KOMATSU KM3542 22U3000020 22U3000021 PC200-7 PC220-7 PC240-7 Track Top Roller Assembly / Drager Roller Assy / Profesjonele Produksje EXC Tracked ûnderstelûnderdiel / CQC TRACK
KOMATSU PC200-7/PC220-7/PC240-7 Understelkomponinten foar Rupsgraafmasines
OEM-kwaliteit Track Top Roller / Drager Roller Assembly
Underdielnûmers: KM3542 22U3000020 22U3000021
Kompatible modellen: PC200-7, PC220-7, PC240-7-searje
Profesjonele fabrikant fan EXC-ûnderdielen foar spoaren ûnderstel:CQC-BAAN (HELI)
1. Technysk oersjoch: Presyzje-ûndersteltechnyk foar Komatsu-graafmasines
De Komatsu PC200-7, PC220-7, en PC240-7-searjes fertsjintwurdigje de wrâldwide benchmark foar middelgrutte hydraulyske graafmachines yn 'e klasse fan 20-24 metryske ton. Dizze masines wurde universeel erkend foar har duorsumens, brânstofeffisjinsje, hydraulyske reaksjefermogen en algemiene betrouberens. Se wurde ynset oer it folsleine spektrum fan grûnfersetapplikaasjes - fan stedsbou en ynfrastruktuerûntwikkeling oant stiengroeveoperaasjes, boskbou en swiere sivile technykprojekten wrâldwiid.
It ûnderstelsysteem fan dizze Komatsu-graafmachines is ûntworpen foar lange libbensduur en operasjonele stabiliteit. Under de krityske chassiskomponinten spilet de Track Top Roller (Carrier Roller) Assembly in essensjele rol by it stypjen fan 'e boppeste weromkearstring fan' e rupskeatling, wêrtroch't in soepele beweging wurdt garandearre, wriuwing wurdt fermindere en trochsakking fan 'e rups foarkomt, wat kin liede ta ûntspoaring.
Dit dokumint jout wiidweidige technyske spesifikaasjes foar de Track Top Roller / Carrier Roller Assembly, identifisearre troch OEM-ûnderdielnûmers KM3542, 22U3000020, en 22U3000021, kompatibel mei Komatsu PC200-7, PC220-7, en PC240-7 graafmachinemodellen. As in profesjonele fabrikant spesjalisearre yn EXC (graafmachine) rupsbandûnderdielen, leveret CQC TRACK (HELI) presyzje-ûntworpen komponinten ûntworpen om te foldwaan oan of te oertreffen oan orizjinele apparatuerspesifikaasjes.
2. Toproller fan 'e rupsband / draachroller-assemblage - Funksjonele definysje
2.1 Identifikaasje fan komponinten
| Oanwizing | Detail |
|---|---|
| OEM-ûnderdielnûmers | KM3542, 22U3000020, 22U3000021 |
| Komponinttype | Track Top Roller (ek wol bekend as Drager Roller, Boppeste Roller) |
| Kompatible modellen | Komatsu PC200-7, PC200LC-7, PC220-7, PC220LC-7, PC240-7, PC240LC-7 |
| Searjedekking | PC-7-searje (produksjetiidrek 2003–2007); ek kompatibel mei bepaalde PC-6- en PC-8-modellen |
| Posysje per spoar | Typysk 2 draachrollen per spoarkant (ien foarút, ien efterút) |
2.2 Primêre funksjes
De Track Top Roller Assembly tsjinnet as it stipekomponint foar de boppeste weromkearstring fan 'e rupskeatling. Syn operasjonele ferantwurdlikheden omfetsje:
- Stipe foar de boppeste rails: Stipet it gewicht fan 'e boppeste railketting (it diel fan 'e rail dat net yn kontakt is mei de grûn), wêrtroch't tefolle trochsakking foarkomt dy't it railframe of de ûnderstelstruktuer yn 'e wei kin lizze.
- Wriuwingsreduksje: Biedet in glêd, rotearjend oerflak wêr't de rupskeatling oerhinne reizget op syn werompaad fan 'e foarste leader nei it oandriuwtandwiel, wêrtroch wriuwing en krêftferlies signifikant wurde fermindere.
