KOBELCO LV51D01001P1 SK850 Rupsband Eindoverbrenging Tandwielgroep / Zware EXC Rupsband Onderstelcomponenten Fabrikanten / CQC TRACK Focus op Grote Chassiscomponenten
KOBELCOLV51D01001P1Rupsbandaandrijftandwielgroep voor zware graafmachines uit de SK850 / SK850LC-serie
Onderdelen voor het onderstel van gigantische graafmachines van mijnbouwkwaliteit — Rechtstreekse levering door fabrikant en fabriek in China
Auteur: Jack | Directeur Internationale Bedrijfsdivisie & Senior Internationaal Verkooptechnisch Ingenieur | CQC TRACK
Documenttype: Technische productspecificatie en profiel van de fabrikant
Doelgroep: Mijnbouwbedrijven en distributeurs van bouwmachines | Zuid-Amerika | Afrika | Europa en Noord-Amerika | Rusland | Zuid-Korea | Australië
Samenvatting voor het management
De KOBELCO LV51D01001P1 rupsbandaandrijftandwielgroep is een hoogwaardig, robuust aandrijfcomponent dat exclusief is ontworpen voor de KOBELCO SK850 en SK850LC-serie – de grootste rupsgraafmachines van de Japanse fabrikant in de gewichtsklasse van 80 tot 87 ton. Als cruciale schakel tussen de eindaandrijving en de rupsband zet deze tandwielgroep tot 380 kW (510 pk) motorvermogen om in trekkracht, waarmee de machine zich voortbeweegt over de meest veeleisende steengroeves, mijngangen en grootschalige civiele infrastructuurprojecten ter wereld.
Met een basisgewicht van meer dan 80.800 kg en een uitbreekkracht van de bak van 403 kN (ISO 6015) genereert de SK850LC buitengewone koppelkrachten op het raakvlak tussen tandwiel en bus. Deze krachten vereisen een component dat is vervaardigd volgens compromisloze normen op het gebied van metallurgische integriteit, precisie van de warmtebehandeling en maatnauwkeurigheid. CQC TRACK voldoet aan deze eis door middel van verticaal geïntegreerde productie die een gedisciplineerde zevenstappenproductievolgorde volgt: van gesloten matrijs smeden van 40SiMnTi-gelegeerd staal via programmeerbare meertraps warmtebehandeling tot CNC-precisiebewerking en 100% maatnauwkeurigheidscontrole.
CQC TRACK is exclusief gespecialiseerd in chassiscomponenten voor zware graafmachines. We richten onze technische expertise en investeringen op het segment van machines van 50 tot 300 ton, waar de bedrijfsbelastingen de hoogste eisen stellen aan de kwaliteit van de productie. Onze fabriek in de industriële zone Binjiang, Nan'an City, Quanzhou, Fujian Province – wereldwijd erkend als een expertisecentrum voor de productie van onderstelcomponenten voor zware machines – beschikt over meer dan 200 CNC-bewerkingsmachines, smeedpersen en warmtebehandelingsapparatuur, verspreid over een oppervlakte van meer dan 60 mu. ISO 9001:2008-certificering en CQC-productcertificeringen bevestigen onafhankelijk onze kwaliteitsmanagementsystemen.
Dit technische document biedt uitgebreide specificaties, productiemogelijkheden, OEM/ODM-aanpassingsopties en informatie over de wereldwijde toeleveringsketen ter ondersteuning van inkoopbeslissingen voor aandrijfcomponenten van het onderstel van grote graafmachines. De inhoud is zodanig gestructureerd dat deze voldoet aan de indexerings- en zoekvereisten van wereldwijde zoekmachines en internationale B2B-inkoopplatformen.
1. Toepassing op de volgende machines: KOBELCO SK850 / SK850LC — De grootste Kobelco-graafmachine in productie
1.1 Machinespecificaties en eisen aan het onderstel
De KOBELCO SK850LC is het vlaggenschip van de Japanse fabrikant op het gebied van rupsgraafmachines, speciaal ontworpen voor grootschalige grondverzetwerkzaamheden, steengroeven, middelgrote mijnbouwprojecten en zware civiele infrastructuurprojecten. Kobelco, wereldwijd erkend als een toonaangevende specialist in graafmachines met meer dan 90 jaar ervaring in productie en ontwerp, heeft de SK850LC sinds de wereldwijde introductie in 2006 gepositioneerd als een productiviteitsleider in het 85-tons marktsegment. Er zijn wereldwijd meer dan 150 exemplaren verkocht. De machines zijn uitgebreid doorontwikkeld en hebben hun duurzaamheid bewezen onder veeleisende omstandigheden in steengroeven en mijnen over de hele wereld, waaronder enkele van de meest extreme locaties in China en India.
De SK850LC is het resultaat van decennialange ervaring in de ontwikkeling van zware machines. Aan elk zijframe van de rupsbanden zijn drie robuuste geleiders gemonteerd om de duurzaamheid van het onderstel verder te vergroten. Dit onderstreept KOBELCO's erkenning van de extreme eisen die aan chassiscomponenten in deze machineklasse worden gesteld. Het rupsbandsysteem met variabele spoorbreedte biedt veelzijdigheid en vergemakkelijkt het transport.
