SANY 14349644 SY330 SY335 Skupina zobnikov gosenic / Zobnik končnega pogona / Kitajski dobavitelj in proizvajalec delov podvozja kakovosti OEM / CQC TRACK
SANY 14349644 SY330 SY335 Skupina zobnikov gosenic/ Sklop zobnika končnega pogona
Kitajski dobavitelj in proizvajalec delov podvozja OEM kakovosti / CQC TRACK
Tehnična bela knjiga | ID dokumenta: CQC-SANY-SPROCKET-0417 | Različica: 1.0
Industrijski segment: Rudarstvo | Težka gradbena dela | Kamnolomstvo | Infrastruktura | Zemeljska dela
Ciljni modeli strojev: serija SANY SY330, serija SANY SY335 (vključno s SY335C-8, SY335H, SY335C stopnje III)
Referenčna številka dela OEM:14349644
1. Povzetek
SANY14349644Skupina zobnikov gosenic/končnega pogona predstavlja ključno komponento za prenos moči v sistemu podvozja goseničnih bagrov SANY serije SY330 in SY335 – strojev, ki delujejo v razredu od 31 do 34 metričnih ton v rudarstvu, kamnolomih, težki gradbeništvu in obsežnih zemeljskih delih. Kot vmesnik, ki pretvarja hidravlično moč iz končnega pogona v vlečno silo za pogon gosenic, mora skupina zobnikov prenesti ekstremne torzijske obremenitve, stalen abrazivni stik s pušami gosenic in hude udarne obremenitve, ki so značilne za težke delovne cikle.
Podjetje SANY Heavy Industry Co., Ltd. se je uveljavilo kot prevladujoča globalna sila v proizvodnji gradbene opreme in se uvršča med vodilne svetovne proizvajalce bagrov z znatno prisotnostjo na mednarodnem trgu. Bagri serije SY330 in SY335 utelešajo SANY-jevo inženirsko filozofijo visoke učinkovitosti, varčne porabe goriva in zanesljivosti delovanja v različnih aplikacijah.
CQC TRACK (ki deluje v okviru podjetja HELI Machinery Manufacturing Co., Ltd.), certificirana tovarna s standardom ISO 9001:2015 s sedežem v Quanzhouju v provinci Fujian – vodilnem industrijskem grozdu za proizvodnjo gradbenih strojev – proizvaja to natančno konstruirano pogonsko komponento kot vertikalno integriran proizvajalec. Z zaprtim vročim kovanjem iz vrhunskih legiranih jekel, natančno CNC obdelavo v tolerancah ISO 2768-mK, napredno indukcijsko toplotno obdelavo, ki dosega površinsko trdoto 58–63 HRC, in strogimi protokoli vodenja kakovosti, CQC TRACK dobavlja verižne sklope, zasnovane za mehansko zamenljivost 1:1 s specifikacijami proizvajalcev originalne opreme SANY, hkrati pa vključuje izboljšave materialov in postopkov za vrhunsko vzdržljivost v najzahtevnejših obratovalnih okoljih na svetu.
Ta dokument ponuja celovito tehnično predstavitev skupine zobnikov gosenic/sklopa zobnikov končnega pogona SANY 14349644, v kateri podrobno opisuje inženirsko filozofijo, metalurgijo materialov, proizvodne protokole, okvire zagotavljanja kakovosti in globalne vidike, specifične za uporabo.
2. Identifikacija izdelka in matrika navzkrižnih referenc proizvajalcev originalne opreme
Natančna identifikacija komponent je temeljni predpogoj za nabavo in vzdrževanje pri upravljanju težke opreme. Naslednja matrika vzpostavlja medsebojno razmerje med različnimi referenčnimi številkami in njihovim kontekstom uporabe.
| Specifikacijski parameter | Podrobnosti |
|---|---|
| Številka dela CQC TRACK | 14349644 (neposredna navzkrižna referenca proizvajalca originalne opreme) |
| Ekvivalentna številka dela proizvajalca originalne opreme | Originalna številka dela SANY za sklop zobnika končnega pogona SY330/SY335 |
| Vrsta komponente | Skupina zobnikov gosenic / Sklop zobnikov končnega pogona |
| Funkcionalna klasifikacija | Komponenta za prenos moči in pogon gosenic |
| Primarni modeli strojev | Serija SANY SY330, serija SANY SY335 (SY335C-8, SY335H, SY335C stopnja III, SY330H) |
| Razred obratovalne teže | Srednje veliki do veliki bagri razreda 31–34 metričnih ton |
| Izvor proizvodnje | HELI Machinery Manufacturing Co., Ltd. (CQC TRACK), Quanzhou, Fujian, Kitajska |
| Inženirski razred | Visokozmogljiva rudarska in gradbena dela |
Zobnik 14349644 je natančno izdelana komponenta, zasnovana posebej za bagre SANY, ki zagotavlja zanesljiv prenos moči in vzdržljivost v težkih gradbenih okoljih. Izraz se nanaša na integrirano komponento – sklop zobnika (imenovan tudi sklop pogonskega kolesa) – ki je združljiva z modeloma bagrov SANY SY330 in SY335. Je del sistema podvozja, ki se vklaplja v gosenično verigo in prenaša navor iz končnega pogonskega motorja na člene gosenice.
