VOLVO 118100681 14520824 VR932900 VOE14532419 EC290LC EC290BLC Rupsbandtandwielassemblage / OEM en ODM Onderstelonderdelen Bron Fabrikant / CQC TRACK
VOLVO118100681 / 14520824 / VR932900 / VOE14532419Aandrijftandwielassemblage voor de EC290LC / EC290BLC zware graafmachines
OEM- en ODM-kwaliteitsonderdelen voor het onderstel van rupsgraafmachines — Fabrikant en fabriek gevestigd in China
Auteur: Jack | Directeur Internationale Bedrijfsdivisie & Senior Internationaal Verkooptechnisch Ingenieur | CQC TRACK
Documenttype: Technische productspecificatie en profiel van de fabrikant
Doelgroep: Distributeurs van bouwmachines en mijnbouwbedrijven | Zuid-Amerika | Afrika | Europa en Noord-Amerika | Rusland | Zuid-Korea | Australië
Samenvatting voor het management
De VOLVO118100681 / 14520824 / VR932900 / VOE14532419De aandrijftandwielassemblage voor de eindaandrijving van de rupsband is een nauwkeurig ontworpen, zwaar uitgevoerd aandrijfcomponent dat specifiek is ontworpen en geproduceerd voor de VOLVO EC290LC, EC290BLC en EC290C serie hydraulische graafmachines, die het machinesegment van 28 tot 30 ton vertegenwoordigen. Als de primaire schakel tussen de rijmotor en de rupsband zet het aandrijftandwiel hydraulische energie om in trekkracht, waardoor de machine zich kan verplaatsen over de meest veeleisende terreinen in de mijnbouw, steengroeven en zware bouw. Elke tandwielassemblage wordt geproduceerd volgens het CQC TRACK kwaliteitsborgingssysteem in onze productiefaciliteit in Quanzhou, provincie Fujian, China, en levert OEM-gelijkwaardige of superieure prestaties met directe commerciële voordelen van de fabriek.
Dit technische document biedt uitgebreide specificaties, productiemogelijkheden, OEM- en ODM-aanpassingsopties en informatie over de wereldwijde toeleveringsketen ter ondersteuning van inkoopbeslissingen voor Volvo-graafmachineonderstelcomponenten. De inhoud is gestructureerd om te voldoen aan de indexerings- en zoekvereisten van wereldwijde zoekmachines en internationale B2B-inkoopplatformen. CQC TRACK werkt samen met diverse bekende binnenlandse OEM- en ODM-bedrijven en biedt een breed scala aan productaanpassingsdiensten en hoogwaardige accessoires aan meer dan 30 landen en regio's wereldwijd.
1. Toepassing op de volgende machines: VOLVO EC290LC / EC290BLC / EC290C serie zware rupsgraafmachines
1.1 Machinespecificaties en eisen aan het onderstel
De VOLVO EC290-serie omvat verschillende modelvarianten, waaronder de EC290LC, EC290BLC, EC290C en EC290C LR. Al deze modellen maken gebruik van de aandrijftandwielassemblages 118100681, 14520824, VR932900 en VOE14532419. De EC290BLC is een rupsgraafmachine in de klasse van 28 tot 30 ton, ontworpen voor zware bouw-, steengroeve- en mijnbouwtoepassingen. De EC290B LC werd geproduceerd van 2002 tot 2007, weegt 28,6 ton en heeft een spoorbreedte van 600 mm, een transportlengte van 10,48 m, een transportbreedte van 3,19 m en een transporthoogte van 3,03 m.
De belangrijkste operationele parameters voor de EC290-serie zijn:
- Bedrijfsgewicht: 28.200 – 29.900 kg (62.180 – 65.930 lb)
- Motorvermogen: 143 kW (EC290BLC) tot 153 kW (205 pk) bruto (EC290B LC)
- Inhoud van de bak: 1,7 m³ (standaard)
- Uittrekkracht: 167,2 kN
- Maximale baggerdiepte: 6,69 m
- Breedte van de baanschoen: 600 mm (standaardconfiguratie)
- Type landingsgestel: Lang (LC)
De EC290B LC is voorzien van een robuust X-vormig onderstel, vervaardigd uit hoogwaardig trekstaal, ontworpen voor een lange levensduur in veeleisende toepassingen die sterkte en duurzaamheid vereisen. Deze machines leveren hoge hef-, uitbreek- en scheurkrachten, wat aanzienlijke eisen stelt aan het aandrijfsysteem van het onderstel. Het tandwiel moet tot 143-153 kW motorvermogen betrouwbaar via de eindaandrijving naar de rupsband overbrengen, wat aanzienlijke koppelkrachten genereert op het raakvlak tussen tandwiel en lager.
