SANY 14349644 SY330 SY335 Spoartandwielgroep / Finale oandriuwtandwielassemblage / Sina OEM-kwaliteit ûnderstelûnderdielleveransier en boarnefabrikant / CQC TRACK
SANY 14349644 SY330 SY335 Spoartandwielgroep/ Finale oandriuwingskettingwielassemblage
Sina OEM-kwaliteit ûnderstelûnderdielleveransier en boarnefabrikant / CQC TRACK
Technysk wytboek | Dokumint-ID: CQC-SANY-SPROCKET-0417 | Ferzje: 1.0
Yndustrysegment: Mynbou | Swiere bou | Groevewurk | Ynfrastruktuer | Grûnferpleatsing
Target Machine Modellen: SANY SY330-searje, SANY SY335-searje (ynklusyf SY335C-8, SY335H, SY335C Fase III)
OEM ûnderdielnûmerreferinsje:14349644
1. Gearfetting
De SANY14349644De rupskettingwielgroep / einoandriuwingstandert fertsjintwurdiget in missy-krityske krêftoerdrachtkomponint binnen it ûnderstelsysteem fan SANY SY330- en SY335-searje rupsgraafmachines - masines dy't wurkje yn 'e klasse fan 31-34 metrike ton yn mynbou, stiengroeven, swiere konstruksje en grutskalige grûnferpleatsingsapplikaasjes. As de ynterface dy't hydraulyske krêft fan 'e einoandriuwing omset yn trekkrêft foar rupsaandrijving, moat de kettingwielgroep ekstreme torsjespanningen, trochgeand skurend kontakt mei rupskettingbussen en swiere ynfloedbelastingen ferneare dy't inherent binne oan swiere wurksyklusen.
SANY Heavy Industry Co., Ltd. is ûntstien as in dominante wrâldwide krêft yn 'e produksje fan bouapparatuer, en heart ta de topprodusinten fan graafmasines yn 'e wrâld mei in wichtige ynternasjonale merkoanwêzigens. De graafmasines fan 'e SY330- en SY335-searje belichamje de yngenieursfilosofy fan SANY fan hege effisjinsje, brânstofekonomy en operasjonele betrouberens yn ferskate tapassingen.
CQC TRACK (operearjend ûnder HELI Machinery Manufacturing Co., Ltd.), in sertifisearre ISO 9001:2015-boarnefabryk basearre yn Quanzhou, Fujian Provinsje - in foaroansteand yndustriële kluster foar de produksje fan boumasines - produseart dizze presyzje-ûntworpen oandriuwkomponint as in fertikaal yntegreare produsint. Troch sletten-matrijs hjit smeiden fan premium legearingstiel, presyzje CNC-ferwurking oant ISO 2768-mK-tolerânsjes, avansearre ynduksjewaarmtebehanneling dy't 58-63 HRC-oerflakhurdens berikt, en strange kwaliteitsbehearprotokollen, leveret CQC TRACK tandwielassemblages dy't ûntworpen binne foar 1:1 meganyske útwikselberens mei SANY OEM-spesifikaasjes, wylst se materiaal- en prosesferbetteringen yntegrearje foar superieure duorsumens yn 'e meast easken wurkomjouwings fan' e wrâld.
Dit dokumint jout in wiidweidige technyske útlis fan 'e SANY 14349644 Track Sprocket Wheel Group / Final Drive Sprocket Assembly, mei details oer de yngenieursfilosofy, materiaalmetallurgy, produksjeprotokollen, kwaliteitsfersekeringskader en wrâldwide tapassingsspesifike oerwagings fan CQC TRACK.
2. Produktidentifikaasje en OEM-krúsreferinsjematrix
Krekte komponintidentifikaasje is de fûnemintele betingst foar oanskaf- en ûnderhâldsoperaasjes yn it behear fan swier materieel. De folgjende matriks stelt de ûnderlinge relaasje fêst tusken ferskate referinsjenûmers en har tapassingskontekst.
| Spesifikaasjeparameter | Details |
|---|---|
| CQC TRACK ûnderdielnûmer | 14349644 (Direkte OEM-krúsreferinsje) |
| OEM-lykweardich ûnderdielnûmer | SANY Oarspronklik ûnderdielnûmer foar SY330/SY335 Finale oandriuwingskettingwielassemblage |
| Komponinttype | Spoartandwielgroep / Einddriuwtandwielassemblage |
| Funksjonele klassifikaasje | Oandriuwingskomponint foar krêfttransmisje en spoaroandriuwing |
| Primêre masinemodellen | SANY SY330-searje, SANY SY335-searje (SY335C-8, SY335H, SY335C Fase III, SY330H) |
| Bedriuwsgewichtklasse | Middelgrutte oant grutte graafmachines fan 'e klasse 31–34 metryske ton |
| Produksje-oarsprong | HELI Machinery Manufacturing Co., Ltd. (CQC TRACK), Quanzhou, Fujian, Sina |
| Technyske klasse | Swiere-duty Mining & Swiere Konstruksje Grade |
It 14349644-tandwiel is in presyzje-ûntworpen ûnderdiel spesifyk ûntworpen foar SANY-graafmasines, en soarget foar betroubere krêftoerdracht en duorsumens yn swiere bouomjouwings. De term ferwiist nei it yntegreare ûnderdiel - de tandwielassemblage (ek wol oandriuwwielassemblage neamd) - kompatibel mei de SANY SY330- en SY335-graafmasinemodellen. It is it ûnderdiel fan it ûnderstelsysteem dat de rupskeatling ynskeakelt en koppel oerdraacht fan 'e lêste oandriuwmotor nei de rupskeppelings.