3. Tehnične specifikacije ciljnega stroja
Razumevanje strojnih platform, za katere je ta zobnik zasnovan, zagotavlja ključni kontekst za ocenjevanje zahtev glede zmogljivosti komponent. Serija SANY SY330 in SY335 predstavlja SANY-jevo linijo srednje velikih do velikih bagrov, ki je svetovno znana po učinkovitosti porabe goriva, sili kopanja in zanesljivosti delovanja v rudarstvu, gradbeništvu in kamnolomstvu.
3.1 Specifikacije serije SANY SY335
Serija SY335 je SANY-jev srednji bager razreda 33–34 ton, ki se uporablja predvsem za rudarstvo in srednje do velike operacije z zemeljskimi kamninami. Obstaja več različic za različne regionalne trge in emisijske standarde.
| Specifikacijski parameter | SY335C-8 | SY335H | SY335C (stadij III) |
|---|---|---|---|
| Delovna teža | 32.470 kg (32,47 t) | 33.500 kg (33,5 t) | 34.300 kg (34,3 t) |
| Moč motorja | 184 kW pri 2.000 vrt/min | 201 kW (270 KM) | 190,5 kW |
| Model motorja | Isuzu BB-4BG1TRP | — | Isuzu GH-6HK1 |
| Prostornina žlice | 1,5 m³ | 1,5–2,0 m³ | 1,5 m³ |
| Hitrost potovanja (visoka/nizka) | 5,4 / 3,2 km/h | 5,4 / 3,2 km/h | — |
| Sposobnost vzpenjanja | 70 % (35°) | 70 % (35°) | 70 % (35°) |
| Tla | 59,9 kPa | 60,3 kPa | — |
| Sila kopanja žlice | 220 kN | 192,7 kN | 220 kN |
| Sila kopanja roke | 165 kN | 172,2 kN | 170 kN |
| Širina gosenic | 600 mm | 600 mm | — |
| Tirna širina | 2.590 mm | 2.590 mm | — |
| Hitrost nihanja | 9,5 vrt/min | 9,5 vrt/min | — |
| Prostornina rezervoarja za gorivo | 340 l | — | 540 l |
| Prostornina hidravličnega rezervoarja | 239 l | — | 380 l |
SY335C-8: Ta 33-tonski gosenični bager je primeren predvsem za rudarjenje in srednje velika do velika dela z zemeljskimi kamninami. Ima hidravlični sistem s pozitivnim pretokom in elektronski krmilni sistem z energetsko varčnimi lastnostmi. Kopalna sila žlice je 220 kN, največji polmer kopanja pa je 10.875 mm. Šasija ima podaljšan ojačan gosenični okvir, kar zmanjšuje pritisk na tla in izboljšuje prehodnost.
SY335H: Delovna teža 33,5 metričnih tone z močjo motorja 201 kW (270 KM). Značilnosti vključujejo tri možnosti dolžine delovne naprave za prilagodljivost, nastavljivo hidravlično nastavitev za optimizirano produktivnost in odlično okretnost glede na svojo velikost. Idealen za urbano gradnjo in srednje zahtevna izkopavanja z zanesljivim delovanjem na raznolikem terenu.
SY335C (stopnja III): Delovna teža 34,3 tone z motorjem Isuzu GH-6HK1 (prostornina 7,79 l) z močjo 190,5 kW. Ima 2 nosilna kolesa na vsaki strani in 9 gosenic na vsaki strani. Prostornina rezervoarja za gorivo 540 l, hidravlični rezervoar 380 l. Standardna dolžina roke 6,15 m, standardna dolžina kraka roke 3,2 m.
3.2 Specifikacije serije SANY SY330
Serija SY330 je SANY-jev težki bager razreda 30–31 ton, zasnovan za rudarske aplikacije.
| Specifikacijski parameter | SY330H | SY330 (Splošno) |
|---|---|---|
| Delovna teža | 31.500 kg | ~32.500 kg |
| Moč motorja | 212 kW | 210 kW pri 1.900 vrt/min |
| Prostornina žlice | 2,0 m³ | 2,0 m³ |
| Širina gosenic | 800 mm (trojni rebri) | 600 mm |
| Tirna širina | — | 2.590 mm |
| Standardna dolžina roke | 6,15 m | — |
| Standardna dolžina palice | 2,9 m | — |
| Skupna dolžina (prevoz) | — | 10.700 mm |
| Skupna širina | — | 3.190 mm |
SY330H: 30-tonski super hidravlični bager nove generacije za rudarstvo, ki ga je proizvajalo podjetje SANY Heavy Machinery, zasnovan posebej za težke rudarske pogoje za izboljšanje donosnosti naložb strank. Prednosti vključujejo »izjemno odlično zmogljivost, izjemno visoko prilagodljivost, izjemno dolgo življenjsko dobo in izjemno nizke stroške vzdrževanja«. Ima moč motorja 212 kW, prostornino žlice 2,0 m³, dolžino roke 6,15 m, standardno roko 2,9 m in 800 mm trojne gosenice.
