Caterpillar 1153696 5162471 5162467 5162469 6029393 4492305 E330GC E336GC Rups foarste leaderwielassemblage / Swierlast ûnderstelûnderdielen foar rupsgraafmasines Fabrikant / Mynboukwaliteit / Boarne fabryksfoarrieden direkt / CQC TRACK
RÛP1153696 / 5162471 / 5162467 / 5162469 / 6029393 / 4492305 Spoar foarste idle tsjil gearkomstefoar swiere graafmachines fan Cat 330GC / 336GC
Understelûnderdielen foar graafmachines fan mynkwaliteit - Boarnefabrikant en direkte levering fan fabryk basearre yn Sina
Auteur: Jack | Direkteur fan 'e Ynternasjonale Bedriuwsôfdieling & Senior Ynternasjonale Ferkeap Technysk Yngenieur | CQC TRACK
Dokuminttype: Technyske produktspesifikaasje en fabrikantkapasiteitsprofyl
Doelgroep: Distributeurs fan bouapparatuer en mynboubedriuwen | Súd-Amearika | Afrika | Europa en Noard-Amearika | Ruslân | Súd-Korea | Austraalje
Gearfetting
De RÛP1153696 / 5162471 / 5162467 / 5162469 / 6029393 / 4492305De Track Front Idler Wheel Assembly is in swier ûnderstelkomponint fan mynboukwaliteit, presyzje-ûntworpen foar de folgjende generaasje hydraulyske graafmachines fan 'e CATERPILLAR 330GC en 336GC-searje. Dizze masines fan 'e 30- oant 36-ton klasse wurde wrâldwiid ynset foar massa-ôfgraving, stiengroeven, mynbou en swiere ynfrastruktuerapplikaasjes, wêr't ûnderstelkomponinten ekstreme dynamyske belasting, trochgeande skurende slijtage en swiere ynfloedomstannichheden ûnderfine.
As it komponint foar foarútgelieding en spanningsbehear binnen it rupsbandchassissysteem, fiert de foarste leeloopwiel-assemblage meardere krityske funksjes tagelyk út: it behâlden fan 'e juste útrjochting fan' e rupsketting tidens masine-artikulaasje, it absorbearjen fan terugslagkrêften fan grûnobstakels, it stypjen fan substansjele statyske en dynamyske lesten tidens beweging en operaasje, en it behearen fan 'e rupsspanning yn kombinaasje mei de hydraulyske rupsoanpasser en it terugslagfjedermeganisme. De leeloopwiel-assemblage is pleatst oan it foarste diel fan it ûnderstel, mei ien leeloopwiel ynstalleare oan elke kant fan 'e masine.
Makke ûnder it CQC TRACK kwaliteitsfersekeringskader yn ús produksjefasiliteit yn Quanzhou, Fujian Provinsje, Sina, leveret elke foarste leader-assemblage OEM-lykweardige of superieure prestaasjes mei de kommersjele foardielen fan direkte sourcing út 'e fabryk. Us fertikaal yntegreare produksjeproses - omfettet presyzje smeden, mearfaze waarmtebehanneling, CNC-ferwurking en avansearre driuwende sealtechnology - soarget foar de metallurgyske yntegriteit en dimensjonele presyzje dy't frege wurdt troch mynbou- en swiere boubedriuwen wrâldwiid.
Dit technyske dokumint biedt wiidweidige spesifikaasjes, produksjemooglikheden, oanpassingsopsjes en ynformaasje oer wrâldwide supply chain om beslútfoarming oer oanbesteging foar ûnderdielen fan it ûnderstel fan swiere apparatuer te stypjen. De ynhâld is strukturearre om te foldwaan oan de yndeksearrings- en opheleasken fan wrâldwide sykmasines en ynternasjonale B2B-oanbestegingsplatfoarms.
1. Tapassing fan hostmasine: CATERPILLAR 330GC & 336GC Swiere rupsgraafmasines
1.1 Masinespesifikaasjes en easken foar ûnderstel
De CATERPILLAR 330GC is in rupsgraafmasine fan 'e 30-ton-klasse, ûntworpen foar produktiviteit en brânstofeffisjinsje. Mei in wurkgewicht fan sawat 30.900 kg (68.100 lb) en oandreaun troch in Cat C7.1-motor dy't 150 kW (201 pk) nettofermogen leveret neffens ISO 9249, balansearret de 330GC produktiviteit mei in fermindere brânstofferbrûk fan maksimaal 12% yn ferliking mei de 330F en langere ûnderhâldsyntervallen dy't de ûnderhâldskosten mei oant 20% ferminderje. De masine berikt in maksimale graafdjipte fan 7.260 mm (23,8 ft) en hat in standert ûnderstel mei in Reach-giek, in R3,2 m stôk en in swiere bak fan 1,60 m³, mei 600 mm trijefâldige grouserskuon en in tsjingewicht fan 6.700 kg.
De CATERPILLAR 336GC is in rupsgraafmasine fan 'e 36-ton klasse, ûntworpen foar projekten fan middelgrutte oant grutte skaal. Mei in wurkgewicht fan sawat 37.200 kg (81.900 lb) en oandreaun troch in Cat C7.1-motor mei in fermogen fan 205 kW (275 pk), leveret de 336GC hege prestaasjes, enerzjy-effisjinsje en lege ûnderhâldskosten foar swiere bou-, mynbou- en graafwurktaken.
