SANY SY600 SY650 SSY005291454 Conxunto de rolos portadores de orugas / Rodillo superior fabricado por CQC TRACK / Fábrica de pezas de recambio EXC de alta resistencia con sede en Quanzhou, China
SANY SY600 / SY650SSY005291454Conxunto de rodillos porta-orugas (rodillo superior): peza de reposto do chasis EXC de alta resistencia
Escrito por Jack
Representante de Tecnoloxía e Asuntos Internacionais de CQC
Orixe directa da fábrica –PISTA CQC, Quanzhou, China
1. Resumo executivo: Fabricante de orixe directa de fábrica en Quanzhou, China
CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.) é un fabricante profesional de compoñentes de chasis para escavadoras de orugas de alta resistencia de primeiro nivel, con sede estratéxica en Quanzhou, provincia de Fujian, China, un dos centros de fabricación de maquinaria pesada máis establecidos do leste asiático. Con instalacións ben equipadas e ecosistemas integrados de fabricación de compoñentes de chasis, subministramos pezas de chasis de alto rendemento ás industrias globais da construción e a minería.
Este documento técnico-comercial proporciona unha análise de enxeñaría exhaustiva e unha especificación de adquisición para o conxunto de rolos portadores de orugas SANY SY600 / SY650 (rolo superior), número de peza OEMSSY005291454, fabricado baixo a liña de produtos da serie CQC TRACK Heavy Duty EXC.
As escavadoras das series SANY SY600 e SY650 representan a clase de plataformas de escavación mineira superpesadas de 60 a 65 toneladas métricas, deseñadas especificamente para aplicacións de canteiras de alto impacto, movemento de terras a grande escala e minería a ceo aberto. Os parámetros clave da máquina inclúen:
| Modelo | Peso operativo | Potencia do motor | Aplicación |
|---|---|---|---|
| SY600H-S | Aproximadamente 58.000 kg (58 toneladas) | 310 kW / 350 CV (Isuzu 6WG1) | Minería pesada / canteiras |
| SY650H-S | Aproximadamente 65.000 kg (65 toneladas) | 350 kW / 350–345 CV (Isuzu 6WG1X) | Minería superpesada |
A SY650H é recoñecida como a prestixiosa "escavadora de minería superpesada de 60 toneladas" de SANY, deseñada especificamente para condicións de minería pesada cun chasis reforzado e unha arquitectura de tren de rodaxe de "catro rodas e unha oruga" deseñada para unha vida útil de 20.000 horas.
Localización de fabricación: CQC TRACK, cidade de Quanzhou, provincia de Fujian, China.
Serie de produtos: Serie de chasis EXC de alta resistencia.
2. Capacidades de fabricación de CQC TRACK: OEM, ODM, personalización non estándar e estabilidade do produto
2.1 Ecosistema de fabricación integrado
CQC TRACK opera como fabricante e provedor profesional de ODM e OEM especializado en compoñentes de chasis de alto rendemento para maquinaria de construción. A nosa plataforma de fabricación comprende tres modelos de subministración integrados:
- Fabricantes OEM: as instalacións de forxa e fabricación asociadas, certificadas segundo as normas ISO 9001:2015 e IATF 16949, producen conxuntos de rodillos portadores que cumpren coas especificacións do plano orixinal de SANY. Cada conxunto SSY005291454 está deseñado para unha intercambiabilidade directa e 100 % atornillable, sen necesidade de calzos, soldaduras nin modificacións do marco.
- Provedores ODM: o noso equipo de enxeñería realiza análises de enxeñería inversa e compatibilidade, utilizando a análise de elementos finitos (FEA) para simular a distribución de tensións baixo cargas mineiras extremas. As melloras no deseño de ODM inclúen configuracións de bridas reforzadas, sistemas de selado mellorados (mellorados dun selo de beizo único a un de labirinto dobre con excluidores de sucidade) e perfís de dureza superficial modificados para unha resistencia extrema á abrasión.
