LIEBHERR 5000127 7365656 R974 Rupsband-Idler Wielsamestelling / Professionele Swaargewig EXC Kruiper Onderstel Onderdeel Vervaardiger / CQC TRACK
LIEBHERR 5000127 7365656 R974 Rupsloopwiel-samestelling
Professionele Swaargewig EXC Kruiper Onderstel Onderdeel
OEM-gehalte voorste tussenrol / gidswielsamestelling
Bronvervaardiger: CQC TRACK (HELI)
1. Tegniese Oorsig: Presisie-ingenieurswese vir Ultraklas-myngraafmasjiene
Die Liebherr R974-reeks verteenwoordig die toppunt van Duitse ingenieurswese in die ultraklas hidrouliese graafmasjiensegment. Hierdie masjiene – spesifiek die R974-, R974B-, R974C- en R974C Litronic HD-modelle – word in die wêreld se mees veeleisende mynbou- en swaar konstruksie-omgewings ontplooi, van die ysterertsmyne van Wes-Australië en Brasilië tot die koperbedrywighede van Chili, en van die oliesand van Kanada tot die steengroefbedrywighede van Europa, Afrika en Rusland.
Met 'n bedryfsgewig wat wissel van 81,5 tot 90 metrieke ton en 'n enjinkraglewering van tot 360–435 kW (483–583 pk), vereis die R974-reeks onderstelkomponente wat ontwerp is om uiterste laste, deurlopende werking en die moeilikste terreintoestande te weerstaan.
Die Rupsloopwiel-samestelling (Voorste Rupsloopwiel/Gidswiel), geïdentifiseer deur Liebherr OEM-onderdeelnommers 5000127 en 7365656, is 'n missie-kritieke onderstelkomponent wat dien as die voorwaartse geleidings- en spanningsbestuurstelsel vir die graafmasjien se rupsketting. As die eweknie van die agterste aandryfkettingwiel, moet die rupsloop-samestelling uiterste laste, voortdurende skuur en erge impakkragte weerstaan terwyl presiese rupsbelyning gehandhaaf word.
Hierdie dokument verskaf omvattende tegniese spesifikasies vir die Liebherr 5000127/7365656 Rups-Idlerwiel-samestelling, versoenbaar met R974-, R974B-, R974C- en R974C Litronic HD-graafmasjienmodelle. As 'n professionele vervaardiger van swaardiens-EXC-kruiper-onderstelle, lewer CQC TRACK (HELI) komponente van OEM-gehalte wat ontwerp is om aan die oorspronklike toerustingspesifikasies vir mynbou- en swaar konstruksietoepassings te voldoen of dit te oortref.
2. Funksionele Definisie: Die Kritieke Rol van die Voorste Leerloopwiel in 80-Ton Klas Graafmasjiene
2.1 Primêre Funksies
Die voorste rupsband se tussenliggaamsamestelling dien vier onderling gekoppelde funksies wat krities is vir die werkverrigting van die graafmasjien en die lewensduur van die onderstel:
| Funksie | Beskrywing | Operasionele Impak |
|---|---|---|
| Spoorleiding en rigtingbeheer | Dien as die voorste gids vir die rupsketting, wat behoorlike belyning en lineêre reisrigting verseker soos die rups die hoofonderstelraam binnegaan en verlaat. | Voorkom ontsporing; verseker reguitlynstabiliteit tydens reis oor mynterrein |
| Bestuur van spoorspanning | Gemonteer op 'n beweegbare sleepwa wat aan die spoorspansilinder gekoppel is, wat presiese aanpassing van die spoorversagting moontlik maak om kettingverlenging oor dienslewe te akkommodeer. | Optimaliseer spoor-tot-grond kontak; voorkom oormatige slytasie; maak spoorverwydering vir onderhoud moontlik |
| Lasverspreiding en impakabsorpsie | Ondersteun 'n beduidende gedeelte van die masjien se gewig (ongeveer 10–15 ton per leerwiel) en absorbeer aanvanklike impakbelastings van hindernisse, rotse en ongelyke terrein. | Beskerm finale aandrywing en rupsbandraam teen skok-geïnduseerde skade; verleng die lewensduur van die onderstel |