3. Technyske spesifikaasjes fan 'e doelmasine
It begripen fan 'e masineplatfoarms wêrfoar dit tandwiel ûntworpen is, jout krityske kontekst foar it evaluearjen fan easken foar komponintprestaasjes. De SANY SY330- en SY335-searjes fertsjintwurdigje SANY's middelgrutte oant grutte graafmachineproduktline, wrâldwiid ferneamd om brânstofeffisjinsje, graafkrêft en operasjonele betrouberens yn mynbou-, bou- en stiengroeve-tapassingen.
3.1 Spesifikaasjes fan 'e SANY SY335-searje
De SY335-searje is SANY's middelgrutte graafmachine fan 'e 33–34 ton-klasse, benammen geskikt foar mynbou en middelgrutte oant grutskalige rotswinning. Der besteane meardere farianten om te foldwaan oan ferskate regionale merken en útstjitnormen.
| Spesifikaasjeparameter | SY335C-8 | SY335H | SY335C (Faze III) |
|---|---|---|---|
| Bedriuwsgewicht | 32.470 kg (32,47T) | 33.500 kg (33,5T) | 34.300 kg (34,3T) |
| Motorkrêft | 184 kW by 2.000 toeren per minuut | 201 kW (270 pk) | 190,5 kW |
| Motormodel | Isuzu BB-4BG1TRP | — | Isuzu GH-6HK1 |
| Emmerkapasiteit | 1,5 m³ | 1,5–2,0 m³ | 1,5 m³ |
| Reissnelheid (Heech/Leech) | 5.4 / 3.2 km/oere | 5.4 / 3.2 km/oere | — |
| Gradearberens | 70% (35°) | 70% (35°) | 70% (35°) |
| Grûndruk | 59,9 kPa | 60,3 kPa | — |
| Emmergravenkrêft | 220 kN | 192,7 kN | 220 kN |
| Earmgravende krêft | 165 kN | 172,2 kN | 170 kN |
| Breedte fan 'e baanskuon | 600 mm | 600 mm | — |
| Spoarmeter | 2.590 mm | 2.590 mm | — |
| Swingsnelheid | 9,5 toeren per minuut | 9,5 toeren per minuut | — |
| Brânstoftankkapasiteit | 340 liter | — | 540 liter |
| Hydraulyske tankkapasiteit | 239 L | — | 380 liter |
SY335C-8: Dizze graafmachine mei rupsbalke fan 'e 33-ton klasse is benammen fan tapassing op mynbou en middelgrutte oant grutskalige rotsoperaasjes. Hy hat in hydraulysk systeem mei positive stream en in elektroanysk kontrôlesysteem mei enerzjybesparjende skaaimerken. De graafkrêft fan 'e bak is 220 kN, mei in maksimale graafradius fan 10.875 mm. It chassis hat in útwreide fersterke rupsframe, wêrtroch't de grûndruk ferminderet en de trochgongsberens ferbettere wurdt.
SY335H: Bedriuwsgewicht 33,5 metryske ton mei in motorfermogen fan 201 kW (270 pk). Funksjes omfetsje trije lingte-opsjes foar it wurkapparaat foar fleksibiliteit, konfigurearbere hydraulyske ynstelling foar optimalisearre produktiviteit, en poerbêste manoeuvreerberens foar syn grutte. Ideaal foar stedske bou en middelgrutte graafwurken mei betroubere prestaasjes yn fariearre terrein.
SY335C (Faze III): Bedriuwsgewicht 34,3 ton mei Isuzu GH-6HK1-motor (ferpleatsing 7,79L) dy't 190,5 kW produseart. Hat 2 draachwielen oan elke kant en 9 rupsrollen oan elke kant. Brânstoftankkapasiteit 540L, hydraulyske tank 380L. Standert gieklingte 6,15m, standert stôklingte 3,2m.
3.2 Spesifikaasjes fan 'e SANY SY330-searje
De SY330-searje is SANY's swiere graafmachine fan 'e 30–31 ton-klasse, ûntworpen foar mynbou-tapassingen.
| Spesifikaasjeparameter | SY330H | SY330 (Algemien) |
|---|---|---|
| Bedriuwsgewicht | 31.500 kg | ~32.500 kg |
| Motorkrêft | 212 kW | 210 kW by 1.900 toeren per minuut |
| Emmerkapasiteit | 2,0 m³ | 2,0 m³ |
| Breedte fan 'e baanskuon | 800 mm (Trije grouser) | 600 mm |
| Spoarmeter | — | 2.590 mm |
| Standert Boomlingte | 6,15 m | — |
| Standert stôklengte | 2,9 m | — |
| Totale lingte (ferfier) | — | 10.700 mm |
| Totale breedte | — | 3.190 mm |
SY330H: In nije generaasje superhydraulyske graafmachine fan 30 ton foar mynbou produsearre troch SANY Heavy Machinery, spesjaal ûntworpen foar swiere mynbouomstannichheden om it ynvestearringsrendemint fan klanten te ferbetterjen. Foardielen omfetsje "super poerbêste prestaasjes, super hege oanpassingsfermogen, super lange libbensdoer en super lege ûnderhâldskosten." Mei in motorfermogen fan 212 kW, in bakkapasiteit fan 2,0 m³, in gieklingte fan 6,15 m, in standertarm fan 2,9 m, en 800 mm trijefâldige rupsskuon.