Wichtige operasjonele parameters dy't direkt ynfloed hawwe op it ûnderstelsysteem binne ûnder oaren:
- 330GC Bedriuwsgewicht: 28.900 – 30.900 kg (62.170 – 68.100 lb) ôfhinklik fan konfiguraasje
- 336GC Bedriuwsgewicht: 34.600 – 37.200 kg (76.300 – 81.900 lb)
- 330GC Motor: Kat. C7.1 — 150 kW (201 pk)
- 336GC Motor: Kat. C9.3B / C7.1 — oant 243 pk
- 330GC Maksimale graafdjipte: 7.260 mm (23,8 ft)
- Breedte fan rupsskuon: 600 mm standert (konfiguraasje mei trije grousers)
- Standertmooglikheid: Standert hege omjouwingstemperatuermooglikheid fan 52 °C (125 °F) en kâldstartmooglikheid fan –18 °C (0 °F), mei opsjoneel kâldstartpakket fan –32 °C (–25 °F) beskikber
Dizze wurkparameters oersette direkt yn útsûnderlike easken oan 'e foarste leader-assemblage. Neist it begelieden fan 'e rupskeatling en it behearen fan spanning, moat de leader ympaktbelastingen fan grûnobstakels opnimme dy't de nei foaren rjochte rupskeatling tsjinkomt, trochgeande skurende kontakt mei de rupskeatling wjerstean, en strukturele yntegriteit behâlde ûnder de sykliske bûgings- en torsjekrêften dy't generearre wurde by it stjoeren en wurkjen fan 'e masine op ûneven terrein.
1.2 Understelkonfiguraasje en Idlerfunksje
De 330GC en 336GC hawwe in swier ûnderstelsysteem mei rupsbanden mei avansearre ûntwerpfunksjes. Fet tusken de rupspinnen en bussen ferminderet it ridlûd en foarkomt dat der pún ynkomt om de libbensduur fan it ûnderstel te ferlingjen. De rupsgeleiderbeskerming helpt de rupsbanden fan 'e graafmachine op ien line te hâlden by it riden en wurkjen op hellingen, en it hellende rupsframe foarkomt ophoping fan modder en pún, wêrtroch it risiko op skea oan 'e rupsbanden ferminderet.
Binnen dit systeem tsjinnet de foarste leeloopwielassemblage as de hub foar foarútgelieding en spanningsbehear fan 'e rails. It wurket yn kombinaasje mei de hydraulyske railjuster en it terugslagfjedermeganisme om optimale railspanning te behâlden, ûntspoaring fan 'e rails te foarkommen en slijtage oan railkettingen, tandwielen en ûnderste rollers te ferminderjen. De foarste leeloopwiel sit oan 'e foarkant fan it railframe, en de juste posysje fan 'e leeloopwiel is kritysk: de hichte fan it foarste leeloopwielprofyl moat altyd heger wêze as de hichte fan it rolprofyl, mei it juste hichteferskil hanthavene foar in goede útrjochting fan 'e rails.
1.3 Dekking fan ûnderdielnûmers mei krúsreferinsjes
De meardere ûnderdielnûmers dy't neamd binne - 1153696, 5162471, 5162467, 5162469, 6029393, en 4492305 - fertsjintwurdigje de ûnderdielnûmerfarianten fan Caterpillar oer ferskate produksjeperioaden, oantsjuttings fan servicekits en regionale merkspesifikaasjes. Dizze nûmers ferwize nei deselde ferfangende foarste leader-assemblagefamylje dy't jildt foar de folgjende generaasje graafmachinesearjes 330GC en 336GC. De foarste leader is ûntworpen om te passen op Cat-apparatuer op basis fan fabrikantspesifikaasjes en elke ôfwiking fan 'e fabrykskonfiguraasje kin liede ta ferkearde montage.
Dizze dekking fan meardere nûmers stelt distributeurs yn steat om ien fysike komponint op foarried te hâlden dy't in breder skala oan masine-serienûmerprefiksen tsjinnet, wêrtroch't de ynventariseffisjinsje optimalisearre wurdt.
2. Technyske spesifikaasjes: CATERPILLAR 1153696 / 5162471 / 5162467 / 5162469 / 6029393 / 4492305 Foarste Idler Tsjil Gearstalling
2.1 Produktidentifikaasje
| Parameter | Spesifikaasje |
|---|---|
| OEM-ûnderdielnûmers | 1153696 / 5162471 / 5162467 / 5162469 / 6029393 / 4492305 |
| Kompatible masinemodellen | CATERPILLAR 330GC, 336GC Graafmachines fan 'e folgjende generaasje |
| Derneist kompatibel mei | CATERPILLAR 325A/B/C/D, 329D/E, 330F-searje |
| Komponinttype | Gearstalling fan foarste rút-idlerwiel (liedingswiel / spanningsidler) |
| Posysje | Foarkant fan ûnderstel (ien per kant) |
| Fabrikant | CQC TRACK (Quanzhou Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd.) |
| Lân fan oarsprong | Sina |
| Kwaliteitsstandert | Mynboukwaliteit OEM-kwaliteit / ISO 9001: 2008 sertifisearre / CQC-produkt sertifisearre |
2.2 Materiaal- en metallurgyske spesifikaasjes
De CATERPILLAR foarste leader-assemblage wurdt produsearre mei premium-klasse legearing stiel selektearre foar optimale ferhurdingsfermogen, slijtvastheid en strukturele yntegriteit ûnder de swiere ynfloed- en ladingsomstannichheden dy't karakteristyk binne foar mynbou en swiere bou-tapassingen.