- Begelieding fan rupsketting: Hâldt de juste ôfstimming fan 'e boppeste rupsketting yn stân, wêrtroch laterale beweging foarkomt dy't kontakt kin feroarsaakje mei it rupsframe of oare ûnderdielen fan 'e ûnderstel.
- Trillingsdemping: Draacht by oan 'e algemiene stabiliteit fan it ûnderstel troch it minimalisearjen fan oscillaasje fan 'e rupsketting tidens reisoperaasjes
- Beskerming fan ûnderstelstruktuer: Foarkomt dat de rupskeatling kontakt makket mei en slijt tsjin it boppeflak fan it rupsframe
3. Detaillearre technyske spesifikaasjes
3.1 Rollerbodytechnyk
| Spesifikaasjekategory | Detail |
|---|---|
| Materiaal | Smeid heechweardige legearingstiel (40Mn2, 50Mn, of lykweardich) |
| Produksjeproses | Sletten-die smeedwurk mei presyzje CNC-ferwurking fan loopflakken en flensoerflakken |
| Hardheid fan rinnende oerflak | Ynduksjeferhurde; 55–62 HRC mei 5–7 mm kastdjipte |
| Flenskonfiguraasje | Untwerp mei ien flens of dûbele flens ôfhinklik fan posysje; typysk konfiguraasje mei sintrumgids |
| Profyl fan it loopvlak | Presyzje-bewurke radius om oerien te kommen mei it profyl fan 'e rupskettingbus |
| Bûtenste diameter | Untworpen om te passen by de rûteketting fan 'e Komatsu PC-7-searje (sawat 135–140 mm) |
3.2 As- en lagersysteem
| Spesifikaasjekategory | Detail |
|---|---|
| Asmateriaal | Gehard en temperearre middelgrutte koalstoflegearing stiel mei presyzje-slypte lagertappen |
| Asdiameter | Standert Komatsu PC-7-searje spesifikaasje |
| Lagerkonfiguraasje | Dûbelrige tapse rollagers of djippe groefkogellagers ôfhinklik fan posysje |
| Lagersmering | Foarôf fol mei hege prestaasjes lithium-kompleks EP-fet, libbenslang ôfsletten |
| Fersegelingssysteem | Driuwende gesichtsôfsluting (Duo-Cone type) mei labyrintfoarôfslutingen |
| Sealmateriaal | Viton (FKM) foar hege-temperatuer tapassingen; NBR foar standert tapassingen |
| Montagetype | Oanboutbefestiging mei ferhurde ringen en borgmoeren; montagebeugel yntegrearre yn railframe |
3.3 Duorsumenstechnyk
| Eigenskip | Technyske spesifikaasje |
|---|---|
| Wurgenslibben | Untworpen foar 5.000–8.000 wurkoeren ûnder normale omstannichheden |
| Korrosjebeskerming | Antikorrosjeprimer mei yndustriële topcoat; sâltspray test oant 500+ oeren |
| Underhâldsynterval | Libbenslange fersegele; gjin smering op it fjild nedich |
| Bedriuwstemperatuerberik | -30°C oant +85°C (-22°F oant +185°F) |
4. Boarnefabryk en fabrikant: CQC TRACK (HELI)
4.1 Profyl fan de fabrikant
HELI (CQC TRACK) is in wrâldwiid erkende profesjonele fabrikant dy't spesjalisearre is yn EXC (graafmachine) ûnderdielen foar rupsbanden ûnder it auto. It bedriuw wurket mei folsleine fertikale yntegraasje, en kontrolearret it heule produksjeproses fan 'e seleksje fan grûnstoffen oant de definitive gearstalling en kwaliteitstests.
