Onderstel van rupsgraafmachine EX300-1 EX300-2 EX300-3 1022168 71471228 AT202586 Tandwiel / Eindoverbrenging tandwiel / CQC OEM-kwaliteit Originele fabriekslevering rechtstreeks
Hitachi EX300-1 EX300-2 EX300-3 OnderstelTandwiel/ Track Final DriveTandwielVelg – OEM-referentienummers 1022168, 71471228, AT202586
Gefabriceerd door CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.) – OEM-kwaliteit, rechtstreeks geleverd door de fabriek.
Technische samenvatting
Deze technische publicatie biedt uitgebreide technische documentatie voor drie essentiële aandrijftandwielassemblages van Hitachi – OEM-referentienummers 1022168, 71471228 en AT202586 – die specifiek zijn ontworpen voor de hydraulische rupsgraafmachines van de EX300-1-, EX300-2- en EX300-3-serie. Deze tandwielassemblages, ook wel aangeduid als aandrijftandwielen of rupsbandtandwielen, vormen het fundamentele onderdeel van de krachtoverbrenging binnen het rupsbandsysteem. Het tandwiel is een gevormd tandwiel met tanden die in de bussen van de rupsbandketting grijpen, waardoor het rotatiekoppel van de aandrijfmotor wordt omgezet in de lineaire trekkracht die de machine over het terrein voortbeweegt. Elke ton materiaal die de graafmachine verplaatst en elke meter die hij aflegt over ruig mijnterrein is een direct gevolg van de kracht die de tanden van het tandwiel op de ketting uitoefenen.
Deze analyse onderzoekt elk onderdeelnummer vanuit meerdere technische invalshoeken: functionele technische principes van koppeloverdracht, metallurgische samenstelling voor zware mijnbouwtoepassingen, geavanceerde productieprocessen met specifieke aandacht voor precisiesmeden met gesloten matrijzen en warmtebehandelingstechnologieën, strenge kwaliteitsborgingsprotocollen inclusief ISO 9001:2015-certificering, diagnose van slijtagepatronen en vervangingscriteria, en strategische inkoopoverwegingen voor mijnbouwactiviteiten in Zuid-Amerika, Australië, Europa, Rusland en Centraal-Azië. CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.) is een verticaal geïntegreerde OEM- en ODM-fabrikant met meer dan twintig jaar specialisatie in onderstelcomponenten voor rupsgraafmachines en wordt erkend als een van de drie grootste fabrikanten van onderstelcomponenten in de regio Quanzhou, China's belangrijkste industriële cluster voor de productie van zware machines.
De evolutie van het bedrijf, van een gespecialiseerde onderdelenwerkplaats eind jaren negentig tot de huidige status als verticaal geïntegreerde productiekrachtcentrale, weerspiegelt een onwrikbare focus op de niche van onderstellen. Er is geïnvesteerd in geavanceerde productiemiddelen en diepgaande technische expertise op het gebied van metallurgie en tribologie, specifiek voor rupsbandsystemen. Deze gerichte specialisatie stelt CQC TRACK in staat tandwielcomponenten te leveren die niet alleen voldoen aan, maar vaak zelfs de OEM-prestatienormen overtreffen. Een strategisch doel is het opzetten van een goed geïntegreerd netwerk van mijnbouwservicecentra in belangrijke mijnbouwgebieden wereldwijd.
1. Productidentificatie en toepassingsgebied
1.1 Componentnomenclatuur en functioneel overzicht
Een aandrijftandwiel, ook wel bekend als eindaandrijftandwiel, segmentgroep of tandwiel, is het belangrijkste onderdeel voor de krachtoverbrenging van het onderstel van een graafmachine. In tegenstelling tot passieve onderdelen zoals draagrollen of spanrollen, is het tandwiel een actief, aangedreven onderdeel dat direct in de bussen van de rupsketting grijpt om de machine aan te drijven. De tanden van het tandwiel grijpen in de cilindrische bussen van de rupsketting, waardoor de ketting in een continue lus rond het onderstelframe wordt getrokken. Dit stelt de graafmachine in staat om vooruit, achteruit en draaiend te bewegen.
De term 'tandwiel' wordt gebruikt voor elk tandwiel met radiale uitsteeksels die in contact staan met een ketting die eroverheen beweegt.TandwielEen aandrijftandwiel kan zowel aan de voor- als achterkant van een machine worden gemonteerd, of soms aan beide uiteinden. Bij een rupsgraafmachine is het aandrijftandwiel direct op de uitgaande as van de eindaandrijfmotor (rijmotor) gemonteerd en bevindt het zich aan de achterzijde van het onderstel, tegenover het voorste spanwiel.
De belangrijkste functionele verantwoordelijkheden van het aandrijftandwiel zijn:
- Omzetting van koppel naar trekkracht: Het omzetten van het door de hydraulische aandrijfmotor gegenereerde rotatiekoppel in een lineaire trekkracht die de rupsband en daarmee de gehele machine in beweging zet.
- Nauwkeurige kettingaangrijping: De ketting grijpt perfect aan op de lagers van de rupsband met een exacte tandgeometrie, wat zorgt voor een soepele en constante krachtoverbrenging zonder overslaan of vastlopen.
- Belastingverdeling: De aandrijfkracht gelijkmatig verdelen over meerdere tanden en bussen om geconcentreerde spanningspunten te voorkomen die voortijdige slijtage of defecten zouden veroorzaken.
- Richtingscontrole: Werkt samen met het voorste spanwiel en de looprollen om de juiste uitlijning van de rupsbanden te behouden tijdens voorwaartse, achterwaartse en draaibewegingen.
