien vorentoe vir 'n afstand gelyk aan die spoorlengte op die grond, en stop die masjien stadig.
Stap 2: Meting – Meet die spoorverzakking as die vertikale afstand tussen die bokant van die spoorketting en die bokant van die spoorraam by die middelpunt tussen die voorste tussenrol en die eerste spoorrol.
Stap 3: Verifikasie van die standaardbereik – Vir graafmasjiene van die 7–8 ton-klas is die korrekte spoorverzakking tipies 15–30 mm. Indien die defleksie buite die standaardbereik is, pas dit dienooreenkomstig aan.
Stap 4: Aanpassing van spoorspanning – Om spoorspanning te verhoog, pomp vet deur die spoorversteller se vetfitting met behulp van 'n handmatige vetpomp.
Stap 5: Verifikasie – Na aanpassing, laat die enjin teen lae luier loop, beweeg die masjien stadig vorentoe met 'n afstand gelykstaande aan die lengte van die spoor op die grond, en kontroleer dan weer die spoorspanning. Indien die spanning nie korrek is nie, verstel dit weer.
6.4 Kritieke Spanningsoorwegings
Die volgende operasionele oorwegings is noodsaaklik vir die maksimalisering van die lewensduur van onderstelkomponente:
- Ondervoettoestande: Pas die spoorspanning aan op grond van die ondervoettoestande waarin die masjien werk. Bykomende spoorspanning verhoog beide die las en die slytasie op alle ooreenstemmende komponente van die onderstel.
- Gevolge van slytasie: Onbehoorlik aangepaste spoor kan probleme en slytasie aan ander komponente veroorsaak. 'n Stywe spoor verhoog die laste, wat slytasie op rollers, leërs, tandwiele en kettingbusse bevorder.
- Gereelde monitering: Die slytasie van penne en busse van die onderstel hang af van die werktoestand en grondtoestand. Kontroleer die spoorspanning af en toe en hou dit binne die standaardreeks.
- Verifikasie na installasie: Na 2–4 uur se werking, kontroleer die spoorspanning weer en draai enige monteerhardeware weer vas soos gespesifiseer in die Komatsu-dienshandleiding om rekening te hou met aanvanklike sitplek en termiese uitsetting.
7. Slytasiediagnose en vervangingskriteria
7.1 Primêre slytasie-aanwysers
Vir toerustinghandelaars, huurvlootoperateurs en eindgebruikers wat Komatsu PC75-graafmasjiene bestuur, is vroeë identifisering van aandrywingskettingslytasie noodsaaklik om sekondêre skade aan rupskettings, rollers en finale aandrywingstelsels te voorkom. Die volgende slytasie-aanwysers moet gemonitor word:
Tanddiktevermindering: Tande wat tot minder as 70% van die oorspronklike dikte verslyt is, dui aan dat onmiddellike vervanging nodig is. Meetbaar met behulp van gekalibreerde skuifmaat of toegewyde tandslytasiemeters.
Haakvorming: Wanneer die aandryfvlak van die kettingtand 'n kenmerkende "haak"- of ondersnyde vorm ontwikkel, dui dit daarop dat beduidende slytasie tot bo aanvaarbare perke gevorder het. Haakvorming verminder die aandryfdoeltreffendheid en versnel die slytasie van die kettingbus.
Gebarste Wortelareas: Visuele inspeksie van die tandwortelradius moet gereeld uitgevoer word. Krake in die wortelarea dui op spanningsmoegheid en kan lei tot katastrofiese tandversaking indien dit nie vinnig aangespreek word nie. Hittebehandeling word toegepas om beter kraakweerstand tydens werktyd te verseker.
Verlenging van boutgate: Verlenging of vervorming van die monteerboutgate dui daarop dat die kettingrat met los boute gewerk het of dat oormatige wringkrag toegepas is. Hierdie toestand benadeel die kettingrat se stewige bevestiging aan die finale aandrywingsnaaf.
Oneweredige tandslytasiepatroon: As sommige tande aansienlik meer slytasie toon as ander, kan dit dui op 'n wanbelyning tussen die kettingrat en die rupsketting of probleme met die konsentriteit van die finale aandrywingsuitsetas.
Tekens dat jou reisratkas vervanging nodig het: Ongewone geluide wat uit die ratkas kom, verminderde spoed of krag van die graafmasjien, lekkende olie uit die ratkas, die graafmasjien se spore beweeg nie eweredig nie, of die ratkas is beskadig of onherstelbaar verslyt.
