LIEBHERR 5000127 7365656 R974 Spoarloopwielassemblage / Profesjonele swiere EXC-ûnderstelfabrikant foar rupsbanden / CQC TRACK
LIEBHERR 5000127 7365656 R974 Spoarloopwielassemblage
Profesjoneel swier EXC-ûnderdiel foar crawlers
OEM-kwaliteit foarste idle / gidswielassemblage
Boarnefabrikant: CQC TRACK (HELI)
1. Technysk oersjoch: Presyzjetechnyk foar ultraklasse mynbougraafmachines
De Liebherr R974-searje fertsjintwurdiget it hichtepunt fan Dútske technyk yn it ultraklasse hydraulyske graafmachinesegment. Dizze masines - spesifyk de R974, R974B, R974C, en R974C Litronic HD-modellen - wurde ynset yn 'e meast easken mynbou- en swiere bouomjouwings fan' e wrâld, fan 'e izerertsminen fan West-Austraalje en Brazylje oant de koperoperaasjes fan Sily, en fan it oaljesân fan Kanada oant de stiengroeveoperaasjes fan Jeropa, Afrika en Ruslân.
Mei in wurkgewicht fariearjend fan 81,5 oant 90 metryske ton en in motorfermogen oant 360–435 kW (483–583 pk), fereasket de R974-searje ûnderstelkomponinten dy't ûntworpen binne om ekstreme lesten, trochgeande operaasje en de hurdste terreinomstannichheden te wjerstean.
De rupsloopwielassemblage (foarste loopwiel/gidswiel), identifisearre troch Liebherr OEM-ûnderdielnûmers 5000127 en 7365656, is in missy-kritysk ûnderdiel fan 'e ûnderwagen dat tsjinnet as it foarútgeliedings- en spanningsbehearsysteem foar de rupsketting fan 'e graafmachine. As tsjinhinger fan it efterste oandriuwtandwiel moat de loopwielassemblage ekstreme lesten, trochgeande slijtage en swiere ynfloedkrêften wjerstean, wylst de krekte rupsôfstimming behâlden wurdt.
Dit dokumint jout wiidweidige technyske spesifikaasjes foar de Liebherr 5000127/7365656 Track Idler Wheel Assembly, kompatibel mei R974, R974B, R974C, en R974C Litronic HD graafmachinemodellen. As profesjonele fabrikant fan swiere EXC-ûnderdielen foar rupsweinen, leveret CQC TRACK (HELI) komponinten fan OEM-kwaliteit dy't ûntworpen binne om te foldwaan oan of de orizjinele apparatuerspesifikaasjes foar mynbou- en swiere bou-tapassingen te oertreffen.
2. Funksjonele definysje: De krityske rol fan 'e foarste leeloop yn graafmachines fan 'e 80-ton klasse
2.1 Primêre funksjes
De foarste leader fan 'e rupsband tsjinnet fjouwer ûnderling ferbûne funksjes dy't krúsjaal binne foar de prestaasjes fan graafmachines en de lange libbensduur fan it ûnderstel:
| Funksje | Beskriuwing | Operasjonele ynfloed |
|---|---|---|
| Spoarbegelieding en rjochtingskontrôle | Tsjinnet as de foarste gids foar de rupskeatling, en soarget foar in juste útrjochting en lineêre reisrjochting as de rups it haadframe fan it ûnderstel yngiet en ferlit. | Foarkomt ûntspoaren; soarget foar rjochtline stabiliteit by reizen oer mynbouterrein |
| Spanningsbehear fan spoaren | Montearre op in beweechbere wein dy't ferbûn is mei de rupsspanningssilinder, wêrtroch't de rupsferzakking krekt oanpast wurde kin om de kettingferlinging oer de libbensduur te akkommodearjen. | Optimalisearret kontakt tusken baan en grûn; foarkomt oermjittige slijtage; makket it fuortheljen fan banen foar ûnderhâld mooglik |
| Lastferdieling en ynfloedabsorpsje | Stipet in wichtich diel fan it gewicht fan 'e masine (sawat 10-15 ton per rydrol) en absorbearret earste ynfloedbelastingen fan obstakels, rotsen en ûneven terrein | Beskermet lêste oandriuwing en rupsframe tsjin skea troch skokken; ferlingt de libbensduur fan it ûnderstel |
| Track Link Artikulaasje | Biedet in bûgd oerflak dêr't railferbiningen oer draaie, wêrtroch't in soepele artikulaasje ûntstiet en de wriuwing by it draaien fan 'e rails minimalisearre wurdt. | Ferminderet ferlies fan krêft; ferlingt de libbensduur fan 'e rupskeatling; ferbetteret de brânstofferbrûk |
2.2 Identifikaasje fan komponinten
| Oanwizing | Detail |
|---|---|
| OEM-ûnderdielnûmers | 5000127, 7365656 |
| Alternative referinsjes | 9353383, LH727, VR497400 (krúsreferinsje foar byhearrende tandwiel) |
| Komponinttype | Foarste idler / gidswielassemblage |
| Kompatible modellen | Liebherr R974, R974B, R974C, R974C Litronic HD |
| Masineklasse | 80–90 metryske ton ultra-klasse mynbougraafmachine |
| Posysje per Masine | 2 (ien per spoarkant) |
| Spoarkettingpitch | 260 mm |
3. Detaillearre komponintferdieling en technyske spesifikaasjes
3.1 Technyk foar it rinnende tsjil (felg)
It rydtsjil is it sichtbere rotearjende ûnderdiel dat direkt kontakt makket mei de rupskeatling. De technyk dêrfan bepaalt de slijtagelibbensduur en operasjonele betrouberens yn mynbou-tapassingen.
