WhatsApp Aanlyn Klets!

SANY 11221884 SY215-9 Spoorgraafmasjien tandwiel Wiel Assy / China EXC Onderstel Onderdele Bron Vervaardiger en Fabriek / cqctrack

Kort beskrywing:

SANY SPOOR KANTWIEL VERGADERING 
Model SY215-9
Onderdeelnommer 11221884
Tegniek Rolverdeling
Oppervlakhardheid HRC50-58Diepte 10-12 mm
Kleure Swart
Waarborgtyd 12 maande of 2000 m/h, wat ook al eerste kom
Sertifisering IS09001-2015
Gewig 56 kg
FOB Prys FOB Xiamen-hawe US$ 25-100/Stuk
Afleweringstyd Binne 20 dae na kontraksluiting
Betalingstermyn T/T, L/C, WESTERN UNION
OEM/ODM Aanvaarbaar
Tipe Onderdele vir die onderstel van 'n rupsgraafmasjien
Bewegende tipe Rupsgraafmasjien
Na-verkope diens verskaf Video tegniese ondersteuning, Aanlyn ondersteuning


Produkbesonderhede

Produk-etikette

SANY 11221884 SY215-9 Spoorgraafmasjien Tandwiel Montage –China EXC Onderdele Bron Vervaardigeren Fabriek

Vervaardig deurCQC-baan– OEM-gehalte onderstelkomponentvervaardiger gebaseer in Quanzhou, China

Tegniese Opsomming

Hierdie tegniese publikasie verskaf omvattende ingenieursdokumentasie vir die SANY voorste aandrywingskettingwielsamestelling—OEM-onderdeelnommer 11221884—wat spesifiek ontwerp is vir die SANY SY215-9-reeks hidrouliese kruipgraafmasjien. Hierdie kettingwielsamestelling, alternatiewelik aangewys as 'n finale aandrywingskettingwielvelg, aandrywingskettingwiel of rupsaandrywingswielsamestelling, verteenwoordig die primêre kragoordragkomponent binne die onderstel-rupsbandstelsel van die 21-ton mediumgraafmasjienklas.

Binne die onderstelargitektuur van die SY215-9 dien die aandryfkettingwiel as die aktiewe aandrywingskomponent, wat hidrouliese motorwringkrag omskakel in lineêre trekkrag wat die rupsketting beweeg en die hele masjien aandryf. Vir SANY SY215-9-graafmasjiene – masjiene wat wyd ontplooi word in konstruksieterreine, mynboubedrywighede, padinfrastruktuurprojekte en grootskaalse grondontwikkeling regoor Suid-Amerika, Australië, Europa, Rusland en Sentraal-Asië – is die ingenieursintegriteit van die kettingwielsamestelling fundamenteel vir masjienmobiliteit, operasionele produktiwiteit en totale koste van eienaarskap.

Hierdie analise ondersoek die 11221884-kettingwielsamestelling deur verskeie tegniese lense: funksionele ingenieursbeginsels van wringkrag-oordrag en spooraanskakeling, metallurgiese samestelling met gedetailleerde materiaalgraadspesifikasies, insluitend 50Mn- en 42CrMo-legeringstaal, gevorderde vervaardigingsprosesingenieurswese met geslote-matrys warm smee en presisie CNC-bewerking, omvattende hittebehandelingsprotokolle, insluitend induksieverharding wat HRC 52-58 oppervlakhardheid bereik, streng gehalteversekeringsprotokolle, insluitend ISO 9001:2015-sertifisering, dimensionele spesifikasies en installasieparameters vir SY215-9-onderstelpassing, omvattende installasie- en spoorspanningprosedures, slytasiediagnose en vervangingskriteria vir mynbou- en swaar konstruksiebedrywighede, streeksmarkanalise vir belangrike globale markte, en strategiese verkrygingsoorwegings vir verkrygingsprofessionele persone wat SANY-graafmasjienvlote wêreldwyd bestuur.

Die SANY SY215-9 is 'n moderne hidrouliese graafmasjien wat ontwerp is vir hoë doeltreffendheid, duursaamheid en werkverrigting in veeleisende omgewings. Hierdie 21-ton-klas masjien, ontwerp met 'n geoptimaliseerde hidrouliese stelsel en intelligente beheertegnologie, lewer uitsonderlike brandstofverbruik sonder om krag in te boet, wat dit ideaal maak vir swaar opgrawings-, hef- en grondverskuiwingstake. Die SY215-9 word wyd erken as die klassieke tradisionele model in die SY215-reeks, spesifiek ontwerp as 'n lae-brandstofverbruik, hoëkoste-werkverrigting, hoë-stabiliteitsgraafmasjien vir huur- en kontrakteurkliënte, wat die mees bekostigbare opsie in die vier-model SY215-reeks verteenwoordig.

CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.) funksioneer as 'n vertikaal geïntegreerde OEM- en ODM-vervaardiger met meer as twee dekades se spesialisasie in onderstelkomponente vir rupsgraafmasjiene. Die maatskappy het homself gevestig as een van die top drie vervaardigers van onderstelkomponente in die Quanzhou-streek, 'n vooraanstaande industriële groep vir globale vervaardiging van grondverskuiwingstoerusting, geleë in Fujian-provinsie, China. Met staatsbeheerde grond en fabrieksfasiliteite, en volledig geïntegreerde produksielyne wat smee, giet en volledige onderstelkomponentproduksie insluit, verteenwoordig CQC TRACK 'n vertikaal geïntegreerde bronfabriek en vervaardiger van OEM-gehalte swaardiens-onderstelkomponente vir rupsgraafmasjiene. Die maatskappy se strategiese posisie in Quanzhou bied uitstekende toegang tot groot internasionale hawens, insluitend Xiamen en Fuzhou, wat doeltreffende uitvoerlogistiek na globale konstruksietoerustingmarkte moontlik maak.

CQC TRACK verwelkom u hartlik om samewerking te bou en 'n briljante langtermynvennootskap saam te genereer. Die maatskappy vervaardig 'n volledige reeks SANY-versoenbare onderstelonderdele wat die hele spektrum dek, van 5-ton minigraafmasjiene tot 300-ton ultraklasmasjiene, insluitend rupskettingwiele, leeloopwiele, rupsrollers, draerrollers, rupskettings en rupsskoene - alles vervaardig om aan OEM-vervangingsstandaarde te voldoen, wat betroubare passing, duursaamheid en stabiele werkverrigting verseker.

SY215-9 Kettingwiel

1. Produkidentifikasie en Toepassingsdekking

1.1 Komponentnaam en Funksionele Oorsig

'n Aandryfkettingwielsamestelling—tegnies aangedui as 'n finale aandryfkettingwielvelg, rupsaandrywingswiel of kettingwielsamestelling—is die primêre aktiewe aandrywingskomponent van die graafmasjien se onderstelstelsel, gemonteer aan die agterkant van die rupsraam en direk gekoppel aan die uitsetas van die finale aandrywingsratkas. Anders as passiewe komponente soos leiers of rollers, wat vrylik roteer, is die aandryfkettingwiel 'n aktiewe, aangedrewe komponent wat direk met die rupsketting se busse in aanraking kom om die masjien aan te dryf. Die ratkas werk deur krag van die hidrouliese motor na die rupsaandrywingskettingwiel oor te dra, wat die graafmasjien vorentoe of agtertoe dryf.

Die Sprocket (Onderdeel #11221884) is 'n hoësterkte, duursame aandrywingskomponent wat ontwerp is vir die SY215C-graafmasjien. Dit verseker gladde werking, uitstekende slytasieweerstand en naatlose versoenbaarheid vir betroubare werkverrigting in veeleisende toestande.

Die primêre funksionele verantwoordelikhede van die aandryfkettingwiel sluit in:

  • Wringkrag-na-traksie-omskakeling: Omskakeling van die rotasiewringkrag wat deur die hidrouliese reismotor via die finale aandrywingsratkas gegenereer word, in lineêre trekkrag wat die rupsketting en gevolglik die hele 21-ton-masjien beweeg. Die reisratkas ontvang wringkrag van die hidrouliese motor en dra dit deur die tandwiel- en kettingsamestelling na die graafmasjien se spore oor.
  • Presisie-kettingkoppeling: Koppel met die rupskettingbusse met presiese tandgeometrie om gladde, konsekwente kragoordrag te verseker sonder om te spring, vas te bind of oormatige wrywing te veroorsaak. Tandwiel- en rupsrolsamestellings dryf en ondersteun die onderstelstelsel, wat gladde beweging en lasverspreiding oor ongelyke terreine verseker.
  • Lasverdeling: Die dryflas eweredig versprei oor verskeie tande en busse om gekonsentreerde spanningspunte te voorkom wat voortydige slytasie of mislukking kan veroorsaak.
  • Rigtingbeheer: Werk in samewerking met die voorste tussenwiel en rupsrollers om behoorlike rupskettingbelyning te handhaaf tydens voorwaartse beweging, agterwaartse beweging en draaibedrywighede.

Die ratkas is binne die onderstel van die graafmasjien geleë en is verantwoordelik vir die beweging van die masjien. Wanneer die hidrouliese motor draai, dra dit krag oor na die ratkas, wat dan die krag in wringkrag omskakel en die rupsband-aandrywingskettingwiele aandryf, wat weer die spore beweeg en die graafmasjien vorentoe of agtertoe dryf.

1.2 OEM-onderdeelnommer en versoenbare graafmasjienmodelle

Die 11221884-dryfkettingstelsel wat in hierdie analise gedokumenteer word, stem ooreen met presiese SANY OEM-ingenieurspesifikasies, wat direkte uitruilbaarheid bied sonder dat wysigings aan die finale aandrywingsnaaf, ratkas of rupskettingkomponente nodig is.