1.2 Onderstelconfiguratie en tandwielcompatibiliteit
De EC290-serie is voorzien van een zwaar uitgevoerd rupsbandonderstel met een rupsbandgroep van 50 schakels per zijde. Volgens beschikbare marktgegevens omvat een compleet Volvo EC290-onderstel de volgende onderdelen: rupsbandschakels (50 schakels × 2), rupsbandschoenen (600 mm × 100), looprollen (18), bovenrollen (4), tandwielen (2), spanrollen met beugels (2), tandwielbouten (32), rupsbandmoeren (400) en bouten voor de looprollen (72).
Het aandrijftandwiel 118100681 / 14520824 / VR932900 / VOE14532419 is een nauwkeurig gefabriceerd aandrijfwiel dat direct in de bussen van de rupsbandketting grijpt. Het tandwiel brengt de aandrijfkracht van de rijmotor via de bussen over op de rupsband en de duurzaamheid ervan is zodanig ontworpen dat deze minstens gelijk is aan de slijtage van één zijde van de bus. De referentie VR932900 is vermoedelijk een identificatiecode op leveranciers- of productfamilieniveau.
De referentie VOE14532419 geeft een exacte pasvorm aan op basis van het corresponderende OE-onderdeelnummer. Het onderdeel is vervaardigd volgens de OE-specificaties en toleranties en is standaard voorzien van alle door de fabrikant vereiste afdichtingen, lagers en sensoren. Het onderdeel heeft een gewicht van circa 151 kg. Meerdere onderdeelnummers – 118100681, 14520824, VR932900 en VOE14532419 – verwijzen naar hetzelfde onderdeel, met variaties in Volvo's onderdeelnummeringssysteem afhankelijk van de productieperiode en de marktregio. Alle vier de nummers verwijzen naar dezelfde vervangende tandwielassemblage voor de EC290-serie.
2. Technische specificaties: VOLVO 118100681 / 14520824 / VR932900 / VOE14532419 Tandwielassemblage voor eindaandrijving van rupsbanden
2.1 Productidentificatie en kruisverwijzing
| Parameter | Specificatie |
|---|---|
| OEM-onderdeelnummer (primaire set) | 118100681 / 14520824 / VOE14532419 |
| OEM-onderdeelnummer (aanvullende referentie) | VR932900 (Leveranciers-/productfamilie-identificatie) |
| Compatibele machinemodellen | VOLVO EC290LC, EC290BLC, EC290C, EC290C LR |
| Aanvullende compatibele modellen | VOLVO EC240, EC290, EC340, EC390 (per filter kruisverwijzing) |
| Componenttype | Aandrijftandwielassemblage (aandrijftandwielgroep) |
| Fabrikant | CQC TRACK (Quanzhou Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd.) |
| Land van herkomst | China |
| Kwaliteitsnorm | OEM-kwaliteit / ISO 9001:2008 gecertificeerd / CQC-productgecertificeerd |
| Garantie | 12 maanden, alleen onderdelen. |
2.2 Materiaal- en metallurgische specificaties
Het VOLVO-aandrijftandwiel is vervaardigd uit hoogwaardig gelegeerd staal, geselecteerd op optimale slijtvastheid, slagvastheid en koppeloverdrachtscapaciteit onder de extreme cyclische belastingseigenschappen van graafmachines van 30 ton.
| component | Materiaalkwaliteit | Verwerkingsmethode |
|---|---|---|
| Tandwiellichaam | 40Mn / 50Mn / 40SiMnTi hoogsterkte gelegeerd staal | Precisiegieten of gesloten matrijs smeden |
| Tandprofiel | Inductiegehard slijtoppervlak | Middelfrequente oppervlakte-uitdoving |
| Montage-naafinterface | Nauwkeurig gefreesd boutpatroon | CNC-bewerking met nauwe toleranties |
Eigenschappen van het tandwielmateriaal:
Het tandwiel is vervaardigd uit 40Mn, 50Mn of 40SiMnTi gelegeerd staal, materialen die specifiek zijn geselecteerd vanwege hun uitstekende hardbaarheid en slijtvastheid. Het gesloten matrijs-smeedproces produceert een verfijnde korrelstructuur met een optimale interne vezelstroomverdeling, waardoor het draagvermogen en de weerstand tegen tandvermoeidheid en -breuk van het onderdeel aanzienlijk worden verbeterd. Gesmede tandwielen bieden een superieure metallurgische integriteit in vergelijking met gegoten alternatieven, met een verfijnde korrelstructuur en optimale vezelstroomverdeling die de vermoeiingsweerstand en tandsterkte verbetert. Het tandwiel is gemonteerd op het aandrijftandwiel van de machine en drijft de ketting aan, waarbij het het volledige aandrijfkoppel draagt.