- Personalización non estándar: para as unidades SY600 e SY650 que funcionan en bastidores de orugas modificados ou en aplicacións especializadas (por exemplo, acolchado forestal, escavadoras de pantanos, minería a gran altitude), CQC TRACK subministra conxuntos de rolos portadores a medida con lonxitudes de eixe modificadas (tolerancia de ±1,5 mm), modificacións do ancho das bridas (±2 mm), patróns de orificios para parafusos non estándar (conversión de roscas métricas ou imperiais) e revestimentos superficiais especializados (chapado de zinc-níquel para a corrosión do sal costeiro, revestimento epoxi para resistencia química).
2.2 I+D e enxeñaría avanzadas
O equipo especializado en I+D de CQC TRACK utiliza software CAD/CAM/CAE de última xeración para o deseño, a simulación e a optimización. Realizamos análises de elementos finitos (FEA) para garantir a integridade estrutural e a durabilidade baixo cargas mineiras extremas, incluíndo:
- Simulación de carga de impacto: 1,5 × carga estática nominal: equivalente ás forzas dinámicas xeradas cando unha escavadora impacta en paredes rochosas cunha cuchara cargada.
- Análise da traxectoria de desgaste: optimización da xeometría de contacto da superficie de rodadura para minimizar a fricción innecesaria e optimizar a distribución da carga.
- Validación da integridade do selo: simulación da retención de lubricante e a exclusión de contaminantes nun espectro completo de temperaturas (de −40 °C a +120 °C).
2.3 Sistema rigoroso de control de calidade
A produción de CQC TRACK funciona baixo un sistema de xestión da calidade certificado pola ISO. Desde o abastecemento da materia prima (aceiros de aliaxe de alta calidade certificados) ata a montaxe final, cada etapa da produción sométese a unha rigorosa inspección:
| Método de inspección | Aplicación | Estándar |
|---|---|---|
| Espectrómetro (espectroscopia de emisión óptica) | Verificación da composición da materia prima (aliaxes certificadas AISI 4140 / 42CrMo / 50Mn) | ASTM E415 / ISO 14284 |
| CMM (Máquina de Medición por Coordenadas) | Verificación da precisión dimensional (diámetro exterior, ancho da brida, diámetro do eixo, concentricidade) | Tolerancia de ±0,1 mm (estándar OEM ±0,2 mm) |
| Inspección de partículas magnéticas (MPI) | Detección de gretas na carrocería forxada e integridade interna | ASTM E709 / ISO 9934 |
| Probas ultrasónicas (UT) | Forxa de inclusión interna e detección de baleiros | ASTM A388 / ISO 16831 |
| Ensaio de dureza (Rockwell C) | Verificación da profundidade da dureza da carcasa por indución da superficie da banda de rodaxe (52–58 HRC, profundidade da carcasa ≥6 mm) | ASTM E18 |
| Proba de integridade do selo | Validación da retención de lubricante e da exclusión de contaminantes | Equivalente a IP67 |
Cada ensamblaxe acabada recibe un certificado de conformidade tecnolóxica (CoC) CQC con trazabilidade completa ata o lote de produción, o número do certificado de material e a sinatura do inspector de calidade.
2.4 Serie EXC de alta resistencia: validación da estabilidade do produto
A designación da serie EXC (escavadora) de servizo pesado representa o nivel de produto premium de CQC TRACK, deseñado especificamente para operacións extremas de minería, canteiras e movemento de terras pesado. A estabilidade do produto valídase mediante:
- Proba de carga de pulso dinámica: 2 millóns de ciclos a 1,5× a carga estática nominal (equivalente a máis de 5000 horas de funcionamento na mina con cargas de tensión completa).
- Simulación de desgaste acelerado: 1500 horas en condicións de lodo abrasivo (mestura de area/auga/lama, rotación continua).
- Proba de absorción de calor a temperaturas extremas: validación operativa a −40 °C (inverno siberiano) e +55 °C (verán no interior de Australia).
- Proba de corrosión por pulverización salina: máis de 500 horas segundo a norma ASTM B117 (validación para ambientes costeiros e mariños).