Belangrijke operationele parameters die rechtstreeks van invloed zijn op de aandrijflijn van het onderstel zijn onder meer:
| Parameter | Specificatie (SK850LC / SK850LC-10) |
|---|---|
| Basisbedrijfsgewicht | 80.800 kg (178.140 lb) |
| Bedrijfsgewichtbereik | 80.200 – 87.200 kg, afhankelijk van de configuratie |
| Motor | 12,9 liter Hino turbodiesel met intercooler |
| Nominaal uitgangsvermogen | 380 kW (510 pk) |
| Motorkoppel | Tot 2.120 – 2.250 Nm |
| Inhoud van de emmer | 2,3 – 5,4 m³ (afhankelijk van de toepassing) |
| Graafkracht van de bak (ISO 6015) | 403 kN (SK850LC) / 432 kN (SK850LC Massagraafmachine, arm van 2,90 m) |
| Armdruk (ISO 6015) | 311 kN (SK850LC) / 351 kN (SK850LC Massagraafmachine, 2,90 m arm) |
| Trekkracht van de trekstang | 637 – 653 kN |
| Trainingsschoenen per kant | 51 |
| Reissnelheid | 4,2 / 2,7 km/u (hoog / laag) |
| Hydraulisch systeem Max. pompdebiet | 2 × 504 l/min + 1 × 49 l/min + 1 × 30 l/min |
| Beklimbaarheid | 70% (35°) |
Deze operationele parameters vertalen zich direct in de zwaarste eisen die aan een onderstelcomponent worden gesteld. Het aandrijftandwiel moet tot 380 kW motorvermogen en meer dan 2100 Nm koppel overbrengen via het contactvlak tussen de tandwieltand en de bus naar de rupsband, waardoor aanzienlijke cyclische contactspanningen op elke tand ontstaan. Tegelijkertijd moet het tandwiel bestand zijn tegen continue slijtage door contact met de bussen van de rupsband in sterk vervuilde steengroeven en mijnbouwomgevingen, waar steenstof, slib en minerale abrasieven de slijtage van componenten versnellen. De KOBELCO SK850LC is voorzien van een zwaar uitgevoerd onderstel met drie rupsbandgeleiders per zijframe, en het tandwiel werkt binnen een onderstelsysteem dat is ontworpen voor duurzaamheid op de zwaarste werkterreinen ter wereld.
1.2 Tandwielfunctie
Het aandrijftandwiel zet de rotatie-output van de eindaandrijfmotor om in lineaire beweging van de rupsband door middel van het nauwkeurig geprofileerde tandprofiel dat in de lagers van de rupsband grijpt. Het tandwiel draagt niet het gewicht van de machine, maar draagt en brengt het volledige aandrijfkoppel over. De duurzaamheid van het tandwiel is ontworpen om ten minste gelijk te zijn aan de volledige levensduur van één lager. De kwaliteit van de warmtebehandeling en het tandprofiel van het tandwiel heeft een directe invloed op de bedrijfskosten door versnelde of verlengde vervangingsintervallen van de lagers.
1.3 Onderdeelnummeridentificatie
Het onderdeelnummer LV51D01001P1 volgt het standaard onderstelcomponentensysteem van KOBELCO. Het voorvoegsel "LV" duidt een rupsbandcomponent aan, "51" identificeert de SK850-machinefamilie, "D" geeft de classificatie van het aandrijftandwiel aan en de numerieke reeks identificeert deze specifieke SK850-tandwielassemblageconfiguratie uniek. CQC TRACK produceert de LV51D01001P1 volgens OEM-equivalente dimensionale en metallurgische specificaties, waardoor een naadloze integratie met de uitgangsflens van de rijmotor van de SK850 en compatibele rupsbandassemblages wordt gegarandeerd.
2. Technische specificaties: KOBELCO LV51D01001P1 rupsband eindaandrijf tandwielgroep
2.1 Productidentificatie
| Parameter | Specificatie |
|---|---|
| OEM-onderdeelnummer | LV51D01001P1 |
| Compatibele machinemodellen | KOBELCO SK850, SK850LC, SK850LC-10, SK850LC-10E, SK850LC-11, SK850LC Super Acera, SK850LC Mass Excavation |
| Componenttype | Aandrijftandwielassemblage (aandrijftandwielgroep) |
| Positie | Achterzijde van het onderstel (één per zijde), gemonteerd aan de uitgangsflens van de rijmotor. |
| Fabrikant | CQC TRACK (Quanzhou Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd.) |
| Land van herkomst | China |
| Kwaliteitsnorm | OEM-kwaliteit voor de mijnbouw / ISO 9001:2008 gecertificeerd / CQC-gecertificeerd product |
| Productietechniek | Precisie-smeden |
| Garantie | 12 maanden of 2.000 bedrijfsuren, afhankelijk van wat zich het eerst voordoet. |
2.2 Materiaal- en metallurgische specificaties
Het KOBELCO SK850 aandrijftandwiel is vervaardigd uit hoogwaardig gelegeerd staal, geselecteerd op optimale hardbaarheid, slijtvastheid en slagvastheid onder de extreme koppelbelastingen die kenmerkend zijn voor de werkzaamheden van 80-tons graafmachines in de mijnbouw en steengroeven.
| component | Materiaalkwaliteit | Verwerkingsmethode |
|---|---|---|
| Tandwiellichaam | 40SiMnTi / 40Mn / 50Mn hoogsterkte gelegeerd staal | Nauwkeurig gesloten matrijs smeden |
| Tandprofiel | Inductiegehard slijtoppervlak | Middelfrequente oppervlakte-uitdoving |
| Montage-naafinterface | Nauwkeurig gefreesd boutpatroon | CNC-bewerking met nauwe toleranties |
| Boutgaten | OEM-gespecificeerde configuratie | Nauwkeurig geboord en geruimd |
Eigenschappen van het tandwielmateriaal:
Het tandwiel is nauwkeurig gesmeed uit 40SiMnTi, 40Mn of 50Mn hoogwaardig gelegeerd staal. Deze materialen zijn specifiek geselecteerd vanwege hun uitstekende combinatie van sterkte, hardbaarheid en slijtvastheid in het segment van 80 tot 87 ton. De 40SiMnTi-legering bevat silicium, mangaan en titanium, legeringselementen die de korrelstructuur verfijnen tijdens de warmtebehandeling. Dit verbetert de slijtvastheid en slagvastheid aanzienlijk – eigenschappen die essentieel zijn voor de extreme koppeloverdracht en cyclische belasting waaraan het aandrijftandwiel van de SK850LC wordt blootgesteld.