2.3 Warmtebehandelingsprotocol
De warmtebehandeling is een cruciale factor voor de prestaties en levensduur van het tandwiel. CQC TRACK maakt gebruik van een meertraps thermische verwerkingssequentie die is geoptimaliseerd voor zware aandrijftandwielen:
| Warmtebehandelingsfase | Proces | Doel |
|---|---|---|
| Primair | Afschrikken + temperen | Verfijn de korrelstructuur; verbeter de kernsterkte en taaiheid. |
| Secundair | Middelfrequente inductieve oppervlakteharding (tandprofiel) | Bereik de gewenste hardheid van het tandoppervlak met een diepe, door warmte beïnvloede zone. |
| Definitief | Gecontroleerde koeling en stressverlichting | Elimineer restspanningen; voorkom scheurvorming onder cyclische belasting. |
Het warmtebehandelingsgebied van kwalitatief hoogwaardige tandwielen is aanzienlijk dieper dan bij standaard alternatieven van de aftermarket. Dit is een cruciaal kwaliteitskenmerk dat direct van invloed is op de slijtvastheid en de levensduur van het onderdeel.
Tandoppervlaktehardheid: HRC 48 – 58
Afkoelingsdiepte: >7 mm (slijtageoppervlak van de tand)
De combinatie van doorharding en inductieve oppervlaktebehandeling creëert een optimale hardheidsgradiënt: een slijtvast buitenoppervlak van de tand dat bestand is tegen continu schurend contact met de lagerbussen van de rupsbanden, overgaand in een taaiere, meer buigzame kern die impactenergie absorbeert en scheurvorming tegengaat onder zware koppelbelasting.
2.4 Nauwkeurig tandprofielontwerp
Het tandprofiel van het tandwiel is ontworpen met behulp van geavanceerde digitale modellering om de stabiliteit van de vertanding te optimaliseren en trillingen en schokken tijdens het aangrijpen van de rupsband te verminderen. Belangrijke ontwerpkenmerken zijn onder meer:
- Geoptimaliseerde tandgeometrie: Het tandprofiel is ontworpen voor een soepele en consistente aangrijping met compatibele steekaslagers, waardoor trillingen en slijtage tot een minimum worden beperkt.
- Afgeschuinde tandwortels en -punten: Vermindert spanningsconcentratiepunten, waardoor de levensduur van het tandwiel effectief wordt verlengd.
- CNC-precisiebewerking: Kritische montage- en interfaceoppervlakken worden met uiterste precisie bewerkt, waardoor een perfecte aansluiting op de uitgangsflens van de rijmotor gegarandeerd is.
- 100% dimensionale inspectie: Elk tandwiel ondergaat vóór verzending een strenge kwaliteitscontrole met behulp van gekalibreerde meetapparatuur.
2.5 Dimensionale en prestatiekenmerken
| Parameter | Specificatie |
|---|---|
| Geschat gewicht (per stuk) | ~151 kg |
| Breedte van de atletiekschoen (machinaal gemeten) | 600 mm standaard |
| Productienorm | OEM-maatvoering equivalent (1:1 pasvorm) |
| Oppervlakteafwerking | Nauwkeurig bewerkt / Corrosiewerende coating |
| Kleuropties | Zwart (standaard) / Volvo-geel (optioneel) |
| Belastingsvermogen | Zware bouw-, steengroeve- en mijnbouwklasse |
| Bedrijfstemperatuurbereik | -30°C tot +50°C (uitgebreider temperatuurbereik beschikbaar) |
| Levensduurverwachting | Meer dan 3.000 bedrijfsuren onder normale bedrijfsomstandigheden |
| Compatibiliteit van het type onderstel | Lange (LC) onderstelconfiguratie |
3. Productie-uitmuntendheid: CQC TRACK-productiemogelijkheden
3.1 Bedrijfsprofiel
CQC TRACK opereert onder Quanzhou Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd., een gespecialiseerde fabrikant van rupsbandonderstelcomponenten voor zware machines, opgericht in 2005. Onze productiefaciliteit is strategisch gelegen in de industriële zone Binjiang, Nan'an City, Quanzhou, provincie Fujian, China – een regio die wereldwijd erkend wordt als een centrum van uitmuntendheid voor de productie van componenten voor bouwmachines. Met meer dan 200 medewerkers, een fabrieksterrein van ruim 60 mu (circa 4,4 hectare) en een machinepark van meer dan 200 CNC-bewerkingsmachines, giet-, smeed- en warmtebehandelingsapparatuur, biedt CQC TRACK een verticaal geïntegreerde productieketen van grondstof tot eindproduct.