7.2 Vervangingsintervalbeplanning
'n Goed onderhoude tandwiel verminder direk langtermyn-bedryfskoste. Wanneer die rupsketting vervang word, inspekteer en vervang waarskynlik die tandwiele vir gebalanseerde slytasie. Die ekonomiese rasionaal is eenvoudig: die installering van 'n nuwe rupsketting op 'n verslete tandwiel sal slytasie op die nuwe ketting se busse versnel, wat die algehele stelsellewe aansienlik verminder. Omgekeerd sal die installering van 'n nuwe tandwiel op 'n verslete ketting versnelde tandslytasie en voortydige tandwielversaking veroorsaak.
Vir vlootoperateurs is die aanbevole vervangingsstrategie om die tandwiel en rupsketting as 'n gepaarde stel te vervang wanneer enige komponent die einde van sy lewensduur bereik. Beste praktyke in die bedryf beveel aan dat slytonderdele in stelle vervang word om egalige slytasie te verseker en voortydige mislukking te voorkom. Vir PC75-minigraafmasjiene in konstruksietoepassings wissel die beplande vervangingsintervalle vir die onderstel tipies van 3 000 tot 6 000 bedryfsure, afhangende van grondtoestande en onderhoudspraktyke.
7.3 Beste praktyke vir die onderhoud van reisratkaste
Om die lewensduur van die ratkas (eindaandrywing) te verleng, beveel beste praktyke in die bedryf aan:
- Gereelde smering en olieverversings: Behoorlike smering is noodsaaklik vir ratkasfunksie
- Vermy oorlading: Moenie die graafmasjien oorlaai of blootstel aan uiterste temperature wat buite die ontwerplimiete is nie.
- Gereelde inspeksies en onderhoud: Voer periodieke inspeksies uit om probleme vroegtydig te identifiseer
- Vervang beskadigde komponente onmiddellik: Spreek verslete of beskadigde komponente onmiddellik aan
- Gebruik hoëgehalte-smeermiddels en vervangingsonderdele: Gebruik API GL-5 ekstreme druk (EP) hipoïedratolie
8. Streeksmarktoepassings
8.1 Suid-Amerika: Brasiliaanse Konstruksie, Chileense Infrastruktuur en Argentynse Ontwikkeling
Die Suid-Amerikaanse konstruksiemark bied 'n beduidende vraag na 7-8 ton-klas graafmasjienkomponente, met bedrywighede gekonsentreer in Brasiliaanse infrastruktuurprojekte (São Paulo, Rio de Janeiro, Belo Horizonte), Chileense stedelike ontwikkeling (Santiago, Valparaíso, Concepción), Peruaanse konstruksiemarkte (Lima, Arequipa) en Argentynse infrastruktuurontwikkeling (Buenos Aires, Córdoba). Komatsu PC75-graafmasjiene word wyd in hierdie bedrywighede ontplooi vir nutswerk, residensiële konstruksie, terreinvoorbereiding en ligte infrastruktuurprojekte.
Vir Suid-Amerikaanse kliënte bied CQC TRACK se Komatsu-kruisverwysingsaandrywingskettingwiele OEM-ekwivalente gehalte teen mededingende pryse, met doeltreffende logistiek na Latyns-Amerikaanse bestemmings, insluitend Brasilië (hawens van Santos, Rio de Janeiro), Chili (hawens van Valparaíso, San Antonio), Peru (hawen van Callao), Colombia (hawens van Buenaventura, Cartagena) en Mexiko (hawens van Veracruz, Manzanillo).
8.2 Australië: Residensiële Konstruksie, Huurvloot en Infrastruktuur
Die Australiese mark vir konstruksie- en huurtoerusting vereis na-mark-komponente wat aan OEM-prestasiestandaarde voldoen of dit oortref, met konsekwente beskikbaarheid van voorraad. Australiese operateurs soek onderdele wat geskik is vir die doel, van OEM-ekwivalente gehalte of hoër, met betroubare voorsieningskettings en gedokumenteerde kwaliteitsertifisering. Die Australiese mark – insluitend toepassings in Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Adelaide en streeksentrums – gebruik Komatsu PC75-graafmasjiene vir residensiële konstruksie, nutsslote grawe, landskap en terreinvoorbereiding.