OEM-onderdeelnommer Primêre Versoenbare SANY Modelle Graafmasjien Klas Beskrywing
11221884 SY215C, SY215C-9, SY215C-9LC, SY215C-9LCS, SY215C-9LC SPARC, SY215C-8 21–22 ton Hoësterkte gesmede aandrywingskettingstelsel; OEM-gehalte vervanging

Die Kettingwiel (Onderdeel #11221884) is 'n hoësterkte, duursame aandryfkomponent wat ontwerp is vir die SY215C-graafmasjien, wat gladde werking, uitstekende slytasieweerstand en naatlose versoenbaarheid verseker vir betroubare werkverrigting in veeleisende toestande. Bedryfsbronne lys die 11221884-kettingwiel as van toepassing op SANY-graafmasjienmodelle, insluitend die SY205C-9, SY210C6M en SY215C-8, met primêre versoenbaarheid gefokus op die SY215C-reeks.

1.3 SANY SY215-9 Graafmasjien Spesifikasies en Onderstel Parameters

Die SANY SY215-9 verteenwoordig die 21-ton-klas in die SANY-produklyn en bied 'n kragtige kombinasie van doeltreffendheid, duursaamheid en werkverrigting vir swaar konstruksie- en mynboutoepassings. Die SY215C-9 is 'n mediumgrootte hidrouliese graafmasjien wat deur SANY Heavy Industry vervaardig word, met 'n bedryfsgewig van 20 900 kg, geposisioneer as 'n hoë-doeltreffendheid en energiebesparende ingenieursmasjien.

Die tabel hieronder verskaf omvattende tegniese spesifikasies vir die SY215-9-reeks gebaseer op verskeie gesaghebbende bronne:

Parameter SY215C-9 SY215C-9LC / SY215C-9LCS SY215C-9LC SPARC
Bedryfsgewig 20 900–21 800 kg (46 076–48 060 lb) 21 400–21 800 kg (47 180–48 060 lb) 21 400 kg (47 180 lb)
Enjinmodel SANY Mitsubishi / Cummins / Isuzu (streekvariante) SANY Mitsubishi D08SZ Cummins 6BT5.9-C140
Enjinkrag 114 kW (153 pk) teen 2 050 opm / 140 pk / 155 pk 116 kW (156 pk) teen 2 050 opm / 155 pk 104 kW (140 pk) teen 2 000 opm
Enjinwringkrag 900 Nm @ 1 400 opm
Emmerkapasiteit 0.8–1.2 m³ (standaard 0.93 m³) 1.1 m³ (GP) / 1.0 m³ (HD) 0.93 m³ (0.8–1.2 m³ reeks)
Maksimum Graafdiepte 6 030–6 630 mm 6 037–6 600 mm
Maksimum Graafbereik 9 312–10 280 mm 9 312–10 280 mm
Maksimum storthoogte 7 000 mm
Emmer Graafkrag 138 kN 129 kN
Maksimum reisspoed 5.5 km/h
Brandstoftenkkapasiteit 230 liter
Spoorskoenbreedte 600 mm 470 mm (standaard), 600 mm (HD)
Spoormeter 2 380 mm
Grondkontakdruk 45 kPa
Grondvryhoogte 465 mm
Lengte van die boom 5.7 m 5.7 m 5.7 m
Armlengte 2.4 m (standaard) / 2.9 m (opsioneel) 2.4 m (standaard) / 2.9 m (opsioneel) 2.4 m
Totale lengte (vervoer) 9 397 mm
Totale breedte (vervoer) 2 980 mm
Totale Hoogte (Vervoer) 2 956 mm

Databronne:

Die SY215C-9 is toegerus met 'n 114 kW (153 pk) enjin teen 2 050 opm, met 'n hoofpomp se maksimum vloei van 2 × 210 L/min en 'n hoofontlasdrukinstelling van 34,3 MPa. Die masjien beskik oor 'n 600 mm-rupsbandwydte en 'n grondkontakdruk van 45 kPa, met 'n klimvermoë van 70%. Die vervoerafmetings is 9 397 mm lank, 2 980 mm breed en 2 956 mm hoog. Die struktuurontwerp optimaliseer onderhoudsgerief en is geskik vir grond- en klipuitgrawing, mynboubedrywighede en konstruksietoepassings.

Die SY215C-9LC/S is 'n mediumgrootte graafmasjien wat ontwerp is vir swaar konstruksietake. Aangedryf deur 'n SANY Mitsubishi D08SZ 6-silinder-enjin met 156 pk, bied dit uitstekende werkverrigting en duursaamheid. Met gevorderde hidrouliese stelsels en 'n gebruikersvriendelike beheerstelsel, is die SY215C-9LCS ontwerp om hoë produktiwiteit te lewer terwyl brandstofdoeltreffendheid gehandhaaf word. Die veelsydige ontwerp en sterk hef- en graafvermoëns maak dit ideaal vir konstruksie-, padwerk- en mynboutoepassings. Die versterkte onderstel sluit opsies vir HD-ruspe in.

Die SY215C-9LC SPARC is 'n 21-ton hidrouliese graafmasjien wat gebou is vir padkonstruksie, kanaalwerk en swaar grondverskuiwingsprojekte, toegerus met 'n Cummins 6BT5.9-C140-enjin wat 140 pk lewer.

1.4 Komponentargitektuur en Samestellingsamestelling

'n Volledige SANY 11221884-dryfkettingstelsel bestaan ​​uit verskeie presisie-ontwerpte subkomponente, elk vervaardig volgens presiese toleransies vir die 21-ton-graafmasjien se onderstelformaat:

  • Tandwielrand (Tandring): Die getande buitenste komponent wat direk in die rupskettingbusse inskakel. Die tande beskik oor presiese evolvente geometrie wat ontwerp is om in die ketting se silindriese busse in te pas sonder om oormatige wrywing of slytasie te veroorsaak. Presisie-bewerkte tandwieltande verseker gladde rupsketting en minimale slytasie tydens deurlopende gebruik.
  • Naaf (Monteerkoppelvlak): Die sentrale gedeelte van die kettingwiel wat direk aan die finale aandrywingsmotor se uitsetnaafflens vasbout of via 'n spieverbinding aan die uitsetplaneetdraer monteer. Die naaf bevat presies geboorde boutgate met verharde sitoppervlakke. Spie- of boutebevestiging aan die uitsetplaneetdraer bied soliede, glyvaste wringkrag-oordrag.
  • Monteringshardeware: Hoësterkte boute, verharde wassers en sluitmoere (gewoonlik graad 10.9 of hoër) wat die kettingwielrand aan die finale aandrywingsnaaf vasmaak. Vir die 21-ton-klas wissel die boutwringkragspesifikasies tipies van 500–700 Nm, afhangende van die spesifieke bevestigingsmiddelgrootte.
  • Finale Aandrywingskoppelvlak: Die kettingrat koppel aan die meerstadium-planetêre ratvermindering-finale aandrywing, wat 2 of 3 stadiums van planetêre ratvermindering huisves wat die uitsetwringkrag vir aandrywing dramaties verhoog. Die koaksiale planetêre ontwerp bereik hoë reduksieverhoudings terwyl die ladings eweredig oor verskeie planeetratte versprei word.

Die ratkas werk deur krag van die hidrouliese motor na die rupsband-aandrywingskettingwiel oor te dra, wat die graafmasjien vorentoe of agtertoe dryf. Die ratkas skakel dan die krag om in wringkrag en dryf die rupsband-aandrywingskettingwiele aan, wat weer die spore beweeg en die graafmasjien aandryf.

2. Metallurgiese Samestelling en Smeedingenieurswese

2.1 Materiaalgraadspesifikasies

CQC TRACK vervaardig SANY kruisverwysingsaandrywingskettingwiele met behulp van premium allooistaalgrade wat gekies is vir hul spesifieke meganiese eienskappe in 21-ton medium graafmasjien-ondersteltoepassings. Die primêre materiaalgrade wat gebruik word, sluit in:

50Mn-legeringstaal: 'n Premiumgraad mangaanstaal wat uitstekende slytasieweerstand en oppervlakhardheidseienskappe bied. 50Mn-staal word wyd gebruik in die vervaardiging van kruipmasjienonderdele wat onder swaar laste werk, wat uitstekende slytasieweerstand en impaktaaiheid bied. Na hittebehandeling bereik 50Mn 'n oppervlakhardheid van HRC 48-58 met 'n verharde diepte van 4-6 mm (wat HRC 45 op hierdie diepte bereik), wat dit in staat stel om uitsonderlike impakweerstand en slytasieweerstand te lewer, selfs onder strawwe werksomstandighede.

42CrMo-legeringstaal (Premium Graad): 'n Chroom-molibdeen gesmede legeringstaal wat uitsonderlike sterkte, diep verhardbaarheid en uitstekende impakweerstand bied. 42CrMo is 'n medium koolstoflegeringsstruktuurstaal met hoë sterkte, hoë taaiheid, goeie verhardbaarheid en uitstekende moegheidsweerstand. Vir veeleisende mynboutoepassings waar verlengde lewensduur krities is, bied gesmede 42CrMo die hoogste vlak van werkverrigting. Na blus en tempering bereik 42CrMo 'n hardheid van HRC 48-52, en met induksieblus en tempering bereik die hardheid HRC 54-60.

40Mn2-legeringstaal: 'n Chroom-mangaan-legering wat 'n optimale balans van oppervlakverhardbaarheid, kerntaaiheid en koste-effektiwiteit bied vir 21-ton-klas graafmasjientoepassings. Hierdie materiaal reageer goed op induksiehittebehandeling en behaal eenvormige omhulselhardheidsprofiele met minimale vervorming.