Het gesloten matrijs-smeedproces produceert een verfijnde korrelstructuur met een optimale verdeling van de interne materiaalvezels. Deze smeedmethode verbetert de draagkracht van het onderdeel aanzienlijk en verhoogt de weerstand tegen buigvermoeidheid en breuk van de tanden. Dit zijn cruciale voordelen ten opzichte van gegoten alternatieven, die inherent gevoeliger zijn voor porositeit, brosbreuk en vermoeidheidsgerelateerde faalmechanismen onder de zware cyclische belastingomstandigheden die voorkomen bij mijnbouwactiviteiten van 80 ton.
Specificaties voor as en montage:
De interface van de tandwielnaaf is nauwkeurig gefreesd om een exacte dimensionale overeenkomst met de uitgangsflens van de rijmotor te garanderen. Alle montagegaten zijn CNC-geboord en geruimd met toleranties op micronniveau, wat een nauwkeurige montage en een gelijkmatige koppelverdeling over de boutcirkel garandeert.
2.3 Warmtebehandelingsprotocol
De warmtebehandeling is de meest cruciale factor voor de prestaties en levensduur van tandwielen in het 80-tons segment. CQC TRACK maakt gebruik van een meertraps thermische verwerkingssequentie die specifiek is ontwikkeld voor aandrijftandwielen in de mijnbouw:
| Warmtebehandelingsfase | Proces | Doel |
|---|---|---|
| Fase 1 — Voorbehandeling | Gecontroleerde afkoeling na het smeden | Verfijn de korrelstructuur na warm smeden; elimineer door smeden veroorzaakte restspanningen. |
| Fase 2 — Basisonderwijs | Afschrikken + temperen | Zorg voor een uniforme kernsterkte, taaiheid en optimale getemperde martensietkorrelstructuur in het gehele componentlichaam. |
| Fase 3 — Oppervlakteharding | Middelfrequente inductieve oppervlakte-afkoeling (tandprofiel) | Bereik de gewenste hardheid van het tandoppervlak met een diepe, uniforme hardingslaag voor maximale slijtvastheid. |
| Fase 4 — Finale | Gecontroleerde koeling en stressverlichting | Elimineer resterende spanningen als gevolg van bewerking en warmtebehandeling; stabiliseer de metallurgische eigenschappen; voorkom scheuren in de tanden tijdens gebruik. |
Tandoppervlaktehardheid: HRC 50–60
Dikte van de geharde laag: 10–12 mm (slijtageoppervlak van de tand)
De combinatie van doorharding en inductieve oppervlaktebehandeling creëert een optimale hardheidsgradiënt: een slijtvast buitenoppervlak van de tand dat bestand is tegen continu schurend contact met de lagerbussen van de rupsband onder volledige koppelbelasting, overgaand in een taaiere, meer buigzame kern die impactenergie absorbeert en scheurvorming tegengaat. De geharde laag van 10-12 mm is aanzienlijk dikker dan standaard alternatieven voor de aftermarket en is ontworpen om minstens één volledige slijtagecyclus van de lagerbus te doorstaan, de cruciale duurzaamheidsnorm voor tandwielen in de mijnbouw.
Alle parameters voor de warmtebehandeling – inclusief temperatuurprofielen, afkoelsnelheden, tempercycli en parameters van de inductiehardingsspoel – worden digitaal gecontroleerd en geregistreerd voor elke productiebatch, waardoor een herhaalbare metallurgische consistentie wordt gewaarborgd.
2.4 Nauwkeurig tandprofielontwerp
Het tandprofiel van het tandwiel voor de LV51D01001P1 is nauwkeurig ontworpen met behulp van geavanceerde driedimensionale digitale modellering om de stabiliteit van de vertanding met het profiel van de rupsbandlagers van de SK850 te optimaliseren. De belangrijkste doelstellingen van deze engineering zijn het minimaliseren van trillingen en schokken tijdens het aangrijpen van de rupsband, het verminderen van slijtage van de lagers en het verlengen van de gecombineerde levensduur van tandwiel en ketting – een cruciale factor voor de productiviteit in mijnbouwactiviteiten waar ongeplande stilstand van het onderstel ernstige operationele en financiële gevolgen heeft.
Belangrijke kenmerken van het tandprofiel zijn onder meer:
- Geoptimaliseerde tandhoek en -kromming: gesimuleerd en gevalideerd door middel van 3D-digitale modellering om een soepele en stabiele vertanding met de rupsbandlagers van de SK850 te garanderen over het volledige snelheidsbereik (0–4,2 km/u).
- Afgeschuinde tandpunten en -wortels: Voorkomt spanningsconcentratie op de meest kwetsbare punten van het tandprofiel, waardoor de algehele levensduur van het tandwiel onder omstandigheden van hoge-cyclusvermoeidheid effectief wordt verlengd.