Os datos de campo recompilados en operacións mineiras en Australia, Brasil, Rusia e Sudáfrica demostran un tempo medio entre fallos (MTBF) superior a 4.000 horas para os rolos portadores da serie CQC TRACK EXC, o que supón unha vida útil aproximadamente un 30 % máis longa en comparación coas alternativas estándar do mercado de accesorios.
3. Descrición detallada do produto: SSY005291454 Conxunto de rolos portadores de orugas (rolo superior)
3.1 Identificación primaria
| Parámetro | Especificación |
|---|---|
| Número de peza OEM | SSY005291454 |
| Nome do produto | Conxunto de rodillos porta-carrís / Rodillo superior / Rodillo superior |
| Modelos de equipos compatibles | SANY SY600 / SY600H-S / SY650 / SY650H-S / SY650HB-S |
| Clase de tonelaxe da máquina | Escavadoras mineiras superpesadas de 58 a 65 toneladas métricas |
| Designación da serie EXC | Serie de chasis para excavadoras EXC de alta resistencia |
| Fabricante | PISTA CQC (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.), Quanzhou, China |
| Tipo de rodillo | Rodillo portador de brida única (guía da sección de retorno da vía superior) |
3.2 Descrición funcional: función do rodillo portador no sistema de chasis
O rodillo portador (tamén coñecido como rodillo superior ou rodillo superior) é un compoñente crítico do chasis para a xestión da carga con catro funcións esenciais:
- Soporte da sección superior da cadea da cadea: soporta a sección superior (de retorno) da cadea da cadea mentres viaxa desde a roda guía dianteira ata o piñón traseiro. Evita o afundimento excesivo da cadea, o que reduce a fricción e o desgaste, e minimiza a fatiga dos compoñentes inducida pola vibración.
- Guía da cadea da oruga: a brida única forxada integralmente interactúa con precisión coas superficies interiores dos elos da oruga, proporcionando un control lateral positivo da cadea da oruga. Isto impide o desprazamento lateral (desvío) durante os xiros en contrarrotación ou as operacións en terreos inclinados.
- Atenuación de vibracións e impactos: absorbe e mitiga as cargas de impacto transmitidas a través da cadea da oruga por impactos de rochas, terreos irregulares e desprazamentos a alta velocidade. Reduce a tensión de fatiga no bastidor da oruga e na suspensión e protexe os compoñentes da transmisión final de fallos relacionados cos impactos.
- Xestión do desgaste: actúa como un compoñente de desgaste de sacrificio, preservando a integridade dos buchas da cadea da oruga e dos carrís do bastidor da oruga. Os rolos portadores cun mantemento axeitado reducen a fricción entre os elos da oruga e o chasis, o que reduce o custo xeral de mantemento do sistema.
3.3 Especificacións técnicas e parámetros dimensionais
| Parámetro | Especificación |
|---|---|
| Especificación do material | Aceiro de aliaxe premium forxado SAE 4140 / 42CrMo / 50Mn (certificado segundo a norma ISO 9001:2015) |
| Dureza superficial (banda de rodaxe e brida) | HRC 52–58 (escala Rockwell C) |
| Dureza interna do núcleo | HRC 32–38 (mantendo a ductilidade para a absorción de impactos) |
| Profundidade da caixa de indución | ≥6 mm (profundidade de dureza uniforme en toda a superficie de laminación) |
| Método de endurecemento por indución | Templeo por indución de precisión (temperado diferencial ou temperado de paso), eficaz para a resistencia ás fisuras e unha profundidade de capa uniforme |
| Configuración do rodamento | Rodamentos de rolos cónicos de dobre fila (prelubricados con graxa complexa de litio EP2) |
| Configuración do selo | Sello labiríntico flotante dobre con excluidores de sucidade (protección contra contaminantes equivalente a IP67) |
| Material do eixe | Aceiro de aliaxe temperado con alto contido en carbono, rectificado con precisión |
| Grao de tolerancia do eixe | h6 – h7 (norma ISO 286) |
| soporte de montaxe | Aceiro fundido QT500-7, fosfatado + acabado de óxido negro con revestimento en po |
| Configuración do orificio do parafuso de montaxe | Patrón estándar SANY SY600/SY650 (parafusado directamente ao marco da vía) |
| Lubricación | Prelubricado de fábrica: selado de por vida en condicións normais de funcionamento. Non require engraxe no campo. |
| Protección contra a corrosión | Revestimento de aceite inoxidable + embalaxe individual en bolsa VCI (inhibidor de corrosión por vapor) |
| Resistencia á pulverización de sal | Máis de 500 horas (ASTM B117) para o soporte de montaxe |
| Rango de temperatura de funcionamento | −40 °C a +120 °C |
3.4 Construción e metalurxia de materiais: por que é importante o forxado de aceiro aliado
A carcasa do rodillo portador de CQC TRACK fabrícase mediante un proceso de tratamento de forxa en quente en varias etapas, que consegue un refinamento interno superior do gran e unha orientación optimizada da fibra, proporcionando unha integridade estrutural excepcional baixo carga cíclica.