Bedryfsbronne bevestig dat VemaTrack 'n wye reeks onderstelkomponente vir Komatsu PC75-masjiene het, insluitend rubberspore, leedramme en tandwiele. Australiese onderdeleverskaffers hou uitgebreide voorraad vir Komatsu-onderstelkomponente, met groot voorraad van egte nuwe onderdele, nuwe vervangingsonderdele, gebruikte en opgeknapte onderdele en komponente.
CQC TRACK se vervaardigingsprosesse stem ooreen met Australiese vereistes deur ISO 9001:2015-sertifisering, omvattende toetsprotokolle en volledige komponentnaspeurbaarheid.
8.3 Europa: Duitse Konstruksie, Franse Infrastruktuur en Britse Ontwikkeling
Die Europese mark vereis dat onderstelkomponente voldoen aan relevante EU-riglyne en veiligheidsstandaarde. EN 474-12:2006/A1:2008 is van toepassing op kabelgraafmasjiene en hul onderstelstelsels, wat noodsaaklike gesondheids- en veiligheidsvereistes vasstel wat CE-merking bevestig. Duitsland se konstruksiebedryf (Berlyn, München, Hamburg, Rynland), Frankryk se infrastruktuursektor (Parys, Lyon, Marseille, Lille), die Verenigde Koninkryk se nuts- en residensiële konstruksiemarkte (Londen, Manchester, Birmingham, Glasgow), en Skandinawië se konstruksiebedryf (Stockholm, Oslo, Kopenhagen, Helsinki) verteenwoordig belangrike toepassingsones vir Komatsu PC75-graafmasjiene.
Vir knap stedelike werk word nul-stert swaaimodelle soos die PC75UU-reeks voorkeur gegee, wat die PC75 'n gewilde keuse maak vir Europese stedelike konstruksietoepassings waar ruimte beperk is.
CQC TRACK hou tegniese dokumentasie en kwaliteitsrekords in stand wat CE-nakomingsverklarings vir Europese kliënte ondersteun.
8.4 Rusland en Sentraal-Asië: Groeiende mark vir kompakte toerusting
Na die herrangskikking van globale voorsieningskettings, verkry Russiese en Sentraal-Asiatiese konstruksie-operateurs toenemend swaar toerustingkomponente van Chinese vervaardigers. Rusland se stedelike ontwikkelingsprojekte (Moskou, St. Petersburg, Kazan, Jekaterinburg, Novosibirsk), Kazakstan se infrastruktuurgroei (Astana, Almaty, Shymkent, Karaganda), Oesbekistan se konstruksiesektor (Tasjkent, Samarkand, Bukhara), en Mongolië se konstruksie- en mynbouondersteuningsbedrywighede (Ulaanbaatar, Darkhan, Erdenet) verteenwoordig groeiende markte vir Komatsu-kompakte graafmasjienkomponente.
Vir kliënte in Rusland, Kazakstan, Oesbekistan en Mongolië, bied CQC TRACK betroubare voorraad deur gevestigde uitvoerkanale, met verpakking wat geskik is vir spoor- en oorlandvervoer oor Sentraal-Asiatiese roetes. Die maatskappy se vervaardigingskapasiteit ondersteun volumebestellings vir vlootbedrywighede wat gereelde onderstelvervangingskedules vereis.
8.5 Dienssentrumnetwerkstrategie
CQC TRACK se strategiese doelwit is om, direk of deur gemagtigde verspreiders, 'n goed geïntegreerde netwerk van dienssentrums in groot konstruksietoerustingmarkte wêreldwyd te vestig wat volledige gespesialiseerde onderstelonderhoudsdiens lewer. Hierdie dienssentrums het behoorlik opgeleide professionele persone met die regte kundigheid en gereedskap in diens, gerugsteun deur die beste beskikbaarheid van onderdele om masjiene vinnig en betroubaar aan die gang te kry.
Die maatskappy verwelkom u hartlik om samewerking te bou en 'n briljante langtermynvennootskap saam te genereer. Met 'n volledige reeks Komatsu-versoenbare graafmasjienonderdele, insluitend rupskettingwiele, leeloopwiele, rupsrollers, draerrollers, rupskettings en rupsskoene, alles vervaardig om aan OEM-vervangingstandaarde te voldoen wat betroubare passing, duursaamheid en stabiele werkverrigting verseker, bedien CQC TRACK kliënte regoor Suid-Amerika, Australië, Europa, Rusland en Sentraal-Asië.