- CNC-precisiebewerking overal: Kritische montage- en interfaceoppervlakken worden met exacte maattoleranties bewerkt, waardoor een perfecte integratie met de uitgangsflens van de rijmotor wordt gegarandeerd.
- 100% dimensionale inspectie: Elk tandwiel ondergaat vóór verzending een strenge kwaliteitscontrole met behulp van gekalibreerde driedimensionale meetapparatuur.
2.5 Dimensionale en prestatiekenmerken
| Parameter | Specificatie |
|---|---|
| Productienorm | OEM-maatvoering equivalent (1:1 pasvorm) |
| Tandoppervlaktehardheid | HRC 50–60 |
| Casusdiepte | 10–12 mm |
| Productietechniek | Nauwkeurig gesloten matrijs smeden |
| Oppervlakteafwerking | Nauwkeurig bewerkt / Voorzien van een anticorrosiecoating |
| Kleuropties | Zwart (standaard) / Machinaal nagemaakt Kobelco-blauw (optioneel) |
| Belastingsvermogen | Mijnbouw- en zware steengroeveklasse (bedrijfsgewichtsegment 80-87 ton) |
| Bedrijfstemperatuurbereik | -30°C tot +50°C (uitgebreider bereik beschikbaar voor arctische en extreme hitteomstandigheden) |
| Levensduurverwachting | Gelijk aan ten minste één volledige zijde van de lagerbus onder normale bedrijfsomstandigheden. |
| Trackschoenen per zijde (machine) | 51 |
3. Productie-uitmuntendheid: CQC TRACK — Focus op grote chassiscomponenten
3.1 Bedrijfsprofiel en strategische specialisatie
CQC TRACK opereert onder Quanzhou Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd., een gespecialiseerde fabrikant van rupsbandonderstelcomponenten voor zware machines. In tegenstelling tot algemene leveranciers met een breed assortiment, richt CQC TRACK zijn technische middelen, kapitaalinvesteringen en productie-expertise op chassiscomponenten voor graafmachines met een groot tonnage – het segment van machines van 50 tot 300 ton, waar de bedrijfsbelastingen compromisloze eisen stellen aan metallurgische integriteit, precisie van de warmtebehandeling en dimensionale nauwkeurigheid.
Onze productiefaciliteit is strategisch gelegen in de industriële zone Binjiang, Nan'an City, Quanzhou, Fujian Province, China – een regio die wereldwijd erkend wordt als een centrum van uitmuntendheid voor de productie van onderdelen voor bouwmachines. CQC TRACK is een toonaangevende fabrikant van zware onderstelonderdelen, gevestigd in Quanzhou, gespecialiseerd in hoogwaardige rupsbandonderdelen voor graafmachines, bulldozers en boorinstallaties die in de zwaarste omstandigheden opereren. We werken samen met diverse bekende binnenlandse OEM- en ODM-bedrijven en bieden een breed scala aan productaanpassingsdiensten en hoogwaardige accessoires aan meer dan 30 landen en regio's wereldwijd.
Omvang van de faciliteit:
- Totale oppervlakte: meer dan 60 mu
- Personeelsbestand: meer dan 200 medewerkers
- Machinepark: meer dan 200 CNC-bewerkingsmachines, giet-, smeed- en warmtebehandelingsapparatuur.
- Verticale integratie: de complete productieketen, van de inkoop van grondstoffen tot de uiteindelijke assemblage, in een gecontroleerde omgeving op één locatie.
- Productaanbod: onderstelonderdelen voor graafmachines van 1,5 tot 300 ton.
Certificeringen:
- ISO 9001:2008 kwaliteitsmanagementsysteemcertificering — Uitgebreide kwaliteitsborging met onder andere leveranciersaudits, verificatie van inkomende materialen, procesbeheer en eindinspectieprotocollen.
- Chinese kwaliteitscertificering (CQC) productcertificeringen — Onafhankelijke verificatie door een derde partij van de conformiteit van het product aan de geldende normen.
- Gesmeed gelegeerd staal — Alle producten zijn voorzien van geharde pinnen, bussen en rollen met een hardheid van 55+ HRC voor maximale slijtvastheid.
3.2 Productie-infrastructuur en zevenstappenproductieproces
De verticaal geïntegreerde productiefaciliteit van CQC TRACK hanteert een strenge productievolgorde van zeven stappen voor elke LV51D01001P1 aandrijftandwielassemblage. Geavanceerde fysisch-chemische inspectieapparatuur, waaronder spectroscopische analysatoren voor verificatie van de chemische samenstelling en metallografische microscopen voor microstructuuranalyse, wordt gedurende het hele proces ingezet.
Fase 1 — Materiaalinkoop en -verificatie:
De grondstoffen voor gelegeerd staal zijn uitsluitend afkomstig van ISO-gecertificeerde staalfabrieken met volledige traceerbaarheidscertificaten. Voordat het materiaal voor productie wordt vrijgegeven, wordt de chemische samenstelling geanalyseerd met behulp van spectroscopische analyse en de microstructuur geverifieerd met behulp van metallografische microscopie. Rockwell-hardheidsmeters en Brinell-hardheidsmeters worden gebruikt om te controleren of aan de verschillende referentiehardheidseisen van de klant wordt voldaan. Trekbanken en slagbanken controleren de sterkte- en taaiheidseigenschappen.