SY330 Algemien: Bedriuwsgewicht 32.500 kg mei in bakkapasiteit fan 2,0 m³. Motorfermogen 210 kW by 1.900 toeren per minuut. Rydsnelheid 6,0/3,5 km/o (heech/leech) mei 70% hellingberens en in grûndruk fan 60,3 kPa. Transportôfmjittings: lingte 10.700 mm, breedte 3.190 mm, hichte 3.470 mm. Swingsnelheid 9,5 toeren per minuut mei in graafkrêft fan 'e bak fan 192,7 kN en in graafkrêft fan 'e earm fan 172,2 kN.
3.3 Oersjoch fan 'e SY335-searjefarianten
De saneamde "35-ton graafmachines" fan SANY hawwe typysk in gewicht tusken de 33 en 37 metryske ton, en biede robuuste hydraulyske prestaasjes, avansearre brânstofeffisjinsjesystemen en oanpasberens oan ferskate oanhingsels en wurkomstannichheden. Modellen yn dizze gewichtsklasse omfetsje de SY335C (33,5 metryske ton, 201 kW), de 33/35 Ural spec (~ 35 metryske ton, 265 pk) boud foar rûge omjouwings ynklusyf kâlde klimaten, en de SY365H (36 metryske ton, 265 pk) mei in ferbettering fan 5-10% brânstofeffisjinsje fia Intelligent Fluid Management System.
4. Funksjonele rol yn it ûnderstelsysteem
Yn 'e rupschassis-arsjitektuer fan SANY SY330- en SY335-graafmachines tsjinnet de 14349644-tandwielassemblage as de primêre oandriuwer fan it ûnderstelsysteem, en fiert de folgjende krityske technyske funksjes út:
- Koppeloerdracht: Konvertearret rotaasjeútfier fan 'e planetêre hub fan' e lêste oandriuwing yn lineêre trekkrêft dy't tapast wurdt op 'e rupsketting, wêrtroch masine-oandriuwing oer ferskate terreinomstannichheden mooglik is
- Positive yngripen: Behâldt in konsekwinte ynterface tusken tosk en ketting om ferskowing ûnder ekstreme operasjonele lesten te foarkommen, foaral kritysk by it wurkjen op steile hellingen oant 70% (35°)
- Slijtageferdieling: Biedet in ferfangber slijtoerflak dat de djoerdere lêste oandriuwingsassemblage beskermet tsjin te betiid falen, wêrtroch't de totale eigendomskosten oer de libbensduur fan 'e masine signifikant wurde fermindere.
- Spoarútlining: Hâldt de juste spoartracking en spanningsferdieling oer it heule ûnderstelsysteem yn stân, wêrtroch te betiid slijtage fan rollers, leeloopwielen en rupskeatlingen foarkomt.
Foar de doelmasineklasse dy't wurket mei 31–34 metryske ton mei trekkrêften dy't genôch binne foar steile klimberens en reissnelheden oant 6,0 km/oere, moat it kettingwiel statyske en dynamyske lesten fan mear as 34 metryske ton wjerstean, wylst de krekte yngripgeometry oer tûzenen wurkoeren yn omjouwings mei hege slijtage behâlden wurdt.
De reisgearkomste fan SANY-graafmasines bestiet út in reismotor, in reduksjegear, in oandriuwtsjil, in rupsband, in spanapparaat en oare ûnderdielen. Dizze ûnderdielen wurkje gear om de reisfunksje fan 'e graafmasine te realisearjen.
5. Bedriuwsprofyl: CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.)
5.1 Bedriuwsevolúsje en strategyske posysjonearring
HELI Machinery, oprjochte yn 'e lette jierren '90, is parallel groeid mei de boom fan boumasines yn Sina, en hat him systematysk ûntwikkele ta in liedende fabrikant en wrâldwide leveransier fan swiere ûnderstelkomponinten, operearjend mei folsleine fertikale yntegraasje. Woartele yn it yndustriële sintrum fan Quanzhou, Fujian Province - in regio bekend om syn konsintraasje fan meganyske produksje - tsjinnet HELI de wrâldmerk as in betûfte OEM (Original Equipment Manufacturer) en ODM (Original Design Manufacturer) partner.
It merk CQC TRACK symbolisearret tawijing oan kwaliteit, ynset en treflikens op it mêd fan rupsbanden - en fertsjintwurdiget in produktline boud foar fearkrêft, ûntworpen om de meast abrasive en ynfloedrike omjouwings yn mynbou, stiengroeven en grutte ynfrastruktuerprojekten te fernearen. It bedriuw is spesjalisearre yn 'e fjouwer wichtichste kategoryen ûnderstel: rollen, leedriuwers, tandwielen en rupsferbiningen.
5.2 Kearnproduksjemooglikheden en technologyske ynfrastruktuer
De produksjefeardigens fan CQC TRACK is boud op folsleine fertikale yntegraasje en kontroleare, opienfolgjende prosessen. It bedriuw hâldt him oan de ISO 9001:2015-sertifikaasje en hâldt him oan ynternasjonaal erkende kwaliteitsbehearnoarmen.