9. Oorwegings vir verkrygingsprofessionele persone met betrekking tot verkryging
9.1 Kruisverwysingsverifikasie
Voordat verkrygingspersoneel na-mark-onderstelkomponente aankoop, moet hulle die versoenbaarheid verifieer deur die masjien se reeksnommer en die spesifieke OEM-onderdeelnommer uit die Komatsu-onderdelekatalogus te gebruik. Die onderdeelnommers wat in hierdie analise gedokumenteer is—22E-27-11111, 21W-27-41110, 21W-27-31110, en 21W-27-31112—dien as primêre OEM-verwysings vir direkte kruisverwysingsbestellings.
Gebruik die onderdeelnommer om die onderdeel te identifiseer, en gebruik die masjien se reeksnommer om die korrekte pasbereik te bevestig (reeksonderbrekings, opsies, hersienings). Hierdie tweestap-verifikasieproses verseker akkurate verkryging van onderdele.
Die 22E-27-11111-kettingwiel is gedokumenteer vir Komatsu PC60/75UU-7 toepassings. Die 21W-27-31112-kettingwiel is versoenbaar met Komatsu PC78US-5, PC75UU-3 en PC70FR-1 graafmasjiene, sowel as Yanmar VIO80, VIO75, VIO70, VIO70-2, B7-3 en VIO82 minigraafmasjiene. Die 21W-27-41110-kettingwiel is versoenbaar met Komatsu PC78US-6, PC78US-8, PC78US-10, PC78UU-6, PC78MR-6, PC88MR-6, PC88MR-8 en PC88MR-10 graafmasjiene, sowel as Volvo ECR88 minigraafmasjiene.
9.2 Vereistes vir Gehaltedokumentasie
Wanneer jy aandrywingskettingwiele vir konstruksietoepassings verkry, versoek die verskaffer se kwaliteitsdokumentasie, insluitend:
- ISO 9001:2015-sertifisering
- Dimensionele inspeksieverslae
- Metallurgiese toetssertifisering (materiaalgraadverifikasie: 50Mn, 42CrMo of 40Mn2)
- Hittebehandelingsrekords (hardheidsprofiele: HRC 48–58, kasdiepte: 4–6 mm)
- Meultoets sertifikate vir grondstowwe
- Boutgraadsertifisering (graad 10.9 of hoër)
- Waarborgdokumentasie (tipies 12–24 maande)
Betroubare vervaardigers handhaaf volle naspeurbaarheid van rou materiaal tot finale montering, wat verifikasie van materiaalgraad, hittebehandelingsparameters en dimensionele voldoening moontlik maak.
9.3 Voorsieningsketting en Leweringstye
CQC TRACK hou voorraad van klaarprodukte vir hoë-aanvraag-onderdeelnommers, insluitend die PC75-kettingwielsamestellings, met levertye van 7-30 dae, afhangende van die bestelvolume en bestemming. Minimum bestelhoeveelhede is onderhandelbaar, met monsterhoeveelhede beskikbaar vir kwalifikasietoetsing. Betalingsvoorwaardes sluit T/T en L/C in. Vinnige aflewering is beskikbaar binne 7-30 dae na kontrakbevestiging.
9.4 Koste-optimalisering deur middel van naverkoop
Onderdele van die onderstel kan tot 50% van 'n masjien se bedryfskoste oor sy lewensduur uitmaak. Vir konstruksiemaatskappye, huurvlootoperateurs en toerustinghandelaars wat vlote van Komatsu PC75-graafmasjiene bestuur, bied die verkryging van OEM-ekwivalente na-mark-tandwiele van gespesialiseerde vervaardigers soos CQC TRACK aansienlike kostebesparings sonder om kwaliteit of betroubaarheid in die gedrang te bring. Die maatskappy se vertikaal geïntegreerde vervaardiging – wat materiaalverkryging, hittebehandeling, masjinering en montering insluit – elimineer veelvuldige voorsieningsketting-opslae, wat mededingende pryse vir volumekopers moontlik maak.
Die verskuiwing na na-mark-komponente word deur verskeie faktore gedryf: stygende masjineriekoste en begrotingsdruk het na-mark-onderdele 'n slim belegging gemaak; duursaamheid en werkverrigting het dramaties verbeter in die na-mark-sektor; vervaardigers gebruik nou gevorderde smee-, CNC-bewerking- en hittebehandelingsprosesse om komponente te produseer wat ooreenstem met OEM-spesifikasies; versterkte staal, presisie-geslypte komponente en hittebehandelde tandprofiele verseker lang lewensduur en betroubare werking onder uiterste toestande.