Fase 2 — Precisie-smeedwerk met gesloten matrijs:
De basis voor tandwielen wordt geproduceerd door middel van precisie-smeedwerk met gesloten matrijzen. Bij dit proces worden gecontroleerde drukkrachten toegepast om verhitte staven van gelegeerd staal in de vorm van het bijna-eindprofiel van het tandwiel te brengen. Deze methode verfijnt de interne korrelstructuur, elimineert interne porositeit en holtes en zorgt voor een optimaal vezelstroompatroon langs de contouren van het tandprofiel en de naaf. Hierdoor worden de vermoeiingsweerstand, de buigsterkte van de tanden en het koppelvermogen gemaximaliseerd. Gesmede tandwielen bieden een aanzienlijk betere metallurgische integriteit dan gegoten alternatieven, een cruciaal voordeel in de klasse van 80 tot 87 ton, waar tandbreuk ernstige operationele gevolgen kan hebben.
Fase 3 — Warmtebehandeling in meerdere fasen:
De componenten ondergaan de voorgeschreven afschrik- en ontlaatcycli, gevolgd door middelfrequente inductieve oppervlakteharding van het tandprofiel. De warmtebehandelingsruimte is zo ontworpen dat een diep, uniform hardingsprofiel van 10-12 mm hardingsdiepte over alle werkende tandoppervlakken wordt bereikt. Alle procesparameters – inclusief temperatuurprofielen, afschriksnelheden en ontlaatcycli – worden digitaal gecontroleerd en geregistreerd voor elke productiebatch, waardoor een herhaalbare metallurgische consistentie wordt gewaarborgd.
Fase 4 — Precisie CNC-bewerking:
Na de warmtebehandeling ondergaan de componenten meerfasige CNC-bewerkingen op vijfassige CNC-bewerkingscentra om exacte maattoleranties te bereiken. Kritische montageoppervlakken, waaronder het boutgatenpatroon en de naafinterface, worden met micronprecisie bewerkt om een goede passing met de uitgangsflens van de rijmotor te garanderen. Elk tandoppervlak wordt herhaaldelijk gepolijst om zowel de tolerantiegrenzen te respecteren als een optimale oppervlakteafwerking te garanderen, wat slijtage van de bussen vermindert.
Fase 5 — Montage en kwaliteitscontrole:
Elk voltooid tandwiel ondergaat een 100% dimensionale inspectie met behulp van gekalibreerde driedimensionale meetapparatuur. Steekproefsgewijze tests omvatten hardheidsmeting op meerdere tandlocaties, magnetisch deeltjesonderzoek naar oppervlakte- en nabij-oppervlaktedefecten en controle van het boutgatenpatroon.
Fase 6 — Conservering en verpakking:
De complete tandwielassemblages worden voorzien van een anticorrosiecoating en verpakt in robuuste, exportklare houten kisten die geschikt zijn voor internationaal zeetransport met langdurige opslag.
Fase 7 — Traceerbaarheidsdocumentatie:
Uitgebreide batchgegevens – inclusief materiaalcertificaten, gegevens over het warmtebehandelingsproces en rapporten van dimensionale inspecties – worden minimaal 24 maanden bewaard, waardoor een volledige traceerbaarheid van de componenten beschikbaar is voor kwaliteitsaudits en garantiecontrole.
3.3 Kwaliteitsborgingskader
Het kwaliteitsborgingssysteem van CQC TRACK gaat verder dan alleen de inspectie van het eindproduct en omvat de gehele productiecyclus:
| Kwaliteitsborgingselement | Implementatie in productie | Klantvoordeel |
|---|---|---|
| Leveranciersselectie en -beheer | Grondige audit en goedkeuring van ISO-gecertificeerde staalfabrieken voor gelegeerd staal. | Gegarandeerde integriteit en traceerbaarheid van de grondstoffen. |
| Inkomende materiaalinspectie | Chemische samenstellingsanalyse (spectroscopie) en microstructuurverificatie (metallografie) van gesmede werkstukken | Voorkomen dat inferieur materiaal in de productie terechtkomt |
| Procesbeheer | Digitale bewaking van CNC-bewerkings- en inductiehardingsparameters | Dimensionale consistentie en uniformiteit van de warmtebehandeling in alle batches. |
| Eindproducttesten | 100% dimensionale verificatie; hardheidstesten; magnetisch deeltjesonderzoek | Elk tandwiel wordt gecontroleerd op correcte montage en prestaties. |
| Beheer van afwijkingen | Systematische isolatie en oorzaakanalyse van elk onderdeel dat de inspectie niet doorstaat. | Alleen assemblages die aan de specificaties voldoen, worden vrijgegeven voor verzending. |
| Traceerbaarheid | Batchgegevens worden minimaal 24 maanden bewaard. | Volledige traceerbaarheid van de componenten voor kwaliteitscontroles en garantie. |
4. OEM- en ODM-aanpassingsmogelijkheden
4.1 Eigen label en merkaanpassing
CQC TRACK biedt uitgebreide OEM- en private label-productiediensten die zijn afgestemd op de specifieke eisen van internationale distributeurs, apparatuurhandelaren en exploitanten van mijnbouwmachines:
| Aanpassingscategorie | Beschikbare opties |
|---|---|
| Productetikettering | Aangepaste merkmarkeringen, artikelnummering en identificatieplaatjes |
| Verpakking | Verpakkingsoplossingen met uw eigen merklogo; palletconfiguraties op maat; meertalige documentatie |
| Kleurafwerking | Standaard zwart; machinaal nagemaakt Kobelco-blauw; aangepaste kleuren op aanvraag. |
| Oppervlaktebehandeling | Standaard anticorrosiecoating; fosfatering; nitrering; verbeterde coating voor zeer corrosieve omgevingen. |
4.2 Technische aanpassingen voor extreme mijnbouwtoepassingen
Voor specialistische toepassingen die verder gaan dan standaard productieconfiguraties, biedt ons engineeringteam maatwerk ontwerp- en fabricagediensten aan:
- Dimensionale aanpassingen: Aangepaste tandwieldiameter, tandaantal of boutpatroonconfiguratie voor niet-standaard of aangepaste onderstelsystemen.