5.2.1 Ynterne smeidwurk en materiaalkunde
CQC TRACK brûkt premium legearingstiel, ynklusyf 55Mn, 50Mn, 42CrMo, en 40CrNiMo - kwaliteiten dy't bekend binne om hege slagsterkte, wurgensresistinsje en superieure slijtage-eigenskippen. Troch strategyske kontrôle fan sletten-matrijs hjit smeiden soarget it bedriuw foar optimale nôtstream en materiaaltichtens yn komponintblanks, wat essensjeel is foar slagsterkte en wurgenslibbensduur ûnder sykliske ladingsomstannichheden. Grutte-tonnage smeidpersen wurde brûkt foar optimale nôtstream yn krityske komponinten.
5.2.2 Presyzje CNC-ferwurkingssintra
In batterij fan moderne CNC-draaisintra, fertikale ferwurkingssintra en robotlassystemen fiere rûch- en finishferwurking út, wêrtroch dimensjonele krektens neffens ISO 2768-mK-noarmen en konsekwinte útwikselberens oer produksjebatches garandearre wurdt. Dizze presyzje garandearret dat elk kettingwiel de krekte toskgeometry, montage-ynterface-ôfmjittings en spline-/boringtolerânsjes behâldt dy't nedich binne foar naadleaze yntegraasje mei de definitive oandriuwingsútfieras.
5.2.3 Avansearre waarmtebehannelingslinen
De tawijde foarsjenning fan CQC TRACK hat kompjûter-kontroleare karburearingsovens en ynduksjehurdingslinen dy't soargje foar in konsekwinte kastdjipte. It bedriuw is spesjalisearre yn it berikken fan djippe, unifoarme kasthurdens op krityske slijtoerflakken lykas tandwieltosken, wêrtroch't de libbensduur yn abrasive mynbouomjouwings dramatysk ferlingd wurdt. It ynduksjehurdingsproses jildt foar de eksterne toskprofilen, wêrtroch't in oerflakhurdens fan 58-63 HRC berikt wurdt mei in kastdjipte fan 7-10 mm foar útsûnderlike slijtvastheid.
5.2.4 Strange kwaliteitskontrôle en testen
Elk ûnderdiel ûndergiet strange kwaliteitskontrôle, ynklusyf:
| Kwaliteitskontrôlemaatregel | Ymplemintaasje |
|---|---|
| Materiaalsertifikaasje | Folsleine traceerberens mei gemyske en meganyske testrapporten |
| Net-destruktive testen (NDT) | Magnetyske dieltsjeynspeksje (MPI) en kleurstofpenetrantynspeksje (DPI) op krityske oerflakken |
| Dimensjonele ferifikaasje | Koördinaatmjitmasine (CMM) ynspeksje fan definitive geometry |
| Prestaasjetesten | Rotaasjekoppeltesten en falidaasje fan segeldruk op basis fan sampling |
| Neilibjen fan noarmen | ISO 9001:2015 sertifisearre produksjeprosessen |
It bedriuw brûkt wiidweidige kwaliteitskontrôlemaatregels, om te soargjen dat elke kettingwielassemblage foldocht oan strange wrâldwide noarmen foardat it de fabryk ferlit.
5.3 OEM & ODM-tsjinstmodel
| Tsjinsttype | Beskriuwing |
|---|---|
| OEM-produksje | Produksje fan ûnderdielen neffens krekte klantspesifikaasjes, tekeningen en kwaliteitsnormen. De fabryk is betûft yn naadleaze yntegraasje yn wrâldwide leveringsketens, en leveret betroubere folumeproduksje fan rollers, leaders, tandwielen en rupsferbiningen. |
| ODM-yngenieurswesen | Gearwurking mei kliïnten om ferbettere of folslein oanpaste ûndersteloplossingen te ûntwikkeljen, te ûntwerpen en te falidearjen. It yngenieursteam pakt proaktyf faak foarkommende falingsmodi oan, en biedt wearde-optimalisearre ûntwerpen dy't prestaasjes en totale eigendomskosten (TCO) ferbetterje. |
CQC TRACK tsjinnet as: in OEM-leveransier (direkte produksjepartner foar grutte merken graafmachines), in aftermarket-boarne (primêre leveransier oan distributeurs, dealernetwurken en grutte einbrûkers), en in fertikale yntegrator (folsleine ynterne kontrôle fan materiaalseleksje oant definitive gearstalling).
5.4 Wrâldwide eksport- en logistike ynfrastruktuer
CQC TRACK tsjinnet as in spesjalisearre fabrikant en wrâldwide eksporteur fan swiere ûnderstelûnderdielen foar mynbou-, bou- en stiengroeve-apparatuer. De produkten fan it bedriuw wurde levere oan oer de hiele wrâld, ynklusyf Jeropa, Amearika, Austraalje, Súd-Amearika, Súdeast-Aazje, Ruslân, Sintraal-Aazje, Súd-Afrika, Súd-Korea en it Midden-Easten. It bedriuw ûnderhâldt fêstige leveringskanalen oer wichtige wrâldwide merken, mei ekstra merkoanwêzigens yn Noard-Amearika, Austraalje en it Midden-Easten.