Hoësterkte-legeringstaal: Tandwiele word vervaardig met behulp van hoësterkte-legeringstaalkonstruksie, met korrosiebestande staallegeringskonstruksie wat komponente in staat stel om uiterste spanning en strawwe omgewingstoestande te weerstaan ​​wat algemeen in swaar masjineriebedrywighede voorkom. Met korrosiebestande staallegeringskonstruksie, weerstaan ​​hierdie komponente uiterste spanning en strawwe omgewingstoestande wat algemeen in swaar masjineriebedrywighede voorkom.

Die materiaalgraadkeuse bepaal direk die kettingrat se lewensduur in hoë-skuring omgewings. Vir staalonderdele soos kettingratte, gaan die kwaliteitsverskil tussen OEM en na-mark grootliks oor materiaalgraad en hittebehandeling. Hierdie kan gemeet en geverifieer word met hardheidstoetse en metallurgiese analise. SANY-onderdele is ontwerp vir swaar werkverrigting in konstruksiemasjinerie, ontwerp om duursaamheid en operasionele doeltreffendheid te verbeter.

2.2 Smeetegnologie: Die Vervaardigingstigting

Die 11221884-dryfkettingstelsel word vervaardig met behulp van gevorderde geslote-matrys warm smeetegnieke. Smee is 'n vervaardigingsproses wat metaal vorm deur gelokaliseerde drukkragte te gebruik, tipies gelewer deur 'n hamer of pers. Die smeeproses bied verskeie kritieke voordele bo gietalternatiewe:

Korrelvloei-belyning: Die smeeproses belyn die materiaalkorrelstruktuur met die tandwielgeometrie, met korrelgrense wat georiënteer is om die hoof trek- en drukspannings wat tydens werking voorkom, te weerstaan. Hierdie korrelvloei-oriëntasie is veral belangrik by die tandwortelradius waar spanningskonsentrasies die hoogste is. Die smeeproses skep 'n superieure korrelstruktuur wat noodsaaklik is vir die hantering van skokbelastings.

Porositeit-eliminasie: Die hoë drukkragte van smeewerk elimineer interne leemtes en porositeit wat andersins as kraakinisiasieplekke onder sikliese belasting sou optree. Gegoten komponente kan interne porositeit of insluitsels bevat wat as kraakinisiasieplekke onder herhaalde belastingsiklusse kan dien.

Materiaalkonsolidasie: Die smeeproses verhoog materiaaldigtheid, wat lei tot beter meganiese eienskappe in vergelyking met gietkomponente van ekwivalente legeringsamestelling. Die digte, eenvormige mikrostruktuur van gesmede staal bied konsekwente werkverrigting oor die hele komponent-dwarssnit.

Oppervlakintegriteit: Die gesmede oppervlak vertoon beter moegheidsweerstand as gevolg van die afwesigheid van gietdefekte en die druk-residuele spanning wat deur die smeeproses veroorsaak word.

Geslote-Matrys Warm Smeeproses: Die kettingrat ondergaan 'n meerstadium warm smeeproses wat primêre warm smee insluit vir aanvanklike volumeverspreiding, sekondêre warm smee vir die vasstelling van kernstrukturele geometrie, tersiêre warm smee vir die bereiking van finale dimensionele akkuraatheid, en sny-deurboor vir die uitskakeling van flits en die vorming van enige nodige deurgate. Gesmede hoë-koolstof, hoë-mangaan legeringsstaal (50Mn of 42CrMo) is die standaard materiaalspesifikasie vir premium kettingratkomponente.

2.3 Presisie CNC-bewerking

Alle kritieke oppervlaktes van SANY kruisverwysingsaandrywingskettingwiele word bewerk met behulp van moderne CNC-draaibanke, freesmasjiene en boorsentrums wat ruwe en afwerkingsbewerkingsbewerkings uitvoer volgens ISO 2768-mK dimensionele akkuraatheidstandaarde. Presisie-bewerkte kettingtande en lasverspreidingskomponente verseker gladde spooraansluiting en minimale slytasie tydens deurlopende gebruik. Presisiebewerking van tandprofiele en monteeroppervlaktes verseker presiese passing en optimale werkverrigting.

Belangrike masjineringsbewerkings sluit in:

  • Tandprofielbewerking: Presisiebewerking van die kettingtandprofiel om presiese drukhoek en helling te verseker vir glyvaste inskakeling met spoorbusse.
  • Boorbewerking: Presisieboor van die sentrale monteringsgat om presiese naafkoppelvlakspesifikasies te bereik
  • Boutgatboorwerk: Presisieboorwerk en tap van monteerboutgate met presiese posisionele toleransies
  • Monteringsoppervlakbewerking: Presisie-oppervlakbewerking van die naafmonteringskoppelvlak vir optimale lasoordrag
  • Balansering: Dinamiese balansering van die kettingrat-samestelling om vibrasie teen bedryfsnelhede te voorkom

Deur gebruik te maak van gespesialiseerde verhardings- en temperingstegnieke verseker dit dat produkte uitstekende meganiese eienskappe, uitsonderlike duursaamheid en verbeterde weerstand teen vervorming en breuk besit.

2.4 Geïntegreerde Produksiewerkvloei

CQC TRACK se vervaardigingsvernuf is gebou op volledige vertikale integrasie en beheerde opeenvolgende prosesse:

  • Materiaalverkryging: Benutting van premium 50Mn-, 42CrMo- en 40Mn2-legeringstaal deur strategiese voorsieningsvennootskappe, met volledige materiaalsertifisering en naspeurbaarheid.
  • Smeevermoëns: Gevorderde geslote-matrys warm smeeprosesse wat optimale korrelvloei en materiaaldigtheid verseker, met die smeeproses wat 'n superieure korrelstruktuur skep wat noodsaaklik is vir die hantering van skokbelastings.
  • CNC-bewerkingsentrums: Presisiebewerking van alle kritieke oppervlaktes volgens ISO 2768-mK-toleransies, insluitend presisiebewerkte tandprofiele en monteeroppervlaktes
  • Gevorderde hittebehandelingslyne: Rekenaarbeheerde induksieverhardings- en temperingsoonde wat diep, eenvormige omhulselhardheidsprofiele bereik
  • Montering en Toetsing: Stofvrye monteringsomgewings met dinamiese toetsing op elke voltooide tandwiel
  • Anti-korrosiebedekking: Industriële verfstelsels wat langtermyn roesbeskerming bied, beskikbaar in swart, geel of pasgemaakte kleure om aan kliëntspesifikasies te voldoen.

3. Hittebehandelingsingenieurswese

3.1 Metallurgiese Beginsels vir Kettingwieltoepassings

Hittebehandeling is die enkele mees kritieke vervaardigingsproses wat die lewensduur van aandrywingskettings in swaar konstruksie- en mynboutoepassings bepaal. Die hittebehandelingsproses – hoofsaaklik blus en temper – transformeer staal op molekulêre vlak en bereik 'n presiese balans tussen hardheid en taaiheid. Vir onderstelkomponente bepaal hierdie balans hoe lank 'n onderdeel kan hou voordat moegheid of vervorming voorkom.

Die blusproses is waar staal se ware sterkte begin. Die komponent word verhit tot 'n kritieke temperatuur (gewoonlik rondom 850–900°C), waar die kristallyne struktuur in austeniet omskep word. Dit word dan vinnig afgekoel – gewoonlik deur onderdompeling in water of olie. Hierdie skielike temperatuurdaling sluit koolstofatome in plek en vorm 'n baie harde maar bros mikrostruktuur wat bekend staan ​​as martensiet. Dit skep die harde, slytbestande oppervlak wat noodsaaklik is vir kettingtande.

Terwyl bluswerk hardheid bied, bring dit ook brosheid mee. Tempering is die belangrike opvolgstap wat interne spanning verlig en rekbaarheid herstel. Die komponent word weer verhit tot 'n laer, beheerde temperatuur (gewoonlik tussen 150–500°C) en vir 'n spesifieke tydperk gehou voordat dit stadig afkoel. Hierdie proses verminder uiterste hardheid effens, maar verbeter taaiheid, impakweerstand en buigsaamheid aansienlik. Die resultaat is 'n ideale kombinasie – 'n verharde, slytasiebestande oppervlak en 'n sterk, buigsame kern – perfek vir kettingratte wat dinamiese belastings en skokke moet weerstaan.

3.2 Induksie Verharding Spesifikasies

Die 11221884-dryfkettingwiel gebruik induksieverharding-hittebehandeling om die vereiste hardheidsprofiel op die tandoppervlaktes te verkry. Die kettingtande word induksieverhard om 'n slytasiebestande oppervlak te skep terwyl 'n taai, rekbare kern behoue ​​bly.

Die spesifieke hittebehandelingsparameters vir SANY 11221884-dryfkettingwiele is soos volg:

Parameter Standaardspesifikasie Premium-spesifikasie
Oppervlakhardheid (Tandflanke) HRC 48–54 HRC 52–58
Saakdiepte 4–8 mm 7–10 mm
Kernhardheid HRC 28+ HRC 30+
Tempertemperatuur 180–200°C 180–200°C
Hittebehandelingsmetode Induksieverharding met tempering Induksieverharding met tempering

Premium-kettingwiele bereik induksie-geharde tandprofiele met 58–63 HRC-oppervlakhardheid en 7–10 mm-omhulseldiepte. Die swaar profiele van die kettingwielvellings word noukeurig hittebehandel vir ekstra lewensduur, wat verseker dat die verharde oppervlaklaag ongeskonde bly, selfs nadat aansienlike slytasie plaasgevind het.