| Komponint | Materiaalklasse | Ferwurkingsmetoade |
|---|---|---|
| Leerwiellichem (Shell) | 40Mn / 50Mn / 40SiMnTi Heechsterkte Legeringstiel | Presyzje sletten-die smeedwurk |
| Leidraadas / As | 45# Middelgrutte koalstofstiel | Smeedwurk + Presyzjebewerking + Mearstadiumswaarmtebehanneling |
| Lagers | Heech-koalstof Chrome lagerstiel | Presyzje Grûn |
| Driuwende oaljedichtingen | 15Cr3Mo-legearingstiel (HRC 65–72) | Presyzje grûndichtingsflakken |
| O-ringen / Sealringen | Nitrilrubber (NBR) kopolymeer | Hege-temperatuerbestindige formule |
Eigenskippen fan it materiaal fan it lichem fan it idle-wiel:
It lichem fan it leeljewiel is smeid fan 40Mn-, 50Mn- of 40SiMnTi-legearingstiel, materialen dy't spesifyk selektearre binne foar har poerbêste kombinaasje fan sterkte, taaiheid en slijtvastheid. It 50Mn-legearingstiel biedt superieure ferhurdingsfermogen, wêrtroch't in unifoarme hurdens fan 'e trochsnede mooglik is nei waarmtebehanneling. Foar tapassingen dy't ferbettere wurgensbestindigens fereaskje, befettet 40SiMnTi silisium-, mangaan- en titaniumlegearingseleminten dy't de struktuer fan 'e korrel ferfine tidens waarmtebehanneling, wêrtroch sawol slijtvastheid as slachtaaiheid ferbettere wurde.
It sletten-matrijs smeidproses produseart in ferfine nôtstruktuer mei optimale ynterne ferdieling fan materiaalfaserstream. Dizze smeidmetoade ferbetteret de draachkapasiteit en wjerstân tsjin barsten fan it komponint ûnder werhelle ynfloedbelesting signifikant - in kritysk foardiel boppe getten alternativen dy't ynherint gefoeliger binne foar porositeit, brosbreuk en wurgens-relatearre falingsmodi.
Skaftspesifikaasjes:
De leefas is makke fan 45# middelgrut koalstofrûnstiel en ûndergiet in wiidweidich mearstadiums waarmtebehannelingsprotokol, ynklusyf blussen, temperen en oerflakferhurding. Dizze behanneling berikt in oerflakhurdens fan HRC 50–58 mei in ferhurde laachdjipte fan 3–7 mm, wat útsûnderlike slijtvastheid biedt oan 'e kontaktflakken fan' e lagers, wylst de kearntaaiheid behâlden wurdt om bûgings- en slachbelastingen te wjerstean.
2.3 Protokol foar waarmtebehanneling
It waarmtebehannelingsregime fertsjintwurdiget in krityske ûnderskiedende faktor yn 'e prestaasjes en libbensdoer fan 'e leader-assemblage. CQC TRACK brûkt in mearfase termyske ferwurkingssekwinsje dy't optimalisearre is foar swiere tapassingen fan 'e frontleader yn mynbouomjouwings:
| Waarmtebehannelingstadium | Proses | Doel |
|---|---|---|
| Fase 1 - Primêr | Blussen + Temperjen | Ferfine de nôtstruktuer; ferbetterje de kearnsterkte, taaiheid en ynfloedresistinsje |
| Fase 2 - Oerflakferhurding | Middelfrekwinsje-ynduksje-oerflakbleskjen (Idler Wheel Tread) | Berikke rjochte oerflakhurdens en djippe slijtvastheid op kontaktflakken mei spoaren |
| Fase 3 - Asferhurding | Ynduksje-oerflak blussen en temperjen | Berikke wearbestindige lagertappen wylst de duktile kearn behâlden wurdt foar ynfloedresistinsje |
| Fase 4 - Finale | Kontrolearre koeling en stressferliening | Eliminearje oerbleaune spanningen; stabilisearje metallurgyske eigenskippen; foarkomme skuorren yn gebrûk |
Hardheid fan it loopflak fan it leeggerad: HRC 50–58
Oerflakhurdens fan 'e leefas: HRC 50–58
Djipte fan ferhurde laach (profyl): 8–12 mm
Djipte fan ferhurde laach (skaft): 3–7 mm
De kombinaasje fan trochferhurding en ynduksje-oerflakbehanneling makket in optimale hurdheidsgradiënt: in slijtvast bûtenste loopflak dat by steat is om trochgeand abrasyf kontakt mei rupsketten en grûnôffal te wjerstean, en oergiet nei in hurdere, mear duktile kearn dy't ynfloedsenerzjy absorbearret en wjerstân biedt tsjin barstfersprieding ûnder swiere ladingsomstannichheden. Gemyske gearstallingstests fia spektroskopyske analyze en ferifikaasje fan meganyske eigenskippen mei Rockwell- en Brinell-hurdens testers wurde útfierd tidens it heule produksjeproses om te soargjen dat de spesifikaasjes neilibje.