| Spesifikaasjekategory | Detail |
|---|---|
| Materiaal | Heechkoalstof, hege sterkte legearingstiel (SCMn3A of lykweardich) |
| Produksjeproses | Sletten-die smeden of presyzjegieten mei CNC-finishferwurking |
| Bûtenste diameter | 700–800 mm (typysk foar 90-ton klasse) |
| Flensûntwerp | Dûbele yntegraal flenzen oan bûtenste rânen foar positive railkettingbehâld |
| Flenshichte | 30–38 mm (foarkomt ûntsporing by operaasje oan sydkanten yn mynbouterrein) |
| Hardheid fan rinnende oerflak | Ynduksjeferhurde; HRC 50–58 |
| Djipte fan ferhurde kast | 8–12 mm (djippe ferhurding foar ferlingde slijtvastheid yn mynbouomstannichheden) |
| Sintrale Groove | Presyzje-bewurke om plak te jaan oan railkettinggidsblokken foar ekstra laterale stabiliteit |
3.2 Spesifikaasjes fan 'e spilas (spil)
De leefas tsjinnet as de sintrale draachas, en oerdraacht alle operasjonele lesten fan it leefaswiel nei de stipebeugels en it haadframe.
| Spesifikaasjekategory | Detail |
|---|---|
| Materiaal | Hege-treksterkte legearingstiel (42CrMo of lykweardich) |
| Waarmtebehanneling | Gehard en temperearre (Q&T) foar kearntaaiens; 280–350 HB (29–38 HRC) kearnhurdens |
| Oerflakôfwerking | Presyzje-slypt oant ≤0.8 µm Ra foar optimaal ôfslutingskontakt |
| Wurgensresistinsje | Untworpen foar 10⁷+ syklusen ûnder nominale lading |
| Bûgingssterkte | Untworpen om swiere syd-ynfloeden fan rotsbotsingen te wjerstean sûnder permaninte deformaasje |
3.3 Konfiguraasje fan it lagersysteem
It lagersysteem is it hert fan 'e leegearkomste, en bepaalt de rotaasjeglêdens en libbensduur by trochgeande mynbouoperaasjes.
| Spesifikaasjekategory | Detail |
|---|---|
| Lagertype | Dûbelrige selsútrichtende kogellagers of oerienkommende tapse rollagers |
| Laadkapasiteit | Untworpen foar kombineare radiale lesten (masinegewicht) en axiale lesten (sydkrêften by it draaien) |
| Ferkearde akkommodaasje | Selsútrichtende funksje kompensearret foar lytse ôfwikingen fan as nei beugel troch ôfbûging fan it spoarframe |
| Smering | Foarôf fol mei hege prestaasjes lithium-kompleks EP-fet; libbenslange fersegele |
| Lagerlibben | Untworpen foar 5.000–8.000 wurkoeren ûnder normale mynbouomstannichheden |
3.4 Technyk fan ôfslutingssystemen
It ôfslutingssysteem is fan it grutste belang foar de libbensduur yn mynbouomjouwings dêr't stof, modder en abrasive dieltsjes faak foarkomme.