3.3 Gehaltebeheer en Konsekwentheid

Doeltreffende hittebehandeling vereis streng gehaltebeheer. Vervaardigers moet temperatuuruniformiteit, weektyd, verkoelingstempo en metallografiese struktuur voortdurend monitor om te verseker dat die proses aan prestasievereistes voldoen. Deur hierdie parameters te ignoreer – of op inkonsekwente hittebehandeling staat te maak – kan die lewensduur van komponente drasties verkort word. Selfs geringe temperatuurafwykings tydens blus of tempering kan lei tot ongelyke hardheid, wat voortydige slytasie, krake of dimensionele onstabiliteit veroorsaak.

Komponente wat met gevorderde legerings en hittebehandelings vervaardig word, ondergaan streng toetse om eenvormige hardheid, impakweerstand en moegheidssterkte te verseker. Hierdie vlak van gehalte verminder die waarskynlikheid van onverwagte mislukkings en verseker dat masjiene vir langer tydperke teen piekprestasie werk.

4. Dimensionele Spesifikasies en Installasieparameters

4.1 Afmetings van die onderstelpassing

Die 11221884-dryfkettingwielsamestelling is ontwerp volgens presiese dimensionele spesifikasies vir direkte passing aan die SANY SY215-9-rupsraam en finale aandrywingstelsel. Terwyl presiese dimensionele spesifikasies teen SANY OEM-dokumentasie geverifieer moet word, bevestig bronne in die bedryf die volgende onderstelparameters vir die SY215-9:

  • Rupsbandkettingsteek: Standaardsteekgroottes vir 21-ton-klas graafmasjiene wissel tipies van 171 mm tot 203 mm, afhangende van die konfigurasie.
  • Rupsbandbreedte: 470–600 mm (standaard 600 mm, HD-opsies beskikbaar)
  • Spoorwydte: 2 380 mm
  • Aantal spoorrollers per kant: Tipies 8 per kant
  • Tandwielmontering: Bout- of splineverbinding aan die finale aandrywingsuitset-planetêre draer
  • Finale aandrywingtipe: Meerstadium-planetêre ratvermindering (2 of 3 stadiums)

4.2 Kettingwielmonteringskonfigurasie

Die SANY SY215-9 onderstel beskik oor 'n robuuste finale aandrywingstelsel wat die volgende insluit:

  • Finale Aandrywingsratkas: Geleë binne die onderstel van die graafmasjien, gekoppel aan die hidrouliese motor en die rupsaandrywingskettingwiele. Die ratkas skakel dan die krag om in wringkrag en dryf die rupsaandrywingskettingwiele aan, wat weer die spore beweeg en die graafmasjien aandryf.
  • Tandwielmonteringskoppelvlak: Die tandwiel word aan die uitset-planeetdraer gemonteer via 'n spie- of bouverbinding, wat 'n soliede, glyvaste wringkragoordrag bied. 'n Spie- of boumontering aan die uitset-planeetdraer bied 'n soliede, glyvaste wringkragoordrag.
  • Laerstelsel: Koniese rollagers met groot deursnee en silindriese rollagers ondersteun die finale aandrywingsuitsetas.
  • Seëlstelsel: Drywende gesigseël (Duo-Cone-tipe) met labirintvoorseëls en stofskrapers verhoed die indringing van kontaminasie en lekkasie van smeermiddel.

4.3 Oorwegings vir installasie-draaimoment

Behoorlike installering van 'n aandryfkettingstelsel op 'n SANY SY215-9-graafmasjien vereis nakoming van die vervaardiger se wringkragspesifikasies. Die volgende algemene riglyne geld:

  • Monteringshardewaregraad: Klas 10.9 of hoër vir swaar toepassings
  • Bout-wringkragbereik: 500–700 Nm, afhangende van boutgrootte en -konfigurasie (raadpleeg SANY-dienshandleiding vir modelspesifieke spesifikasies)
  • Wringkragpatroon: Gestapelde (kruis-en-dwars) patroon toegepas in drie progressiewe stadiums
  • Anti-vasloopmiddel: Wend hoëgehalte-vasloopmiddel aan op boutdrade voor installasie om vreet te voorkom en akkurate wringkraglesings te verseker.
  • Herdraaimomentvereiste: Na 2–4 ​​uur se werking, draai die kettingrat se monteerboute weer vas tot die gespesifiseerde waarde om rekening te hou met die aanvanklike sitplek en termiese uitsetting.

Die reisratkas is ontwerp vir maklike installasie, met toeganklike olievul- en dreinproppe en maklik-vervangbare komponente. Dit word aanbeveel om die hulp van 'n gekwalifiseerde tegnikus vir installasie te soek.

4.4 Voorbereiding voor installasie

Die korrekte installering van 'n aandryfkettingstelsel op 'n SANY SY215-9-graafmasjien is van kritieke belang om die verwagte lewensduur te bereik. Die volgende prosedures moet gevolg word:

  1. Terreinvoorbereiding: Parkeer die masjien op gelyke en ferm grond. Aktiveer die parkeerrem. Blokkeer die spore stewig om onbedoelde beweging te voorkom.
  2. Komponentinspeksie: Voor installasie, inspekteer die finale aandrywingsuitsetnaaf vir spline-slytasie, korrosie of skade. Maak alle monteeroppervlakke deeglik skoon en verwyder alle puin, ou pakkingmateriaal en korrosie.
  3. Inspeksie van die tandwielsamestelling: Inspekteer die nuwe tandwielsamestelling vir enige verskepingskade. Verifieer dat die monteergate skoon en vry van puin is.
  4. Hardeware-inspeksie: Inspekteer alle monteerboute vir draadskade of -strekking. Vir swaar toepassings, gebruik nuwe boute en wassers van graad 10.9 of hoër spesifikasie.
  5. Finale aandrywingskoppelvlak: Maak seker dat die kettingratmonteringskoppelvlak behoorlik in lyn is met die finale aandrywing se planetêre draer. Installeer die kettingratmonteringshardeware volgens die gespesifiseerde wringkragwaardes met behulp van 'n gekalibreerde wringkragsleutel.
  6. Rupsketting-inskakeling: Na die installering van die kettingrat, maak seker dat die kettingrat behoorlik met die kettingtande inskakel voordat die masjien gebruik word.

5. Spanning van die spoor en onderhoud van die onderstel

5.1 Prosedure vir die aanpassing van spoorspanning

Na die installering van die kettingwiel of as deel van gereelde onderhoud van die onderstel, moet die korrekte spoorspanning volgens SANY SY215-9-spesifikasies vasgestel word. Die algemene prosedure vir 21-ton-graafmasjiene is soos volg:

Stap 1: Voorbereiding – Voer die kontrole en aanpassing uit op gelyke en ferm grond. Laat die enjin teen lae luier loop, beweeg dan die masjien vorentoe vir 'n afstand gelyk aan die spoorlengte op die grond, en stop die masjien stadig.

Stap 2: Meting – Meet die spoorverzakking as die vertikale afstand tussen die bokant van die spoorketting en die bokant van die spoorraam by die middelpunt tussen die voorste tussenrol en die eerste spoorrol.

Stap 3: Verifikasie van die standaardbereik – Vir graafmasjiene van die 21-ton-klas is die korrekte spoorverzakking tipies 20–40 mm. Indien die defleksie buite die standaardbereik is, pas dit dienooreenkomstig aan.

Stap 4: Aanpassing van spoorspanning – Om spoorspanning te verhoog, pomp vet deur die spoorversteller se vetfitting met behulp van 'n handmatige vetpomp. Vet kan ingepomp word totdat die tussenrolondersteuning die spoorraam raak.

Stap 5: Verifikasie – Na aanpassing, laat die enjin teen lae luier loop, beweeg die masjien stadig vorentoe met 'n afstand gelykstaande aan die lengte van die spoor op die grond, en kontroleer dan weer die spoorspanning. Indien die spanning nie korrek is nie, verstel dit weer.

5.2 Kritieke Spanningsoorwegings

Die volgende operasionele oorwegings is noodsaaklik vir die maksimalisering van die lewensduur van onderstelkomponente:

  • Ondervoettoestande: Pas die spoorspanning aan op grond van die ondervoettoestande waarin die masjien werk. Bykomende spoorspanning verhoog beide die las en die slytasie op alle ooreenstemmende komponente van die onderstel.
  • Gevolge van slytasie: Onbehoorlik aangepaste spoor kan probleme en slytasie aan ander komponente veroorsaak. 'n Stywe spoor verhoog die laste, wat slytasie op rollers, leërs, tandwiele en kettingbusse bevorder.
  • Gereelde monitering: Die slytasie van penne en busse van die onderstel hang af van die werktoestand en grondtoestand. Kontroleer die spoorspanning af en toe en hou dit binne die standaardreeks.
  • Verifikasie na installasie: Na 2–4 ​​uur se werking, kontroleer die spoorspanning weer en draai enige monteerhardeware weer vas soos gespesifiseer in die SANY-dienshandleiding om rekening te hou met aanvanklike sitplek en termiese uitbreiding.