6. Ofdieling Ynternasjonale Saken & Technyske Ferbining
De ôfdieling Ynternasjonale Saken tsjinnet as de technyske en kommersjele ynterface tusken de fabryksmooglikheden fan CQC TRACK en de wrâldwide oanbestegingseasken fan kliïnten. Binnen dizze ôfdieling leverje tawijde ynternasjonale ferkeapyngenieurs:
- Technysk advys: Yngenieursadvys oer komponintseleksje, kompatibiliteitsferifikaasje foar SANY SY330/SY335-modellen, en tapassingsspesifike materiaaloanbefellings basearre op 'e operasjonele omjouwing - of it no tropyske mynbou, arktyske bou of stiengroeven op grutte hichte is.
- OEM/ODM Projektbehear: Koördinaasje fan oanpaste produksjeprojekten fan spesifikaasjebeoardieling oant produksje, kwaliteitsynspeksje en ferstjoering, ynklusyf prototypegoedkarring en pilotbestellingbehear
- Koördinaasje fan 'e leveringsketen: Behear fan logistyk, eksportdokumintaasje, neilibjen fan dûaneregels en frachtferfier foar ynternasjonale ferstjoeringen fia see- of loftfracht
- Technyske stipe nei ferkeap: Problemen oplosse op ôfstân, ynstallaasjebegelieding, ûnderhâldsadvys en garânsjestipe
Foar technyske fragen, produktspesifikaasjes, of om in offerte oan te freegjen, ûnderhâldt CQC TRACK meardere ynternasjonale ferkeapkommunikaasjekanalen. De webside fan it bedriuw (www.cqctrack.com) tsjinnet as it primêre portaal foar produktynformaasje en kontakt tagong.
CQC TRACK stiet as in sertifisearre boarnefabrikant mei folsleine fertikale yntegraasje, avansearre waarmtebehannelingsmooglikheden, strange kwaliteitsfersekeringsprotokollen en wiidweidige wrâldwide supply chain-ynfrastruktuer. Harren komponinten binne ûntworpen om te foldwaan oan of te oertreffen oan OEM-spesifikaasjes, wêrtroch betroubere prestaasjes wurde garandearre yn 'e meast easken operasjonele omjouwings fan' e wrâld.
7. Materiaalwittenskip en technyske spesifikaasjes
7.1 Materiaalspesifikaasjes
| Parameter | Spesifikaasje | Prestaasjefoardiel |
|---|---|---|
| Basismateriaal | Premium legearing stiel (50Mn / 55Mn / 42CrMo lykweardich) | Hege kearntaaiens om barsten ûnder ynfloed te wjerstean; superieure wurgenssterkte foar sykliske ladingtapassingen |
| Produksjeproses | Sletten-die hjit smeiden | Optimalisearre nôtstream en materiaaltichtens; superieur oan getten alternativen yn ympaktresistinsje en wurgenslibbensduur |
| Oerflakferhurding | Kompjûter-kontroleare ynduksjeferhurding tapast op toskprofilen | Djippe, unifoarme kasthurdens foar wearbestindigens en previnsje fan ôfspattingen |
| Kasthurdens (oerflak) | 58–63 HRC (Rockwell C-skaal) | Útsûnderlike wjerstân tsjin abrasive slijtage fan kontakt mei rupskettingbussen |
| Djipte fan 'e saak | 7–10 mm kontroleare djipte | Ferlingde libbensdoer foardat it toskprofyl fermindere wurdt; behâldt de kearntaaiens |
| Kearnhurdens | 30–35 HRC | Behâldt duktyliteit en brekttaaiens ûnder sykliske lading |
| Bearbeitingstolerânsje | ISO 2768-mK | 1:1 meganyske útwikselberens mei OEM-komponinten |
| Montage-ynterface | Presys masjinearre splines of boutsirkelpatroan | Direkte montage op SANY definitive oandriuwingsútfieras |
| Fersegelingsfoarsjenning | Driuwende gesichtsôfsluting (Duo-Cone type) mei labyrintfoarôfslutingen | Robuste fersmoargingsbarriêre foar beskerming fan 'e lêste oandriuwing |
It materiaal fan it tandwiel is smeid stiel mei hege koalstof- en mangaangehalte (50Mn of 42CrMo). It ynduksjeferhurde toskprofyl berikt in oerflakhurdens fan 58–63 HRC mei in kastdjipte fan 7–10 mm. It produksjeproses kombinearret sletten-matrijs smeiden mei presyzje CNC-ferwurking fan it toskprofyl en de montage-oerflakken.
7.2 Untwerpskarakteristiken
| Eigenskip | Spesifikaasje |
|---|---|
| Toskprofyl | Presyzje-ûntworpen geometry dy't oerienkomt mei SANY OEM-spoarkettingpitch en busdiameter foar SY330/SY335-searje |
| Toskentelling | OEM-spesifisearre konfiguraasje foar graafmachines fan 'e klasse 31–34 ton |
| Montagekonfiguraasje | Presyzje-bewurke montageflakken foar direkte bolt-on of spline-fit yntegraasje |
| Gewichtsklasse | Swiere-duty mynbou en swiere bouklasse |
| Ynstallaasje | Direkte ferfanging - gjin oanpassing nedich |
| Kompatibiliteit | Folsleine útwikselberens mei orizjinele definitive oandriuwingsienheden fan SANY oer SY330- en SY335-farianten |
It tandwiel hat presyzje-ûntworpen tosken en in fersterke struktureel ûntwerp, wêrtroch't it ekstreme druk en swiere operaasjes oan kin sûnder te ferskowen of te deformearjen. It presyzje-masjinearre toskprofyl soarget foar in krekte drukhoek en pitch foar antislip yngripen mei rupsbussen. It smeedproses makket in superieure nôtstruktuer dy't essensjeel is foar it omgean mei skokbelastingen. Spline- of boutmontage oan 'e útfier planetêre drager soarget foar solide, antislip koppeloerdracht.