Kearnproduksjemooglikheden:
| Bekwamens | Beskriuwing |
|---|---|
| Sletten-die smeedwurk | Grutte-tonnage smeedpersen (2.000–8.000 ton) foar optimale nôtstream en materiaaltichtens |
| Waarmtebehanneling | Kompjûter-kontroleare ynduksjeferhurdings- en karburearjende ovens mei krekte temperatuer- en sykluskontrôle |
| Presyzjebewerking | CNC-draaisintra, fertikale bewurkingssintra en robotlassystemen mei krektens op mikronnivo |
| Seal Assembly | Skjinne keamer-assemblageomjouwing foar driuwende oerflakdichtingen en lagersystemen |
| Kwaliteitstest | Yntern NDT (Non-Destructive Testing) laboratoarium mei MPI-, UT- en hurdheidstestmooglikheden |
4.2 Fokus op profesjonele produksje
As in tawijde fabrikant fan EXC-ûnderdielen foar rupsbanden, is CQC TRACK spesjalisearre yn:
| Spesjaliteit | Beskriuwing |
|---|---|
| Folsleine ûnderstelportfolio | Underrollen, bopperollen, leegearstallingen, tandwielen, spoarferbiningen en ferstelmeganismen |
| Komatsu-kompatibiliteit | Útwreide dekking fan PC-searje graafmachines fan PC30 oant PC800 |
| OEM-spesifikaasjes | Komponinten produsearre neffens orizjinele apparatuer dimensjonele en metallurgyske noarmen |
| Kontinue ferbettering | Trochgeande yngenieursferfining basearre op fjildprestaasjegegevens |
4.3 Ynfrastruktuer foar kwaliteitsfersekering
| Kwaliteitskontrôlemaatregel | Ymplemintaasjestandert |
|---|---|
| Materiaalsertifikaasje | Folsleine traceerberens mei rapporten oer gemyske gearstalling en meganyske tests |
| Net-destruktive testen | Magnetyske dieltsjeynspeksje (MPI) op alle smeide ûnderdielen; Ultrasone testen (UT) op assen |
| Dimensjonele ferifikaasje | Ynspeksje fan alle montage-ynterfaces en krityske dimensjes mei in koördinaatmjitmasine (CMM) |
| Hardheidstesten | Rockwell (HRC) ferifikaasje op alle waarmtebehannele oerflakken; mjitting fan 'e djipte fan 'e kast |
| Testen fan segelintegriteit | Drukvalidaasje fan driuwende sealingsassemblages; lektesten |
| Neilibjen fan noarmen | ISO 9001:2015 sertifisearre produksjeprosessen |
5. Oansletten ûnderstelkomponinten foar Komatsu PC200-7/PC220-7/PC240-7
Foar wiidweidich ûnderhâld fan it ûnderstel moatte de boppeste rollers tegearre mei komplementêre komponinten wurde evaluearre. CQC TRACK produseart it folsleine portfolio fan chassiskomponinten foar Komatsu PC-7-searje graafmachines.
| Komponint | OEM-referinsje | Funksje |
|---|---|---|
| Spoar ûnderste rollen | 20J-30-00100, 20J-30-00110, 20J-30-00120 | Stipe masinegewicht op legere spoarstring; typysk 7-8 per kant |
| Spoar foarste idle | 20J-30-00040, 20J-30-00050 | Foarút spoarbegelieding en spanningsbehear |
| Spoarôfsteller en weromslachfjeder | 20J-30-00031, 20J-30-00032 | Hydraulyske spanning en ynfloedabsorpsje |
| Oandriuwtandwiel | 21N-30-10120, 21N-30-10121 | Eindelijke oandriuwing; komt oerien mei de rûteketting |
| Spoarkettingassemblage | Komatsu-spesifikaasje | Fersegele en smeerde rupskeatling (SLT) mei bussen |
| Trackskuon | 400–700 mm breedtes | Triple grouser (rots), dûbele grouser (algemien), single grouser (stêd) of rubberen konfiguraasjes |
| Spoarwachter | 20J-32-00110, 20J-32-00120 | Beskermet ûnderstel tsjin pún en syd-ynfloeden |
5.1 Understelkonfiguraasje per model
