SANY 14349644 SY330 SY335 Spoorwielwielgroep / Finale Aandrywingskettingwieleenheid / China OEM Kwaliteit Onderstelonderdeelverskaffer en Bronvervaardiger / CQC TRACK
SANY 14349644 SY330 SY335 Spoorwielwielgroep/ Finale Aandrywingskettingstelsel
China OEM Kwaliteit Onderstel Onderdeel Verskaffer en Bron Vervaardiger / CQC TRACK
Tegniese Witskrif | Dokument-ID: CQC-SANY-SPROCKET-0417 | Weergawe: 1.0
Bedryfsegment: Mynbou | Swaar Konstruksie | Steengroewe | Infrastruktuur | Grondverskuiwing
Teikenmasjienmodelle: SANY SY330-reeks, SANY SY335-reeks (insluitend SY335C-8, SY335H, SY335C Fase III)
OEM Onderdeelnommer Verwysing:14349644
1. Uitvoerende Opsomming
Die SANY14349644Rups-tandwielgroep / Finale Aandrywing-tandwielsamestelling verteenwoordig 'n missie-kritieke kragoordragkomponent binne die onderstelstelsel van SANY SY330- en SY335-reeks rupsgraafmasjiene - masjiene wat in die 31-34 metrieke ton-klas werk in mynbou, steengroef, swaar konstruksie en grootskaalse grondverskuiwingstoepassings. As die koppelvlak wat hidrouliese krag vanaf die finale aandrywing omskakel in trekkrag vir rupsaandrywing, moet die tandwielgroep uiterste torsiespanning, voortdurende skuurkontak met rupskettingbusse en ernstige impakbelastings inherent aan swaardiensiklusse verduur.
SANY Heavy Industry Co., Ltd. het na vore gekom as 'n dominante wêreldmag in die vervaardiging van konstruksietoerusting, en is onder die wêreld se top graafmasjienprodusente met 'n beduidende internasionale markteenwoordigheid. Die SY330- en SY335-reeks graafmasjiene beliggaam SANY se ingenieursfilosofie van hoë doeltreffendheid, brandstofekonomie en operasionele betroubaarheid oor diverse toepassings.
CQC TRACK (wat onder HELI Machinery Manufacturing Co., Ltd. bedryf word), 'n gesertifiseerde ISO 9001:2015-bronfabriek gebaseer in Quanzhou, Fujian-provinsie - 'n vooraanstaande industriële groep vir die vervaardiging van konstruksiemasjinerie - vervaardig hierdie presisie-ontwerpte aandryfkomponent as 'n vertikaal geïntegreerde vervaardiger. Deur middel van geslote-matrys warm smee van premium allooistaal, presisie CNC-bewerking tot ISO 2768-mK-toleransies, gevorderde induksiehittebehandeling wat 58-63 HRC-oppervlakhardheid bereik, en streng kwaliteitsbestuurprotokolle, lewer CQC TRACK kettingwielsamestellings wat ontwerp is vir 1:1 meganiese uitruilbaarheid met SANY OEM-spesifikasies, terwyl materiaal- en prosesverbeterings ingesluit word vir superieure duursaamheid in die wêreld se mees veeleisende bedryfsomgewings.
Hierdie dokument bied 'n omvattende tegniese uiteensetting van die SANY 14349644 Rups-tandwielgroep / Finale aandrywing-tandwielsamestelling, wat CQC TRACK se ingenieursfilosofie, materiaalmetallurgie, vervaardigingsprotokolle, gehalteversekeringsraamwerke en globale toepassingspesifieke oorwegings uiteensit.
2. Produkidentifikasie en OEM-kruisverwysingsmatriks
Akkurate komponentidentifikasie is die fundamentele voorvereiste vir verkrygings- en onderhoudsbedrywighede in swaartoerustingbestuur. Die volgende matriks bepaal die onderlinge verband tussen verskeie verwysingsnommers en hul toepassingskonteks.
| Spesifikasieparameter | Besonderhede |
|---|---|
| CQC TRACK Onderdeelnommer | 14349644 (Direkte OEM Kruisverwysing) |
| OEM Ekwivalente Onderdeelnommer | SANY Oorspronklike Onderdeelnommer vir SY330/SY335 Finale Aandrywingskettingwielsamestelling |
| Komponenttipe | Spoorwielwielgroep / Finale aandrywingskettingwielsamestelling |
| Funksionele Klassifikasie | Kragtransmissie en spooraandrywingskomponent |
| Primêre Masjienmodelle | SANY SY330-reeks, SANY SY335-reeks (SY335C-8, SY335H, SY335C Fase III, SY330H) |
| Bedryfsgewigklas | 31–34 metrieke ton klas medium-tot-groot graafmasjiene |
| Vervaardigingsoorsprong | HELI Masjinerie Vervaardigingsmaatskappy, Bpk. (CQC TRACK), Quanzhou, Fujian, China |
| Ingenieursgraad | Erge-diens Mynbou & Swaar Konstruksie Graad |
Die 14349644-kettingwiel is 'n presisie-ontwerpte komponent wat spesifiek ontwerp is vir SANY-graafmasjiene, wat betroubare kragoordrag en duursaamheid in swaar konstruksie-omgewings verseker. Die term verwys na die geïntegreerde komponent—die kettingwielsamestelling (ook genoem aandryfwielsamestelling)—versoenbaar met die SANY SY330- en SY335-graafmasjienmodelle. Dit is die deel van die onderstelstelsel wat die rupsketting inskakel en wringkrag van die finale aandryfmotor na die rupsbandskakels oordra.