1.2 OEM-onderdeelnummers en compatibele Hitachi-graafmachinemodellen
De drie aandrijftandwielassemblages die in deze analyse worden beschreven, komen overeen met de exacte OEM-specificaties van Hitachi en bieden directe uitwisselbaarheid zonder dat aanpassingen aan de eindaandrijfnaaf of de rupsbandonderdelen nodig zijn. De onderstaande tabel biedt uitgebreide kruisverwijzingsgegevens:
| OEM-onderdeelnummer | Primaire compatibele Hitachi-modellen | Graafmachineklasse | Beschrijving |
|---|---|---|---|
| 1022168 | EX300-1, EX300-2, EX300-3; wordt ook gebruikt voor ZX270-3, ZX280-5B/5G, ZX300-5A/6 | 28–30 ton | Aandrijftandwielvelg uit één stuk, directe eindaandrijving |
| 71471228 | EX300-1, EX300-2, EX300-3; compatibel met de eindaandrijving van de EX300-serie. | 28–30 ton | Zware tandwielconstructie, specificatie voor mijnbouwtoepassingen |
| AT202586 | EX300-1, EX300-2, EX300-3; aftermarket-referentie naar OEM Hitachi-tandwiel | 28–30 ton | Directe vervanging voor originele Hitachi-onderdelen |
Het EX300-2-model, dat het kernplatform vormt voor deze tandwieltoepassingen, heeft een transportgewicht van 28,6 ton en een spoorbreedte van 600 mm. De transportafmetingen zijn 11,06 meter lang, 3,39 meter breed en 3,41 meter hoog. De EX300-1, EX300-2 en EX300-3 delen een gemeenschappelijke onderstelarchitectuur, waardoor deze tandwielassemblages direct uitwisselbaar zijn tussen alle drie de modelvarianten. De service- en reparatiehandleiding voor de EX300-3C bevat uitgebreide secties over het onderstel, waaronder Groep 1 Zwenklager, Groep 2 Rijinrichting (inclusief de interface met het eindaandrijftandwiel), Groep 4 Spoorversteller, Groep 5 Voorste loopwiel en Groep 6 Boven- en onderrol, wat het geïntegreerde karakter van het onderstelsysteem bevestigt.
1.3 Componentarchitectuur en samenstelling van de assemblage
Een complete aandrijfkettingwielconstructie bestaat uit nauwkeurig ontworpen subcomponenten, die elk met zeer nauwkeurige toleranties zijn vervaardigd:
- Tandwielrand (tandwielring): Het getande buitenste onderdeel dat direct in contact staat met de lagers van de rupsbandketting. De tanden hebben een nauwkeurige evolvente geometrie die is ontworpen om in de cilindrische lagers van de ketting te grijpen zonder overmatige wrijving of slijtage te veroorzaken.
- Naaf (montage-interface): Het centrale gedeelte van het tandwiel dat direct op de flens van de uitgaande naaf van de eindaandrijfmotor wordt vastgeschroefd. De naaf is voorzien van nauwkeurig geboorde boutgaten met geharde zittingoppervlakken.
- Bevestigingsmateriaal: Sterke bouten, geharde ringen en borgmoeren (doorgaans van sterkteklasse 10.9 of hoger) waarmee de tandwielrand aan de aandrijfnaaf wordt bevestigd. Voor toepassingen in de mijnbouw liggen de aanhaalmomenten voor bouten doorgaans tussen de 1.000 en 1.100 Nm, afhankelijk van de specifieke boutmaat.
- Gesegmenteerde configuratie (optioneel): Voor grotere graafmachines of voor eenvoudiger onderhoud maken sommige tandwielontwerpen gebruik van een gesegmenteerde constructie met 3 tot 5 afzonderlijke onderdelen die rond de aandrijfnaaf aan elkaar zijn vastgeschroefd. Voor de EX300-1/2/3-klasse is een tandwielvelg uit één stuk echter de standaardconfiguratie.
2. Maatspecificaties en technische parameters
2.1 Installatieafmetingen
De maatspecificaties voor de aandrijftandwielen van de Hitachi EX300-1/2/3, zoals gedocumenteerd in technische naslagwerken uit de industrie, zijn als volgt:
| Afmetingsaanduiding | Waarde (mm) | Beschrijving |
|---|---|---|
| A | 701 | Totale buitendiameter van het tandwiel |
| Z | 21 | Aantal tanden |
| C | 465 | Steekcirkeldiameter / naafafstand |
| H | 72 | Naafhoogte / offset-afmeting |
| N | 20 | Diameter van het boutgat |
| D | 22 | Middenboringsdiameter |
Deze afmetingen gelden voor de tandwielconfiguraties EX300-1, EX300-2 en EX300-3. De EX300-5 variant heeft iets andere afmetingen (A: 745, C: 481, H: 88, N: 20, D: 21,5) en mag niet worden verwisseld met de EX300-1/2/3 tandwielen.
2.2 Specificaties voor materiaalkwaliteit
De materiaalkeuze voor aandrijftandwielen bepaalt direct de levensduur van het onderdeel in de slijtagegevoelige mijnbouwomgeving. CQC TRACK produceert Hitachi-referentietandwielen van hoogwaardige gelegeerde staalsoorten, geselecteerd op basis van hun specifieke mechanische eigenschappen voor krachtoverbrengingstoepassingen.
ZG40Mn gietstaal: Een mangaanlegering gietstaal met een goede slijtvastheid en matige slagvastheid. Dit materiaal is geschikt voor standaardtoepassingen met een matige slijtage. De 40Mn-kwaliteit biedt uitstekende gietbaarheid voor complexe tandgeometrieën.
20CrMnTi-gelegeerd staal: Een chroom-mangaan-titanium-gelegeerd staal met superieure hardbaarheid, uitstekende slijtvastheid en verbeterde slagvastheid. De toevoeging van titanium verfijnt de korrelstructuur, wat resulteert in een verbeterde vermoeiingssterkte en weerstand tegen tandbreuk bij schokbelasting. Deze kwaliteit is het voorkeursmateriaal voor tandwielen in de mijnbouw.
Gesmeed 42CrMo (hoogwaardig alternatief): Een gesmeed chroom-molybdeenlegeringsstaal met uitzonderlijke sterkte, hoge hardbaarheid en superieure slagvastheid. Voor veeleisende mijnbouwtoepassingen waar een lange levensduur cruciaal is, biedt gesmeed 42CrMo de hoogste prestaties.
Hoogwaardige staallegeringen: Geavanceerde onderstelmaterialen in combinatie met warmtebehandelde tandwielen, loopwielen en rollen zetten nu nieuwe normen voor de levensduur van machines, verminderen stilstandtijd en verhogen de productiviteit. Hoogwaardige staallegeringen vormen de kern van moderne onderstelsystemen. Deze materialen zijn bestand tegen slijtage en vervorming onder zware belasting.