SY330 Splošno: Delovna teža 32.500 kg z 2,0 m³ prostornine žlice. Moč motorja 210 kW pri 1.900 vrt/min. Hitrost vožnje 6,0/3,5 km/h (visoko/nizko) s 70-odstotno sposobnostjo premagovanja naklona in pritiskom na tla 60,3 kPa. Transportne dimenzije: dolžina 10.700 mm, širina 3.190 mm, višina 3.470 mm. Hitrost vrtenja 9,5 vrt/min z izkopno silo žlice 192,7 kN in izkopno silo roke 172,2 kN.
3.3 Pregled različic serije SY335
Tako imenovani »35-tonski bagri« podjetja SANY imajo običajno med 33 in 37 metričnimi tonami nosilnosti, ponujajo robustno hidravlično zmogljivost, napredne sisteme za učinkovito porabo goriva ter prilagodljivost različnim priključkom in delovnim pogojem. Med modele v tem težnostnem razredu spadajo SY335C (33,5 metričnih tone, 201 kW), 33/35 Ural spec (približno 35 metričnih ton, 265 KM), izdelan za zahtevna okolja, vključno s hladnim podnebjem, in SY365H (36 metričnih ton, 265 KM) s 5–10-odstotnim izboljšanjem učinkovitosti porabe goriva prek sistema za inteligentno upravljanje tekočin.
4. Funkcionalna vloga v sistemu podvozja
V arhitekturi gosenične šasije bagrov SANY SY330 in SY335 služi sklop zobniškega kolesa 14349644 kot glavni pogon sistema podvozja in opravlja naslednje ključne inženirske funkcije:
- Prenos navora: Pretvarja rotacijsko izhodno silo iz planetarnega pesta končnega pogona v linearno vlečno silo, ki se uporablja na gosenično verigo, kar omogoča pogon stroja v različnih terenskih razmerah.
- Pozitivno vpetje: Ohranja dosleden stik med zobmi in verižno pušo, da prepreči zdrs pri ekstremnih obratovalnih obremenitvah, kar je še posebej pomembno pri delu na strmih naklonih do 70 % (35°).
- Porazdelitev obrabe: Zagotavlja zamenljivo obrabno površino, ki ščiti dražji sklop končnega pogona pred prezgodnjo odpovedjo, kar znatno zmanjša skupne stroške lastništva v celotni življenjski dobi stroja.
- Poravnava gosenic: Ohranja pravilno sledenje gosenic in porazdelitev napetosti po celotnem sistemu podvozja, kar preprečuje prezgodnjo obrabo valjev, gosenic in verig gosenic
Za ciljni razred strojev, ki delujejo z 31–34 metričnimi tonami in vlečnimi silami ojnice, ki zadostujejo za premagovanje strmih klančin in hitrosti vožnje do 6,0 km/h, mora zobnik prenesti statične in dinamične obremenitve, ki presegajo 34 metričnih ton, hkrati pa ohranjati natančno geometrijo vprijema skozi tisoče obratovalnih ur v okoljih z visoko stopnjo abrazije.
Vozni sklop bagrov SANY je sestavljen iz voznega motorja, reduktorja, pogonskega kolesa, gosenice, napenjalne naprave in drugih komponent. Ti deli delujejo skupaj, da uresničijo vozno funkcijo bagra.
5. Profil podjetja: CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.)
5.1 Razvoj podjetja in strateško pozicioniranje
Podjetje HELI Machinery, ustanovljeno konec devetdesetih let prejšnjega stoletja, je raslo vzporedno z razcvetom gradbenih strojev na Kitajskem in se sistematično razvilo v vodilnega proizvajalca in svetovnega dobavitelja težkih komponent podvozja, ki deluje s popolno vertikalno integracijo. HELI, ukoreninjen v industrijskem središču Quanzhou v provinci Fujian – regiji, znani po koncentraciji strojne proizvodnje – služi svetovnemu trgu kot usposobljen partner OEM (Original Equipment Manufacturer) in ODM (Original Design Manufacturer).
Blagovna znamka CQC TRACK simbolizira predanost kakovosti, zavezanost in odličnost gosenic – predstavlja linijo izdelkov, zgrajeno za odpornost, zasnovano tako, da prenese najbolj abrazivna in vplivna okolja v rudarstvu, kamnolomih in večjih infrastrukturnih projektih. Podjetje je specializirano za štiri glavne kategorije podvozij: valje, prosta kolesa, zobnike in člene gosenic.
5.2 Ključne proizvodne zmogljivosti in tehnološka infrastruktura
Proizvodna moč podjetja CQC TRACK temelji na popolni vertikalni integraciji in nadzorovanih, zaporednih procesih. Podjetje ima certifikat ISO 9001:2015 in se drži mednarodno priznanih standardov vodenja kakovosti.