| Model | Bedriuwsgewicht (kg) | Underrollen per kant | Toprollen per kant | Breedteberik foar spoarskuon |
|---|---|---|---|---|
| PC200-7 | 19.500–20.500 | 7 | 2 | 500–600 mm |
| PC200LC-7 | 20.500–21.500 | 8 | 2 | 600–700 mm |
| PC220-7 | 22.500–23.500 | 7 | 2 | 600–700 mm |
| PC220LC-7 | 23.500–24.500 | 8 | 2 | 600–700 mm |
| PC240-7 | 24.000–25.000 | 8 | 2 | 600–700 mm |
| PC240LC-7 | 25.000–26.000 | 8–9 | 2 | 600–700 mm |
6. Globale merkapplikaasjes en regionale oanpassingen
CQC TRACK-komponinten binne ûntworpen foar ferskate operasjonele omjouwings yn wichtige wrâldwide merken. De Komatsu PC-7-searje genietet wiidfersprate tapassing yn 'e folgjende regio's, elk mei spesifike operasjonele oerwagings:
| Regio | Operasjonele omjouwing | Oerwagings foar komponinten |
|---|---|---|
| Súd-Amearika | Hege fochtigens, laterytboaiem, mynboutapassingen, Andeshichte | Ferbettere anty-korrosjecoatings; swiere sealingsystemen foar it útsluten fan fyn dieltsjes; ûntwerp mei ferlingde libbensdoer |
| Afrika | Ekstreme sân- en granytslyping, hege temperatueren, ôfgelegen mynbouoperaasjes | Hege-temperatuer fetformuleringen; Viton-ôfdichtingen foar gemyske wjerstân; robuuste konstruksje foar útwreide ûnderhâldsintervallen |
| Ruslân / GOS | Temperaturen ûnder nul (-40 °C), beferzen grûn, snie, iis, permafrost | Lagerfet foar lege temperatueren; stielen formulearrings mei ferbettere slachsterkte by lege temperatueren; ôfdichtingen optimalisearre foar kâlde start |
| Midden-Easten | Sânôfslyping, ekstreme waarmte (50°C+), woastynterrein, rotsige omstannichheden | sânútslutingsdichtingen; ferhurde roltreden foar eroazjebestriding; hege-temperatuer sealmaterialen |
| Europa | Stedsbou, miljeuregeljouwing, lûdsbeperkingen, ferskaat terrein | CE-markearring neilibjen; ûntwerpen mei fermindere lûdsprofylen; miljeufreonlike smeermiddels; presys dimensjonele noarmen |
| Noard-Amearika | Mynbou, stiengroeveoperaasjes, boskbou, pipeline-oanlis, algemiene oannimming | Neilibjen fan ANSI/SAE-noarmen; folsleine beskikberens fan ûnderstelkit; rappe beskikberens fan ûnderdielen |
7. Technyske funksjes en yngenieurskwaliteiten
7.1 Driuwende gesichtsôfslutingstechnology
De boppeste roller-assemblage befettet Duo-Cone driuwende gesichtsdichtingen, dy't útsûnderlike betrouberens biede:
| Eigenskip | Foardiel |
|---|---|
| Útsluting fan fersmoarging | Foarkomt it yndringen fan sân, modder en abrasive dieltsjes dy't lagers fluch ferneatigje soene |
| Smeermiddelbehâld | Behâldt lagersmering oer útwreide ûnderhâldsintervallen, wêrtroch deistige smearbehoeften eliminearre wurde |
| Tolerânsje foar asôfbuiging | Kin normale operasjonele ferkearde ôfstimming oan sûnder sealfalen |
| Tsjinstlibben | Untworpen foar libbenslange operaasje sûnder ferfanging fan 'e seal ûnder normale omstannichheden |
7.2 Ynduksjeferhurde rinflak
It rolprofiel ûndergiet presyzje ynduksjeferhurding om optimale slijtage-eigenskippen te berikken:
| Parameter | Spesifikaasje | Technysk foardiel |
|---|---|---|
| Oerflakhurdens | 55–62 HRC | Útsûnderlike slijtvastheid tsjin rupskettingbussen |
| Djipte fan 'e saak | 5–7 mm kontroleare djipte | Ferlingde slijtlibben wylst brosse breuk foarkommen wurdt |