2.3 Smeden versus gieten: technische overwegingen
De productiemethode – smeden versus gieten – heeft een aanzienlijke invloed op de prestaties en levensduur van tandwielen in mijnbouwtoepassingen:
Gesmede tandwielen: Het smeedproces verfijnt de interne korrelstructuur van het staal, elimineert porositeit en lijnt de korrelrichting uit met de primaire spanningspaden van het onderdeel. Het resultaat zijn superieure mechanische eigenschappen, waaronder een hogere slagvastheid, een betere vermoeiingsweerstand en een grotere weerstand tegen catastrofale breuken onder extreme belastingen. Warmprecisiesmeden (perssmeden en precisietrimmen) maakt het mogelijk om tandwielsegmenten te produceren via een vereenvoudigd proces, waardoor de productietijd en -kosten worden verlaagd en een concurrentievoordeel wordt gewaarborgd.
Gegoten tandwielen: Gieten maakt complexe tandvormen mogelijk en is over het algemeen kosteneffectiever bij productievolumes. Gegoten onderdelen kunnen echter interne porositeit of insluitingen bevatten die onder cyclische belasting als scheurinitiatiepunten kunnen dienen. Om deze reden worden tandwielen voor toepassingen met hoge impact in de mijnbouw doorgaans als gesmede onderdelen gespecificeerd in plaats van gegoten.
CQC TRACK maakt gebruik van beide productiemethoden, afhankelijk van het specifieke onderdeelnummer en de toepassingsvereisten. De hoogwaardige tandwielen worden geproduceerd door middel van gesloten matrijs-smeedprocessen met behulp van 52Mn-, 55Mn- en 40CrNiMo-legeringsstaal. Dit garandeert een optimale korrelstructuur en materiaaldichtheid in de componentblanks, wat essentieel is voor slagvastheid en vermoeiingslevensduur.
3. Warmtebehandelingstechniek
3.1 Metallurgische principes voor tandwieltoepassingen
Warmtebehandeling is de meest cruciale productiestap die de levensduur van tandwielen in mijnbouwtoepassingen bepaalt. In de wereld van zware machines worden onderstelcomponenten constant blootgesteld aan wrijving, druk en schurende omgevingen. Elk tandwiel, elke rol en elk rupsbandblok werkt onder immense belasting en herhaalde impact. Om in zulke zware omstandigheden te overleven, is materiaalhardheid essentieel – en het bereiken van die hardheid hangt af van een juiste warmtebehandeling.
Warmtebehandeling is meer dan alleen een productiestap; het is een wetenschap die staal op moleculair niveau transformeert. Door gecontroleerde verhittings- en afkoelingscycli – voornamelijk afschrikken en temperen – bereikt metaal een precieze balans tussen hardheid en taaiheid. Voor onderdelen van graafmachineonderstellen bepaalt deze balans hoe lang een onderdeel meegaat voordat vermoeidheid of vervorming optreedt.
Het afkoelingsproces is waar de werkelijke sterkte van staal begint. Het onderdeel wordt verhit tot een kritische temperatuur (doorgaans rond de 850-900 °C), waarbij de kristallijne structuur transformeert in austeniet. Vervolgens wordt het snel afgekoeld, meestal door onderdompeling in water of olie. Deze abrupte temperatuurdaling fixeert de koolstofatomen, waardoor een zeer harde maar broze microstructuur ontstaat die bekend staat als martensiet. Zo ontstaat het harde, slijtvaste oppervlak dat essentieel is voor tandwieltanden.
3.2 Afkoelings- en temperingsprotocol
Hoewel afschrikken de hardheid verhoogt, introduceert het ook brosheid. Ontlaten is de cruciale vervolgstap die interne spanningen verlicht en de ductiliteit herstelt. Het onderdeel wordt opnieuw verwarmd tot een lagere, gecontroleerde temperatuur (doorgaans tussen 150 en 500 °C) en gedurende een bepaalde tijd op die temperatuur gehouden, alvorens langzaam af te koelen. Dit proces vermindert de extreme hardheid enigszins, maar verbetert de taaiheid, slagvastheid en flexibiliteit aanzienlijk. Het resultaat is een ideale combinatie: een gehard, slijtvast oppervlak en een sterke, flexibele kern – perfect voor tandwielen die dynamische belastingen en schokken moeten weerstaan.
Hittebehandelde tandwielen behouden langer hun juiste tandprofiel, waardoor een soepele aangrijping met de rupsbandkettingen wordt gegarandeerd. Dit vermindert kettingslijtage en voorkomt voortijdige uitval.
3.3 Specificaties voor hardheid
| Parameter | Specificatie |
|---|---|
| Oppervlaktehardheid (tandflanken) | HRC 52–58 |
| Casusdiepte | 8–12 mm |
| Kernhardheid | HRC 30+ |
| Ontlaattemperatuur | 180–200 °C |
| Warmtebehandelingsmethode | Inductieharden met temperen |
Voor Hitachi EX300-1/2/3 tandwielen varieert de oppervlaktehardheid doorgaans van HRC 42 tot HRC 56, afhankelijk van de specifieke fabricagespecificatie. Dit minimaliseert slijtage en verlengt de levensduur. Hoogwaardige tandwielen voor zware mijnbouwtoepassingen bereiken een oppervlaktehardheid van HRC 52–58 met een hardingsdiepte van 8–12 mm, wat een langere levensduur garandeert onder omstandigheden met hoge slijtage, zoals silica-rijke mijngrond, steenslagtransportwegen en deklaagmaterialen met een hoog silica-gehalte.
3.4 Kwaliteitscontrole en consistentie
Effectieve warmtebehandeling vereist strikte kwaliteitscontrole. Fabrikanten moeten continu de temperatuuruniformiteit, de verblijftijd, de afkoelsnelheid en de metallografische structuur bewaken om ervoor te zorgen dat het proces aan de prestatie-eisen voldoet. Het negeren van deze parameters – of het vertrouwen op inconsistente warmtebehandeling – kan de levensduur van componenten drastisch verkorten. Zelfs kleine temperatuurafwijkingen tijdens het afkoelen of temperen kunnen leiden tot ongelijkmatige hardheid, waardoor voortijdige slijtage, scheuren of dimensionale instabiliteit kunnen ontstaan.
Onderdelen die vervaardigd zijn met geavanceerde legeringen en warmtebehandelingen ondergaan strenge tests om een uniforme hardheid, slagvastheid en vermoeiingssterkte te garanderen. Dit kwaliteitsniveau verkleint de kans op onverwachte storingen en zorgt ervoor dat machines langer optimaal blijven presteren.