5.2.1 Kovanje in znanost o materialih v podjetju
CQC TRACK uporablja vrhunska legirana jekla, vključno s 55Mn, 50Mn, 42CrMo in 40CrNiMo – razrede, znane po visoki udarni trdnosti, odpornosti proti utrujanju in vrhunskih lastnostih proti obrabi. S strateškim nadzorom vročega kovanja v zaprtem kalupu podjetje zagotavlja optimalen pretok zrn in gostoto materiala v sestavnih delih, kar je bistveno za udarno trdnost in utrujenostno življenjsko dobo v cikličnih pogojih obremenitve. Za optimalen pretok zrn v kritičnih komponentah se uporabljajo kovaške stiskalnice z veliko tonažo.
5.2.2 Precizni CNC obdelovalni centri
Baterija sodobnih CNC stružnih centrov, vertikalnih obdelovalnih centrov in robotskih varilnih sistemov izvaja grobo in fino obdelavo, kar zagotavlja dimenzijsko natančnost v skladu s standardi ISO 2768-mK in dosledno zamenljivost med proizvodnimi serijami. Ta natančnost zagotavlja, da vsak zobnik ohranja natančno geometrijo zob, dimenzije montažnega vmesnika in tolerance utorov/izvrtin, potrebne za brezhibno integracijo z izhodno gredjo končnega pogona.
5.2.3 Linije za napredno toplotno obdelavo
CQC TRACK ima namensko opremo z računalniško vodenimi pečmi za cementacijo in linijami za indukcijsko kaljenje, ki zagotavljajo enakomerno globino ohišja. Podjetje je specializirano za doseganje globoke, enakomerne trdote ohišja na kritičnih obrabnih površinah, kot so zobje zobnikov, kar znatno podaljša življenjsko dobo v abrazivnih rudarskih okoljih. Postopek indukcijskega kaljenja se uporablja za zunanje profile zob, pri čemer se doseže površinska trdota 58–63 HRC z globino ohišja 7–10 mm za izjemno odpornost proti obrabi.
5.2.4 Strog nadzor in testiranje kakovosti
Vsaka komponenta je podvržena strogemu preverjanju kakovosti, vključno z:
| Ukrep za nadzor kakovosti | Izvajanje |
|---|---|
| Certificiranje materialov | Popolna sledljivost s poročili o kemijskih in mehanskih testih |
| Nedestruktivno testiranje (NDT) | Magnetno-delcevni pregled (MPI) in penetracijski pregled (DPI) na kritičnih površinah |
| Dimenzionalno preverjanje | Pregled končne geometrije s koordinatnim merilnim strojem (KMS) |
| Testiranje zmogljivosti | Preizkus vrtilnega navora in validacija tesnilnega tlaka na podlagi vzorčenja |
| Skladnost s standardi | Proizvodni procesi s certifikatom ISO 9001:2015 |
Podjetje uporablja celovite ukrepe za nadzor kakovosti, ki zagotavljajo, da vsak sklop zobnika izpolnjuje stroge svetovne standarde, preden zapusti tovarno.
5.3 Model storitev OEM in ODM
| Vrsta storitve | Opis |
|---|---|
| Proizvodnja originalne opreme (OEM) | Proizvodnja komponent po natančnih specifikacijah strank, risbah in standardih kakovosti. Tovarna se spretno integrira v globalne dobavne verige in zagotavlja zanesljivo masovno proizvodnjo valjev, gosenic, zobnikov in gosenic. |
| ODM inženiring | Sodelovanje s strankami pri razvoju, načrtovanju in potrjevanju izboljšanih ali popolnoma prilagojenih rešitev za podvozje. Inženirska ekipa proaktivno obravnava pogoste načine odpovedi in ponuja optimizirane zasnove, ki izboljšujejo zmogljivost in skupne stroške lastništva (TCO). |
CQC TRACK deluje kot: dobavitelj originalne opreme (neposredni proizvodni partner za večje znamke bagrov), poprodajni vir (glavni dobavitelj distributerjem, prodajnim mrežam in velikim končnim uporabnikom) in vertikalni integrator (popoln interni nadzor od izbire materiala do končne montaže).
5.4 Globalna izvozna in logistična infrastruktura
CQC TRACK je specializiran proizvajalec in globalni izvoznik težkih delov podvozja za rudarsko, gradbeno in kamnolomsko opremo. Izdelki podjetja se dobavljajo po vsem svetu, vključno z Evropo, Ameriko, Avstralijo, Južno Ameriko, Jugovzhodno Azijo, Rusijo, Srednjo Azijo, Južno Afriko, Južno Korejo in Bližnjim vzhodom. Podjetje vzdržuje vzpostavljene dobavne kanale na glavnih svetovnih trgih, z dodatno prisotnostjo na trgih v Severni Ameriki, Avstraliji in na Bližnjem vzhodu.
6. Oddelek za mednarodne zadeve in tehnično zvezo
Oddelek za mednarodne zadeve deluje kot tehnični in komercialni vmesnik med tovarniškimi zmogljivostmi CQC TRACK in zahtevami globalnih strank glede nabave. V tem oddelku namenski mednarodni prodajni inženirji zagotavljajo:
- Tehnično svetovanje: Inženirsko svetovanje pri izbiri komponent, preverjanje združljivosti modelov SANY SY330/SY335 in priporočila za materiale, specifične za uporabo, glede na operativno okolje – pa naj gre za tropsko rudarstvo, arktično gradnjo ali kamnolome na visoki nadmorski višini.