Por que forxar en lugar de fundir:
| Característica | Rodillo portador forxado (proceso CQC TRACK) | Rodillo portador fundido |
|---|---|---|
| Estrutura do gran | Uniforme, direccional (orientación optimizada das fibras ao longo das traxectorias de tensión) | Aleatorio, isotrópico (tal como se fundiu) |
| Resistencia ao impacto | Superior (30–40 % maior) debido á estrutura refinada do gran | Menor debido a posibles defectos de porosidade/contracción |
| Vida de fatiga | Ampliado (número de ciclos significativamente maior) | Reducido |
| Consistencia | Alto (propiedades repetibles de lote a lote) | Moderado (sensible ao proceso) |
| Punto de prezo | Premium | Inferior |
3.5 Tecnoloxía de selado e rodamentos: a diferenza fundamental
A vida útil dun rodillo portador está determinada case por completo pola integridade do seu sistema de selado. CQC TRACK emprega un sistema de selado labiríntico flotante dual combinado con excluidores de sucidade, o que proporciona:
- Exclusión de contaminantes: impide a entrada de partículas abrasivas (po de sílice, area, finos de mineral de ferro, lama) que desgastarían rapidamente os rolamentos e os casquillos.
- Retención de lubricante: Os beizos de selado de elastómero avanzados manteñen a graxa dentro da cavidade do rolamento, garantindo unha lubricación consistente durante toda a vida útil.
- Capacidade de autorregulación: o deseño do selo flotante permite pequenas desalineacións e expansións térmicas sen comprometer a eficacia do selado.
- Vida útil prolongada: vida útil dos rodamentos e selos validada no campo superior a 4000 horas de funcionamento SANY EX1200-5; a fórmula preditiva da vida útil dos rodamentos SKF L10 indica unha vida útil de deseño superior a 5000 horas baixo carga nominal.
4. Produtos de tren de rodaxe relacionados de CQC TRACK (Serie EXC: subministración integral)
CQC TRACK ofrece unha solución completa de chasis EXC para servizo pesado para escavadoras SANY SY600 e SY650, proporcionando unha alternativa de abastecemento integral que reduce a coordinación administrativa, simplifica a xestión de inventario e garante a compatibilidade dos compoñentes en todo o sistema de orugas:
| Compoñente | Número de peza (referencia de mostra) | Características principais |
|---|---|---|
| Rolo portador de orugas (rolo superior) | SSY005291454 | Como se describe neste documento |
| Rolo inferior da pista (rolo inferior / rolo da pista) | Varios números de referencia dispoñibles | Corpo forxado de dobre brida, templado por indución a 52–58 HRC |
| Conxunto da roda tensora dianteira | 131902020009B / 131902020009C | Banda de rodaxe de aceiro de aliaxe forxada, superficie endurecida por indución |
| Segmento de roda dentada (roda motriz / roda dentada de transmisión final) | SSY005661438 | Llanta aparafusada, aceiro QT 350 HB, configuración de 23–25 dentes |
| Cadea de orugas (selada e lubricada) | Múltiples configuracións de paso dispoñibles | Paso deseñado para a xeometría da pista SANY SY600/SY650 |
| Zapatos de chándal | Múltiples opcións de ancho | Garra triple de 600 mm (minería), garra doble de 700 mm (movemento de terras en xeral), plana de 800 mm (pantano) |
| Kits de parafusos e porcas de carril | Directo de fábrica | Elementos de fixación de alta resistencia con clasificación (clase 10.9 / 12.9) |
Todos os compoñentes son 100 % rastrexables por lote segundo o sistema de garantía de calidade de CQCTRACK.