7.3 Prestaasjekarakteristiken
| Prestaasjeparameter | Spesifikaasje |
|---|---|
| Laadkapasiteit | Untworpen foar masines mei in wurkgewicht oant 34.300 kg |
| Wearresistinsje | Ynduksje-ferhurde toskprofyl is bestand tsjin abrasive slijtage en ôfspjalten yn omjouwings mei hege slijtage |
| Wurgenslibben | Smeide konstruksje leveret superieure wjerstân tsjin sykliske wurgensbarsten ûnder swiere operaasje |
| Útwikselberens | 1:1 meganyske útwikselberens mei SANY OEM-komponinten - gjin oanpassing nedich |
| Tolerânsje foar skokbelasting | Smeide nôtstruktuer biedt útsûnderlike ynfloedresistinsje foar mynbou-tapassingen |
| Korrosjebestriding | Geskikt foar gebrûk yn fochtige en wiete omjouwings mei goede ôfsluting |
It tandwiel is ûntworpen foar ûnûnderbrutsen krêftoerdracht yn boumasines en wurket betrouber yn easkenfolle senario's lykas grûnferpleatsing, sloop en swiere hefoperaasjes. De robuuste konstruksje makket it ideaal foar rûge bûtenomjouwings, ynklusyf mynbou en stiengroeven.
8. Kwaliteitsertifikaasje en neilibjen
CQC TRACK hâldt him oan ynternasjonaal erkende kwaliteitssertifikaasjes en neilibingsnormen, en soarget derfoar dat elke 14349644-tandwielassemblage foldocht oan strange wrâldwide easken:
| Sertifikaasje / Standert | Berik |
|---|---|
| ISO 9001:2015 | Kwaliteitsbehearsystemen - soargje foar proseskonsistinsje yn alle produksjebatches |
| Folsleine traceerberens | Materiaalsertifikaasje mei gemyske en meganyske testrapporten |
| Net-destruktive testen | MPI en DPI op krityske oerflakken |
| CMM-ferifikaasje | Ynspeksje fan definitive geometry troch koördinaatmjitmasine |
| Prestaasjevalidaasje | Rotaasjekoppeltesten en falidaasje fan segeldruk |
Beskikbere neilibingsdokumintaasje:
- Materiaaltestrapporten (MTR's) neffens EN 10204 3.1 standert (fabryksertifikaat)
- Dimensjonale ynspeksjesertifikaten mei CMM-ferifikaasje
- Hardheidsprofyltestrapporten mei Rockwell C-skaalmjittingen
- Ferifikaasje fan ynspeksje troch tredden (op fersyk)
- Sertifikaat fan konformiteit foar eksportdokumintaasje
De ISO 9001:2015-sertifisearre produksjeprosessen fan CQC TRACK soargje derfoar dat elke komponint foldocht oan strange kwaliteitsnormen foar ferstjoering.
9. Ynstallaasje- en ûnderhâldsrjochtlinen
9.1 Ynspeksje foar ynstallaasje
- Kontrolearje de tastân fan 'e spline of boutgat fan' e definitive oandriuwingsútfieras op skea, slijtage of korrosje
- Ynspektearje driuwende gesichtsdichtingen op fersmoarging, skea of degradaasje
- Meitsje alle kontaktflakken goed skjin foar ynstallaasje om te soargjen dat se goed sitte
- Befêstigje dat it tandwielprofyl oerienkomt mei de spesifikaasjes fan 'e rupskettingpitch
9.2 Ynstallaasjeproseduere
- Rjochtsje de splines of it boutpatroan foarsichtich út mei de útfieras fan 'e einoandriuwing
- Foar modellen mei bout-oan-konfiguraasje, draai de montagebouten oan neffens SANY OEM-spesifikaasjes mei in kalibrearre momentsleutel
- Kontrolearje de sit fan 'e sealing en de juste kompresje fan it driuwende gesichtssealingsysteem
- Draaie de gearstalling om in soepele yngreep en ôfwêzigens fan binding of ynterferinsje te befêstigjen
9.3 Slijtagemonitoring en ferfangingsdrompel
- Ynspektearje it tandwielprofyl regelmjittich op asymmetryske of "heakfoarmige" slijtagepatroanen - jout oan dat der tefolle slijtage is dy't ferfongen wurde moat.
- Mjit de toskdikte op standert yntervallen mei in spesjale slijtagemeter
- Monitorearje op ôfspjalten, barsten of deformaasje op tosflakken en montageflens
- Kontrolearje op ûngewoan lûd of trilling tidens operaasje as mooglike oanwizings fan slijtage
- Ferfange as toskpunten fersliten binne oant in oantsjutte minimale diminsje of as der barsten, ôfspjalten of wichtige skea ûntdutsen wurdt
In krityske ûnderhâldsoerweging: it tandwiel en de rupskeatling binne ûntworpen om tegearre te fersliten. It ynstallearjen fan in nij tandwiel op in slim fersliten ketting (of oarsom) feroarsaket fersnelde, destruktive slijtage troch pitch-mismatch, wat liedt ta rap falen fan beide komponinten.