| Spoorskakel-artikulasie | Verskaf 'n geboë oppervlak waaroor spoorverbindings draai, wat gladde artikulasie verseker en wrywingsweerstand tydens spoorrotasie verminder. | Verminder kragverlies; verleng die lewensduur van die rupsketting; verbeter brandstofdoeltreffendheid |
2.2 Komponentidentifikasie
| Aanwysing | Besonderhede |
|---|---|
| OEM-onderdeelnommers | 5000127, 7365656 |
| Alternatiewe Verwysings | 9353383, LH727, VR497400 (kruisverwysing vir geassosieerde kettingrat) |
| Komponenttipe | Spoor Voorste Leerwiel / Gidswiel Samestelling |
| Versoenbare Modelle | Liebherr R974, R974B, R974C, R974C Litronic HD |
| Masjienklas | 80–90 metrieke ton ultraklas myngraafmasjien |
| Posisie per Masjien | 2 (een per spoorkant) |
| Spoorkettinghoogte | 260 mm |
3. Gedetailleerde Komponentverdeling en Tegniese Spesifikasies
3.1 Leerwiel (velg) Ingenieurswese
Die dryfwiel is die sigbare roterende komponent wat direk met die rupsketting in aanraking kom. Die ingenieurswese daarvan bepaal slytasieleeftyd en operasionele betroubaarheid in mynboutoepassings.
| Spesifikasiekategorie | Besonderhede |
|---|---|
| Materiaal | Hoëkoolstof-, hoësterkte-legeringsstaal (SCMn3A of ekwivalent) |
| Vervaardigingsproses | Geslote-matrys smee of presisie giet met CNC afwerking bewerking |
| Buitenste deursnee | 700–800 mm (tipies vir die 90-ton-klas) |
| Flensontwerp | Dubbele integrale flense aan die buitenste kante vir positiewe spoorkettingretensie |
| Flenshoogte | 30–38 mm (voorkom ontsporing tydens sywaartse hellingbewerking in mynterrein) |
| Hardheid van die hardloopoppervlak | Induksieverhard; HRC 50–58 |
| Geharde Kas Diepte | 8–12 mm (diep verharding vir verlengde slytasieleeftyd in mynboutoestande) |
| Sentrale Groef | Presisie-gemasjineer om rupskettinggidsblokke te akkommodeer vir bykomende laterale stabiliteit |
3.2 Spesifikasies van die Spilas (Rutelaar)
Die tussenwielas dien as die sentrale lasdraende as wat alle operasionele laste van die tussenwiel na die steunhakies en hoofraam oordra.
| Spesifikasiekategorie | Besonderhede |
|---|---|
| Materiaal | Hoë-treksterkte legeringsstaal (42CrMo of ekwivalent) |
| Hittebehandeling | Geblus en getemper (Q&T) vir kerntaaiheid; 280–350 HB (29–38 HRC) kernhardheid |
| Oppervlakafwerking | Presisiegeslyp tot ≤0.8 µm Ra vir optimale seëlkontak |
| Moegheidsweerstand | Ontwerp vir 10⁷+ siklusse onder nominale las |
| Buigsterkte | Ontwerp om ernstige sy-impakte van rotsbotsings te weerstaan sonder permanente vervorming |
3.3 Laerstelselkonfigurasie
Die laerstelsel is die hart van die tussenrol-samestelling, wat rotasiegladdheid en lewensduur in deurlopende mynboubedrywighede bepaal.
| Spesifikasiekategorie | Besonderhede |
|---|---|
| Laer Tipe | Dubbelry selfinstellende kogellagers of gepaarde tapse rollagers |
| Laaikapasiteit | Ontwerp vir gekombineerde radiale belastings (masjiengewig) en aksiale belastings (sykragte tydens draai) |
| Wanbelyning Akkommodasie | Selfbelynende funksie vergoed vir geringe as-tot-beugel-wanbelyning as gevolg van spoorraamdefleksie |
| Smering | Vooraf gevul met hoëprestasie-litiumkompleks EP-vet; lewenslange verseëling |
| Laerlewe | Ontwerp vir 5 000–8 000 bedryfsure onder normale mynboutoestande |
3.4 Verseëlingstelselingenieurswese
Die verseëlingstelsel is van die allergrootste belang vir die lewensduur in mynbou-omgewings waar stof, modder en skuurdeeltjies algemeen voorkom.