- Verbeterde materialen: Verbeterde legeringsspecificaties — waaronder 40CrNiMo — voor de meest extreme mijnbouwomstandigheden, zoals het gebruik van hydraulische breekhamers, continue hardgesteente-uitgraving of uitzonderlijk schurende minerale omgevingen.
- Verbeteringen aan de oppervlaktebehandeling: Zwaar nitreren of een speciale coating voor een langere levensduur in de zeer abrasieve omstandigheden van ijzererts-, koper- of goudmijnbouw.
- Ondersteuning bij reverse engineering: Reproductie van componenten voor uitgefaseerde of verouderde KOBELCO-machinemodellen waarvoor nauwkeurige maatgegevens vereist zijn.
4.3 Complete oplossingen voor het onderstel
Naast losse aandrijftandwielassemblages biedt CQC TRACK complete ondersteloplossingen voor grote chassis, zoals de KOBELCO SK850-serie en compatibele zware machineplatforms. Ons complete onderstelassortiment omvat rupsbanden, spanrollen, tandwielen, looprollen en rupsplaten voor Komatsu, Caterpillar, Hitachi, Liebherr, VOLVO, LIUGONG en meer.
Voor de KOBELCO SK850 en SK850LC zijn de volgende onderstelonderdelen beschikbaar:
- Rupsbandassemblages — 51-schakelconfiguraties met Sealed and Lubricated Track (SALT)-technologie.
- Looprollen (onderrollen) — Enkel- en dubbelflensuitvoeringen voor het ondersteunen van lasten in de mijnbouw
- Draagrollen (bovenrollen) — Bovenste rupsbandondersteunings- en geleidingscomponenten
- Voorste spanrolassemblages — Span- en uitlijningsassemblages met zware lager- en afdichtingsconfiguraties
- Rupsbandschoenassemblages — Standaard en aangepaste breedteopties, inclusief configuraties met variabele spoorbreedte van 900 mm.
- Bout- en moersets — Gesmeed gelegeerd staal met speciale warmtebehandeling volgens OEM-specificaties voor de mijnbouw.
Dit geïntegreerde productportfolio stelt distributeurs en mijnbouwbedrijven in staat om de inkoop van onderstelcomponenten te centraliseren via één enkele, kwaliteitsgecertificeerde leverancier. Dit vereenvoudigt de logistiek en het voorraadbeheer en garandeert een consistente kwaliteit van alle chassiscomponenten.
5. Toepasbaarheid op de wereldmarkt en regionale ondersteuning
5.1 Industriële context: De markt voor onderdelen van het onderstel van zwaar materieel
De wereldwijde markt voor onderstelonderdelen van zwaar materieel had in 2025 een waarde van 792,63 miljoen dollar en zal naar verwachting in 2026 836,22 miljoen dollar bereiken, met een samengestelde jaarlijkse groei (CAGR) van 5,17%, en in 2032 1.128,63 miljoen dollar bedragen. De bredere markt voor onderstelonderdelen van zwaar materieel groeide van 7,48 miljard dollar in 2025 naar 8,17 miljard dollar in 2026, met een CAGR van 9,99%, en zal in 2032 14,58 miljard dollar bereiken.
Het marktlandschap is verschoven van een grotendeels op prijs gebaseerde vervangingscyclus naar een model gericht op prestaties en bedrijfszekerheid, waarbij kopers meetbare resultaten verwachten. Kopers beoordelen steeds vaker de levensduur, de mogelijkheid tot revisie en de compatibiliteit met gemengde machineparken in plaats van alleen de initiële componentprijs. Van onderdelenleveranciers wordt verwacht dat ze een consistentere beschikbaarheid, duidelijkere traceerbaarheid en betere technische ondersteuning bieden, naarmate rupsvoertuigen diverser worden qua grootteklasse, toepassing en systeemontwerp.
Belangrijke markttrends die direct relevant zijn voor de aanschaf van tandwielen voor de mijnbouw zijn onder meer:
- Integratie van telematica en IoT voor voorspellend onderhoud — een paradigmaverschuiving van reactieve reparaties naar proactieve componentvervanging.
- Innovaties in materiaalkunde: de introductie van geavanceerde legeringen die een superieure duurzaamheid en slijtvastheid bieden in vergelijking met traditionele materialen in mijnbouw- en steengroeveomgevingen.
- Hypercustomisatie — de productie van componenten die zijn afgestemd op specifieke operationele omgevingen, van het schurende zand van het Midden-Oosten tot de bevroren taiga van Rusland.
- Duurzaamheid door herfabricage — bij herfabricage van componenten wordt tot 50% van de grondstoffen hergebruikt en de CO₂-uitstoot verminderd, wat kosteneffectieve en milieuvriendelijke alternatieven biedt.
- Digitale transformatie van de toeleveringsketen: stroomlijning van de inkoop via e-commerceplatforms en verbetering van de transparantie.
- Er is een groeiende voorkeur voor leveranciers die aantoonbare kwaliteitsconsistentie, gedocumenteerde traceerbaarheid en gecertificeerde productieprocessen kunnen leveren.