2.4 Dichtings- en smeersysteem
De libbensdoer fan 'e rydrol-assemblage yn easken mynbou- en bou-tapassingen is kritysk ôfhinklik fan 'e yntegriteit fan it ôfslutingssysteem. De rydrol-assemblage omfettet in premium dûbele-kegel driuwende ôfslutingskonfiguraasje mei libbenslange smering, ûntworpen om de yntegriteit fan 'e ôfsluting te behâlden ûnder de swierste wurkomstannichheden.
Komponinten fan it sealsysteem:
- Drijvende ôfslutingsringen: Makke fan 15Cr3Mo-legearingstiel, waarmtebehannele oant HRC 65–72, mei presyzje-slypte kontaktflakken dy't in oerflakterûchheid fan 0,1 μm - 0,2 μm berikke
- O-ringen / ôfslutingsringen: makke fan nitrilrubber (NBR) kopolymeer mei ferbettere oaljeresistinsje, slijtvastheid en hege temperatuerstabiliteit
Dizze ôfslutende arsjitektuer slút effektyf abrasive fersmoarging út - ynklusyf sân, rotsstof, focht en slyk - wylst it ynterne smeermiddel bewarre bliuwt, wêrtroch konsekwinte lagerprestaasjes oer útwreide ûnderhâldsintervallen wurde garandearre. It ûntwerp dat foar it libben ôfsletten is, elimineert de easken foar smering yn it fjild, ferminderet ûnderhâldsarbeid en minimalisearret it risiko op fersmoarging-induzearre te betiid útfalen fan lagers.
2.5 Dimensjonele en prestaasjekarakteristiken
| Parameter | Spesifikaasje |
|---|---|
| Produksjestandert | OEM Dimensjonele Ekwivalinsje (1:1 Fitment) |
| Oerflakôfwerking | Presyzjebewurke / Anti-korrosje coating tapast |
| Kleuropsjes | Swart (Standert) / Caterpillar Giel (Opsjoneel) |
| Laadwurdearring | Klasse Mynbou en Swiere Bouw |
| Bedriuwstemperatuerberik | -30°C oant +52°C (Útwreide berik beskikber) |
| Ferwachting fan tsjinstlibben | 5.000+ wurktiden ûnder normale wurkomstannichheden |
3. Produksjekwaliteiten: CQC TRACK Produksjemooglikheden
3.1 Bedriuwsprofyl
CQC TRACK operearret ûnder Quanzhou Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd., in spesjalisearre fabrikant fan komponinten foar rupsbanden foar swiere apparatuertapassingen. Us produksjefasiliteit is strategysk leit yn 'e Binjiang Industrial Zone, Nan'an City, Quanzhou, Fujian Province, Sina - in regio dy't wrâldwiid erkend wurdt as in sintrum fan treflikens foar de produksje fan boumasjinekomponinten. Mei in personielsbestân fan mear as 200 meiwurkers, in fasiliteit dy't mear as 60 mu beslacht, en in masinepark mei mear as 200 CNC-masjine-ark, jitterij-, smeed- en waarmtebehannelingsapparatuer, operearret CQC TRACK in fertikaal yntegreare produksjeketen fan grûnstof oant ôfmakke gearstalling.
Us produktportfolio omfettet ûnderstelûnderdielen foar graafmachines fariearjend fan 1,5 oant 300 ton, wêrtroch CQC TRACK ien fan 'e meast wiidweidige fabrikanten binnen de Quanzhou Engineering Parts Undercarriage Production Base is. Produkten wurde wrâldwiid eksportearre nei einbrûkers en distributeurs yn mear as 30 lannen yn Súdeast-Aazje, Europa, it Midden-Easten, Amearika en Afrika.
Us ynset foar kwaliteit wurdt validearre troch in dûbeldlaachs sertifikaasjekader:
- ISO 9001:2008 Sertifikaasje fan kwaliteitsbehearsysteem - Wiidweidige kwaliteitsfersekering dy't leveransierskontrôle, ferifikaasje fan ynkommende materialen, proseskontrôle en definitive ynspeksjeprotokollen omfettet
- Produktsertifikaasjes fan Sina Quality Certification (CQC) - Unôfhinklike ferifikaasje troch tredden fan produktkonformiteit mei jildende noarmen
3.2 Produksje-ynfrastruktuer en proses
It produksjeproses foar elke CATERPILLAR foarste leader-assemblage folget in strang kontroleare sân-faze sekwinsje, mei avansearre fysyk-chemyske ynspeksjeapparatuer - ynklusyf spektroskopyske analysators foar ferifikaasje fan gemyske gearstalling en metallografyske mikroskopen foar mikrostruktueranalyze - ynset yn 'e heule produksje:
Fase 1 — Materiaaloankeap en ferifikaasje:
Grûnstoffen foar legearingstiel wurde allinnich oanskaft fan ISO-sertifisearre stielfabriken mei folsleine sertifikaasjes foar traceerberens fan materialen. Ynkommende materiaal ûndergiet in gemyske gearstallingsanalyse fia spektroskopyske analyze en mikrostruktuerferifikaasje fia metallografyske mikroskopie foardat it frijjûn wurdt foar produksje. Rockwell-hurdensmeters en Brinell-hurdensmeters fiere ferifikaasje út, wêrtroch klanten ferskate referinsje-hurdenseasken krije. Treksterkte-testmasines en ynfloedtesters ferifiearje sterkte- en taaiheidseigenskippen.