4. Productieprocestechniek
4.1 Gesloten matrijs smeedtechnologie
CQC TRACK maakt gebruik van geavanceerde gesloten matrijs-smeedprocessen voor de productie van hoogwaardige tandwielen. Het meertraps warm-precisiesmeedproces omvat:
Primair warm smeden: Een verhit werkstuk wordt in een voorvormmatrijs geplaatst die op een smeedpers is gemonteerd om volumeverdeling te bewerkstelligen, waardoor de basisvorm en -dichtheid van het materiaal worden bepaald.
Secundair warm smeden: Het warmgesmede materiaal wordt in een matrijs geplaatst om het ribvlak te vormen, waarmee de kernstructuur wordt bepaald.
Tertiair warm smeden: Het secundair warmgesmede materiaal wordt in een afwerkingsmatrijs geplaatst om de rechte hoeken en vlakken van het getande vlak en het ribvlak te behouden, waardoor de uiteindelijke maatnauwkeurigheid wordt bereikt.
Trimmen-doorboren-munten: Het tertiair warmgesmede materiaal wordt in een productgeleidingsmatrijs van een trim-doorboren-muntmatrijs geplaatst om tegelijkertijd bramen te verwijderen en boutgaten te vormen, waardoor extra bewerkingsstappen overbodig worden.
4.2 CNC-bewerkingsmogelijkheden
Alle kritische oppervlakken van Hitachi kruiskoppelingswielen worden bewerkt met behulp van moderne CNC-draaibanken, freesmachines en boorcentra die zowel voorbewerking als nabewerking uitvoeren volgens de ISO 2768-mK-norm voor maatnauwkeurigheid. Door gebruik te maken van gespecialiseerde hardings- en ontlaattechnieken beschikken de producten over uitstekende mechanische eigenschappen, uitzonderlijke duurzaamheid en een verhoogde weerstand tegen vervorming en breuk. De producten worden vervaardigd met behulp van ultramoderne bewerkingscentra en verticale CNC-draaibanken om te voldoen aan strenge precisie-eisen.
4.3 Geïntegreerde productieworkflow
De productiekracht van het bedrijf is gebaseerd op volledige verticale integratie en gecontroleerde, opeenvolgende processen:
- In-house smeden & smeedalliantie: Gebruik van hoogwaardige 52Mn-, 55Mn- en 40CrNiMo-legeringsstalen door strategische controle van de smeedparameters, waardoor een optimale korrelstructuur en materiaaldichtheid in de componentonderdelen worden gegarandeerd.
- CNC-bewerkingscentra: Een reeks moderne CNC-draaibanken, freesmachines en boorcentra voor het uitvoeren van voor- en nabewerkingen volgens de ISO 2768-mK-toleranties.
- Geavanceerde warmtebehandelingslijnen: computergestuurde inductiehardings- en ontlaatovens die een diepe, uniforme hardheid van HRC 52–58 bereiken met een hardingsdiepte van 8–12 mm.
- Antiroestcoating: Industriële verfsystemen die langdurige roestbescherming bieden, verkrijgbaar in zwart, geel of aangepaste kleuren volgens de specificaties van de klant.
5. Kwaliteitsborging en testprotocollen
5.1 ISO 9001:2015 gecertificeerde productie
Elk CQC TRACK-tandwiel wordt geproduceerd volgens ISO 9001:2015-gecertificeerde processen, waarbij de componenten traceerbaar zijn vanaf de ontvangst van de grondstoffen tot de uiteindelijke assemblage. Het kwaliteitsmanagementsysteem omvat alle productiestadia:
- Materiaalcertificering: Certificering van de binnenkomende grondstoffen, waarbij de legeringssamenstelling en mechanische eigenschappen worden geverifieerd aan de hand van industrienormen, inclusief fabriekstestcertificaten.
- Smeedcontrole: Inspectie van gesmede werkstukken op maatnauwkeurigheid, oppervlaktekwaliteit en afwezigheid van interne defecten met behulp van ultrasoon onderzoek.
- Validatie van de warmtebehandeling: Verificatie van hardheidsprofielen en indringdiepte met behulp van gekalibreerde Rockwell-hardheidsmeters en metallografisch onderzoek.
- Dimensionale controle tijdens bewerking: Dimensionale inspectie tijdens het bewerkingsproces en na de bewerking met behulp van een coördinatenmeetmachine (CMM) en precisie-meetapparatuur.
- Eindcontrole: Visuele inspectie van de tandprofielen, controle van de boutgaten en, indien van toepassing, dynamische balanscontrole.
5.2 Dimensionale inspectie en certificering
Na de afwerking ondergaan de tandwielen een uitgebreide dimensionale inspectie met behulp van gekalibreerde meetapparatuur. Elke kritische afmeting wordt gecontroleerd aan de hand van de technische specificaties van de OEM, waarbij inspectiegegevens worden bijgehouden voor volledige traceerbaarheid. Belangrijke inspectiepunten zijn onder andere:
- Totale diametercontrole conform specificatie (Afmeting A: 701 mm voor EX300-1/2/3)
- Bevestiging van het aantal tanden (Z: 21 tanden)
- Steekcirkeldiameter meting (C: 465 mm)
- Controle van de diameter van het boutgat (N: 20 mm)
- Controle van de concentriciteit van de naafboring
- Inspectie van de tandprofielgeometrie met behulp van speciale meetinstrumenten.
Dimensionale inspectierapporten en metallurgische testcertificaten zijn op aanvraag beschikbaar, waardoor inkoopprofessionals beschikken over gedocumenteerd bewijs van kwaliteitsnaleving.
5.3 Garantie en verwachte levensduur
De standaard garantieperiode voor aftermarket tandwielen varieert doorgaans van 12 tot 24 maanden, afhankelijk van de fabrikant en de toepassing. Voor Hitachi EX300-1/2/3 tandwielen, geproduceerd door CQC TRACK, zijn de garantieperiodes afgestemd op de eisen van de klant en de zwaarte van de toepassing. De typische levensduur in mijnbouwtoepassingen varieert van 10.000 tot 15.000 bedrijfsuren, afhankelijk van de bodemgesteldheid, de werkwijze van de operator en het onderhoudsschema, mits correct onderhoud wordt uitgevoerd. In sterk abrasieve omgevingen kan de levensduur dienovereenkomstig korter zijn.