| Spesifikaasjekategory | Detail |
|---|---|
| Sealtype | Multi-barriêresysteem: driuwende gesichtsôfsluting (Duo-Cone) + labyrintfoarôfslutingen |
| Primêr Sealmateriaal | Viton (FKM) foar hege-temperatuer mynbou tapassingen; NBR foar standert tapassingen |
| Útsluting fan fersmoarging | Labyrintfoarôfdichtingen foarkomme it yndringen fan sân, modder en fyn dieltsjes dy't gewoan binne by mynbouoperaasjes |
| Smeermiddelbehâld | Nul-lek ûntwerp hâldt lagersmering oer útwreide ûnderhâldsintervallen |
| Tsjinstlibben | Libbenslange fersegele ûnder normale wurkomstannichheden; ferfanging op it fjild net fereaske |
3.5 Spoarspanningsynterface
De leeloopwiel-assemblage omfettet in presyzje-ûntworpen ynterface foar ferbining mei it rupsspanningssysteem.
| Spesifikaasjekategory | Detail |
|---|---|
| Ynterfacetype | Triedde baas of smeide ûntfanger |
| Ferbining | Direkte koppeling oan railspanningssilinder en spanstang |
| Oanpassingsberik | 200–300 mm ferpleatsing (makket ferlinging fan 'e rupsketting oer de libbensduur mooglik) |
| Spanningsmetoade | Hydraulik silinder mei fet (op it fjild ferstelber fia standert fetspuit) |
4. Oersjoch fan it R974-searje masineplatfoarm
4.1 Modelspesifikaasjes
| Model | Bedriuwsgewicht | Motorkrêft | Motortype | Trackskuon per kant | Spoarrollen per kant |
|---|---|---|---|---|---|
| R974 | ~85.200 kg | 400 pk (294 kW) | Liebherr D9408 | Fariearret | Fariearret |
| R974B | 81.500 kg | 360 kW (483 pk) | Liebherr D 9408 TIE | Fariearret | Fariearret |
| R974C Litronic HD | ~90.000 kg | 400–435 kW | Liebherr | Fariearret | Fariearret |
4.2 Wichtige masinespesifikaasjes
| Parameter | Wearde |
|---|---|
| Transportlingte | 13,55 m |
| Transportbreedte | 4,76 m |
| Transporthichte | 3,65 m |
| Emmerkapasiteit | 5,2 m³ (standert) |
| Breedte fan 'e baanskuon | 600–800 mm opsjes |
| Grûnlagerdruk | Optimalisearre foar mynbouterrein |
| Maks. horizontaal berik | 12,25 m |
| Baggerdjipte | 7,5 m |
| Útskearkrêft | 335 kN |
4.3 Applikaasjeomjouwings
De R974-searje is spesjaal boud foar:
- Oerflakwinning: Útgraving fan hurde rotsen, ferwidering fan oerlêst, ertswinning
- Steengroeveoperaasjes: Primêre produksje, bankladen, materiaalôfhanneling
- Swiere bou: Grutskalige grûnferpleatsing, ynfrastruktuerprojekten
- Materiaalôfhanneling: Foarriedbehear, havenoperaasjes
5. Boarnefabrikant: CQC TRACK (HELI) - Profesjonele fabrikant fan swiere EXC-ûnderdielen foar rupsweinen
5.1 Profyl fan de fabrikant
CQC TRACK (operearjend ûnder de HELI Group-filiaasje) is in spesjalisearre fabrikant en leveransier fan swierlast-rupschassiskomponinten, mei haadkantoar yn Quanzhou, Sina. It bedriuw ûnderhâldt folsleine fertikale yntegraasje yn it heule produksjeproses, fan 'e seleksje fan grûnstoffen oant de definitive gearstalling en kwaliteitstests.