| Spesifikasiekategorie | Besonderhede |
|---|---|
| Seëltipe | Multi-versperringstelsel: drywende gesigseël (Duo-Cone) + labirintvoorseëls |
| Primêre Seëlmateriaal | Viton (FKM) vir hoëtemperatuur-mynboutoepassings; NBR vir standaardtoepassings |
| Uitsluiting van besoedelingstowwe | Labyrint-voorseëls voorkom die indringing van sand, modder en fyn deeltjies wat algemeen in mynboubedrywighede voorkom |
| Smeermiddelretensie | Nul-lek-ontwerp handhaaf laersmering oor verlengde diensintervalle |
| Dienslewe | Lewenslange verseëling onder normale bedryfstoestande; veldvervanging nie nodig nie |
3.5 Spoorspanningskoppelvlak
Die tussenrol-samestelling bevat 'n presisie-ontwerpte koppelvlak vir verbinding met die rupsbandspanningstelsel.
| Spesifikasiekategorie | Besonderhede |
|---|---|
| Koppelvlaktipe | Geskroefde baas of gesmede houer |
| Verbinding | Direkte koppeling aan spoorspanningsilinder en spanningsstang |
| Aanpassingsbereik | 200–300 mm-reis (maak voorsiening vir verlenging van die rupsketting oor die leeftyd) |
| Spanningsmetode | Smeer hidrouliese silinder (veldverstelbaar via standaard vetspuit) |
4. Oorsig van die R974-reeks masjienplatform
4.1 Modelspesifikasies
| Model | Bedryfsgewig | Enjinkrag | Enjintipe | Spoorskoene per kant | Spoorrollers per kant |
|---|---|---|---|---|---|
| R974 | ~85 200 kg | 400 PS (294 kW) | Liebherr D9408 | Wissel | Wissel |
| R974B | 81 500 kg | 360 kW (483 pk) | Liebherr D 9408 TIE | Wissel | Wissel |
| R974C Litronic HD | ~90,000 kg | 400–435 kW | Liebherr | Wissel | Wissel |
4.2 Belangrike Masjienspesifikasies
| Parameter | Waarde |
|---|---|
| Vervoerlengte | 13.55 m |
| Vervoerwydte | 4.76 m |
| Vervoerhoogte | 3.65 m |
| Emmerkapasiteit | 5.2 m³ (standaard) |
| Spoorskoenbreedte | 600–800 mm opsies |
| Gronddraende Druk | Geoptimaliseer vir mynterrein |
| Maks. Horisontale Reikwydte | 12.25 m |
| Baggerdiepte | 7.5 m |
| Uitskeurkrag | 335 kN |
4.3 Toepassingsomgewings
Die R974-reeks is doelgerig gebou vir:
- Oppervlakmynbou: Harde rotsuitgrawing, oorbelastingverwydering, ertsonttrekking
- Steengroefbedrywighede: Primêre produksie, banklaai, materiaalhantering
- Swaar Konstruksie: Grootskaalse grondverskuiwings-, infrastruktuurprojekte
- Materiaalhantering: Voorraadbestuur, hawebedrywighede
5. Bronvervaardiger: CQC TRACK (HELI) – Professionele Swaardiens EXC Kruiper Onderstel Onderdele Vervaardiger
5.1 Vervaardigerprofiel
CQC TRACK (wat onder die HELI Groep-filiasie werk) is 'n gespesialiseerde vervaardiger en verskaffer van swaargewig-onderstelkomponente vir rupsbande, met hoofkwartier in Quanzhou, China. Die maatskappy handhaaf volle vertikale integrasie dwarsdeur die vervaardigingsproses, van grondstofkeuse tot finale montering en kwaliteitstoetsing.