5.4 Bescherming tegen corrosie en verpakking
Het oppervlak van het tandwiel is gecoat met een corrosiewerende industriële verf, verkrijgbaar in zwart, geel of aangepaste kleuren volgens de specificaties van de klant. De coating beschermt het tandwiel tegen roest en blootstelling aan zware weersomstandigheden tijdens opslag en gebruik in het veld.
De afgewerkte tandwielen worden verpakt in roestwerende folie en verzonden op pallets of in gegasde houten kratten die geschikt zijn voor internationaal zeetransport. Elk pakket is voorzien van een etiket met artikelnummer, afmetingen en aantal voor eenvoudige hantering en identificatie in de havens en magazijnen van bestemming. De verpakking voldoet aan de internationale verzendnormen voor zeevrachtexport vanuit Chinese havens naar bestemmingen wereldwijd, waarbij de gegasde houten kratten voldoen aan de ISPM 15-fytosanitaire voorschriften.
6. Criteria voor diagnose en vervanging van slijtage
6.1 Primaire slijtage-indicatoren
Voor mijnbouwbedrijven die gebruikmaken van Hitachi EX300-1/2/3 graafmachines, is het vroegtijdig opsporen van slijtage aan de tandwielen essentieel om secundaire schade aan de rupsbanden en aandrijfcomponenten te voorkomen. De volgende slijtage-indicatoren moeten in de gaten worden gehouden:
Tanddiktevermindering: Tanden die tot minder dan 70% van hun oorspronkelijke dikte zijn afgesleten, moeten onmiddellijk worden vervangen. Dit is meetbaar met een gekalibreerde schuifmaat of speciale tandslijtagemeters.
Haakvorming: Wanneer het aandrijfvlak van de tandwieltand een karakteristieke "haak" of ondersneden vorm krijgt, duidt dit op aanzienlijke slijtage die de acceptabele grenzen overschrijdt. Haakvorming vermindert de aandrijfefficiëntie en versnelt de slijtage van de kettinglagers.
Gebarsten wortelgebieden: De radius van de tandwortel moet regelmatig visueel worden geïnspecteerd. Scheuren in het wortelgebied duiden op vermoeidheid door spanning en kunnen, indien niet tijdig behandeld, leiden tot catastrofaal tandverlies.
Verlenging van de boutgaten: Verlenging of vervorming van de montagegaten voor de bouten wijst erop dat het tandwiel met losse bouten heeft gewerkt of dat er te veel koppel is toegepast. Deze situatie brengt de veilige bevestiging van het tandwiel aan de eindaandrijfnaaf in gevaar.
Ongelijkmatige slijtage van de tanden: Als sommige tanden aanzienlijk meer slijtage vertonen dan andere, kan dit duiden op een verkeerde uitlijning tussen het tandwiel en de rupsketting of problemen met de concentriciteit van de uitgaande as van de eindaandrijving.
6.2 Planning van vervangingsintervallen
Een goed onderhouden tandwiel verlaagt direct de operationele kosten op lange termijn. Controleer bij het vervangen van de rupsketting altijd de tandwielen en vervang ze indien nodig om te zorgen voor een gelijkmatige slijtage. De economische reden is eenvoudig: het monteren van een nieuwe rupsketting op een versleten tandwiel versnelt de slijtage van de lagers van de nieuwe ketting, waardoor de levensduur van het systeem aanzienlijk wordt verkort. Omgekeerd leidt het monteren van een nieuw tandwiel op een versleten ketting tot versnelde slijtage van de tanden en voortijdige uitval van het tandwiel.
Voor mijnbouwactiviteiten is de aanbevolen vervangingsstrategie om het tandwiel en de rupsketting als een op elkaar afgestemde set te vervangen zodra een van beide onderdelen het einde van zijn levensduur bereikt.
7. Beste installatiepraktijken
7.1 Voorbereiding vóór de installatie
Een correcte installatie van het aandrijftandwiel op een Hitachi EX300-1/2/3 graafmachine is cruciaal voor het behalen van de verwachte levensduur. De volgende procedures moeten worden gevolgd:
- Voorbereiding van de locatie: Parkeer de machine op een vlakke ondergrond. Zet de parkeerrem aan. Blokkeer de rupsbanden stevig om onbedoelde beweging te voorkomen. Ontspan de rupsbandspanning via de vetcilinder om de rupsbandketting indien nodig te kunnen verwijderen.
- Componentinspectie: Controleer vóór de installatie de eindaandrijvingsnaaf op slijtage, corrosie of beschadiging van de vertanding. Reinig het naafoppervlak grondig en verwijder alle vuil, oude pakkingresten en corrosie.
- Hardware-inspectie: Controleer alle bevestigingsbouten op beschadiging of uitrekking van de schroefdraad. Gebruik voor toepassingen in de mijnbouw nieuwe bouten en ringen van specificatieklasse 10.9 of hoger.
7.2 Koppelspecificaties
Voor aandrijftandwielen van de EX300-klasse gelden de volgende aanhaalmomenten:
- Boutkwaliteit: 10.9 of hoger
- Boutmaat: Meestal M20–M24, afhankelijk van de specifieke configuratie van de eindaandrijving.
- Koppelwaarde: 1.000–1.100 Nm (738–811 lb-ft)
- Koppelpatroon: Verspringend (kruislings) patroon toegepast in drie opeenvolgende stappen
Breng vóór de montage een hoogwaardig anti-vastloopmiddel (zoals Komatsu onderdeelnummer 20Y-63-12200 of een equivalent) aan op de schroefdraad van de bouten om vastlopen te voorkomen en nauwkeurige koppelwaarden te garanderen. Draai de bouten in een verspringend patroon aan tot de voorgeschreven waarde met behulp van een gekalibreerde momentsleutel.
7.3 Verificatie na installatie
Voer na de installatie de volgende verificatiestappen uit:
- Afstelling van de rupsbandspanning: Stel de juiste rupsbandspanning opnieuw in volgens de specificaties van de Hitachi EX300 (meestal gemeten als de doorhang van de rupsband tussen de voorste spanrol en de eerste rupsbandrol).
- Rotatiecontrole: Draai de rupsbandketting langzaam minstens één volledige omwenteling rond, terwijl u luistert naar ongebruikelijke geluiden en observeert of de tanden in de bussen grijpen.
- Bouten opnieuw vastdraaien: Na 2-4 uur gebruik de bevestigingsbouten van het tandwiel opnieuw vastdraaien tot de voorgeschreven waarde om rekening te houden met de initiële inloop en thermische uitzetting.