CQC TRACK is een toonaangevende fabrikant van zware onderstelonderdelen, gevestigd in Quanzhou, China. We zijn gespecialiseerd in hoogwaardige rupsbandonderdelen voor graafmachines, bulldozers en boorinstallaties die in de zwaarste omstandigheden opereren. Ons productportfolio omvat onderstelonderdelen voor graafmachines van 1,5 tot 300 ton, waardoor we een van de meest veelzijdige fabrikanten binnen de productiebasis voor onderstelonderdelen in Quanzhou zijn. We werken samen met diverse bekende binnenlandse OEM- en ODM-bedrijven en bieden een breed scala aan diensten voor productaanpassing en de levering van hoogwaardige accessoires aan meer dan 30 landen en regio's wereldwijd.
Onze toewijding aan kwaliteit wordt bevestigd door een tweeledig certificeringskader:
- ISO 9001:2008 kwaliteitsmanagementsysteemcertificering — Uitgebreide kwaliteitsborging met onder andere leveranciersaudits, verificatie van inkomende materialen, procesbeheer en eindinspectieprotocollen.
- Chinese kwaliteitscertificering (CQC) productcertificeringen — Onafhankelijke verificatie door een derde partij van de conformiteit van het product aan de geldende normen.
- Gesmeed gelegeerd staal — Alle producten zijn voorzien van geharde pinnen, bussen en rollen (55+ HRC) voor maximale slijtvastheid.
3.2 Productie-infrastructuur
Onze productiefaciliteit integreert geavanceerde productietechnologieën in alle fasen van de tandwielfabricage:
| Productiecapaciteit | Technische specificaties |
|---|---|
| Gieten / Smeden | Nauwkeurig investeringsgieten; gesloten matrijs smeden voor een optimale materiaalstructuur. |
| Verspaning | Meerassige CNC-draai- en freescentra; vijfassige CNC-bewerking |
| Warmtebehandeling | Programmeerbare inductiehardingssystemen; ovens met gecontroleerde atmosfeer |
| Oppervlaktebehandeling | Anticorrosiecoating; fosfatering; nitreeropties |
| Kwaliteitscontrole | Drie-coördinatenmeting; hardheidstesten; magnetisch deeltjesonderzoek; ultrasone foutdetectie |
| Productassortimentdekking | Onderdelen van het onderstel van een graafmachine van 1,5 tot 300 ton |
Het productieproces voor elke VOLVO-aandrijftandwielassemblage volgt een strikt gecontroleerde volgorde:
Fase 1 — Materiaalinkoop en -verificatie:
De grondstoffen voor gelegeerd staal zijn afkomstig van ISO-gecertificeerde staalfabrieken met volledige materiaalcertificering. Voordat het materiaal voor productie wordt vrijgegeven, wordt een chemische samenstellingsanalyse en microstructuurcontrole uitgevoerd. Dit garandeert dat alleen staal dat aan de specificaties voldoet, in het productieproces terechtkomt.
Fase 2 — Precisievorming:
De basis voor tandwielen wordt geproduceerd door middel van precisiegieten of matrijssmeden. De tandwielen worden eerst gevormd of gesmeed en vervolgens bewerkt, waarbij ze een speciale warmtebehandeling ondergaan. Gesmede tandwielen bieden een superieure metallurgische integriteit in vergelijking met gegoten alternatieven, met een verfijnde korrelstructuur en een optimale vezelstroomverdeling die de vermoeiingsweerstand en tandsterkte verbetert.
Fase 3 — Warmtebehandeling:
De componenten ondergaan de voorgeschreven afschrik- en ontlaatcycli, gevolgd door middelfrequente inductieve oppervlakteharding van het tandprofiel. Het warmtebehandelingsgebied is zodanig ontworpen dat een diep en uniform hardheidsprofiel wordt bereikt. Procesparameters worden digitaal gecontroleerd en geregistreerd voor elke productiebatch, waardoor consistente metallurgische eigenschappen worden gewaarborgd.