Kearnproduksjemooglikheden foar komponinten fan mynboukwaliteit:
| Bekwamens | Beskriuwing |
|---|---|
| Sletten-die smeedwurk | 8.000–12.000 ton smeedpersen foar ultraklasse komponintproduksje |
| Waarmtebehanneling | Kompjûter-kontroleare ynduksjeferhurdings- en karburearjende ovens mei krekte temperatuerprofilering |
| Djippe ferhurding | Spesjalisearre prosessen dy't 8-12 mm kastdjipte berikke foar slijtvastheid fan mynboukwaliteit |
| Presyzjebewerking | CNC-draaisintra en ferwurkingssintra mei grutte kapasiteit mei krektens op mikronnivo |
| Seal Assembly | Skjinne keamer-assemblageomjouwing foar driuwende oerflakdichtingen en lagersystemen |
| Kwaliteitstest | Yntern NDT-laboratoarium mei MPI-, UT- en hurdheidstestmooglikheden |
5.2 Protokollen foar kwaliteitsfersekering foar mynbouapplikaasjes
| Kwaliteitskontrôlemaatregel | Ymplemintaasjestandert | Ferifikaasjemetoade |
|---|---|---|
| Materiaalsertifikaasje | Folsleine traceerberens mei gemyske gearstallingsanalyse | Mûnetestrapporten (MTR's); spektrografyske analyze |
| Net-destruktive testen | Magnetyske dieltsjeynspeksje (MPI) op smeide komponinten | Skea-deteksje op krityske stressgebieten |
| Ultrasone testen | UT op leegearassen en smeide lichems | Ynterne flaterdeteksje |
| Dimensjonele ferifikaasje | Ynspeksje fan koördinaatmjitmasine (CMM) | ±0,02 mm tolerânsje op lagertappen en ôfslutingshuzen |
| Hardheidstesten | Rockwell (HRC) ferifikaasje op alle waarmtebehannele oerflakken | Oerflak- en kastdjiptemjitting |
| Testen fan segelintegriteit | Drukvalidaasje fan driuwende seal-assemblages | Lektest foar ferstjoering |
| Neilibjen fan noarmen | ISO 9001:2015 sertifisearre produksjeprosessen | Ferifikaasje fan tredden |
5.3 Metallurgyske technyk foar swiere tapassingen
CQC TRACK brûkt avansearre metallurgyske technyk om de optimale lykwicht te berikken tusken hurdens, taaiens en wurgensresistinsje dy't nedich is foar graafmachine-loopwielen fan 'e klasse 90 ton:
| Legeringsgraad | Oanfraach | Wichtige eigenskippen |
|---|---|---|
| SCMn3A Mangaanstiel | Mynbou-klasse leegearders en tandwielen | Djipferhurdingsfermogen; útsûnderlike slijtvastheid; 50–55 HRC hurdens |
| 50Mn Mangaanstiel | Standert swiere leeders | Uitstekende ferhurdingsfermogen; goede wearbestindigens; kosteneffektyf |
| 40Cr Chromiumlegering | Ferbettere wurgensapplikaasjes | Ferbettere ferhurdingsfermogen; ferbettere wurgenssterkte; goede taaiheid |
| 42CrMo Chromium-Molybdeen | Ekstreme-duty mynbou-tapassingen | Superieure ferhurdingsfermogen; útsûnderlike wurgensresistinsje; ferbettere taaiheid by lege temperatueren |
Dual-Property Heat Treatment Engineering:
- Blussen en Temperjen (Q&T): Hiele smeide lichem austenitisearre by 840–880 °C, blussen, dan temperearre by 500–650 °C. Kearnhurdens: 280–350 HB (29–38 HRC) - soarget foar optimale taaiheid foar ympaktabsorpsje.
- Ynduksje-oerflakferhurding: Nei it ôfmeitsjen fan 'e ferwurking ûndergiet it krityske slijtoerflak lokale ynduksjeferhurding. Oerflakhurdens: HRC 50–58 mei in kastdjipte fan 8–12 mm - wat útsûnderlike slijtvastheid biedt, wylst de kearntaaiheid behâlden bliuwt.
- Ferifikaasje fan hurdensprofyl: Mikrohurdenstraversen ferifiearje in kontroleare oergong fan in hurd oerflak nei in taaie kearn, wêrtroch't ôfspjalten of skieding fan 'e kast en kearn ûnder ynfloedbelesting foarkomt.