8. Regionale markttoepassingen: Mijnbouwgerichte engineering
8.1 Zuid-Amerika: Braziliaans ijzererts, Chileens koper en Peruaanse polymetaalwinning
De Zuid-Amerikaanse mijnbouwmarkt stelt unieke eisen aan onderstelcomponenten, met name in Braziliaanse ijzerertsmijnen, Chileense kopermijnen en Peruaanse polymetaalmijnen. De markt voor zware machines in de regio kenmerkt zich door een grote vraag naar graafmachines in de klasse van 28-30 ton, waarbij de Hitachi EX300-serie veelvuldig wordt ingezet in de mijnbouw, steengroeven en grote infrastructuurprojecten. In Brazilië gebruikt de ijzerertsmijn Carajás van Vale, samen met andere grootschalige projecten, graafmachines van de EX300-serie voor het verwijderen van bovengrond en materiaaltransport. De Chileense kopermijnbouw, 's werelds grootste, is afhankelijk van zware graafmachines voor dagbouw in de Atacama-woestijn. De mijnen Antamina en Cerro Verde in Peru vormen eveneens belangrijke afzetgebieden voor Hitachi-apparatuur.
Voor Zuid-Amerikaanse mijnbouwklanten bieden de Hitachi-tandwielen van CQC TRACK een aantrekkelijke waardepropositie: OEM-kwaliteit tegen concurrerende prijzen, met de mogelijkheid om grote hoeveelheden te leveren via gevestigde exportkanalen. De strategische locatie van het bedrijf in Quanzhou – een vooraanstaand industrieel cluster voor de productie van zware machines, met nabijheid tot belangrijke internationale havens – maakt efficiënte logistiek mogelijk naar Latijns-Amerikaanse bestemmingen, waaronder Brazilië (havens van Santos en Rio de Janeiro), Chili (havens van Valparaíso en San Antonio), Peru (haven van Callao), Colombia en Mexico.
8.2 Australië: Kolenwinning in Queensland, ijzerertswinning in Pilbara en goudwinning
De Australische mijnbouwsector vereist aftermarket-onderdelen die voldoen aan of de OEM-prestatienormen overtreffen, met een constante beschikbaarheid en een standaardgarantie. Australische operators zoeken onderdelen die geschikt zijn voor het beoogde doel, van OEM-equivalent of hogere kwaliteit, met betrouwbare toeleveringsketens en gedocumenteerde kwaliteitscertificaten. De Pilbara-regio in West-Australië – waar 's werelds grootste ijzerertsmijnen zich bevinden – is een belangrijk afzetgebied voor Hitachi EX300-graafmachines. De kolenmijnen van het Bowen Basin in Queensland, de Hunter Valley in New South Wales en de goudvelden van West-Australië maken ook gebruik van EX300-graafmachines voor het verwijderen van bovengrond, kolenwinning en ertsverwerking.
De productieprocessen van CQC TRACK voldoen aan deze eisen dankzij ISO 9001:2015-certificering, uitgebreide testprotocollen en volledige traceerbaarheid van componenten. Voor Australische klanten die Hitachi EX300-1, EX300-2 en EX300-3 graafmachines gebruiken in de ijzererts-, kolen-, goud- en basismetaalmijnbouw, bieden deze tandwielen betrouwbare prestaties onder de zware omstandigheden met hoge impact en slijtage die kenmerkend zijn voor Australische mijnen. Hittebehandelde tandwielen behouden langer hun juiste tandprofiel, waardoor een soepele aangrijping met de rupsbanden wordt gegarandeerd, slijtage van de ketting wordt verminderd en voortijdige uitval wordt voorkomen in de zeer abrasieve bodemomstandigheden van Australië.
8.3 Europa: Duitse steengroeven, Franse infrastructuur en Scandinavische mijnbouw
De Europese markt vereist dat onderstelcomponenten voldoen aan de relevante EU-richtlijnen en veiligheidsnormen. EN 474-12:2006/A1:2008 is van toepassing op kabelgraafmachines en hun onderstelsystemen en stelt essentiële gezondheids- en veiligheidseisen vast die door de CE-markering worden bevestigd. De Duitse steengroeve-industrie, met name in Rijnland en Beieren, gebruikt graafmachines van de EX300-klasse voor de winning van kalksteen, basalt en andere aggregaten. De Franse infrastructuursector en de Scandinavische mijnbouw (de ijzerertsmijn van LKAB in Kiruna, Zweden, en de mijn van Pyhäsalmi in Finland) vormen eveneens belangrijke toepassingsgebieden.
CQC TRACK beheert technische documentatie en kwaliteitsgegevens ter ondersteuning van CE-conformiteitsverklaringen voor Europese klanten. Voor onderdelenleveranciers, apparatuurdealers en mijnbouwservicecentra in Duitsland, Frankrijk, Scandinavië en Oost-Europa levert het bedrijf uitgebreide technische datapakketten, inclusief maatspecificaties, materiaalcertificaten en warmtebehandelingsgegevens. Moderne rollen en tandwielen voor de aftermarket zijn vaak voorzien van geavanceerde afdichtingssystemen en slijtvaste coatings, die bescherming bieden tegen vuil, water en stoten onder Europese bedrijfsomstandigheden.
8.4 Rusland en Centraal-Azië: Siberische mijnbouw, Kazachstaanse koperwinning en Mongoolse activiteiten
Na de herstructurering van de wereldwijde toeleveringsketens betrekken Russische en Centraal-Aziatische mijnbouwbedrijven steeds vaker onderdelen voor zwaar materieel van Chinese fabrikanten. Recente gegevens tonen aan dat bijna 70% van de Russische bedrijven Chinese alternatieven heeft gekozen voor de vervanging van westerse apparatuur, waarbij Kazachstan een groeiende markt vormt voor de export van Chinese mijnbouwapparatuur. De omvangrijke Russische mijnbouwsector – waaronder de activiteiten van Norilsk Nickel in Siberië, het Koezbass-kolenbekken en diverse goudmijnen in het Russische Verre Oosten – gebruikt graafmachines van de EX300-klasse voor zware toepassingen. De kopermijnen van Kazachstan (Kazakhmys, KAZ Minerals) en de Oyu Tolgoi-koper-goudmijn in Mongolië vormen eveneens belangrijke afzetgebieden.