9.4 Oanbefelling foar oerienkommende komponinten
CQC TRACK advisearret it brûken fan it 14349644-tandwiel yn kombinaasje mei oerienkommende CQC TRACK-rupskeatlingen, ûnderste rollers, draachrollers en foarste leeloopwielen om syngronisearre slijtage te garandearjen en de libbensduur fan it heule rupsirkwy te maksimalisearjen. It ferfangen fan fersliten tandwielen sûnder de kettingferlinging oan te pakken kin slijtage oan nije komponinten fersnelle en de prestaasjes fan it ûnderstel yn gefaar bringe.
9.5 Faak foarkommende mislearringsmodi
| Failuremodus | Primêre oarsaak | Previnsje |
|---|---|---|
| Versnelde/ûneven toskslijtage | Ferkeard oerienkommende rupskeatling, ferkearde spanning, ferkeard útrjochte ûnderstel | Hâld oerienkommende slijtage; kontrolearje regelmjittich de spanning |
| Toskôffal of brek | Ekstreme ynfloedbelastingen of materiaalwurgens | Foarkom skokbelesting; ynspektearje nei ynslaggen |
| Lagerôfspatten of beslach | Ferlies fan smeermiddel, falen fan 'e seal, ynfiltraasje fan fersmoarging | Regelmjittige ynspeksje fan 'e ôfsluting; plande smering |
| Defekt ynfierasdichting | Slijtage of fersmoarging | Fisuele ynspeksje foar oaljelekkages |
Underhâldsoanbefellings:
- Tandwielslijtagemonitoring: Ynspektearje tosken regelmjittich op "heak" of skerp puntich profyl
- Oalje-analyze: Periodyk sampling detektearret ynterne slijtagepartikels of fersmoarging
- Yntegriteit fan 'e ôfsluting: Regelmjittige fisuele ynspeksje op oaljelekkages om 'e tandwielnaaf en ynfieras hinne
10. Ynset op 'e wrâldwide merk
De ûnderstelkomponinten fan CQC TRACK, ynklusyf de SANY 14349644 Track Sprocket Wheel Group, wurde oer de hiele wrâld levere, en stypje swiere masineparks yn wichtige mynbou- en bouhubs.
10.1 Strategyske regionale tapassing
CQC TRACK-komponinten binne ûntworpen foar ferskate operasjonele omjouwings yn wichtige wrâldwide merken:
| Regio | Operasjonele omjouwing | Oerwagings foar komponinten |
|---|---|---|
| Súd-Amearika | Hege fochtigens, izerertsôfslyping, Andeshichte | Anti-korrosje coatings; hurd-facing lasopsje foar rotsich terrein |
| Afrika | Ekstreme sân/granyt-ôfslyping, hege temperatueren | Hege-temperatuer fet; opsjes foar tandwielsegment foar ferfanging yn it fjild |
| Ruslân / GOS | Temperaturen ûnder nul (-40 °C), beferzen grûn | Lagerfet foar lege temperatuer; formulearringen foar stielen mei lege temperatuer-slagtaaiens |
| Midden-Easten | Sânslypjen, ekstreme waarmte (50°C+) | sânútslutingsdichtingen; ferhurde toskwoartels foar eroazjebestriding |
| Europa | Stedsbou, lûdsbeperkingen | CE-markearring neilibjen; ûntwerpen mei fermindere lûdsprofyl |
| Noard-Amearika | Mynbou, stiengroeve, boskbou, pipeline | Neilibjen fan ANSI/SAE-noarmen; folsleine ûnderstelkit beskikber |
| Súdeast-Aazje | Hege fochtigens, tropyske omstannichheden, stienkoalwinning | Korrosjebestendige coatings, robuuste sealingintegriteit |
| Súd-Koreä | Swiere bou, stiengroeven | Fjouwer ûnderskate seizoenen dy't it hiele jier troch operasjonele betrouberens fereaskje |
10.2 SANY SY335 Mynbou-tapassingen
De SY335-graafmachine wurdt in soad brûkt yn ierdwurk, dikenbou, stienwinning, sivile technyk en mynbou. De effisjinte motor produseart mear krêft mei minder brânstofferbrûk. It Dynamic Optimized Matching Control System soarget foar real-time oerienkomst tusken it motorfermogen en de haadpomp, wat de reaksjetiid fan it hydraulyske elemint ferminderet en ynterne krêftferlies ferleget. De fersterke en optimalisearre giek, earm en bak soargje foar in flinke wurkberik en djipte, wylst de krêftige graafkrêft behâlden wurdt.
SANY-graafmasines, wrâldwiid ferspraat, binne ideaal foar swiere mynbou-tapassingen lykas izererts, chrome en mangaan. Mei in klam op kosten-effektiviteit hat de SANY SY335C middelgrutte graafmasine in automatysk fertragingssysteem dat it brânstofferbrûk mei 5% oant 10% ferminderet.