Kernvervaardigingsvermoëns vir mynbou-graadkomponente:
| Vermoë | Beskrywing |
|---|---|
| Geslote-matrys smee | 8 000–12 000 ton smeeperse vir ultra-klas komponentproduksie |
| Hittebehandeling | Rekenaarbeheerde induksieverhardings- en karbureringsoonde met presiese temperatuurprofilering |
| Diep Verharding | Gespesialiseerde prosesse wat 8–12 mm kasdiepte bereik vir myngraad-slytasiebestandheid |
| Presisiebewerking | Grootkapasiteit CNC-draaisentrums en bewerkingsentrums met mikronvlak-akkuraatheid |
| Seëlsamestelling | Skoonkamer-monteringsomgewing vir drywende vlakseëls en laerstelsels |
| Kwaliteitstoetsing | Interne NDT-laboratorium met MPI-, UT- en hardheidstoetsvermoëns |
5.2 Gehalteversekeringsprotokolle vir Mynboutoepassings
| Gehaltebeheermaatreël | Implementeringsstandaard | Verifikasiemetode |
|---|---|---|
| Materiaalsertifisering | Volledige naspeurbaarheid met chemiese samestellingsanalise | Meultoetsverslae (MTR'e); spektrografiese analise |
| Nie-vernietigende toetsing | Magnetiese deeltjie-inspeksie (MPI) op gesmede komponente | Kraakopsporing op kritieke spanningsareas |
| Ultrasoniese Toetsing | UT op dryfasse en gesmede bakwerke | Interne foutopsporing |
| Dimensionele Verifikasie | Koördinaatmeetmasjien (CMM) inspeksie | ±0.02 mm toleransie op laertydskrifte en seëlbehuisings |
| Hardheidstoetsing | Rockwell (HRC) verifikasie op alle hittebehandelde oppervlaktes | Oppervlak- en omhulseldieptemeting |
| Seëlintegriteitstoetsing | Drukvalidering van drywende seëlsamestellings | Lektoetsing voor versending |
| Standaarde-nakoming | ISO 9001:2015 gesertifiseerde vervaardigingsprosesse | Verifikasie van derdeparty-oudits |
5.3 Metallurgiese Ingenieurswese vir Swaargewigtoepassings
CQC TRACK gebruik gevorderde metallurgiese ingenieurswese om die optimale balans van hardheid, taaiheid en moegheidsweerstand te bereik wat benodig word vir 90-ton-klas graafmasjien-leerwiele:
| Legeringsgraad | Toepassing | Sleutel Eienskappe |
|---|---|---|
| SCMn3A Mangaanstaal | Mynbougraad-leerwiele en -kettingwiele | Diep verhardingsvermoë; uitsonderlike slytasieweerstand; 50–55 HRC hardheid |
| 50Mn Mangaanstaal | Standaard swaardiens-loopwiele | Uitstekende verhardbaarheid; goeie slytasieweerstand; koste-effektief |
| 40Cr Chroomlegering | Verbeterde moegheidstoepassings | Verbeterde verhardbaarheid; verbeterde moegheidssterkte; goeie taaiheid |
| 42CrMo Chroom-Molibdeen | Ekstreme-duty mynbou toepassings | Uitstekende verhardbaarheid; uitsonderlike moegheidsweerstand; verbeterde lae-temperatuur taaiheid |
Dubbele Eienskap Hittebehandeling Ingenieurswese:
- Blus en Temperering (Q&T): Hele gesmede bakwerk geausteniseer by 840–880°C, geblus, dan getemper by 500–650°C. Kernhardheid: 280–350 HB (29–38 HRC) — wat optimale taaiheid vir impakabsorpsie bied.
- Induksie-oppervlakverharding: Na afronding van die bewerking ondergaan die kritieke slytasie-oppervlak gelokaliseerde induksieverharding. Oppervlakhardheid: HRC 50–58 met 'n kastdiepte van 8–12 mm — wat uitsonderlike slytasieweerstand bied terwyl die kerntaaiheid behoue bly.
- Hardheidsprofielverifikasie: Mikrohardheidsdeurgange verifieer beheerde oorgang van harde oppervlak na taai kern, wat afsplintering of skeiding van die kern onder impakbelasting voorkom.