Fase 4 — Precisie CNC-bewerking:
Na de warmtebehandeling ondergaan de componenten meerfasige CNC-bewerkingen om exacte maattoleranties te bereiken. Kritische montageoppervlakken, waaronder het boutgatenpatroon en de naafinterface, worden met micronprecisie bewerkt om een perfecte passing met de uitgangsflens van de rijmotor te garanderen.
Fase 5 — Kwaliteitscontrole:
Elk voltooid tandwiel ondergaat een 100% dimensionale inspectie met behulp van gekalibreerde meetapparatuur. Steekproefsgewijze controle omvat hardheidsmeting op meerdere tandlocaties, magnetisch deeltjesonderzoek naar oppervlakte- en nabij-oppervlaktedefecten en controle van het boutgatenpatroon.
3.3 Kwaliteitsborgingskader
Het kwaliteitsborgingssysteem van CQC TRACK levert aantoonbare betrouwbaarheidsvoordelen op:
| Kwaliteitsborgingselement | Uitvoering | Klantvoordeel |
|---|---|---|
| Leveranciersmanagement | Grondige audit van leveranciers van gelegeerd staal | Gegarandeerde integriteit van de grondstoffen |
| Inkomende materiaalinspectie | Chemische samenstelling en microstructuurverificatie | Voorkomen van inferieure materialen |
| Procesbeheer | Digitale bewaking van CNC- en warmtebehandelingsparameters | Dimensionale en hardheidsuniformiteit |
| Eindproducttesten | 100% dimensionale verificatie; hardheidstesten; MPT | Elk onderdeel wordt vóór verzending gecontroleerd. |
| Traceerbaarheid | Batchgegevens worden minimaal 24 maanden bewaard. | Volledige componenttracering voor garantieaudits |
Verlengde levensduur: CQC TRACK-producten hebben een 30% langere levensduur dan standaard aftermarket-onderdelen, wat wordt bevestigd door geoptimaliseerde warmtebehandeling en precisiesmeden.
Milieubewuste productie: Duurzame productie met ISO 9001-gecertificeerde kwaliteitscontrole.
4. OEM- en ODM-aanpassingsmogelijkheden
4.1 Eigen label en merkaanpassing
CQC TRACK biedt uitgebreide OEM- en private label-productiediensten op maat voor internationale distributeurs, apparatuurhandelaren en wagenparkbeheerders. Onze mogelijkheden voor maatwerk omvatten:
| Aanpassingscategorie | Beschikbare opties |
|---|---|
| Productetikettering | Aangepaste merkmarkeringen, artikelnummering en identificatieplaatjes |
| Verpakking | Verpakkingsoplossingen met uw eigen merklogo; palletconfiguraties op maat; meertalige documentatie |
| Kleurafwerking | Standaard zwart; machinaal nagebootst Volvo-geel; aangepaste kleuropties |
| Oppervlaktebehandeling | Standaard anticorrosiecoating; fosfatering; nitrering; verbeterde coating voor zeer corrosieve omgevingen. |
Onze OEM- en maatwerkproductiemogelijkheden stellen ons in staat om, op basis van tekeningen of monsters, op maat gemaakte onderstelonderdelen te ontwikkelen die exact voldoen aan de specificaties van de klant. Dit OEM- en ODM-servicemodel stelt distributeurs in staat om hoogwaardige onderstelonderdelen onder hun eigen merknaam op de markt te brengen, terwijl ze tegelijkertijd profiteren van de productie-expertise en kwaliteitsborgingsinfrastructuur van CQC TRACK.
4.2 Technische aanpassingen en specialistische toepassingen
Voor specialistische toepassingen die verder gaan dan standaardconfiguraties, biedt ons engineeringteam maatwerkdiensten aan:
- Dimensionale aanpassingen: Aangepaste tandwieldiameter, tandaantal of boutpatroonconfiguratie voor niet-standaard onderstelsystemen.
- Verbeterde materiaaleigenschappen: Verbeterde legeringsspecificaties voor extreme bedrijfsomstandigheden (abrasieve mijnbouw, hoge temperaturen, arctische omstandigheden)
- Verbeteringen aan de oppervlaktebehandeling: Zwaar nitreren of een speciale coating voor een langere levensduur onder zeer abrasieve omstandigheden.