9.5 OEM- en ODM-diensmodelle
CQC TRACK bedryf twee primêre diensmodelle vir internasionale kliënte:
OEM-vervaardiging: Die maatskappy vervaardig komponente volgens presiese kliëntspesifikasies, tekeninge en kwaliteitsstandaarde. Die fabriek is bedrewe in naatlose integrasie in globale voorsieningskettings en bied betroubare volumeproduksie van kettingratte, leërs, rollers, rupsbandskakels en volledige onderstelstelsels vir handelsmerke soos Komatsu, Hitachi, Caterpillar, Volvo, Kobelco, Doosan, Hyundai, SANY en ander.
ODM-ingenieurswese: Deur gebruik te maak van uitgebreide veldervaring, werk CQC TRACK saam met kliënte om verbeterde of volledig aangepaste ondersteloplossings te ontwikkel, ontwerp en te valideer. Die ingenieurspan spreek proaktief algemene foutmodusse aan en bied waarde-geoptimaliseerde ontwerpe wat werkverrigting verbeter en totale koste van eienaarskap verminder. Indien kliënte nie tekeninge het nie, kan hulle die hoofafmetings aanbied vir vergelyking met gereedgemaakte produkte en die skep van tekeninge vir kliëntkontrole.
10. Gereelde vrae vir toerustinghandelaars en vlootoperateurs
V1: Wat is die funksie van 'n aandryfkettingwiel op 'n Komatsu PC75-graafmasjien?
'n Aandryfkettingwiel (ook genoem 'n finale aandrywingskettinggroep of rupskettingwiel) is 'n geprofileerde wiel met tande of ratte wat met die rupsketting inwerk. Dit skakel die rotasiewringkrag van die hidrouliese reismotor via die finale aandrywingsratkas om in lineêre trekkrag wat die rupsketting beweeg en die 7-8 ton-graafmasjien vorentoe of agtertoe dryf.
V2: Hoe verifieer ek watter tandwielonderdeelnommer my Komatsu PC75-graafmasjien benodig?
Verifieer met behulp van die masjien se reeksnommer en die spesifieke OEM-onderdeelnommer uit die Komatsu-onderdelekatalogus. 'n Onderdeelnommer identifiseer die komponent, en 'n masjien se reeksnommer bevestig die korrekte pasreeks (reeksonderbrekings, opsies, hersienings). Die onderdeelnommers wat in hierdie analise gedek word—22E-27-11111, 21W-27-41110, 21W-27-31110, en 21W-27-31112—dek die PC75-reeks en verwante modelle.
V3: Wat is die verskil tussen die 21W-27-31110 en 21W-27-31112 onderdeelnommers?
21W-27-31110 en 21W-27-31112 is albei aandrywingskettingstelsels vir die PC75UU-3, PC78US-5 en PC70FR-1 modelle. Die 21W-27-31112-ketting bied ook kruishandelsmerk-versoenbaarheid met Yanmar VIO80, VIO75, VIO70, VIO70-2, B7-3 en VIO82 minigraafmasjiene.
V4: Watter materiale word in CQC TRACK-kettingwiele vir Komatsu-graafmasjiene gebruik?
CQC TRACK gebruik premium 50Mn-, 42CrMo- en 40Mn2-legeringsstaal, induksie-gehard tot HRC 48–58 met 'n kasdiepte van 4–6 mm vir optimale slytasieweerstand. Die smeeproses bring die metaal se korrelvloei in lyn met die komponent se vorm, wat lei tot beter treksterkte en impakweerstand in vergelyking met gietalternatiewe.
V5: Wat is die dimensionele spesifikasies van die PC75-kettingwielgroep?
Bedryfsverwysings dui daarop dat kettingratte wat geskik is vir Komatsu- en Caterpillar-toepassings in hierdie klas 'n buitenste deursnee van ongeveer 474 mm, 'n gewig van ongeveer 36 kg en 20–21 gate het.
V6: Is hierdie tandwiele direkte vervangings vir Komatsu OEM-onderdele?
Ja, alle aandrywingskettings wat deur CQC TRACK vervaardig word, is direkte OEM-kruisverwysingsvervangings, vervaardig volgens Komatsu se oorspronklike ingenieurspesifikasies vir dimensionele akkuraatheid en meganiese eienskappe. Oorspronklike onderdeelnommers is slegs vir vergelykingsdoeleindes.
V7: Watter kwaliteitsertifikate het CQC TRACK?