6. Verwante Onderstelkomponente vir Liebherr R974-reeks
Vir omvattende onderstelonderhoud – van kritieke belang vir mynboubedrywighede waar stilstandtyd direk produksie-inkomste beïnvloed – moet die voorste tussenwiel saam met komplementêre komponente geëvalueer word. CQC TRACK vervaardig die volledige onderstelkomponentportefeulje vir Liebherr R974-reeks graafmasjiene.
| Komponent | OEM-verwysing | Funksie | Integrasienota |
|---|---|---|---|
| Aandryfkettingwiel | 5601879, 5601510, 9389372, 9353383 | Finale aandrywing; 260 mm steek; 11 tande | Vervang met rupsketting as ooreenstemmende stelsel |
| Spoorkettingmontering | 260 mm-steek | Verseëlde en gesmeerde rupsketting (SLT) met verharde busse | Standaardtoonhoogte vir R974-reeks |
| Atletiekskoene | 600–800 mm breedtes | Driedubbele grouser (rots) vir mynbou; dubbele grouser vir algemene toepassings | Pas by die toepassingsterrein |
| Spooronderrollers | Verskeie | Steun masjiengewig op onderste spoorstring; tipies 8–9 per kant | Moet in stelle vervang word vir eweredige slytasieverspreiding |
| Rupsdraerrollers (Bo) | Verskeie | Ondersteun boonste spoor-terugkeerstring; 2 per kant | Gidsspoorketting bo spoorraam |
| Spoorversteller en terugslagveer | Geassosieer met luier | Hidrouliese spanning en impakabsorpsie | Koppel direk met 5000127/7365656-tussenrol |
6.1 Beginsel van die aanpassing van die tussenrol en rupsketting
Vir die R974-reeks myngraafmasjiene moet die voorste tussenrol en rupsketting as 'n gepaarde stelsel beoordeel word. Die gebruik van 'n nuwe tussenrol met 'n erg verslete ketting (of andersom) skep:
- Versnelde loopvlakslytasie: Wanpassende kontakgeometrie vernietig die loopvlak van die ledigingswiel
- Busskade: Voortydige mislukking van rupskettingbusse
- Risiko van ontsporing: Onbehoorlike inskakeling verhoog die potensiaal vir laterale gly.
- Verminderde dienslewe: 40–60% vermindering in die algehele onderstel se lewensduur
6.2 Kettingwielspesifikasies vir R974 (Verwysing)
Vir volledige onderstelbeplanning, is die aandryfkettingwielspesifikasies:
| Parameter | Spesifikasie |
|---|---|
| Toonhoogte | 260 mm |
| Aantal tande | 11 |
| Materiaal | SCMn3A diepgeharde staal |
| Hardheid | 50–55 HRC |
| Omkeerbaarheid | Kan na teenoorgestelde kante oorgedra word om die lewensduur te verleng |
7. Globale marktoepassings en streeksaanpassings
Die Liebherr R974-reeks word wêreldwyd in mynbou- en swaar konstruksiebedrywighede gebruik. CQC TRACK-komponente word met spesifieke streeksaanpassings ontwerp om aan plaaslike bedryfstoestande en verkrygingsvoorkeure vir myneienaars en onderdeleverspreiders te voldoen.