6. Oansletten ûnderstelkomponinten foar Liebherr R974-searje
Foar wiidweidich ûnderhâld fan it ûnderstel - krúsjaal foar mynbouoperaasjes wêr't downtime direkt ynfloed hat op produksje-ynkomsten - moat de foarste leader wurde evaluearre tegearre mei komplementêre komponinten. CQC TRACK produseart it folsleine portfolio fan chassiskomponinten foar Liebherr R974-searje graafmachines.
| Komponint | OEM-referinsje | Funksje | Yntegraasjenotysje |
|---|---|---|---|
| Oandriuwtandwiel | 5601879, 5601510, 9389372, 9353383 | Eindelijke oandriuwing; 260 mm steek; 11 tosken | Ferfange mei spoarketting as oerienkommende systeem |
| Spoarkettingassemblage | 260 mm pitch | Fersegele en smeerde rupskeatling (SLT) mei ferhurde bussen | Standert pitch foar R974-searje |
| Trackskuon | 600–800 mm breedtes | Triple grouser (rots) foar mynbou; dûbele grouser foar algemiene tapassingen | Oerienkomme mei applikaasjeterrein |
| Spoar ûnderste rollen | Ferskate | Stipe masinegewicht op legere spoarstring; typysk 8-9 per kant | Moat yn sets ferfongen wurde foar in evenredige ferdieling fan slijtage |
| Spoardragerrollen (boppe) | Ferskate | Stipe boppeste spoar weromstring; 2 per kant | Railketting boppe railframe |
| Spoarôfsteller en weromslachfjeder | Ferbûn mei ideler | Hydraulyske spanning en ynfloedabsorpsje | Direkt ynterface mei 5000127/7365656 idler |
6.1 Prinsipe foar it oerienkommen fan in leeloopwiel en in rupskeatling
Foar mynbougraafmachines út 'e R974-searje moatte de foarste leader en de rupskeatling wurde beoardiele as in oerienkommend systeem. It brûken fan in nije leader mei in slim fersliten ketting (of oarsom) feroarsaket:
- Fersnelde loopvlakslijtage: Net-oerienkommende kontaktgeometrie ferneatiget it rinnende oerflak fan 'e idler
- Skea oan bus: Te betiid falen fan rupskettingbussen
- Risiko fan ûntspoaren: Ferkearde yngripen fergruttet it potinsjeel foar laterale ferskowing
- Fermindere tsjinstlibben: 40–60% fermindering fan 'e totale libbensduur fan it ûnderstel
6.2 Spesifikaasjes fan it tandwiel foar R974 (Referinsje)
Foar folsleine ûnderstelplanning binne de spesifikaasjes fan it oandriuwtandwiel:
| Parameter | Spesifikaasje |
|---|---|
| Toanhichte | 260 mm |
| Oantal tosken | 11 |
| Materiaal | SCMn3A djipferhurde stiel |
| Hurdens | 50–55 HRC |
| Omkearberens | Kin nei tsjinoerstelde kanten oerbrocht wurde om de libbensdoer te ferlingjen |
7. Globale merkapplikaasjes en regionale oanpassingen
De Liebherr R974-searje wurdt wrâldwiid ynset yn mynbou en swiere bouaktiviteiten. CQC TRACK-komponinten binne ûntworpen mei spesifike regionale oanpassingen om te foldwaan oan lokale operasjonele omstannichheden en oanskaffingsfoarkarren foar mynbou-eigners en ûnderdielendistributeurs.
7.1 Súd-Amearika
| Parameter | Oanpassing |
|---|---|
| Operasjonele omjouwing | Andeske minen op hege hichte (3.000–4.500 m), izerertsôffal, koperoperaasjes, kustregio's mei hege fochtigens |
| Oanpassingen fan komponinten | Ferbettere anty-korrosjecoatings; swiere sealingsystemen foar it útsluten fan fyn dieltsjes; prestaasjesvalidaasje op grutte hichte |
| Oanbestegingsfoarkar | Direkte fabryksboarring; folsleine ûnderstelkits; útwreide garânsjeprogramma's; Spaansk/Portugeesk technyske dokumintaasje |
7.2 Afrika
| Parameter | Oanpassing |
|---|---|
| Operasjonele omjouwing | Ekstreme sân/granyt-ôfslyping, hege omjouwingstemperatueren, ôfgelegen mynboulokaasjes, lange transportôfstannen |
| Oanpassingen fan komponinten | Hege-temperatuer fetformuleringen; Viton-ôfdichtingen foar gemyske wjerstân; útwreide ûnderhâldsintervallen; robuste konstruksje foar operaasje op ôfstân |
| Oanbestegingsfoarkar | Bulkbestellingen foar mynbouoperaasjes; kontenerferfier; technyske dokumintaasje yn it Ingelsk en Frânsk; loftfrachtopsjes foar driuwende ferfangingen |