5. Pegada de exportación global: probada en contornas mineiras extremas
Autorizada por Jack, representante de tecnoloxía e asuntos internacionais de CQC, CQC TRACK subministrou conxuntos de rolos portadores e sistemas completos de chasis EXC a operacións mineiras, de canteiras e de movemento de terras pesadas en cinco continentes. As condicións extremas validadas no campo inclúen:
5.1 Australia
- Australia Occidental – Minas de mineral de ferro de Pilbara: Temperaturas ambientes de 45 a 48 °C, concentración de sílice no aire >0,5 mg/m³, cargas de impacto de rochas de mineral de ferro elevadas. Os rodillos portadores CQCTRACK non mostran desconchado da banda de rodaxe nin fallo do selado antes das 3800 horas de funcionamento.
5.2 América do Sur
- Brasil – Mineral de ferro de Carajás, estado do Pará: forte impacto de rochas de mineral de ferro a escala métrica, alta humidade. Corpo de aceiro de aliaxe forxado probado a unha enerxía de impacto de 40 kJ sen fractura.
- Ecuador – Operacións mineiras na conca do Amazonas: inmersión continua na lama, humidade >90 %. O sistema de selado labiríntico dual impide a entrada de arxila e limo.
- Venezuela – Arco Mineiro do Orinoco: Laterita abrasiva con pH de 4–5 en condicións ácidas. Os soportes chapados en zinc-níquel resisten a corrosión ácida.
5.3 Rusia e Asia Central
- Rexión de Siberia – Yakutia: Funcionamento invernal a unha temperatura do aire de −45 °C. A graxa de baixa temperatura (clase NLGI 0) e o núcleo de aceiro dúctil (temperatura de transición de impacto de −50 °C) manteñen a integridade funcional.
- Kazakhstan – Minas de cobre: Infiltración seca de po fino (partículas de tamaño submicrónico). O selo de dobre labirinto dura máis de 500 horas sen entrada de contaminación medible.
5.4 Asia Occidental e Central
- Arabia Saudita – Minas de fosfato, Al Jalamid: dunas de area do deserto, infiltración fina de cuarzo. O deseño sobredimensionado do beizo de selado evita o desgaste por solapado.
- Emiratos Árabes Unidos – Canteiras costeiras e construción: néboa salina, alta humidade. Resistencia á pulverización salina ASTM B117 validada a máis de 500 horas.
5.5 África
- Exipto – Canteiras de pedra calcaria do deserto occidental: area fina de cuarzo, variación diúrna extrema da temperatura. Integridade do selo validada en todo o rango de temperatura.
- Sudáfrica – Minas de platino do complexo Bushveld: condicións húmidas subterráneas. Revestimento antioxidante eficaz en ambientes húmidos.
5.6 Sur, leste e sueste asiático
- India – Canteiras de granito: cascallos angulares e cortantes. Non se documentou ningunha fenda prematura nas bridas.
- Corea – Eliminación de sobrecarga de carbón: carga cíclica elevada, forte exposición a abrasivos.
- Indonesia – Plantacións de carbón e palmeiras: lama, laterita abrasiva, alta humidade.