- Vodenje projektov OEM/ODM: Koordinacija projektov izdelave po meri od pregleda specifikacij do proizvodnje, pregleda kakovosti in odpreme, vključno z odobritvijo prototipov in upravljanjem pilotnih naročil
- Koordinacija dobavne verige: Upravljanje logistike, izvozne dokumentacije, carinske skladnosti in špedicije za mednarodne pošiljke po morju ali zraku
- Tehnična podpora po prodaji: odpravljanje težav na daljavo, navodila za namestitev, svetovanje o vzdrževanju in garancijska podpora
Za tehnična vprašanja, specifikacije izdelkov ali zahtevo za ponudbo CQC TRACK vzdržuje več mednarodnih prodajnih komunikacijskih kanalov. Spletna stran podjetja (www.cqctrack.com) služi kot glavni portal za informacije o izdelkih in dostop do stikov.
CQC TRACK velja za certificiranega proizvajalca virov s popolno vertikalno integracijo, naprednimi zmogljivostmi toplotne obdelave, strogimi protokoli zagotavljanja kakovosti in celovito infrastrukturo globalne dobavne verige. Njihove komponente so zasnovane tako, da izpolnjujejo ali presegajo specifikacije proizvajalcev originalne opreme (OEM), kar zagotavlja zanesljivo delovanje v najzahtevnejših operativnih okoljih po svetu.
7. Znanost o materialih in tehnične specifikacije
7.1 Specifikacije materialov
| Parameter | Specifikacija | Prednost za uspešnost |
|---|---|---|
| Osnovni material | Visokokakovostno legirano jeklo (ekvivalent 50Mn / 55Mn / 42CrMo) | Visoka žilavost jedra za odpornost proti razpokam pri udarcu; vrhunska utrujenostna trdnost za ciklične obremenitve |
| Proizvodni proces | Vroče kovanje v zaprtem kalupu | Optimiziran pretok zrn in gostota materiala; boljši od litih alternativ glede odpornosti na udarce in utrujenostne dobe |
| Površinsko utrjevanje | Računalniško nadzorovano indukcijsko kaljenje, uporabljeno na profilih zob | Globoka, enakomerna trdota ohišja za odpornost proti obrabi in preprečevanje lupljenja |
| Trdota ohišja (površina) | 58–63 HRC (Rockwellova lestvica C) | Izjemna odpornost proti abrazivni obrabi zaradi stika s pušo gosenične verige |
| Globina primera | 7–10 mm nadzorovana globina | Podaljšana življenjska doba pred degradacijo profila zoba; ohranja žilavost jedra |
| Trdota jedra | 30–35 HRC | Ohranja duktilnost in lomno žilavost pri cikličnih obremenitvah |
| Toleranca obdelave | ISO 2768-mK | Mehanska zamenljivost 1:1 z originalnimi komponentami proizvajalca |
| Montažni vmesnik | Natančno obdelani utori ali vzorec krožnih vijakov | Neposredna namestitev na izhodno gred končnega pogona SANY |
| Zagotavljanje tesnjenja | Plavajoče tesnilo (tip Duo-Cone) z labirintnimi predtesnili | Robustna pregrada za onesnaženje za zaščito končnega pogona |
Material zobnika je kovano visokoogljično jeklo z visoko vsebnostjo mangana (50Mn ali 42CrMo). Indukcijsko kaljen profil zob dosega površinsko trdoto 58–63 HRC z globino ohišja 7–10 mm. Proizvodni proces združuje kovanje v zaprtem kalupu s precizno CNC obdelavo profila zob in pritrdilnih površin.
7.2 Značilnosti zasnove
| Funkcija | Specifikacija |
|---|---|
| Profil zoba | Natančno izdelana geometrija, ki se ujema z razmikom in premerom puše gosenične verige SANY OEM za serijo SY330/SY335 |
| Število zob | Konfiguracija po specifikacijah proizvajalca originalne opreme za bagre razreda 31–34 ton |
| Konfiguracija montaže | Natančno obdelane montažne površine za neposredno integracijo z vijaki ali utorom |
| Težinski razred | Za težka rudniška dela in težka gradbena dela |
| Namestitev | Neposredna zamenjava – ni potrebna modifikacija |
| Združljivost | Popolna zamenljivost z originalnimi končnimi pogonskimi enotami SANY pri različicah SY330 in SY335 |
Zobnik ima natančno izdelane zobe in ojačano strukturo, kar mu omogoča, da prenese ekstremne pritiske in težka dela brez zdrsa ali deformacije. Natančno obdelan profil zob zagotavlja natančen kot in korak pritiska za nedrseče vpetje v puše gosenic. Postopek kovanja ustvarja vrhunsko zrnato strukturo, ki je bistvena za obvladovanje udarnih obremenitev. Pritrditev z utori ali vijaki na izhodni planetni nosilec zagotavlja trden in nedrseč prenos navora.