3. Tegniese Spesifikasies van die Teikenmasjien
Begrip van die masjienplatforms waarvoor hierdie kettingwiel ontwerp is, bied kritieke konteks vir die evaluering van komponentprestasievereistes. Die SANY SY330- en SY335-reeks verteenwoordig SANY se medium-tot-groot graafmasjienproduklyn, wêreldwyd bekend vir brandstofdoeltreffendheid, graafkrag en operasionele betroubaarheid in mynbou-, konstruksie- en steengroeftoepassings.
3.1 SANY SY335 Reeks Spesifikasies
Die SY335-reeks is SANY se 33–34 ton-klas mediumgraafmasjien, hoofsaaklik van toepassing op mynbou en medium- tot grootskaalse grondrotsbedrywighede. Verskeie variante bestaan om verskillende streeksmarkte en emissiestandaarde te bedien.
| Spesifikasieparameter | SY335C-8 | SY335H | SY335C (Fase III) |
|---|---|---|---|
| Bedryfsgewig | 32 470 kg (32,47 ton) | 33 500 kg (33,5 ton) | 34 300 kg (34,3 ton) |
| Enjinkrag | 184 kW teen 2 000 opm | 201 kW (270 pk) | 190.5 kW |
| Enjinmodel | Isuzu BB-4BG1TRP | — | Isuzu GH-6HK1 |
| Emmerkapasiteit | 1.5 m³ | 1.5–2.0 m³ | 1.5 m³ |
| Reisspoed (Hoog/Laag) | 5.4 / 3.2 km/h | 5.4 / 3.2 km/h | — |
| Gradeerbaarheid | 70% (35°) | 70% (35°) | 70% (35°) |
| Gronddruk | 59.9 kPa | 60.3 kPa | — |
| Emmer Graafkrag | 220 kN | 192.7 kN | 220 kN |
| Arm Graafkrag | 165 kN | 172.2 kN | 170 kN |
| Spoorskoenbreedte | 600 mm | 600 mm | — |
| Spoormeter | 2 590 mm | 2 590 mm | — |
| Swaaispoed | 9.5 opm | 9.5 opm | — |
| Brandstoftenkkapasiteit | 340 liter | — | 540 liter |
| Hidrouliese Tenk Kapasiteit | 239 L | — | 380 liter |
SY335C-8: Hierdie 33-ton-klas rupsgraafmasjien is hoofsaaklik van toepassing op mynbou en medium- tot grootskaalse grondrotsbedrywighede. Dit beskik oor 'n positiewe vloei-hidrouliese stelsel en elektroniese beheerstelsel met energiebesparende eienskappe. Die bak se graafkrag is 220 kN, met 'n maksimum graafradius van 10 875 mm. Die onderstel gebruik 'n verlengde versterkte rupsbandraam, wat gronddruk verminder en deurgaanbaarheid verbeter.
SY335H: Bedryfsgewig 33.5 metrieke ton met 201 kW (270 pk) enjinkrag. Kenmerke sluit in drie werktoestellengte-opsies vir buigsaamheid, konfigureerbare hidrouliese opstelling vir geoptimaliseerde produktiwiteit en uitstekende manoeuvreerbaarheid vir sy grootte. Ideaal vir stedelike konstruksie en medium uitgrawing met betroubare werkverrigting in gevarieerde terrein.
SY335C (Fase III): Bedryfsgewig 34.3 ton met Isuzu GH-6HK1-enjin (verplasing 7.79L) wat 190.5 kW lewer. Beskik oor 2 drawiele aan elke kant en 9 rupsrollers aan elke kant. Brandstoftenkkapasiteit 540L, hidrouliese tenk 380L. Standaardgieklengte 6.15m, standaard stoklengte 3.2m.
3.2 SANY SY330 Reeks Spesifikasies
Die SY330-reeks is SANY se 30–31 ton-klas swaardiensgraafmasjien wat vir mynboutoepassings ontwerp is.
| Spesifikasieparameter | SY330H | SY330 (Algemeen) |
|---|---|---|
| Bedryfsgewig | 31 500 kg | ~32 500 kg |
| Enjinkrag | 212 kW | 210 kW teen 1 900 opm |
| Emmerkapasiteit | 2.0 m³ | 2.0 m³ |
| Spoorskoenbreedte | 800 mm (Drievoudige Grouser) | 600 mm |
| Spoormeter | — | 2 590 mm |
| Standaard Gieklengte | 6.15 m | — |
| Standaard Stoklengte | 2.9 m | — |
| Totale lengte (vervoer) | — | 10 700 mm |
| Totale Breedte | — | 3 190 mm |
SY330H: 'n Nuwe generasie 30-ton superhidrouliese graafmasjien vir mynbou, vervaardig deur SANY Heavy Machinery, spesifiek ontwerp vir swaar mynboutoestande om kliënte se beleggingsopbrengs te verbeter. Voordele sluit in "uitstekende werkverrigting, super hoë aanpasbaarheid, super lang lewensduur en super lae onderhoudskoste." Beskik oor 212 kW enjinkrag, 2.0 m³ bakkapasiteit, 6.15 m gieklengte, 2.9 m standaardarm en 800 mm driedubbele groefrupskoene.