7.1 Suid-Amerika
| Parameter | Aanpassing |
|---|---|
| Operasionele Omgewing | Hoë-hoogte Andesmyne (3 000–4 500 m), ysterertsafskilfering, koperbedrywighede, hoë humiditeitskusstreke |
| Komponent Aanpassings | Verbeterde anti-korrosie bedekkings; swaar seëlstelsels vir fyn deeltjie-uitsluiting; hoë-hoogte prestasie validering |
| Aankoopvoorkeur | Direkte fabrieksbestelling; volledige onderstelstelle; verlengde waarborgprogramme; Spaanse/Portugese tegniese dokumentasie |
7.2 Afrika
| Parameter | Aanpassing |
|---|---|
| Operasionele Omgewing | Uiterste sand-/graniet-skuring, hoë omgewingstemperature, afgeleë mynbouplekke, lang vervoerafstande |
| Komponent Aanpassings | Hoëtemperatuur-vetformulerings; Viton-seëls vir chemiese weerstand; verlengde diensintervalle; robuuste konstruksie vir afstandbediening |
| Aankoopvoorkeur | Grootmaatbestellings vir mynboubedrywighede; houerverskeping; tegniese dokumentasie in Engels en Frans; lugvragopsies vir dringende vervangings |
7.3 Rusland en GOS
| Parameter | Aanpassing |
|---|---|
| Operasionele Omgewing | Temperature onder vriespunt (-40°C), permafrost, bevrore grondmynbou, seisoenale ontdooiingstoestande |
| Komponent Aanpassings | Laetemperatuur-laervet; staalformulerings met verbeterde laetemperatuur-impaksterkte; koue-begin-geoptimaliseerde seëls; anti-bros breukontwerp |
| Aankoopvoorkeur | Fabrieksdirekte pryse; omvattende sertifiseringspakkette; ondersteuning vir doeanedokumentasie; tegniese spesifikasies in Russies |
7.4 Australië
| Parameter | Aanpassing |
|---|---|
| Operasionele Omgewing | Ysterertsmynbou (Pilbara), hoë skuur, uiterste hitte, afstandbedrywighede, streng veiligheidsstandaarde |
| Komponent Aanpassings | Swaargewig-seëlstelsels vir fyn deeltjie-uitsluiting; ontwerp met verlengde slytasie-lewe; voldoening aan Australiese mynveiligheidsstandaarde; AS/NZS-sertifisering |
| Aankoopvoorkeur | Net-betyds aflewering; volledige onderstelstel beskikbaarheid; tegniese ondersteuning met plaaslike verteenwoordiging; aflewering op die mynperseel |
7.5 Korea
| Parameter | Aanpassing |
|---|---|
| Operasionele Omgewing | Steengroefbedrywighede, skeepswerftoepassings, stedelike konstruksie, hoë-presisievereistes |
| Komponent Aanpassings | Presisie-dimensionele toleransies; verminderde geraasprofiel; KCS-sertifisering; hoëgehalte-oppervlakafwerking |
| Aankoopvoorkeur | Klein tot medium bestelhoeveelhede; vinnige versending; tegniese dokumentasie in Koreaans; LCL-versendings in houers |
7.6 Beste praktyke vir die mynbedryf
Vir mynboubedrywighede in alle streke word die volgende verkrygingspraktyke aanbeveel:
| Oefening | Voordeel |
|---|---|
| Fabriek-Direkte Verkryging | Laagste eenheidskoste; direkte tegniese ondersteuning; volumepryse; voorsieningskettingsekuriteit |
| Volledige Onderstelstelle | Gepaste slytasiekomponente (rollers, leedraers, tandwiele, kettings); verlengde lewensduur; vereenvoudigde verkryging |
| Beplande Onderhoudskedulering | Gekoördineerde vervanging tydens geskeduleerde stilstandtyd; minimaliseer produksieonderbreking; voorspelbare begroting |
| Komponentnaspeurbaarheid | Meultoetsverslae; hittebehandelingsrekords; kwaliteitsertifisering; ISO 9001:2015-nakoming |
| Voorraadbuffervoorraad | Kritieke komponente word op die perseel gehou vir mynboubedrywighede; verminder stilstandrisiko |
8. Verkryging en Verenigbaarheidsverifikasie
8.1 Stappe vir verifikasie voor aankoop
- Masjienmodelbevestiging: Verifieer die presiese modelbenaming (R974, R974B, R974C, R974C Litronic HD) en reeksnommer
- OEM-onderdeelnommerverifikasie: Bevestig die onderdeelnommer van die wiel teen masjiendokumentasie:
- 5000127 (primêre tussenrol-samestelling)
- 7365656 (alternatief of subkomponent)
- Onderstelkonfigurasie: Verifieer aantal onderste rollers per kant (tipies 8–9); bevestig rupsbandwydte (600–800 mm)
- Verifikasie van die spoorkettingsteek: Bevestig bestaande spoorkettingsteek—R974-reeks gebruik 'n standaard van 260 mm-steek.