7.3 Ruslân & GOS
| Parameter | Oanpassing |
|---|---|
| Operasjonele omjouwing | Temperaturen ûnder nul (-40 °C), permafrost, beferzen grûnwinning, seizoensgebonden dooiomstannichheden |
| Oanpassingen fan komponinten | Lagerfet foar lege temperatueren; stielen formulearrings mei ferbettere slachsterkte by lege temperatueren; ôfslutingen optimalisearre foar kâlde start; ûntwerp tsjin bros brekken |
| Oanbestegingsfoarkar | Prizen direkt fan 'e fabryk; wiidweidige sertifikaasjepakketten; stipe foar dûanedokumintaasje; technyske spesifikaasjes yn it Russysk |
7.4 Austraalje
| Parameter | Oanpassing |
|---|---|
| Operasjonele omjouwing | Izerertswinning (Pilbara), hege slijtage, ekstreme waarmte, operaasjes op ôfstân, strange feilichheidsnormen |
| Oanpassingen fan komponinten | Swierlastige sealingsystemen foar it útsluten fan fyn dieltsjes; ûntwerp mei ferlingde slijtagelibbensduur; neilibjen fan Australyske feiligensnormen foar mynbou; AS/NZS-sertifikaasje |
| Oanbestegingsfoarkar | Krekt-op-tiid levering; folsleine ûnderstelkit beskikber; technyske stipe mei lokale fertsjintwurdiging; levering op it plak fan 'e myn |
7.5 Korea
| Parameter | Oanpassing |
|---|---|
| Operasjonele omjouwing | Steengroeveoperaasjes, skipwerftapassingen, stedsbou, easken foar hege presyzje |
| Oanpassingen fan komponinten | Presyzje dimensjonele tolerânsjes; fermindere lûdsprofyl; KCS-sertifikaasje; hege kwaliteit oerflakôfwerking |
| Oanbestegingsfoarkar | Lytse oant middelgrutte bestellingshoemannichten; rappe ferstjoering; technyske dokumintaasje yn it Koreaansk; kontenerisearre LCL-ferstjoeringen |
7.6 Bêste praktiken foar de mynbouyndustry
Foar mynbouaktiviteiten yn alle regio's wurde de folgjende oanbestegingspraktiken oanrikkemandearre:
| Praktyk | Foardiel |
|---|---|
| Fabryk-direkte boarnjen | Leechste kosten per ienheid; direkte technyske stipe; folumeprizen; feiligens fan 'e leveringsketen |
| Komplete ûnderstelkits | Oanpaste slijtkomponinten (rollen, leeders, tandwielen, kettingen); ferlingde libbensdoer; ferienfâldige oanbesteging |
| Plande ûnderhâldsplanning | Koördinearre ferfanging tidens plande downtime; minimalisearret produksjeûnderbrekking; foarsisbere budzjettering |
| Traceerberens fan komponinten | Rapporten fan mûnetests; waarmtebehannelingsrapporten; kwaliteitsertifikaasje; ISO 9001:2015-neilibjen |
| Ynventarisbufferfoarrie | Krityske ûnderdielen dy't op it terrein hâlden wurde foar mynbouoperaasjes; ferminderet it risiko op downtime |
8. Oankeap & Kompatibiliteitsferifikaasje
8.1 Stappen foar ferifikaasje foar oankeap
- Befêstiging fan masinemodel: Ferifiearje de krekte modeloantsjutting (R974, R974B, R974C, R974C Litronic HD) en serienûmer
- OEM-ûnderdielnûmerferifikaasje: Befêstigje it ûnderdielnûmer fan 'e idler tsjin masinedokumintaasje:
- 5000127 (primêre leader-assemblage)
- 7365656 (alternatyf of subkomponint)
- Understelkonfiguraasje: Ferifiearje it oantal ûnderste rollers per kant (meastal 8–9); befêstigje de breedte fan 'e rupsskuon (600–800 mm)
- Ferifikaasje fan rupskettingafstand: Befêstigje besteande rupskettingafstand - R974-searje brûkt in standertafstand fan 260 mm
- Kompatibiliteit fan spanningssysteem: Ferifiearje de kompatibiliteit fan 'e spoorjustersilinder mei de ynterface fan it idler
8.2 Boarnkanalen
| Kanaal | Bêste foar | Foardielen |
|---|---|---|
| Fabryk direkt (CQC TRACK) | Mynbedriuwen, grutte floateigners, ynternasjonale distributeurs | Leechste kosten per ienheid; direkte technyske stipe; folumeprizen; oanpaste produksje; folsleine traceerberens |
| Autorisearre distribúsjenetwurk | Oankeapen fan ien ienheid; driuwende fjildferfangingen; lytsere mynbouoperaasjes | Lokale ynventaris; rappe ferstjoering; technyske stipe yn 'e lokale taal |