5.3 Gereelde Onderstelinspeksies

Beste praktyke in die bedryf beveel gereelde onderstelinspeksies aan om slytasie te identifiseer voordat dit tot komponentversaking lei:

  • Spoorslytasie en -spanning: Ongelyke slytasie of los spore kan probleme veroorsaak; inspekteer spore gereeld
  • Kettingwielinspeksie: Kontroleer vir tandslytasie, "haak" van die dryfvlak en wortelkrake
  • Rol- en Leerwielinspeksie: Kontroleer vir seëllekkasie, flensslytasie en gladde rotasie
  • Rupsbandkettinginspeksie: Meet steekverlenging en busversliting
  • Smering: Smeer alle bewegende dele soos aanbeveel deur die vervaardiger

6. Gehalteversekering en Toetsprotokolle

6.1 ISO 9001:2015 Gesertifiseerde Vervaardiging

CQC TRACK werk onder ISO 9001:2015-gesertifiseerde kwaliteitsbestuurstelsels, met komponente wat naspeurbaar is vanaf die ontvangs van grondstowwe tot die voltooide montering. Die kwaliteitsbestuurstelsel omvat alle produksiefases:

  • Materiaalsertifisering: Inkomende grondstofsertifisering wat legeringsamestelling en meganiese eienskappe verifieer teen bedryfstandaarde, insluitend meultoetssertifikate vir 50Mn-, 42CrMo- en 40Mn2-staal.
  • Dimensionele verifikasie: Inspeksie van alle kritieke afmetings met behulp van gekalibreerde meetapparatuur, insluitend CMM (Koördinaatmeetmasjien) en presisiemeting.
  • Hittebehandelingsvalidering: Verifikasie van hardheidsprofiele en omhulseldiepte met behulp van gekalibreerde Rockwell-hardheidstoetsers en metallografiese ondersoek
  • Seëlstelselvalidering: Verifikasie van behoorlike seëlinstallasie (waar van toepassing) en smeermiddellading
  • Finale Toetsing: Dinamiese toetsing en kwaliteitsverifikasie

6.2 SANY Onderstel Onderdele Kwaliteitstandaarde

SANY-graafmasjienonderdele is ontwerp vir swaar werkverrigting in konstruksiemasjinerie. Hierdie komponente is ontwerp om duursaamheid en operasionele doeltreffendheid te verbeter, voldoen aan Europese omgewingsregulasies en is aangepas vir SANY-graafmasjienmodelle. Belangrike kwaliteitskenmerke sluit in:

  • Hoësterkte Materiaaltegnologie: Komponente maak gebruik van hoësterkte-legeringstaalkonstruksie
  • Presisie-ontwerpte ontwerp: Presisie-bewerkte kettingtande verseker gladde spooraansluiting
  • Swaargewig-prestasie: Robuuste dravermoë hanteer tot 20+ ton se deurlopende werking in rowwe terreine.
  • EPR-nakoming en volhoubaarheid: Gesertifiseer met EPR Frankryk en Duitsland se verpakkingsstandaarde, wat voldoen aan streng omgewingsregulasies vir afvalbestuur en herwinning
  • Raklewe: 1 jaar (berging) handhaaf strukturele integriteit tydens berging

6.3 Waarborg en dienslewensverwagtinge

Waarborgdekking volgens die bedryfstandaard vir na-mark-aandrywingskettings wissel tipies van 12 tot 24 maande, afhangende van die vervaardiger en toepassing. Vir SANY 11221884-kettings wat deur CQC TRACK vervaardig word, word waarborgtydperke in lyn gebring met kliëntvereistes en die erns van die toepassing. Die verwagte lewensduur vir SY215-9-kettings in swaar konstruksietoepassings wissel tipies van 4 000 tot 8 000 bedryfsure, afhangende van grondtoestande, operateurpraktyke en onderhoudskedules.

6.4 Anti-korrosiebeskerming en verpakking

Die tandwieloppervlak is bedek met korrosiewerende industriële verf, beskikbaar in swart, geel of pasgemaakte kleure om aan kliëntspesifikasies te voldoen. Die laag beskerm die tandwiel teen roes en strawwe omgewingsblootstelling tydens berging en veldbedrywighede. Voltooide tandwiele word in roeswerende film toegedraai en in palette of gefumigeerde houtkratte verpak wat geskik is vir internasionale seevrag. Elke pakket is gemerk met onderdeelnommer, afmetings en hoeveelheid vir maklike hantering en identifikasie by bestemmingshawens en pakhuise. Verpakking voldoen aan internasionale verskepingsstandaarde vir seevraguitvoer vanaf Chinese hawens (Xiamen, Fuzhou) na bestemmings wêreldwyd, met gefumigeerde houtkratte wat voldoen aan ISPM 15 fitosanitêre regulasies. Vinnige aflewering is beskikbaar binne 7-30 dae, afhangende van die bestelvolume en bestemming.

7. Slytasiediagnose en vervangingskriteria

7.1 Primêre slytasie-aanwysers

Vir toerustinghandelaars, huurvlootoperateurs en eindgebruikers wat SANY SY215-9-graafmasjiene bestuur, is vroeë identifisering van aandrywingskettingslytasie noodsaaklik om sekondêre skade aan rupskettings, rollers en finale aandrywingstelsels te voorkom. Die volgende slytasie-aanwysers moet gemonitor word:

Tanddiktevermindering: Tande wat tot minder as 70% van die oorspronklike dikte verslyt is, dui aan dat onmiddellike vervanging nodig is. Meetbaar met behulp van gekalibreerde skuifmaat of toegewyde tandslytasiemeters.

Haakvorming: Wanneer die aandryfvlak van die kettingtand 'n kenmerkende "haak"- of ondersnyde vorm ontwikkel, dui dit daarop dat beduidende slytasie tot bo aanvaarbare perke gevorder het. Haakvorming verminder die aandryfdoeltreffendheid en versnel die slytasie van die kettingbus.

Gebarste Wortelareas: Visuele inspeksie van die tandwortelradius moet gereeld uitgevoer word. Krake in die wortelarea dui op spanningsmoegheid en kan lei tot katastrofiese tandversaking indien dit nie vinnig aangespreek word nie.

Verlenging van boutgate: Verlenging of vervorming van die monteerboutgate dui daarop dat die kettingrat met los boute gewerk het of dat oormatige wringkrag toegepas is. Hierdie toestand benadeel die kettingrat se stewige bevestiging aan die finale aandrywingsnaaf.

Oneweredige tandslytasiepatroon: As sommige tande aansienlik meer slytasie toon as ander, kan dit dui op 'n wanbelyning tussen die kettingrat en die rupsketting of probleme met die konsentriteit van die finale aandrywingsuitsetas.

Tekens dat jou reisratkas vervanging nodig het: Ongewone geluide wat uit die ratkas kom, verminderde spoed of krag van die graafmasjien, lekkende olie uit die ratkas, die graafmasjien se spore beweeg nie eweredig nie, of die ratkas is beskadig of onherstelbaar verslyt.

7.2 Vervangingsintervalbeplanning

'n Goed onderhoude tandwiel verminder direk langtermyn-bedryfskoste. Wanneer die rupsketting vervang word, inspekteer en vervang waarskynlik die tandwiele vir gebalanseerde slytasie. Die ekonomiese rasionaal is eenvoudig: die installering van 'n nuwe rupsketting op 'n verslete tandwiel sal slytasie op die nuwe ketting se busse versnel, wat die algehele stelsellewe aansienlik verminder. Omgekeerd sal die installering van 'n nuwe tandwiel op 'n verslete ketting versnelde tandslytasie en voortydige tandwielversaking veroorsaak.

Vir vlootoperateurs is die aanbevole vervangingsstrategie om die tandwiel en rupsketting as 'n gepaarde stel te vervang wanneer enige komponent die einde van sy lewensduur bereik. Beste praktyke in die bedryf beveel aan om slytonderdele in stelle te vervang om egalige slytasie te verseker en voortydige mislukking te voorkom.

7.3 Onderhoud van die ratkas

Om die lewensduur van die ratkas (eindaandrywing) te verleng, beveel beste praktyke in die bedryf aan:

  • Gereelde smering en olieverversings: Behoorlike smering is noodsaaklik vir ratkasfunksie
  • Vermy oorlading: Moenie die graafmasjien oorlaai of blootstel aan uiterste temperature wat buite die ontwerplimiete is nie.
  • Gereelde inspeksies en onderhoud: Voer periodieke inspeksies uit om probleme vroegtydig te identifiseer
  • Vervang beskadigde komponente onmiddellik: Spreek verslete of beskadigde komponente onmiddellik aan
  • Gebruik hoëgehalte-smeermiddels en vervangingsonderdele: Gebruik API GL-5 ekstreme druk (EP) hipoïedratolie

8. Streeksmarktoepassings: Gefokus op mynbou en konstruksie

8.1 Suid-Amerika: Brasiliaanse infrastruktuur, Chileense mynbou en Peruaanse ontwikkeling

Die Suid-Amerikaanse konstruksie- en mynboumark bied 'n beduidende vraag na 21-ton-graafmasjienkomponente, met bedrywighede gekonsentreer in Brasiliaanse infrastruktuurprojekte (São Paulo, Rio de Janeiro, Belo Horizonte), Chileense kopermynboubedrywighede (Codelco se Chuquicamata- en El Teniente-myne, BHP se Escondida-myn), Peruaanse polimetaalbedrywighede (Antamina, Cerro Verde, Las Bambas), en Argentynse infrastruktuurontwikkeling (Buenos Aires, Córdoba). Die streek se swaarmasjineriemark word gekenmerk deur 'n hoë vraag na 21-ton-graafmasjiene vir nutswerk, residensiële konstruksie, mynbouondersteuning en terreinvoorbereiding. SANY SY215-9-graafmasjiene word wyd in hierdie bedrywighede ontplooi.