7.3 Značilnosti delovanja
| Parameter zmogljivosti | Specifikacija |
|---|---|
| Nosilnost | Zasnovan za stroje z delovno težo do 34.300 kg |
| Odpornost proti obrabi | Indukcijsko kaljen profil zob je odporen proti abrazivni obrabi in lupljenju v okoljih z visoko stopnjo abrazije |
| Utrujenost življenja | Kovane konstrukcije zagotavljajo vrhunsko odpornost proti cikličnim utrujenostnim razpokam pri težkih obremenitvah |
| Zamenljivost | Mehanska zamenljivost 1:1 s komponentami SANY OEM – modifikacije niso potrebne |
| Toleranca udarne obremenitve | Kovano zrnata struktura zagotavlja izjemno odpornost na udarce za rudarske aplikacije |
| Odpornost proti koroziji | Primerno za delovanje v vlažnih in mokrih okoljih z ustreznim tesnjenjem |
Zasnovan za neprekinjen prenos moči v gradbenih strojih, zobnik zanesljivo deluje v zahtevnih scenarijih, kot so zemeljska dela, rušenje in dvigovanje težkih bremen. Zaradi robustne konstrukcije je idealen za zahtevna zunanja okolja, vključno z rudarstvom in kamnolomstvom.
8. Certificiranje kakovosti in skladnost
CQC TRACK vzdržuje mednarodno priznane certifikate kakovosti in standarde skladnosti, s čimer zagotavlja, da vsak sklop zobnika 14349644 izpolnjuje stroge globalne zahteve:
| Certifikat / Standard | Obseg |
|---|---|
| ISO 9001:2015 | Sistemi vodenja kakovosti – zagotavljanje doslednosti procesov v vseh proizvodnih serijah |
| Popolna sledljivost | Certificiranje materiala s poročili o kemijskih in mehanskih preskusih |
| Nedestruktivno testiranje | MPI in DPI na kritičnih površinah |
| Preverjanje koordinatnega merilnega stroja (KMS) | Pregled končne geometrije s koordinatnim merilnim strojem |
| Validacija delovanja | Preizkus vrtilnega navora in validacija tesnilnega tlaka |
Dokumentacija o skladnosti, ki je na voljo:
- Poročila o preskusih materialov (MTR) v skladu s standardom EN 10204 3.1 (tovarniški certifikat)
- Potrdila o dimenzijskem pregledu s preverjanjem s CMM
- Poročila o preskusih profila trdote z meritvami po Rockwellovi lestvici C
- Preverjanje s strani tretje osebe (na zahtevo)
- Potrdilo o skladnosti za izvozno dokumentacijo
Proizvodni procesi podjetja CQC TRACK s certifikatom ISO 9001:2015 zagotavljajo, da vsaka komponenta pred odpremo izpolnjuje stroge standarde kakovosti.
9. Navodila za namestitev in vzdrževanje
9.1 Pregled pred namestitvijo
- Preverite stanje utora ali luknje za vijak izhodne gredi končnega pogona glede poškodb, obrabe ali korozije
- Preverite tesnila s plavajočo površino glede onesnaženja, poškodb ali degradacije
- Pred namestitvijo temeljito očistite vse spojne površine, da zagotovite pravilno prileganje
- Preverite, ali profil zob zobnika ustreza specifikacijam koraka gosenice
9.2 Postopek namestitve
- Previdno poravnajte utore ali vzorec vijakov z izhodno gredjo končnega pogona
- Pri modelih z vijačno montažo privijte pritrdilne vijake v skladu s specifikacijami proizvajalca SANY z uporabo kalibriranega momentnega ključa.
- Preverite prileganje tesnila in pravilno stiskanje sistema plavajočega tesnila
- Zavrtite sklop, da preverite gladko zaskočitev in odsotnost zatikanja ali motenj
9.3 Prag spremljanja obrabe in zamenjave
- Redno preverjajte profil zob zobnika glede asimetričnih ali "kaveljčastih" vzorcev obrabe – kar kaže na prekomerno obrabo, ki zahteva zamenjavo.
- Debelino zoba merite v standardnih intervalih z namenskim merilnikom obrabe
- Spremljajte morebitne odlušitve, razpoke ali deformacije na površinah zob in montažne prirobnice
- Med delovanjem preverite nenavaden hrup ali vibracije, ki so lahko znaki obrabe
- Zamenjajte, ko se konice zob obrabijo do določene minimalne dimenzije ali ko odkrijete kakršne koli razpoke, luščenje ali znatno poškodbo.
Pomemben dejavnik pri vzdrževanju: zobnik in gosenična veriga sta zasnovana tako, da se obrabljata skupaj. Namestitev novega zobnika na močno obrabljeno verigo (ali obratno) povzroči pospešeno, destruktivno obrabo zaradi neusklajenosti koraka, kar vodi do hitre odpovedi obeh komponent.