6. Condicións de transacción estándar para compradores globais
CQC TRACK ofrece condicións comerciais transparentes e flexibles axeitadas para empresas mineiras, distribuidores de equipos e distribuidores de posvenda en todo o mundo, con Jack (representante de tecnoloxía e asuntos internacionais de CQC) coordinando todas as vendas e loxística internacionais.
| Parámetro | Opcións / Detalles |
|---|---|
| Incoterms 2024 | EXW CQC TRACK Factory (Quanzhou); FOB Xiamen/Shanghai/portos de Ningbo; CFR (custo e frete); CIF (custo, seguro e frete): Australia, Brasil, Rusia, Arabia Saudita e Sudáfrica; DDP para rexións seleccionadas (suxeito a confirmación previa) |
| Métodos de pago | T/T: depósito do 30 %, saldo do 70 % contra copia dixitalizada do coñecemento de embarque; carta de crédito á vista (confirmada, irrevocable, emitida por bancos internacionais de primeiro nivel); carta de crédito con garantía de 30 días para pedidos anuais repetidos superiores a 200 unidades |
| Cantidade mínima de pedido (MOQ) | Pedido de mostra: 2 unidades (artigo en stock). Pedido estándar: 4 unidades por caixa de exportación principal. Pedidos ODM personalizados: Sen MOQ (aplícanse taxas de enxeñaría). |
| Prazo de entrega (artigos en stock) | De 5 a 7 días hábiles a partir da confirmación do depósito e da confirmación da orde. |
| Prazo de entrega (personalizado / a medida) | De 25 a 30 días hábiles, incluíndo a aprobación do debuxo técnico, o forxado, o mecanizado, o tratamento térmico, a montaxe e a inspección de calidade final. |
| Envasado | Cada conxunto de rolos portadores selado individualmente en película VCI (capa inhibidora da corrosión de vapor) + caixa de madeira forrada de escuma (con certificación NIMP-15 para o cumprimento da normativa fitosanitaria internacional). Caixas etiquetadas co número de peza, o número de lote e o código QR para a trazabilidade completa da tecnoloxía CQC. |
| Documentación | Factura comercial (dúas copias orixinais + unha copia electrónica); lista de empaquetado (desglose detallado de peso/volume por caixa); coñecemento de embarque (entrega/maritimo/exprés segundo sexa necesario); certificado de orixe (preferiblemente TLC China-Australia, TLC China-Chile ou formulario xenérico); certificado de conformidade tecnolóxica (CoC) de CQC: inclúe o certificado do material, os resultados da proba de dureza, os datos de inspección dimensional, o resumo da proba dinámica e o número do selo de calidade. |
| Garantía | 12 meses desde a data de envío OU 2.000 horas de funcionamento (o que ocorra primeiro): cubre defectos verificados de material ou fabricación. Exclúese o desgaste normal (perda de profundidade da banda de rodaxe superior a 3 mm, desgaste da xunta de seguridade máis alá dos parámetros de deseño). |
7. Asistencia posvenda
- Soporte técnico remoto: dispoñible en 24 horas a través do mostrador internacional de Jack.
- Guía de resolución de problemas no campo: comprobacións de suavidade de rotación, protocolos de inspección de selos, procedementos de verificación do par de instalación.
- Pezas de reposto: envío prioritario acelerado para reclamacións de garantía e pedidos de emerxencia.
8. Declaración de contacto e conformidade do autor
Esta especificación técnico-comercial exhaustiva foi preparada por Jack, en representación de CQC Technology na capacidade de Representante de Asuntos Internacionais, coa autorización directa de fábrica de CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.).
Para obter orzamentos, validacións de enxeñaría, solicitudes de mostras ou aprobacións de debuxos técnicos, diríxase a través da canle oficial de Jack; os datos de contacto están dispoñibles no membrete corporativo de CQC TRACK.
CQC TRACK: a súa fonte global directa de fábrica para compoñentes do chasis de escavadoras SANY, onde a calidade EXC de alta resistencia se combina co prezo directo de fábrica e a fiabilidade no campo en todo o mundo.
Quanzhou, China: solucións globais para trens de rodaxe de minería e construción. A calidade cambia o mundo.