| Kearnsterkte | Behâlden duktiliteit | Slagbestindich; foarkomt barsten ûnder skokbelastingen |
| Draach it libben | 5.000–8.000 oeren | Fermindere ferfangingsfrekwinsje; legere totale eigendomskosten |
7.3 Seleksje fan presyzjelagers
De lagerkonfiguraasje is optimalisearre foar de spesifike easken fan tapassingen op toprollen:
| Parameter | Spesifikaasje |
|---|---|
| Radiale laadkapasiteit | Stipet it gewicht fan 'e boppeste rupsketting mei minimale rôljende wjerstân |
| Aksiale ladingkapasiteit | Wjerstean laterale krêften by draaien en sydhellingsoperaasjes |
| Tolerânsje foar ferkearde ôfstimming | Akkommodearret lytse ôfbûging fan it spoarframe tidens operaasje |
| Fetvolume | Optimalisearre reservoir foar ferlingde libbensdoer |
8. Oankeap & Kompatibiliteitsferifikaasje
8.1 Stappen foar ferifikaasje foar oankeap
- Befêstiging fan masinemodel: Ferifiearje de krekte modeloantsjutting (PC200-7, PC200LC-7, PC220-7, PC220LC-7, PC240-7, PC240LC-7)
- OEM-ûnderdielnûmerferifikaasje: Befêstigje it ûnderdielnûmer fan 'e boppeste roller tsjin masinedokumintaasje:
- KM3542 (Komatsu master ûnderdielnûmer)
- 22U3000020 (spesifike boppeste roller foar PC200-7/PC220-7)
- 22U3000021 (spesifike bopperol foar PC240-7 en LC farianten)
- Posysjeferifikaasje: Befêstigje it oantal boppeste rollers dat per spoarkant nedich is (meastal 2 per kant)
- Montagekonfiguraasje: Ferifiearje de kompatibiliteit fan boutpatroan en montagebeugel mei railframe
- Beoardieling fan 'e tastân fan rupsketting: Ferifiearje slijtage fan 'e rupsketting om te soargjen foar juste kompatibiliteit
8.2 Boarnkanalen
| Kanaal | Bêste foar | Foardielen |
|---|---|---|
| Direkt fan 'e fabryk (CQC TRACK – HELI) | Grutte floateigners, apparatuerferhierbedriuwen, ynternasjonale distributeurs, mynbouoperaasjes | Leechste kosten per ienheid, direkte technyske stipe, folumeprizen, oanpaste ferpakking |
| Autorisearre distribúsjenetwurk | Oankeapen fan ien ienheid, driuwende fjildferfangingen, lytse oannimmers | Lokale ynventaris, rappe ferstjoering, technyske stipe yn 'e lokale taal |
9. Underhâldsoanbefellings en previnsje fan falen
9.1 Protokol foar regelmjittige ynspeksje
| Ynspeksjepunt | Frekwinsje | Yndikatoaren |
|---|---|---|
| Roltrep slijtage | Wykliks | Flattening, ûngelikense slijtage, diameterreduksje, groeven |
| Flensbetingst | Wykliks | Slijtage oan gidsflenzen, deformaasje, barsten |
| Segelintegriteit | Wykliks | Lekkage fan fet, sichtbere fersmoarging, skea oan de sealing, ophoping fan eksterne pún |
| Rolrotaasje | Moanne | Wjerstân tsjin rotaasje, lûd, oermjittige spiel, trilling |
| Montagebouten | Moanne | Koppelferifikaasje, korrosje, losmeitsjen |
9.2 Faak foarkommende mislearringsmodi
| Failuremodus | Primêre oarsaak | Previnsje |
|---|---|---|
| Uneven Profylwear | Ferkeard útrjochte ûnderstel, fersliten rupskeatling, ferkearde rupsspanning | Kontrolearje de útrjochting fan 'e spoaren; ferfange ketting en rollen as oerienkommende set; hâld de juste spanning |
| Flenswear | Oermjittich draaien op hurde oerflakken, sydhelling, ferkearde útrjochting fan spoaren | Minimalisearje skerpe bochten op hurde oerflakken; ynspektearje regelmjittich; ferifiearje útrjochting |