9.4 Priporočilo za ujemajoče se komponente
CQC TRACK priporoča uporabo verižnika 14349644 skupaj z ustreznimi goseničnimi verigami CQC TRACK, spodnjimi valji, nosilnimi valji in sprednjimi napenjalnimi kolesi, da se zagotovi sinhronizirana obraba in maksimalna življenjska doba celotnega tirnega vezja. Zamenjava obrabljenih verižnikov brez odpravljanja raztezanja verige lahko pospeši obrabo novih komponent in ogrozi delovanje podvozja.
9.5 Pogosti načini odpovedi
| Način napake | Primarni vzrok | Preprečevanje |
|---|---|---|
| Pospešena/neenakomerna obraba zob | Neusklajena gosenična veriga, nepravilna napetost, nepravilno poravnano podvozje | Vzdržujte ustrezno obrabo; redno preverjajte napetost |
| Zlom ali odkrušitev zoba | Ekstremne udarne obremenitve ali utrujenost materiala | Izogibajte se udarnim obremenitvam; preverite po udarcih |
| Odkrušitev ali zatikanje ležaja | Okvara tesnila, izguba maziva, vdor kontaminacije | Redni pregled tesnil; načrtovano mazanje |
| Okvara tesnila vhodne gredi | Obraba ali kontaminacija | Vizualni pregled za morebitne puščanje olja |
Priporočila za vzdrževanje:
- Spremljanje obrabe zobnikov: Redno pregledujte zobe glede "zaskočenega" ali ostro koničastega profila
- Analiza olja: Redno vzorčenje zazna notranje delce obrabe ali onesnaženje
- Celovitost tesnjenja: Redni vizualni pregled puščanja olja okoli pesta zobnika in vhodne gredi
10. Uvedba na globalni trg
Komponente podvozja CQC TRACK, vključno s skupino zobnikov SANY 14349644, se dobavljajo po vsem svetu in podpirajo vozne parke težkih strojev v večjih rudarskih in gradbenih središčih.
10.1 Strateška regionalna uporaba
Komponente CQC TRACK so zasnovane za različna operativna okolja na glavnih svetovnih trgih:
| Regija | Operativno okolje | Premisleki o komponentah |
|---|---|---|
| Južna Amerika | Visoka vlažnost, abrazija železove rude, andske nadmorske višine | Protikorozijski premazi; možnost trdo navarjenega varjenja za skalnat teren |
| Afrika | Ekstremna abrazija peska/granita, visoke temperature | Visokotemperaturna mast; možnosti segmentov verižnika za zamenjavo na terenu |
| Rusija / SND | Temperature pod ničlo (-40 °C), zmrznjena tla | Mast za ležaje za nizke temperature; formulacije jekla za udarno žilavost pri nizkih temperaturah |
| Bližnji vzhod | Odstranjevanje peska, ekstremna vročina (50°C+) | Tesnila za preprečevanje peska; utrjene zobne korenine za odpornost proti eroziji |
| Evropa | Mestna gradnja, omejitve hrupa | Skladnost z oznako CE; zasnove z zmanjšanim profilom hrupa |
| Severna Amerika | Rudarstvo, kamnolom, gozdarstvo, cevovod | Skladnost s standardi ANSI/SAE; na voljo je celoten komplet za podvozje |
| Jugovzhodna Azija | Visoka vlažnost, tropski pogoji, rudarjenje premoga | Premazi, odporni proti koroziji, robustna celovitost tesnjenja |
| Južna Koreja | Težka gradbena dela, kamnolomstvo | Štirje različni letni časi zahtevajo zanesljivo delovanje skozi vse leto |
10.2 Uporaba v rudarstvu SANY SY335
Bager SY335 se pogosto uporablja pri zemeljskih delih, gradnji cest, izkopavanju kamna, gradbeništvu in rudništvu. Učinkovit motor proizvede več moči z manjšo porabo goriva. Sistem dinamičnega optimiziranega usklajevanja omogoča usklajevanje moči motorja in glavne črpalke v realnem času, kar skrajša odzivni čas hidravličnega elementa in zmanjša notranje izgube moči. Okrepljena in optimizirana roka, roka in žlica zagotavljajo precejšen delovni doseg in globino, hkrati pa ohranjajo močno silo kopanja.
Bagri SANY, ki so distribuirani po vsem svetu, so idealni za zahtevne rudarske aplikacije, kot so železova ruda, krom in mangan. S poudarkom na stroškovni učinkovitosti ima srednji bager SANY SY335C sistem samodejnega zaviranja, ki zmanjša porabo goriva za 5 % do 10 %.