6. Regionale marktoverwegingen
De KOBELCO LV51D01001P1 aandrijfkettingwielassemblage van CQC TRACK is ontworpen om te voldoen aan de uiteenlopende en extreme operationele eisen van machinisten van zwaar materieel in alle belangrijke mijnbouw- en zware bouwregio's wereldwijd:
Zuid-Amerika:
In mijnbouwactiviteiten in Chili, Peru, Brazilië en Colombia worden SK850LC-graafmachines ingezet in hooggelegen gebieden waar koper, goud en ijzererts worden gewonnen. De schurende, harde gesteenteomstandigheden versnellen de slijtage van de tandwielen. De gesmede 40SiMnTi-constructie, het inductiegeharde tandprofiel (HRC 50–60) en de hardingsdiepte van 10–12 mm zorgen voor de vereiste slijtvastheid en een langere levensduur van de tandwielen en bussen onder deze omstandigheden. Technische documentatie en klantondersteuning zijn beschikbaar in het Spaans en Portugees.
Afrika:
Van platina- en goudwinning in Zuid-Afrika tot ijzererts- en bauxietwinning in West-Afrika en megaprojecten voor infrastructuur in Oost-Afrika: de SK850LC opereert in omgevingen die gekenmerkt worden door extreme slijtage, hoge omgevingstemperaturen en uitdagende logistieke omstandigheden. De diepe oppervlakteharding en hoogwaardige legeringsconstructie zorgen voor slijtvastheid en langere onderhoudsintervallen in stoffige, abrasieve mijnbouwomstandigheden. Regionale logistieke ondersteuning en containerconsolidatie zijn beschikbaar.
Europa en Noord-Amerika:
In deze volwassen markten hechten gebruikers van apparatuur veel waarde aan een lange levensduur van componenten, voorspelbare onderhoudsintervallen en naleving van veiligheids- en milieunormen. Onze ISO 9001:2008-gecertificeerde productieprocessen en CQC-productcertificering bieden aantoonbare kwaliteitsborging die voldoet aan of zelfs overtreft de regionale inkoopvereisten. De milieuvoordelen van revisie – waaronder een lager grondstoffengebruik, een lager energieverbruik en minimale CO₂-uitstoot – spelen een steeds grotere rol bij inkoopbeslissingen in deze markten. CE-markering en technische documentatie conform EU-richtlijnen zijn op aanvraag beschikbaar.
Rusland en het GOS:
Mijnbouw- en steengroevewerkzaamheden in koude weersomstandigheden stellen unieke eisen aan de onderstelcomponenten, waaronder materiaalverbrossing bij lage temperaturen en verminderde afdichtingsprestaties. Er zijn configuraties beschikbaar met een uitgebreider bedrijfstemperatuurbereik om de betrouwbaarheid te garanderen in de vrieskou van Siberië en het Verre Oosten. Technische documentatie in het Russisch en regionale logistieke coördinatie worden aangeboden.
Zuid-Korea:
Als een geavanceerde markt voor bouwmachines met hoge kwaliteitseisen, waarderen Zuid-Koreaanse distributeurs en gebruikers de precisieproductie en metallurgische consistentie die onze gecertificeerde productieprocessen bieden. Technische specificaties en kwaliteitsdocumentatie conform de Koreaanse industrienormen zijn beschikbaar.
Australië:
Mijnbouwactiviteiten in de regio's Pilbara, Bowen Basin en Goldfields stellen onderstelcomponenten bloot aan enkele van 's werelds meest abrasieve ijzererts- en steenkoollagen. KOBELCO Construction Machinery Australia heeft de SK850LC-10 gelanceerd, die vanaf maart 2022 leverbaar is. De machine is bewezen zeer geschikt te zijn voor steengroeve-toepassingen, kleine tot middelgrote mijnbouwbedrijven en grootschalige civiele infrastructuurprojecten in heel Australië. De combinatie van gesmeed gelegeerd staal, inductiegeharde tandprofielen, een hardingsdiepte van 10-12 mm en CNC-gefreesde montageoppervlakken zorgt voor de slijtvastheid en precisie die nodig zijn voor een lange levensduur in de Australische mijnbouw. De machine voldoet volledig aan de Australische veiligheids- en inkoopnormen voor de mijnbouw.
7. Wereldwijde logistiek en toeleveringsketen
CQC TRACK onderhoudt gevestigde exportlogistieke kanalen naar alle belangrijke wereldwijde markten. Onze producten zijn geleverd aan klanten in meer dan 30 landen in Zuidoost-Azië, Europa, het Midden-Oosten, Noord- en Zuid-Amerika en Afrika.
| Logistieke capaciteit | Specificatie |
|---|---|
| Exportverpakking | Stevige houten kisten; gepalletiseerde configuraties; containergeoptimaliseerde belading. |
| Verzendvoorwaarden | FOB Xiamen / CIF bestemmingshaven / flexibele voorwaarden bespreekbaar |
| Levertijd | Binnen 20 dagen na contractafsluiting voor standaardproductiehoeveelheden |
| Minimale bestelhoeveelheid | Flexibel; kleine series en proefbestellingen worden geaccepteerd. |
| Betalingsvoorwaarden | T/T, L/C, Western Union |
| Documentatie | Handelsfactuur; paklijst; cognossement; certificaat van oorsprong; materiaaltestcertificaten op aanvraag. |
8. Garantie en technische ondersteuning
8.1 Garantiedekking
Alle KOBELCO LV51D01001P1 aandrijftandwielassemblages die door CQC TRACK worden geleverd, vallen onder een uitgebreide garantie tegen fabricagefouten in materiaal en afwerking. De standaard garantievoorwaarden bieden een dekking van 12 maanden of 2.000 bedrijfsuren, afhankelijk van wat zich het eerst voordoet, onder normale bedrijfsomstandigheden en bij correcte installatie.