- Ondersteuning bij reverse engineering: Reproductie van onderdelen voor uitgefaseerde of verouderde VOLVO-graafmachinemodellen, waarbij nauwkeurige maatgegevens vereist zijn.
4.3 Complete oplossingen voor het onderstel
Naast losse aandrijftandwielassemblages biedt CQC TRACK complete ondersteloplossingen voor de VOLVO EC290-serie en compatibele machineplatforms. Ons volledige onderstelassortiment omvat rupsbanden, spanrollen, tandwielen, looprollen en rupsplaten voor Komatsu, Caterpillar, Hitachi, Liebherr en meer.
Voor de VOLVO EC290LC en EC290BLC machines zijn de volgende onderstelcomponenten beschikbaar:
- Rupsbandassemblages — configuraties met 50 schakels en SALT-technologie (Sealed and Lubricated Track).
- Looprollen (onderrollen) — Uitvoeringen met enkele flens en dubbele flens
- Draagrollen (bovenrollen) — Bovenste railondersteuningscomponenten
- Voorste spanrolassemblages — Span- en uitlijningsassemblages
- Loopschoenassemblages — standaard en op maat gemaakte breedtes van 600 mm
- Bouten- en moerensets — Gelegeerd staal met speciale warmtebehandeling volgens OEM-specificaties
Dit geïntegreerde productportfolio stelt distributeurs in staat om de inkoop van onderstelcomponenten te consolideren via één enkele, kwaliteitsgecertificeerde leverancier. Dit vereenvoudigt de logistiek en het voorraadbeheer en garandeert een consistente kwaliteit van alle chassiscomponenten.
5. Toepasbaarheid op de wereldmarkt en regionale ondersteuning
5.1 Industriële context: De markt voor onderdelen van het onderstel van zwaar materieel
De wereldwijde markt voor onderstelonderdelen van zwaar materieel blijft een robuuste groei vertonen, wat de aanhoudende vraag naar rupsvoertuigen in de bouw-, mijnbouw- en infrastructuursector weerspiegelt. De markt had in 2025 een waarde van USD 792,63 miljoen en zal naar verwachting USD 1.128,63 miljoen bereiken in 2032, wat neerkomt op een samengesteld jaarlijks groeipercentage (CAGR) van 5,17%. De bredere markt voor onderstelonderdelen wordt geschat op USD 6.912 miljoen in 2032 met een CAGR van 6,3%.
Belangrijke markttrends die direct relevant zijn voor de inkoop van onderdelen voor het onderstel zijn onder meer:
- Er bestaat wereldwijd een prijsverschil van 89% tussen OEM- en aftermarketleveranciers, waardoor gecertificeerde aftermarketleveranciers een cruciale inkoopstrategie vormen.
- Er is vraag naar duurzame onderdelen voor het onderstel met langere onderhoudsintervallen en lagere totale eigendomskosten (TCO).
- Groei in de aftermarket voor vervangingsonderdelen naarmate materieelvloten wereldwijd verouderen.
- Strategisch voorraadbeheer vermindert de stilstandtijd met 28% voor wagenparken met 10 of meer machines.
- Voorkeur voor leveranciers met aantoonbare kwaliteitsconsistentie, certificering en technische ondersteuning.
5.2 Regionale marktoverwegingen
De VOLVO-aandrijfkettingwielassemblage van CQC TRACK is ontworpen voor uiteenlopende operationele eisen in alle belangrijke wereldregio's:
Zuid-Amerika:
In bouw- en mijnbouwbedrijven in Brazilië, Chili, Peru en Colombia worden VOLVO-graafmachines gebruikt in omgevingen op grote hoogte met hoge slijtage. Het inductiegeharde tandprofiel (HRC 48–58) met een afschrikdiepte van >7 mm zorgt voor een langere levensduur. Technische documentatie en klantondersteuning zijn beschikbaar in het Spaans en Portugees.
Afrika:
Van de Zuid-Afrikaanse mijnbouw tot infrastructuurprojecten in West- en Oost-Afrika: onderstelcomponenten worden blootgesteld aan extreme slijtage en hoge omgevingstemperaturen. De diepe warmtebehandeling zorgt voor slijtvastheid en langere onderhoudsintervallen, zelfs onder stoffige en schurende omstandigheden. Regionale logistieke ondersteuning en containerconsolidatie zijn beschikbaar.