SY330 Algemeen: Bedryfsgewig 32 500 kg met 'n bakkapasiteit van 2,0 m³. Enjinkrag 210 kW teen 1 900 opm. Ryspoed 6,0/3,5 km/h (hoog/laag) met 70% gradiëntvermoë en 60,3 kPa gronddruk. Vervoerafmetings: lengte 10 700 mm, breedte 3 190 mm, hoogte 3 470 mm. Swaaispoed 9,5 opm met 'n bakgraafkrag van 192,7 kN en 'n armgraafkrag van 172,2 kN.
3.3 SY335 Reeks Variant Oorsig
Die sogenaamde "35-ton-graafmasjiene" van SANY wissel tipies tussen 33 en 37 metrieke ton, en bied robuuste hidrouliese werkverrigting, gevorderde brandstofdoeltreffendheidstelsels en aanpasbaarheid by verskillende aanhegsels en werksomstandighede. Modelle in hierdie gewigsklas sluit in die SY335C (33,5 metrieke ton, 201 kW), die 33/35 Ural-spesifikasie (~35 metrieke ton, 265 pk) wat gebou is vir strawwe omgewings, insluitend koue klimate, en die SY365H (36 metrieke ton, 265 pk) met 'n brandstofdoeltreffendheidsverbetering van 5–10% via die Intelligente Vloeistofbestuurstelsel.
4. Funksionele Rol in die Onderstelstelsel
In die rupsbaan-onderstelargitektuur van SANY SY330- en SY335-graafmasjiene dien die 14349644-kettingwielsamestelling as die primêre drywer van die onderstelstelsel en verrig die volgende kritieke ingenieursfunksies:
- Wringkragtransmissie: Skakel rotasie-uitset van die finale aandrywingsplanetêre naaf om in lineêre trekkrag wat op die rupsketting toegepas word, wat masjienaandrywing oor verskillende terreintoestande moontlik maak.
- Positiewe Inskakeling: Handhaaf 'n konsekwente tand-tot-ketting bus-koppelvlak om gly onder uiterste operasionele belastings te voorkom, veral belangrik wanneer op steil hellings tot 70% (35°) gewerk word.
- Slytasieverspreiding: Verskaf 'n vervangbare slytasie-oppervlak wat die duurder finale aandrywingseenheid teen voortydige mislukking beskerm, wat die totale koste van eienaarskap oor die masjien se lewensiklus aansienlik verminder.
- Spoorbelyning: Handhaaf behoorlike spoorbelyning en spanningsverspreiding oor die hele onderstelstelsel, wat voortydige slytasie op rollers, leeglers en spoorkettings voorkom.
Vir die teikenmasjienklas wat teen 31–34 metrieke ton werk met trekstangkragte wat voldoende is vir steil gradiëntbaarheid en reissnelhede tot 6,0 km/h, moet die kettingwiel statiese en dinamiese belastings van meer as 34 metrieke ton weerstaan terwyl presiese inskakelingsgeometrie oor duisende bedryfsure in hoë-skuringsomgewings gehandhaaf word.
Die reiseenheid van SANY-graafmasjiene bestaan uit 'n reismotor, reduksie, aandryfwiel, kruiper, spanningsapparaat en ander komponente. Hierdie dele werk saam om die graafmasjien se reisfunksie te verwesenlik.
5. Korporatiewe Profiel: CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.)
5.1 Maatskappy-evolusie en strategiese posisionering
HELI Machinery, wat in die laat 1990's gestig is, het parallel met China se konstruksiemasjinerie-oplewing gegroei en sistematies ontwikkel tot 'n toonaangewende vervaardiger en wêreldwye verskaffer van swaar onderstelkomponente, wat met volle vertikale integrasie werk. Gewortel in die industriële sentrum van Quanzhou, Fujian-provinsie - 'n streek bekend vir sy konsentrasie van meganiese vervaardiging - bedien HELI die wêreldmark as 'n bekwame OEM (Original Equipment Manufacturer) en ODM (Original Design Manufacturer) vennoot.
Die CQC TRACK-handelsmerk simboliseer toewyding aan kwaliteit, verbintenis en uitnemendheid in kruipers – en verteenwoordig 'n produklyn wat gebou is vir veerkragtigheid, ontwerp om die mees skurende en impakvolle omgewings in mynbou, steengroefontginning en groot infrastruktuurprojekte te weerstaan. Die maatskappy spesialiseer in die vier hoofkategorieë van onderstelle: rollers, leedraers, tandwiele en rupsbandskakels.
5.2 Kernvervaardigingsvermoëns en Tegnologiese Infrastruktuur
CQC TRACK se vervaardigingsvernuf is gebou op volledige vertikale integrasie en beheerde, opeenvolgende prosesse. Die maatskappy handhaaf ISO 9001:2015-sertifisering en voldoen aan internasionaal erkende kwaliteitsbestuurstandaarde.