9. Underhâldsoanbefellings en previnsje fan falen
9.1 Protokol foar regelmjittige ynspeksje foar mynbouoperaasjes
| Ynspeksjepunt | Frekwinsje | Yndikatoaren | Aksje |
|---|---|---|---|
| Slijtage fan it loopvlak fan it idle-loopvlak | Wykliks | Diameterreduksje >15 mm; ûngelikense slijtagepatroan | Mjit slijtage; planne ferfanging |
| Flensbetingst | Wykliks | Flensslijtage >5 mm; deformaasje; barsten | Ynspektearje op risiko fan ûntspoaring |
| Segelintegriteit | Deistich | Fetlekkage; sichtbere fersmoarging | Direkte ferfanging fan 'e seal as it kompromittearre is |
| Lagerkondysje | Moanne | Rûge rotaasje; lûd; oermjittich spul | Lagerferfanging; ynspektearje as |
| Spoarspanning | Deistich | Sakking >50 mm op it middenpunt; te strak | Oanpasse oan spesifikaasje fan 30–50 mm sag |
| Montagebouten | Wykliks | Koppelferifikaasje; losmeitsjen | Draai werom nei spesifikaasje |
9.2 Faak foarkommende falingsmodi - Mynbouapplikaasjes
| Failuremodus | Primêre oarsaak | Previnsje |
|---|---|---|
| Foartidige flenswear | Swiere sydhellingoperaasje; ferkeard útrjochte ûnderstel; tefolle rupsbandspanning | Minimalisearje sydhellingoperaasje; kontrolearje útrjochting; hâld de juste spanning |
| Lagerbeslach | Ferfalen fan 'e ôfsluting liedt ta fersmoarging en ferlies fan smeermiddel | Regelmjittige ynspeksje fan 'e seal; tydlike ferfanging |
| Gebarsten Idler Rim | Ekstreme ynfloedbelastingen; materiaalwurgens; ûndermaatse produksje | Foarkom skokbelesting; ynspektearje nei ynfloeden; keapje fan in betroubere fabrikant |
| Bûgde Idler-as | Swiere sydbotsingen mei stiennen of obstakels | Bestjoerdertraining; obstakelûntkommen; juste spanning op 'e rails |
| Uneven Profylwear | Ferkeard útrjochte ûnderstel; fersliten rupskeatling | Kontrolearje de útrjochting; ferfange ketting en leader as oerienkommende set |
9.3 Oanbefellings foar ferfanging
| Betingst | Oanbefelling | Rationale |
|---|---|---|
| Ienmalige Idler-falen | Ferfange yndividuele leader as de rupskeatling minimale slijtage sjen lit | Kosteneffektyf; minimale downtime |
| Leidrel- en kettingslijtage | Ferfange de leeloopwiel en rupskeatling as oerienkommende set | Foarkomt toanhichteferskillen; maksimalisearret libbensdoer |
| Folsleine ûnderstelrevisy | Ferfange alle ûnderdielen (tandwielen, leeloopwielen, rollen, kettingen) tagelyk | Maksimale libbensdoer; optimale prestaasjes |
| Mynbouoperaasjes | Plan ferfanging tidens pland ûnderhâld | Minimalisearret produksjedowntime |
10. Gearfettingstabel foar technyske spesifikaasjes
| Parameter | Spesifikaasje |
|---|---|
| OEM-ûnderdielnûmers | 5000127, 7365656 |
| Alternative referinsjes | 9353383, LH727, VR497400 (oansletten komponinten) |
| Kompatible modellen | Liebherr R974, R974B, R974C, R974C Litronic HD |
| Komponinttype | Foarste idler / gidswielassemblage |
| Materiaal | Smeid SCMn3A / 50Mn / 40Cr / 42CrMo legearingstiel |
| Bûtenste diameter | 700–800 mm |
| Flenshichte | 30–38 mm |
| Oerflakhurdens | HRC 50–58 (ynduksjeferhurde) |
| Djipte fan 'e saak | 8–12 mm |
| Lagertype | Dûbelrige selsútrichtende bal of tapse roller |
| Sealtype | Driuwende gesichtsôfsluting + labyrintfoarôfslutingen (multi-barriêre) |
| Smering | Foarôf fol lithium-kompleks EP-fet |
| Spoarkettingpitch | 260 mm |
| Tsjinstlibben | 5.000–8.000 wurktiden (mynbouomstannichheden) |
| Bedriuwstemperatuer | -40°C oant +85°C (-40°F oant +185°F) |
| Sertifikaasje | ISO 9001:2015 |
11. Konklúzje
De Liebherr R974, R974B, R974C, en R974C Litronic HD-graafmasines fertsjintwurdigje de heechste standert fan Dútske technyk yn it ultraklasse segment fan myngraafmasines. Dizze masines fan 80–90 ton wurde ynset yn 'e meast easken mynbouoperaasjes fan' e wrâld, dêr't betrouberens en duorsumens direkt ynfloed hawwe op 'e winstjouwens fan' e produksje.