CQC TRACK werk onder ISO 9001:2015-gesertifiseerde kwaliteitsbestuurstelsels met volle komponentnaspeurbaarheid van rou materiaal tot voltooide montering.
V8: Wat is die tipiese lewensduur van 'n aandrywingskettingwiel in PC75-toepassings?
Die lewensduur van die aandrywingskettingwiel in PC75-toepassings wissel tipies van 3 000 tot 6 000 bedryfsure, afhangende van grondtoestande, operateurpraktyke en onderhoudskedules.
V9: Watter waarborg word met hierdie tandwiele voorsien?
Die bedryfstandaard waarborgdekking vir na-mark-aandrywingskettingratte wissel tipies van 12 tot 24 maande, afhangende van die vervaardiger en toepassing.
V10: Wat is die korrekte spoorversagspesifikasie vir Komatsu PC75-graafmasjiene?
Die korrekte spoorverzakking vir 7–8 ton-klas graafmasjiene is tipies 15–30 mm, gemeet as die vertikale afstand tussen die bokant van die spoorketting en die bokant van die spoorraam by die middelpunt tussen die voorste tussenrol en die eerste spoorrol. Raadpleeg altyd die Komatsu-dienshandleiding vir modelspesifieke spesifikasies.
V11: Wat is die levertyd vir volumebestellings van Komatsu PC75-kettingwiele?
Leweringstye vir volumebestellings van Komatsu PC75-aandrywingskettingwiele wissel tipies van 7–30 dae, afhangende van die bestelvolume en bestemming, met vinnige aflewering binne 30 dae na kontrakbevestiging.
V12: Wat is die tekens dat die ratkas vervang moet word?
Tekens sluit in ongewone geluide wat van die ratkas af kom, verminderde spoed of krag van die graafmasjien, lekkasie van olie uit die ratkas, die graafmasjien se spore wat nie eweredig beweeg nie, of die ratkas wat beskadig of onherstelbaar verslyt is.
V13: Hoe kan ek die lewensduur van beide tandwiele en rupskettings verleng?
Behoorlike rupsbandspanning en smering kan die lewensduur van beide die kettingratte en die rupsketting aansienlik verleng. Gereelde inspeksie vir tekens van tandslytasie, krake of wanbelyning is noodsaaklik. Pas die rupsbandspanning aan op grond van die ondervoettoestande – bygevoegde rupsbandspanning verhoog beide die las en die slytasie op alle ooreenstemmende komponente van die onderstel.
11. Oorsig van Vervaardigingsvermoë: CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.)
11.1 Korporatiewe Profiel
CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.) het homself gevestig as een van die top vervaardigers van onderstelkomponente in die Quanzhou-streek, 'n vooraanstaande voorsieningsgroep vir globale grondverskuiwingstoerusting. Gewortel in die industriële sentrum van Quanzhou, Fujian-provinsie - 'n streek bekend vir sy konsentrasie van meganiese vervaardigingskundigheid en strategiese toegang tot groot internasionale hawens, insluitend Xiamen en Fuzhou - bedien die maatskappy die globale mark as 'n bekwame OEM (Original Equipment Manufacturer) en ODM (Original Design Manufacturer) vennoot.
HELI Machinery Manufacturing Co., Ltd., wat onder die CQC TRACK-handelsmerk opereer, is 'n vertikaal geïntegreerde vervaardiger van kritieke kragtransmissiekomponente vir swaar rupsgraafmasjiene. Met meer as twee dekades se gespesialiseerde ervaring, staatsbeheerde grond en fabrieksfasiliteite, en volledig geïntegreerde produksielyne wat smeewerk, gietwerk en volledige onderstelkomponentproduksie insluit, verteenwoordig CQC TRACK 'n vertikaal geïntegreerde bronvervaardiger van OEM-gehalte swaar rupsgraafmasjien-onderstelonderdele.
CQC TRACK vervaardig 'n omvattende reeks onderstelkomponente wat die hele spektrum van rupsgraafmasjientoepassings dek, van 5-ton minigraafmasjiene tot 300-ton ultraklasmasjiene. Die produkreeks sluit in rupskettingwiele, leeloopwiele, rupsrollers, draerrollers, rupskettings en rupsskoene vir alle groot handelsmerke, insluitend Komatsu, Hitachi, Caterpillar, Volvo, Kobelco, Doosan, Hyundai, SANY en ander.