Die SANY SY215C-9-graafmasjien presteer uitstekend in diverse toepassings, insluitend konstruksieterreine, mynboubedrywighede, padinfrastruktuurprojekte en grootskaalse grondontwikkeling. Vir Suid-Amerikaanse kliënte bied CQC TRACK se SANY-kruisverwysingsaandrywingskettingwiele OEM-ekwivalente gehalte teen mededingende pryse, met doeltreffende logistiek na Latyns-Amerikaanse bestemmings, insluitend Brasilië (hawens van Santos en Rio de Janeiro), Chili (hawens van Valparaíso en San Antonio), Peru (hawe van Callao), Colombia (hawens van Buenaventura en Cartagena) en Mexiko (hawens van Veracruz en Manzanillo).

8.2 Australië: Pilbara-ystererts, Queensland-steenkool en infrastruktuurprojekte

Die Australiese mark vir konstruksie- en mynboutoerusting vereis na-mark-komponente wat aan OEM-prestasiestandaarde voldoen of dit oortref, met konsekwente beskikbaarheid van voorraad. Australiese operateurs soek onderdele wat geskik is vir die doel, van OEM-ekwivalente gehalte of hoër, met betroubare voorsieningskettings en gedokumenteerde kwaliteitsertifisering. Die Australiese mark – insluitend toepassings in Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Adelaide en streeksentrums – gebruik SANY SY215-9-graafmasjiene vir residensiële konstruksie, infrastruktuurontwikkeling, steengroefontginning en mynondersteuningsbedrywighede.

Die SY215C-9LC/S is 'n mediumgrootte graafmasjien wat ontwerp is vir swaar konstruksietake, met versterkte onderstel met opsies vir HD-spore. Die SY215C-9LC SPARC is gebou vir padkonstruksie, kanaalwerk en swaar grondverskuiwingsprojekte regoor Australië. CQC TRACK se vervaardigingsprosesse stem ooreen met Australiese vereistes deur ISO 9001:2015-sertifisering, omvattende toetsprotokolle en volledige komponentnaspeurbaarheid.

8.3 Europa: Duitse steengroewe, Franse infrastruktuur en Oos-Europese ontwikkeling

Die Europese mark vereis dat onderstelkomponente voldoen aan relevante EU-riglyne en veiligheidsstandaarde. EN 474-12:2006/A1:2008 is van toepassing op kabelgraafmasjiene en hul onderstelstelsels, wat noodsaaklike gesondheids- en veiligheidsvereistes vasstel wat CE-merking bevestig. Duitsland se steengroefbedryf (Rynland, Beiere), Frankryk se infrastruktuursektor (Parys, Lyon, Marseille), die Verenigde Koninkryk se nuts- en residensiële konstruksiemarkte (Londen, Manchester, Birmingham), en Oos-Europese ontwikkelingsprojekte verteenwoordig belangrike toepassingsones vir SANY SY215-9 graafmasjiene.

SANY-onderdele vir die onderstel is ontwerp om te voldoen aan Europese omgewingsregulasies en is gesertifiseer met EPR Frankryk en Duitsland se verpakkingsstandaarde, wat voldoen aan streng omgewingsregulasies vir afvalbestuur en herwinning. CQC TRACK hou tegniese dokumentasie en kwaliteitsrekords in stand wat CE-nakomingsverklarings vir Europese kliënte ondersteun.

8.4 Rusland en Sentraal-Asië: Siberiese Mynbou, Kazakse Infrastruktuur en Mongoolse Ontwikkeling

Na die herrangskikking van globale voorsieningskettings, verkry Russiese en Sentraal-Asiatiese konstruksie- en mynbou-operateurs toenemend swaar toerustingkomponente van Chinese vervaardigers. Rusland se uitgebreide mynbedryf (Siberiese bedrywighede, Kuzbass-steenkoolkom, goudmynbou in die Russiese Verre Ooste), Kazakstan se infrastruktuurgroei (Astana, Almaty, Shymkent, Karaganda), Oesbekistan se konstruksiesektor (Tasjkent, Samarkand, Bukhara), en Mongolië se konstruksie- en mynondersteuningsbedrywighede (Ulaanbaatar, Darkhan, Erdenet) verteenwoordig groeiende markte vir SANY-graafmasjienkomponente.

Die SY215C-9 is geskik vir grond- en klipuitgrawing, mynboubedrywighede en konstruksietoepassings. Vir kliënte in Rusland, Kazakstan, Oesbekistan en Mongolië bied CQC TRACK betroubare voorraad deur gevestigde uitvoerkanale, met verpakking wat geskik is vir spoor- en oorlandvervoer oor Sentraal-Asiatiese roetes. Die maatskappy se vervaardigingskapasiteit ondersteun volumebestellings vir vlootbedrywighede wat gereelde onderstelvervangingskedules vereis.

8.5 Dienssentrumnetwerkstrategie

CQC TRACK se strategiese doelwit is om, direk of deur gemagtigde verspreiders, 'n goed geïntegreerde netwerk van dienssentrums in groot konstruksietoerustingmarkte wêreldwyd te vestig wat volledige gespesialiseerde onderstelonderhoudsdiens lewer. Hierdie dienssentrums het behoorlik opgeleide professionele persone met die regte kundigheid en gereedskap in diens, gerugsteun deur die beste beskikbaarheid van onderdele om masjiene vinnig en betroubaar aan die gang te kry.

Die maatskappy verwelkom u hartlik om samewerking te bou en 'n briljante langtermynvennootskap saam te genereer. Met 'n volledige reeks SANY-versoenbare graafmasjienonderdele, insluitend rupskettingwiele, leeloopwiele, rupsrollers, draerrollers, rupskettings en rupsskoene, alles vervaardig om aan OEM-vervangingsstandaarde te voldoen wat betroubare passing, duursaamheid en stabiele werkverrigting verseker, bedien CQC TRACK kliënte regoor Suid-Amerika, Australië, Europa, Rusland en Sentraal-Asië.

9. Oorwegings vir verkrygingsprofessionele persone met betrekking tot verkryging

9.1 Kruisverwysingsverifikasie

Voordat verkrygingskundiges na-mark-onderstelkomponente aankoop, moet hulle die versoenbaarheid verifieer deur die masjien se reeksnommer en die spesifieke OEM-onderdeelnommer uit die SANY-onderdelekatalogus te gebruik. Die onderdeelnommer wat in hierdie analise gedokumenteer is—11221884—dien as die primêre OEM-verwysing vir direkte kruisverwysingsbestellings.

Die Kettingwiel (Onderdeel #11221884) is 'n hoësterkte, duursame aandryfkomponent wat ontwerp is vir die SY215C-graafmasjien, wat gladde werking, uitstekende slytasieweerstand en naatlose versoenbaarheid verseker vir betroubare werkverrigting in veeleisende toestande. Bedryfsbronne bevestig dat die 11221884-kettingwiel van toepassing is op SANY-graafmasjienmodelle, insluitend die SY205C-9, SY210C6M en SY215C-8, met primêre versoenbaarheid gefokus op die SY215C-reeks.

9.2 Vereistes vir Gehaltedokumentasie

Wanneer jy aandrywingskettingwiele vir mynbou- en konstruksietoepassings verkry, versoek die verskaffer se kwaliteitsdokumentasie, insluitend:

  • ISO 9001:2015-sertifisering
  • Dimensionele inspeksieverslae
  • Metallurgiese toetssertifisering (materiaalgraadverifikasie: 50Mn, 42CrMo of 40Mn2)
  • Hittebehandelingsrekords (hardheidsprofiele: HRC 48–58, kasdiepte: 4–10 mm)
  • Meultoets sertifikate vir grondstowwe
  • Spesifikasies vir monteringshardeware (graad 10.9 of hoër)
  • Waarborgdokumentasie (tipies 12–24 maande)
  • EPR-nakomingsertifisering (vir Europese kliënte)

Betroubare vervaardigers handhaaf volle naspeurbaarheid van rou materiaal tot finale montering, wat verifikasie van materiaalgraad, hittebehandelingsparameters en dimensionele voldoening moontlik maak.

9.3 Voorsieningsketting en Leweringstye

CQC TRACK hou voorraad van klaarprodukte vir hoë-aanvraag-onderdeelnommers, insluitend die 11221884-kettingwielsamestelling, met levertye van 7–30 dae, afhangende van die bestelvolume en bestemming. Minimum bestelhoeveelhede is onderhandelbaar, met monsterhoeveelhede beskikbaar vir kwalifikasietoetsing. Betalingsvoorwaardes sluit T/T en L/C in. Vinnige aflewering is beskikbaar binne 30 dae na kontrakbevestiging.

9.4 Koste-optimalisering deur middel van naverkoop

Onderdele van die onderstel kan tot 50% van 'n masjien se bedryfskoste oor sy lewensduur uitmaak. Vir konstruksiemaatskappye, huurvlootoperateurs en toerustinghandelaars wat vlote van SANY SY215-9-graafmasjiene bestuur, bied die verkryging van OEM-ekwivalente na-mark-tandwiele van gespesialiseerde vervaardigers soos CQC TRACK aansienlike kostebesparings sonder om kwaliteit of betroubaarheid in die gedrang te bring. Die maatskappy se vertikaal geïntegreerde vervaardiging – wat materiaalverkryging, hittebehandeling, bewerking en montering insluit – elimineer veelvuldige voorsieningsketting-opslae, wat mededingende pryse vir volumekopers moontlik maak.

Die verskuiwing na na-mark-komponente word deur verskeie faktore gedryf: stygende masjineriekoste en begrotingsdruk het na-mark-onderdele 'n slim belegging gemaak; duursaamheid en werkverrigting het dramaties verbeter in die na-mark-sektor; vervaardigers gebruik nou gevorderde smee-, CNC-bewerking- en hittebehandelingsprosesse om komponente te produseer wat ooreenstem met OEM-spesifikasies; versterkte staal, presisie-geslypte komponente en meerlaagse seëls verseker lang lewensduur en betroubare werking onder uiterste toestande.