Europa en Noord-Amerika:
In deze volwassen markten hechten gebruikers van bouwmachines veel waarde aan een lange levensduur van componenten, voorspelbare onderhoudsintervallen en naleving van veiligheids- en milieunormen. Onze ISO 9001:2008-gecertificeerde productieprocessen en CQC-productcertificering bieden aantoonbare kwaliteitsborging. Onderstelcomponenten vertonen de grootste prijsvolatiliteit onder Volvo-onderdelen voor bouwmachines, met aanzienlijk variërende kosten tussen leveranciers wereldwijd. Dit maakt rechtstreekse inkoop bij gecertificeerde fabrieken bijzonder voordelig. CE-markering en technische documentatie conform EU-richtlijnen zijn op aanvraag beschikbaar. CQC TRACK biedt snelle verzending naar Noord-Amerika, Europa, Afrika en Zuidoost-Azië met betrouwbare logistieke partners.
Rusland en het GOS:
Werkzaamheden in koude weersomstandigheden stellen unieke eisen aan de onderdelen van het landingsgestel, waaronder materiaalverbrossing bij lage temperaturen. De gesmede constructie van 40Mn/50Mn-legering met geoptimaliseerde warmtebehandeling behoudt de structurele integriteit en slijtvastheid bij temperaturen onder nul. Technische documentatie in het Russisch en regionale logistieke coördinatie worden aangeboden.
Zuid-Korea:
Als een geavanceerde markt voor bouwmachines met hoge kwaliteitseisen, waarderen Zuid-Koreaanse distributeurs en gebruikers de precisieproductie en metallurgische consistentie die onze gecertificeerde productieprocessen bieden. Technische specificaties die voldoen aan de Koreaanse industrienormen zijn beschikbaar.
Australië:
Bij mijnbouwactiviteiten in heel Australië worden de onderdelen van het onderstel blootgesteld aan enkele van de meest slijtagegevoelige omstandigheden ter wereld. Als toonaangevende leverancier van reserveonderdelen voor graafmachines in Australië is de vraag naar hoogwaardige vervangende tandwielen op de aftermarket aanzienlijk. De combinatie van gesmeed gelegeerd staal, inductiegeharde tandprofielen en CNC-gefreesde montageoppervlakken zorgt voor de slijtvastheid die nodig is voor een lange levensduur in de Australische mijnbouw.
5.3 Wereldwijde logistiek en toeleveringsketen
CQC TRACK onderhoudt gevestigde exportlogistieke kanalen naar alle belangrijke wereldwijde markten. Onze producten zijn geleverd aan klanten in meer dan 30 landen in Zuidoost-Azië, Europa, het Midden-Oosten, Noord- en Zuid-Amerika en Afrika. Wereldwijde inkoopnetwerken kunnen de inkoopkosten met 23% verlagen, terwijl de OEM-specificaties behouden blijven.
| Logistieke capaciteit | Specificatie |
|---|---|
| Exportverpakking | Stevige houten kisten; gepalletiseerde configuraties; containergeoptimaliseerde belading. |
| Verzendvoorwaarden | FOB Xiamen / CIF bestemmingshaven / flexibele voorwaarden bespreekbaar |
| Levertijd | 10-15 werkdagen voor standaard productiehoeveelheden (afhankelijk van het ordervolume) |
| Minimale bestelhoeveelheid | Flexibel; kleine series en proefbestellingen worden geaccepteerd. |
| Documentatie | Handelsfactuur; paklijst; cognossement; certificaat van oorsprong; materiaaltestcertificaten op aanvraag. |
| Wereldwijd toeleveringsnetwerk | Snelle verzending naar Noord-Amerika, Europa, Afrika, Zuidoost-Azië en Australië met betrouwbare logistieke partners. |
6. Garantie en technische ondersteuning
6.1 Garantiedekking
Alle Volvo-aandrijftandwielassemblages die door CQC TRACK worden geleverd, vallen onder een uitgebreide garantie tegen fabricagefouten in materiaal en afwerking. De standaardgarantievoorwaarden bieden een dekking van 12 maanden vanaf de installatiedatum, conform de gangbare OEM-garantiepraktijken voor de aftermarket. De dekking geldt onder normale bedrijfsomstandigheden en bij correcte installatie.
6.2 Technische ondersteuningsbronnen
Ons internationale verkoop- en technische ondersteuningsteam biedt uitgebreide hulp:
- Technisch advies voorafgaand aan de verkoop: componentselectie, compatibiliteitscontrole en technische ondersteuning bij de toepassing.