5.2.1 Interne Smeedwerk en Materiaalkunde
CQC TRACK gebruik premium allooistaal, insluitend 55Mn, 50Mn, 42CrMo en 40CrNiMo—grade bekend vir hoë impaksterkte, moegheidsweerstand en superieure slytasie-eienskappe. Deur strategiese beheer van geslote-matrys warm smee, verseker die maatskappy optimale korrelvloei en materiaaldigtheid in komponentblanko's, wat fundamenteel is vir impaksterkte en moegheidslewe onder sikliese laaitoestande. Groot-tonnage smeeperse word gebruik vir optimale korrelvloei in kritieke komponente.
5.2.2 Presisie CNC-bewerkingsentrums
'n Reeks moderne CNC-draaisentrums, vertikale bewerkingsentrums en robotsweisstelsels voer ru- en afwerkingsbewerking uit, wat dimensionele akkuraatheid volgens ISO 2768-mK-standaarde en konsekwente uitruilbaarheid oor produksielotte verseker. Hierdie presisie waarborg dat elke kettingwiel presiese tandgeometrie, monteringskoppelvlak-afmetings en spline-/boortoleransies handhaaf wat nodig is vir naatlose integrasie met die finale aandrywingsuitsetas.
5.2.3 Gevorderde hittebehandelingslyne
CQC TRACK se toegewyde fasiliteit beskik oor rekenaarbeheerde karbureeroonde en induksieverhardingslyne wat konsekwente dopherddiepte verseker. Die maatskappy spesialiseer in die bereiking van diep, eenvormige dopherd op kritieke slytasie-oppervlaktes soos kettingtande, wat die lewensduur in skurende mynbou-omgewings dramaties verleng. Die induksieverhardingsproses is van toepassing op die eksterne tandprofiele, wat 'n oppervlakhardheid van 58-63 HRC met 7-10 mm dopherddiepte bereik vir uitsonderlike slytasieweerstand.
5.2.4 Streng Gehaltebeheer en Toetsing
Elke komponent ondergaan streng gehalteversekering, insluitend:
| Gehaltebeheermaatreël | Implementering |
|---|---|
| Materiaalsertifisering | Volledige naspeurbaarheid met chemiese en meganiese toetsverslae |
| Nie-vernietigende toetsing (NDT) | Magnetiese deeltjie-inspeksie (MPI) en kleurstofpenetrant-inspeksie (DPI) op kritieke oppervlaktes |
| Dimensionele Verifikasie | Koördinaatmeetmasjien (CMM) inspeksie van finale geometrie |
| Prestasietoetsing | Rotasiewringkragtoetsing en seëldrukvalidering op monsternemingsbasis |
| Standaarde-nakoming | ISO 9001:2015 gesertifiseerde vervaardigingsprosesse |
Die maatskappy gebruik omvattende gehaltebeheermaatreëls om te verseker dat elke kettingwielsamestelling aan streng globale standaarde voldoen voordat dit die fabriek verlaat.
5.3 OEM- en ODM-diensmodel
| Dienstipe | Beskrywing |
|---|---|
| OEM-vervaardiging | Vervaardiging van komponente volgens presiese kliëntspesifikasies, tekeninge en kwaliteitsstandaarde. Die fabriek is bedrewe in naatlose integrasie in globale voorsieningskettings, wat betroubare volumeproduksie van rollers, leedraers, tandwiele en spoorskakels bied. |
| ODM Ingenieurswese | Samewerking met kliënte om verbeterde of volledig aangepaste ondersteloplossings te ontwikkel, ontwerp en valideer. Die ingenieurspan spreek proaktief algemene foutmodusse aan en bied waarde-geoptimaliseerde ontwerpe wat prestasie en totale koste van eienaarskap (TCO) verbeter. |
CQC TRACK dien as: 'n OEM-verskaffer (direkte vervaardigingsvennoot vir groot graafmasjienhandelsmerke), 'n namarkbron (primêre verskaffer aan verspreiders, handelaarsnetwerke en groot eindgebruikers), en 'n vertikale integrator (volle interne beheer van materiaalkeuse tot finale montering).
5.4 Globale Uitvoer- en Logistieke Infrastruktuur
CQC TRACK dien as 'n gespesialiseerde vervaardiger en wêreldwye uitvoerder van swaar onderstelonderdele vir mynbou-, konstruksie- en steengroeftoerusting. Die maatskappy se produkte word wêreldwyd verskaf, insluitend Europa, Amerika, Australië, Suid-Amerika, Suidoos-Asië, Rusland, Sentraal-Asië, Suid-Afrika, Suid-Korea en die Midde-Ooste. Die maatskappy handhaaf gevestigde voorsieningskanale oor groot wêreldmarkte, met bykomende markteenwoordigheid in Noord-Amerika, Australië en die Midde-Ooste.