De rupsliedingwielassemblage (5000127 / 7365656) is in missy-kritysk ûnderdiel dat de rupskeatling mei in pitch fan 260 mm begeliedt, de rupsspanning beheart en ynfloedbelastingen absorbearret, wylst in wichtich diel fan it wurkgewicht fan 'e masine stipe wurdt. De technyk fan 'e liedingwiel - mei djippe ynduksjeferhurding (8-12 mm kastdjipte), presyzje multi-barriêre-ôfslutingssystemen en in konstruksje fan hege sterkte legearing stiel - is spesifyk optimalisearre foar de ekstreme easken fan mynbou-tapassingen.
CQC TRACK (HELI) stiet as in profesjonele fabrikant fan swiere EXC-ûnderdielen foar crawlers mei folsleine fertikale yntegraasje, avansearre metallurgyske technyk, strange kwaliteitsfersekeringsprotokollen en wiidweidige wrâldwide supply chain-ynfrastruktuer. Us ûnderdielen binne ûntworpen om te foldwaan oan of te oertreffen oan de Liebherr OEM-spesifikaasjes, mei:
- Sletten-die smeedwurk foar superieure nôtstruktuer en wurgensresistinsje
- Dual-property waarmtebehanneling dy't in hurde kearn (280–350 HB) kombineart mei in hurde slijtoerflak (HRC 50–58)
- Djippe ynduksjeferhurding mei 8-12 mm kastdjipte foar ferlingde libbensdoer fan mynbou
- Presyzjebewerking mei ±0,02 mm tolerânsjes op krityske ynterfaces
- Multi-barriêre ôfslutingssystemen foar fersmoarging útsluting yn ekstreme omjouwings
- Folsleine traceerberens fan materialen mei mûnetestrapporten en sertifikaasje
Dizze ynvestearrings yn 'e technyk soargje foar betroubere prestaasjes yn 'e meast easken wurkomjouwings fan 'e wrâld - fan 'e izerertsminen fan Austraalje en Súd-Amearika oant de diamant- en goudoperaasjes fan Afrika, fan 'e permafrostregio's fan Ruslân oant de stiengroeven fan Korea, en fan it oaljesân fan Kanada oant de mynbouoperaasjes fan it Midden-Easten en Europa.
Foar technyske spesifikaasjes, priisfragen, of om bestellingen te pleatsen foar Liebherr R974-searje ûnderstelkomponinten, nim dan kontakt op mei de ynternasjonale ferkeapôfdieling fan CQC TRACK mei it serienûmer fan jo masine en spesifike easken.
Skriuwer:
CQC Ynternasjonale Ferkeapôfdieling – Jack
Profesjonele swiere EXC Crawler ûnderstel ûnderdielen fabrikant
Spesjalisearre yn oplossingen foar graafmachines fan Liebherr, SANY, KOMATSU, HITACHI, KOBELCO en LIUGONG.
Sertifisearre fabrikant: HELI (CQC TRACK)
*Disclaimer: Alle ûnderdielnûmers en masinemodellen dy't neamd wurde binne allinich foar identifikaasje- en kompatibiliteitsdoelen. CQC TRACK is in ûnôfhinklike fabrikant fan aftermarket- en OEM-kwaliteitskomponinten. Alle hannelsmerken (ynklusyf LIEBHERR, R974, en byhearrende modeloantsjuttings) bliuwe it eigendom fan harren respektive eigners.*