9.5 OEM- en ODM-diensmodelle

CQC TRACK bedryf twee primêre diensmodelle vir internasionale kliënte:

OEM-vervaardiging: Die maatskappy vervaardig komponente volgens presiese kliëntspesifikasies, tekeninge en kwaliteitsstandaarde. Die fabriek is bedrewe in naatlose integrasie in globale voorsieningskettings en bied betroubare volumeproduksie van kettingratte, leërs, rollers, rupsbandskakels en volledige onderstelstelsels vir handelsmerke soos SANY, Hitachi, Komatsu, Caterpillar, Volvo, Kobelco, Doosan, Hyundai en ander.

ODM-ingenieurswese: Deur gebruik te maak van uitgebreide veldervaring, werk CQC TRACK saam met kliënte om verbeterde of volledig aangepaste ondersteloplossings te ontwikkel, ontwerp en te valideer. Die ingenieurspan spreek proaktief algemene foutmodusse aan en bied waarde-geoptimaliseerde ontwerpe wat werkverrigting verbeter en totale koste van eienaarskap verminder. Indien kliënte nie tekeninge het nie, kan hulle die hoofafmetings aanbied vir vergelyking met gereedgemaakte produkte en die skep van tekeninge vir kliëntkontrole.

9.6 Oorsig van die SANY-onderdelemark

SANY-graafmasjienonderdele is in sterk aanvraag as gevolg van die handelsmerk se groeiende wêreldwye teenwoordigheid. Die mark word gekenmerk deur:

  • Sterk vraag na gebruikte SANY-graafmasjienmodelle en hul onderdele
  • 'n Groeiende namarksektor vir onderstelkomponente
  • Tegnologiese innovasie in materiaalkunde en vervaardigingsprosesse
  • Toenemende aanvaarding van hoëgehalte-Chinees-vervaardigde namarkkomponente in globale markte

Chinese verskaffers oorheers die SANY-onderdelemark, met 'n fokus op onderstel-, hidrouliese en enjinkomponente. Belangrike handelsgebiede sluit in Noord-Amerika, Europa, Asië-Stille Oseaan, Suid-Amerika en die Midde-Ooste en Afrika.

10. Gereelde vrae vir toerustinghandelaars en vlootoperateurs

V1: Wat is die funksie van 'n aandryfkettingwiel op 'n SANY SY215-9-graafmasjien?

'n Aandryfkettingwiel (ook genoem 'n finale aandrywingskettingwiel of rupsaandrywingswiel) skakel die rotasiewringkrag van die hidrouliese reismotor via die finale aandrywingsratkas om in lineêre trekkrag wat die rupsketting beweeg en die 21-ton-graafmachine vorentoe of agtertoe dryf. Die Kettingwiel (Onderdeelnr. 11221884) verseker gladde werking, uitstekende slytasieweerstand en naatlose versoenbaarheid vir betroubare werkverrigting in veeleisende toestande.

V2: Hoe bevestig ek dat die 11221884-kettingwiel op my SANY-graafmasjien pas?

Verifieer met behulp van die masjien se reeksnommer en die spesifieke OEM-onderdeelnommer uit die SANY-onderdelekatalogus. Die 11221884-kettingwiel is van toepassing op SANY-graafmasjienmodelle, insluitend die SY205C-9, SY210C6M en SY215C-8, met primêre versoenbaarheid gefokus op die SY215C-reeks.

V3: Watter materiale word in CQC TRACK-kettingwiele vir SANY-graafmasjiene gebruik?

CQC TRACK gebruik premium 50Mn-, 42CrMo- en 40Mn2-legeringsstaal, induksie-gehard tot HRC 48–58 met 'n kasdiepte van 4–10 mm vir optimale slytasieweerstand. Gesmede hoëkoolstof-, hoëmangaan-legeringsstaal (50Mn of 42CrMo) is die standaard materiaalspesifikasie vir premium kettingwielkomponente.

V4: Is die 11221884-kettingwiel 'n direkte vervanging vir SANY OEM-onderdele?

Ja, die 11221884-dryfkettingwiel wat deur CQC TRACK vervaardig word, is 'n direkte OEM-kruisverwysingsvervanging, vervaardig volgens SANY se oorspronklike ingenieurspesifikasies vir dimensionele akkuraatheid en meganiese eienskappe. Oorspronklike onderdeelnommers is slegs vir vergelykingsdoeleindes.

V5: Watter kwaliteitsertifikate het CQC TRACK?

CQC TRACK werk onder ISO 9001:2015-gesertifiseerde kwaliteitsbestuurstelsels met volle komponentnaspeurbaarheid van rou materiaal tot voltooide montering. SANY-onderdele is ook gesertifiseer met EPR Frankryk en Duitsland se verpakkingsstandaarde, wat voldoen aan streng omgewingsregulasies vir afvalbestuur en herwinning.

V6: Wat is die tipiese lewensduur van 'n aandrywingskettingwiel in 21-ton-graafmasjientoepassings?

Die lewensduur van die aandrywingskettingwiel in SY215-9-toepassings wissel tipies van 4 000 tot 8 000 bedryfsure, afhangende van grondtoestande, operateurpraktyke en onderhoudskedules.

V7: Wat is die hardheidspesifikasie vir die 11221884-kettingwiel?

Die tandwiel bereik 'n oppervlakhardheid van HRC 48–58 deur induksieverharding-hittebehandeling, met 'n kasdiepte van 4–10 mm. Premium-tandwiele bereik induksieverharde tandprofiele met 58–63 HRC-oppervlakhardheid en 'n kasdiepte van 7–10 mm.

V8: Moet ek die tandwiel vervang wanneer ek die rupsketting vervang?

Ja. Wanneer die rupsketting vervang word, inspekteer en vervang altyd die tandwiele vir gebalanseerde slytasie. Die installering van 'n nuwe ketting op 'n verslete tandwiel sal die slytasie van die kettingbusse vinnig versnel.

V9: Wat is die korrekte spoorversagspesifikasie vir SANY SY215-9 graafmasjiene?

Die korrekte spoorverzakking vir 21-ton-graafmasjiene is tipies 20–40 mm gemeet as die vertikale afstand tussen die bokant van die spoorketting en die bokant van die spoorraam by die middelpunt tussen die voorste tussenrol en die eerste spoorrol. Raadpleeg altyd die SANY-dienshandleiding vir modelspesifieke spesifikasies.

V10: Wat is die levertyd vir volumebestellings van SANY-kettingwiele?

Leweringstye vir volumebestellings van SANY-aandrywingskettingwiele wissel tipies van 7–30 dae, afhangende van die bestelvolume en bestemming, met vinnige aflewering binne 30 dae na kontrakbevestiging.

V11: Watter waarborgdekking word verskaf?

Waarborgdekking volgens die bedryfstandaard vir na-mark-aandrywingskettings wissel tipies van 12 tot 24 maande, afhangende van die vervaardiger en toepassing. Bronne in die bedryf dui aan dat onderstelkomponente van CQC TRACK aangebied word met waarborgtydperke wat in lyn is met kliëntvereistes en die erns van die toepassing.

V12: Kan die 11221884-kettingwiel op ander SANY-modelle gebruik word?

Die 11221884-kettingwiel is hoofsaaklik ontwerp vir die SY215C-reeks, maar word ook gelys vir SY205C-9-, SY210C6M- en SY215C-8-modelle. Verifieer altyd versoenbaarheid met behulp van die masjien se serienommer.

V13: Wat is die tekens dat die ratkas vervang moet word?

Tekens sluit in ongewone geluide wat van die ratkas af kom, verminderde spoed of krag van die graafmasjien, lekkasie van olie uit die ratkas, die graafmasjien se spore wat nie eweredig beweeg nie, of die ratkas wat beskadig of onherstelbaar verslyt is.

V14: Hoe kan ek die lewensduur van die reisratkas verleng?

Gereelde smering en olieverversings, vermyding van oorlading van die graafmasjien, gereelde inspeksies en onderhoud, vinnige vervanging van beskadigde of verslete komponente, en die gebruik van hoëgehalte smeermiddels en vervangingsonderdele. Gebruik API GL-5 Ekstreme Druk (EP) hipoïede ratolie.

11. Oorsig van Vervaardigingsvermoë: CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.)

11.1 Korporatiewe Profiel

CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.) het homself gevestig as een van die top drie vervaardigers van onderstelkomponente in die Quanzhou-streek, 'n vooraanstaande voorsieningsgroep vir globale grondverskuiwingstoerusting. Gewortel in die industriële sentrum van Quanzhou, Fujian-provinsie - 'n streek bekend vir sy konsentrasie van meganiese vervaardigingskundigheid en strategiese toegang tot groot internasionale hawens, insluitend Xiamen en Fuzhou - bedien die maatskappy die globale mark as 'n bekwame OEM (Original Equipment Manufacturer) en ODM (Original Design Manufacturer) vennoot.

Met meer as twee dekades se gespesialiseerde ervaring, staatsbeheerde grond en fabrieksfasiliteite, en volledig geïntegreerde produksielyne wat smeewerk, gietwerk, emmertandvervaardiging en volledige onderstelkomponentproduksie insluit, verteenwoordig CQC TRACK 'n vertikaal geïntegreerde bronfabriek en vervaardiger van OEM-gehalte swaargewig-rupsgraafmasjien-onderstelonderdele. Die maatskappy se evolusie van 'n gespesialiseerde onderdelewerkswinkel in die laat 1990's tot sy huidige status as 'n vertikaal geïntegreerde vervaardigingskragbron weerspieël 'n standvastige fokus op die onderstelnis, belegging in gevorderde vervaardigingsbates en die kweek van diep tegniese kundigheid in metallurgie en tribologie spesifiek vir spoorstelsels.