- Spanningstelsel-versoenbaarheid: Verifieer die versoenbaarheid van die spoorverstellersilinder met die tussenrol-koppelvlak
8.2 Bronkanale
| Kanaal | Beste vir | Voordele |
|---|---|---|
| Fabriek Direk (CQC SPOOR) | Mynmaatskappye, groot vlooteienaars, internasionale verspreiders | Laagste eenheidskoste; direkte tegniese ondersteuning; volumepryse; pasgemaakte vervaardiging; volle naspeurbaarheid |
| Gemagtigde verspreidingsnetwerk | Aankope van enkeleenhede; dringende veldvervangings; kleiner mynboubedrywighede | Plaaslike voorraad; vinnige versending; tegniese ondersteuning in plaaslike taal |
9. Onderhoudsaanbevelings en voorkoming van mislukkings
9.1 Gereelde Inspeksieprotokol vir Mynboubedrywighede
| Inspeksiepunt | Frekwensie | Aanwysers | Aksie |
|---|---|---|---|
| Leerloopvlak Slytasie | Weekliks | Diameterverkleining >15 mm; ongelyke slytasiepatroon | Meet slytasie; skeduleer vervanging |
| Flens Toestand | Weekliks | Flensslytasie >5 mm; vervorming; krake | Inspekteer vir risiko van ontsporing |
| Seëlintegriteit | Daagliks | Vetlekkasie; sigbare kontaminasie | Onmiddellike seëlvervanging indien gekompromitteer |
| Laertoestand | Maandeliks | Rowwe rotasie; geraas; oormatige speling | Laervervanging; inspekteer as |
| Spoorspanning | Daagliks | Sakking >50 mm by middelpunt; oormatige styfheid | Pas aan volgens die spesifikasie van 30–50 mm-versagting |
| Monteringsboute | Weekliks | Wringkragverifikasie; losmaak | Draai terug volgens spesifikasie |
9.2 Algemene mislukkingsmodusse – Mynboutoepassings
| Mislukkingsmodus | Primêre oorsaak | Voorkoming |
|---|---|---|
| Voortydige Flens Slytasie | Erge sywaartse hellingwerking; verkeerde onderstel; oormatige spoorspanning | Minimaliseer sywaartse hellingwerking; verifieer belyning; handhaaf behoorlike spanning |
| Laerbeslaglegging | Seëlversaking wat lei tot kontaminasie en smeermiddelverlies | Gereelde seëlinspeksie; tydige vervanging |
| Gebarste Idler Rand | Ekstreme impakbelastings; materiaalmoegheid; substandaard vervaardiging | Vermy skokbelasting; inspekteer na impakgebeurtenisse; verkry van betroubare vervaardiger |
| Gebuigde Leerloopas | Erge sy-impakte met rotse of hindernisse | Opleiding van operateurs; vermyding van hindernisse; behoorlike spoorspanning |
| Ongelyke loopvlakslytasie | Verkeerd ingestelde onderstel; verslete rupsketting | Verifieer belyning; vervang ketting en tussenrol as ooreenstemmende stel |
9.3 Vervangingsaanbevelings
| Toestand | Aanbeveling | Rasionaal |
|---|---|---|
| Enkellopende wielversaking | Vervang individuele tussenrol indien die rupsketting minimale slytasie toon | Koste-effektief; minimale stilstandtyd |
| Leerwiel- en Kettingslytasie | Vervang tussenrol en rupsketting as ooreenstemmende stel | Voorkom toonhoogte-wanverhouding; maksimeer dienslewe |
| Volledige Onderstel Opknapping | Vervang alle komponente (kettingwiele, leedramme, rollers, kettings) gelyktydig | Maksimum dienslewe; optimale prestasie |
| Mynboubedrywighede | Beplan vervanging tydens beplande instandhouding | Minimaliseer produksie stilstandtyd |
10. Opsommingstabel van tegniese spesifikasies
| Parameter | Spesifikasie |
|---|---|
| OEM-onderdeelnommers | 5000127, 7365656 |
| Alternatiewe Verwysings | 9353383, LH727, VR497400 (geassosieerde komponente) |
| Versoenbare Modelle | Liebherr R974, R974B, R974C, R974C Litronic HD |
| Komponenttipe | Spoor Voorste Leerwiel / Gidswiel Samestelling |
| Materiaal | Gesmede SCMn3A / 50Mn / 40Cr / 42CrMo legeringsstaal |
| Buitenste deursnee | 700–800 mm |
| Flenshoogte | 30–38 mm |
| Oppervlakhardheid | HRC 50–58 (induksiegehard) |
| Saakdiepte | 8–12 mm |
| Laer Tipe | Dubbelry selfinstellende bal of taps toelopende roller |
| Seëltipe | Drywende gesigseël + labirintvoorseëls (multi-versperring) |
| Smering | Voorgevulde litiumkompleks EP-vet |
| Spoorkettinghoogte | 260 mm |
| Dienslewe | 5 000–8 000 bedryfsure (mynboutoestande) |
| Bedryfstemperatuur | -40°C tot +85°C (-40°F tot +185°F) |
| Sertifisering | ISO 9001:2015 |
11. Gevolgtrekking
Die Liebherr R974, R974B, R974C, en R974C Litronic HD-graafmasjiene verteenwoordig die hoogste standaard van Duitse ingenieurswese in die ultraklas-mynbougraafmasjiensegment. Hierdie 80–90 ton-masjiene word in die wêreld se mees veeleisende mynboubedrywighede ontplooi, waar betroubaarheid en duursaamheid 'n direkte impak op produksiewinsgewendheid het.