10.3 Tapassingssektoren
It SANY 14349644-tandwiel wurdt ynset yn 'e folgjende yndustrysektoaren:
| Sektor | Typyske tapassingen |
|---|---|
| Grutskalige oerflakmynbou | Iepen-pit minerale winning ynklusyf izererts, koper, stienkoal, chrome en mangaan |
| Steengroeven en aggregaten | Stien-, sân- en grintwinningsoperaasjes |
| Swiere Konstruksje | Grutskalige ynfrastruktuerprojekten, dikenbou, daambou en lânûntwikkeling |
| Grûnferpleatsing en Lânoanwinning | Grutte grûnfersetoperaasjes, terreinwizigingen en lokaasjetarieding |
| Sivile technyk | Grutskalige sivile projekten ynklusyf tunnelbou en fundearringswurk |
11. Konklúzje
De SANY 14349644 Track Sprocket Wheel Group / Final Drive Sprocket Assembly produsearre troch CQC TRACK (HELI Machinery Manufacturing Co., Ltd.) fertsjintwurdiget in technysk avansearre ûnderstelkomponint spesifyk ûntworpen foar de hege belastingseasken fan SANY SY330 en SY335 searje rupsgraafmachines - masines dy't wurkje yn 'e 31-34 metryske ton klasse yn mynbou, stiengroeven, swiere konstruksje en grutskalige ierdeferpleatsingsapplikaasjes.
Makke yn in ISO 9001:2015-sertifisearre foarsjenning mei folsleine fertikale yntegraasje, kombinearret it ûnderdiel sletten-matrijs hjit smeiden fan premium legearingstiel (50Mn, 55Mn, 42CrMo), presyzje CNC-ferwurking neffens ISO 2768-mK-noarmen, en avansearre ynduksjeferhurdingstechnologyen dy't in oerflakhurdens fan 58–63 HRC berikke mei in kastdjipte fan 7–10 mm om OEM-lykweardige prestaasjes en dimensjonele krektens te leverjen.
De posysje fan CQC TRACK as in boarnefabryk - mei mear as 20 jier produksjeûnderfining en folsleine fertikale yntegraasje fan materiaalseleksje oant definitive gearstalling - soarget foar folsleine proses traceerberens en kwaliteitskontrôle. De OEM/ODM-mooglikheden fan it bedriuw meitsje maatwurkoplossingen mooglik dy't ôfstimd binne op spesifike mynbou- en bouomjouwings.
Mei in fêstige oanfierynfrastruktuer dy't Súd-Amearika, Afrika, Ruslân/GOS, it Midden-Easten, Europa, Noard-Amearika, Súdeast-Aazje en Súd-Korea tsjinnet, hat CQC TRACK syn fermogen sjen litten om te tsjinjen as in betroubere produksjepartner foar wrâldwide swiere masine-operators yn 'e mynbou-, bou- en stiengroevesektor. De ynset fan it bedriuw foar technologyske ynnovaasje, strange kwaliteitsfersekering en ynternasjonale klantestipe posisjonearret CQC TRACK as in betroubere boarne foar SANY SY330/SY335 ûnderstelferfangende komponinten wrâldwiid.
De SANY SY330 en SY335 graafmachines fertsjintwurdigje wichtige kapitaalynvestearrings dy't presyzje-ûntworpen ûnderstelkomponinten fereaskje om produktiviteit te behâlden en downtime te minimalisearjen. CQC TRACK stiet as in sertifisearre boarnefabrikant mei folsleine fertikale yntegraasje, avansearre waarmtebehannelingsmooglikheden, strange kwaliteitsfersekeringsprotokollen en wiidweidige wrâldwide supply chain-ynfrastruktuer, ûntworpen om te foldwaan oan of te oertreffen OEM-spesifikaasjes en betroubere prestaasjes te garandearjen yn 'e meast easken operasjonele omjouwings fan' e wrâld.
12. Technyske fragen en oanbesteging
Fabrikant: HELI Machinery Manufacturing Co., Ltd. (CQC TRACK)
Merk: CQC TRACK
Lokaasje: Quanzhou, provinsje Fujian, Sina
Webside:www.cqctrack.com
Sertifikaasjes: ISO 9001:2015 Sertifisearre
Foar technyske fragen, produktspesifikaasjes, offertes, of om foarbyldgoedkarring oan te freegjen foar de SANY 14349644 Track Sprocket Wheel Group / Final Drive Sprocket Assembly, nim dan kontakt op mei de ôfdieling Ynternasjonale Ferkeap:
- E-post: cqc@cqctrack.com | j_sales@cqctrack.com | h_sales@cqctrack.com
- WhatsApp: +86 13906095209 | +86 13505004082
CQC TRACK wol graach fragen fan ynkeapspesjalisten, ûnderhâldsyngenieurs foar float, apparatuerbehearders en mynbouoperators dy't de totale eigendomskosten foar SANY SY330- en SY335-graafmachinefloaten optimalisearje wolle. It bedriuw biedt wiidweidige OEM/ODM-oanpassingstsjinsten, folumefleksibiliteit fan needferfangingen yn lytse batches oant ûnderhâldskontrakten foar grutskalige floaten, en folsleine dokumintaasjestipe, ynklusyf materiaaltestrapporten, dimensjonele ynspeksjesertifikaten en ferifikaasje troch tredden op fersyk.
Dit technyske wytboek is foar ynformative doelen en reflektearret de hjoeddeistige produksjemooglikheden en produktspesifikaasjes fan HELI Machinery Manufacturing Co., Ltd. (CQC TRACK). Alle OEM-ûnderdielnûmers en masinemodelreferinsjes binne allinich foar identifikaasje- en kompatibiliteitsdoelen. CQC TRACK is in ûnôfhinklike fabrikant fan aftermarket- en OEM-kwaliteitskomponinten. Alle hannelsmerken bliuwe it eigendom fan harren respektive eigners. Spesifikaasjes kinne sûnder notice feroarje.