6. Departement Internasionale Betrekkinge en Tegniese Skakeling
Die Departement Internasionale Sake dien as die tegniese en kommersiële koppelvlak tussen CQC TRACK se fabrieksvermoëns en globale kliënte se verkrygingsvereistes. Binne hierdie departement verskaf toegewyde internasionale verkoopsingenieurs:
- Tegniese Konsultasie: Ingenieursleiding oor komponentkeuse, versoenbaarheidsverifikasie vir SANY SY330/SY335-modelle, en toepassingspesifieke materiaalaanbevelings gebaseer op die operasionele omgewing—hetsy tropiese mynbou, arktiese konstruksie of hoë-hoogte steengroefontginning.
- OEM/ODM Projekbestuur: Koördinering van pasgemaakte vervaardigingsprojekte vanaf spesifikasie-oorsig tot produksie, kwaliteitsinspeksie en versending, insluitend prototipe-goedkeuring en loodsbestellingsbestuur
- Voorsieningskettingkoördinering: Bestuur van logistiek, uitvoerdokumentasie, doeane-nakoming en vragversending vir internasionale verskepings via see- of lugvrag
- Tegniese ondersteuning na verkoop: Probleemoplossing op afstand, installasieleiding, onderhoudskonsultasie en waarborgondersteuning
Vir tegniese navrae, produkspesifikasies, of om 'n kwotasie aan te vra, onderhou CQC TRACK verskeie internasionale verkoopskommunikasiekanale. Die maatskappy se webwerf (www.cqctrack.com) dien as die primêre portaal vir produkinligting en kontaktoegang.
CQC TRACK staan as 'n gesertifiseerde bronvervaardiger met volle vertikale integrasie, gevorderde hittebehandelingsvermoëns, streng gehalteversekeringsprotokolle en omvattende wêreldwye voorsieningskettinginfrastruktuur. Hul komponente is ontwerp om aan OEM-spesifikasies te voldoen of dit te oortref, wat betroubare werkverrigting in die wêreld se mees veeleisende operasionele omgewings verseker.
7. Materiaalkunde en Tegniese Spesifikasies
7.1 Materiaalspesifikasies
| Parameter | Spesifikasie | Prestasievoordeel |
|---|---|---|
| Basismateriaal | Premium legeringsstaal (50Mn / 55Mn / 42CrMo ekwivalent) | Hoë kerntaaiheid om krake onder impak te weerstaan; superieure moegheidssterkte vir sikliese belastingtoepassings |
| Vervaardigingsproses | Geslote-matrys warm smeewerk | Geoptimaliseerde korrelvloei en materiaaldigtheid; beter as gietalternatiewe in impakweerstand en moegheidslewe |
| Oppervlakverharding | Rekenaarbeheerde induksieverharding toegepas op tandprofiele | Diep, eenvormige kashardheid vir slytasieweerstand en voorkoming van afspatting |
| Omhulselhardheid (oppervlak) | 58–63 HRC (Rockwell C-skaal) | Uitsonderlike weerstand teen skuurslytasie van kontak met rupskettingbusse |
| Saakdiepte | 7–10 mm beheerde diepte | Verlengde dienslewe voor tandprofieldegradasie; behou kerntaaiheid |
| Kernhardheid | 30–35 HRC | Handhaaf rekbaarheid en breuksterkte onder sikliese belasting |
| Bewerkingstoleransie | ISO 2768-mK | 1:1 meganiese uitruilbaarheid met OEM-komponente |
| Monteringskoppelvlak | Presies bewerkte splines of boutsirkelpatroon | Direkte passing aan SANY finale aandrywingsas |
| Verseëlingsvoorsiening | Drywende gesigseël (Duo-Cone-tipe) met labirintvoorseëls | Robuuste kontaminasieversperring vir finale aandrywingsbeskerming |
Die kettingwielmateriaal is gesmede hoëkoolstof-, hoëmangaan-legeringsstaal (50Mn of 42CrMo). Die induksie-geharde tandprofiel bereik 'n oppervlakhardheid van 58–63 HRC met 'n kasdiepte van 7–10 mm. Die vervaardigingsproses kombineer geslote-matrys-smeewerk met presisie-CNC-bewerking van die tandprofiel en monteeroppervlakke.
7.2 Ontwerpkenmerke
| Kenmerk | Spesifikasie |
|---|---|
| Tandprofiel | Presisie-ontwerpte geometrie wat ooreenstem met SANY OEM-spoorkettinghoogte en busdiameter vir SY330/SY335-reeks |
| Tandtelling | OEM-gespesifiseerde konfigurasie vir graafmasjiene van die 31–34 ton-klas |
| Monteringskonfigurasie | Presisie-bewerkte monteeroppervlakke vir direkte bout- of spline-passingintegrasie |
| Gewigsklas | Erge mynbou- en swaar konstruksiegraad |
| Installasie | Direkte vervanging—geen wysiging nodig nie |
| Verenigbaarheid | Volledige uitruilbaarheid met oorspronklike SANY-eindaandrywingseenhede oor SY330- en SY335-variante |
Die kettingrat beskik oor presisie-ontwerpte tande en versterkte strukturele ontwerp, wat dit in staat stel om uiterste druk en swaar werksaamhede sonder gly of vervorming te hanteer. Die presisie-bewerkte tandprofiel verseker presiese drukhoek en steek vir glyvaste inskakeling met spoorbusse. Die smeeproses skep 'n superieure korrelstruktuur wat noodsaaklik is vir die hantering van skokbelastings. Gesplete of geboute montering aan die uitsetplaneetdraer bied soliede, glyvaste wringkrag-oordrag.