Fase 2 — Presyzje smeiden:
Leidrels wurde produsearre fia sletten-matrijs smeidwurk, in proses dat kontroleare kompresjekrêften tapast om ferwaarme stielen billets te foarmjen ta it hast-net-leidrelprofyl. Dizze metoade ferfine de ynterne nôtstruktuer, elimineert ynterne porositeit en holtes, en stelt it optimale glêstriedstreampatroan lâns de kontoeren fan it leidrelielem fêst - wêrtroch wurgensresistinsje en draachkapasiteit maksimalisearre wurde. Smeide leidrels leverje substansjeel superieure metallurgyske yntegriteit yn ferliking mei getten alternativen.
Fase 3 — Presyzje CNC-ferwurking:
Nei it smeiden ûndergeane ûnderdielen mearfaze CNC-ferwurkingsoperaasjes om krekte dimensjonele tolerânsjes te berikken. Krityske oerflakken - ynklusyf lagertappen, sealing-ynterface-oerflakken en montageflakken - wurde oant mikronnivo-presyzje ferwurke op multi-assige CNC-draai-, frees- en slypsintra. Dimensjonele ferifikaasje wurdt útfierd mei trije-koördinaat-mjitapparatuer.
Fase 4 - Mearfasige waarmtebehanneling:
Komponinten ûndergeane de foarskreaune blus- en tempersyklusen, folge troch middelfrekwinsje-ynduksje-oerflakferhurding fan it loopflak fan 'e lieder en de aslagerflakken. Alle prosesparameters - ynklusyf temperatuerprofilen, blussnelheden en tempersyklusen - wurde digitaal kontroleare en registrearre foar elke produksjebatch, wêrtroch werhelle metallurgyske konsistinsje garandearre wurdt.
Fase 5 — Gearstalling en ôfsluting:
Leidwiellichems, assen, lagers, driuwende ôfdichtingen en O-ringen wurde yn in skjinne, kontroleare omjouwing gearstald. De dûbelkegel meganyske oerflakôfdichtingskonfiguraasje wurdt ynstalleare mei presyzje-útrjochtingsark om optimale ôfdichtingsprestaasjes te garandearjen yn 'e heule libbensduur fan it komponint. Elke gearstalling is fol mei hege prestaasjes lithium-basearre fet dat libbenslange smering leveret.
Fase 6 — Kwaliteitsferifikaasje:
Elke foltôge idler-assemblage ûndergiet in 100% dimensjonele ynspeksje mei kalibrearre mjitapparatuer. Stekproeven omfetsje:
- Dynamyske ladingsimulaasje om strukturele yntegriteit ûnder wurklasten te falidearjen
- Druktest fan 'e yntegriteit fan 'e sealen om de mooglikheid om fersmoarging út te sluten te ferifiearjen
- Net-destruktive evaluaasje - ynklusyf ultrasone foutdeteksje en magnetyske dieltsjeynspeksje - om ûndergrûnske defekten te identifisearjen
- Hurdensferifikaasje oer meardere loopflak- en aslokaasjes
Fase 7 — Bewarjen en ferpakking:
Foltôge gearstallingen krije in anty-korrosjecoating en wurde ferpakt yn swiere eksportkwaliteit materialen dy't geskikt binne foar ynternasjonale seefracht mei útwreide opslacheasken.
3.3 Kwaliteitsfersekeringskader
It kwaliteitsfersekeringssysteem fan CQC TRACK giet fierder as ynspeksje fan it ôfmakke produkt en omfettet de heule produksjelibbensyklus. Dizze wiidweidige oanpak leveret ferifiearbere betrouberensfoardielen foar einbrûkers:
| Kwaliteitsfersekeringselemint | Ymplemintaasje yn produksje | Klantfoardiel |
|---|---|---|
| Leveransierseleksje en behear | Strang kontrôle en goedkarring fan leveransiers fan smeed- en sealmateriaal foar legearingstiel | Garandearre yntegriteit fan grûnstoffen; konsekwinte wurgenslibben en ynfloedresistinsje |
| Ynspeksje fan ynkommende materialen | Gemyske gearstallingsanalyse (spektroskopie) en mikrostrukturele ferifikaasje (metallografy) fan smeide blanks | Foarkommen fan ûndermaats materiaal dat yn produksje komt |
| Proseskontrôle | Previntyf ûnderhâldsprogramma foar CNC-bearbeitingssintra en ynduksjehurdingsapparatuer mei digitale parameterregistraasje | Dimensjonele konsistinsje en waarmtebehannelinguniformiteit oer alle produksjebatches |
| Ynspeksje ûnderweis | Statistyske stekproef mei definieare akseptaasjekritearia by elke produksjefase | Iere deteksje en korreksje fan alle prosesôfwikingen |