11.2 OEM- en ODM-diensmodelle
CQC TRACK bedryf twee primêre diensmodelle vir internasionale kliënte:
OEM-vervaardiging: Die maatskappy vervaardig komponente volgens presiese kliëntspesifikasies, tekeninge en kwaliteitsstandaarde. Die fabriek is bedrewe in naatlose integrasie in globale voorsieningskettings en bied betroubare volumeproduksie van kettingratte, leërs, rollers, rupsbandskakels en volledige onderstelstelsels vir handelsmerke soos Komatsu, Hitachi, Caterpillar, Volvo, Kobelco, Doosan, Hyundai, SANY en ander.
ODM-ingenieurswese: Deur gebruik te maak van uitgebreide veldervaring, werk CQC TRACK saam met kliënte om verbeterde of volledig aangepaste ondersteloplossings te ontwikkel, ontwerp en te valideer. Die ingenieurspan spreek proaktief algemene foutmodusse aan en bied waarde-geoptimaliseerde ontwerpe wat werkverrigting verbeter en totale koste van eienaarskap verminder. Indien kliënte nie tekeninge het nie, kan hulle die hoofafmetings aanbied vir vergelyking met gereedgemaakte produkte en die skep van tekeninge vir kliëntkontrole.
11.3 Geïntegreerde Produksiewerkvloei
Die maatskappy se vervaardigingsvernuf is gebou op volledige vertikale integrasie en beheerde opeenvolgende prosesse:
- Materiaalverkryging: Benutting van premium 50Mn-, 42CrMo- en 40Mn2-legeringstaal deur strategiese voorsieningsvennootskappe, met volledige materiaalsertifisering en naspeurbaarheid.
- Smeevermoëns: Gevorderde geslote-matrys warm smeeprosesse wat optimale korrelvloei en materiaaldigtheid verseker; smeeproses skep superieure korrelstruktuur wat noodsaaklik is vir die hantering van skokbelastings
- CNC-bewerkingsentrums: Presisiebewerking van alle kritieke oppervlaktes volgens ISO 2768-mK-toleransies, insluitend presisiebewerkte tandprofiele en monteeroppervlaktes
- Gevorderde hittebehandelingslyne: Rekenaarbeheerde induksieverhardings- en temperingsoonde wat diep, eenvormige omhulselhardheidsprofiele bereik; induksieverharde tandprofiele wat 55–62 HRC-oppervlakhardheid op tandflanke en -wortels bereik
- Montering en Toetsing: Stofvrye monteringsomgewings met dinamiese toetsing op elke voltooide komponent
- Anti-korrosiebedekking: Industriële verfstelsels wat langtermyn roesbeskerming bied, beskikbaar in swart, geel of pasgemaakte kleure om aan kliëntspesifikasies te voldoen.
- Verpakking en Logistiek: Anti-roes filmverpakking met pallet- of gefumigeerde houtkratverpakking vir internasionale seevrag, wat voldoen aan ISPM 15 fitosanitêre regulasies.
11.4 Kwaliteit- en Waardevoorstel
Wêreldklas-gehalte met direkte fabriekspryse, uitgebreide ervaring in die vervaardiging van onderdele vir graafmasjiene, buigsame betalingstermyne, insluitend T/T en L/C, en vinnige aflewering binne 7–30 dae na kontrakbevestiging. Die maatskappy verwelkom u hartlik om samewerking te bou en 'n briljante langtermynvennootskap saam te genereer.
Die maatskappy se gefokusde spesialisasie stel CQC TRACK in staat om komponente te lewer wat nie net aan OEM-prestasiestandaarde voldoen nie, maar dikwels ook oortref. Met 'n volledige reeks Komatsu-versoenbare graafmasjienonderdele, insluitend rupskettingwiele, leeloopwiele, rupsrollers, draerrollers, rupskettings en rupsskoene, alles vervaardig om aan OEM-vervangingsstandaarde te voldoen wat betroubare passing, duursaamheid en stabiele prestasie verseker, bedien CQC TRACK kliënte regoor Suid-Amerika, Australië, Europa, Rusland en Sentraal-Asië.
CQC TRACK verwelkom u hartlik om samewerking te bou en 'n briljante langtermynvennootskap saam te genereer.