7.3 Prestasie-eienskappe
| Prestasieparameter | Spesifikasie |
|---|---|
| Laaikapasiteit | Ontwerp vir masjiene met 'n bedryfsgewig tot 34 300 kg |
| Slytweerstand | Induksie-geharde tandprofiel weerstaan skuurslytasie en afskilfering in hoë-skuring omgewings |
| Moegheid Lewe | Gesmede konstruksie bied uitstekende weerstand teen sikliese moegheidskrake onder swaar werk |
| Uitruilbaarheid | 1:1 meganiese uitruilbaarheid met SANY OEM-komponente - geen wysiging nodig nie |
| Skokbelasting Toleransie | Gesmede graanstruktuur bied uitsonderlike impakweerstand vir mynboutoepassings |
| Korrosieweerstand | Geskik vir gebruik in vogtige en nat omgewings met behoorlike verseëling |
Die kettingwiel is ontwerp vir ononderbroke kragoordrag in konstruksiemasjinerie en werk betroubaar in veeleisende scenario's soos grondverskuiwing, sloping en swaar hefwerk. Die robuuste konstruksie maak dit ideaal vir strawwe buitelugomgewings, insluitend mynbou- en steengroefbedrywighede.
8. Gehaltesertifisering en -nakoming
CQC TRACK handhaaf internasionaal erkende kwaliteitsertifisering en voldoeningsstandaarde, wat verseker dat elke 14349644-kettingwielsamestelling aan streng globale vereistes voldoen:
| Sertifisering / Standaard | Omvang |
|---|---|
| ISO 9001:2015 | Gehaltebestuurstelsels—versekering van proseskonsekwentheid oor alle produksiegroepe |
| Volle naspeurbaarheid | Materiaalsertifisering met chemiese en meganiese toetsverslae |
| Nie-vernietigende toetsing | MPI en DPI op kritieke oppervlaktes |
| CMM-verifikasie | Koördinaatmeetmasjieninspeksie van finale geometrie |
| Prestasievalidering | Rotasie-wringkragtoetsing en seëldrukvalidering |
Nakomingsdokumentasie beskikbaar:
- Materiaaltoetsverslae (MTR'e) volgens EN 10204 3.1-standaard (fabrieksertifikaat)
- Dimensionele inspeksiesertifikate met CMM-verifikasie
- Hardheidsprofieltoetsverslae met Rockwell C-skaalmetings
- Verifikasie deur derde partye vir inspeksie (op aanvraag)
- Sertifikaat van ooreenstemming vir uitvoerdokumentasie
CQC TRACK se ISO 9001:2015-gesertifiseerde vervaardigingsprosesse verseker dat elke komponent aan streng gehaltestandaarde voldoen voor versending.
9. Installasie- en Onderhoudsriglyne
9.1 Inspeksie voor installasie
- Verifieer die toestand van die finale aandrywingsuitsetas se spline of boutgat vir skade, slytasie of korrosie.
- Inspekteer drywende gesigseëls vir kontaminasie, skade of agteruitgang
- Maak alle pasoppervlaktes deeglik skoon voor installasie om behoorlike pasvorm te verseker
- Bevestig dat die kettingtandprofiel ooreenstem met die spesifikasies van die spoorketting se steek.
9.2 Installasieprosedure
- Rig die splines of boutpatroon versigtig met die finale aandrywingsuitsetas in lyn
- Vir modelle met 'n aanboutkonfigurasie, draai die monteerboute volgens SANY OEM-spesifikasies vas met 'n gekalibreerde wringkragsleutel.
- Verifieer die seëlsitplek en behoorlike kompressie van die drywende vlakseëlstelsel
- Draai die samestelling om gladde inskakeling en afwesigheid van binding of interferensie te bevestig
9.3 Slytasiemonitering en vervangingsdrempel
- Inspekteer die kettingtandprofiel gereeld vir asimmetriese of "gehaakte" slytasiepatrone - dui op oormatige slytasie wat vervanging benodig.
- Meet tanddikte met standaardintervalle met behulp van 'n toegewyde slytasiemeter
- Monitor vir afspattings, krake of vervorming op tandoppervlaktes en monteerflens
- Kontroleer vir ongewone geraas of vibrasie tydens werking as moontlike aanduidings van slytasie
- Vervang wanneer tandpunte tot die gespesifiseerde minimum afmeting verslyt het of wanneer enige krake, afskilfering of beduidende skade opgespoor word
'n Kritieke onderhoudsoorweging: die tandwiel en rupsketting is ontwerp om saam te slyt. Die installering van 'n nuwe tandwiel op 'n erg verslete ketting (of andersom) veroorsaak versnelde, vernietigende slytasie as gevolg van steekwanpassing, wat lei tot vinnige mislukking van beide komponente.