| Testen fan it definitive produkt | 100% dimensjonele ferifikaasje; dynamyske lading- en sealingintegriteitstests op basis fan stekproef | Elke idler-assemblage wurdt foarôfgeand oan ferstjoering kontrolearre op juste fitment en prestaasjes |
| Behear fan net-konformiteit | Systematyske isolaasje en woarteloarsaakanalyse fan elke komponint dy't mislearret by ynspeksje; profesjoneel serviceteam reagearret binnen 24 oeren mei oplossingen binnen 3 dagen | Allinnich spesifikaasje-konforme gearstallingen frijjûn foar ferstjoering; rappe oplossing fan alle kwaliteitsproblemen |
| Traceerberens | Útwreide batchgegevens wurde byhâlden foar in bewarperioade fan minimaal 24 moannen | Folsleine komponintstamboom beskikber foar kwaliteitskontrôles en garânsjeferifikaasje |
4. Oanpassing en OEM/ODM-mooglikheden
4.1 Privee label en merkoanpassing
CQC TRACK biedt wiidweidige OEM- en private label-produksjetsjinsten oan, oanpast oan de spesifike easken fan ynternasjonale distributeurs, apparatuerhannelers en mynfloatoperators. Us oanpassingsmooglikheden omfetsje:
| Oanpassingskategory | Beskikbere opsjes |
|---|---|
| Produktetikettering | Oanpaste merkmarkeringen, ûnderdielnûmering en identifikaasjeplaten |
| Ferpakking | Oplossingen foar merkferpakking; oanpaste palletkonfiguraasjes; meartalige dokumintaasje |
| Kleurôfwerking | Standert swart; masine-oanpast Caterpillar giel; oanpaste kleuropsjes op oanfraach |
| Oerflakbehanneling | Standert anty-korrosjecoating; ferbettere coating foar marine- of tige korrosive omjouwings |
4.2 Technyske oanpassing foar ekstreme tapassingen
Foar spesjalisearre tapassingen dy't fierder geane as standert produksjekonfiguraasjes, leveret ús yngenieursteam oanpaste ûntwerp- en produksjetsjinsten:
- Dimensjonele oanpassingen: Oanpaste idlerdiameter, breedte of askonfiguraasje foar net-standert of oanpaste ûnderstelsystemen
- Materiaalupgrades: Ferbettere legearingspesifikaasjes - ynklusyf 40CrNiMo - foar ekstreme wurkomstannichheden lykas tapassingen fan hydraulyske brekkers, agressive hurde rotswinning of arktyske operaasjes
- Modifikaasjes fan ôfslutingssysteem: Swiere ôfslutingskonfiguraasjes foar ûnderdompelingsapplikaasjes of ekstreem abrasive slurryomjouwings
- Reverse Engineering Support: Reproduksje fan komponinten foar CATERPILLAR-masinemodellen dy't net mear makke wurde of ferâldere binne en krekte dimensjonele gegevens nedich binne.
4.3 Folsleine oplossingen foar ûnderstelsystemen
Neist yndividuele foarste leader-assemblages biedt CQC TRACK wiidweidige ûnderstelsysteemoplossingen foar CATERPILLAR 330GC- en 336GC-graafmachines, wêrtroch distributeurs de sourcing kinne konsolidearje fia ien kwaliteitssertifisearre leveringspartner:
- Spoarkettingassemblages (Spoarlinkgroepen) - Folslein ôfsletten en smeerde rûpkonfiguraasje (SALT)
- Spoarrollen (ûnderrollen) - Konfiguraasjes mei ien flens en dûbele flens
- Dragerrollen (bopperollen) - Boppeste railstipekomponinten
- Oandriuwtandwielassemblages - Finale oandriuwingsoerdrachtkomponinten
- Spoarskuonassemblages - Folsleine spoarplaatoplossingen yn ferskate breedtes en konfiguraasjes
5. Tapassing op 'e wrâldwide merk en regionale stipe
5.1 Yndustrykontekst
De wrâldwide merk foar ûnderdielen foar swiere apparatuer ûnder it auto bliuwt in sterke groei sjen litte, wat de oanhâldende fraach nei rupsmasines yn 'e bou, mynbou en ynfrastruktuerûntwikkelingssektor wjerspegelt. De merk waard yn 2025 wurdearre op USD 792,63 miljoen en sil nei ferwachting USD 1.128,63 miljoen berikke yn 2032, wat in gearstalde jierlikse groeisnelheid (CAGR) fan 5,17% fertsjintwurdiget. De bredere merk foar ûnderdielen foar ûnder it auto wurdt rûsd op USD 8,17 miljard yn 2026, mei trochgeande groei oandreaun troch útwreiding fan 'e mynbousektor, ynvestearrings yn ynfrastruktuer en inisjativen foar floatmodernisaasje.