12. Gevolgtrekking
Die vier Komatsu OEM-kruisverwysingsaandrywingskettingstelsels wat in hierdie analise gedokumenteer is—22E-27-11111, 21W-27-41110, 21W-27-31110, en 21W-27-31112—verteenwoordig noodsaaklike kragoordragkomponente vir PC75-reeks hidrouliese rupsgraafmasjiene wat wêreldwyd in konstruksieterreine, nutswerk, landskapontwerp, residensiële ontwikkeling en ligte infrastruktuurprojekte gebruik word. As die primêre aktiewe aandrywingskomponent aan die agterkant van die onderstel, skakel die aandryfkettingstelsel die finale aandrywingswringkrag om in lineêre vastrap, wat 'n kritieke rol speel in masjienmobiliteit, operasionele produktiwiteit en die lewensduur van die onderstelstelsel.
Die Komatsu PC75 is 'n veelsydige en betroubare kompakte hidrouliese graafmasjien wat ontwerp is vir 'n wye reeks konstruksie-, landskap- en nutsdienste, bekend vir sy duursaamheid en doeltreffendheid. Die PC75R-2-kruip-midi-graafmasjiene is spesifiek ontwerp om in beknopte ruimtes en moeilik bereikbare areas te werk. Die PC75UU-3 is 'n opgegradeerde weergawe van die UU-reeks met verbeterde hidroulika, verbeterde enjinprestasie en beter brandstofverbruik. Vir knap stedelike werk word nul-stert-swaaimodelle soos die PC75UU-reeks geprioritiseer. Vir hierdie masjiene moet die aandryfkettingwiel betroubare kragoordrag bied onder veeleisende toestande - insluitend wringkragbelastings, skuurgrondkontak en deurlopende sikliese werking - terwyl presiese tandbetrokkenheid met die rupsketting gehandhaaf word.
Die onderdeelnommers 22E-27-11111 en 21W-27-31112 demonstreer kruisplatform-versoenbaarheid oor Komatsu PC75-variante en kruishandelsmerk-versoenbaarheid met Yanmar- en Volvo-minigraafmasjiene, wat hierdie kettingwielgroepe waardevolle voorraaditems maak vir vlootoperateurs wat gemengde toerustingvlote bestuur.
CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.) vervaardig hierdie kettingratte om aan OEM-spesifikasies te voldoen of dit te oortref deur middel van gevorderde geslote-matrys warm smee-tegnologie, presisie CNC-bewerking, rekenaarbeheerde induksiehittebehandeling wat HRC 48-58 oppervlakhardheid met 4-6 mm kasdiepte bereik, en streng gehalteversekeringsprotokolle. Die maatskappy se ISO 9001:2015-gesertifiseerde vervaardigingsprosesse, omvattende toetsprotokolle en strategiese posisie as een van die top vervaardigers van onderstelkomponente in Quanzhou se swaar masjinerie-industriële groep maak konsekwente voorsiening aan globale konstruksiemarkte moontlik.
Vir toerustinghandelaars, huurvlootoperateurs en eindgebruikers dwarsdeur Suid-Amerika (Brasilië, Chili, Peru, Argentinië, Colombia), Australië (Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Adelaide), Europa (Duitsland, Frankryk, Verenigde Koninkryk, Skandinawië) en Rusland/Sentraal-Asië (Moskou, St. Petersburg, Astana, Almaty, Tasjkent, Ulaanbaatar), bied hierdie aandrywingskettingwiele 'n betroubare, koste-effektiewe alternatief vir OEM-onderdele sonder om materiaalgehalte, vervaardigingspresisie of lewensduur in te boet.
Vir vlootbestuurders en onderhouds toesighouers verteenwoordig die implementering van 'n proaktiewe kettingwielinspeksie- en vervangingskedule – insluitend gereelde tandslytasiemeting, wortelkraakinspeksie, boutwringkragverifikasie, behoorlike spoorspanningaanpassing tot 15–30 mm deursakking, en gekoördineerde kettingwiel-en-kettingvervanging – die mees effektiewe strategie om die lewensduur van die onderstelstelsel te maksimeer en onbeplande stilstandtyd in minigraafmasjienbedrywighede te minimaliseer.
CQC TRACK verwelkom u hartlik om samewerking te bou en 'n briljante langtermynvennootskap saam te genereer.
Hierdie tegniese publikasie is bedoel vir ingenieurs- en verkrygingsprofessionele persone in die konstruksie-, huur- en ligte infrastruktuurbedrywe. Alle spesifikasies is onderhewig aan verifikasie teen huidige OEM-dokumentasie. Oorspronklike onderdeelnommers is slegs vir vergelykingsdoeleindes. Vir huidige pryse, levertye en tegniese ondersteuning, kontak CQC TRACK direk.