- Installatiehandleiding: Technische ondersteuning op afstand en installatiedocumentatie
- Garantieadministratie: efficiënte afhandeling en oplossing van claims
- Technische ondersteuning na verkoop: hulp bij probleemoplossing en advies over prestaties in het veld.
Als directeur van de internationale bedrijfsdivisie en senior technisch sales engineer voor internationale projecten, ben ik persoonlijk verantwoordelijk voor de technische ondersteuning van belangrijke klanten en strategische distributiepartners. Ik zorg ervoor dat zij direct toegang hebben tot expertise op technisch niveau voor complexe applicatievereisten.
6.3 Documentatiepakket
Elke zending bevat, of kan op verzoek vergezeld gaan van, de volgende documentatie:
- Handelsfactuur en paklijst
- Vrachtbrief / Luchtvrachtbrief
- Certificaat van oorsprong (Formulier E / Formulier A / COO)
- Materiaaltestcertificaten (chemische samenstelling en mechanische eigenschappen)
- Registraties van warmtebehandelingsprocessen
- Dimensionale inspectierapporten
7. Inkoop- en contactgegevens
7.1 Hoe te bestellen
Distributeurs, mijnbouwbedrijven en machinehandelaren die geïnteresseerd zijn in de VOLVO 118100681 / 14520824 / VR932900 / VOE14532419 rupsbandaandrijftandwielassemblage of gerelateerde onderstelcomponenten, worden verzocht contact op te nemen met onze internationale handelsafdeling voor:
- Actuele prijzen en beschikbaarheid
- Volumekortingsschema's
- Proefbestellingen voor kwaliteitsbeoordeling
- OEM- & ODM-aanpassingen en aanvragen voor private label-oplossingen
- Offertes voor complete onderstelsystemen voor VOLVO EC290LC / EC290BLC
7.2 Contact
Jack
Directeur van de afdeling Internationale Zaken
Senior International Sales Technical Engineer
CQC TRACK — Quanzhou Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd.
Locatie: Zishan Road, Zenglin Community, Jinlong Street, Licheng District, Quanzhou City, Fujian, China
E-mail: cqc@cqctrack.com; j_sales@cqctrack.com;h_sales@cqctrack.com
WhatsApp: +8613906095209
Website: www.cqctrack.com
7.3 Openingstijden
Maandag t/m vrijdag: 08:00 - 18:00 (Chinese standaardtijd, UTC+8)
Vragen die in het weekend worden gesteld, worden de eerstvolgende werkdag beantwoord. Spoedeisende technische ondersteuning is beschikbaar via WhatsApp voor bestaande distributiepartners.
8. Conclusie
De VOLVO 118100681 / 14520824 / VR932900 / VOE14532419 rupsbandaandrijftandwielassemblage is een strategische componentoplossing voor gebruikers en distributeurs van zwaar materieel die OEM-kwaliteit onderstel-aandrijvingsprestaties zoeken met de commerciële voordelen van directe inkoop bij de fabriek. Gefabriceerd volgens ISO 9001:2008 gecertificeerde processen met CQC-productverificatie, biedt elke tandwielassemblage de metallurgische integriteit, precisietechniek en duurzaamheid die vereist zijn voor de veeleisende koppelbelastingen en slijtageomstandigheden waarmee VOLVO EC290LC, EC290BLC, EC290C en EC290C LR serie graafmachines te maken krijgen in de bouw, steengroeven en mijnbouw.
De verticaal geïntegreerde productiecapaciteiten van CQC TRACK – variërend van precisiesmeden en meertraps warmtebehandeling met diepe oppervlakteharding tot CNC-bewerking en 100% kwaliteitscontrole – in combinatie met uitgebreide OEM- en ODM-aanpassingsmogelijkheden en een gevestigde wereldwijde logistieke infrastructuur, positioneren ons als een betrouwbare langetermijnleverancier voor onderstelcomponenten in Zuid-Amerika, Afrika, Europa, Noord-Amerika, Rusland, Zuid-Korea, Australië en daarbuiten. Wij verwelkomen vragen van gekwalificeerde distributeurs en eindgebruikers die een wederzijds voordelige zakelijke relatie willen aangaan.
Dit technische document is opgesteld volgens de industriestandaard en is bedoeld als naslagwerk voor professionele inkoop en engineering. Alle specificaties worden voortdurend verbeterd en kunnen zonder voorafgaande kennisgeving worden bijgewerkt. Neem contact op met onze internationale afdeling voor de meest actuele technische gegevens en prijsinformatie.