Wichtige merktrends dy't direkt relevant binne foar de oanskaf fan ûnderdielen foar ûnderstel binne ûnder oaren:
- Fraach nei duorsume ûnderstelûnderdielen fan mynboukwaliteit mei útwreide ûnderhâldsintervallen en ferlege totale eigendomskosten (TCO)
- Groei yn ferfanging fan 'e aftermarket as apparatuerfloaten wrâldwiid âlder wurde
- Oannimmen fan avansearre slijtvaste materialen om libbensduurkosten te ferminderjen
- Foarkar foar sertifisearre fabryksdirekte leveransiers mei oantoande kwaliteitskonsistinsje, ISO-sertifikaasje en wiidweidige technyske stipe
5.2 Oerwagings foar de regionale merk
De CATERPILLAR foarste leader-assemblage fan CQC TRACK is ûntworpen om te foldwaan oan ferskate operasjonele easken yn alle wichtige wrâldwide regio's:
Súd-Amearika:
Mynboubedriuwen yn Sily, Perû, Brazylje en Kolombia brûke 330GC- en 336GC-graafmasines yn hege hichte, mei abrasive hurde rotsen. De kombinaasje fan smeide 40Mn/50Mn-konstruksje mei in rydrol, ynduksje-ferhurde loopflakken (HRC 50–58) en in ferhurde laachdiepte fan 8–12 mm leveret útsûnderlike slijtvastheid ûnder dizze easken omstannichheden. Spaanske en Portugeeske technyske dokumintaasje en klantestipe binne beskikber.
Afrika:
Fan Súd-Afrikaanske platina- en goudoperaasjes oant West-Afrikaanske minerale winning en East-Afrikaanske ynfrastruktuerprojekten, frontrollen hawwe te krijen mei ekstreme slijtage, hege omjouwingstemperatueren en útdaagjende logistike omstannichheden. It fersegele smeersysteem elimineert de easken foar fjildûnderhâld, wylst it foarkomt dat fersmoarging yn stoffige wurkomjouwings komt. Regionale logistike stipe en kontenerkonsolidaasjetsjinsten binne beskikber.
Europa en Noard-Amearika:
Apparatueroperators yn dizze folwoeksen merken jouwe prioriteit oan de lange libbensdoer fan komponinten, foarsisbere ûnderhâldsyntervallen en neilibjen fan feiligens- en miljeunormen. Us ISO 9001:2008-sertifisearre produksjeprosessen en CQC-produktsertifikaasje leverje dokumintearre kwaliteitsfersekering dy't foldocht oan of de regionale oanbestegingseasken oertreft. CE-markearring en technyske dokumintaasje dy't foldocht oan EU-rjochtlinen binne op oanfraach beskikber.
Ruslân & GOS:
Kâld waar bringt unike útdagings mei foar ûnderdielen fan it ûnderstel, ynklusyf ferbrosking fan materiaal by lege temperatueren en fermindering fan de prestaasjes fan de ôfsluting. Útwreide konfiguraasjes foar wurktemperatueren - mei opsjonele kâldstartmooglikheden oant -32 °C (-25 °F) - binne beskikber om betrouberens te behâlden yn omstannichheden ûnder nul. Technyske dokumintaasje yn it Russysk en regionale logistike koördinaasje wurde levere.
Súd-Koreä:
As in ferfine merk foar bouapparatuer mei hege kwaliteitsferwachtingen, wurdearje Súd-Koreaanske distributeurs en operators de presyzjeproduksje en metallurgyske konsistinsje dy't levere wurdt troch ús sertifisearre produksjeprosessen. Technyske spesifikaasjes en kwaliteitsdokumintaasje dy't oerienkomme mei Koreaanske yndustrynoarmen binne beskikber.
Austraalje:
Mynbouaktiviteiten yn 'e regio's Pilbara, Bowen Basin, en Goldfields ûnderwurpen ûnderstelkomponinten oan guon fan 'e meast abrasive omstannichheden fan 'e wrâld. De kombinaasje fan smeide legearing stielen konstruksje, ynduksje-ferhurde loopflakken, en avansearre driuwende sealtechnology leveret de slijtvastheid en strukturele yntegriteit dy't nedich binne foar in ferlingde libbensdoer yn Australyske mynbou-tapassingen. Neilibjen fan Australyske mynboufeiligens- en oanbestegingsnormen wurdt folslein stipe.
5.3 Wrâldwide logistyk en leveringsketen
CQC TRACK ûnderhâldt fêstige eksportlogistike kanalen nei alle wichtige wrâldmerken. Us produkten binne levere oan klanten yn mear as 30 lannen yn Súdeast-Aazje, Europa, it Midden-Easten, Amearika en Afrika.
| Logistike kapasiteit | Spesifikaasje |
|---|---|
| Eksportearje ferpakking | Swiere houten kisten; palletisearre konfiguraasjes; kontener-optimalisearre laden |
| Ferstjoerbetingsten | FOB Xiamen / CIF bestimmingshaven / fleksibele betingsten ûnderhannelber |
| Trochrintiid | 10–15 wurkdagen foar standert produksjehoemannichten (ôfhinklik fan bestelvolume) |
| Minimale bestelhoeveelheid | Fleksibel; lytse batch- en proefbestellingen wurde ûnderbrocht |
| Dokumintaasje | Kommersjele faktuer; paklist; fragmint; sertifikaat fan oarsprong; materiaaltestsertifikaten op oanfraach |
6. Garânsje en technyske stipe
6.1 Garânsjedekking
Alle CATERPILLAR foarste leader-assemblages levere troch CQC TRACK wurde dekt troch in wiidweidige garânsje tsjin produksjefouten yn materialen en fakmanskip. Standert garânsjebetingsten jouwe 12 moannen dekking fanôf de datum fan ynstallaasje, mei limiten foar operasjonele oeren basearre op tapassingsklassifikaasje. De dekking is fan tapassing ûnder normale operasjonele omstannichheden en juste ynstallaasjeprosedueres.