CQC TRACK vervaardig 'n omvattende reeks onderstelkomponente wat die hele spektrum van rupsgraafmasjientoepassings dek, van 5-ton minigraafmasjiene tot 300-ton ultraklasmasjiene. Die produkreeks sluit in rupskettingwiele, leeloopwiele, rupsrollers, draerrollers, rupskettings en rupsskoene vir alle groot handelsmerke, insluitend SANY, Hitachi, Komatsu, Caterpillar, Volvo, Kobelco, Doosan, Hyundai en ander.

11.2 OEM- en ODM-diensmodelle

CQC TRACK bedryf twee primêre diensmodelle vir internasionale kliënte:

OEM-vervaardiging: Die maatskappy vervaardig komponente volgens presiese kliëntspesifikasies, tekeninge en kwaliteitsstandaarde. Die fabriek is bedrewe in naatlose integrasie in globale voorsieningskettings en bied betroubare volumeproduksie van kettingratte, leërs, rollers, rupsbandskakels en volledige onderstelstelsels vir handelsmerke soos SANY, Hitachi, Komatsu, Caterpillar, Volvo, Kobelco, Doosan, Hyundai en ander.

ODM-ingenieurswese: Deur gebruik te maak van uitgebreide veldervaring, werk CQC TRACK saam met kliënte om verbeterde of volledig aangepaste ondersteloplossings te ontwikkel, ontwerp en te valideer. Die ingenieurspan spreek proaktief algemene foutmodusse aan en bied waarde-geoptimaliseerde ontwerpe wat werkverrigting verbeter en totale koste van eienaarskap verminder.

11.3 Geïntegreerde Produksiewerkvloei

Die maatskappy se vervaardigingsvernuf is gebou op volledige vertikale integrasie en beheerde opeenvolgende prosesse:

  • Materiaalverkryging: Benutting van premium 50Mn-, 42CrMo- en 40Mn2-legeringstaal deur strategiese voorsieningsvennootskappe, met volledige materiaalsertifisering en naspeurbaarheid.
  • Smeevermoëns: Gevorderde geslote-matrys warm smeeprosesse wat optimale korrelvloei en materiaaldigtheid verseker; smeeproses skep superieure korrelstruktuur wat noodsaaklik is vir die hantering van skokbelastings
  • CNC-bewerkingsentrums: Presisiebewerking van alle kritieke oppervlaktes volgens ISO 2768-mK-toleransies, insluitend presisiebewerkte tandprofiele en monteeroppervlaktes
  • Gevorderde hittebehandelingslyne: Rekenaarbeheerde induksieverhardings- en temperingsoonde wat diep, eenvormige omhulselhardheidsprofiele bereik; induksieverharde tandprofiele met 58–63 HRC-oppervlakhardheid en 7–10 mm omhulseldiepte vir premium komponente
  • Laer- en Seëlintegrasie: Tapsrollagers met groot deursnee en drywende vlakseël (Duo-Cone-tipe) met labirintvoorseëls en stofskrapers
  • Montering en Toetsing: Stofvrye monteringsomgewings met dinamiese toetsing op elke voltooide komponent
  • Anti-korrosiebedekking: Industriële verfstelsels wat langtermyn roesbeskerming bied, beskikbaar in swart, geel of pasgemaakte kleure om aan kliëntspesifikasies te voldoen.
  • Verpakking en Logistiek: Anti-roes filmverpakking met pallet- of gefumigeerde houtkratverpakking vir internasionale seevrag, wat voldoen aan ISPM 15 fitosanitêre regulasies.

11.4 Kwaliteit- en Waardevoorstel

Wêreldklas-gehalte met direkte fabriekspryse, uitgebreide ervaring in die vervaardiging van onderdele vir graafmasjiene, buigsame betalingstermyne, insluitend T/T en L/C, en vinnige aflewering binne 7–30 dae na kontrakbevestiging. Die maatskappy verwelkom u hartlik om samewerking te bou en 'n briljante langtermynvennootskap saam te genereer.

Die maatskappy se gefokusde spesialisasie stel CQC TRACK in staat om komponente te lewer wat nie net aan OEM-prestasiestandaarde voldoen nie, maar dikwels oortref. Met 'n volledige reeks SANY-versoenbare graafmasjienonderdele, insluitend rupskettingwiele, leeloopwiele, rupsrollers, draerrollers, rupskettings en rupsskoene, alles vervaardig om aan OEM-vervangingsstandaarde te voldoen wat betroubare passing, duursaamheid en stabiele werkverrigting verseker, bedien CQC TRACK kliënte regoor Suid-Amerika, Australië, Europa, Rusland en Sentraal-Asië.

12. Gevolgtrekking

Die SANY OEM-kruisverwysings-aandrywingskettingstelsel wat in hierdie analise gedokumenteer word—11221884—verteenwoordig 'n noodsaaklike kragoordragkomponent vir SY215-9-reeks hidrouliese rupsgraafmasjiene wat wêreldwyd in konstruksieterreine, mynboubedrywighede, padinfrastruktuurprojekte en grootskaalse grondverskuiwings gebruik word. As die primêre aktiewe aandrywingskomponent aan die agterkant van die onderstel, skakel die aandryfkettingstelsel die finale aandrywingwringkrag om in lineêre vastrap, wat 'n kritieke rol speel in masjienmobiliteit, operasionele produktiwiteit en die lewensduur van die onderstelstelsel.

Die SANY SY215-9 is 'n moderne 21-ton-klas hidrouliese graafmasjien wat ontwerp is vir hoë doeltreffendheid, duursaamheid en werkverrigting in veeleisende omgewings. Die SY215C-9 is spesifiek ontwerp as 'n lae-brandstofverbruik, hoë-koste-werkverrigting, hoë-stabiliteit graafmasjien vir huur- en kontrakteurkliënte, wat die mees bekostigbare opsie in die SY215-reeks verteenwoordig. Met bedryfsgewigte wat wissel van 20 900–21 800 kg, enjinkrag tot 156 pk, rupsbandwydte van 600 mm, en robuuste onderstel met versterkte HD-rupsbandopsies, verteenwoordig die SY215-9 'n beduidende segment van die wêreldwye medium graafmasjienmark. Vir hierdie masjiene moet die aandryfkettingwiel betroubare kragoordrag bied onder uiterste toestande – insluitend hoë wringkragbelastings, skuurgrondkontak en deurlopende sikliese werking – terwyl presiese tandbetrokkenheid met die rupsketting gehandhaaf word.

CQC TRACK (HELI MACHINERY MANUFACTURING CO., LTD.) vervaardig hierdie tandwiel om aan OEM-spesifikasies te voldoen of dit te oortref deur middel van gevorderde geslote-smee-tegnologie, presisie-CNC-bewerking, rekenaarbeheerde induksiehittebehandeling wat HRC 48-58 oppervlakhardheid met 4-10 mm kasdiepte bereik, en streng gehalteversekeringsprotokolle. Premium tandwiele bereik induksie-geharde tandprofiele met 58-63 HRC oppervlakhardheid en 7-10 mm kasdiepte. Die maatskappy se ISO 9001:2015-gesertifiseerde vervaardigingsprosesse, omvattende toetsprotokolle en strategiese posisie as een van die top drie onderstelkomponentvervaardigers in Quanzhou se swaar masjinerie-industriële groep maak konsekwente voorsiening aan globale konstruksie- en mynboumarkte moontlik.

Vir toerustinghandelaars, huurvlootoperateurs en eindgebruikers dwarsdeur Suid-Amerika (Brasilië, Chili, Peru, Argentinië, Colombia), Australië (Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Adelaide), Europa (Duitsland, Frankryk, Verenigde Koninkryk, Oos-Europa) en Rusland/Sentraal-Asië (Moskou, St. Petersburg, Astana, Almaty, Tasjkent, Ulaanbaatar), bied hierdie aandrywingsketting 'n betroubare, koste-effektiewe alternatief vir OEM-onderdele sonder om materiaalgehalte, vervaardigingspresisie of lewensduur in te boet.

Vir vlootbestuurders en onderhoudsopsieners verteenwoordig die implementering van 'n proaktiewe kettingwielinspeksie- en vervangingskedule – insluitend gereelde tandslytasiemeting, wortelkraakinspeksie, boutwringkragverifikasie, behoorlike spoorspanningaanpassing tot 20–40 mm-versagting, en gekoördineerde kettingwiel-en-kettingvervanging – die mees effektiewe strategie om die lewensduur van die onderstelstelsel te maksimeer en onbeplande stilstandtyd in swaar konstruksie- en mynboubedrywighede te verminder. Die kettingwiel (Onderdeel #11221884) is 'n hoësterkte, duursame aandryfkomponent wat ontwerp is vir die SY215C-graafmasjien, wat gladde werking, uitstekende slytasieweerstand en naatlose versoenbaarheid vir betroubare werkverrigting in veeleisende toestande verseker.

CQC TRACK verwelkom u hartlik om samewerking te bou en 'n briljante langtermynvennootskap saam te genereer.

Hierdie tegniese publikasie is bedoel vir ingenieurs- en verkrygingsprofessionele persone in die konstruksie-, mynbou- en swaar grondverskuiwingsbedrywe. Alle spesifikasies is onderhewig aan verifikasie teen huidige OEM-dokumentasie. Oorspronklike onderdeelnommers is slegs vir vergelykingsdoeleindes. Vir huidige pryse, levertye en tegniese ondersteuning, kontak CQC TRACK direk.


  • Vorige:
  • Volgende:

  • Skryf jou boodskap hier en stuur dit vir ons