| Sealfalen | Yngong fan fersmoarging, ferâldering, ferkearde ynstallaasje | Regelmjittige skjinmeitsjen; tydlike ferfanging as lekkage ûntdutsen wurdt; juste ynstallaasjeprosedueres |
| Lagerôfspatten | Ferlies fan smeermiddel, oerlêst, skea troch ynstoarten, yndringen fan fersmoarging | Foarkom skokbelesting; ynspektearje nei ynfloeden; behâld de yntegriteit fan 'e seal |
| Skachtskoaren | Fersegelingfalen wêrtroch fersmoarging ynkomt | Ferfange de dichtingen fuortendaliks by it opspoaren fan lekkage; ynspektearje de as by it ferfangen fan de dichting |
9.3 Oanbefellings foar ferfanging
| Betingst | Oanbefelling |
|---|---|
| Mislearjen fan ienige roller | Ferfange yndividuele roller as oare rollen minimale slijtage sjen litte en binnen de libbensdoer binne |
| Meardere Roller Wear | Ferfange in folsleine set per baankant foar evenredige prestaasjes en lykwichtige slijtage |
| Kettingferfanging | Ferfange alle boppeste rollers tagelyk mei rupskeatling foar oerienkommende slijtage |
| Ferfanging fan ûnderste roller | Ynspektearje de boppeste rollers by it ferfangen fan 'e ûnderste rollers; ferfang as der wichtige slijtage oanwêzich is |
10. Konklúzje
De Komatsu PC200-7, PC220-7, en PC240-7 graafmachines wurde wrâldwiid erkend as ien fan 'e meast betroubere en produktive masines yn har klasse. Harren ûnderstelsystemen, ynklusyf de Track Top Roller / Carrier Roller Assembly (KM3542 / 22U3000020 / 22U3000021), binne ûntworpen foar duorsumens en operasjonele effisjinsje. De boppeste roller, hoewol minder lading draacht as syn ûnderste roller-tsjinhinger, is krúsjaal foar it behâlden fan in juste rupsútrjochting, it ferminderjen fan wriuwing, en it garandearjen fan soepele, stabile beweging oer alle soarten terrein.
CQC TRACK (HELI) stiet as in profesjonele fabrikant dy't spesjalisearre is yn EXC-ûnderdielen foar rupsbanden, mei folsleine fertikale yntegraasje, avansearre waarmtebehannelingsmooglikheden, strange kwaliteitsfersekeringsprotokollen en in wiidweidige wrâldwide supply chain-ynfrastruktuer. Us ûnderdielen binne ûntworpen om te foldwaan oan of te oertreffen oan de spesifikaasjes fan Komatsu OEM, wêrtroch betroubere prestaasjes wurde garandearre yn 'e meast easken operasjonele omjouwings fan' e wrâld - fan 'e minen fan Súd-Amearika en Afrika oant de bouplakken fan Jeropa en Noard-Amearika, en fan' e permafrostregio's fan Ruslân oant it woastyngebiet fan it Midden-Easten.
Foar technyske spesifikaasjes, priisfragen, of om bestellingen te pleatsen foar Komatsu PC-7-searje ûnderstelkomponinten, nim dan kontakt op mei de ynternasjonale ferkeapôfdieling fan CQC TRACK mei it serienûmer fan jo masine en spesifike easken.
Skriuwer:
CQC Ynternasjonale Ferkeapôfdieling – Jack
Profesjonele fabrikant fan EXC-ûnderdielen foar spoaren ûnder it ûnderstel
Spesjalisearre yn Komatsu-graafmachine-ûndersteloplossingen
Sertifisearre fabrikant: HELI (CQC TRACK)
Disclaimer: Alle ûnderdielnûmers en masinemodellen dy't neamd wurde binne allinich foar identifikaasje- en kompatibiliteitsdoelen. CQC TRACK is in ûnôfhinklike fabrikant fan aftermarket- en OEM-kwaliteitskomponinten. Alle hannelsmerken (ynklusyf KOMATSU, PC, en oansletten modeloantsjuttings) bliuwe it eigendom fan harren respektive eigners.