10.3 Sektorji uporabe
Zobnik SANY 14349644 se uporablja v naslednjih industrijskih sektorjih:
| Sektor | Tipične uporabe |
|---|---|
| Površinski kop v velikem obsegu | Pridobivanje mineralov na odprtem kopu, vključno z železovo rudo, bakrom, premogom, kromom in manganom |
| Kamnolomstvo in agregati | Pridobivanje kamna, peska in gramoza |
| Težka gradbena dela | Veliki infrastrukturni projekti, gradnja cest, gradnja jezov in razvoj zemljišč |
| Zemeljska dela in melioracija zemljišč | Večja zemeljska dela, urejanje terena in priprava gradbišča |
| Gradbeništvo | Veliki gradbeni projekti, vključno z gradnjo predorov in temeljnimi deli |
11. Zaključek
Skupina zobnikov gosenic / sklop zobnikov končnega pogona SANY 14349644, ki ga proizvaja CQC TRACK (HELI Machinery Manufacturing Co., Ltd.), predstavlja tehnično napredno komponento podvozja, posebej zasnovano za visoke obremenitve goseničnih bagrov SANY serije SY330 in SY335 – strojev, ki delujejo v razredu od 31 do 34 metričnih ton v rudarstvu, kamnolomih, težki gradnji in obsežnih zemeljskih delih.
Izdelana v obratu s certifikatom ISO 9001:2015 in popolno vertikalno integracijo, komponenta združuje vroče kovanje v zaprtem kalupu iz vrhunskih legiranih jekel (50Mn, 55Mn, 42CrMo), natančno CNC obdelavo po standardih ISO 2768-mK in napredne tehnologije indukcijskega kaljenja, ki dosegajo površinsko trdoto 58–63 HRC z globino ohišja 7–10 mm, kar zagotavlja zmogljivost in dimenzijsko natančnost, enakovredno tistim pri proizvajalcih originalne opreme.
Položaj podjetja CQC TRACK kot dobavitelja – z več kot 20-letnimi izkušnjami v proizvodnji in popolno vertikalno integracijo od izbire materiala do končne montaže – zagotavlja popolno sledljivost procesa in nadzor kakovosti. Zmogljivosti podjetja za izdelavo originalne opreme (OEM/ODM) omogočajo rešitve po meri, prilagojene specifičnim rudarskim in gradbenim okoljem.
Z vzpostavljeno dobavno infrastrukturo, ki služi Južni Ameriki, Afriki, Rusiji/SND, Bližnjemu vzhodu, Evropi, Severni Ameriki, Jugovzhodni Aziji in Južni Koreji, je CQC TRACK dokazal svojo sposobnost, da služi kot zanesljiv proizvodni partner za globalne upravljavce težkih strojev v rudarskem, gradbenem in kamnolomskem sektorju. Zavezanost podjetja tehnološkim inovacijam, strogemu zagotavljanju kakovosti in mednarodni podpori strankam uvršča CQC TRACK med zaupanja vredne vire nadomestnih komponent podvozja SANY SY330/SY335 po vsem svetu.
Bagri SANY SY330 in SY335 predstavljajo znatne kapitalske naložbe, ki zahtevajo natančno izdelane komponente podvozja za ohranjanje produktivnosti in zmanjšanje izpadov. CQC TRACK velja za certificiranega proizvajalca s popolno vertikalno integracijo, naprednimi zmogljivostmi toplotne obdelave, strogimi protokoli zagotavljanja kakovosti in celovito infrastrukturo globalne dobavne verige, zasnovano tako, da izpolnjuje ali presega specifikacije proizvajalcev originalne opreme (OEM) in zagotavlja zanesljivo delovanje v najzahtevnejših operativnih okoljih po svetu.
12. Tehnične poizvedbe in javna naročila
Proizvajalec: HELI Machinery Manufacturing Co., Ltd. (CQC TRACK)
Znamka: CQC TRACK
Lokacija: Quanzhou, provinca Fujian, Kitajska
Spletna stran:www.cqctrack.com
Certifikati: Certificiran po standardu ISO 9001:2015
Za tehnična vprašanja, specifikacije izdelkov, ponudbe ali zahtevo za odobritev vzorca za SANY 14349644 skupino zobnikov gosenic / sklop zobnikov končnega pogona se obrnite na mednarodni prodajni oddelek:
- E-pošta: cqc@cqctrack.com | j_sales@cqctrack.com | h_sales@cqctrack.com
- WhatsApp: +86 13906095209 | +86 13505004082
CQC TRACK pozdravlja povpraševanja strokovnjakov za nabavo, inženirjev za vzdrževanje voznega parka, upravljavcev opreme in rudarskih operaterjev, ki želijo optimizirati skupne stroške lastništva za vozni park bagrov SANY SY330 in SY335. Podjetje ponuja celovite storitve prilagajanja OEM/ODM, prilagodljivost količin od majhnih serij nujnih zamenjav do pogodb o vzdrževanju voznega parka velikega obsega ter popolno dokumentacijsko podporo, vključno s poročili o preskusih materialov, potrdili o dimenzijskih pregledih in preverjanjem s strani tretje osebe na zahtevo.
Ta tehnična bela knjiga je informativne narave in odraža trenutne proizvodne zmogljivosti ter specifikacije izdelkov podjetja HELI Machinery Manufacturing Co., Ltd. (CQC TRACK). Vse številke delov OEM in reference modelov strojev so namenjene zgolj identifikaciji in združljivosti. CQC TRACK je neodvisni proizvajalec nadomestnih komponent in komponent OEM kakovosti. Vse blagovne znamke ostanejo last njihovih lastnikov. Specifikacije se lahko spremenijo brez predhodnega obvestila.