9.4 Aanbeveling vir ooreenstemmende komponente
CQC TRACK beveel aan dat die 14349644-kettingwiel saam met gepaarde CQC TRACK-rupskettings, onderste rollers, draerrollers en voorste leeloopwiele gebruik word om gesinchroniseerde slytasie te verseker en die hele rupsbaan se lewensduur te maksimeer. Die vervanging van verslete kettingratte sonder om kettingverlenging aan te spreek, kan slytasie op nuwe komponente versnel en die onderstel se werkverrigting in die gedrang bring.
9.5 Algemene foutmodusse
| Mislukkingsmodus | Primêre oorsaak | Voorkoming |
|---|---|---|
| Versnelde/Ongelyke Tandslytasie | Wanpassende rupsketting, onbehoorlike spanning, verkeerde onderstel | Handhaaf ooreenstemmende slytasie; verifieer spanning gereeld |
| Tandskyfies of -fraktuur | Ekstreme impakbelastings of materiaalmoegheid | Vermy skokbelasting; inspekteer na impakgebeurtenisse |
| Laerafspatting of -beslaglegging | Seëlversaking, smeermiddelverlies, kontaminasie-indringing | Gereelde seëlinspeksie; geskeduleerde smering |
| Insetas seëlversaking | Slyting of kontaminasie | Visuele inspeksie vir olielekkasies |
Onderhoudsaanbevelings:
- Monitering van tandwielslytasie: Inspekteer tande gereeld vir "gehaakte" of skerp puntige profiel
- Olie-analise: Periodieke monsterneming bespeur interne slytasiedeeltjies of kontaminasie
- Seëlintegriteit: Gereelde visuele inspeksie vir olielekkasies rondom die kettingwielnaaf en insetas
10. Globale Markontplooiing
CQC TRACK se onderstelkomponente, insluitend die SANY 14349644 Track Sprocket Wheel Group, word wêreldwyd verskaf en ondersteun swaar masjinerievlote oor groot mynbou- en konstruksiesentrums.
10.1 Strategiese Streeksaansoek
CQC TRACK-komponente is ontwerp vir diverse operasionele omgewings oor groot globale markte:
| Streek | Operasionele Omgewing | Komponentoorwegings |
|---|---|---|
| Suid-Amerika | Hoë humiditeit, ysterertsafskilfering, Andeshoogtes | Anti-korrosie bedekkings; hard-behandelde sweisopsie vir rotsagtige terrein |
| Afrika | Uiterste sand/graniet-skuring, hoë temperature | Hoëtemperatuur-vet; tandwielsegmentopsies vir veldvervanging |
| Rusland / GOS | Temperature onder vriespunt (-40°C), bevrore grond | Laetemperatuur-laervet; laetemperatuur-impaksterkte staalformulerings |
| Midde-Ooste | Sandskuuring, uiterste hitte (50°C+) | Sanduitsluitingsseëls; verharde tandwortels vir erosiebestandheid |
| Europa | Stedelike konstruksie, geraasbeperkings | CE-merk-nakoming; ontwerpe met verminderde geraasprofiele |
| Noord-Amerika | Mynbou, steengroef, bosbou, pyplyn | Voldoening aan ANSI/SAE-standaarde; volledige onderstelstel beskikbaar |
| Suidoos-Asië | Hoë humiditeit, tropiese toestande, steenkoolmynbou | Korrosiebestande bedekkings, robuuste seëlintegriteit |
| Suid-Korea | Swaar konstruksie, steengroef | Vier verskillende seisoene wat die hele jaar deur operasionele betroubaarheid vereis |
10.2 SANY SY335 Mynboutoepassings
Die SY335-graafmasjien word wyd gebruik in grondwerk, padbou, klipontginning, siviele ingenieurswese en mynbou. Die doeltreffende enjin produseer meer krag met minder brandstofverbruik. Die Dinamiese Geoptimaliseerde Ooreenstemmingsbeheerstelsel bied intydse ooreenstemming tussen die enjinkrag en die hoofpomp, wat die hidrouliese element se reaksietyd verminder en interne kragverlies verlaag. Die versterkte en geoptimaliseerde giek, arm en bak bied aansienlike werkbereik en diepte terwyl kragtige graafkrag gehandhaaf word.
SANY-graafmasjiene, wat wêreldwyd versprei word, is ideaal vir moeilike mynboutoepassings soos ystererts, chroom en mangaan. Met 'n klem op koste-effektiwiteit, beskik die SANY SY335C mediumgraafmasjien oor 'n outomatiese vertragingstelsel wat brandstofverbruik met 5% tot 10% verminder.