Die Rupsloopwiel-samestelling (5000127 / 7365656) is 'n missie-kritieke komponent wat die 260 mm-steek-rupsketting lei, rupsloopspanning bestuur en impakbelastings absorbeer terwyl dit 'n beduidende gedeelte van die masjien se bedryfsgewig ondersteun. Die loopwiel se ingenieurswese – met diep induksieverharding (8–12 mm kasdiepte), presisie-multi-versperring-verseëlingstelsels en hoësterkte-legeringstaalkonstruksie – is spesifiek geoptimaliseer vir die uiterste eise van mynboutoepassings.
CQC TRACK (HELI) staan as 'n professionele vervaardiger van swaardiens EXC-kruiper-onderstelle met volle vertikale integrasie, gevorderde metallurgiese ingenieurswese, streng gehalteversekeringsprotokolle en omvattende wêreldwye voorsieningskettinginfrastruktuur. Ons komponente is ontwerp om aan Liebherr OEM-spesifikasies te voldoen of dit te oortref, met die volgende kenmerke:
- Geslote-matrys smeewerk vir superieure korrelstruktuur en moegheidsweerstand
- Dubbele-eienskap hittebehandeling wat 'n taai kern (280–350 HB) met 'n duursame oppervlak (HRC 50–58) kombineer
- Diep induksieverharding met 8–12 mm kasdiepte vir verlengde mynbou-slytlewe
- Presisiebewerking met ±0.02 mm toleransies op kritieke koppelvlakke
- Multi-versperring verseëlingstelsels vir die uitsluiting van besoedelingstowwe in uiterste omgewings
- Volledige materiaalnaspeurbaarheid met meultoetsverslae en sertifisering
Hierdie ingenieursbeleggings verseker betroubare werkverrigting in die wêreld se mees veeleisende operasionele omgewings – van die ysterertsmyne van Australië en Suid-Amerika tot die diamant- en goudbedrywighede van Afrika, van die permafroststreke van Rusland tot die steengroefterreine van Korea, en van die oliesand van Kanada tot die mynboubedrywighede van die Midde-Ooste en Europa.
Vir tegniese spesifikasies, prysnavrae, of om bestellings te plaas vir Liebherr R974-reeks onderstelkomponente, kontak CQC TRACK se internasionale verkoopsafdeling met u masjien se reeksnommer en spesifieke vereistes.
Outeur:
CQC Internasionale Verkoopsafdeling – Jack
Professionele Swaardiens EXC Kruiper Onderstel Vervaardiger
Spesialiseer in Liebherr, SANY, KOMATSU, HITACHI, KOBELCO, en LIUGONG Graafmasjienoplossings
Gesertifiseerde Vervaardiger: HELI (CQC TRACK)
*Vrywaring: Alle onderdeelnommers en masjienmodelle waarna verwys word, is slegs vir identifikasie- en versoenbaarheidsdoeleindes. CQC TRACK is 'n onafhanklike vervaardiger van na-mark en OEM-gehalte komponente. Alle handelsmerke (insluitend LIEBHERR, R974, en geassosieerde modelbenamings) bly die eiendom van hul onderskeie eienaars.*