Voor klanten in Rusland, Kazachstan, Oezbekistan en Mongolië biedt CQC TRACK een betrouwbare levering via gevestigde exportkanalen, met verpakkingen die geschikt zijn voor spoor- en wegtransport over de routes in Centraal-Azië. De productiecapaciteit van het bedrijf ondersteunt grote bestellingen voor mijnbouwbedrijven die regelmatig hun onderstel moeten vervangen. Hoogwaardige aftermarket-onderdelen – zoals tandwielen, rupskettingen, rollen en spanwielen – bieden duurzaamheid en betrouwbaarheid en kosten vaak aanzienlijk minder dan OEM-onderdelen, waardoor het onderhoud van het machinepark voorspelbaarder en financieel beheersbaarder wordt.
8.5 Netwerkstrategie voor servicecentra
De strategische doelstelling van CQC TRACK is het opzetten, direct of via geautoriseerde distributeurs, van een goed geïntegreerd netwerk van mijnbouwservicecentra in de belangrijkste mijnbouwgebieden wereldwijd. Deze servicecentra bieden complete, gespecialiseerde onderhoudsservice voor onderstellen. De centra beschikken over goed opgeleide professionals met de juiste expertise en gereedschappen, en kunnen rekenen op een optimale beschikbaarheid van onderdelen, zodat machines snel en betrouwbaar weer operationeel zijn.
9. Inkoopoverwegingen voor inkoopprofessionals
9.1 Kruisverificatie
Voordat aftermarket-onderdelen voor het onderstel worden aangeschaft, moeten inkoopprofessionals de compatibiliteit controleren aan de hand van het serienummer van de machine en het specifieke OEM-onderdeelnummer. Aftermarket-fabrikanten leveren doorgaans kruisverwijzingstabellen waarmee hun onderdelen direct aan OEM-nummers kunnen worden gekoppeld. De in deze analyse gedocumenteerde onderdeelnummers – 1022168, 71471228 en AT202586 – dienen als primaire OEM-referenties voor directe kruisverwijzing bij het bestellen. Originele reserveonderdeelnummers dienen uitsluitend ter vergelijking.
9.2 Vereisten voor kwaliteitsdocumentatie
Bij de aanschaf van tandwielen voor mijnbouwtoepassingen dient u te vragen om kwaliteitsdocumentatie van de leverancier, waaronder:
- ISO 9001:2015-certificering
- Dimensionale inspectierapporten
- Metallurgische testcertificaten (verificatie van materiaalkwaliteit)
- Gegevens over warmtebehandeling (hardheidsprofielen en indringdiepte)
- Fabriekstestcertificaten voor grondstoffen
- Certificering van de boutkwaliteit (indien bevestigingsmateriaal is inbegrepen)
Betrouwbare fabrikanten garanderen volledige traceerbaarheid van grondstof tot eindproduct, waardoor de materiaalkwaliteit, warmtebehandelingsparameters en maatnauwkeurigheid kunnen worden geverifieerd. Bij stalen onderdelen zoals tandwielen zit het kwaliteitsverschil tussen OEM-onderdelen en aftermarket-onderdelen voornamelijk in de materiaalkwaliteit en warmtebehandeling. Deze kunnen worden gemeten en geverifieerd met hardheidstests en metallurgische analyses.
9.3 Supply Chain en Levertijden
Voor mijnbouwactiviteiten waarbij regelmatig onderstelonderdelen vervangen moeten worden, is een constante beschikbaarheid van onderdelen cruciaal. CQC TRACK heeft een voorraad gereed product voor veelgevraagde artikelnummers, waaronder de tandwielassemblages 1022168, 71471228 en AT202586, met levertijden van 7 tot 30 dagen, afhankelijk van het ordervolume en de bestemming. Minimale bestelhoeveelheden zijn bespreekbaar en er zijn proefhoeveelheden beschikbaar voor kwalificatietesten. De leveringscapaciteit van het bedrijf is aanzienlijk, met een capaciteit tot 10.000 stuks per maand voor de productie van tandwielen.
9.4 Kostenoptimalisatie door inkoop op de aftermarket
Onderdelen van het onderstel kunnen tot wel 50% van de totale bedrijfskosten van een machine uitmaken gedurende de levensduur. Voor mijnbouwbedrijven die grote vloten Hitachi-graafmachines beheren, biedt het inkopen van OEM-equivalenten van gespecialiseerde fabrikanten zoals CQC TRACK aanzienlijke kostenbesparingen zonder in te leveren op kwaliteit of betrouwbaarheid. De verticaal geïntegreerde productie van het bedrijf – inclusief smeden, warmtebehandeling, CNC-bewerking en assemblage – elimineert meerdere winstmarges in de toeleveringsketen, waardoor concurrerende prijzen mogelijk zijn voor afnemers met grote volumes.
Deze verschuiving wordt door verschillende factoren veroorzaakt. Ten eerste hebben stijgende machinekosten en budgettaire druk ervoor gezorgd dat aftermarket-onderdelen een slimme investering zijn geworden. Aannemers en wagenparkbeheerders zoeken naar oplossingen die de kosten verlagen zonder in te leveren op prestaties. De duurzaamheid en prestaties zijn in de aftermarketsector aanzienlijk verbeterd. Fabrikanten gebruiken nu geavanceerde smeed-, CNC-bewerkings- en warmtebehandelingsprocessen om componenten te produceren die voldoen aan de OEM-specificaties. Versterkt staal, nauwkeurig geslepen componenten en meerlaagse afdichtingen garanderen een lange levensduur en betrouwbare werking onder extreme omstandigheden.
10. Veelgestelde vragen over mijnbouwactiviteiten
Vraag 1: Wat is het verschil tussen een aandrijftandwiel en een tandwielsegment/velg?
Een aandrijftandwiel is de complete tandwielconstructie die op de eindaandrijfnaaf is gemonteerd. Een tandwielvelg of -segment verwijst naar de getande buitenring die in de rupsband grijpt. Bij EX300-1/2/3 graafmachines is het tandwiel doorgaans uit één stuk vervaardigd in plaats van uit segmenten.
Vraag 2: Hoe kan ik controleren welk onderdeelnummer het tandwiel voor mijn Hitachi EX300 graafmachine heeft?