10.3 Toepassingssektore
Die SANY 14349644-kettingwiel word in die volgende bedryfsektore ontplooi:
| Sektor | Tipiese toepassings |
|---|---|
| Grootskaalse Oopmynbou | Oopgroef-mineraalontginning, insluitend ystererts, koper, steenkool, chroom en mangaan |
| Steengroewe en Aggregate | Steen-, sand- en gruisontginningsbedrywighede |
| Swaar Konstruksie | Grootskaalse infrastruktuurprojekte, padbou, damkonstruksie en grondontwikkeling |
| Grondverskuiwing en Grondherwinning | Groot grondverskuiwingsoperasies, terreinaanpassing en terreinvoorbereiding |
| Siviele Ingenieurswese | Grootskaalse siviele projekte, insluitend tonnelkonstruksie en fondamentwerk |
11. Gevolgtrekking
Die SANY 14349644 Rups-tandwielgroep / Finale aandrywing-tandwielsamestelling vervaardig deur CQC TRACK (HELI Machinery Manufacturing Co., Ltd.) verteenwoordig 'n tegnies gevorderde onderstelkomponent wat spesifiek ontwerp is vir die hoëlas-eise van SANY SY330- en SY335-reeks rupsgraafmasjiene - masjiene wat in die 31-34 metrieke ton-klas werk in mynbou, steengroef, swaar konstruksie en grootskaalse grondverskuiwingstoepassings.
Die komponent, wat in 'n ISO 9001:2015-gesertifiseerde fasiliteit met volledige vertikale integrasie vervaardig word, kombineer geslote-matrys warm smee van premium allooistaal (50Mn, 55Mn, 42CrMo), presisie CNC-bewerking volgens ISO 2768-mK-standaarde, en gevorderde induksieverhardingstegnologieë wat 58–63 HRC-oppervlakhardheid met 7–10 mm kasdiepte bereik om OEM-ekwivalente werkverrigting en dimensionele akkuraatheid te lewer.
CQC TRACK se posisie as 'n bronfabriek – met meer as 20 jaar se vervaardigingservaring en volle vertikale integrasie van materiaalkeuse tot finale montering – verseker volledige prosesnaspeurbaarheid en kwaliteitsbeheer. Die maatskappy se OEM/ODM-vermoëns maak voorsiening vir pasgemaakte oplossings wat op spesifieke mynbou- en konstruksie-omgewings afgestem is.
Met gevestigde voorsieningsinfrastruktuur wat Suid-Amerika, Afrika, Rusland/GOS, die Midde-Ooste, Europa, Noord-Amerika, Suidoos-Asië en Suid-Korea bedien, het CQC TRACK sy vermoë gedemonstreer om as 'n betroubare vervaardigingsvennoot vir wêreldwye swaar masjinerie-operateurs in die mynbou-, konstruksie- en steengroefsektore te dien. Die maatskappy se verbintenis tot tegnologiese innovasie, streng gehalteversekering en internasionale kliëntediens posisioneer CQC TRACK as 'n betroubare bron vir SANY SY330/SY335-onderstelvervangingskomponente wêreldwyd.
Die SANY SY330 en SY335 graafmasjiene verteenwoordig beduidende kapitaalbeleggings wat presisie-ontwerpte onderstelkomponente vereis om produktiwiteit te handhaaf en stilstandtyd te verminder. CQC TRACK staan as 'n gesertifiseerde bronvervaardiger met volle vertikale integrasie, gevorderde hittebehandelingsvermoëns, streng gehalteversekeringsprotokolle en omvattende wêreldwye voorsieningskettinginfrastruktuur, ontwerp om OEM-spesifikasies te voldoen of dit te oortref en betroubare werkverrigting te verseker in die wêreld se mees veeleisende operasionele omgewings.
12. Tegniese Navrae en Aankope
Vervaardiger: HELI Machinery Manufacturing Co., Ltd. (CQC TRACK)
Handelsmerk: CQC TRACK
Ligging: Quanzhou, Fujian-provinsie, China
Webwerf:www.cqctrack.com
Sertifisering: ISO 9001:2015 Gesertifiseerd
Vir tegniese navrae, produkspesifikasies, kwotasies, of om monstergoedkeuring vir die SANY 14349644 Rups-tandwielgroep / Finale aandrywing-tandwielsamestelling aan te vra, kontak asseblief die Internasionale Verkoopsafdeling:
- E-pos: cqc@cqctrack.com | j_sales@cqctrack.com | h_sales@cqctrack.com
- WhatsApp: +86 13906095209 | +86 13505004082
CQC TRACK verwelkom navrae van verkrygingspesialiste, vlootonderhoudsingenieurs, toerustingbestuurders en mynbouoperateurs wat die totale koste van eienaarskap vir SANY SY330- en SY335-graafmasjienvlote wil optimaliseer. Die maatskappy bied omvattende OEM/ODM-aanpassingsdienste, volume-buigsaamheid van kleinskaalse noodvervangings tot grootskaalse vlootonderhoudskontrakte, en volledige dokumentasieondersteuning, insluitend materiaaltoetsverslae, dimensionele inspeksiesertifikate en derdeparty-verifikasie op aanvraag.
Hierdie tegniese witskrif is vir inligtingsdoeleindes en weerspieël die huidige vervaardigingsvermoëns en produkspesifikasies van HELI Machinery Manufacturing Co., Ltd. (CQC TRACK). Alle OEM-onderdeelnommers en masjienmodelverwysings is slegs vir identifikasie- en versoenbaarheidsdoeleindes. CQC TRACK is 'n onafhanklike vervaardiger van na-mark en OEM-gehalte komponente. Alle handelsmerke bly die eiendom van hul onderskeie eienaars. Spesifikasies is onderhewig aan verandering sonder kennisgewing.