6.2 Boarnen foar technyske stipe
Us ynternasjonale ferkeap- en technyske stipeteam biedt wiidweidige bystân oan distributeurs en einbrûkers:
- Technysk oerlis foarôfgeand oan ferkeap: komponintseleksje, kompatibiliteitsferifikaasje en stipe foar applikaasje-yngenieurs.
- Ynstallaasjebegelieding: Technyske stipe op ôfstân en ynstallaasjedokumintaasje
- Garânsjebehear: Effisjinte ferwurking en oplossing fan claims
- Technyske stipe nei ferkeap: help by problemen en oerlis oer prestaasjes yn it fjild
As direkteur fan 'e International Business Division en Senior International Sales Technical Engineer, haw ik persoanlik tafersjoch op technyske stipe foar wichtige akkounts en strategyske distribúsjepartners, wêrtroch't ik direkte tagong ta ekspertize op yngenieursnivo garandearje foar komplekse applikaasje-easken.
6.3 Dokumintaasjepakket
Elke ferstjoering befettet of kin op fersyk begelaat wurde troch de folgjende dokumintaasje:
- Kommersjele faktuer en paklist
- Frachtbrief / Loftfrachtbrief
- Sertifikaat fan oarsprong (Formulier E / Formulier A / COO)
- Materiaaltestsertifikaten (gemyske gearstalling en meganyske eigenskippen)
- Records fan waarmtebehannelingsprosessen
- Dimensjonele ynspeksjerapporten
7. Oankeap- en kontaktgegevens
7.1 Hoe te bestellen
Distributeurs, mynbouoperators en apparatuerhannelers dy't ynteressearre binne yn 'e CATERPILLAR 1153696 / 5162471 / 5162467 / 5162469 / 6029393 / 4492305 Track Front Idler Wheel Assembly of relatearre ûnderstelkomponinten wurde útnoege om kontakt op te nimmen mei ús International Business Division foar:
- Hjoeddeiske prizen en beskikberens
- Skema's foar kwantumkoartingen
- Foarbyldbestellingen foar kwaliteitsbeoardieling
- Oanpassings- en privee labelfragen
- Folsleine offertes foar ûnderstelsysteem
7.2 Kontakt
Jack
Direkteur fan 'e ôfdieling Ynternasjonale Bedriuwen
Senior Ynternasjonale Ferkeap Technysk Yngenieur
CQC TRACK — Quanzhou Heli Machinery Manufacturing Co., Ltd.
Lokaasje: Zishan Road, Zenglin Community, Jinlong Street, Licheng District, Quanzhou City, Fujian, Sina
E-post: cqc@cqctrack.com ; j_ferkeap@cqctrack.com;h_sales@cqctrack.com
WhatsApp: +8613906095209
Webside: www.cqctrack.com
7.3 Bedriuwstiden
Moandei — freed: 08:00 — 18:00 (Sineeske standerttiid, UTC+8)
Wykeinfragen wurde op 'e folgjende wurkdei beantwurde. Dringende technyske stipe is beskikber fia WhatsApp foar besteande distribúsjepartners.
8. Konklúzje
De CATERPILLAR 1153696 / 5162471 / 5162467 / 5162469 / 6029393 / 4492305 Track Front Idler Wheel Assembly fertsjintwurdiget in strategyske komponintoplossing fan mynboukwaliteit foar operators en distributeurs fan swiere apparatuer dy't sykje nei OEM-lykweardige ûnderstelprestaasjes mei de kommersjele foardielen fan direkte sourcing út 'e fabryk. Produsearre ûnder ISO 9001: 2008-sertifisearre prosessen mei CQC-produktferifikaasje, leveret elke foarste leader-assemblage de metallurgyske yntegriteit, presyzje-technyk en duorsumens dy't nedich binne foar de easken fan 'e wurkomstannichheden dêr't de folgjende generaasje CATERPILLAR 330GC en 336GC graafmachines yn 'e mynbou, stiengroeven en swiere bou wrâldwiid tsjinoan geane.
De fertikaal yntegreare produksjemooglikheden fan CQC TRACK - ynklusyf presyzjesmeedwurk, mearfase waarmtebehanneling, CNC-ferwurking, avansearre driuwende sealtechnology en 100% kwaliteitsferifikaasje - kombineare mei wiidweidige OEM/ODM-oanpassingsopsjes en in fêstige wrâldwide logistike ynfrastruktuer - posisjonearje ús as in betroubere lange-termyn leveringspartner foar easken foar ûnderstelkomponinten yn Súd-Amearika, Afrika, Europa, Noard-Amearika, Ruslân, Súd-Korea, Austraalje en fierder. Wy ferwolkomje fragen fan kwalifisearre distributeurs en einbrûkers dy't ûnderling foardielige saaklike relaasjes wolle opbouwe.
Dit technyske dokumint is taret neffens yndustrystandertspesifikaasjes en is bedoeld foar profesjonele oanbesteging en technyske referinsje. Alle spesifikaasjes binne ûnder foarbehâld fan trochgeande ferbettering en kinne sûnder foarôfgeande meidieling bywurke wurde. Nim kontakt op mei ús Ynternasjonale Bedriuwsôfdieling foar de meast aktuele technyske gegevens en priisynformaasje.