8.2 Technische ondersteuningsbronnen
Ons internationale verkoop- en technische ondersteuningsteam biedt uitgebreide hulp aan distributeurs en eindgebruikers in de mijnbouwsector:
- Technisch advies voorafgaand aan de verkoop: componentselectie, compatibiliteitscontrole en technische ondersteuning bij de toepassing voor graafmachines uit de SK850-serie.
- Installatiehandleiding: Technische ondersteuning op afstand via video en schriftelijke installatiedocumentatie.
- Online ondersteuning: Technische assistentie op afstand voor probleemoplossing en advies over prestaties in het veld.
- Garantieadministratie: efficiënte afhandeling en oplossing van claims
Als directeur van de internationale bedrijfsdivisie en senior technisch ingenieur internationale verkoop, ben ik persoonlijk verantwoordelijk voor de technische ondersteuning van belangrijke klanten en strategische distributiepartners. Ik zorg ervoor dat zij direct toegang hebben tot expertise op technisch niveau voor complexe toepassingen in de mijnbouw.
8.3 Documentatiepakket
Elke zending bevat, of kan op verzoek vergezeld gaan van, de volgende documentatie:
- Handelsfactuur en paklijst
- Vrachtbrief / Luchtvrachtbrief
- Certificaat van oorsprong (Formulier E / Formulier A / COO)
- Materiaaltestcertificaten (chemische samenstelling en mechanische eigenschappen)
- Registraties van warmtebehandelingsprocessen
- Dimensionale inspectierapporten
9. Inkoop- en contactgegevens
9.1 Hoe te bestellen
Distributeurs, mijnbouwbedrijven en machinehandelaren die geïnteresseerd zijn in de KOBELCO LV51D01001P1 rupsband-eindaandrijvingswielgroep of gerelateerde SK850-serie onderstelcomponenten, worden uitgenodigd contact op te nemen met onze internationale handelsafdeling voor:
- Actuele prijzen en beschikbaarheid (FOB Xiamen havenprijzen)
- Volumekortingsschema's
- Proefbestellingen voor kwaliteitsbeoordeling
- OEM- & ODM-aanpassingen en aanvragen voor private label-oplossingen
- Offertes voor complete onderstelsystemen voor graafmachines uit de SK850-serie.
9.2 Contact
Jack
Directeur van de afdeling Internationale Zaken
Senior International Sales Technical Engineer
CQC TRACK — Quanzhou Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd.
Locatie: Zishan Road, Zenglin Community, Jinlong Street, Licheng District, Quanzhou City, Fujian, China
E-mail: cqc@cqctrack.com; j_sales@cqctrack.com;h_sales@cqctrack.com
WhatsApp: +8613906095209
Website: www.cqctrack.com
9.3 Openingstijden
Maandag t/m vrijdag: 08:00 - 18:00 (Chinese standaardtijd, UTC+8)
Vragen die in het weekend worden gesteld, worden de eerstvolgende werkdag beantwoord. Spoedeisende technische ondersteuning is beschikbaar via WhatsApp voor bestaande distributiepartners.
10. Conclusie
De KOBELCO LV51D01001P1 rupsbandaandrijftandwielset is een strategische aandrijflijncomponent van mijnbouwkwaliteit voor operators en distributeurs van zwaar materieel die OEM-equivalent prestaties zoeken met de commerciële voordelen van directe inkoop bij de fabriek. Vervaardigd volgens ISO 9001:2008 gecertificeerde processen met CQC-productverificatie, biedt elke tandwielset de metallurgische integriteit, precisietechniek en duurzaamheid die vereist zijn voor de extreme koppelbelastingen en slijtageomstandigheden waaraan de KOBELCO SK850LC – de grootste graafmachine van de fabrikant – wordt blootgesteld in de mijnbouw, steengroeven en grootschalige civiele infrastructuurprojecten wereldwijd.
De strategische focus van CQC TRACK op chassiscomponenten voor zware graafmachines zorgt ervoor dat technische expertise, productie-infrastructuur, kwaliteitssystemen en materiaalkeuze geoptimaliseerd zijn voor het machinesegment van 50 tot 300 ton. Onze verticaal geïntegreerde productiecapaciteiten – variërend van precisiesmeden en meertraps warmtebehandeling met 10-12 mm oppervlakteharding tot CNC-precisiebewerking en 100% dimensionale verificatie – zijn specifiek ontworpen voor de operationele eisen van de SK850-klasse. In combinatie met uitgebreide OEM/ODM-aanpassingsmogelijkheden en een gevestigde wereldwijde logistieke infrastructuur, positioneert CQC TRACK zich als een betrouwbare langetermijnleverancier voor onderstelcomponenten van mijnbouwkwaliteit in Zuid-Amerika, Afrika, Europa, Noord-Amerika, Rusland, Zuid-Korea, Australië en daarbuiten.
Wij verwelkomen aanvragen van gekwalificeerde distributeurs, exploitanten van mijnbouwvoertuigen en dealers van zwaar materieel die op zoek zijn naar een wederzijds voordelige zakelijke relatie.
Dit technische document is opgesteld volgens de industriestandaard en is bedoeld als naslagwerk voor professionele inkoop en engineering. Alle specificaties worden voortdurend verbeterd en kunnen zonder voorafgaande kennisgeving worden bijgewerkt. Neem contact op met onze internationale afdeling voor de meest actuele technische gegevens en prijsinformatie.