Controleer dit aan de hand van het serienummer van de machine en het specifieke OEM-onderdeelnummer uit de onderdelenhandleiding. De drie onderdeelnummers die in deze analyse worden behandeld – 1022168, 71471228 en AT202586 – zijn van toepassing op de modellen EX300-1, EX300-2 en EX300-3. Houd er rekening mee dat de EX300-5 andere afmetingen heeft en niet kan worden verwisseld.
Vraag 3: Welke materialen worden gebruikt in de CQC TRACK-tandwielen voor EX300-graafmachines?
CQC TRACK maakt gebruik van hoogwaardig ZG40Mn-gietstaal, 20CrMnTi-gelegeerd staal en, voor hoogwaardige toepassingen, gesmeed 42CrMo-gelegeerd staal, inductief gehard tot HRC 52–58 met een hardingsdiepte van 8–12 mm voor optimale slijtvastheid.
Vraag 4: Zijn deze tandwielen directe vervangingen voor originele Hitachi-onderdelen?
Ja, alle tandwielen die door CQC TRACK worden geproduceerd, zijn directe OEM-vervangingen en worden vervaardigd volgens de originele technische specificaties van Hitachi voor maatnauwkeurigheid en mechanische eigenschappen.
Vraag 5: Welke kwaliteitscertificaten heeft CQC TRACK?
CQC TRACK werkt volgens ISO 9001:2015 gecertificeerde kwaliteitsmanagementsystemen met volledige traceerbaarheid van componenten, van grondstof tot eindproduct.
Vraag 6: Wat is de gemiddelde levensduur van een tandwiel in mijnbouwtoepassingen?
De levensduur van tandwielen in mijnbouwtoepassingen varieert doorgaans van 10.000 tot 15.000 bedrijfsuren, afhankelijk van de bodemgesteldheid, de werkwijze van de operator en het onderhoudsschema.
Vraag 7: Wanneer moet ik het aandrijftandwiel van mijn graafmachine vervangen?
Vervang het tandwiel wanneer de tanden tot minder dan 70% van hun oorspronkelijke dikte zijn afgesleten, wanneer er haakvorming zichtbaar is op de tandprofielen of wanneer er scheuren verschijnen in het wortelgebied van de tanden.
Vraag 8: Moet ik het tandwiel vervangen wanneer ik de rupsketting vervang?
Ja. Controleer bij het vervangen van de rupsketting altijd de tandwielen en vervang ze indien nodig om een gelijkmatige slijtage te garanderen. Het monteren van een nieuwe ketting op een versleten tandwiel zal de slijtage van de kettinglagers aanzienlijk versnellen.
Vraag 9: Wat is de levertijd voor grote bestellingen van EX300-tandwielen?
De levertijden voor grote bestellingen van Hitachi EX300-tandwielen variëren doorgaans van 7 tot 30 dagen, afhankelijk van het bestelvolume en de bestemming, met een leveringscapaciteit van maximaal 10.000 stuks per maand.
Vraag 10: Welk koppel moet worden toegepast op de bevestigingsbouten van het tandwiel?
Voor aandrijftandwielen van de EX300-klasse moeten de bevestigingsbouten (doorgaans van sterkteklasse 10.9) worden vastgedraaid met een koppel van 1.000–1.100 Nm (738–811 lb-ft) in een gespreid, drietrapspatroon met behulp van een gekalibreerde momentsleutel.
11. Conclusie
De drie Hitachi OEM-aandrijftandwielassemblages met kruisverwijzing die in deze analyse zijn gedocumenteerd – 1022168, 71471228 en AT202586 – vertegenwoordigen essentiële krachtoverbrengingscomponenten voor de hydraulische rupsgraafmachines van de EX300-1-, EX300-2- en EX300-3-serie, die wereldwijd worden ingezet in de mijnbouw, steengroeven en zware bouwwerkzaamheden. Als primair actief onderdeel van het onderstel zet het tandwiel het rotatiekoppel van de eindaandrijfmotor om in de lineaire trekkracht die de machine aandrijft. De technische integriteit ervan is daarom van fundamenteel belang voor de mobiliteit en operationele productiviteit van de machine.
CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.) produceert deze tandwielen om te voldoen aan of de OEM-specificaties te overtreffen door middel van geavanceerd, gesloten matrijs-precisiesmeden, nauwkeurige CNC-bewerking, computergestuurde inductieve warmtebehandeling en strenge kwaliteitsborgingsprotocollen. De ISO 9001:2015-gecertificeerde productieprocessen, uitgebreide testprotocollen en strategische positie als een van de drie grootste fabrikanten van onderstelcomponenten in het industriële cluster voor zware machines in Quanzhou, garanderen een constante levering aan de wereldwijde mijnbouwmarkten.
Voor mijnbouwbedrijven, apparatuurhandelaren en onderdelenleveranciers in heel Zuid-Amerika (Brazilië, Chili, Peru), Australië (Pilbara, Queensland, New South Wales), Europa (Duitsland, Frankrijk, Scandinavië) en Rusland/Centraal-Azië (Siberië, Kazachstan, Mongolië) bieden deze tandwielen een betrouwbaar en kosteneffectief alternatief voor originele onderdelen, zonder concessies te doen aan materiaalkwaliteit, fabricageprecisie of levensduur.
Inkoopprofessionals worden aangemoedigd om de compatibiliteit te controleren aan de hand van de verstrekte OEM-onderdeelnummers, kwaliteitsdocumentatie op te vragen, waaronder materiaalcertificaten en dimensionale inspectierapporten, en directe leveringsrelaties met gespecialiseerde fabrikanten aan te gaan om de totale eigendomskosten voor de onderstellen van de Hitachi EX300-1/2/3 rupsgraafmachines te optimaliseren. Voor wagenparkbeheerders en onderhouds supervisors is het implementeren van een proactief inspectie- en vervangingsschema voor tandwielen – inclusief regelmatige meting van tandslijtage, controle van het aanhaalmoment van bouten en gecoördineerde vervanging van tandwielen en kettingen – de meest effectieve strategie om de levensduur van het onderstelsysteem te maximaliseren en ongeplande stilstand te minimaliseren.
Deze technische publicatie is bestemd voor ingenieurs en inkoopprofessionals in de mijnbouw- en zware bouwindustrie. Alle specificaties zijn onderhevig aan verificatie aan de hand van de actuele OEM-documentatie. Neem voor actuele prijzen, levertijden en technische ondersteuning rechtstreeks contact op met CQC TRACK.









